Vechtpartij na afloop van concert in 1963 .TEXELSE g couRANT- Archi QÏstuk Peter Schilperoort werd met vereende kracht De Oranje boom uitgesmeten ze:iz ts,zr:k,,kenen Iepen langs Stolpweg aangetast door ziekte Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel 1Q5.1 exelseScourant VRIJDAG 1b SEPTEMBER 2005 Omdat hij de 'meest elementaire regels op het gebied van welle vendheid niet kende of ze niet wilde toepassen', werd Peter Schilperoort, leider van de Dutch Swing College Band (DSC) in de nacht van donderdag 25 of vrijdag juli 1963 met vereende kracht De Oranjeboom uitgesmeten. Voor de door uitbater Eef Breeuwer ge waarschuwde politie ter plekke was, was kellner Leen Kuiper met de bandleider op de vuist gegaan, die de zaal betrad nadat hem door portier Kiewiet de toegang was ontzegd. De Texelse Courant van 30 juli deed uitgebreid verslag van de ruzie, waarbij de redactie vooral verbaasd was over het feit dat de 'internationaal bekende klarinet tist, gitarist en pianist', die 'boven dien academisch geschoold' was zich - 'zonder duidelijk aangescho ten te zijn'- op deze manier kon misdragen. 'Hoe groter geest, hoe groter beest', opende het artikel. Het begon allemaal met een goed bezocht concert van de Dutch Swing College Band in de Wezentuin in Den Burg. Na afloop van het concert werd gedanst in De Oranjeboom waar, 'in tegenstelling tot de gang van zaken bij vorige concerten van de band op Texel' niet was gezorgd voor bal- muziek. In plaats daarvan werd ge danst op muziek van De Rhyth- mische Eilanders. 'Het was een bijzonder gezellige avond, waarop geen wanklank viel tot het moment dat bandleider Peter Schilperoort zich bij de ingang aandiende en toe gang te de zaal eiste. Dat was om 23.55 uur, vijf minuten voor sluitings- tjd.' Schilperoort (1919-1990) kon W. löewiet, zaalwacht, geen toegangs bewijs tonen. 'En toen Kiewiet, die de bandleider niet direct herkende, hem daar dringend om verzocht, werd hij als antwoord min of meer opzij ge gooid, terwijl hij te horen kreeg: „Laat erdoor; ik ben uitgenodigd!" De commotie bij de deur werd opge merkt door kellner Leen Kuiper, die portier te hulp schoot. Schilperoort wist zich langs de beide mannen naar binnen te dringen, en UIT 118 JAAR TEXELSE COURANT bevond zich even later in de woon kamer van de familie Breeuwer. 'Daar liep hij mevrouw Breeuwer tegen het lijf. die de vreemde gast vroeg, wat hij in haar huiskamer zocht. „Met jouw praatjes heb ik niks te maken!" ant woordde Schilperoort. Er volgt een onverkwikkelijke schelpartij, waarbij Breeuwer wordt uitgemaakt voor 'brillejood' en door Schilperoort niet als uitbater - door wie hij zou zijn uit genodigd - wordt herkend. In de ver onderstelling met een dronkeman van doen te hebben, gaf Breeuwer zijn kellners opdracht de bandleider met rust te laten, in de hoop dat hij af zou druipen. 'Maar Schilperoort droop met af. Integendeel, hij ging door met het uiten van schimp scheuten en beledigingen aan het adres van ieder die zich met het ge val bemoeide.' Breeuwer werd door hem voor 'verrader' uitgemaakt en Kuiper voor 'lafbek'. Uiteindelijk be sloot Breeuwer de politie te waar schuwen, maar 'vóór hij in een aan grenzend vertrek het nummer had gedraaid, ontlaadde zich aan de bar de opgekropte woede van Leen Kui per, die intussen al ca. tien minuten de diverse beschuldigingen en bele digingen had moeten aanhoren.' Toen Schilperoort Kuiper een vuist slag wilde geven, 'die overigens juist naast was', 'liet Kuiper zich niet on betuigd en gaf Schilperoort zo'n slag op de kin, dat deze achterover tui melde temidden van het publiek. De 'Schaakbuffet' voor Texel en Den Helder De schakers van En Passant tref fen zaterdag hun rivalen van MSC uit Den Helder in Hotel Den Burg voor een bijzondere ontmoeting, omstanders juichten; ieder was op Elke vereniging levert zestien spe- Kuipers hand. Op de achtergrond Iers, die elk één partij tegen een lid zagen enkele leden van The Dutch van het andere team spelen en tus- Swing College Band zwijgend en sendoor genieten van een buffet, werkeloos toe... Om verdere escala- aangeboden door hotelier Hans tie te voorkomen, werden Kuiper en Eshuys. De schakers krijgen net Kiewiet door het aanwezige bar- als in een officiële partij twee uur personeel naar de keuken geleid en bedenktijd per persoon, maar on- Schilperoort 'met vereende krach- derbreken deze drie keer voor een ten'de deur uitgewerkt. gang naar het buffet. Enkele van zijn mede-bandleden Deze bijzondere match, die de naam toonden zich later niet verbaasd over 'schaakbuffet' heeft meegekregen, is Schilperoorts gedrag. 