Formule Bluesfestival kan nog jaren mee Geslaagd bridgetoernooi in De Hof Licht oPIENie Amici Cantus na aarzelend begin op dreef E Agenda oud Papier teso DINSDAG 18 OKTOBER 2005 TEXELSE J COURANT Gevarieerde (blues)muziek, gezel ligheid, twee drukke avonden en zondagavond tijdens het afslui tingsconcert in In Den Grooten Slock één bomvolle zaak. Met tevredenheid mag worden terug gekeken op het Bluesfestival, dat naar schatting zo'n 6000 bezoe kers heeft getrokken. Julian Sas was vrijdagavond dé grote trekker, zelfs zo groot dat Question Plaza al om 23.00 uur, een uur voor het aangekondigde begin van het concert, bomvol zat. De bluesgitarist die al diverse keren het eiland heeft aangedaan, hield in Question Plaza anderhalf uur lang het gas erop. Hij beleefde er de 'wereldpremière' van zijn nieuwe band, wat vooraf al een voelbare spanning gaf bij de toch doorgewin terde bluesmuzikanten. Ze speel den eigen werk, nummers van Rory Gallagher en anderen en als uitsmij ter een vertolking van Hendrix' Hey Joe, dat de vonk definitief deed Koomen, Jeroen Dros en Kick Smit op de valreep de band Treat hadden overslaan. Zijn opgerekte versie gecontracteerd, met in het achter kon zijn gehoor niet lang genoeg duren en na het applaus konden enkele toegiften niet uitblijven. Min der bekend, maar gemiddeld zeer hoofd daarmee ook oud-Texelaar Bob Dros naar het eiland te halen. Maar hij bleek reservedrummer te zijn en kwam niet, wat overigens gewaardeerd waren de bands in de geen afbreuk deed aan de kwaliteit overige zaken, die vrijdag en zater dag niet over belangstelling hadden te klagen. Menigeen nam een kijkje in De Pilaar, waar vrijdag het Randy Pears Trio, met oud-Texelaar Randy Piersma optrad. Met de drummer wat weggedoken achter de tap kast was het geluid niet volledig in balans, maar desondanks oogstten Piersma en zijn mannen veel waar dering. Wie was gekomen voor The Veldman Brothers, die op vrijdag en zaterdag het voorprogramma in van het optreden. Het Bluesfestival kenmerkte zich als vanouds door een goede sfeer, waarbij volgens tradities het wat rijpere publiek de overhand had en veel jongeren zich terugtrokken in de Jelleboog, die met de Soulcatchers volgens lief hebbers een retestrakke band in huis had. Zaterdagavond, toen ook de werkende Texelaars vrijaf hadden, was traditioneel de drukste avond. Vooruitkijkend naar volgend jaar laat Jan Koomen weten het na zestien Question Plaza verzorgde, kwam jaar Organisatie nog niet VOOr gezien In De Zwaan werd de sfeer bepaald door The Jerking Birds. van een koude kermis thuis. Don derdag zegde de band wegens ziekte af, waarna organisatoren Jan te houden, maar dat penningmees ter Kick Smit zijn kasboek wel aan de wilgen heeft gehangen. Dansen in De Twaalf Balcken, op de muziek van The Bluesmasters Chris Daniels. Cabaret-café in De Cocksdorp Het Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Jamen de Bruijn, vindt vrijdag plaats in De Cocksdorp. Plaats van handeling is herberg De Aanleg, Kikkertstraat 1Het is voor het eerst dat het Cabaret-café op een andere lokatie plaatsvindt dan in De Lindeboom in Den Burg. 'We wilden weer eens wat anders probe ren', verklaren Barnard en De Bruijn deze stap. 