ONr c oPIENie Texelse landbouw gaat digitaal www. texe 1 wereldwijd.nl Texelse te zien in landelijke TV-spot Qeslaagd Mooie beelden in speelfilm Johan Agenda teso Boekenweek in teken magie In het kader van de kinderboe kenweek, die van 5 tot 15 okto ber wordt gehouden, vinden in de openbare bibliotheek in de Drijver straat in Den Burg verschillende activiteiten plaats. Alle activiteiten zijn bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar en staan in het teken van 'magie', het thema van de boeken week. Op woensdag 5 oktober leest van 14.00 uur tot 14.30 Marianne Witte een door haar zelf geschre ven heksenverhaal voor, gevolgd door een optreden van een koortje van leerlingen van de muziekschool, die onder leiding van Imme Wassink enkele liedjes over magie zullen laten horen. Donderdag 13 oktober vindt vanaf 16.00 uur een optre den plaats van goochelaar Ben van den Boogaard. De toegang tot deze 'magie show' bedraagt €2,-. Naast al deze activiteiten worden ook een kleurwedstrijd en een boekenquiz gehouden. Open dag SWOT Op de open dag van de Stich ting Welzijn Ouderen Texel kun nen bezoekers zaterdag kennis maken met de vele activiteiten die de stichting in huis heeft. In dien stencentrum De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg worden demonstraties gegeven en een ten toonstelling gehouden van speel goed uit de jaren veertig en vijftig. Medewerkers van de dagverzor ging zijn aanwezig om informatie te geven en 's middags worden in de biljartzaal demonstraties libre en driebanden gegeven. Het verdere programma luidt: 10.30 u. koersbal, 11.00 u. orkestjes Musio, 11.30 u. gym op de stoel, 13.30 u. volksdan sen, 14.00 u. koor Melodei. 14.30 u. gymnastiek, 15.00 u. countryline- dance, 15.30 u. balance-aerobic, 16.00 u. stijldansen. Prijsvraag van Rijkswaterstaat Via de website www.waddenzee. nl is een prijsvraag te vinden over het beheer van de Waddenzee. De prijsvraag is een initiatief van Rijks waterstaat, de antwoorden zijn alle via het internet te vinden. Op deze manier wil RWS aandacht vestigen op de grote hoeveelheid informatie over de Waddenzee die op deze manier beschikbaar is. Als prijzen zijn een week in een vakantiebunga low beschikbaar en een vlucht met een inspectiehelicopter. De prijswin naars worden in november tijdens de trilaterale waddenconferentie bekendgemaakt. Inzenden kan tot zondag 30 oktober, 24.00 uur. Dagverzorging op open dag Medewerkers van Thuiszorg Kop van Noord-Holland (TKN) zijn zater dag aanwezig bij de open dag van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, waar zij informatie geven over de dagverzorging. Op de dagverzor ging van TKN worden activiteiten aangeboden die ouderen helpen geestelijk en lichamelijk actief te blijven. De dagverzorging wordt ondersteund door vrijwilligers en vindt plaats op maandag, dinsdag en donderdag. Koffie, thee en een warme maaltijd horen erbij. Voor de dagverzorging geldt geen eigen bijdrage. Wel is een indicatie nodig van het Centrum Indicatiestelling Zorg, tel. 0223-650270. www.beeldbanktexel.nl V Manon Eijgenraam (26) van 't Horntje is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam afgestudeerd in Straf recht en Personen- en familierecht. Wat ik zeggen Wachttijden Vrijdag 30 september bestond Alge mene Woningbouwvereniging Nieu- wediep 25 jaar. Mijn collega en ik waren die dag druk bezig geweest met de organisatie en dachten de boot van 19.30 uur terug naar Texel te nemen. Toen wij, overigens ruim schoots op tijd, bij de veerhaven aankwamen, schrokken wij van de enorme wachtende automobilisten. Eén uur wachttijd zei een mede werkster van TESO tegen ons. Wij besloten eerst in een naburig restau rant te gaan eten, met het idee dat daarna de wachttijd wel opgelost zou zijn. Er varen toch twee boten, dachten wij, dus met die nieuwe grote boot erbij moest dat allemaal snel opgelost zijn. Maar wat schets te onze verbazing? Toen wij ons na ons diner, weer wilden aansluiten in de rij, was deze uitgegroeid tot ver in