Eiland I berichten Een spannend en interessant najaar Nieuwbouw Nieuws Nieuw gemeentehuis krijgt vorm Van de raad voor u A O'Uu v-,; ■v it invest oeraad aedigt afhan- ig aanvragen ds half augustus heeft de ge- eente Texel een wekelijks oouwberaad". Tijdens dit amb- .elijk overleg worden de aange vraagde bouwvergunningen doorgesproken. Deze kunnen zo vlotter en efficiënter worden af gehandeld. Begin 2005 is het idee gelanceerd om het werkproces van bouwver gunningen op een meer efficiënte wijze in te richten. Dit naar voor beeld van o.a. de gemeenten Am sterdam, Heerlen en Wognum. Na drie maanden proefdraaien is half augustus het Texelse bouwberaad formeel ingesteld. Wekelijks bespreken zes deskun dige medewerkers de binnenge komen aanvragen. Zij letten o.a. op juridische, planologische en bouwkundige aspecten. Daar naast wordt gekeken naar brand preventie, infrastructuur, milieu en of de aanvraag nog door de Welstandscommissie moet wor den behandeld. Als een bouwaanvraag nu bij de gemeente binnenkomt, wordt deze gekopieerd en tegelijkertijd aan de betreffende behandelende ambtenaren doorgegeven. Voor heen gingen aanvragen van bu reau naar bureau. De interne behandeltijd kan zo worden terug gebracht van 12 naar 6 weken. Op 11 oktober zullen we om 13.30 uur een openbaar bouwberaad houden, waarvoor de pers en enkele beroepsmatig betrokken Texelaars worden uitgenodigd. Als u belangstelling heeft, kunt u zich aanmelden bij Frans Hopman, telefoon (0222) 36 21 52. Aan- en afmelden bouw verplicht De gang van zaken rond bouw vergunningen is enigszins ge wijzigd. Na het verlenen van de bouwvergunning moet men aan geven wanneer de bouw zal starten en wanneer de bouw is voltooid. Dat is een wettelijke verplichting. De gemeente Texel heeft daarom nieuwe formulie ren laten ontwikkelen. Vergunninghouders krijgen deze formulieren meegestuurd bij hun vergunning. Ze zijn ook af te ha len bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Voorheen was het voldoende om door het invullen van een geel kaartje de aanvang van de bouw te melden. Nu is het ook nodig om, zodra de werkzaamheden zijn af gerond, het gereedkomen van de bouw te melden. Hetzelfde is van toepassing op sloopvergunningen. Iedere belangstellende kan bij de balie Grondgebied tevens een bij lage met praktische toelichting krijgen. In de bijlage staat met welke zaken men bij de bouw re kening moet houden, zoals het in formeren van de buren, bezwaartermijnen, kennisgeving aan bouwtoezicht, veiligheid, bouwafval, eventuele wijzigingen en gereedmelding. Informatierubriek van de I gemeente Texel email@texel.nl www.texel.nl Openingstijden en bereikbaarhei gemeentehuis Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur Voor al onze diensten kunt u terecht bij de publieksbalies op het 'Raaksplein'. Tel. algemeen: (0222) 36 212| Servicebalie: (0222) 36 211' Fax: (0222) 36 22 87 E-mail: email@texel.nl De zomer is achter de rug, het bestuurlijke seizoen is weer aan gebroken. De afgelopen weken mochten we zelfs driemaal een hoge provinciebestuurder ont vangen. Achtereenvolgens wa ren dat de gedeputeerden me vrouw Kruisinga (26 augustus), Mooij (9 september) en Moens (16 september). De eerste twee brachten een werkbezoek op onze uitnodiging, de laatste or ganiseerde op eigen initiatief een bespreking. Zulke contacten worden weder zijds als zeer nuttig ervaren. Zo bespraken we met de heer Mooij de bereikbaarheid van de Texelse boot in Den Helder. Dit vormt al jaren een knelpunt. Het was uiter mate prettig om van de gedepu teerde zelf te horen dat de provin cie garant zal staan voor een goede oplossing. Dat is zéér be langrijk. Niet alleen voor Texel, maar ook voor Den Helder, gezien de ontwikkelingen en plannen al