600 kavels op Lionsveiling 'Texelse' speelfilm 'Johan' in première oPIENie TEXELSE 2 COURANT E Agenda teso Elf voetballers uit één gezin: de speelfilm Johan over het Texelse Boysteam van de familie Dros gaat op 6 oktober in première. De op Texel gesitueerde en deels op het eiland opgenomen speelfilm Johan gaat donderdag 6 oktober in première en is vanaf die dag ook te zien in Cinema Texel in Den Burg. Speciaal voor genodigden wordt zondag 2 oktober al een voorpre mière gehouden. Johan vertelt het verhaal van Johan Dros, die als elfde zoon wordt geboren in een Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komt woensdag 28 september vanaf 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan Zorg Helemaal ontroerd gisteren. Tot driemaal toe een telefoontje gehad van mij onbekende en ook onverstaanbare instanties die zeer bezorgd waren om mijn welzijn. Hoe ze aan het idee kwamen dat ik zorg nodig heb, is mij een raad sel, maar ze hadden zó sterk de roeping mij te redden uit één of andere mij nog onbekende drei ging, dat ik slechts met moeite de woordenstroom kon onderbreken. Ten eerste dreigde het met mijn ziektekostenverzekering helemaal mis te gaan en stond ik straks zonder voldoende dekking met een ontstoken blindedarm op de stoep van het ziekenhuis. Aan vullende behandelingen voor van alles en nog wat zouden mij ook ontgaan, wisten ze heel zeker, en och arme, hoe moest het met mij aflopen als ik niet van hun buitengewoon 'voordelige aan bieding gebruik zou maken? Ik hoefde slechts blablabla. Ik was ontroerd. Nog nooit hadden wij elkaar persoonlijk ontmoet, noch geschreven of anderszins contact gehad, wij waren geen familie en dan toch dit. Mooi, heel mooi (Texels) gezin met tien voetballende broers. Daarmee ziet zijn fanatieke vader zijn droom van een compleet voetbalelftal in één gezin verwezen lijkt. Maar dan heeft hij buiten Johan gerekend, die voetballen haat. Hij heeft meer oor en oog voor de muziek van zijn moeder en voor het mooie buurmeisje Evy. De hoofdrol wordt gespeeld door Michiel Huis in Den Burg. Sprekers zijn de heer en mevrouw Neefjes uit Heerhu- gowaard, die al eerder gast waren, maar met een heel nieuw program ma komen. Zij vertonen filmbeelden met muziek. Toen kwam er een schat die mij een maandlang gratis wilde over voeren met een krant die ik met nodig had en ook niet wilde heb ben, maar die toch een verrijking van mijn leven zou betekenen. Alle voor niks omgezaagde bomen die ik aanvoerde, werden als brand hout terzijde geschoven. Er was niet tegen te praten en ik deed het ook niet. Dit bekoelde de relatie wel iets, maar wij scheidden toch in vrede. Toen ik een uurtje later net het eten op tafel had staan kwam nummer drie, heeft u héél even, het hoeft maar een minuutje te duren, mij vervolgens liefdevol wijzen op mijn verspillende manier van bellen. Het kon allemaal veel goedkoper en zou ik niet blij zijn als mijn rekening volgende maand ineens tien, twintig euro minder zou zijn, zonder dat ik mijn belgedrag zou hoeven wijzigen? De soep was intussen koud, maar mijn hart door en door verwarmd. Wie heeft er na dit alles nog wat te zeggen over de verhardende maatschappij? Pien Verberg man. Aan de opnames op het eiland werd medewerking verleend door Texelse figuranten. Het voetbalelftal van de familie Dros, Texelse Boys, speelt op een voet balveld in het Friese Hindeloopen. Verdere opnames zijn gemaakt in de Staatsliedenbuurt in Amsterdam en de Amsterdam Arena. Kledingverkoop Witte Burcht In De Witte Burcht in de Molen straat in Den Burg vindt zaterdag 1 oktober van 9.00 tot 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van twee dehands kleding plaats. Te verko pen (winterjkleding kan vrijdag 30 september tussen 18.30 en 21.00 uur (geprijsd) worden aangeleverd. De kosten voor deelname bedragen €0,30 per kledingstuk. Voor ieder verkocht kledingstuk komt hier nog €0,30 bij. Afrekenen gebeurt direct na de verkoping, tussen 18.00 en 18.30 uur. Onverkochte kleding kan desgewenst aan een goed doel worden geschonken. Voor meer informatie: tel. 314753 of 314762. Informatie over diabetes In het gebouw van de Thuiszorg aan de Schoonoordsingel wordt zater dag 24 september vanaf 14.00 uur informatiemiddag gehouden over diabetes. Sprekers zijn apotheker Jan Klok en diabetesverpleegkun- dige Marieke Kooijman. Ook zijn bestuursleden van Diabetesvereni ging Nederland