Gehele OSG komt aan Haffelderweg Officier eist celstraf verslaafde oplichter COMBI Cjroen TivarLr Jexeh in het hartL, taad akkoord met aankoop aandelen Coalitie en college ehavend naar einde 'Verdachte bijna echte veelpleger' Bank betreurt verwijten koop TESO aandeel huiselijk geweld texelseScourant ÏIXÉL FESTIVAL «ma Zinkstukken versterken Texelse oostkust Polltie beemd|gt kleding e Herbouw Lombok Lombok verkeert nu nog in staat van verval, maar zal op redelijke termijn in oude stijl worden gerestaureerd. Dat zeggen Meina en Bert Keijser, eigenaars van de voormalige arbei derswoning aan de Stuifweg. Pagina 6 Texelse chalets dan Keijser van het gelijknamige kampeercentrum wil begin volgend jaar op het bedrijventerrein van Oudeschild een bedrijfsloods met kantoor in gebruik nemen voor het fabriceren van chalets. Pagina 5 De Rabobank was er met de aan koop van een aandeel TESO voor €3.900,- op de Lionsveiling niet op uit de marktwaarde van de aandelen op te drijven. Dit nadat medewerkers van de bank er op de aandeelhoudersvergadering meerdere malen verwijtend op zijn aangesproken. De Rabobank had slechts de bedoeling de goe de doelen te sponsoren. Ronald Bleeker, directeur van Rabo bank Noord-Holland Noord, maakte uit een publicatie in de Helderse Courant op dat de opbrengst van het aandeel in z'n geheel naar de goede doelen zou gaan die de Lions steunen, zoals het Tesselhuus. 'Het leek ons een leuke manier om wat voor het goede doel te doen. We hadden afgesproken tot maximaal €4.000,- te bieden. Vooraf was er al een bod van €3.200,- gedaan en tijdens de bieding spande het erom. Iemand anders bood door tot €3.800,-. Als die na ons nog een keer geboden had, zouden wij zijn gestopt.' Dat gebeurde niet, waarna een medewerker van de Rabobank het hoogste bod uitbracht. Navraag bij de Lions leert dat niet het hele bedrag van €3.900,- naar de goede doelen gaat. maar alleen de tien procent provisie over de aankoop, wat toch nog een aardig bedrag is. Spekkoper is de verkoper van het aandeel, die het volledige bedrag incasseert. Lees verder op pagina 5 iieleden van de vrouw afgelopen vrijdag naspeuringen kwamen doen op Texel. Uit verklaringen bleek dat de Marokkaanse een half jaar gele den was verdwenen en er binnen de familie grote ongerustheid heerste over haar welzijn Drie weken gele den bleek ze contact te hebben opgenomen met haar moeder in Marokko, waarbij ze aangaf terug te willen. Ze had haar moeder op de hoogte gesteld van haar verblijf plaats, die familie in Nederland hier over inlichtte. Na bemiddeling van omwonenden werd contact opge nomen met de politie, die de twee zaterdag thuis aantroffen en een einde maakte aan de situatie. De man heeft zijn koffers gepakt en het eiland heeft verlaten en de vrouw is op een andere, volgens de politie veilige, locatie ondergebracht. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: een zaak va, Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. ■erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Lange veld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg leOSG wordt geconcentreerd op jinplek aan de Haffelderweg. Het staande gebouw wordt gereno- d en ernaast komt een nieuw v voor het VMBO. De loca le Emmalaan wordt op termijn laten. De politieke partijen besloten €10,3 miljoen n in de school te investeren. meester en wethouders en ooidirectie gaan voor de finan- g een beroep doen op extra jjddat het ministerie van Onder- s, Cultuur en Wetenschap ter schikking heeft gesteld. Jit ministerie van OCW kan door ^vallende aardgasopbrengsten landelijk zo'n 400 miljoen euro extra in onderwijs steken. De helft daarvan is volgens het ministerie bestemd voor het bouwen of opnieuw inrich ten van praktijklokalen in het VMBO. De schooldirectie heeft al contact opgenomen met het ministerie. 