TEXELSE 7 COLJRANT n Middeleeuwse dracht schieten met houten bogen Oosterend verliest opnieuw Keeper voorkomt verlies Texel'94 Verlies dames Tevoko, winst heren ySÉ stra al boogschutters waren zo door- «ekt van de harde regen, dat de r 3 ganisatie de volksliederen na loop maar achterwege liet. Anders a het Wilhelmus zondag geklon- voor Texelaars Kees Bakker en jtrick Smit, die op het onderdeel 'tól Schieten voor niet-traditionele igen de Europese titels verover en bij respectievelijk de heren en jeugd. Heel bijzonder was dat k f si, want ze waren de enige deel- ■ners in die categorieën, in een ppioenschap waarin het draaide ic de traditionele, geheel van hout jo" smaakte bogen. totaal trok het evenement op Mok zaterdag en zondag 82 elnemers, afkomstig uit Ierland, igeland, België, Duitsland en iderland. Onder hen waren wei- g-alledaags uitziende figuren, die i'ekil n(^''ePen 'n Middeleeuwse kleren, ook gedragen hadden kunnen orden door Robin Hood of zijn arSia,(,en'Na af,oop kwamen de elnemers bij elkaar om onder tet '9enot van ®®n of meer flesjes >over hun ervaringen te vertel- Die waren over het algemeen Datief, want de organisatie zat «d in elkaar, terwijl alom bewon- ide kreten klonken voor het rein waarin geschoten werd. Vol- nd jaar is De Mok het strijdto- el voor de Nederlandse kampi- nschappen veldschieten. En als aan mede-organisator Aad van zelf enthousiast boogschutter leidinggevend op het kamp van mariniers, ligt, volgen nog vele dere wedstrijden. Éetdag stond het onderdeel ani- s'op het programma, waarbij de ■utters drie keer twaalf kunst- ren moesten zien te raken. Ze egen daarvoor drie pogingen, op steeds kleinere afstand. Raak- U ze de beer, het hert, de vos w l één van de andere dieren in de zeg maar de roos, dan leverde meer punten op dan wanneer van de uitstekende ledematen •fd geraakt. En wie al bij de eerste ging raakschoot, kreeg uiteraard meer punten dan wie er meer- re nodig had. Zondagochtend zou aan clout- schieten worden gedaan, waarbij over een grote afstand moest wor den gemikt op een scheef staande schijf. Aangezien de Hors door flinke vloed onder water stond, haalde de organisatie het rovmgmark, schieten op een niet-zichtbaar doel, naar voren. Dit onderdeel werd net als het schieten op dieren in de dui nen gehouden, 's Middags was het water op de Hors gezakt, maar kre gen de schutters enkele fikse buien voor de kiezen, die hen binnen de kortste keren doorweekten. Gevolg was een vroegtijdig einde aan het cloutschieten. Bij de prijsuitreiking werden ver schillende Texelaars gehuldigd. Een knappe prestatie werd geleverd door Jan Prins, die nog niet zo lang lid is van de Eilandschutters. Hij ver overde de derde prijs bij de heren op het onderdeel animal. Opval lend was ook de tweede plaats van Willem Vlas op het onderdeel cloutschieten. Vlas is al jaren een fervent boogschutter, maar heeft zich sinds kort geheel toegelegd op het schieten met een houten boog. Overigens was Vlas succesvol in de categorie heren, die in het leven was geroepen naast de categorie mannen. Het verschil zat 'm erin dat de mannen met een zwaardere boog schoten. Kees Bakker, ten slotte, werd met alleen eerste in het cloutschieten, maar veroverde ook de tweede prijs bij het rovingmark. Uitslagen: Animal, traditionele bogen - Heren. 