en mensen van de Diabetes Informatie Posten aan wezig. De toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 0223-631901 of 0223-631856. DINSDAG 20 SEPTEMBER 2005 De oud-Texelse Erna van Sambeek verzorgt zaterdag 24 september vanaf 14.00 uur een rondleiding in de Oudheidkamer. In verband met het vijftigjarig bestaan van het museum is hier tot en met 31 okto ber een expositie van haar werk te zien. Van Sambeek woont en werkt sinds 1987 in Amsterdam. In de Oudheidkamer zijn negentien van haar werken te zien. Hartstocht door de Bollekamer De Hartstocht, de wandeltocht op Wereld Hartdag, wordt dit jaar gehouden door de Bollekamer bij Den Hoorn. Door wandelsportver eniging zijn routes uitgezet van vijf en van tien kilometer. Er kan van 13.00 tot 14.00 uur gestart wor den bij café-restaurant Klif 23 in Den Hoorn. De tocht voert door de Bollekamer, langs de Horsmeer tjes en over de Mokweg. Deelname kost €2,50 voor volwassenen en €1,- voor kinderen. De opbrengst komt ten goede aan de Neder landse Hartstichting. Wereld Hart dag wordt gehouden op zondag 25 september. de groep Csókolom. Fred Abbingh heeft een bijzondere voorliefde voor wereldmuziek, maakt deel uit van een tangotrio en is opgeleid aan het Utrechts conservatorium. Met Laura Hassler organiseerde hij verschil lende wereldmuziekprojecten, zoals de uitvoering van het Armeense oratorium van Chatsjatur Avedisian. Hij zet zich met Laura Hassler ook in voor de stichting Musicians without Borders. Gerard Schoren studeerde klassiek gitaar, maakte deel uit van popbands, speelde Cubaanse son en Argentijnse tango. Verder zong hij in een close-harmony kwartet, is dirigent van diverse koren en geeft hij zangworkshops. De musici geven concerten in bin nen- en buitenland en organise ren jaarlijks het Charivari Festival met concerten en workshops voor amateurmusici. Het trio nam ver schillende CD's op en bracht met Frank Groothof de theatervoorstel ling Gilgamesh. In 2004 waren er optredens met de Guus Tangelder Bigband en in de productie Sint improvisaties. Het concert in De Waal begint om 12.00 uur. De toegang bedraagt €7,- (kinderen €3,50), inclusief een consumptie na afloop. Een passe partout voor de hele serie van vier concerten kost €22,50. De volgen de concerten worden gehouden op 20 november (Gentlemen Singers uit Tsjechië), 5 maart (Michaël van Eekeren, bas, en Steven Lodewe- ges, piano) en 14 mei (barokfagot, hobo, orgel). Kaarten zijn verkrijg baar bij de VW, Galerie Langewaal en voor aanvang van het concert in de kerk. Ikebana in Wilhelminafonds bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt donderdag een avond gehouden over ikebana. Anneke Studulski ver telt aan de hand van plaatmateri aal over deze Japanse vorm van bloemschikken en de culturele en filosofische achtergronden ervan. Renee Vijver, leerling Ikenobo (klas siek ikebana), maakt twee klassieke schikkingen en Ria Kampstra enke le moderne schikkingen. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2-. Diddl ruilbeurs De collecte voor het Koningin Wilhel minafonds Kankerbestrijding heeft op het eiland €10.540,60 opge bracht, €264,69 meer dan vorig jaar. Aan dit hogere bedrag heeft ook de betere organisatie van de collecte in en rond De Koog bijgedragen. Ook de oproep oude guldens en buitenlands geld in de collectebus sen te stoppen, heeft het nodige opgeleverd. De waarde die dit ver tegenwoordigt. is nog niet precies bekend, zodat de totale opbrengst nog hoger zal uitvallen. Rondleiding Oudheidkamer Charivari Trio in De Waal Vooruitlopend op de Lionsveiling die donderdag en vrijdag wordt gehouden, was het zaterdag in de schuur aan de Vlamkast eer drukte van belang. In totaal werden 600 kavels ingebracht. (Foto Jemen van Hattum) In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt woensdag van 16.30 tot 18.30 uur een Diddl-ruilbeurs gehouden. De toegang is gratis. Belangstellenden kunnen voor €3,- een pannenkoek, limonade en een ijsje krijgen. Voor meer informatie: tel. 312825. Honeybee Hoppers De Eastender Honeybeehoppers uit Oosterend beginnen vrijdag weer met de wekelijkse linedance-avon- den in dorpshuis De Bijenkorf. De avonden beginnen om 20.30 uur. De landelijke trend van toene mende belangstelling voor het veilen van spullen lijkt ook op Texel van toepassing. Het aantal kavels op de Lionsveiling die don derdag en vrijdag wordt gehou den is met 600 stuks hoger dan het in jaren is geweest. De veiling in de schuur van RAB aan de Vlamkast in Oudeschild begint beide dagen om 18.30 uur, kijken is mogelijk vanaf 17.00 uur. Niet alleen in aantal een hoge score, ook de kwaliteit is volgens Ben- no Bakker van de Lions van hoge niveau. 