TEXELSE 7 COURANT eugdige tennissers strijden om titels jd - i in-* Van Lubek succesvol bij offroad triatlons Ir Kerkdiensten Medische zorg Hu'Pver'ening fl Werk aan de WGg oud Papier Radio Texel 106.1 de jeugdtitelstriid bij Deuce poseren gezamenlijk de foto. VRIJDAG 7 OKTOBER 2005 Cornj cdt tennisvereniging Deuce heb- 79 kinderen de afgelopen twee Ifiken gestreden om de clubkam- menschappen en de bijbehoren- bekers en medailles. Er werd eld in verschillende leeftijds- _^,jneën, zowel in het enkel- als Lóbelspel. In de eerste week wer- en de poulewedstrijden gespeeld, e^J' t tweede week stond in het teken ïide kwartfinales en halve finales. bndag vond de ontknoping plaats n- Jjj nwerden alle finales gespeeld. iwerden veel leuke en spannende sdstrijden gespeeld. Sinds enkele ren krijgt de jeugd les van Ten- ren isschool Regio Noord en het was eed te zien dat het niveau flink 5SCJ1- jwuit was gegaan. Een mooi voor- 1eiK' eld vormde de finale in het jon- ïisdubbelspel tot en met twaalf waarin Jesper Arkenbout en esper List het opnamen tegen Bu* tóen Legierse en Mike Bosma. njeerr Het draaide uit op een zinderende derde set, waarin Arkenbout en List op matchpoint stonden en dus nog maar één punt nodig hadden voor de winst. Legierse en Bosma kwa men echter sterk terug en wonnen alsnog. Sanne Brand veroverde drie titels. Ze won niet alleen het enkelspel voor meisjes tot en met tien jaar, maar ook voor meisjes tot en met twaalf jaar. Tegenstander was beide malen Cheryl Koning. Daarnaast was ze samen met Marlies Roos de sterkste in het dubbelspel voor meisjes tot en met twaalf jaar. Verrassend was de uitschakeling van Rick den IJzerman in het enkel spel voor de oudste jongens, tot en met achttien jaar. Hij verloor van Sander Legierse, die later zelf ook sneuvelde. Kester Slaats won in deze categorie in de finale van Mels Daalder. Ilse Pastoor was de sterkste bij de oudste meisjes. Zij versloeg in de eindstrijd Marit Arkenbout, die overigens een goed toernooi speelde. Uitslagen: JE t'm 10: 1.Jesper Ust; 2.Mathijs Duin. JD t/m 10: 1 .Tinto Polderman en Mathijs Duin: 2.Damél Groszpietsch en Sandor Krafft. JE t/m 12: 1-Mike Bosma: 2.Jesper Arkenbout. JD t/m 12:1-Mike Bosma en Ruben Legierse; 2 Jesper List en Jesper Arkenbout. JE t/m 14: 1 Lesley Koning, 2.Mels Daalder. JD t/m 14: 1-Mels Daalder en Lesley Koning; 2.Joost Brouwer en Bas Mulder. JE t/m 18: 1.Kester Slaats; 2.Mels Daalder. JD t/m 18: 1 Rick den IJzerman en Alexander Smit, 2.Sander Legierse en Lars Bosma. ME t/m 10: 1.Sanne Brand; 2.Cheryl Koning. MD t/m 10; 1.Sharon Prins en Marucha Stolk; 2.0riane Pam en Sanne de Kruit. ME t/m 12: 1.Sanne Brand; 2.Cheryl Koning. MD t/m 12: 1.Sanne Brand en Marlies Roos; 2.Esmeé Daalder en Cheryl Koning. ME t/m 14:1 Julie Wijnand. 2.Michelle v/d Gracht. MD t/m 14: I.Julie Wijnand en Sharli Coutinho; 2.Anna Sprenkeling en Amy Groenewegen. ME t/m 18. 1 .Ilse Pastoor. 2.Mant Arkenbout. MD t/m 18:1 .Ilse Pastoor en Marianne Schoo; 2.Mant Arkenbout en Danica Trap. Basketballers in nieuw tenue (basketballers van De Mareis spe- izondag in de Burgemeester de wnghal hun eerste wedstrijd van (seizoen voor eigen publiek. Ze en dat in nieuwe tenues, beschik- ar gesteld door camping De Bon- w™ oe. ooit de eerste shirtsponsor vvm" De Mareis. Eigenaar Jos Witte, izelf jarenlang basketbalde, heeft aal uitgepakt door de lange man- te voorzien van dezelfde tenues rmee ook in de eredivisie wordt jeeld, inclusief de professionele en broeknummers. En