'Cabaret-café op toer- nee is een experiment. Geduren de het komend seizoen wordt nog tweemaal ergens anders gespeeld. De andere voorstellingen vinden gewoon plaats op ons thuisbasis in Den Burg.' De voorstelling begint vrijdag om 20.30 uur, de toegang is gratis, al wordt een bijdrage in de (reis)kosten op prijs gesteld. Aan de orde komen in ieder geval de singlesparty in de schuur van Jaap Kooger, de bezuinigingen van de gemeente, de promotiebijdrage van TVO en Texel op de film. Verder is er veel muziek te horen, op eigen teksten en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. Jeugd spot vleermuizen Natuurvereniging IVN houdt vrijdag een actieve avond speciaal voor jeugd van 11 tot en met 14 jaar (groep 8, brugklas en tweede klas). Pierre Bonnet vertelt over vleer muizen en geeft uitleg over het gebruik van een bat-detector waar mee geluiden van vleermuizen zijn te horen. Vervolgens worden bij de vijver aan de Elemert vleermuizen gespot. De avond begint om 19.00 uur in de Thijsseschool en stopt rond 21.00 uur, als het te koud wordt voor de vleermuizen. Opgave en informatie bij Titia Klok, 322273. Oliebollen in Traanroeier Molenaar Dirk Haker bakt donder dag 20 oktober vanaf 13.30 uur oliebollen bij molen De Traanroeier in Oudeschild. De bollen kosten €0,40 per stuk, de opbrengst komt ten goede aan het onderhoud van de molen. In de molen is onder de titel Wafer, wind en golven een ten toonstelling te zien over het 25-jarig bestaan van het Maritiem en Jut- tersmuseum. De molen is tot 17.00 uur geopend. Diner SWOT In dienstencentrum De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt woensdag 26 oktober het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel gehouden. Op het menu staat lasagne. Het diner begint om 18.00 uur, deelna me kost €7,50, inclusief nagerecht en thee of koffie. Opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Frits Bakker is als beste Texelaar uit de bus gekomen bij het Open Texels Bridgekampioenschap dat afgelopen weekend in dorps huis De Hof in De Koog werd gehouden. Samen met zijn maat, de heer Beutick uit Amsterdam, behaalde hij in een sterk veld de zeven plaats. Jo van Beek en Nel Brans waren het beste Texelse paar. Zij noteerden een tiende plaats op de ranglijst. In totaal deden 68 paren mee aan het kampioenschap, van wie 23 van het eiland. Zij speelden vrijdagavond, zaterdagmiddag en zaterdagavond. Een vader en een zoon uit Amster dam, de heren Kroezen, mochten zich afloop tot kampioen laten uit roepen. De wedstrijdleiding was in handen van Chris Golverdingen en Bert den Besten uit Woudrichem die dat al jaren doen. Het kampioen schap werd voor de dertiende keer gehouden. De organisatie was in handen van bridgeclub Groot Slem. Volgens Den Besten hing er tij dens het toernooi een sportieve en gezellige sfeer en werd het een geslaagd evenement. 'Het is ook een soort reünie, omdat veel men sen er telkens voor terugkeren.' Deelnemers mochten voor het eerst niet meer roken tijdens de wedstrij den, omdat er in dorpshuizen niet meer mag worden gerookt. Buiten stond voor hen een tafel waar ze een sigaret konden opsteken. De winnaars konden 's avonds een prijs uitzoeken van een rijkelijk voorziene prijzentafel die Jo van Beek had samengesteld. Ook kreeg elke deel nemer een herinnering aan het toer nooi mee naar huis. Een prijsvraag waarbij deelnemers de prijs van een mandje met Texelse producten konden raden, leverde €157,- op. Dat geld kwam ten goede aan de aanschaf van een beamer voor De Hof. In totaal 68 paren deden dit weekend mee aan het dertiende Open Texelse Bridgekampioenschap in dorpshuis De Hof in De Koog. (Foto Jemen van Hattum) Nierstichting De onlangs gehouden collecte van de Nierstichting heeft op Texel het bedrag van €5559,67 opgebracht. 'Vocale en instrumentale muziek De opbrengst was als volgt over door de eeuwen heen', was het de dorpen verdeeld: Den Burg en motto van het najaarsconcert dat 't Horntje €2292,51, Oosterend kamerkoor Amici Cantus zondag- €799,93, Den Hoorn €403,48, De middag gaf in de doopsgezinde Koog €668,50, De Waal €264.