Waterhozen verrassing op expositie blekerij TEXELSE J COURANT Dertig miljoen nodig voor kanjerprojecten Groen Zwart Besparen of OZB verhogen? Drankrit in booster en kopstoot voor rechter M Avf Studenten abonnement L R DINSDAG 18 OKTOBER 2005 Maas en Ruurd Tönjes, vrijwilligers in het Agrarisch Museum, tonen de twee blekersscheppen. Links die uit Overveen en rechts |i Texelse. Later zou er nog een exemplaar uit In Den Grooten Slock bijkomen. Links een overzicht van de vele scherven. (Foto's Gerard Timmerman) Juizenden scherven, potten en •ndere voorwerpen waren dit «ekend te zien op de tentoon stelling van de archeologische iraving in de Oude Bleekerij eind vorig jaar werd afgerond. >t als grote verrassing een irhoos die vroeger door ble- werd gebruikt, die opdook in let Agrarisch Museum in De Waal. tweede exemplaar blijkt al 40 jar aan het plafond van café In !en Grooten Slock te hangen. tetuige de vele overblijfselen moet zo'n 350 jaar geleden een flin- bedrijvigheid hebben geheerst De Negen Bunder, het gebied ssen de Ploegelanderweg en de ïidweg. Kaarten tonen een slo- nstelsel dat typerend is voor een terij, waarvan er in Bloemendaal jomstreken in die tijd velen zijn leest. Irene Maas stuitte op de \ten van vijf evenwijdige giet- iten, elk drie meter breed, die op ,5 meter afstand van elkaar lagen, 'de blekerij werd linnen doek en/of (eding met' zuur (loog) behandeld m gewassen. Ie kleden werden op het gras fbleekt en om brandplekken te wrkomen moesten de doeken orden natgehouden. Het heldere inwater was hiervoor bij uitstek pschikt voor. Dagelijks waren man- met een lange blekershoos in de -STom het water over de kleden te ïrgeren, werk dat zelfs op zondag ax ging. Het vele werk maakte 3 bleken kostbaar, maar er waren dgens Maas genoeg Texelaars die xiiwit linnen konden veroorloven. heeft vele voorwerpen opge- ?Jven, onder meer vele stekken Barmee het linnen op de grond Bfd vastgepind, maar geen ble- «schop. Maar de heer Eldering iSchoorl wilde voor de Texelse H «positie een schep die oorspron- F1 dienst had gedaan in een fekerij in Overveen beschikbaar Hen. De schop werd opgehaald tor Harry Wuis, wiens voorouders J&f waren in de blekerij en die in I anorama op termijn een expositie tërHè blekerij wil inrichten. jen Ruurd Tönjes, die als vrijwil- pr is verbonden aan het Agra risch Museum de hoos zag, zei hij direct: 'Zo eentje hebben wij ook in het museum hangen.' Waar deze voor had gediend, was voor de vrijwilligers uit De Waal steeds een raadsel geweest. Om greppels mee leeg te hozen, was de meest aan nemelijke verklaring, waarmee ze niet ver bezijden de waarheid zaten. De schop is gemaakt van popu lierenhout en had daardoor wei nig gewicht. Grote opwinding van Irene Maas, die concludeerde dat de hoos wel uit de Texelse blekerij afkomstig moet zijn. Of dat ook geld voor de hoos die al tientallen jaren aan het plafond in De Slock blijkt te hangen, is onduidelijk. Ditmaal was het Ko Koomen die het zich herin nerde. Eigenaar Jacco van Trigt aarzelde geen moment, schroefde de hoos van het plafond en deed hem cadeau aan de stichting de Oude Bleekerij. Op de tentoonstel ling bleek dat de geur van alcohol en rook de houtwormen op afstand heeft gehouden. De hoos verkeert nog in prima staat. Karnemelk De kans is groot dat de schep onderdeel wordt van een tentoon stelling in het Waalder museum over de agrarische beslommeringen rond de blekerij. Want aangenomen wordt dat het een gemengd bedrijf betrof, waar ook vee werd gehou den. Bekend is namelijk dat voor het bleken van het linnen enorme hoeveelheden karnemelk werden gebruikt. Volgens Maas wel dui zend liter, wat één boerenbedrijf met acht koeien -wat in die tijd een heel aantal was- niet zou kunnen leveren. Ze acht het zelfs waar schijnlijk dat een groot deel van dit restproduct van de Texelse veehou ders door de blekerij werd afgeno men. Ook is het aannemelijk dat er voor de productie van linnen veel vlas werd verbouwd. Dit en andere inspanningen die moesten worden verricht maakten het bleken, dat van mei tot september gebeurde, tot een bewerkelijk karwei, waar voor vele handen nodig waren en waarvoor seizoenskrachten werden ingehuurd. Getuige de vele pan nen, potten en ander aardewerk dat werd aangetroffen, moet er op dit afgelegen deel van Texel een flin ke gemeenschap hebben geleefd. Uit de scherven en voorwerpen is veel af te leiden. 