I Dames Tevoko behalen thuiszege an Zijm blijft Pierre Bonnet maar net voor Marathonlopers in Amsterdam TEXELSE y CoURANT Herfstwandeltocht Nuttige overwinning Texel'94 op Con Zelo Van Egmond en Marei kampioenen GVT Texelse ruiters crossen in Nijeberkoop roeg een flinke voorsprong kreeg het m de slotfase van de herfstbosloop van AV Texel nog lastig 105 ipeaker Jan Driehuis kon zon- jagmorgen 53 deelnemers wel- ma om heten bij de start van de 10P' «rfstloop van Atletiekvereniging Beduidend minder dan cad orig jaar, toen er 80 atleten mee- i-1.0 leden. Dat lag zeker niet aan Knri »t uitstekende loopweer. Ook de tevige oostenwind was nauwe- n i<s een hinderpaal. DeK" ;ei'S t volwassen deelnemers liepen of tien Engelse mijlen, de jeugd ren met 11 jaar één (1609 meter), talentvolle tienjarige Anna van Duim was met 6.56 minuten st snelst, gevolgd door Noor van Ef Steeg (8) en Kyane Sangers (5). a9 23 ber Nikay Sangers won bij de jon- eilan! kis in 6.52 minuten. Axel Garritsen üoverde met een snelle eindsprint P'i 3tweede plaats, een seconde voor pile van der Duim. overige deelnemers waagden ch aan de langere afstanden. Dat nZijm het parcours had uitgezet. St hem goed van pas te komen, ut na 16 kilometer en 90 meter on hij als eerste over de streep •en tijd van 1.05.38 uur. Zijm. een ële loper, zag aan het eind Pierre met angstvallig dichtbij komen, re moest slechts 18 seconden Zijm toegeven. Opvallend was ook het goede lopen van dames veteraan Riika Kelja. Zij kwam als vierde binnen in de mooie tijd van 1.07.37. De van oorsprong Finse Kelja is op de triatlon een vaste con current van Ingrid van Lubek. Ook Nico Vergouw uit Zaandam pres teerde boven verwachting. Bij de heren streden Sjoerd Groeskamp en Jeroen Smits om de overwinning. Groeskamp was net een secon de sneller. Gerard Timmerman, die onlangs samen met Rob Teisman meedeed aan de kwart-triatlon op Ameland, toonde zijn duurvermo- gen. Ook Laurien Bakker zette een goede tijd neer en eindigde als tweede bij de dames-veteranen. De eerste plaats bij de dames ging naar' Jo Joseph uit Den Burg, die enkele minuten sneller was dan de dertienjarige Juul van der Steeg uit De Cocksdorp. Donald de Vrind volbracht de 10 Engelse mijlen met muziek op zijn koptelefoon. Oud- Texelaar Norbert Eelman won de vijf Engelse mijlen voor heren. De winst bij de veteranen ging naar Dick van der Weide uit Den Helder en bij de vrouwen was Margot van der Ven duidelijk de snelste Ook Koen van der Meer uit Den Hoorn zette een goede prestatie neer door 'uit het niets' als vierde binnen te komen in de wedstrijd over vijf Engelse mijlen. Op 30 oktober begint het wintersei zoen met de eerste Bos en Duinloop. Deze wordt vervolgens elke veertien dagen gehouden. De start is steeds om 11.00 uur. Inschrijven kan bij Bos en Duin. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. Uitslagen: 1 Engelse mijl. jeugd t/m 11 jaar - Meisjes 1 .Anna van der Duim 6.56: 2 Noor van der Steeg 7.59; 3.Kyane Sangers 10.05. Jongens. 1 Nikay Sangers 6.52. 2.Axel Garritsen 7.05: 3.Jelle van der Duim 7 06. 2 Engelse mijlen, jeugd 12 t/m 16 jaar - Meisjes: I.Mariet Klomp (Lekkerkerk) 15.48. 5 Engelse mijlen - Dames: 1 Jo Joseph 47.33; 2.Juul van der Steeg 50.05. Dames veteranen: 1.Margot van der Ven 35.06; 2.Hanny van der Weide 38.05; 3.Ericka Voortman 47.33. Heren: 1.Norbert Eelman 31.58; 2.Marijn Del- hez (Zeewolde) 32.14; 3.Govert van Eeten (Eindhoven) 36.18, 4 Thomas Richter 36.31. Heren-veteranen. I .Dick van der Weide (Den Helder) 32.29; 2.Piet Bakelaar 34.14; S.Mari- nus Kranenburg (Den Helder) 34.20; 4.Koen van der Meer 34.55. 