'Dergelijke in- een vervolg op een vorig jaar gebo- cidenten hadden zich ook in andere ren traditie, toen in restaurant plaatsen afgespeeld. De band- Wienerhof in Den Helder een leden verklaren de verfoeilijke hou- 'schaakdiner' werd gehouden. De ding van hun leider door een complex Helderse ploeg trok toen met 9-7 aan van meerderwaardigheid, dat is ont- het langste eind. Toch zinnen de staan door de ophef die rond zijn Texelse schakers niet echt op spor- persoon wordt gemaakt en het feit tieve wraak. 'Het gaat veel meer om dat Schilperoort de touwtjes in han- de sfeer dan om het resultaat', ver den heeft en een dictatoriale macht- positie bekleedt. Schilperoort heeft ToYohore Innon de papieren. Zonder hem zou de iCACiaaio 'UjJCl l band zelfs de naam Dutch Swing in \AJincphnton College niet mogen voeren.'De ver- liloOllOien telt organisator Jaap de Wijk, lid van En Passant. MSC gebruikt het schaakbuffet als eerbetoon aan de kampioenen en vice-kampioenen van de eigen clubcompetitie. Saillant detail is dat de eerste teams van En Passant en MSC elkaar dit seizoen ontmoeten in de laatste ronde van de bondscompetitie. Als het aan teamcaptain Gerard van Es ligt, winnen de Texelaars pas dan. Toch zullen ze zich ook nu met van het bord laten blazen. En Passant wordt voor de gelegenheid versterkt met Joop Rommets en Wouter Waagmeester. Bij oud-clubkampioen Rommets is het schaken door zijn werk bij de Texelse Courant wat op de achtergrond geraakt, maar hij geldt nog altijd als een geducht scha ker. En Waagmeester, schaak correspondent van het Noordhol lands Dagblad, heeft afgelopen seizoen de beste resultaten van alle schakers in de Kop van Noord-Hol land geboekt. Om ongeveer 19.30 uur zal bekend zijn of hun inbreng heeft bijgedragen tot een Texelse zege. Wethouder Annie Hm verricht om 13.30 uur de eerste zet. Belang stellenden zijn welkom. slaggever laat de 'diverse voorbeel- Samen met 320 andere teams, den' die de bandleden geven van het ruim 200 solisten en 60 atleten die gedrag van Schilperoort achterwege, de marathonafstand aflegden, maar vat deze samen in een citaat, heeft een tien personen tellend opgetekend uit de mond van een van Texels estafetteteam zaterdag hen, 'toen over het geval nog even meegedaan aan de Run van Wind- werd nagepraat. „Mijnheer Kuiper, schoten, een loop over 100 kilome- had hem maar flink gepakt, daar had ter. Ze deden dat onder de naam hij misschien iets van geleerd." 'Nee, dit soort lieden is bij ons niet welkom', besluit de redactie het artikel. ^Had hem maar doodgeslagen" „Hoe groter geest, hoe gToter hoest", I verlaten of een kaartje te willen kopen s een spreekwoord, dat in de nacht van geen gehoor gaf, verzocht de heer jat ik zeggen wou... Schoolgebouw (2) Eilandschutters organiseren EK de lopers aan te moedigen De weersomstandigheden in Win schoten waren ideaal voor het pu- bliek, de posten en de kampeerders, spreid, van eend tot beer, op voor de maar voor de meeste lopers te warm. schutter onbekende afstanden. De Dat zorgde bij de solisten voor nogal tweede dag worden een cloud en een wat uitvallers. Diverse lopers pro- rovingmark gehouden. Bij een cloud beerden de limiet te halen voor De Handboogvereniging De Eiland- wordt vanaf 180 yard op een ronde Zestig van Texel. Enkelen waagden et CDA zegt in de Texelse Courant schutters is de eer te beurt geval- schijf geschoten. De jeugd en de da- zelfs een poging voor de dubbele af- en dinsdag dat drie miljoen extra len °P 1 en 2 oktober het Europees mes schieten van een afstand van stand. 