Den Helder. Gelukkig was er een vriendelijke Duitse automobilist die ons voorrang gaf en konden wij halverwege aansluiten. Navraag bij een van de medewer kers leerde ons dat de extra boot tot 16.00 uur in de vaart was geweest, maar - omdat het niet druk was - uit de vaart is genomen. De drukte kwam daarna pas en tja, om dan weer een hele nieuwe ploeg mede werkers op te trommelen was niet te doen zei één van de medewerkers. Wij keken elkaar aan en dachten beiden, is dat zo, het leek ons niet zo moeilijk. Nu had ik toch in de Texelse Courant van afgelopen dinsdag iets gelezen over het pro moten van Texel, om ons eiland toch vooral aantrekkelijk te hou den en te maken voor de toerist. De TESO denkt daar dus blijkbaar anders over. Toen wij dan eindelijk op de boot zaten was het inmiddels 23.00 uur. We bedachten opeens dat die avond de jaarvergadering van TESO gehouden werd. Was dat de reden dat 'die ploeg zo moeilijk op te trommelen' was? TESO, is de nieu we boot alleen een paradepaardje voor aan de kade, of wilt u hem ook nog gaan gebruiken? Dan hadden al deze mensen tenminste niet zolang hoeven te wachten. Petra van Benthum, Den Burg. Naschrift redactie: In een artikel elders in deze krant een reactie van TESO. Wat ik zeggen wou... Bootje erbij? Veel bla bla over Texelpromotie op de TESO-vergadering. Maar tijdens die vergadering is de wachttijd in Den Helder die avond ruim twee uur. Met twee boten aan de kant en één boot die twee afvaarten extra moet maken, zodat de gasten om 24.00 uur op hun vakantieadres zijn. Nog maar een bootje erbij? Jan Brouwer, Den Burg Mimeweek voor leerlingen OSG Geluk Als kind ben ik grootgebracht met het bijbelse verhaal van Noach en de zondvloed. De beloning lag aan het eind van het verhaal, waarin de regenboog een belofte van God inhoudt. In een heel ander geschrift, de Donald Duck, gaat Broer Konijn steevast met een schop op zoek naar hei eind van de regenboog. Daar waar de boog de grond raakt, ligt in de bodem een goudschat ver borgen. Hij rent zich gaar en spit zich een ongeluk. Ik moest daar aan denken toen zondagmorgen zo rond een uur of half tien een prachtige regenboog boven het eiland stond. Een heel bijzondere, want dichtbij. Het einde was niet ver weg achter de horizon, maar vlak bij mij tegen de bosrand. Het bijzondere was bovendien dat de kleurenpracht niet ophield bij de grond, maar over het aangren zende weiland verder liep tot aan de plek waar ik stond. Hetzelfde effect als bij een manestraal over het water of bij een lantaarnpaal wanneer je in het donker de veer haven binnenvaart. Het wonder lijke is dat ieder die kijkt een eigen verbinding heeft met het licht en toch is er maar één straal te zien. Iedere keer weer fascineert dat mij. Ik stond dus boven op de pot met goud, die mij had gevonden in plaats van andersom. Het den kertje in de kerkrubriek zei deze week: gelukkig zijn is een vermo gen. Een kracht die je de ene keer wel bij machte bent aan te boren, de andere keer niet. Ik liet Broer Konijn voor wat-ie was en keerde voor een beetje boorkracht terug naar het aloude bijbelverhaal. Liet me aanraken door de Eeuwige. Pien Verberg De landbouw vindt dat zij voor al negatief in het nieuws komt. Dierenleed en overtredingen van de milieuwet zijn zaken die het nieuws halen. De Texelse land bouwers hebben nu het heft in handen genomen om daar ver andering in te brengen. Er is een PR-commissie in het leven geroe pen die tot taak heeft de public relations van de boeren te struc tureren en te versterken. Eerste wapenfeit is de realisatie van een website, gewijd aan de Texelse landbouw. Een mooi vormgege ven site, met koele, heldere kleu ren die overzichtelijk is gerubri ceerd en geïllustreerd met mooie foto's. De zes rubrieken aan de bovenzijde zijn onderverdeeld in subrubrieken, die zichtbaar wor den als de betreffende rubriek is geopend. Heel aardig is de uitgebreide informatie die wordt verstrekt over de landbouw en de activiteiten van de boeren. Vragen als hoeveel verschillende