daar. Enige haast is geboden. In 2008 moet er namelijk duidelijk heid zijn over de locatie van de veerhaven, met het oog op de toe komstige vervanging van de brug gen. Het besluit valt in Den Haag en dan is het handig dat wij als plaatselijke overheden op één lijn zitten. Een goed gevoel houd ik ook over aan de openbare avond over het nieuwe gemeentehuis. De belang stelling voor de presentatie van de architect op 15 september in de Burgemeester de Koninghal was behoorlijk te noemen. Naast de kern die de eerste en tweede avond van de partij was om mee te denken, tekenen en kleien, her kende ik nu ook diverse nieuwe gezichten. Ik hoop dat deze stij gende lijn zich voortzet. Graag zou ik nog méér inwoners bij het vervolg van het proces wil len betrekken. Op 31 oktober krij gen de buurtbewoners nog de ge legenheid om zich over verkeer en parkeren uit te spreken Graag wil ik op deze plaats herha len dat het begrotingstekort los staat van de grote projecten, die de gemeente wil laten uitvoeren. Dankzij een geslaagde bezuini gingsronde in 2002 hebben we voldoende ruimte gemaakt om de kosten af te dekken. Door te spa ren kunnen we nu investeren. Wat het college betreft, gaat investeren boven sparen. Juist nu het econo misch minder gaat, moet je als (locale) overheid het voortouw durven nemen. De raad zal hier over in de begrotingsvergadering een besluit nemen. Al bij al hebben we een spannend en interessant najaar voor de boeg. De burgemeester van Texel, mr. Joke Geldorp-Pantekoek. Begrotings puzzel Onlangs is het boekje "Begrot In Eén Oogopslag" op Texel» spreid. Hierin vindt u een bekrq *s samenvatting van de cora m gemeentebegroting 2006. Volgens goed gebruik is weer» puzzel opgenomen met vreg ind over de begroting. Uit de ante i d den kunt u een woord afled eti Oplossingen moeten uiterlijk m oktober 2005 bij ons binnen i De wethouder van financien lom een dag later de trekking ven» ten. Winnaars krijgen telefoni bericht. Hoofdprijs is een vaarta ym met de historische I "Texelstroom". Den Burg In Den Burg Volmolen worden dit jaar en komend jaar 122 woningen gebouwd. De gemeente is afgelo pen jaar benaderd door diverse or ganisaties met de vraag de wonin gen te mogen ontwikkelen en bou wen. Keuze is gevallen op BUPS. Bouwcombinatie Texel-USP-Pey- ler/Ooms-Stichting Wonen Texel. Het bouwrijp maken is inmiddels afgerond. De infrastructurele voor zieningen zijn aangebracht. De wegen zijn uitgevoerd in gebakken steen, waarmee de gemeente een voorzet geeft voor kwaliteit in de wijk. Op dit moment worden bouw tekeningen voor 34 sociale koop- en huurwoningen ontworpen. Be doeling is dat de bouw van deze woningen eind november 2005 start: - 10 hoekwoningen in de duur dere koop starterswoningen -12 tussenwoningen in de goed kope koop starterswoningen -12 tussenwoningen in de huur sector. Samen met Stichting Wonen Texel wordt op dit moment een selectie gemaakt van de gegadigden die voor dit bouwproject benaderd worden. Omdat de gemeente circa 150 gegadigden voor deze sociale koopwoningen heeft en Stichting Wonen Texel circa 700 woning zoekenden heeft, is het belangrijk de selectie zorgvuldig uit te voe ren. Deze selectieronde geldt ook voor de 16 woningen in Den Burg West (zie hierna). Degenen die voor een kavel in aanmerking kunnen komen, zullen benaderd worden. Indien eind oktober of begin no vember 2005 geen contact met u opgenomen is, betekent dat dat u niet voor deze 34 woningen gese lecteerd bent. Vervolgens worden bouwteke ningen voor 60 gestapelde wonin gen op vijf locaties. In vier blok ken komen elk 10 eenheden, in één bouwblok komen 20 eenheden. De maximale hoogte van deze bouw blokken is overigens gelijk aan de maximale hoogte van alle andere woningen in