'Wil jij oy flexibele tijden tkm'f werken T iiii TEXELSE coURANT De Koog boekt klinkende overwinning Zaalvoetballers Texel'94 verliezen opnieuwr ZDH mist remise in spectaculaire wedstrijd V Hout- en Bouwcentrum Van der Vis GESLOTEN oan Sambeek De praktijk van dr. W. Vos en Dr. Den Breejen is gesloten Weet hoe je eet Griepvaccinatie 2005 FOTO'S ZEEFDRUKKEN BORDUURWERKEN Sfeervol dineren PrinStHendrik CendrisBSC DINSDAG 18 OKTOBER 2005 De Koog heeft zondag een klin kende overwinning geboekt. Op het veld aan de Boodtlaan werd middenmoter Vesdo uit Schager- brug met 3-0 afgetroefd. De ploeg van trainer Hans van der Park blijft door deze zege in de race om de koppositie. Het was erop of eronder voor De Koog. Om de aansluiting met de top te houden moest na het teleur stellende gelijkspel van vorige week tegen Oudesluis worden gewon nen. Een voordeel was dat De Koog in nagenoeg dezelfde opstelling kon spelen. De van een blessure herstelde Pieter List maakte zijn rentree. Alleen de gebroeders Pim en Roelf Siebmga waren door stu dieverplichtingen afwezig. Dat De Koog moest winnen, was duidelijk te zien. Het was direct eenrichtings verkeer naar het doel van Vesdo en al in de derde minuut viel de eerste treffer. Tristan Ellen bouwde goed op via de rechterkant en stuurde Peter Koorn de diepte in. Koorn passeerde de linksback van Vesdo en gaf een harde voorzet, die per ongeluk door één van de verdedi gers in eigen doel werd getikt. Enkele minuten later kreeg ook Ves do een kans. De spits schoot hard in, maar zag keeper Steven van Beek knap redding brengen. In de 20ste minuut bracht Ben Siebinga met een mooie dieptepass Maurice de Groot in stelling. De Koger spits bracht de bal in het volle strafschop gebied schitterend onder controle en schoot zijn ploeg naar 2-0. In het vervolg begon Vesdo meer druk te ontwikkelen, maar de in uitste kende vorm verkerende Van Beek was onpasseerbaar. Een minuut voor rust raakte Pieter List in duel met de spits van Vesdo opnieuw geblesseerd. Om geen enkel risico te nemen, werd List direct gewis seld voor Marcel Gieles. Ook in de tweede helft deed Vesdo er alles aan om te scoren, maar de Koger verdediging hield onder lei ding van Marcel Boone goed stand. Eén keer, na een klein kwartier, leken de gasten wel te scoren, toen mooi passje van Arnold Kaercher een knappe voorzet, maar geen van de spitsen was op tijd om af te ronden. In de laatste tien minuten kwam De Koog nog maar zelden onder de druk van Vesdo uit, maar verdedigers Tristan Ellen en Marcel Gieles wisten van geen wijken. In de 84ste minuut had De Koog nog maals reden tot juichen, toen De een aanvaller plotseling vrij voor Groot na een pass van Jord Hilstra doel opdook. Maar opnieuw bracht Van Beek redding. Even later leek Peter Koorn de wedstrijd te beslis- de bal beheerst in de hoek schoot: 3-0. De Koog staat door deze overwin- sen, maar alleen voor de keeper ning na zes wedstrijden op een faalde hij in de afronding. Doordat het middenveld van beide ploegen het moeilijk had, golfde het spel in deze fase voortdurend op en neer en kreeg zowel De Koog als Vesdo kansen. Eerst maakte Van Beek een vrije trap onschadelijk, daarna schoot De Groot net naast. Een kwartier voor tijd werd de moe gestreden Danny van der Park ver vangen door Yoni Houwing. Koud in het veld gaf de invaller na een keurige tweede plaats en heeft maar een punt achterstand op de koploper. Zondag moet De Koog op bezoek bij ZDH. De ervaring leert dat de stand op de ranglijst in dergelijke derby's maar van weinig invloed is. De zaalvoetballers van Texel'94 1 hebben het opnieuw niet kunnen bolwerken. In Den Helder was Old Stars met 4-2 te sterk. Op voorhand was duidelijk dat Texel'94 het niet gemakkelijk zou krijgen. Old Stars is één van de grootste zaalvoetbalverenigingen van Noord-Holland en heeft de