-, De kerk in Den Burg. Het programma Cocksdorp en Eierland €485,55, was zeer divers. Na enkele stukken Oudeschild €645,70. Het geld wordt van vier zestiende-eeuwse com- gebruikt voor de behandeling en ponisten, waaronder delen uit een preventie van nierziekte. vierstemmige mis van William Byrd, trakteerde het gezelschap de onge veer zestig toehoorders op recenter Kennismaken met Cirkel van Liefde Helen de Reis, José Kievits en Sanne Brüggemann van Cirkel van Liefde houden vrijdag 21 oktober een kennismakingsdag in de prak tijk van José Kievits, Weverstraat 70 (boven de fruitwinkel, groene deur). Bezoekers kunnen deze dag ken nis maken met verschillende tech nieken. Er wordt gesproken over archetypen, Alfons Ven, de jassen- techniek en Tibetaans lichtwerk. Er wordt een channeling gehouden en de chimachine en de aqua detox worden gedemonstreerd. Het totale programma begint om 14.00, 16.00 en 20.00 uur, maar tussentijds bin nenlopen is ook mogelijk. Meer informatie is te verkrijgen bij José Kievits (tel. 312461) en Sanne Brüg gemann (tel. 313102) of via website www.cirkelvanliefde.com. Raadsvergadering De gemeenteraad komt vanavond (dinsdag) in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis in Den Burg. Op de agenda staat de begro ting voor 2006. In verband met de te verwachten lengte begint de vergadering al om 19.00 uur. De ver gadering wordt rechtstreeks uitge zonden via Radio Texel, de stukken zijn te vinden op de website van de gemeente, www.texel.nl. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Programmabegroting (aan de orde komen achter eenvolgens de programma's: economie, sport en recreatie, onderwijs, burgers en bestuur, wonen 'breed', veiligheid, jeugd - gezondheidszorg, ouderen - gezondheidszorg, milieu, natuur, landschap en ruimte, kunst en cultuur, mobiliteit, werk en inkomen, kanjerprojecten, loka le lasten, overige paragrafen, investeringsplan 2006-2009, meerjarenperspectief.) Begroting d.s.w. De Bolder Begroting OSG De Hoge Berg Begrotingsbrief 2006, inclusief meerjarenperspectief (nagezonden) Vaststelling belastingsveror deningen Vaststelling eerste begrotings wijziging 10. Rondvraag 11. Sluiting Een moeder zit met haar twee klei ne kinderen op een rots. Zonder tent, zonder regenkleding, zonder zelfs een eenvoudige plastic vuil niszak. De ogen van de kinderen spreken boekdelen. Hun katoenen kleding is kletsnat en regenwater druppelt uit hun kletsnatte haar over hun gezicht. Een klein stukje uit een reportage uit het aardbevingsgebied in Paki stan. Een berichtje om beroerd van te worden. Iemand zei: 'Iede re dag die ellende in de kranten, moord, doodslag en naderende vogelgriep, ik denk er wel eens over om met meer mee te doen. Als je in je eentje de zwaarte van de wereld op je schouders wilt nemen, is er inderdaad geen gat meer in te zien. Misschien is het daarom beter zoveel te dragen als je kunt en niet meer, want eenmaal bezweken heeft niemand meer iets aan je. Ik denk in dit ver- band aan de actie Schoenendoos die deze zondag werd afgesloten met een oecumenische viering in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Kleine straaltjes hoop in een verscheurde wereld. Hon derden schoenendozen die hier met plezier en aandacht door de kinderen van de christelijke basis scholen beplakt werden en gevuld met schoolspulletjes, tandpasta, speeltjes en knuffels. In Europees verband werden er vorig jaar ruim zeven miljoen dozen uitgereikt aan kinderen in bijna honderd lan den. Denk je eens in hoe zij straks die dozen vol verwachting uitpak ken en daarmee weer een klein stukje geluk in handen hebben. Iedere kaars die wordt aangesto ken, maakt ergens het donker een stukje lichter. Pien Verberg werk van Claude Debussy, Andrew optreedt met Big Band Texel. Een Carter, Benjamin Britten, Francis tweede instrumentalist was