'Een voorwaarde is dat er sprake is van cofinanciering is, maar dat zit wel goed', aldus rector Henk de Vries. Wethouder Nel Eelman zei ook ach ter het extra onderwijsgeld aan te gaan. 'Toen ik dat in de krant las, heb ik het meteen uitgeknipt en meegenomen naar het raadhuis.' Vooralsnog wordt de ver- en nieuw bouw van de school mogelijk gemaakt door €619.275,- uit de opbrengsten van de verkoop aan delen Bouwfonds op de investering in mindering te brengen. Daardoor blijft een bedrag van €9.715.725,- over dat de gemeente op basis van 4 procent rente voor een periode van 40 jaar tegen een vast bedrag van €490.872,- per jaar kan lenen. Dat bedrag valt binnen de maxi male jaarlast van €505.741,- die de raad zich eerder had opgelegd. De gemeente maakt gebruik van de huidige lage rentestand. Mocht het ministerie van OCW uit de aard gasbaten een bijdrage in de school toekennen, dan hoeft het Bouw- fondsgeld mogelijk niet te worden aangesproken. 'Maar we hebben het nu achter de hand', aldus Eel man. Ze opperde de mogelijkheid eventueel een 'kleine versobering' in de bouw door te voeren. De jaarlast van €490.872,- wordt gedekt met bhet dekkingsplan voor de kanjer projecten dat het college een paar jaar geleden opstelde. Enkele raadsleden toonden zich tijdens de raadsvergadering ver baasd over de opschudding die vorige week nog op de OSG was ontstaan over geluiden dat de raad uit bezuinigingsredenen alsnog voor het opknappen van zowel de locatie Haffelderweg als de locatie Emmalaan zou kiezen. Alle partijen bleven bij hun eerder ingenomen standpunt. Het CDA sprak even eens zijn voorkeur uit voor één loca tie, maar bleef erbij er alleen mee in te stemmen als de raad binnen de financiële kaders blijft. Nu is dat volgens de christendemocraten nog niet zo, omdat het Bouwfonds- geld moet worden bijgelegd. Texels Belang had daar eveneens moeite mee. 'Er wordt een structurele last met een incidenteel bedrag gedekt en daar zijn wij over het algemeen geen voorstander van', aldus Piet Standaart. Frans Visman (D66) kwam nog met een nieuw voorstel om de sloop- kosten van het schoolgebouw aan de Emmalaan buiten beschouwing te laten (zou een paar ton schelen), maar dat werd door het college afge raden. Voor Visman maakte het niet veel uit. Zijn eerder geopperde idee- en om met een lagere rente en het Bouwfondsgeld te werken, vormden de basis van het aangenomen col legevoorstel. Aanvankelijk zag het er naar uit dat beide schoolgebouwen zouden worden opgeknapt, totdat docenten, ouderraad, medezeggen schapsraad en het overlegorgaan van het Texels openbaar onderwijs zich begin dit jaar begonnen te roe ren en pleidooien voor één schoollo- catie hielden. Dat leidde tot nieuwe verkennende en nadere onderzoe ken naar één locatie. ■gemeente breidt haar aande- pakket in het vliegveld uit tot procent. Een meerderheid |nde raad heeft dinsdagavond lestemd met de constructie irbij de gemeente omgerekend V per aandeel betaalt en de ing in oprichting Vrienden Jihet Luchtvaartterein €454,-. i Belang stemde als enige 1. 'Iemand die minder betaalt, llook minder aandelen krijgen', r Willem Vlas. WD toonde zich (nin weinig gecharmeerd van ostenverschil. maar ging toch met het collegevoorstel. voelt nog steeds niet goed, J we zien geen alternatief', I Arjen Boerhorst. (Vrienden van het Luchtvaart- zeggen al sinds hun eer- Ibelangstelling in de aandelen ■meer dan de nominale waarde jfl,-) te willen betalen en daar ze niet vanaf. Ze betalen daardoor €140,- per aandeel min der dan het ministerie van Verkeer en Waterstaat vraagt (€594,- per aandeel). De Vrienden kopen 47,5 procent van de aandelen (250 stuks) waardoor er een gat van €35.000,- is ontstaan. Het college was (met uitzondering van wethouder Annie Hin) bereid dat tekort voor haar rekening te nemen en stelde voor in totaal €92.700,- op tafel te leg gen voor de 92 nieuwe aandelen zij koopt. Financieel kon het, omdat