10 Engelse mijlen - Dames-veteranen: I.Rnka Kelia (Gormchem) 1.07.37: 2.Laurien Bak ker 1.23.38; 3.Christine Rietveld (Rotterdam) 1.26.34; 4.Marijke Stark 1.31.52. Heren: 1 S)oerd Groeskamp 1.13.35; 2.Jeroen Smits 1.13.36; 3.Richard Koopman 1 21.28. Heren-veteranen: 1 .Jan Zijm 1.05.38; 2.Pierre Bonnet 1.05.56; 3.Nico Vergouw (Zaandam) 1.07.19; 4.Gerard Timmerman 1 17.52. Een volledig overzicht van uitslagen is te vinden op website www.avtexel.nl pr Texelaars hebben zondag de irathon van Amsterdam vol- cht. Erik van der Velden deed [itin 2.58 uur, waarbij moet wor- aangetekend dat hij de laat- hzeven kilometer met kramp en selijkheid kampte. n der Velden had op advies van n oud-professional een fles cola j egenomen. omdat daar cafeïne in zit. Maar de frisdrank (zonder prik) combineerde waarschijnlijk niet met het sportdrankje dat onderweg werd uitgereikt, wat zich uitte in het laatste stuk. 'Alles deed pijn en toen ik finishte moest ik zelfs overgeven. Dat heb ik nog nooit meegemaakt.' De Texelaar was uitgegaan van een eindtijd van 2.50 uur, maar deed er dus acht minuten langer over Niet onverdienstelijk liep Remko Nagtegaal, die tamelijk ongetraind in 3.18 uur over de streep ging. Jan van der Star eindigde in 3.44 uur en Emile Seegers, die op naam liep van de geblesseerde Peter van der Struis, volbracht de loop in 4.27 uur. Voor de lopers was Amsterdam ook een voorbereiding op de Berenloop op Terschelling, een marathon door de duinen en over het strand die over vier weken wordt gehouden. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt zondag 23 oktober de Herfstwandeltocht. Gestart wordt tussen 13.00 en 14.00 uur bij hotel De Weal in De Waal. De tocht voert over afstanden van 5, 10 en 15 kilometer, over pas onlangs gere aliseerde wandelpaden. Deelname kost €2,50. de opbrengst komt ten goede aan het Maartenhuis in De Koog. G-voetballers halen flink uit Het G-team van Texel'94 is momenteel niet te stuiten. Zater dag haalden de Texelaars op eigen veld met 9-2 flink uit tegen het onderaanstaande HOSV uit Opmeer, waardoor ze na zes overwinningen uit evenzoveel wedstrijden nog steeds de rang lijst aanvoeren. Zonder John Galesloot, Raymond Molanus en Danny Splinter beleefde Texel'94 een valse start. Door ver keerd dekken van Jos Bakker kon de spits van HOSV keeper Mar- tijn Verbeeke eenvoudig passeren. Maar de Texelaars hervonden zich snel. Na een combinatie met Jimmy Ponniah schoot Robin Boogaard de bal verwoestend hard in de krui sing. De op nieuwe voetbalschoe nen spelende Paul Bakker zette zijn team met een hard schot uit een voorzet van Simon Kramer op voor sprong. Het hoogtepunt moest toen nog komen. Uit een voorzet van Jos Bakker belandde de bal bij Jan Frans Haveman, die de bal schitte rend langs de keeper in de hoek tik te. Robin Boogaard zorgde uit een pass van Anton Staal voor de vierde Texelse treffer. De voorsprong had bij rust nog groter kunnen zijn, maar de keeper van HOSV verrichtte een paar uitstekende reddingen. Direct na rust voerde Robin Boog aard de score met twee doelpunten verder op, waarna ook Peter Tuit- man, die in geen jaren scoorde, zijn doelpunt meepikte. In overleg werd vervolgens besloten dat HOSV een speler extra mocht