1 .Richard Warrlner (Engeland): 2.Greame Pettigrew (Engeland); 3.Jan Prins (Nederland, Eiland- schutters Texel). Dames: I.Birgit Kracht (Nederland, Zeemacht Den Helder); 2.Jo Warriner (Engeland); 3.Tiny Lapperre (Neder land, Zeemacht Den Helder). Jeugd; I.Lex Feskens (Nederland, Zeemacht Den Helder); 2.Nils Veldhuis (Nederland, Eilandschutters Texel); 3.Judith Feskens (Nederland, Zee macht Den Helder). Niet-traditionele bogen - Heren: 1 .Michael Hollrigt (Duitsland); 2.Arno Kruschka (Duitsland), 3.Harald Hollngl (Duits land). Dames: l.Suzanna Kruschka (Duits land); 2.Christa Krause (Duitsland), 3.Cornelia Hollrigl (Ierland). Roving mark, traditionele bogen - Heren 1 Hr Derksen (Nederland), 2.Lex Ooster- baan (Nederland); 3.S. de Groot (Nederland). Dames 1Carla Vermeend (Nederland), 2.Lin da Atkins (Engeland); 3.Virgha van Heiningen (Nederland). Jeugd: "I.Linda Verhoef (Neder land); 2.Nils Veldhuis (Nederland Eilandschut ters Texel); 3,Judith Feskens (Nederland). Niet-traditionele bogen - Heren: I.Michael Hollrigl (Duitsland); 2.Kees Bakker (Neder land. Eilandschutters Texel). Dames 1.Cor nelia Hollngll (Duitsland). Jeugd 1 .Lex Feskes (Nederland). Cloutschieten, traditionele bogen - Mannen: 1 Maikel Zwart (Nederland); 2. Kees Bosboom (Nederland); 3.Jasper Honcoop (Nederland) Heren: 1 .Hr. Derksen (Nederland); 2.Wim Vlas (Nederland, Eilandschutters Texel); 3.Jan Fes kens (Nederland). Dames l.Suzanna Krusch ka (Duitsland); 2.Linda Atkms (Engeland); 3.Carla Vermeend (Nederland) en Triensje van Duren (Nederland). Jeugd. 1.Judith Feskens (Nederland, Zeemacht Den Helder); 2.Linda Verhoef (Nederland Niet-traditionele bogen - Mannen: I.Jan Kroezen (Nederland). Heren- t.Kees Bakker (Nederland, Eilandschutters Texel). Dames: 1 .Cornelia Hollrigl (Duitsland). Jeugd: I.Patnck Smit (Nederland, Eiland schutters Texel). Groot was het enthousiasme over het terrein waarin de boogschutters actief w Workshops voor sportverenigingen Sportservice Texel houdt dinsdag 11 oktober van 19.00 tot 20.30 uur een tweetal workshops in het pavil joen van zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Er wordt uitleg gegeven over de ondersteu ning die Sportservice Texel kan bieden, waarna Peter van de Aart van Sportservice Noord-Holland zal ingaan op verzekeringen, aanspra kelijkheid en ARBO-eisen voor vrij willigers. Vervolgens zal Joost Lam- bers van Lamberssupport ingaan op het werven en behouden van leden. In deze workshop zal de nadruk liggen op de praktische opzet en het gebruik van marketing om meer leden te werven en te behouden. Deelname is gratis, aanmelden kan via tel. 322815 of via e-mailadres sportservicetexel@texel.com. De Graaft wint maandbeker Tussen de buien door werd wist Margreet de Graaff zondag op de Texelse golfbaan de maandbeker te winnen. Zij won in categorie 1 (spe lers met een handicap tot 18) met 74 slagen. Tweede werd Piet Schuijl uit De Koog (75), derde Piet Schuijl uit Den Burg, ook met 75 slagen. In