ambitie om naar een hogere klasse te promoveren. De selectie van het eerste team telt maar liefst zeven tien spelers, die wekelijks specifiek in de zaal trainen. Texel'94 speelde in het begin nogal onwennig en liet zich al snel afleiden door een fluitsignaal op een ander veld, waardoor keeper Pascal Spigt voor het eerst werd gepasseerd. Daarna begonnen de Texelaars zich op te trekken aan het hoge niveau van de tegenstander en dat resul teerde na een combinatie tussen Edgar Klippel en Martijn de Veij in de gelijkmaker. Daarna werd de wedstrijd steeds hinderlijker beïnvloed door de slech te leiding van de scheidsrechter. Zo presteerde hij het een paar keer om niet op te treden tegen de slidings die de Helderse keeper met twee benen uitvoerde op Tim Kedde en Ralph Koning. Oud-Texelaar Nico Schot, die op het veld voor De Koog en Texel'94 voetbalde, bracht Old Stars weer aan de leiding toen Ralph Koning zijn eigen keeper in de weg liep. De Texelaars gingen vervolgens op jacht naar 2-2, maar door een van richting veranderde bal scoorde juist de thuisploeg (3-1). Meiden Texel'94 door monsterzege stevig aan leiding De meiden van Texel'94 MA1 heb ben de smaak te pakken. Na hun monsterzege van vorige week (14- 0) waren ze zondag veel te sterk voor De Zouaven. Op eigen veld werd het 11-0, waardoor Texel'94 nu stevig bovenaan de ranglijst staat. Texel'94 zette de tegenstander van af de aftrap onder druk. De eerste kans voor Marieke Wieringa ging nog verloren, maar de toon was gezet. Toen Tessa Betsema een strafschop verzilverde, nadat ze zelf onderuit was gehaald, was er geen houden meer aan. Betsema scoorde 2-0, waarna ook Asha Mechielsen trefzeker was. Nog voor rust werd het 4-0, toen Roos Hilstra uit een fraaie voorzet van Anne Zegers haar eerste doelpunt van het seizoen maakte. In de beginfase van de tweede helft zakten de Texelaars even in, maar daarna werd de draad al snel weer opgepakt door doelpunten van Wie ringa, Betsema en Mechielsen. Lot te Koomen verzuimde een penalty te benutten, maar door doelpunten van Mechielsen, Betsema, Wieringa en Zegers voerde Texel'94 de score in de slotfase alsnog flink op. Tweede Mokweg zaait verwarring Het college gaat in gesprek met Kustpark Texel bij De Koog over de naam Mokweg die aan één van de straten in het vakantiepark is gege ven. Hierdoor ontstaat verwarring met de oorspronkelijke Mokweg op het zuiden van het eiland, waar door met name voor ambulance en andere hulpverleners de verkeerde kant op kunnen worden gestuurd. Jan Koolhof (CDA) greep het voor val aan om ervoor te pleiten het gebruiken van al bestaande namen te voorkomen. Veel belangstelling ruilhandelsysteem Het nieuwe lokale ruilhandelsysteem van Caroline Sprenkeling en Liliane van Langeiaan gaat van start met 41 deelnemende huishoudens. De mloopmiddag die de twee initiatief neemsters zaterdag in een boet aan Zuidhaffel hielden, leverde diverse nieuwe deelnemers op. Het totaal aantal deelnemers in totaal rond de honderd. Sprenkeling: 'Per huishou den zijn dat meestal twee mensen en kinderen doen soms ook mee.' Bij het LETS-systeem verrichten de deelnemers diensten voor elkaar met gesloten portemonnee. Iemand krijgt boetjes voor een geleverde dienst en met die boetjes kunnen bij andere deelnemers weer dien sten worden afgenomen. Op basis van de aanmeldingen hebben Van Langeiaan en Sprenkeling een uit gebreide lijst met aangeboden en gevraagde diensten opgesteld. Die wordt opgenomen in een vraag- en aanbodboekje dat ze binnenkort willen uitgeven. Sprenkeling wijst erop dat in dat boekje geen foto's en namen van de deelnemers wor den opgenomen. De eerste diensten zijn inmiddels verricht. Er wordt ook gewerkt aan een website van het Texelse LETS- systeem. In een kwalitatief magere maar spectaculaire wedstrijd verzuim de ZDH zondag een punt aan het totaal