opstellen. Dat stimuleerde de ploeg tot een twee de tegentreffer, maar daarna was het weer alles Texel'94 wat de klok sloeg en regende het opnieuw kan sen. Dankzij doelpunten van Paul Bakker en Robin Boogaard werd het uiteindelijk 9-2. Het G-team speelt pas zondag 6 november de volgende wedstrijd. Tegenstander in Mijdrecht is dan het als derde geklasseerde Argon. DINSDAG 18 OKTOBER 2005 toel'94 heeft zondag een even ndiende als nuttige overwinning boekt. Dankzij de 3-1 tegen on Zelo behouden de Texelaars |k aansluiting met de midden- at in de vijfde klasse A. bi Zelo, dat Met Toewijding bete- t, was een onbekende tegen- r voor Texel'94. Oudgedien- IDmeenden zich te hennneren dat een ver verleden, in 1964, eens i de club uit Waarland was eeld. Dat gebeurde destijds in imiddels opgeheven eerste klas- Pvan de afdeling Noord-Holland. jWt vanaf de aftrap gingen de feekers er met verve tegenaan pwerd Dennis Schouwstra met ju gevaarlijke actie op de proef leid. De doelman, die opnieuw Graaf verving, toonde door »luut ingrijpen ondanks de blues- 'iviteiten in goeden doen te zijn. Sat de bal weer in het spel was bracht, bouwden de Texelaars Keen stevige noordooster in de een aanval op over de rechter- goed voorbereidend werk f Pim de Lugt en Jeroen Vla- kon Marcel Ris vanaf zeker ""lig meter verwoestend uithalen, fcroiee hij zijn ploeg binnen twee "Men op voorsprong zette. ,?i was een flinke opsteker voor 'thuisclub, die enthousiast door wroet attractief en levendig spel. ®1in Koorn kopte in de vijftiende "uut vanuit een hoekschop van rakelings over het vijande- "s doel. Amper vijf minuten later ■"^A de goed spelende Jeroen in het zijnet. De Texelaars ^den in deze fase duidelijk het van het spel en hielden de ?enstander flink onder druk. 5 sen half uur ontstond een scrim ps in het strafschopgebied van 41 Zelo, waarbij Marco Koorn ar een verdediger onderuit werd «Bald, Arbiter Zasburg wees "fecideerd naar de strafschop- 0- Aanvoerder Martin Koorn liet ""dit buitenkansje met ontnemen en schoot onberispelijk raak (2-0). Pas tien minuten later kreeg Con Zelo een tweede kans, maar één van de spitsen schoot van dichtbij over het doel. Kort voor rust kreeg Pim de Lugt een schietkans, maar helaas voor Texel'94 was hij met trefzeker. Ook in de tweede helft ging Texel'94 fanatiek van start. De ploeg forceer de twee hoekschoppen, waarbij de keeper van de gasten zich onder scheidde door zonder aarzelen in te grijpen. Sterk waren ook diens verre uittrappen, waaraan Martin Koorn en zijn verdedigers hun handen vol hadden. Gaandeweg liet Texel'94 zich wat ver terugzakken, waardoor Con Zelo meer grip op het midden- Cursussen Shima Budoveremging Shima begint bin nenkort met een nieuwe reeks cur sussen zelfverdediging en tai-chi. Bij de lessen zelfverdediging leren deelnemers een breed scala aan technieken om zich tegen aanval lers te verweren. Tevens wordt er les gegeven in mentale en fysieke weerbaarheid en zal er een rollen spel worden gespeeld. Bij de lessen wordt rekening gehouden met de individuele wensen en mogelijkhe den van de cursisten. De cursus zelfverdediging voor dames wordt gegeven op vrijdag van 17.30 tot 18.30 uur, gevolgd door karateles in twee groepen (18.30 tot 20.30 uur). De lessen tai-chi worden gehou den op donderdag van 20.30 tot 21.30 uur. Ook biedt Shima een cursus zelfverdediging voor dames en heren ouder dan 45 aan. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Jan Keesom, tel. 315640. Massale deelname scholierenveldloop Maar liefst 272 kinderen doen woensdag op en rond de atletiek baan in Den Burg mee aan de derde editie van de Scholierenveldloop. Met 74 meisjes en 75 jongens is vooral bij de jongste groep de deel name massaal. Om 15.00 uur klinkt het eerste startschot en gaan de meisjes t<?t en met acht jaar op weg. Met tussenpozen van tien minuten beginnen daarna wedstrijden voor de jongens tot en met acht jaar, meisjes van negen jaar, jongens van negen jaar, meisjes van tien jaar, jongens van tien jaar, meisjes en jongens van elf jaar en ouder en ten slotte de meisjes en jongens van de OSG. Alle deelnemers lopen 1000 meter. Ze ontvangen allemaal een herinnenng, aangeboden door Sportshop Texel. Voor de drie snel ste atleten van elke serie zijn er prijzen. Hoewel het eerste damesteam volleybalvereniging Tevoko zich in de eerste set liet verrassen, pakte de ploeg zaterdag de eerste thuiszege in Ons Genoegen. Na met 3-1 te zijn verslagen, keerde tegenstander Forza een illusie armer terug naar Amersfoort. Het damesteam van Tevoko startte de wedstrijd tegen Forza vol goede moed. Na vorige week de eerste uitoverwinning te hebben behaald, was de ploeg overtuigd van eigen kunnen. Tegen het geroutineerde Forza pakte het in de eerste set echter anders uit. Tevoko kreeg geen greep op het snelle spel en de gevarieerde aanval van de Amers- foortse ploeg en zag de eigen aan val smoren in een hechte blokkering. Tegen het einde van de eerste set kwamen de Texelaars beter in het eigen spel. De set ging weliswaar verloren (20-25) maar het vertrou wen keerde terug. Keihard werkend e'n met volle concentratie werd de ploeg uit Amersfoort onder druk gezet, waarmee de snelheid uit de aanval verdween. Een opslagserie van Monique Leijstra zorgde voor een voorsprong die door een sterk blokkerende Céline de Graaf tot het einde goed werd verdedigd (25-20). Zij zorgde in de derde set met een serie messcherpe opslagen voor het inlopen van de achterstand. Hierna ging Tevoko stevig door met door Connie Jolirig met veel variatie voor het net gebrachte aanvallen. In de eindfase bleven de ploegen lang op gelijke hoogte, maar uiteindelijk trokken de Texelaars met keiharde smashes van Ivette de Ruyter aan het langste eind (28-26). Marianne Boekei pepte het moreel nog eens extra op door op links moeilijke ballen te scoren, Cora Siemeling pakte nuttige bloks en Joannie Schaapman liet zien waarom zij in de selectie is opgenomen. De col lectieve inzet werd beloond met een setwinst van 25-23. Tevoko heeft na vier wedstrijden acht winstpunten gescoord, vol doende voor een positie aan de kop van het 'rechter rijtje'. Vol gende week heeft de ploeg een vrij weekend waarna op 29 oktober de uitwedstrijd tegen Abcoude op het programma staat. Tevoko D1 won met S^van Dinto 2, Tevoko D3 met 4-0 van"Smash'68 D1 Voetbaluitslagen Zaterdag 15 oktober WMC A1-Texel'94 A1 1-2 Bergen A2-Texel'94 A2 4-2 Oosterend A1 -West Frisia A1 1 -6 Texel'94 B1-BKC B1 0-13 W'meer B1-De Koog B1 4-2 JVC B3-Oosterend B1 6-9 Callantsoog C1-Texel'94 C1 0-2 Texel'94 C3-Wiron C2 9-2 Texel'94 C4-WGW C4 1-1 De Koog C1 - W'waard C1 1 -5 DWOW D1-Texel'94 D1 9-0 JVC D3-Texel'94 D2 1-11 Texel'94 D3-BKC D2 2-2 Texel'94 D4-Oudesluis D1 1-8 Callantsoog D1-De Koog D1 6-1 Den Helder D4-Oosterend D1 3-3 BOL D3-Texel'94 MD1 2-4 Texel'94 MD2-WS'46 MD1 6-0 Victoria