of dat naai niet genoeg was, zijn de sketballers ook nog voorzien van fpe inloopshirts. Ze presenteren nieuwe outfit zondag graag het eigen publiek. De wedstrijd Qint om 16.30 uur. Dames Tevoko «aar Amersfoort P volleybalsters van het eerste n van Tevoko gaan zaterdag bhun derde wedstrijd in de regi- nsie (tot voor kort derde divisie fetnn) naar sporthal Midland in Jfsfoort, waar AW Keistad 1 tegenstander is. In dezelfde hal ^i Tevoko afgelopen seizoen in iwartfinale van de strijd om de er nog overtuigend met 0-3 van jtweede team van Keistad. Het e team van de Amersfoorters |fnet als Tevoko met twee neder- fi slecht gestart. De Texelse s zijn na de slechte prestatie fn Croonenburg gebrand op een ■winning. Wedstrijden GVT De lessen van Gymvereniging Ttexel (GVT) staan van 10 tot 15 oktober in het kader van de jaar lijkse onderlinge wedstrijden. Voor de kleuters en peuters, die niet aan de wedstrijden meedoen, worden open lessen gehouden. leder jaar worden tijdens de gewone gymuren van GVT onderlinge wed strijden gehouden. In iedere groep werken de gymnasten oefeningen af op het voor hen meest uitdagende niveau. De twee beste gymnasten uit iedere groep stromen door naar de finale, die zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur wordt gehouden. Daar strijden de gymnasten om de Heer schapbeker, de wisseltrofee voor de beste gymnast(e) uit de recrea tiegroepen. Titelverdediger is Kim van Egmond. Op woensdag, tijdens de uren voor de turntraining, werken de turn(st)ers van GVT een wedstrijd af om de wisselbeker voor de club kampioen turnen. Dit jaar wordt om een nieuwe beker gestreden, omdat Nienke Daalder drie keer op nj had gewonnen en de trofee dus mocht houden. De open lessen voor de peuter en kleutergym bieden gelegenheid kennis te maken met de aanpak van GVT. Hier is te zien hoe eenvoudi ge gymoefeningen en spelletjes de bewegingsvrijheid van de kinderen vergroten. Tijdens de onderlinge wedstrijden, die in de Beatrixzaal in Den Burg wor den gehouden, is publiek welkom. Een tijdschema is op te vragen bij de familie Bahrim (tel. 06-12725601) en via www.turnentexel.nl. ~.loorlander scoort in hoogste klasse eerste indoorwedstrijd van het ®en, zondag in manege Aken- 5. pakte goed uit voor Priscilla «lander en haar pony Flame, kwamen voor het eerst uit in dressuurklasse Z2 en Jen in één van de twee proeven een winstpunt. Promoveren meer, voor de pony's is de 5$sZ2 het hoogst haalbare. Silve ichting sseerd net il®, kozen. erbou- Ie fe* ere# ils ven die stenen verwit te. met maakte met Genesis G haar ;-t m de klasse Z1. Haar pres- ivaaH 45 werden niet beloond met een ..Jstount, wel kreeg zij verschil- van de jury om de puntjes fe i te zetten. enrTd V|Qr9er|s werd gestart met de orartff85" B~ en L1-pony's. Daphne bidder, Sterre Veltkamp, Mirjam "en Robin Bisschop scoorden Ike proef een winstpunt. In de Ssen M1- en L2-pony's was José Graaf de enige die haar inspan- jnsB -?fl 11161 een winstpunt beloond Hierna was het de beurt aan de "fen. Diana Kooiman en Han- Wit (L1) verdienden in iedere een winstpunt. Immetje Duin -^e van Schaik zijn in de ogen :s jury ook op de goede weg, [Proeven werden ruim voldoende PeMl- en M2-paarden behaalde van Daalen met twee con- J (Je proeven twee winstpunten. 