flui- Poulenc en Gabriel Fauré. Het koor, tiste Hans Cadée, die een lange dat uit twaalf zangers en zangeres- staat van dienst heeft in diverse sen bestaat en wordt gedirigeerd gezelschappen en ook dwarsfluitles door Lida Wels, begon wat aar- gaf aan de Texelse muziekschool, zeiend, maar raakte gaandeweg Waardering van het publiek oogstte steeds meer op dreef. Het werd het koor ook toen het eenmaal ver- daarin bijgestaan door pianiste keerd inzette en zonder omhaal van Karen Haasdijk, die piano studeer- woorden werd besloten 'gewoon' de aan het Sweelinck Conservato- opnieuw te beginnen, rium in Amsterdam en ook geregeld ifoio M*cn h*,™/ Dinsdag 18 oktober: De gemeenteraad komt om 19.00 uur in het raadhuis bijeen voor een open bare vergadering over de begroting voor 2006. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelprogramma met Roué Verveer en Murth Mossel. Toegang €14,-. Cinema Texel vertoont Sjakie en de Chocoladefabriek (aanvang 14.00 uur), Laura's Ster (14.15 uur), Wallace Gromit (16.00 uur), The Brothers Grimm (16.15 uur). Het Schnitzel paradijs (20.00 uur) en in de serie 'Volkskrant-filmavonden' Les Temps qui changent (20.30 uur). In Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draaien de Neder lands gesproken tekenfilm Madagas car (aanvang 14.00 uur), De Kameleon II (16.00 uur), Johan (19.00 uur) en The Brothers Grimm (21.30 uur). Woensdag 19 oktober: Op het strand begint om 10.00 uur het familieprogramma natuurjutten. Opgave bij EcoMare, tel. 317741. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Om 12.00 uur begint in EcoMare in de poppenkastvoorstelling 'Jonas-Jan en de verdwaal vogel'. Om 14.00 uur begint een familie programma in de Slufter. Opgave bij EcoMare, tel. 317741. In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild kunnen kinderen vanaf 4 jaar van 14.00 tot 16.00 uur bordspel len over de VOC spelen. Op de atletiekbaan aan de Haffelder- weg in Den Burg gaat om 15.00 uur de scholierenveldloop van start. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscommissie Welzijn. Het rooms-katholiek Vrouwengilde komt vanaf 20.00 uur bijeen in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg. Dik Haker vertelt over zijn reizen. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een instuif van volksdansgroep Interdans Texel. Cinema Texel vertoont Sjakie en de Chocoladefabriek (aanvang 14.00 uur), Laura's Ster (14.15 uur), de Nederlands gesproken film Wallace Gromit (16.00 uur), The Brothers Grimm (16.15 uur), Het Schnitzelpa radijs (20.00 uur) en in de 'Volkskrant filmavonden' Les Temps qui changent (20.30 uur). In Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draaien de Neder lands gesproken tekenfilm Madagas car (aanvang 14.00 uur), De Kameleon II (16.00 uur), Johan (19.00 uur) en The Brothers Grimm (21.30 uur). Donderdag 20 oktober: In EcoMare begint om 10.00 uur het kinderprogramma 'Zeehond Binnen stebuiten'. Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelname kost €4,50; opgave bij EcoMare, tel. 317741. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Om 14.00 uur begint in EcoMare mi poppenkastvoorstelling 'Jonas- en de verdwaalvogel'. Om 14.00 uur begint een I programma in de Slufter. Opgave! EcoMare, tel. 317741. Op schapenboerderij De NoordkrooJ aan de Nieuwlanderweg nabij D Burg begint om 14.30 ut derijtheater, educatief vermaak vi het hele gezin. De toegang bedrai €3,50. Om 20.00 uur begint in het raadlxï in Den Burg een vergadering van raadscommissie Middelen. In buurthuis Bethel in Zuid-Eier wordt vanaf 20.00 uur een open kla- 'M verjasdrlve gehouden. Cinema Texel vertoont de Nederianjj gesproken kinderfilms Laura's Ste (aanvang 14.00 uur). Wallace