MD1-Oosterend MD1 4-1 Texel'94 G1 -HOSV G1 9-2 Texelse pupillencompetitie SVOF1-ZDHF2 5-3 AZ-Roda JC 2-2 Vitesse-Heerenveen 7-3 ZDH F1-De Koog F1 0-7 FC Utrecht-SVC F1 2-7 Arsenal-Chelsea 6-1 De Koog E1-Manchester 3-9 Fulham-SVC E1 0-11 Blackburn-SVO E1 3-0 Liverpool-ZDH E1 0-3 Zondag 16 oktober Texel'94-Con Zelo 3-1 De Koog-Vesdo 3-0 ZDH-Dirkshorn 3-4 Wiron-Oosterend 3-1 Texel'94 2-Zeevogels 2 1-5 Watervogels 2-Texel'94 3 3-0 Con Zelo 3-Texel'94 4 5-0 De Koog 2-VIOS W, 7 18-0 Oosterend 2-Winkel 4 1-7 W'waard 4-Oosterend 3 3-4 Texel'94 MA1 -Zouaven MA1 11 -0 MOC MB1 -Texel'94 MB2 1 -2 HSV DA2-De Koog DA1 5-1 Recreatievoetbal Texel'94-Texelse Boys 1-0 Voetbalprogramma Zaterdag 22 oktober Texel'94 A1 -Dindua A1 12.00 HCSC B2-Oosterend B1 12.45 Texel'94 C2-Oosterend C1 11.00 W'waard D1 -De Koog D1 11.00 Texelse pupillencompetitie: Geen programma i.v.m. herfstva kantie. Zondag 23 oktober Texel'94-AFC 2 (beker) ZDH-De Koog Oosterend-Dirkshorn Hollandia T. 3-Texel'94 3 Oosterend 3-Flevo 3 Nieuwe Niedorp 4-De Koog 2 WS'46 MA1-Texel'94 MA1 De Koog DA1 -Winkel DA 3 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 11.15 14.30 14.30 veld kreeg en de Texelse defensie onder druk kwam te staan, maar tot grote kansen leidde dat niet. Een kwartier voor het einde moch ten Tim Kedde en Jeroen Vlaming gaan rusten en kwamen Joey van der Vis en Ruben Boogaard in de ploeg. Zij moesten even later toe zien dat Rick Smit een vrije trap vanaf de rand van het strafschop gebied tot doelpunt promoveerde (2-1). In de slotfase kreeg Texel'94 het nog even moeilijk, maar in de slotminuut maakte Marco Koorn aan alle onzekerheid een einde. Zondag speelt Texel'94 in de strijd om de regiobeker een thuiswed strijd tegen het tweede team van AFC'34 uit Alkmaar Kim van Egmond en Marlon Mar ei hebben tijdens de onderlinge wedstrijden van Gymvereniging Texel (GVT) de titel van clubkam pioen behaald. Van Egmond won de Heerschapbeker voor de der de achtereenvolgende maal, Mar ei nam de titel over van Nienke Daalder. De Verhoeventrofee voor het opvallendste talent ging naar Bo Krause. Gedurende de hele afgelopen week hield GVT onderlinge wedstrijden, waaraan alle leden (met uitzonde ring van de kleuters en volwasse nen) deelnamen. De twee besten van elke lesgroep streden tegen elkaar in de finale op zaterdag. Omdat elk van hen op zijn meest uitdagende niveau moest presteren, waren de gemiddelden per toe stel vergelijkbaar. Kim van Egmond bleek weer te sterk voor alle andere gymnasten. Met drie scores boven de negen (vloer, balk en sprong) verbeterde zij in de finale haar pres tatie zodanig dat Marise Barhorst, die haar donderdag nog aardig op de hielen zat, haar niet meer bij kon benen. Wel wist Barhorst haar pun tentotaal nog te verhogen en op een derde plaats te eindigen. Marion Petta turnde zich in de finale naar een tweede plaats. Marlon Marei was niet te verslaan bij de turnse- lectie. Een jaar intensief trainen op landelijk topsportniveau bewees zijn waarde en hij scoorde op maar liefst vijf toestellen hoger dan een negen. Sil Gaaff eindigde als tweede, Imme Ruares als derde. De aanmoedigingsprijs voor veel belovend talent had tot op heden geen naam, maar op voordracht van trainer Abdou Bahrini besloot het bestuur van GVT de prijs te vernoe men naar Gerrit en Betsie Verhoe ven, die zich al jarenlang intensief voor de vereniging inzetten. De Ver hoeventrofee werd gemaakt door Hans Galjaard, bewoner van het Maartenhuis. Bo Krause mocht de prijs in ontvangst nemen. Uitslagen: Jongens groep 3 en 4: 1.Wesley van den Berg, 2.Bram Oosterbeek, 3.Sil Tijssen. Jongens groep 5 en 6: 1 Tïmo Polderman, 2 Robin Graaf. 