79 werd afgesloten door de 12- ^en. De drie deelnemers in deze ^verdeelden de punten gelijk. Gerard Roeper, Evalien Weterings en Evelien Duin konden alledrie een winspunt op hun conto bijschrijven. De volgende dressuurwedstrijd in manege Akenburg wordt gehouden op 23 oktober. Uitslagen: B-pony's: eerste proef: Daphne de Ridder met Humpy 156 (1 winstpunt), Marissa Roeper met Spike 154; tweede proef 1-Tessel Velt kamp met Pocahontas 158 (1 wp). 2.Marissa Roeper met Spike 157 (1 wp). winstpunten voor Daphne de Ridder met Humpy, 156 LI A/B-pony's: eerste proef. 1.Sterre Veltkamp met Sarah 161, (1 wp), winstpunt voor Mirjam Hm met Chris (159); tweede proef: 1.Mirjam Hin met Chris 158+ (1 wp). winstpunt voor Sterre Veltkamp met Sarah (158). L1-pony's: eerste proef 1 Robin Bisschop met Kantjes Bernardo 157 (1 wp); tweede proef: I.EIse- mieke de Lugt met Pirouette 163 (1 wp). winstpunt voor Robin Bisschop met Kant jes Bernardo (159). M1-pony's eerste proef: 1.Noortje Duin met Democraat 153+; tweede proef: 1 .José de Graaf met Nendy 158 (1 wp), L2-pony's: eerste en tweede proef: I.Jorieke Meijer met Rozenlaan's Kelly 153 en 151. L1-paarden: eerste proef: I.Hanmta Visser met Timdora 163 (1 wp), winstpunten voor Diana Kooiman met Rockefeller (161) en Jan Hin met Miron (159); tweede proef: 1.Diana Kooiman met Rockefeller 166 (1 wp), winst punt voor Hanmta Visser met Timdora (159). B-paarden: eerste en tweede proef Leome van Schaik met Texel Consensus 164 en 161 (2 wp), winstpunten voor Immetje Duin met Rubber Soul (162 en 157). Zl/Z2-pony's. eerste en tweede proef: l.Pnscilla Noorlan- der met Flame 240 en 236 (1 wp). M1/M2- paarden: eerste proef Tessa van Daalen met Socrates 156 (1 wp); tweede proef' 1 Anjo Kikkert met Patrix 157 (1 wp), winstpunt voor Tessa van Daalen met Socrates (156). L2-paarden: 1 .Evelien Duin met Phoebus 156 (1 wp); 'weede proef: 1 ird Roeper met Sandra 159 (1 wp), winstpunt voor Evalien Weterings met Svenna (156). Zwemmers naar ZO-Beemster De Texelse zwemmers Wouter Dogger, Simone de Wit, Jolanda van Strien en Sverre Eschweiler, allen uitkomend voor zwemver eniging Hoorn-Aurik, namen zon dag in Zuid-Oost Beemster deel aan de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen. Deze wedstrijden tellen mee voor de B-competitie. Wouter Dogger behaalde een derde plaats met het estafetteteam op de 4x100 meter vrije slag heren. Op de 200 meter vrije slag behaalde hij een vijfde plaats (2.06.36) en op de 100 meter rugcrawl een zevende (1.06.61). Simone de Wit nam in de estafette 4x50 meter wisselslag dames als startzwemster de 50 meter rugcrawl voor haar rekening (0.33.74). Haar team behaalde de derde plaats. Op de 100 meter vlinderslag behaalde zij de vierde plaats (1.14.90) en op de 200 meter schoolslag zwom zij naar de negende plaats (3.17.20). Jolanda van Strien behaalde met een persoonlijk record (1.25.85) de tweede plaats op de 100 meter schoolslag. Op de 100 meter vlin derslag behaalde zij een tiende plaats (1.27.06), op de 200 meter schoolslag een zesde (3.07.84) Sverre Eschweiler behaalde een eerste plaats bij de jongens juni oren 2 en hoger. De twaalfjarige Texelaar kwam uit de op de 100 meter rugslag (1.14.36 minuten) en de 200 meter vrije slag (2.26.07). Op beide afstanden verbeterde hij zijn persoonlijke tijd met ruim twee seconden. Zwemvereniging Hoorn-Aurik staat na het eerste deel van de B-com- petitie op een veertiende plaats in de landelijke tussenstand. Aan de competitie nemen 29 verenigingen deel. Sterke start klaverjassers Bos en Vinke Cees Vinke en Carlo Bos zijn de nieuwe competitie van Klaverjas- club Den Burg sterk begonnen. Op de eerste avond behaalden ze veruit de hoogste score. In de competitie van dit jaar strijden achttien koppels om het clubkam pioenschap. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar. De club hoopt dat hiermee een einde is gekomen aan de neergaande lijn van de afgelopen jaren. Vinke en Bos lijken van plan hoog te gaan eindigen. Ze zetten direct een score neer van 7580 punten. Deze kwam zeer regelmatig tot stand, met twee partijen van ruim boven de 2000 punten. Het duo speelde maar liefst zes marsen. Bart Weijdt en Willem Koomen doen altijd mee in de race om de top posities. Ook zij leken op weg naar een hoge score, maar in het laat ste spel zat het plotseling allemaal tegen. Maar hun puntenaantal van 6953 mocht er evengoed wezen en was goed voor een tweede plaats. Peter van Heerwaarden speelt dit jaar voor het eerst met Steef de Wit. Ze voelden elkaar al meteen uitste kend aan en kwamen flitsend uit de startblokken met een score van ruim 2200 punten. Mede dankzij deze hoge opening veroverden ze met een totaal van 6721 punten de derde plaats. Sjaak Sipsma en Jelle Wiersma hadden het geluk vorig jaar niet mee, maar startten nu sterk met 6650 punten en een vierde plaats. Ook John Vlaming en Erik Jan Geus, altijd kansrijk voor het kampioenschap, waren met 6590 punten redelijk op dreef. Het gemiddelde was met 6278 aan de lage kant, maar dat is voor het begin van het seizoen niet onge bruikelijk. Kennelijk moeten de kla verjassers eerst weer even warm draaien. Er werden 37 marsen Strijd tegen overgewicht Andrea de Vries van Slank-Klup Benelux is op zoek naar gemoti veerde mannen en vrouwen die met de methode 3 x10 de strijd tegen overgewicht willen aangaan. Bedoe ling is in tien weken tien kilo af te vallen, zonder dat de deelnemers zich van alles moeten ontzeggen. Ze mogen dagelijks drie maaltijden en twee tussendoortjes nuttigen. Bovendien is er af en toe ruimte voor 'iets extra's'. Tijdens de eer ste bijeenkomst, dinsdag 11 okto ber in De Poort aan de Elemert in Den Burg, wordt iedereen gewogen, een thema behandeld en worden menu's besproken en ervaringen uitgewisseld. De deelnemer leert wat minimaal moet worden gegeten om het lichaam goed te laten functi oneren. Informatie is verkrijgbaar via tel. 312820 en 06-10545884. Collecte Alzheimer De Stichting Alzheimer Nederland houdt van 7 tot 12 november de jaarlijkse landelijke collecte. Met de opbrengst werkt de organisatie aan de ernstige problematiek rond dementie. Texelaars die willen hel pen met collecteren of het organi seren van de inzameling in eigen dorp of wijk kunnen zich opgeven bij Tineke Schutte, tel. 327435 of 314708. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 11 oktober: Veld A: 18.30 Randstad-Koetshuis Autocentr. 19 15 Autocentr.-NIOZ 1 Randstad 20.00 Prinsen-De Kuip NIOZ 1 20.45 Tevoko-Paal 28 Café de Kuip 21.30 Maarco B.-Bremakker 2 Paal 28 22.15 Kobeko-Cocky Maarco Bouw Veld B: 19 15 Salon M.-Smash PK De Waal 20.00 Schouwstra-De Waal Salon M. 20.45 Paracentr.-Bremak. 1 Schouwstr. 21.30 Tatenhove 1 -TESO Paracentrum 22.15 Ecotiem-Beverdam TESO Veld C: 18.30 Natuurw.-Zeilmakerij B&B 19.15 B&B-Durper Drup Zeilmakerij 20.00 Jozefschool-Smash Durper D. 20.45 Bar Sp -Timmer Smash'68 21.30 Sportshop-Beverdam 2 Klif 23 22.15 Klif 23-De Krim Beverdam Wedstrijdleiding; NIOZ 1 en Dick (tel. 315096). Uitslagen 4 oktober: Bremakker 1-Smash'68 Piet Kooger 2-1; Remco Oostra Schilder-Schouwstra Trans port 0-3, NIOZ 1-Tevoko 3-0; Maarco Bouw- Kobeko 3-0; Bremakker 2-Texelse Autocen trale 3-0; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Knm 2-1, NIOZ 3-De Wit Installatietechniek 1-2; OSG-De Pilaar 1-2; Interieurbouw Texel- Albert Heijn 0-3, Bouwcenter Rab-Wessels Ontwerpt! 