120 kilometer. Om daaraan tgeven voor een schoolgebouw niet kampioenschap boogschieten met 120 yard. Bij een rovingmark wordt mee te doen. moeten atleten een tijd srantwoord is. Dit omdat mén zich, houten P'i|en te organiseren. Het over een object (bijvoorbeeld een van 9 30 uur hebben gelopen, wat evenement wordt op zaterdag en boom) naar het doel. De afstanden zeker geen gemakkelijke opgave is. zondag 1 en 2 oktober gehouden bij zijn hier tussen de 40 en 100 meter. Texelaar Jan van der Star wilde aan- de Mok en zal door deelname van Bijdeveldwedstrijdenvan3en4sep- vankelijk ook een poging wagen, onder meer leren, Engelsen, Schot- tember heeft De Eilandschutters de maar koos uiteindelijk voor een tien ten en Hongaren een internationaal A-status geprolongeerd. Hiermee daagse tocht door Ierland. Wellicht Cursus Spaans Het ROC Kop van Noord-Holland start 2 november in Den Burg met een conversatiecursus Spaans. Cursisten leren in zestien lessen van anderhalf uur de beginselen van de Spaanse taal, waarbij de nadruk ligt op spreken en luisteren. De lessen worden gegeven op woens dagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Voor informatie en inschrijvingen: tel. 0223-611255. Danslessen in De Wielewaal Ericka Voortman begint dinsdag 27 september met danslessen in dorps huis De Wielewaal in De Waal. Deel nemers ontdekken in de lessen op een dynamische manier hun eigen, authentieke manier van dansen. De „„,4.4 4 4 4i-i lessen zijn gebaseerd op de techniek 'De Zestig van Texel' en maakten daarbij en passant reclame voor de tweejaarlijkse Texelse ultra-loop. De start voor de estafettelopers was dit jaar vervroegd naar 10.30 uur, zodat een deel van de teams al op vrijdag neerstreek op camping De Burcht in Winschoten. De Run leeft daar enorm. Er zijn prijzen voor de mooist versierde wijken of straten, veel mensen zitten met tuinset en :oals waarschijnlijk iedere Texelaar, zorgen maakt over de Texelse econo me en het (gemeentelijke) huishoud- i. Verder zegt Marian Merkel- óach dat twee gebouwen beter is «-.• - •oorhet bewegen van onze kinderen karakter hebben. Er mag met alle mag de vereniging volgend jaar het dat hij volgend jaar wel aan de start ïi schrijft zij dat leerlingen op de soorten bogen worden geschoten, Nederlands kampioenschap veld- verschijnt. De eerstvolgende editie maar alleen met houten pijlen. Het schieten organiseren. Dit toernooi van De Zestig is in 2007. dus hij heeft kampioenschap vindt plaats onder vindt plaats op 1 en 2 juli. no9 tijd om de limiet te halen, auspiciën van de European Tra- Het Texelse estafetteteam eindigde ditional Archery Society (ETAS). Voetbal zoals verwacht met in de voorste ge lederen, maar met een eindtijd van De Eilandschutters organiseren al Door het toevoegen van Winkel aan 8.50 uur werd toch een klassering in enkele jaren veldwedstrijden op het de 6de klasse A van de KNVB zijn de bovenste helft van het klassement militaire oefenterrein bij de Mok. Gert enkele wijzigingen opgetreden in het behaald. Door het warme weer wa- Neelen, voorzitter van de ETAS, was programma voor de derde ronde, die ren de tijden niet geweldig. Piet onder de indruk van de openheid en zondag wordt gespeeld. Oosterend Bakelaar was de snelste Texelaar, in •'aag wat zij willen steevast als ant woord geven: 'Twee gebouwen, of Bi lift.' it men zich zorgen maakt over de tanciën kan ik goed begrijpen, maar ranpachtig omgaan met middelen goede oplossingen de nek om- ?aaien, kan wel eens tot grotere fi- snciële problemen leiden. Juist in fatijd moetje goed nadenken over 'oe je middelen inzet en moet je met fan kiezen voor de korte termijn. "p dit moment kiezen voor het "standhouden van twee school- S«bouwen, betpkent een oplossing se zowel onderwijstechnisch als fi- besloot De Eilandschutters op dit ver- ttncieel voor de toekomst ongunsti- zoek In te 9aan- jer is dan nu een nieuw school- De eerste da9 van het toernooi zal er een animal plaatsvinden. Daarbij wordt geschoten op kunststof dieren met een kill (de roos). Over het hele terrein staan verschillende dieren ver- ESouw neerzetten. Een van de twee fbouwen handhaven en renoveren, n ztf Sop termijn eerder en meer onder- tud vergen en weer eerder leiden tot eytó S" discussie over nieuwbouw. De ■dossing van het in stand houden bi twee gebouwen levert nooit de f»aliteit en de mogelijkheden op van r,l5u nieuw totaalgebouw. Dit