'Het is een soort detectivespel, van voorwerpen uit een afvalkuil naar een reconstructie van wat er is gebeurd.' De Plak- groep van de Historische Vereni ging heeft er vele uren aan besteed om de scherven aan elkaar te lij men. De potten en schalen verto nen weliswaar wat gaten, maar ze zijn voor archeologische begrippen wel compleet. Opvallende stukken zijn in Delft gemaakte kopieën van Chinees porselein (klapmutsen), vermoedelijk van omstreeks 1660. Maas: 'Heel zeldzaam, daar gaan ze in Delft van uit hun dak.' Verder een handvol scherven van een kaststel (sierpotten voor op de kast). Dit soort serviesgoed gaf aan dat de eigenaars bepaald niet in armoede leefden. Andere voorwerpen zeg gen iets over de levenswijze, zoals eierschalen van visdiefjes, die voor consumptie werden gebruikt. Maas en haar medevrijwilligers hebben voor de opgravingen in totaal 239 kubieke meter grond verzet. Een graafmachine ruim vijf uur werk om alle aarde weer op de oorspronke lijke plek te krijgen. Katoen Een boekje over blekerijen dat Maas van de kerk van Bloemendaal te leen kreeg, vergrootte het inzicht over de blekerij die door Jacob Joosten Lin- newever is aangelegd. De onderne ming eindigt met het overlijden van de laatste bleker Paulus Lammer- se, waarna diens opvolger Paulus Bos de opzet heeft aangepast aan het boerenbedrijf. Sloten werden gedempt en de bleekvelden voor de schapenhouderij gebruikt. Deze ontwikkeling hield gelijke tred met de opkomst van het katoen, waar door linnen uit de gratie raakte. Veel voorwerpen die werden opgespit komen uit deze periode. Vermel denswaard is een vergunning die Gerard van der Kooi bij archiefon derzoek in Den Haag aantrof, voor de aanleg van 'een bequame Bleic- kerije uit het Blancken Water ten Oosten van het Kogerwagenslagh' in 1660. Het betrof de Nieuwe Ble kerij bij het Alloo. i Kosten raadhuis pnuari 2006. Daarbij is rekening "^uden met een prijsstijging van Pfocent. De gemeente heeft de ®en aangepast op basis van de "Wndex. De kapitaalslasten die gemeente straks jaarlijks voor s nieuwe raadhuis moet beta- zijn door de extra kosten met ^0.200,- gestegen naar €682.587,- jaarlast is gebaseerd op een ie van 4,75 procent die op basis BJi annuïteit (jaarlijks een vast :«drag) is berekend. Het raadhuis rordt over een periode van veertig afgeschreven. De extra las- zijn op te vangen binnen de •"n €1.600.000,- die de gemeente Olijks voor het betalen van de basten van de kanjerprojecten "inaakt. Nieuwe kosten w nieuwe raadhuis brengt op r<3ere fronten mogelijk ook nieuwe met zich mee. Het college momenteel in de ontwerp- *8 rekening met een overschrij- van €245.250,-. Bedoeling is 31 die extra kostenpost vroegtijdig weggewerkt door de archi- ïanpassingen in het ontwerp te aanbrengen. Het college heeft de raad ook gevraagd een extra bedrag van €350.000,- beschikbaar te stellen om een warmte/koude opslaginstallatie aan te schaffen. Die moet op termijn tot een gemid delde besparing van €33.000,- op de exploitatielasten leiden. De installatie heeft een levensduur van twintig jaar. Er wordt rekening gehouden met een terugverdientijd van twaalf jaar. Ook wordt rekening gehouden met een subsidie van €80.000,- voor de warmte/koude opslag, waardoor er waarschijnlijk €270.000,- voor de aanschaf nodig is. De raadscommissie Middelen buigt zich donderdagavond over dit onderwerp. Nieuwe kosten kunnen ook nog voortkomen uit de renovatie van het parkeerterrein tegenover