categorie 2 (18 tot 26) werden sta- blefordpunten geteld. Hier was Jaap Hoogenraad (36) de beste, gevolgd door Kevin van Zuilekom (35) en Koos Jongebreur (34). In categone 3 (boven 26) wist Jos van de Werf zijn handicap met twee punten te verlagen: Hij behaalde 42 punten. Tweede werd Jan Peetoom (29), derde Irene Schuijl (28). De longest drives werden geslagen door Jos van de Werf en Lia Kuip. Koos Jon gebreur sloeg een neary. Gyvo zoekt leden De volleybalafdeling van Gyvo uit De Koog kampt met een gebrek aan leden. De trainingen dreigen hierdoor te vervallen. Teams of los se spelers die maandagavond van 19.00 tot 20.15 uur willen meetrai- nen en -spelen kunnen zich aanmel den via tel 06-28787820. De Doorstoot goed van start Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp begon het nieuwe sei zoen met een avond vol hoge sco res. Spannend was de partij tussen Martien Boon en Piet Zijm, waarin laatstgenoemde in de nabeurt nog gelijk wist te maken. Joost Smit won overtuigend van Cees Weel, de kampioen van vorig jaar. Wil Homan verloor zijn beide partijen met een verschil van één punt en Theo van der Stroom, een nieuw gezicht, heeft zijn gemiddelde bij elkaar gespeeld en speelt ook de tweede ronde in de competitie mee. De hoogste serie werd gespeeld door Piet Zijm en Cees Weel (negen caramboles). Uitslagen: M. Boon-P Zijm 1-1, J. Smit-C Weel 2-0, W Homan-M. Boon 0-2, J. Smit-P. Zijm 0-2, C. Weel-M. Boon 2-0, W. Homan-P Zijm 0-2 G-voetballers blijven winnen De G-voetballers van Texel'94 hebben de smaak te pakken. Ook de vierde wedstrijd van het sei zoen, die zaterdag in IJmuiden tegen Waterloo werd gespeeld, leverde een ruime overwinning op (0-4). Daardoor hebben de Texe laars samen met Hellas Sport, dat een beter doelsaldo heeft, al een flinke voorsprong genomen op de concurrentie. DINSDAG 4 OKTOBER 2005 Voetbalprogramma *in de vijfde wedstrijd van het toen heeft Oosterend het tij I kunnen keren. Op eigen veld de ploeg een vrij kansloze erlaag (1 -5) tegen Succes, dat ardoor de leiding heeft óverge- menvan De Koog osterend trad aan met een vrij- I volledige selectie. Alleen Bart "man en Hans Witte konden niet Bdoen. Al snel bleek Succes een efl team te hebben. Na twin- minuten kwamen de gasten op afsprong, toen de bal uit een vrije t vanaf de rand van het straf- «opgebied in één keer in het doel rt geschoten. Vijf minuten later n een overtreding van Ooste- «er Rutger Zoetelief bestraft met r gele kaart. Uitwisseling jeu de boules ^gentien leden van jeu de bou- sdub SVAP uit Anna Paulowna achten zaterdag een bezoek aan 1 öe boulesclub Den Burg. Op de "en bij zwembad Molenkoog aan Slingerweg werd een toernooi -drie partijen gespeeld. De club 3en Burg kon met 29 leden pre- 24 gemengde teams vormen, idoor loting elke speelronde van "finstelling veranderden. Tegen 'vijf kon wedstrijdleider Rob Ver ben de uitslag bekend maken, winst was voor Texelaar Ron Halverwege de eerste helft kreeg de scheidsrechter het even moeilijk, toen een speler van Oosterend hem een krachtterm naar het hoofd slin gerde en hij dacht dat er door het publiek op hem werd gescholden. Hij riep de aanvoerder