Gror; u t (14.15 en 16.15 uur) en De Kamelecc. II (16.00 uur), Het Schnitzel paradij (19.00 uur), Johan (19.15 en 21, uur) en Red Eye (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draaien de Neder lands gesproken tekenfilm Madagas- car (aanvang 14.00 uur), Sjakie en de Chocoladefabriek (16.00 uur) en Tr< "9S Brothers Grimm (19.00 en 21.30 uirt ed Vrijdag 21 oktober: Helen de Reis, José Kievits en Sarr-rfclie Brügemann van 'Cirkel van Liefde, elinj houden een kennismakingsdag in mdt praktijk van José Kievits. Weverstra 6g£ 70 (boven de groentewinkel, groe ne deur). Het programma begint 14.00, 16.00 en 20.00 uur, maartus sentijds binnenlopen is ook mogelijk Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken kinderfilms Laura's Ste "Vc (aanvang 14.00 uur), Wallace Gro mit (14.15 en 16.15 uur) en Sjakes de Chocoladefabriek (16.00 uur), Tl» :<5K' Brothers Grimm (19.00 uur), Johan 9' (19.15 uur), Red Eye (21.30 uur) en Het Schnitzelparadijs (21.45 uur) Bioscoop De Kiekendief op vale- ngei tiepark De Krim heeft vandaag gee r de voorstellingen. 50 I, In verband met de verwachte drukte zet TESO in en rond het weekend geregeld een extra boot in. Detweeoe boot vaart vrijdag van 6.30 tot 2M, uur. zaterdag en maandag van 93C tot 16.00 uur en zondag van 141 tot 20.00 uur. De veerdienst verzon dan ieder half uur een afvaart, zowi vanuit Den Helder als va nat Tek Desondanks moeten automobiliste vrijdag in beide richtingen rekennj houden met wachttijden van ongevK' een uur. Maandag 24 oktober zijn c; afvaarten van 10.00 uur vanuit Deo Heidér en 13.30 uur vanaf Texel ui sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informele over de veerdienst is te verkrijgen vi tel. 369600 of website www.teso.nl. bl i üd öde 13 TEXELS E'^COLI RANT Hoogwater te Oudeschild Di. 18 09.54 en 22.40 u. Wo. 19 10.45 en 23.10 u. Do. 20 11.26 en 23.20 u. Vr. 21 11.56 en 23.46 u. Za. 22 12.04 en - u. Zo. 23 00.00 en 12.10 u. Ma. 24 00.46 en 12.30 u. Di. 25 01.20 en 13.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 23 oktober op om 08.20 uur en gaat onder om 18.30 uur; woensdag 19 oktober springtij; dinsdag 25 oktober laatste kwartier. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactle@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mall mfo@lenr.nl Ie Amsterdam onder nummer 41198699 Een MtmpUNj do Regelen voor hel Advortentlevvezen wordt op urr kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 €33.05 Per jaar 67,50 65,35 Bij verzending naar het buitenland zijn pc tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Zwemdiploma's In zwemparadijs Calluna werden afgelopen week voor de eerste keer dit seizoen examens afgenomen voor de verschillende zwemdiplo ma's. Examinatoren waren lenske Flier en Henk Keyser. De volgen de kandidaten slaagden voor het diploma: Diploma A: Aimee Sardijo, Anne Sophie Stevens, Anouschka Wit te, Bas de Ridder, Berry Amsing, Bram Oosterbeek, Brechje Jim- mink, Danny van der Stap, Jeanine van der Vis, Luke Witte, Maartje Serlé, Michiel Daalder, Nikky Brui ning, Sanne Graaf, Savannah Vonk, Wessel Eelman, Xaviera van Beuse- kom. Diploma B: Adriaan van Liere, Chrisje Düring, Kaylee van der Rosa-lynn Nagtegaal, Silke Dr&< Sjors Bouwmeester, Tom Koss"*^ Willemijn van Rossum du Chate! Ouderenadviseur Voor informatie over de vele rrcg lijkheden die de Stichting Wea Ouderen Texel (SWOT) biedt i voor advies en begeleiding W mogelijkheden van hulp. fi"3™ eie regelingen, vergoedingen voer en voor hulp bij het aanvra?* en invullen van formulier, heen» SWOT een ouderenadviseur N schakeld. Afspraken met deze c kundige kunnen gemaakt wo- via de SWOT, tel. 312696.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2