toe te voegen. Terwijl de Zwaluwen na een spannende tweede helft bij een gelijke stand op méér hoopten, straften de bezoekers uit Dirkshorn slordig balverlies in de slotfase genade loos af, waardoor de eindstand 3-4 werd. Na de eerste nederlaag van het seizoen, vorige week tegen Cal- lantsoog, was ZDH in de tweede wedstrijd op eigen terrein gebrand op een goed resultaat. Maar terwijl de toeschouwers nog binnenkwa men, werd de thuisploeg al op ach terstand gezet, toen de bal uit een vrije trap vanaf links hard en laag voor het doel werd gebracht en één van de gasten de ruimte kreeg om in te tikken. Geschrokken van deze tegenval ler had ZDH moeite in het ritme te komen. Terwijl Dirkshorn de bal snel maar secuur van voet naar voet liet gaan, konden de Zwaluwen weinig anders doen dan de schade zo beperkt mogelijk houden. Na nog geen kwartier spelen incasseerde de thuisploeg de tweede tegenval ler, toen verdediger Arjen Lap bij een botsing met een tegenstander aan een knie geblesseerd raakte. Omdat zijn vervanger een spits was, Jelmer Bomas, waren enige omzet tingen nodig om Dirkshorn weer georganiseerd tegemoet te treden. Mike de Bruijn werd verdediger, terwijl zijn plaats op het middenveld werd ingenomen door spits Jeroen Backer. Opmerkelijk genoeg kwam deze verandering het spel van ZDH ten goede en werden de spelers van Dirkshorn in de persoonlijke duels steeds vaker afgetroefd. Toch kreeg de thuisploeg nauwelijks kansen. De gelijkmaker, na een mooie indivi duele actie van spits Michiel Dekker, kwam dan ook een beetje uit de lucht vallen. De Hoornders kon den daar niet mee zitten en gin gen enthousiast verder. Een paar minuten later kwamen ze zelfs op voorsprong, toen de door Dekker in stelling gebrachte Bomas een fraai doelpunt scoorde. Een goed resultaat leek voor het grijpen, maar Dirkshorn herpakte zich snel, terwijl ZDH zich bezon digde aan een oud euvel en de tegenstander erg veel ruimte bood. De gasten profiteerden door bin nen een mum van tijd tweemaal te scoren. De tweede helft gaf een heel moest beperken tot verdedigen. Toch leverde het overtuigende spel de Hoornders weinig kansen op. Michiel Dekker was na een snelle actie dicht bij de gelijkmaker, maar schoot rakelings voorlangs. Pas een kwartier voor het einde lukte het ZDH te scoren. Dat gebeurde nadat Dekker in een verbeten duel in het strafschopgebied door zijn tegenstander werd vastgehouden en de scheidsrechter de thuisploeg een strafschop toekende. Jan-Wil lem Bakker, die als voorstopper een sterke partij speelde, zette zich ach ter de bal en schoot beheerst raak. De slotfase was erg spannend. Beide ploegen maakten aanspraak op een treffer, maar waren steeds net niet meedogenloos genoeg. De grootste kans was voor Jelmer Bomas, die alleen op het doel afging en de al bijna geslagen keeper met een snelle reflex nog net redding zag brengen. Een paar minuten voor het einde sloegen de bezoekers na slordig balverlies op het Hoornder middenveld alsnog hun slag. ZDH is door twee opeenvolgende nederlagen teruggezakt naar de middenmoot van de zesde klasse A. De Hoornders krijgen zondag kans zich te revancheren, wanneer ander beeld te zien. Met veel meer titelkandidaat De Koog op bezoek inzet spelend, nam ZDH het ini- komt. tiatief, waardoor Dirkshorn zich Mede door het slechte optreden va de scheidsrechter werd de strijd daarna grimmiger. De Ted laars beklaagden zich dat het vi doelpunt van Old Stars vooraf w gegaan door een overtreding. twee minuten voor het einde tra] de arbiter op tegen een sliding vj de Helderse keeper. De toegekei* penalty werd benut door Man Ris (4-2). Vrijdag speelt Texel'941 sporthal Ons Genoegen tegen la tweede team van Sparta'67. wedstrijd begint om 19.00 uur. In de Texelse hoofdklasse I SVO 1 ook in de vierde wedsti ongeslagen. Hoewel de uitslag (jj 3) anders