nog los oepi de ruimte van het terrein en bena- speelt nu thuis tegen Vesdo, De Koog een tijd van 42.32. De tijden van de derde de club met het verzoek of het gaat op bezoek bij Winkel en ZDH anderen waren: Laurien Bakker mogelijk was hier een Europees kam- heeft een vrij weekend. De wedstrij- 50.39, Theo Schraag 54.02, Dirk Jan pioenschap te houden. Na overleg den van Oosterend en De Koog be- Zeedijk 42.50, Wolbert Broere 58.04, met de commandant van de Mok, ginnen om 14.00 uur. Ruud Meedendorp 1.07.12, Riny Roeper 59.27, Corrie de Jager 56.12, waarbij de anatomische onwikkeling van de beweging, zoals die bij een baby plaatsvindt, wordt geanaly seerd. Er worden lessen gegeven voor peuters, ouderen, volwassenen, meiden en kids van 7 tot 9 jaar. De lessen worden gegeven in blokken van tien. De cursussen gaan alleen door bij voldoende deelname, met een minimum van drie en een maxi mum van zeven deelnemers per groep. Voor meer informatie en aanmeldin gen: Ericka Voortman, tel. 310036 of 06-13614046 of www.danslaborato rium.nl. Jos Teisman 51.42 en Rob Teisman 47.33. Come de Jager ondervond flinke hinder van een blessure, maar het was haar eer te na om van deel name af te zien. Na afloop verraste hoofdsponsor Hotel Molenbos alle deelnemers en begeleiders met een barbecue. Zondagmorgen werd in het sponsorshirt nog een promotie ronde annex herstelloopje door het Groningse stadje gemaakt. Alle deelnemers hebben al laten we ten volgend jaar weer mee te willen doen, dus andere liefhebbers doen er verstandig aan zich vroegtijdig mel= den. Misschien dat er een tweede team kan worden geformeerd. Infor matie kan worden ingewonnen via tel. 313743 of 313843. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 20 september Veld A 18.30 Salon M.-Oostra Schouwstra 19.15 Schouwstra-Paracentr. Autocentr. 20.00 Autocentrale-Tevoko Kobeko 20.45 Paal 28-Kobeko 21.30 NIOZ 1-Maarco B. 22.15 Cocky-Bremakker 2 het feit dat er thans door de 3HW faiding van de leerlingenstroom, tódelijk sprake is van twee verschil de culturen. Je hebt het hoofdge- Wwen het boerengebouw. Natuur- faullen veel leerlingen zeggen: laat 4maar zo, maar moet je tweedeling famaatschappij niet zoveel moge- ten® «bestrijden? En dus streven, net als directie van de OSG, naar een «dol waar iedereen met respect en Bpwaardig over elkaar praat. Nu ^en voor een totaalgebouw is kie- ^"voor geen onderscheid, voor één ^h. voor een beter eindproduct en s bovendien uiteindelijk een finan- dl gunstiger oplossing. Juist nu is financieel interessant en zijn er gelijkheden, zoals inmiddels 4nico .,eo r, iere partijen hebben aangege- SS^SST "«gel PI fard Veld B 18.30 NIOZ 3-Rab 19.15 Schiphorst-OSG 20.00 L&R-De Wit 20.45 NIOZ 2-De Pilaar 21.30 Beverdam-Wessels 22.15 Rabobank-AH Veld C 18.30 Ecoteam-OSG Smash'68 D Timmer Durper Drup fc«ieen halve oplossing kiest en ®al®p:lep'^ «echt durft te investeren ,n de toe- 2™° Sportshop-Khf 23 lepe de Boe, testen het welzijn van onze jeugd, 2215 Netuunv.-Jozefsch. Sportshpp Jfckt mijns inziens een verkeerde «er *zeen laat een geweldige kans lig- Wedstrijdle'dmg. OSG en Kees (tel. Een keuze die zowel maat- Jfypelijk als financieel in mijn ogen «september ^verantwoord |S. is dit wat jij wil(t)l Wiens, als leerlingen het bewe- •"jioeten hebben van lopen van BlOuw naar gebouw, is het mis ken beter dat we iedere studierich- van de OSG in een ander dorp 'Texel situeren. Henk Hilstra, De Koog. Tatenhove 1 -Ecotiem 3-0. Randstad-De Prin sen van Texel 3-0. Tevoko-Kobeko 3-0, Maarco Bouw-Texelse Autocentrale 3-0; Bremakker 2- Paal 28/De Krim 3-0, Cocky's Kapsalon-NIOZ 12-1. Klif 23-Slagenj Beverdam 2 0-3. Sport - Geassisteerd door kraanmachinist Sjef Buijsman van Bouwbedrijf Duin hebben medewerkers Kees Koop man en Paul de Grave van gemeente werken woensdagochtend in Den Hoorn een omvangrijke iep gekapt en door de versnipperaar gehaald De boom, die op de hoek van de Stolp weg en de opgang naar de parkeer plaats achter hotel Op Diek stond, shop Texel-Bar Sportief 1-2; Slagenj lepe de Boer-De Krim 2-1, Hel Koetshuis-TESO 3-0, W3S a'9anj,me ll|d Ziek en droeg CVI-Café de Kuip 0-3, NBC Eelman Partners- Smash'68 2-1Jozefschool-Zeilmakerij Texel 2- 1 Natuurwinkel-B&B 2-1Remco Oostra Schll- der-Bremakker 1 2-1. Schouwstra Transport- Salon Martine 2-1Paracentrum-Foto de Waal 0-3. geen bladeren meer. Twee andere bomen, die duidelijk ook zijn aange tast, bleven tot verbazing van omwo nenden staan, maar worden ko mende winter alsnog gerooid. 