bij zich en waarschuwde hem dat hij de toe schouwers de kantine zou insturen wanneer ze zich niet rustig hiel den. Die opmerking veroorzaakte een hoop rumoer, want volgens de Oosterenders had de scheidsrech ter helemaal niet het recht een der gelijke sanctie op te leggen. Boven dien zag niemand het als een straf om in de gezellige, nieuwe kantine te moeten zitten. Een kwartier voor rust kwam Ooste rend onverwacht op gelijke hoogte. Spits Chris de Vries kwam alleen voor de keeper en tikte de bal beheerst in het doel. Succes was in deze periode even de weg kwijt. Eén van de gasten kreeg een gele kaart wegens een overtreding op Jan Bloem. Maar vlak voordat de spelers thee gingen drinken, kwam Succes toch weer op voorsprong. Een middenvelder kon ongehinderd doorlopen en vanaf een meter of twintig vrij inschieten. In de tweede helft voetbalde SVO iets beter en was de ploeg dichtbij de gelijkmaker. Chris de Vries kwam na een pass van Sil van Dijk alleen voor de keeper en had moeten scoren, maar van dichtbij schoot hij hard naast. Met nog twintig minuten te spelen viel de beslissing. Rut ger Zoetelief onderschepte in eigen strafschopgebied in een reflex een pass met de hand. De scheidsrech ter aarzelde niet en gaf Succes een strafschop en de boosdoener een gele kaart. Kennelijk had hij niet door dat hij Zoetelief al eerder de gele kaart had getoond, want pas minuten later besloot hij hem van het veld te sturen. De strafschop werd onberispelijk ingeschoten (1- 3). In het vervolg had Oosterend niets meer in te brengen en moest het nog twee doelpunten incasseren, waardoor de eindstand 1-5 werd en de ploeg nog altijd geen pun ten heeft verzameld. Ook zondag gebeurt dat nog niet, want dan is SVO vrij. Blok. 82 punten; 2.Ineke Rezelman ^74), 81; 3.Nico Vos, 78. Poedelprijs: KBerbée (SVAP'74), 9. Sportvissen Op het strand bij paal 12 werden de afgelopen weken onder sterk wisselende omstandigheden de zevende en achtste wedstrijd in de winterserie van sportvisclub Texel gehouden. De zevende wedstrijd werd gewonnen door Theo Buren (3 vissen, 93 cm). Tweede werd Johan Hopman (2, 63), derde Rein Kuyper (1,35). Kuyper wist zaterdag wel de achtste wedstrijd op zijn naam te brengen (3 vissen, 93 cm). Tweede werd Poul Verhagen (2, 80), derde Johan Hopman (2, 31). De poedel- 'errassend verlies raalvoetbalteams to hoofdklasse van het Texelse Voetbal vielen enkele verras te uitslagen te noteren. Het •oriete Jelleboog 1 verloor met ^an Mantje 2, terwijl Klif met 'de punten moest laten aan "lerend 2. Oosterend 1 won den versloeg De Krim 2 met 5- Wtshop behaalde zijn eerste ^winning door Texel'94 3 met '>e verslaan. 1 behaalde in de derde ^stnjd in de overkantse klasse fierste punt. Tegen FC Hoog st uit Alkmaar werd het een "erstand van 2-0 in de laat- "ninuut alsnog een gelijkspel uit 'vuur gesleept. Texel'94 liet het spel zien en had ook moeten ^fin, maar door de vele schoten 'afstand op het doel van de Alk- .k'ders leden de Texelaars onno- Iveel balverlies, waardoor de ^standers vaak de bal hadden beter in hun ritme kwa men. Halverwege de eerste helft namen de Alkmaarders een voor sprong door