0-3; Langeveld de Rooij-Rabo- bank 3-0: NIOZ 2-Slagen| Beverdam 0-3, Timmer's Bakkerij-Sportshop Texel 1-2. Bar Sportief-Klif 23 0-3, Slagerij Beverdam 2-Sla- gerij lepe de Boer 0-3, Durper Drup-Natuur- wmkel 3-0; B8-Jozefschool 0-3; Zeilmakenj Texel-NBC Eelman Partners 0-3. Boogschieten Handboogvereniging De Eiland- schutters begint met introductie cursussen boogschieten. De cursus voor volwassen begint op donder dag 13 oktober om 20.00 uur, die voor de jeugd op zondag 16 okto ber om 13.00 uur. Cursisten wor den in schietsportcentrum Odys seus aan de Emmalaan in Den Burg wegwijs gemaakt in de beginselen van het boogschieten. Deelname kost €25,-, aanmelden kan via tel. 318600 en 322862, of via e-mail- adres eilandschutters@texel.com Kampioenschap klaverjassen Klaverjasclub Den Burg organiseert ook dit jaar het Texels kampioen schap, waarbij de heersende kam pioenen Bart Weijdt en Piet Moree hun titel zullen verdedigen Het kampioenschap wordt in vijf ron den gespeeld. De speeldata zijn: 28 oktober, 24 november. 16 decem ber. 27 januari en 24 februan. Er wordt gespeeld in het gebouw van KSV Kotex aan de Abbewaal in Den Burg. Opgeven kan bij Chris Schraag (tel. 06-1885 0628) en Rosa Harbers (tel. 313789). Wedstrijd voor mountainbikers Wielervereniging Texel houdt zater dag 8 oktober de eerste mountain bikewedstrijd van het seizoen. Deze trainingswedstrijd, die met meetelt voor de competitie, wordt verreden op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen. De jeugd start om 14.00 uur. een kwartier later gevolgd door de senioren. Zoals altijd zijn ook gastrenners welkom. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Jordy Vinke, e-mail jordy@texel. com of tel. 318547. Tri-atlete Ingrid van Lubek heeft de afgelopen maanden goed gepresteerd in het Europese X- Terra offroad circuit. De Neder landse ploeg waarvan ze deel uitmaakt eindigde het afgelopen weekend als eerste in Schotland, waar ze zelf derde werd. Enkele weken geleden werd ze eerste tij dens het Open Nederlands Kam pioenschap Offroad Triatlon (Tri- Ambla) op Ameland. Nadat ze de Olympische Spelen in Athene in 2004 wegens blessure leed moest laten schieten, gaat het Van Lubek (34), die zich heeft toe gelegd op het offroadcircuit, weer voor de wind. Er worden afstan den afgelegd die vergelijkbaar zijn met de kwart triatlon, maar waarbij gezwommen wordt in zee of snel- stromende nvieren en wordt gefietst en gelopen door heuvelachtig of bergachtig landschap. In juni had ze nog pech, toen ze in Tsjecho- Slowakije van de fiets werd gereden en een beenwond opliep, waardoor ze drie weken later de NK Olympic Distance moest laten schieten. In Ingrid van Lubek, gefotografeerd na de finish van de Tri-Ambla op Ameland, waar ze het Nederlands Kampioenschap Ofroad Triatlon won. /Foto Jm Spoefuii Bilbao in Spaans Baskenland werd ze in een wedstrijd waaraan veel profatleten meededen erde en in Neuland in het ZwaïVvoud moest ze alleen een aantal klimgeiten voor laten gaan en eindigde ze als zesde. In de wat vlakkere omgeving bij Kijkduin werd ze eerste, evenals bij de Tri-Ambla op Ameland, waar ze voor het tweede jaar achtereen het NK offroad triatlon veroverde. Het was in haar loopbaan het negende NK dat ze op haar naam schreef. Het succes vorig weekend tijdens een zware triatlon in Edinburgh was