de raad in 2002 al een bedrag van €100.000,- had uitgetrokken voor de koop van aandelen. De gemeen te hoeft maar 92 nieuwe aandelen te kopen om op 47,5 procent uit te komen, omdat zij al 153 waarde papieren in het luchthaventerrein in de kast had liggen. De resterende 5 procent komt in handen van de Kamer van Koophandel die tot nu toe een 0,2 procent van de aande len bezit. Lees verder op pagina 5 ege en coalitie gaan geha- Mhet laatste half jaar van hun ierperiode in. Coalitiepartijen Belang en WD wilden tij de raadsvergadering niet vertrouwen in burgemees- en' wethouders uitspreken, college toonde zich weinig ikkig met de ontstane situatie, de rit tot de verkiezingen ötten. Texels Belang en WD regelma- noeite hebben met het doen en 'van het college is, is allerminst geheim meer Ook over de loca- ran het nieuwe hulpverlenings- iw stonden de meningen van fe coalitiepartijen en het college dagavond haaks op elkaar en de oppositie net iets te ver. ïnLmks, PvdA en D66 drongen 'iVVD en Texels Belang op aan vertrouwen in het burgemeester wethouders uit te spreken, maar deden ze niet In plaats daarvan TV en WD een schorsing voor overleg dat bijna twintig ftn duurde. Door het uitblijven sen 'ja' op de vertrouwens- was het tijdens de schorsing onduidelijk of de wethou- Corry Heijne (Texels Belang) tome Hin (WD) hun posities zouden behouden. Een 'nee' zou het einde van hun functioneren in het college inluiden. Uiteindelijk werd het geen 'nee', maar ook geen 'ja'. Volgens Piet Standaart, die namens beide par tijen sprak, had de opstelling van TB en WD tegenover het college niets met vertrouwen of wantrou wen te maken. Hij noemde het 'een duale opstelling'. Dat leidde tot boe-geroep van Arthur Oosterbaan (GroenLinks) en ook Jan Koolhof van coalitiepartij CDA reageerde schamper. Hij sprak onomwonden zijn vertrouwen uit in burgemeester en wethouders ('ze hebben ons ver trouwen zolang ze binnen de kaders blijven') en vond dat het een keer afgelopen moest zijn met het gedoe tussen het college en de coalitie. Doordat Standaart concreet geen duidelijk vertrouwen uitsprak, bleef er politieke speelruimte voor de oppositie over en die maakte daar meteen gebruik van. 'College, hoe kunt u dit pikken van twee coa litiepartijen?', vroeg Eric Hercules (PvdA). 'Ze zeggen dat ze geen wantrouwen hebben, maar eigenlijk zeggen ze dat u uw werk met goed doet.' Lees verder op pagina 5 Jennis en Cees van Aalsburg verrichten op het buitendijkse ti afgezonken in de Waddenzee. uit protest tegen het uitgavepatroon van de gemeente bloemen op de 9ezet. Op de gang hing een spandoek met de teksl 'Uw kunt de bloemetjes maar wij letten op de kleintjes.' De bloemen werden later cadeau gedaan van de OSG nadat er was besloten de scholengemeenschap toch op realiseren. (foto Jeroen van Hallom) n bij het NIOZ vlechtwerk aan één van de 26 matten die worden Deze week is aan de oostkant van het eiland een begin gemaakt met het leggen van 28 zinkstukken. De matten moeten voorkomen dat de bodem van de Wadden zee ten noord- en zuidoosten van Texel verder uitschuurt. Onder invloed van het tij hebben de geulen Texelstroom aan de zuidoost- en Robbengat aan de noordoostkant van het eiland de neiging zich in westelijke richting te verplaatsen, waardoor op ter mijn de kust wordt ondermijnd. Als een soort verdedigingslinie worden daarom zinkstukken aan de randen van de geulen gelegd, een terugke rende karwei voor Rijkswaterstaat. Dit keer heeft RWS het werk uitbe steed aan De Klerk uit Werkendam. In totaal wordt er de komende tijd 35.000 vierkante meter zinkstukken geplaatst. De matten hebben elk een oppervlakte van 1500 vierkante meter (30 bij 50 meter). Ze worden gemaakt van gevlochten rijshout, op een ondergrond van wegenbouw- doek, die daarna wordt afgezonken met stortsteen. 