'Deze boom hebben we voorrang gegeven, omdat een bewoner van Diek achter zijn huis een schuur bouwt en de dieplader die volgende week komt de draai anders met zou kunnen maken. Bovendien hoefden we nu niet de hele straat af te sluiten', verklaart een woordvoerder van gemeentewerken. Of het niet verstandiger zou zijn ook de andere zieke iepen alvast te kap pen, om zo besmetting van de rest van het rijtje te voorkomen, is twijfel achtig, volgens hem. 'Het is goed mogelijk dat de andere bomen via de wortelpunten allang zijn besmet. Dat zag je in de Molenlaan in De Cocksdorp. Vorig jaar stond daar één zieke iep. nu zijn het er al tien.' Zoals bekend is de gemeente gestopt met het actief bestrijden van de iepziekte op het eiland. Alleen enkele monu mentale bomen worden zo lang mo gelijk in leven gehouden Zieke iepen worden gerooid als ze een gevaar voor de veiligheid vormen. Op de plek van het gerooide exemplaar langs de Stolpweg wordt een andere boom geplant. Om welke soort het gaat. is nog niet duidelijk. ^oiojoopBo™»™ Zondag 18 september 2005 Vredeszondag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg; 10.00 u. dienst in doopsgezinde kerk; Pastor Ed Moltzer, mmv rk-kerkkoor St. Cecilia. Gereformeerde kerk Den Burg: 10 00 u. dienst in hervormde kerk Den Burg, rooms-katholieke kerk Oosterend en doopsgezinde kerk Den Burg. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 10.00 u. ds. RA. den Braanker, mmv. The Gospeltrain. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. dienst in rooms- katholieke kerk; ds. C. Duinkerken- Visser, mmv rk-kerkkoor. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. oecu menische vredesdienst, pasor E. Molt zer, mmv rk-kerkkoor St, Cecilia; extra collecte voor Kerken en Minima. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. S. van Groningen uit Enkhuizen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.00 u. oecumenische vre desdienst in doopsgezinde kerk. Oosterend: 10.00 u. oecumenische vredesdienst in rooms-katholieke kerk. Den Hoorn: oecumenische vredes dienst in hervormde kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Houd u rein van wereldse verontreinigingen; Wachtto renstudie, 11.20 u Weerkaatsen wij Gods heerlijkheid? Vredesweed: doe mee! Samen strijden om de prijs van de vrede. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727, 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereik baar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau-in De J<oog, Brink 6, .is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Psycholoog: J van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. In verband met de vakantie haalt Scou ting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 ax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Stichting ROTA. gevestigd te AmsMnMm, tier van Koophandel en FiBw imev 41196699 Een evemplaar i Regelen vo< Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34.65 33,05 Per jaar 67,50 65,35 i Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19,00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek mer Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg Vredesdienst 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Baptistengemeente Den Burg 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u- Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21,00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland 17.00 u. 18 00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret-café. (Pip Bamard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag De eerste aflevering van het nieuwe seizoen Over de zomervakantie, het weer en het nieuwe secoen. Met de Sommeltjes. femïetoo Mossetweg 14 en ais gast de nieuwe subsK*ejager van de gemeente Uitzending van de avond van vrij dag 16 september aansluitend Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9