een intikkertje uit een hoekschop. In de tweede helft pro fiteerde de tegenstander opnieuw van onzorgvuldig verdedigen van Texel'94, waardoor het 2-0 werd. Nauwelijks een minuut later scoorde Texel'94 tegen, waarna de ploeg aanzette voor een slotoffensief. Dat leidde in de laatste minuut tot de - verdiende - gelijkmaker. Vrijdag speelt Texel'94 in Heerhugo- waard tegen WMC. Op Texel vinden die avond twee interessante wed strijden plaats, namelijk Klif tegen De Krim en Texel'94 2 (voorheen Mantje 2) tegen Mantje 1 Uitslagen: Rab D1-Sportshop D1 2-9: De Koog MC2-Klif C1 0-13. Klif 2 vr-SVAP 1 2-8; De Koog 3- Oosterend 4 3-19. TexeC94 8-Klif 4 2-3; NIOZ 1-De Krim 5 6-3; De Krim C2-Klif C2 10-1; De Koog 2-De Krim 3 4-8. Klif 5-Texef94 9 6 0; Jelleboog 5-Mantje 3 6-2; De Koog 1 -Rab 1 8-3, Klif 2-Jelleboog 3 0-1; Jelleboog E1-De Koog E1 3-4; Sportshop 2-Oosterend 3 5- 3; Texel'94 1-FC Hoogtepunt 2-2; De Krim 2-Oosterend 1 3-5; Texel'94 3-Sportshop 1 1-2; Jalkboog 1-Mantje "-5; Oosterend 2-Klif 1 9-5, prijs ging beide keren naar Frans Bos. De volgende wedstrijd in de winter serie wordt gehouden op zaterdag 15 oktober, aanvang 18.00 uur bij de asfaltmolen bij Oudeschild. Meiden Texel'94 niet te stuiten Door op eigen veld de meiden van Always Forward met 4-1 te verslaan, hebben de MA1-voet balsters van Texel'94 hun vierde winst op rij geboekt. Always Forward leek op papier een gelijkwaardige tegenstander, maar in de praktijk konden de Texelaars vrijuit spelen. Always Forward kon nauwelijks uitbreken, terwijl spitsen Tessa Betsema en Asha Mechielsen de ene na de andere kans creëer den. Nog binnen het kwartier zette Betsema haar ploeg op voorsprong. Daarna begonnen de Texelse mei den steeds meer druk te zetten. Ze stuitten echter steeds op de keeper of verdediging van Always Forward. Pas een kwartier na rust kwam Betsema met de ogenschijnlijke verlossing, door de 2-0 op het sco rebord te zetten. Het werd weer spannend toen Always Forward de bal uit een vrije trap over kee per Tuitman krulde. Daarna voerde Texel'94 de druk weer langzaam op. Oog in oog met de keeper trof Tessa Betsema de paal. maar de goed meegelopen Anne Zegers scoorde in de herkansing alsnog. Het laatste doelpunt kwam ook op naam van Zegers, die de bal uit een slecht door Always Forward verwerkte corner hard in het 0oel schoot. Texel'94 kon zondag in Bergen bij lange na niet het niveau van een week eerder tegen VZV bereiken. Dankzij kordaat en attent optre den van keeper Bart Graaf lukte het nog net een gelijkspel (0-0) te boeken, waardoor de ploeg zich handhaafde in de middenmoot. Bergen had gedurende de hele wedstrijd een overwicht, maar had duidelijk moeite met scoren. Dat gold ook voor oud-international Glenn Helder, die het voetballen nog niet verleerd was, maar niet zijn stempel op de wedstrijd kon druk ken. De eerste kans van de thuis ploeg deed zich voor toen Marcel Ris zijn tegenstander door laconiek ingrijpen te veel ruimte gaf. Keeper Bart Graaf was echter op zijn post. In het vervolg moest zelfs spits Tim Kedde zijn verdediging te hulp schieten. Door de bal van de eigen doellijn te trappen, voorkwam hij