Den Burg Volmolen, namelijk maximale goothoogte 7,5 meter en maximale nokhoogte 10 meter. De gestapelde woningen worden verdeeld in 30 huur- eenheden, 20 middeldure starters woningen, 10 duurdere starters woningen. De selectie voor deze woningen vindt ook thans plaats en de planning is in oktober en novem ber 2005 hiervoor de geselecteer den te benaderen. De selectie van gegadigden voor de vrije sectorwoningen vindt ook plaats. Zoals al in eerdere eilandberichten vermeld is, heeft BUPS te kennen gegeven de twee onder-één-kap woningen ook te willen ontwikkelen. Aangezien ver ruiming van het bouwproject ten goede komt aan de betaalbaarheid van de woningen, heeft de ge meente inmiddels (eind september 2005) besloten hiermee in te stem men. USP uit Hoorn (dezelfde van de U uit BUPS) was al gerechtigd om vier twee-onder-één-kap te bouwen. Deze voegen ze bij de eerder genoemde 14. Den Burg West Het bouwrijp-maken is nagenoeg afgerond. Door USP uit Hoorn zijn bouw tekeningen ontworpen voor 16 so ciale koopwoningen. De gegadig den die bij de gemeente Texel in geschreven staan, komen ook voor deze woningen in aanmerkingen. Zoals hiervoor gesteld, vindt de selectie thans plaats. Verder biedt Den Burg West mo gelijkheid voor enkele vrije sector woningen en bebouwing voor maatschappelijke voorziening. De eerste fase die uitgegeven wordt, is het gebied tussen de Keesom- laan en de Emmalaan. Oudeschild bedrijventerrein De selectiegesprekken zijn gestart. Amsing Recycling heeft zich inmid dels gevestigd. In de vorige eilandberichten was een verkeerde kavelprijs genoemd. Het juiste bedrag is 75,= exclu sief BTW. Werk aan de weg Onder deze naam verschijnt weke lijks een rubriek op de agenda-pa gina van de Texelse Courant. Als service naar de lezers c.q. inwoners geeft de gemeente een overzicht van geplande werkzaamheden, wegafsluitingen en dergelijke. Altijd handig om even te raadplegen! Burgerjaarverslag nu verkrijgbaar Iedere burgemeester in Nederland heeft tot taak om jaarlijks een ver slag te maken voor de burgers. Hoofdthema's zijn: de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening, de mogelijkheden van meepraten voor de inwoners (burger participatie) en de relatie burgers- bestuur. In de raadsvergadering van 23 augustus heeft burgemees ter Joke Geldorp haar burger jaarverslag over 2004 gepresen teerd. De titel luidt: ,.U mag het zeggen..." In het 26 pagina's tellende boek werkje neemt de burgemeester de meningspeiling over de locatie voor het nieuwe gemeentehuis (juni 2004) als vertrekpunt. „Velen voelden zich voor een voldongen feit gesteld, hoewel het voorne men tot verplaatsing al een jaar eerder door ons ruimschoots naar buiten is gebracht. De signalen en gevoelens van de burgers wil ik echter wel serieus nemen. Blijk baar moet er op een andere en duidelijker manier met hen, met u, worden gecommuniceerd", zo schrijft zij. Het burgerjaarverslag is niet alleen bedoeld voor raadsleden, maar voor iedere burger met belangstel ling voor het reilen en zeilen van de gemeente. Het verslag is gra tis af te halen bij het informatie punt in het gemeentehuis. Ook kan men het downloaden van de website www.texel.nl Rubriek van de gemeenteraad „Gast van de raad" De gemeenteraad is er voor u! Wij willen u graag persoonlijk vertellen hoe het openbaar be stuur in onze gemeente werkt. U wordt hierbij dan ook van harte uitgenodigd onze 'Gast van de Raad' te zijn. De gemeenteraad start in novem ber met 'Gast van de Raad'-bijeen- komsten. In een groep van maxi maal tien personen, verspreid over twee avonden, maakt u als VIP kennis met de gemeenteraad van Texel. Doel van dit programma is de inwoners van Texel kennis te laten maken met de lokale gemeentepolitiek. De gemeente