het A-veld en een eventuele verkeerstechni sche aanpassingen in de omgeving van de Emmalaan en de Haffelder- weg. Het krediet voor het gemeen tehuis reikt met verder dan het voor malige A-veld. In stukken aan de raadscommissie Middelen schrijft het college ook dat 'de invulling van het bouwterrein met groenvoorzie ningen en waterpartijen ambitieus is' en daarvoor naar 'aanvullende oplossingen moet worden gezocht'. PvdA en GroenLinks hebben moeite met de extra kosten. Zij willen van avond tijdens de begrotingsraad in een motie voorstellen dat de bouw van het raadhuis, de vernieuwing van het parkeerterrein, verkeers technische aanpassingen én de warmte/koude installatie gezamen lijk niet meer dan €13.200.000,- mogen kosten. Hoeveel de raad uiteindelijk nodig heeft voor het nieuwe raadhuis is nog niet duidelijk. Er is nog niet definitief een krediet beschikbaar gesteld, zoals wel bij de OSG en het nieuwe PHH-gebouw is gebeurd. De raad heeft in juli al wel zijn goed keuring gegeven aan een bedrag van €13.200.000 dat in de kader nota 2005 is opgenomen. Volgens de gemeentelijke planning is het de bedoeling dat na de zomer- akantie van 2006 de realisatie van het nieuwe raadhuis start en dat de werkzaamheden in januari 2008 worden afgerond. Balie beperkt open De balie Burgerzaken en Welzijn op het raadhuis is deze week beperkt open. Tot en met donderdag is de balie vanaf 12.30 uur gesloten, 's Morgens van 9.00 tot 12.30 uur is hij wel geopend. Oorzaak van de beperkte tijden is een sterfgeval en ziekte bij de medewerkers. Vanaf vrijdag is de balie weer normaal van 9.00 tot 16.00 uur geopend. Ze komen vanavond in de begro tingsraad ongetwijfeld weer voor bij: de kanjerprojecten. Binnen het raadhuis ook al geregeld als 'grote projecten' aangeduid omdat het begrip kanjerprojecten beladen is geworden. Voor wie het geheugen wil opfrissen een beknopt overzicht van de stand van zaken. Met de kanjerprojecten worden op het moment zeven grote projec ten bedoeld waar de gemeente de komende jaren geld wil vrijmaken of inmiddels heeft vrijgemaakt. De drie meest in het oog springende van het stel zijn de nieuw- en verbouw van de OSG, het hulpverleningsgebouw en het nieuwe raadhuis. Voor de OSG en het hulpverleningsgebouw heeft de gemeenteraad kredieten van respectievelijk €9.715.725,- en €3.224.050,- beschikbaar gesteld. Die zijn over een periode van veer tig jaar goed voor kapitaalslasten van respectievelijk €490.872,- en €214.000,- per jaar. Voor het nieuwe raadhuis moet de raad nog een krediet ter beschikking stellen. In de Kadernota die de raad in juli vaststelde is al wel een bedrag van €13.200.000,- opgenomen. Het col lege houdt momenteel rekening met een investering van €14.500.000,-. (jaarlast €682.587,-). Er is ook nog een bedrag van €13.000.000,- in omloop. Dat stond nog in de begro ting die het college in september pre senteerde. Onder de andere kanjer projecten vallen de herinrichting van de Groeneplaats, nieuwe huisves ting voor de maquette van het Mari tiem en Juttersmuseum, verbouw van d'Ouwe Ulo voor de Muziek- en Dansschool en een garantstelling aan agrarische natuurvereniging De Lieuw. Voor dat laatste is jaarlijks €54.000,- beschikbaar. De verbouw van de Muziek- en Dansschool kost €450.000,- (jaarlast €33.547,-) en voor het nieuwe maquettegebouw heeft de raad twee jaar geleden €1.200.000,- gereserveerd (jaarlast €74.784,-). Dat geld is bedoeld om anderen te interesseren eveneens in het multifunctionele maquet tegebouw te investeren. Voor de herinrichting van Groeneplaats, tot nu toe altijd een opengeble ven post geweest, wil het college €1.000.000,- (jaarlast €74.549,-) reserveren. Als alle huidige bedra- VERVOLG VAN PAGINA 1 Ambtenaren De oppositiepartijen zijn er niet gecharmeerd van dat de groei van het medewerkersbestand de afgelo pen jaren boven het landelijk gemid delde lag. Sinds 2003 kwamen er bijna vijf nieuwe formatieplaat