een tegentreffer. In andere gevallen kon keeper Graaf zelf redding bren gen. Texel'94 kwam een paar keer tot een aanval, maar werd steeds in een vroegtijdig stadium gestuit. Tim Kedde en Martin Koorn waagden daarom een paar keer een poging van grote afstand, maar ook deze mislukten. Zaterdag 8 oktober Texel'94 A1-Texel'94 A2 Texel'94 B1-Schagen B1 Oosterend B1 -Wiron B1 BKC B1-De Koog B1 Texel'94 MB1-DTS MB1 Texel'94 MB2-DESS MB1 HCSC C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-WGW C3 WGW C4-Texel'94 C3 W'waard C2-Texel'94 C4 Oosterend C1 -Den Helder C2 Wiron C1-De Koog C1 Texel'94 D1 -BKC D1 Texel'94 D2-WGW D2 DWOW D2-Texel'94 D3 De Koog D1-Texel'94 D4 Oosterend D1-ZAP D3 Texel'94 MD1-Texel'94 MD2 Oosterend MD1-BOL D3 Hellas Sport G1-Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie De Koog F2-SVO F1 ZDH F2-AZ Roda JC-Vitesse SVCF1-ZDH F1 Heerenveen-FC Utrecht ZDH E1 -Blackburn SVC E1-SVO E1 Fulham-De Koog E1 Manchester-Arsenal Chelsea-Liverpool Zondag 9 oktober Texel'94-Nieuwe Niedorp Callantsoog-ZDH Oudesluis-De Koog Texel'94 2-Den Helder 3 Texel'94 3-VZV 2 Texel'94 4-W'waard 3 Vesdo 3-Oosterend 2 Oosterend 3-Flevo 3 De Koog 2-ZAP 6 De Koog DA1-Hollandia DA1 WW MA2-Texel'94 MA1 Al snel in de tweede helft kreeg de thuisploeg op een kansrijke positie, op zo'n twintig meter van het doel, een vrije trap te nemen. De bal werd echter tegengehouden door het muurtje verdedigers dat zich had 'opgesteld. Het spel van de Texelaars toonde veel overeenkomst met dat in de eerste helft. De spitsen waren moeilijk bereikbaar en bij enkele uit vallen kwam Jacob Krijnen snelheid tekort om de Bergense verdedigers te verontrusten. Slechts eenmaal bracht hij de keeper van de thuis club in verlegenheid, na goed te zijn doorgelopen op een dieptepass van een van zijn teamgenoten. Tot een doelpunt leidde zijn actie niet. Even later mikte hij bij een schot te hoog. Keeper Graaf hield zijn ploeg een kwartier voor het einde op de been door een gevaarlijk schot onscha delijk te maken. Met nog tien minuten te spelen deed zich een akkefietje voor rond de Texelse assistent-scheidsrechter Henk de Ruyter. De scheidsrechter verzocht hem om onduidelijke rede nen zijn vlag neer te leggen. In de slotfase schoot Martin Koorn nog eens van afstand naast het Ber gense doel. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen Nieuwe Niedorp. Hoewel Texel'94 nog nooit van Waterloo had gewonnen, diver se spelers ontbraken en anderen wegens verjaardagen ea een feest van De Bolder laat naar bed gegaan waren, liep het bij de Texelaars zeer naar wens. Al na tien minuten knalde Danny Splinter de bal uit een verre uittrap van keeper Martijn Verbeeke prachtig langs de keeper. Daarna creëerde Texel'94 kans op kans, maar ontbrak het steeds aan precisie. Omdat ook Waterloo het doel een kaar keer miste, stond het bij rust nog maar 0-1 De tweede helft ging schitterend van start, toen de rechtsbenige Paul Bakker een verre pass van Jimmy Ponniah knap onder controle bracht en de bal na één keer stuiteren met zijn linkervoet in de linkerhoek schoot. Ook het derde doelpunt was erg fraai. Uit een wegens hands