3.Mathijs Duin Jongens groep 7 en 8: l.Jelmer Bot. 2 Joeri Bosma. 3.Max Hendriks en Bram Wessels Jongens voort gezet onderwijs 1 en 2: 1.Marlon Petta, 2.Mike Bosma, 3 Bas Bakker. Meisies groep 3. 1-Danièlle Polderman, 2.Vienna Scholl, 3.Donja Wit. Meisies groep 4: l.Bo Krause (winnares Verhoeventrofee). 2.Eva van der Velde, 3.Jonne Bonnet. Meisjes groep 5: 1-lsabelle Romana Schermer, 2.Bloeme Spil- ker, 3.Marlje Buijs. Meisjes groep 6-1 Lisanne Wit, 2.Maria Ablahad, 3.Willeke Kikkert Meis jes groep 7- 1 Thessa Ekker, 2.Cheryl Koning, 3.Anita van Opstal. Meisjes groep 8 t/m V02: "I.Kim van Egmond (winnares Heerschapsbe ker). 2.Marise Barhorst, 3.Juul van de Steeg. Meisjes turnselectie A: Umme Ruares. 2.Bar bara Damstra. 3 Lotte Janse. Meisjes turn selectie B: 1.Maaike Gaaff. 2.Hanna Gaaff, 3.Celina Veenstra. Jongens turnselectie A: 1.Marton Marei. 2.Sil Gaaff. 3 Alwin Bak ker. Jongens turnselectie B. 1.Kevin Graaf, 2.Michiel Vlaming. 3-Allard de Wit Jong turntalent jongens; i.Twan IJsseldijk, 2.Stijn Arends. 3 Marijn Smits. Jong turntalent meis jes 1.Miriam Bakker, 2.Emma Veeger. 3.Mir- the Spilker Eindklassement turnen: 1 Mar ton Marei (clubkampioen turnen), 2.SII Gaaff. 3.Imme Ruares. De volledige uitslagen zijn te vinden op www.turnentexel.nl. Zeven Waddenruiters en drie Kleppertjes verschenen zaterdag in Nijeberkoop aan de start van een samengestelde wedstrijd. Daarbij werd een dressuurproef gevolgd door een springparcours, waarna als afsluiting een cross werd gereden. Om een hoge klas sering te behalen, moest allround goed gepresteerd worden. Esther Bakker startte voortvarend en met een dressuurscore van 174 stond zij in de klasse L na het eerste onderdeel op de eerste plaats. Het springparcours leverde haar geen problemen op, zodat zij hoog geplaatst aan de start van de cross verscheen. In de cross, die bestond uit twintig natuurlijke hin dernissen, weigerde Nero K twee maal bij dezelfde hindernis, wat werd bestraft met 30 straf punten. Hierdoor kelderde Bakker naar de achtste plaats. Ook Marian van der Geest en Annemieke Bos startten in de klasse L. Van der Geest reed een prima dressuurproef (165) en wist in het springparcours met één afgeval len balk de schade tot vier strafpun- ten beperkt te houden. Met Promis reed zij een soepele cross. Hoewel zij voor een tweede sprong bij een hindernis een volte moest draaien om goed uit te komen, werd dit niet bestraft. Zodoende wist zij de cross foutloos af te ronden en met twee winstpunten op een vijfde plaats te eindigen. Minder fortuinlijk was Annemieke Bos met Lionardus. Zij scoorden slechts 144 punten in de dressuur en startten daardoor met achterstand in het springparcours. Daar tikte Lionardus er teveel bal ken af om aan de cross te mogen deelnemen. In de dressuur voor B-paarden was Fia Kooiman met Rockefeller de beste Texelaar (162). Zij eindigde op een tweede plaats. Gerard Roeper deed met Sandra voor de tweede maal aan een samengestelde wed strijd mee en scoorde 156 pun ten in de dressuur. Dennis Kuiper behaalde met Lars een zesde plaats (153), Mariska Witte met Typical Dutch viel buiten de prijzen (150). Zowel Fia Kooiman als Gerard Roe per bleef foutloos