doet vermoeden, den de Oosterenders het tegen B niet gemakkelijk. In de eerste hen was van krachtsverschil nauwelj sprake. Met enig geluk had SVO J rust een kleine voorsprong (2-1) el vlak na de hervatting kwam Klif zeM langszij. Toen had de ploeg echt? kennelijk zijn beste krachten geg> ven, want binnen een tijdsbe van tien minuten liep SVO uit ra 5-2, waarna Klif het verzet staak Het eveneens nog ongeslagd Mantje 1 had het iets moeilijkq"' tegen Mantje 2, maar won uiteind? lijk met 5-3. Derde op de rangijs Jl staat verrassend Oosterend 2, S ook nog niet verloor. Ditmaal wen v.. Texel'94 2 rpet 7-6 verslagen. Jefe 3gn boog 1 kwam op achterstand, maa toni won toch met 4-2 van Sportshopl Uitslagen: ZDH Dl-Sportshop D2 1-5; De Koog C2-D orig Koog C1 0-5; Klif vr 1-Zeemacht 2 1-1,0 ede Krim 4-Sportshop 2 4-2; Texel'94 9-De Kr» 3j u 0-0; Nioz 1-Klif 6 3-7; Sportshop Dl -De Krt D1 1-2: De Krim C1-Klif C2 7-0; Texel'94 J BVI' Klif 3 1-6; Klif 5-De Krim 5 3-9; De Krim 3-Ji 1 leboog 4 6-0. RAB 1-Texel'94 5 4-7; DeKn C3-De Krim C2 2-5; Jelleboog 5-Texe!'94 j> v 8-3: Oosterend 3-Klif 2 3-4; OosterenC M 1 9-4; Sportshop 1 -Jelleboog 1 2-4, Texeil 2-Oosterend 2 6-7; Mantje 2-Mantje 1 3-5 Rit motorrijders Es EfS Voor motorrijders staat zondag 2 Mr oktober een rondrit over het eilan „s op het programma. De rit start vol ,fOV gens traditie om 13.30 uur bij hel i!w parkeerterrein aan de Emmalaai jEe, in Den Burg. De route, die is uit«- E"0 zet door enkele Texelse liefhebbés, p, eindigt bij strandpaviljoen paal 9, ,n waar wordt opgestoken. j. Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Donderdag 20 oktober zijn wij i.v.m. beursbezoek TRUCK SERVICE Schilderweg 252, Oudeschild van 24 t/m 28 oktober. Alle andere artsen nemen waar. AlsjrWrtthofjewf®. Hoefje nooit maropdtwll Afvallen door verandering in leefstijl Kijk voor reacties op: www.weethoejeeet.nl/vdmeer of mail /bel: vd meer (ff weet hocjeeet.nl 0512-539880 Praktijk V.d. Bent Haasdijk Inloopspreekuur dinsdag 25 okt., woensdag 26 okt. en donderdag 27 oktober. Schilderend 38, Den Burg van 8.30 - 10.00 uur Kikkertstraat 12, De Cocksdorp van 12.30 -13.30 uur Voor patiënten met een medische indicatie zijn hieraan geen kosten verbonden. Op bovenstaande tijden kunt u dus zonder afspraak langskomen moderne en antieke lijsten passepartouts op maat gemaakt in veel soorten en kleuren VAKANTIECENTRUM DENNENOORD Voor uafekundig advies Verkoop 2e hands goederen o.a.: skelters, bolderwagen, open haard, alles- brander, binnen- en buitendeuren, telefoon- kappen, stoelen, lessenaar, geijsers, kasten, bedden, sta-car. opstappen, resten grondkabels, gereedschapskasten en wat er verder staat. Verkoop 22 oktober vanaf 9.00 uur in de sporthal van Vak. Centr. Dennenoord. op een uniek stukje Texel! VERFSPECIALIST LIJSTENMAKERIJ SCHILDERSBEDRIJF Kom van 24 tot en met 28 oktober met je spaarpot naar de Rabobank en vier met ons het Spaarweekfeest mee. Vergeet niet jouw ontwerp voor de felicitatiekaart mee te brengen! Dit kan vrijdag 28 oktober voor het laatst. Het is tijd voor Rabobank Noord-Holland Noord. www.rabobank.ni Rabobank Restaurant In een nieuw'jasje gestoken! Reserveren, mwi si Inl. 310675 woon je op Texel en vind je het leuk om verschillende mensen telefonisch te woord te staan? Misschien ben jij dan degene die we zoeken voor een uniek telewerkproject op Texel Wij bieden Een betaalde opleiding (in Den Helder) Uitstekende coaching en begeleiding Een marktconform salaris (met bonusregeling) Een pc en aansluiting internet Wie is CendrisBSC? CendrisBSC is marktleider op het gebied van callcenteractiviteiten in Nederland Namens onze opdrachtgevers bellen wij consumenten in heel Nederland informatie 19 oktober 17.00 uur duur circa 1 uur) Wilhelminalaan 13, den Burg

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6