gegeven vrije trap krulde Robin Boogaard de bal over het muur tje verdedigers in de kruising. Het vierde doelpunt, een strak schot na voorbereidend werk van Anton Staal, kwam op naam van Danny Splinter. In het vervolg kregen beide ploegen kansen, maar bleven doelpunten uit. Texel'94 heeft nu al drie wedstrijden op nj geen doelpunt tegen gehad. Zaterdag gaat de ploeg in Zaandam op bezoek bij medekoploper Hellas Sport. Joost Albers is het team zeker beter geworden, maar Tevoko zou blij zijn met een positie bovenin de ranglijst. VGJ 2 is één van de degradatiekan didaten en wist zich vorig jaar nipt te handhaven in de tweede klasse. Volgende week treft Tevoko een veel zwaardere tegenstander, wanneer in Warmenhuizen wordt gespeeld tegen kampioenskandidaat Dinto. De dames van het eerste team van Tevoko slaagden er zaterdag in sporthal Ons Genoegen niet in hun gebruikelijke spelpeil te halen. Ze waren daardoor kans loos (0-4) tegen Croonenburg, dat vorig jaar kampioen werd in de promotieklasse en toen ook al twee keer te sterk was voor de Texelse volleybalsters. Het heren team van Tevoko won wél over tuigend (4-0). Zoals ook vorig seizoen slaagden de Texelse dames er met in om de servicedruk van de Castricum- se ploeg op een goede manier te verwerken. Daardoor ontbrak het veelal aan snelheid en variatie in de aanvalsopbouw, terwijl Croonen burg bovendien steeds een sterk blok wist te zetten. Hoewel ook Tevoko blokkerend sterk speelde, lukte het in de eerste set met een kleine achterstand goed te maken (21-25). De tweede set vertoonde eenzelfde beeld. De Texelse dames kwamen niet in hun eigen spel en liepen voortdurend achter de feiten aan (18-25). Met veel risico serve rend begon Tevoko de derde set voortvarend. Tot 15-15 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, maar in het vervolg speelde Croonenburg wederom nauwkeuriger en waren de passes beter, al kwam het hard werkende Tevoko nog sterk terug (22-25). De Castricu.. ;ix;s namen ook in de vierde set geen gas terug en gunden Tevoko niet meer dan 20 punten. Voortvarend Het eerste herenteam van Tevo ko speelde na twee keer kampi oen te zijn geworden de eerste (thuis)wedstrijd van het seizoen tegen VCJ 2 uit Den Helder. Tevoko was er op gebrand een goed resul taat te leveren en ging de eerste drie sets voortvarend van start. De goede passing zorgde ervoor dat spelver delers Joost Albers en Berry Koning de aanvallers goed konden bereiken en VCJ eigenlijk steeds achter de feiten aanliep. Het Helderse blok had geen schijn van kans tegen de snelle middenaanvallen van Marco Tuntelder en Ruben Maas, met als resultaat een snelle voorsprong van 3-0 voor de Tevoko-heren. VCJ nam in de laatste set een kleine voorsprong en kreeg door het slor dige spel van de thuisploeg steeds meer vat op de wedstrijd Hoewel het niet meer zo flitsend ging, wist Tevoko door hard werken en veel servicedruk de achterstand net op tijd om te buigen. Met een harde, mooie smash van Erik Ie Roux werd de wedstrijd afgesloten en won Tevoko vrij eenvoudig met 4-0 (25- 14, 25-9, 25-17, 25-20). Hoewel Tevoko door deze winst meteen aan de leiding in de