'Opvallend veel mooie wer ken van Blok van der Velden, maar ook andere spullen met een hoog nostalgische waarde. Veel antiek, munten, tin, houtsnijwerk, meubels, kerkbanken en veel fietsen. Geen rommel, allemaal knap spul. Men sen kopen hier kennelijk graag een fiets.' Niet alleen gebruikte spullen, ook splinternieuw materiaal, zoals een stroomaggregaat, een klimrek met glijbaan en meubels. Veder aanhangwagens en auto's, zoals een Daffodil en een Caddillac, en zelfs een speedboot. Klapstuk van de veiling is een TESO-aandeel, dat vrijdagavond als laatste onder de hamer komt. Volgens traditie is er volop eten en drinken verkrijgbaar. De kavels zijn ook te bekijken via www.lions.nl. Linedance 50+ Het nieuwe seizoen country line dance voor vijftig-plussers begint maandag 26 september. De lessen worden gegeven in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en beginnen om 19.30 en om 20.45 uur. In de eerste groep ligt het tem po over het algemeen wat lager en worden de dansen in een rustiger tempo aangeleerd. De gevorderden dansen in de tweede groep. Voor meer informatie en aanmeldingen: tel. 312696. In de hervormde kerk van De Waal verzorgt het Charivari Trio zondag het eerste Waalder Koffiecon cert van het nieuwe seizoen. Dit ensemble gaf al eerder een con cert in deze serie en brengt nu het nieuwe programma ZigZag. In dit programma schiet het trio brengt het ensemble volksmuziek uit alle windstreken. In ZigZag gaan bewerkingen van1 dansen uit Roemenië en Azerbai- dzjan sarnen met een melancholieke Argentijnse zamba. Een zigeunerlied uit Bosnië wordt gevolgd door Zaza, een compositie van Gijs Levelt naar de beroemde kakkerlak van Annie M.G. Schmidt. Het Charivari Trio zigzagt door Zuid- Amerika en Oost-Europa. Eigen zinnige arrangementen worden afgewisseld met nieuwe compo sities. Met subtiel samenspel en onverwachte improvisaties lappen de drie Nederlanders grenzen aan hun laars en nemen hun publiek mee in een onweerstaanbare men geling van strijkkwartet, jazztrio en wereldorkest. Het trio (opgericht in 1986) bestaat uit violiste Anneke Frankenberg, accordeonist Fred Abbingh (die Bart Lelivelt vervangt) en zanger-bassist Gerard Scho ren. Anneke Frankenberg studeer de viool aan het conservatorium, specialiseerde zich in Zuid-Ameri kaanse en Oost-Europese volksmu ziek, geeft workshops, is docente bij Markant en maakt deel uit van Dinsdag 20 september: De FNV Vrouwenbond komt voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In de hervormde kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van Lenie Roggeveen (gitaar) en de Texelse Imme Wassink (fluit). De toe gang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont de film Cinde rella Man (aanvang 20.00 uur) en de filmspecial The Hitchhiker's guide to the Galaxy (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim heeft vandaag geen voorstellingen. Woensdag 21 september: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt woensdag van 16.30 tot 18.30 uur een Diddl-ruilbeurs gehouden. De toegang is gratis. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg gaan senioren om 18.00 uur aan tafel voor een gezamenlijke maal tijd. Opgave via tel. 312696. Het rooms-katholiek Vrouwengilde komt vanaf 20.00 uur bijeen in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg. José Huisman vertelt over voeding. Cinema Texel vertoont De Kameleon II (aanvang 13.45 uur), Madagascar Nederlands gesproken (14.00 uur), Sjakie en de Chocoladefabriek (16.15 uur), Zoop in Afrika (16.30 uur), Cinde rella Man (20.00 uur) en de filmspecial The Hitchhiker's guide to the Galaxy (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim heeft van daag geen voorstellingen. Donderdag 22 september: Vrouwenvereniging De Kaarsvlam ver koopt in de protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kleding ten bate van het orgelfonds. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 14.15 tot 15.30 uur een spreekuur voor slechthoren den gehouden. ld haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 20 11.10 en 23.45 u. Wo. 21 11.56 en - u. Do. 22 0.10 en 12.25 u. Vr. 23 0.20 en 12.50 u. Za. 24 0.30 en 13.04 u. Zo. 25 0.47 en 13.20 u. Ma. 26 01.40 en 13.50 u. Di. 27 02.46 en 14.54 u. Aan het strand js het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 25 septem ber op om 07.29 uur en gaat onder om 19.36 uur; zondag 25 september laatste kwartier, dinsdag 27 september doodtij. In het gebouw van RAB aan de Vlanv kast in Oudeschild kunnen vandaa en morgen vanaf 17.00 uur goedetr worden bekeken voor de Lionsveifc^j Om 18.30 uur begint de veiling. In de openbare bibliotheek aan Drijverstraat in Den Burg wordt va-,? 20.00 uur een avond gehouden ov? ikebana. Toegang €2,-. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierlanj wordt vanaf 20.00 uur een klaverjas, drive gehouden. Cinema Texel vertoont de film Cf derella Man (aanvang 18.45 en 211 uur), Charlie and the Chocolatefac- tory (19.00 uur) en The Skeleton K», (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakï- tiepark De Krim heeft vandaag voorstellingen. Vrijdag 23 september: De protestantse Waddenkerk in Cocksdorp is van 10.30 tot 13.30 open voor bezichtiging. Vrijwillig-, vertellen over het meer dan 150 jaa oude gerestaureerde gebouw. Om 18.30 uur begint in de schuurva RAB aan de Vlamkast in Oudesc*< de tweede avond van de Lionsveérr. Kijken is mogelijk vanaf 17.00 Cinema Texel vertoont de film Cf- derella Man (aanvang 18.45 en 21 uur), Charlie and the Chocolated- tory (19.00 uur) en The Skeleton te (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim heeft vandaag ga voorstellingen. In verband met de verwachte dfuk: zet TESO in en rond het geregeld een extra boot in. Detweea boot vaart vrijdag, zaterdag en dag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. De veerde# verzorgt dan ieder half uur een afvar, f R zowel vanuit Den Helder als vard 'e Texel. Toch moeten automobiliste: vrijdag in beide richtingen rekenng houden met wachttijden. Deze kur- nen oplopen tot een uur. Op maanca: 26 september zijn de afvaarten 10.00 uur vanuit Den Helder en 131' uur vanaf Texel uitsluitend bestard voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Meer informatie over c dienst is te verkrijgen via tel. of website www.teso.nl. TEXELSE^COUR® feeri si 'ie Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bun Postbus 11 1790 AA Den Buig Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Opel, ree advertenSecontiaeten en aantneSnge-s* i toepassing oe Regelen voor Sticnting ROTA, gevestigd Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 €33.05*»-*' Per jaar 67,50 65,35 (srf=n<s Bij verzending naar het buitenland zf£ tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voc afloop van de abonnementsperiode. \Yat ik zeggen wou... TESO Vooruitlopend op de algemene ver gadering van aandeelhouders op vrijdag 30 september wil ik als aan deelhouder vast een paar vragen stellen aan de directie van TESO. Nu vraagt u zich misschien af waar om ik dat via de Texelse Courant doe, maar dat doe ik omdat deze vragen min of meer iedere Texe laar aangaan. Het is inmiddels een publiek geheim (hoewel niemand van de pers erover schrijft) dat de hulpverleningspost aan de Pontweg door een financiële ondersteuning van TESO mogelijk wordt. De poli tiepost komt ongeveer €250.000,- tekort en ik heb begrepen dat TESO dit bedrag aan de gemeente heeft toegezegd. Hierbij krijg ik het gevoel dat ook TESO gevangen zit in het spinnenweb van de gemeente (lees: het college van b en w). Een groot deel van de bevolking zou de hulp verleningspost graag op een andere lokatie zien. Uit uw bijdrage conclu deer ik dat u de gemeente onder steunt en het gemeentelijk begro tingstekort hierdoor hoog houdt, met alle (eventuele) gevolgen voor de Texelse bevolking van dier.' welk doel, vraag ik mij 6'1 is uw belang? Waarom wcfS zo geheimzinnig over deze i 29ju gedaan? Laat de gemeente lekker zelf uitzoeken. In de üi selijke media heb ik ook g^ dat TESO bemoeienis heeft n* eventuele overname van de M van Oudeschild en het behoid het vliegveld. Voordat u noo^ verstrikt raakt in het gemee* spinnenweb, zou ik willen zeg 'Schoenmaker, blijf bij je leest antwoord tegemoet ziende, MennoS aandeeW DenS ïresr Naschrift redactie Als de financiële ondersteun^ jj TESO aan de hulpverlening* «tva een publiek geheim was, is WJ !Haac goed publiek geheim 9ewe^

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2