niet meer dan een logisch vervolg op het succes. De volgende stap zou zijn het WK op Hawaï, maar gezien de hoge kosten (€2.500,-) ziet ze daar vanaf. De offroad triatlon is een sport die snel in populanteit groeit, wat onder meer bleek uit de vijftig dames die in Schotland aan de start versche nen. Ook Van Lubek, die graag in open water zwemt en door ruw terrein loopt en fietst, beschouwt deze sportdiscipline als een grote uitdaging. Als fysiotherapeute van sportinstituut Galgenwaard bege leidt ze ook atleten. Ze traint gemid deld zo'n drie tot vijf uur per dag. Ze ovei weegt zich te gaan spec.aiise- ren in het mountainbiken. Zondag 9 oktober 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dhr M.D. Kuiper. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. J. Glazema uit Amster dam. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. mw. T.M Wielinga- Bouwman uit Zeewolde. Den Hoorn: 9.30 u. mw T.M. Wie- linga-Bouwman uit Zeewolde. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend. 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 10.00 u dienst in Oosterend: ds. C Cornelisse ledereen die om 9.45 bij de kerk in de Kogerstraat aanwezig is, kan meerijden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Kleijne uit Soest. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor, Woord- Communiedienst parochianen. De Cocksdorp: 10.00 u Woord-Com munieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u.: De Geest van zelfop- offenng doen herleven; Wachttoren studie, 11.20 u Wandel met God in deze woelige tijden. leder spreken over God begint met zwijgen. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyter- straat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin gel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg: tel 312112. Maandag t/m vnj dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10 00- 13 00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoed eisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6. ts geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Steunpunt Brijder Verslavingszorg, Wilhelminalaan 1, f Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar i op di., woe en don. tijdens kantoor- uren, tel. 315602; www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel 310386 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange j tijd in de regen staat. De papierwa- gen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. TEXELS E^COE RAM Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op woensdag 19 oktober zijn de vol gende straten en wegen in verband met asfaltenng afgesloten: Middel- landseweg. Emmalaan en Schuma- kersweg korte tijd afgesloten voor alle verkeer Fietspaden langs Pontweg nabij Californiëweg en Pelikaanweg, Nieuwlanderweg bij rotonde Ruigen- dijk en tussen de Krim en de vuurto ren korte tijd afgesloten. Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 33,05 Per jaar 67,50 65.35 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Peter (muziek) 20.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Dierendag. 18.00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg I0 45u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 U. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met - Met vandaag: Jeannet van Abs over handwerken en Manus Bal- heux over het nieuwe raadhuis. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie clsecourant.nl, rul- ?i< Orr nthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7