gewas sen er worden geteeld en welk percentage van de Texelse bevol king actief is in deze sector, wor den beantwoord. Daarnaast richt de site zich op beleidsmakers en worden de standpunten van de agrariërs verwoord in het rapport Met het oog op morgen, dat inter graal op de site is opgenomen. De actualiteit moet wel goed in de gaten worden gehouden. Het is bepaald geen positieve PR wan neer de website in oktober meldt dat de maïsdoolhof waarschijnlijk 15 juli (van datzelfde jaar) open gaat... Een dergelijke website is pas echt functioneel als die regel matig wordt ververst. Beslist een goede aanvulling van het Texelse aanbod op internet, waarin de landbouw tot nu toe zwaar onder belicht was. Het adres: www.land- bouwtexel.nl. ZONDAG 2 OKTOBER 2005 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst van 23 augustus 2005 Te bespreken stukken: 5. Financiële consequenties invoeren leidraad Oefenen 6. Voorbereidmgskrediet kazerne De Cocksdorp 7. Locatiekeuze Project Huisvesting Hulpverlening 8. Extern klachtrecht: Verordening gemeentelijke ombudsman 9. Variantenstudie één locatie OSG De Hogeberg 10. Bijdrage banken op de dijk 11Herziening organisatiestructuur Gebiedscommissie 12. Overdracht aandelen Vliegveld Texel 13. Intentieverklaring overname haven van RWS Moties Hamerstukken: 14. Financiële dekking tijdelijke huisvesting brandweer Den Burg 15. Uitbreiding uren facilitaire dienst ten behoeve van onder houd brandweerkazerne 16. Besluitvorming ambitietraject regionale brandweer 17. Opheffing regeling IZA- Nederland 18. Loodsproject Den Hoorn 19. Bestemmingsplan Den Hoorn 20. Intentieverklaring Ontwikkelings bedrijf Noord-Holland Noord 21. Stichting Integratie Gehandi capten Texel 22. Ingekomen stukken 23. Rondvraag 24. Sluiting Aaf van der Kooi in actio tijdens de opnam Aaf van der Kooi vertolkt de komende weken de hoofdrol is een landelijke televisiecommer cial van drogisterijketen Etos. In de nieuwe campagne van het bedrijf geven medewerkers (verzorgings)tips, die worden gekoppeld aan een aanbieding in die week. De Texelse, werk zaam bij Etos Texel, werd enige tijd geleden 'ontdekt' tijdens een landelijke vergadering van het concern. Zij werd gevraagd deel te nemen aan een screentest. Die vond afge lopen zomer plaats in een studio in Amsterdam, waar meerdere kandi- daten (allen medewerkers van Etos) voor de casting waren uitgenodigd. 'Het was een leuke ervaring. Er zijn 12 professionials 3 uur lang met je aan het werk voor 20 seconden televisie. Het leuke was bovendien dat je zelf je tekst mocht samenstel len en die niet hoefde voor te lezen vanaf een bordje.' De proefopna- mes van de Texelse kwamen als beste uit de bus en leidden tot de opnames die de komende tijd wor den uitgezonden. In het spotje, dat 114 keer te zien is op alle publie ke en commerciële zenders, geeft Van der Kooi onder het motto 'Het gezonde verstand van Aaf' advies over babyhuidjes. Zo'n vierhonderd leerlingen van de onderbouw van de OS3G krijgen van 17 tot en met 21 oktober les van mimespeler Rob van Houten. Van Houten is bekend van de thea tergroep Funhouse op en trad jaren lang op in Nederland en daarbuiten. Daarnaast speelt hij gastrollen op TV en maakte hij naam als Boy Bensdorp in TV-serie van Wim T. Schippers. De workshops worden gegeven in de voorspeelruimte van de muziekschool, gedurende het derde, vierde en zesde lesuur. Er zullen in totaal vijftien workshops worden gegeven. Voorafgaand aan de cursusweek wordt in de lessen tekenen en CKV aandacht besteed aan mime als kunstvorm. Na de herfstvakantie werken leer lingen aan verslaggeving en aan de beeldende opdracht De kracht van het gebaar, waaraan aandacht wordt besteed in de lessen teke nen, handvaardigheid, muziek, CKV en waarschijnlijk gymnastiek. De mimeweek wordt georganiseerd in samenwerking met de Muziek- en Dansschool en mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van de provincie en het ministerie. TEXELSE 2 COURANT Raadsvergadering fj Vanaf 19.30 uur