Texel wil zo de kloof tussen politiek en inwoners verklei nen. Een van de mogelijkheden hiertoe is de inwoners kennis te laten maken met het werk van de gemeenteraad. Daarom is het pro gramma 'Gast van de Raad' ont wikkeld. De eerste avond bent u gast tijdes één van de raadscommissie vergaderingen, te kiezen do» uzelf. De voorzitter van deze cm missie, een raadslid, zal uw gat- heer/gastvrouw zijn die avmi Voor aanvang knjgt u uitlegsw. onder andere het dagelijks esl van de gemeenteraad en hettdr lege van burgemeester en welhat-jl ders. Ook wordt kort ingegaan oj 1 de agenda van de vergadering Tijdens de tweede avond ben! gast in de raadsvergadering. Vo» afgaand krijgt u een rondleid*! door het gemeentehuis en kunt kennismaken met burgermeest! mr. C.J. Geldorp-Pantekoek, wethouders en de raadsleden Belangstelling? Als u belangstelling heeft gas;! zijn dan kunt u zich opgeven bijl raadsgriffier, Marit de Porto, telt foon (0222) 36 21 45, of ariffier@texel.nl i.e Raads vergaderingen Dinsdag 4 oktober: reguliere vergadering, 19.30 uur, gemeentehuis. Dinsdag 18 oktober: begrotingsvergadering, 19.30 uur, gemeentehuis. Tijdens een goed bezochte open bare bijeenkomst, donderdag avond 15 september in de Bgm. De Koninghal, is het voorlopig ont werp van het nieuwe gemeente huis aan de Emmalaan gepresen teerd. Architect Marius Ballieux van het bureau Alberts Van Huut gaf een uitgebreide toelichting en beantwoordde vele vragen. Ook werden diverse vragen gesteld aan burgemeester Geldorp. De alge mene reactie van de aanwezigen was positief. De architect heeft zich bij het ontwerp laten inspire ren door ideeën vanuit de Texelse bevolking. Tijdens twee publieks- avonden in juni kon men door te tekenen, knippen en kleien een "droomraadhuis" ontwerpen. Ele menten daaruit zijn door de archi tect in het voorlopig ontwerp ver werkt. In samenspraak met de ge meente wordt dit verder uitgewerkt tot een uitvoeringsgereed definitief ontwerp. Klei op de weg Voor veel agrariërs is de tijd ge* men dat zij hun oogst binnen!» 'jr Met grote trekkers en aanhar tel wagens gaan ze weer over dew De banden onder de prut en da mee ook de wegen. Hierdoor! *d de weg gedurende een korte: X" riode vervuild raken. De gerree verzoekt zowel de landbouwers! p de overige weggebruikers hieiri le rekening te houden. Pas dusopf klei op de weg, dan helpt u om lukken voorkomen. Expositieruimte De gemeentelijke expositie^ "TussedeBanke"aandeGrW! 'ee plaats in Den Burg kunt u ond?t paalde voorwaarden huren. I' dere informatie hierover is verkn sdev baar bij mevrouw Elly Rutten» iet de afdeling Samenlevingsza! GTz telefoon (0222) 36 22 18. erutten@texel.nl ooi Begrotings raad Dinsdag 18 oktober om zal de gemeenteraad 2006 bespreken. Na e debat zal de raad bes over de uitgaven, eventuele bezuinigingen e" hoogte van belastingen en ven. U kunt de vergadering W nen op de publieke tribune 1W verzorgt Radio Texel een streekse uitzending, te beluis» via 98.5 kabel of 106.1 FM. Nachtbus De hele maand september^' zaterdagnacht de nachtbus De Koog naar Den Burg, De Oosterend en Oudeschild. De vertrekt om 3:00 uur van? Nikadel (naast de Lidl). Kostf' €4 per nt. Kaartjes kopen Tekening t: vooraanzicht van het gebouw met op de voorgrond het parkeerterrein aan de Emmalaan. dat zal worden heringericht. Tekening 2: indeling begane grond. Hier bevinden zich o.a. de publieksbalies en de raadszaal annex trouwzaal. De entreehal wordt vi de aanwezigheid van veel planten een aangename lichte en groene ruimte zijn voor medewerkers en publiek. 0 entreehal publieksruimte 0 publieksbalies 0 raadzaal trouwzaal 0 archief 0 vergaderzalen 0 keuken restaurant ©fietsenstalling

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 10