tweede klasse gaat, is een derde kampi oenschap geen doelstelling. Met de terugkeer van Ben Kenter en 14.00 14.30 12.10 14.30 11.30 11.30 11.00 13.00 12.30 11.00 13.45 14.00 13.00 13.00 11.30 12.00 11.00 11.30 9.50 11.30 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 12.00 10.00 12.00 12.30 10.45 11.30 Uitstekend Ook de meeste andere teams van Tevoko deden het uitstekend. Het tweede damesteam moest het opnemen tegen het geroutineer de De Boemel uit Tuitjenhorn, dat speelsters in de gelederen heeft die al meer dan twintig jaar volleyballen en dat met tactische ballen en een zeer degelijke verdediging moeilijk is te verslaan. Met doorgaans sterke services en een goede pass lukte het de Texelaars toch; 3-1 Het derde damesteam moet zich na de promotie van afgelopen seizoen proberen te handhaven in de twee de klasse. Die kans zit erin. Vorige week was De Boemel ondanks taai verzet nog wat te sterk, maar zater dag had VCJ - vorig jaar nog Zee macht - weinig in te brengen. Met vlot spel won Tevoko met 4-0 Het tweede herenteam won zonder problemen van The Serve (4-0). Het jeugdteam Tevoko B kwam nog niet goed uit de verf en verloor met 0-4 van VCO. Voetbaluitslagen Zaterdag 1 oktober Texel'94 A2-West Frisia A1 2-6 Oosterend A1 -Jong Holland A1 4-2 ZAP B2-Texel'94 B1 1-1 HCSC B2-Oosterend B1 uitgesteld De Koog B1-WGW B2 1-1 Texel'94 C1 -Schagen C1 3-3 De Koog C1 -Texel'94 C2 0-5 Texel 94 C3-W'waard C2 3-2 Texel'94 C4-Den Helder C3 1 -2 WGW C3-Oosterend C1 5-5 Texel'94 D1 -HCSC D1 1 -20 ZAP D2-Texel'94 D3 8-0 Wiron D1 -Texel'94 D4 1 -2 WGW D3-Oosterend D1 0-4 Oudesluis D1 -De Koog D1 3-3 Texel'94 MD1 -Victoria MD1 0-2 BOL D3-Texel'94 MD2 0-9 Oosterend MD1-WS'46 MD1 2-4 Waterloo G1-Texel'94 G1 0-4 Texelse pupillencompetitie AZ-De Koog F2 3-4 Vitesse-ZDH F2 1-1 ZDH F1-Heerenveen 11-1 Arsenal-Fulham 6-0 De Koog E1-SVC E1 1-10 SVO E1-ZDH E1 2-4 Blackburn-Chelsea 5-11 Liverpool-Manchester 1 -7 Zondag 2 oktober Bergen-Texel'94 0-0 Oosterend-Succes 1 -5 WGW 2-Texel'94 2 1-2 BKC 2-Texel'94 3 4-0 Oosterend 2-Callantsoog 3 3-2 Den Helder 4-Oosterend 3 12-1 JVC 4-De Koog 2 6-3 Texel'94 MA1-Always F. MA1 4-1 ZAP DA1 -De Koog DA1 11 -0 Recreatiecompetitie Texelse Boys-Oosterend 2-0 De Koog-Texel'94 7-3 Programma zaalvoetbal Woensdag 5 oktober 17.00 SVO E1 -SVO E2 SVO 17.45 ZDH D1 -Sportshop D2 ZDH 18.30 Klif D1 -De Krim D1 Klif 19.20 Klif vr. 2-BKC 2 Hoogendijk 20.10 Klif 4-NIOZ 1 Hoogendijk 21.00 De Krim 5-Texel 8 Douma 21.50 Klif 6-Texel 6 Douma Zaaldienst: Mantje. Donderdag 6 oktober 18 00 Krim C1 -Krim C2 Franchimon 18.45 Krim 6-SVO 4 Franchimon 19.35 J'boog 3-De Koog 2 Kuipers 20.25 Klif 3-Klif 5 Kuipers 21.15 Texel 9-Texel 7 Douma 22.05 Mantje 3-De Koog 1 Douma Zaaldienst: Texel'94. Vrijdag 7 oktober 1715 Klif C2 - De Koog C1 v. Putten 18.05 Texel 5-De Krim 4 v. Putten 19 00 Texel 3-De Krim 2 Bakker 19.55 Klif 1-De Krim 1 Sangers 20 45 Jelleboog 2-SVO 1 Hoogendijk 21.35 Mantje 1-Texel 2 Kuipers 22.25 Texel 4-Jelleboog 4 Arnout 19.15 WMC 1-Texel 1 Zaaldienst: Jelleboog. Uw cadeau of wenskaart van Unicef doet het dubbel goed! rk,

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7