11 bij de Texel stroom en 17 langs het Robbengat. Het vlechtwerk wordt uitgevoerd door Van Aalsburg uit Heilouw. dat hierin is gespecialiseerd. Zodra de matten zijn gevlochten worden ze gekoppeld aan een zinkbak, waar na ze volgens Jennis van Aalsburg 'over de vloed heen' met de sleep boot Zeehond naar de juiste plek worden gesleept en afgezonken. Daarbij worden de matten afgestort met 1000 tot 1500 kilogram basalt steen per vierkante meter, wat per mat neerkomt op 1500 tot 2250 ton. De totale aanneemsom bedraagt €855.000,-. Een 22-jarige man uit Den Burg heeft dinsdag voor de rechtbank in Alkmaar vijftien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen zich horen eisen. Volgens offi cier van justitie L. van Zwieten is de verdachte aardig op weg een 'echte veelpleger' te worden. De Texelaar had zich vier maanden geleden zelf gemeld bij de politie, nadat hij zich kort daarvoor veertien dagen lang in een cocaïneroes had gestort. Hij biechtte op wat hij in de maanden ervoor had misdaan. Het meest zat hem dwars dat hij van een ouder iemand in Den Burg, tijdens diens vakantie, in juni een aantal bankoverschrijvingsformulie- ren had gestolen. Volgens de ver dachte stond het huis van de man op een plaats waar veel Texelse junks verkeren. Na het vervalsen van de handtekening van het slacht offer schreef hij 600 euro over naar zijn eigen bankrekening. Dezelfde truc paste hij in juni 2005 toe met formulieren van een kennis uit Den Burg, v/aar hij een tijdje inwoonde. Van diens rekening werd 750 euro afgeboekt. Naast de diefstal van beide bedra gen stond de Texelaar dinsdag terecht voor oplichting van de Rabobank. De verdachte vond dat hem het falen van het systeem van de Rabobank met kon worden aan gerekend. 'Moeten ze de handte keningen maar goed scannen. Dat doen ze bij de ABN/AMRO wel', zei hij. Whisky Bij zijn eigen ouders had de man twee flessen whisky weggehaald en bij een slijterij 'teruggebracht'. Hij kreeg er 38 euro per fles voor. De man mocht van zijn ouders niet meer langskomen, maar kwam bin nen door de sleutel te ontfutselen van het buurjongetje dat de hond van de afwezige ouders uitliet. Ook had hij 200 euro gestolen van een vriend Deze was op dat moment even slecht ter been en had de verdachte gevraagd boodschappen voor hem te doen. Voor de bood schappen kreeg de verdachte de pinpas en -code van de vriend mee. Na het boodschappen doen had hij voor zichzelf 200 euro extra gepind De vriend had niets gemerkt, tot dat de politie hem na de bekentenis sen van de verdachte op de hoogte stelde. Lees verder op pagina 5 De politie heeft zaterdag inge grepen in een huiselijke situatie in Den Burg. Het betrof een Hin- doestaanse man die een Marok kaanse vrouw had mishandeld en - volgens omwonenden - tegen haar wil werkzaamheden liet ver richten. De ingreep heeft ertoe geleid dat de vrouw op een voor de man onbekende locatie is ondergebracht. Het tweetal betrok een maand of vier geleden een HAT-woning aan de Buytengors, die ze onderhuurden van een Marokkaan. Omwonenden kregen na verloop van tijd het ver moeden dat de man de Marokkaan se dwong om elders werkzaamhe den te verrichten. Buren vermoeden in de prostitie, maar volgens een woordvoerder van de politie zijn daar geen aanwijzingen voor. De buurt greep zes weken geleden in toen de man de vrouw op straat mishandelde, waarna de politie erbij werd gehaald. De zaak kwam in een stroomversnelling toen vier fami- (Advertentie) SCHOENEN \o®6 Dinsdagmiddag halen wij weer huis aan huis gebruikte kleding en schoe nen op ten bate van goede doelen zoals het Tesselhuus en straatarme kinderen in Suriname. Heel belang rijk voor een hoge opbrengst is een goede, nog draagbare kwaliteit. Wilt u kleding en schoenen tijdig (uiterlijk 13.30 uur) in aparte, goed dichtge bonden zakken aan de straat zet ten? Hartelijk dank bij voorbaat. Rotaryclub Texel.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1