sen (4,88 fte precies) bij. PvdA en GroenLinks willen met het bevriezen van de totale loonsom en het stop zetten van verdere formatie-uitbrei ding een bijdrage leveren aan het terugdringen van de tekorten. Ze willen dat de raad tot en met 2009 op elk door haar gewenst moment te horen kan krijgen of het het col lege lukt zich aan het plafond te houden. Burgemeester en wethou ders hebben in hun begrotingsbrief aan de raad eveneens voorgesteld het aantal formatieplaatsen vanaf 2006 te bevriezen. GroenLinks en de PvdA willen het college in een andere motie de opdracht, geven om bij de eerstvolgende raadsver gadering met een nieuw investe ringsplan voor 2006 tot en met 2009 te komen waarin één miljoen euro minder wordt uitgegeven. Dat staat haaks op het verzoek van het col lege aan de raad om gezamenlijk te werken aan de bezuiniging van één miljoen per jaar. gen bij elkaar worden opgeteld, investeert de gemeente in totaal dertig miljoen in die zeven projecten. Daarvoor moet over een periode van veertig jaar jaarlijks €1.624.339,- aan kapitaalslasten worden betaald. De gemeente rekent overigens met een totale jaarlast die €35.208,- hoger ligt. Die extra vijfendertig duizend euro wordt structureel aan het kanjerfonds onttrokken om het structurele begrotingstekort te dek ken. Volgens het huidige dekkings plan voor de kanjerprojecten kan de gemeente jaarlijks €1.623.594, op tafel leggen. Tussen dat bedrag en het benodigd totaalbedrag (€1.659.547,-) zit nog een gat van €35.953,-, maar daarmee is volgens een gemeentewoordvoerder in het dekkingsplan rekening gehouden. Het plan voorziet onder meer in een inkrimping van het aantal formatie plaatsen op het raadhuis. Dat moet jaarlijks €100.000,- opleveren, maar eenderde deel van dat plan (goed voor €35.000.-) moet nog worden uitgevoerd. Een oud plan om de OZB ten behoeve van de kanjer projecten te verhogen (in totaal met zeven procent) hoeft volgens de woordvoerder niet te worden uitge voerd. De projecten hebben elk hun eigen noodzaak. De OSG kampt met ruimtegebrek, de hulpverlenings diensten zitten in verouderde of tijdelijke locaties, het gemeentehuis kampt eveneens met ruimtekort en mag slechts tijdelijk van de uitbrei ding in het park gebruik maken, de Muziek- en Dansschool was te krap behuisd en de maquette staat momenteel in een oude schuur. De zeven genoemde kanjerprojecten zijn vooraf gegaan door onder meer de nieuwbouw voor Gemeentewer ken, de eerste fase van de haven van Oudeschild en de aanleg van het fietspad langs de Westerweg. Die grote projecten zijn inmiddels gerealiseerd. Redactioneel commentaar De gemeente moet vanaf 2007 elk jaar €1 miljoen besparen om uit de rode cijfers te blijven. Het tekort is het gevolg van een reeks van tegenvallers, zoals de invoering van het BTW-fonds (€180.000,-), de tegenvallende parkeeropbrengst (€170.000,-), verzekering van de scholen, live oefening en nieuwe medewerker van de brandweer (€87.000,-), enzovoort. De raad moet op de valreep nog in discussie over de oplossing. Wordt het snijden in subsidies, afslanken van de organisatie, afstoten van taken of wordt op andere wijze geld bespa ren. Als denkbeeldige voorbeelden noemde wethouder Corry Heijne het uitbesteden van de afvalreiniging, het bezuinigen op onderhoud van wegen of stoppen met bureau Sportservice. Of het nu uit de organisatie moet komen (wegbezuinigen van arbeidsplaatsen) of van buitenaf (snijden subsidies), bezuinigingen roepen verzet op, wat dit college bij de ingrijpende bezuinigingsoperatie kort na het aantreden al heeft ondervonden. En als het met bezuinigen niet wil lukken, dan is er nog een oplossing: verhoging van de lokale lasten, al is dat volgens Heijne op aansporing van de provincie die bij preventief toezicht Texel de onbenutte belastingcapaciteit van €208,- per inwoner kan laten benutten, bovenop de €370 die elke Texelaar nu betaalt. Landelijk mag dat dan bescheiden