op het spring parcours, maar Dennis Kuiper en Mariska Witte liepen beiden vier strafpunten op voor een gevallen balk. De afsluitende cross reden zij alle vier foutloos uit. Doordat Gerard Roeper verkeerd reed en daardoor hindernis 7, de waterbak, miste, werd hij reglementair uit de uitsla gen gehaald. Van de deelnemende Kleppertjes, Daphne de Ridder, Jorieke Meijer en Ellen Blom, had laatstgenoem de veruit de meeste ervaring met samengestelde wedstrijden. Zij startte met Okona in de klasse M met een dressuurscore van 153. In het springparcours werd een wei gering en tijdoverschrijding bestraft met acht strafpunten. De cross ver liep vrij soepel. Alleen bij de water hindernis had Okona problemen en ook weigerde hij bij de sprong over het water, zodat daar twin tig strafpunten werden toegekend. Het totaal aantal strafpunten was te hoog voor een prijs. Daphne de Ridder en Jorieke Meijer start ten in de klasse B. Jorieke Meijer, die met Rozenlaan's Kelly voor de tweede keer aan een samenge stelde wedstrijd deelnam, liet door Mariska Witte met Typical Dutch, hier bij de laatste hindernis, was een van de tien Texelse deelnemers aan de samengestelde wedstrijd die zaterdag in Nijeberkoop werd gehouden. Ton foot r^trwv zenuwen geplaagd behoorlijk wat punten liggen in de dressuurproef Met 141 punten eindigde zij op de laatste plaats. Door een foutloos springparcours te rijden, wist zij de achterstand iets in te lopen, maar in de cross moest Kelly extra aan gezet worden om het water in te gaan Twee weigenngen leverden twintig strafpunten op Het resultaat van het springen en de cross was voldoende om van de laatste plaats op te klimmen, maar de in de dres suur opgelopen achterstand was te groot om nog hoog in het klasse ment te eindigen. Recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 10.30 Oosterend-Texel'94 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 19 oktober: 17.00 SVO E1 -J'boog E1 SVO 17.45 Klif D1-ZDH D1 Klif 18.30 De Krim D2-RAB Dl Krim 19.20 Klif vr. 2-Breezand Hoogendijk 20.10 De Koog 3-NIOZ 1 Hoogendijk 21.00 Klif 3-Texel 9 Kuipers 21.50 Klif 4-Klif 5 Kuipers Zaaldienst: De Koog. Donderdag 20 oktober: 18.00 Koog C2-Klif C2 Franchimon 18.45 Krim 5-Texel 7 Franchimon 19.35 Sportshop 2-RAB 1 v. Putten 20.25 Klif 2-De Krim 4 v. Putten 21.15 De Koog 1-J'boog 5 Arnout 22.05 J'boog 4-J'boog 3 Arnout Zaaldienst: Texel'94. Vrijdag 21 oktober: 17.15 Klif C1-Krim C3 v. Putten 18.05 De Koog 2-SVO 3 Bakker 19.00 Texel 1-Sparta'67 2 v. Beek 19.55 J'boog 1-Texel 3 Douma 20.45 De Krim 2-J'boog 2 Kuipers 21.35 De Krim 1-Texel 2 Sangers 22.25 SVO 2-Mantje 2 Arnout Zaaldienst: Oosterend. Matige scores De Doorstoot In verband met een defect aan het biljart moesten de spelers van De Doorstoot hun competitiepartijen zaterdag op een koud biljart spe len. Hierdoor presteerden zij alle maal onder hun niveau. Raymond Steenhuizen wist het beste van de omstandigheden te maken en won twee van zijn drie partijen. Ook speelde hij met negen caramboles de hoogste serie van de avond. Uitslagen: W. Homan-R. Steenhuizen 0-4, M. Boon- T v.d. Stroom 0-2, F. Klok-J. Smit 4-0. W. Homan-M. Boon 1-1, P. v.d. Stroom-F. Klok 0-4, J. Smit-R Steenhuizen 4-0, F Klok-W Homan 0-4, T. vd Stroom-R. Steenhuizen 0-2. Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag een open klaver- jasdrive gehouden. Aanvang 20.00

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7