komt vanavond de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen in het gemeentehuis. De vergadering wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM). De agenda luidt als volgt: De metershoge tas van het kunstenaarscollectief Texelse Boys, die eerder het Lowlands Festival sierde, sprong zondag onmiddellijk in het oog voor Cinema Texel. Texelse figuranten bevolkten zon dagmiddag Cinema Texel, waar de grotendeels op Texel opgeno men speelfilm Johan voor het eerst te zien was. Een echte première was het niet, want de film was zaterdagavond al vertoond op het Nederlands Filmfestival in Utrecht. Kennelijk hadden de sterren nog een licht hoofd van deze landelijke première, want hoewel tot op het laatste moment de hoop bestond dat acteurs hun opwachting zou den maken in Den Burg, schitter den ze uiteindelijk door afwezig heid. Enigszins teleurstellend voor de meeste figuranten was ook dat ze niet of nauwelijks op het grote doek te zien waren. De duur van de film, die gaat over een Texels gezin met tien voetballende zoons en één die liever zingt, was op het laatste moment teruggebracht van ongeveer 140 tot 100 minuten en kennelijk hadden juist de scènes met de Texelaars het moeten ont gelden. Dat nam niet weg dat de meeste filmgangers zich uitstekend vermaakten. Getrakteerd op een glas champagne konden ze genie ten van veel Texelse beelden, die het eiland in promotioneel opzicht ongetwijfeld geen windeieren zullen leggen. Voor verbazing zorgde het ritje dat één van de hoofdpersonen op zijn brommer maakte en dat hem van het Stoombootkoffiehuis op de haven van Oudeschild, via een pit toresk bruggetje en het voetbalveld van Hindeloopen naar zijn huis bij de Eierlandse vuurtoren bracht. Dinsdag 4 oktober: Om 19.30 uur begint in het raadhuis in Den Burg een openbare vergadenng van de gemeenteraad. In De Witte Burcht In de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel, a Cinema Texel vertoont d=e film Cin derella Man (aanvang 20.00 uur) en Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim heeft vandaag geen voorstellingen. Woensdag 5 oktober: De Natuurwinkel in Den Burg besteedt van vandaag tot en met zaterdag aandacht aan het Oogstfeest. Meer informatie over de biologische land bouw is te lezen op de website www. oogstendoejezo.nl. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Van 14.00 tot 16.00 uur kunnen oude ren in De Buureton aan de Bearixlaan in Den Burg hun nieuwe zorgformulier laten invullen door een vrijwilliger van de SWOT. In het kader van de kinderboeken week leest Marianne Witte vanaf 14.00 uur in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een door haarzelf geschreven heksen verhaal voor. Om 14.30 uur begint een optreden van een koortje van de muziekschool, onder leiding van Imme Wassink. Om 15.00 uur begint bij de Krassekeet een familieprogramma over het wad. Opgave bij EcoMare, tel. 317741 In Hotel Den Burg wordt vanaf 20.00 uur een informatieavond over het gebruik van waterstof op Texel gehou den. De entree is gratis. Cinema Texel vertoont Sjakie en de Chocoladefabriek (aanvang 15.00 uur), de Nederlands gesproken teken film Laura's ster (15.15 uur), Cinderella Man (20.00 uur) en Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draait Madagascar in de Nederlands gesproken versie (aanvang 14.00 uur). De Kameleon II (16.00 uur) en Mr. Mrs. Smith (21.30 uur). Donderdag 6 oktober: Op het strand begint om 10.00 uur het familieprogramma natuurjutten. Opgave bij EcoMare, tel. 317741. In EcoMare begint om 10.00 uur het Duitstalige kinderprogramma Zee hond Binnenstebuiten. Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelname kost €4,50, opgave bij EcoMare, tel. 317741. Hoogwater te Oudeschild Di. 04 09.54 en 22.40 u. Wo. 05 10.35 en 23.04 u. Do. 06 11.15 en 23.20 u. Vr. 07 11.27 en 23.45 u. Za. 08 11.50 en 23.30 u. Zo'. 