zijn, het is wel een politieke verworvenheid. Niet genoemd in dit verhaal zijn de kanjerprojecten, die samen goed zijn voor een jaarlijks budget van circa €1,6 miljoen. Daarvan is steeds gezegd dat de OZB er niet voor omhoog hoeft. Het verhaal van de wet houder over de besparingen lijkt geschreven alsof het bedoeld is de' Texelaar alvast op te warmen voor een lastenverhoging. Het zou wrang zijn als de Texelse bevolking, die zich in meerderheid tegen het nieuwe gemeentehuis heeft uitgesproken en waar in brede laag grote twijfels leven over het hulpverleningsgebouw, straks via een omweg alsnog met een stijging van de lokale lasten wordt geconfronteerd. D66 wil opnieuw euroton voor Texels landschap D66 wil dat er in 2006 opnieuw €100.000,- voor uitvoering van het Natuur- en Landschapsbeleids plan beschikbaar wordt gesteld. De partij wil daarvoor vanavond een motie indienen tijdens de begrotingsraadsvergadering. Het geld moet komen uit een bedrag van één miljoen euro die het college Met teveel drank op rijden in een booster en mishandeling waren strafbare feiten waarvoor een 39-jarige inwoner van Den Burg zich maandag voor politierechter mr. F.J. Lourens moest verant woorden. De beklaagde had zich al eerder schuldig gemaakt aan mishandeling en zat nog in zijn proeftijd. Officier van justitie S. Wildemars eiste een celstraf van zes maanden. Op 9 juli was hij met naar schatting anderhalve fles wijn achter de kiezen met zijn booster gaan rijden en door de politie aangehouden. Tweede aanklacht betrof een mishandeling die op 25 augustus in disco De Toe komst had plaatsgevonden. De man was met zijn booster naar binnen gereden en zou een andere bezoe ker een kopstoot hebben gegeven, zo luidde de beschuldiging. Zelf verklaarde hij dat iemand aan zijn karretje had gezeten, waarna hij was opgestaan en met zijn hoofd tegen het slachtoffer had gesto ten. die daardoor een bloedneus opliep. Maar volgens een getuige had de beklaagde de ander bij de schouders gepakt en doelbewust een kopstoot gegeven. Het was de tweede mishandeling waarvoor de man terechtstond. Vorig jaar was hij veroordeeld tot een celstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Nu hij binnen de proeftijd weer in de fout was gegaan, eiste de officier van justitie dat hij alsnog zes maanden de cel in zou gaan. De Tunesi sche afkomst van de man, die de Nederlandse taal maar moeizaam beheerst, maakte dat de rechter en de beklaagde elkaar met goed heeft gereserveerd voor de herin richting van de Groeneplaats. D66 hoopt dat op die manierin 2006 opnieuw een éénmalig bedrag kan worden benut voor het in stand hou den van landschapsbepalende ele menten als tuunwallen en boeten. De motie is min of meer een herha ling van een motie die D66 een jaar geleden met succes bij de vonge begrotingsraad indiende. Toen werd de helft van de extra opbrengsten uit de verhoging van de toeristenbelas ting (eveneens €100.000,-) éénmalig voor het Natuur- en Landschapsbe leidsplan beschikbaar gesteld. D66 heeft opnieuw voor een éénmalig in plaats van een structureel bedrag gekozen vanwege de benarde finan ciële positie van de gemeente. De partij wil het geld niet opnieuw uit de extra inkomsten van de toeristen belasting halen, omdat dat bedrag volledig voor de kanjerprojecten moet worden ingezet. De €100.000,- die voor dit jaar beschikbaar was, is onder meer aan het Loodsproject van Den Hoorn (€31.000,-) besteed. Een voorstel van het college om €50.000,- uft te trekken voor de renovatie van een schapenboet aan de Kleiweg bij Den Hoorn stuitte gisteravond bij de raadscommissie Grondgebied op weerstand. De politieke partijen gaven er de voorkeur aan het geld liever te besteden aan projecten van agrarische natuurvereniging De Lieuw. Dick Drijver liet weten dat De Lieuw gebaat zou zijn bij een bijdrage van de gemeente, omdat daarmee ook een subsidie van dertigduizend euro van Landschap Noord-Holland kan