09 12.10 en 23.55 u. Ma. 10 12.44 en - u. Di. 11 01.04 en 13.37 u. Aan hel strand is het ongeveer ee n uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 9 oktober op om 07.54 uur en gaat onder om 19.01 uur; maandag 10 oktober eerste kwartier; woensdag 5 oktober springtij. Om 14.00 uur begint een famfe programma in de Slufter. Opgave t« EcoMare, tel. 317741. In buurthuis Bethel in Zuid-Eiertax begint om 20.00 uur een klaver)» drive. Cinema Texel vertoont The weddln- crashers (aanvang 19.00 en 21.30 uir en Johan (19.15 en 21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vak*, tiepark De Krim heeft vandaag ge? voorstellingen. Vrijdag 7 oktober: BodyCare Texel op de Burgwal r Den Burg houdt van 10.00 tot 22& tl uur open dag. Voor €10,- per uurkj- g worden geslenderd voor het Reuire- fonds. Om 19.00 uur begint in de aula van a OSG een informatiebijeenkomst \r de Jongerenraad van de Rat met als thema 'Je eigen huis?' Cinema Texel vertoont The weddrc crashers (19.00 en 21.30 uur) ei Johan (aanvang 19.15 en 21.45 utf Bioscoop De Kiekendief op vale. tiepark De Krim heeft vandaag ge? voorstellingen. In verband met de verwachte drute zet TESO in en rond het weeken: geregeld een extra boot in. De twee- de boot vaart vrijdag, zaterdag er maandag van 9.30 tot 16.00 uur? zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Cs veerdienst verzorgt dan ieder half w een afvaart, zowel vanuit Den Hek» als vanaf Texel. Desondanks moe» automobilisten vrijdag in beide rich tingen rekening houden met wacht tijden die kunnen oplopen tot er- uur. Zaterdag moet in Den Helder r maandag op Texel mogelijk een har uur worden gewacht. Maandag t] oktober zijn de afvaarten van 10.03 uur vanuit Den Helder en 13.30 uir vanaf Texel uitsluitend bestemd var het vervoer van gevaarlijke stoffr. Meer informatie over de veerdienst! te verkrijgen via tel. 369600 of websr- www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bu; Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onz» *3 vsrt ent «contract en in de Stichting ROTA. gevestigd te Amste l| de Kamer van Koophandel i nder nummer 41198699. Eoneremplui» Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,05 (au Per jaar 67,50 65,35 «u Bi) verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Presentatie van Oude Bleekerij In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg worden van vrij dag 14 tot en met dinsdag 18 okto ber de resultaten gepresenteerd die het onderzoek naar de Oude Blee kerij tot nu toe heeft opgeleverd. Zaterdagmiddag vertelt Irene Maas over de totstandkoming van de plat tegrond van de opgraving en vertelt Miriam Klaassen over het bronnen onderzoek. Zondagmiddag spreken handschriftdeskundige Maarten 't Hart en glasspecialiste Cora Laan. Maandagavond tenslotte vertelt Jeroen ter Brugge over de zilveren zijnaald die met een metaaldetector werd gevonden. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Yoga en schilderen Bij yogacentrum De Hogeberg wordt op de zaterdagen 15 en 22 oktober een gecombineerde workshop Van Binnenuit Yoga en Schilderen gege ven. 's Ochtends verzorgt Mariëlle Glorie een yogales en leren cur sisten houdingen, adem en man tra's van de zonnegroetserie. Na de warme lunch maken de cursisten onder leiding van Door Dogger een aquarel in de Zelfpluktuin aan de Middellandseweg. Deelname kost €65,- inclusief materialen en lunch, aanmelden kan via tel. 315782 en www.yogacentrumdehogeberg.nl. Motie over Waddenoesters De raadsfracties van PvdA, CDA dienen in de raadsvergade" van vanavond een motie in c de Waddenoester. De partijen daarin van mening dat 'een udai li i vcjn iiieniny ueu ron schalige, economische exploit? 31 van de Waddenoester een posit effect kan hebben op de werkg legenheid en mogelijkheden tx voor het op de markt brengen»' een streekeigen product'. Mat motie hopen de fracties het colte te bewegen dit initiatief te onca steunen en kenbaar te maken! het ministerie van LNV en tijde de trilaterale Waddenconferei op Schiermonnikoog een pled te houden voor deze kleinschaSj exploitaitie van de Waddenoestet Zorgformulieren Voo

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2