worden veiliggesteld. De partijen begrepen. Reden voor de rechter de zaak aan te houden. De man kreeg gaven ook meer pnoriteit aan het het advies de volgende keer dat hij op de zitting moet verschijnen een tolk en een advocaat mee te nemen. onderhoud van bestaande tuinwal- len boven de aanleg van nieuwe. Ze waren wel in voor het herstel van tuunwallen bij de Oosterenderweg. VERVOLG VAN PAGINA 1 Els de Jager rotspartij, van waaruit ze een prach tig uitzicht hebben op de noordcol en de Mount Everest. Het is over dag -15 graden, 's nachts -20, het waait pittig en op de noordcol is het kouder en winderiger. Over de top van de Mount Everest zien ze de straalstroom jagen.' Ook enkele sherpa's waren ziek. 'Een van hen was er gisteren zelfs heel slecht aan toe en moest de hele dag aan het zuurstof.' Volgens Bakker was het contrast met de 'vakan tiefoto's' groot. 'Nu blijkt dus de rauwe werkelijkheid van het leven op grote hoogte: uitputting, ziekte, kou, wind.' Toen een dag later veertien expe ditieleden een poging waagden om de top te bereiken, bleef De Jager samen met de anderen achter in het kamp. Ze was wél gevraagd mee te gaan, maar voelde zich daartoe niet in staat, vertelde ze haar moeder, toen ze die vrijdag opbelde om haar te feliciteren met haar verjaardag. Volgens de planning keren de expeditieleden zaterdag terug naar Nederland. Meer bijzonderheden staan te lezen op de website www. de-ice.nl. VERVOLG VAN PAGINA 1 Hart Den Burg Nog sterker zal dat gebeuren door het cultuurhuis, het door zijn futunsti- sche vorm meest opvallende onder deel van het project. Dit gebouw in drie lagen heeft een eivormige kern met omlopen en bevat diverse zalen, waaronder een ruimte die als raadszaal en trouwzaal kan dienen, theater, bibliotheek, foyer, expositie ruimten en mogelijk nog andere ver trekken die zorgen voor een stroom van komende en gaande mensen. De trouwlocatie en de raadszaal staan op gespannen voet met het inmiddels vrijwel voltooide raad- huisontwerp waarbij deze publieke onderdelen nadrukkelijk zijn inbe grepen. Maar de ontwerpster vindt dat de raadszaal en de trouwzaal in het centrum thuishoren Het park blijft in het onwerp van Bakker intact en groen, maar wordt anders ingericht en geschikt gemaakt voor folkloredagen, scha- penfokdag, taptoe en andere eve nementen Voor de maandagse markt is het grootste deel van het jaar genoeg ruimte op de Vismarkt en tegenover De Lindeboom Vanuit het park heeft men vrij uitzicht op kerk en kerkhof, gescheiden door een lage muur die een verlenging is van de bestaande oude muur. Er zijn genoeg mogelijkheden voor nog meer publiektrekkende voor zieningen, zoals een centrale open muziektempel waardoor in de hand wordt gewerkt dat hier vaak wat te doen is. Bakker heeft met het project het primaire doel bereikt: ze is ermee geslaagd als architect. Ze heeft met de illusie dat het ook werkelijk zo wordt uitgevoerd, al hoopt ze wel dat publiek en gemeenteraad zich kunnen vinden in de hoofdlijnen, want daarover is goed nagedacht. 'Ik zou die maquette en alles wat erbij hoort graag laten zien in de gemeentelijke expositieruimte of in een andere zaal en er op bepaalde tijden voor belangstellenden toe lichting bij geven. Ook anderen die de afgelopen jaren met de henn- richting van het centrum van Den Burg bezig zijn geweest, zouden daarbij betrokken kunnen worden. Het lijkt me een prima begin van de discussie'. (Advertentie) 50% korting op abonnementsprijs Studenten die aan de overkant wonen en studeren, kunnen ook in dit studiejaar 2005-2006 een korting van 50 op het abon nementsgeld krijgen. 3e hoeft alleen een schoolver- klaring of een kopie van je stu dentenkaart te overleggen. Informatie en aanmelding: I atfifiivi I Langevtld S de Rooy Spmbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 fa* 0222 - juin De Texelse Courant houdt de band in stand!

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 5