L De Texelse makelaars bieden aan: H2 PEKING Eelman Van Heenvaarden Timmer Officiële De Echte Bakker Vers Wokbuffet berichten Di VRIJDAG 21 OKTOBER 2005 TEXELSE COURANT Huisgemaakte erwten soep met roggebrood en spek bij Restaurant De Robbenjager, De Cock- sdorp, tel 329252. Doorlopend te koop: A- keus haardhout Gratis bezorgd. Bel Dennis Wit vliet, tel. 319801. na 16.00 uur. Nu bij Tomahawk laarzen en schoenen o.a. Aeroso- les, Think, Skechers, Sen- dra, Tom Tailor. Waalder- straat. Wij gaan er even tussen uit. Vanaf 25 okt. gaan we nieuwe inspiratie opdoen in Santa Barbara/Califor- hië. Dinsdag 1 nov. staan we weer, vol nieuwe idee- en, met de handen in het haar. Barbers Dames en Heeren Kapsalon. Voetbalschoenen. Op ruiming, nu €25,-! Mantje Sport. Te huur: zomerhuisje voor 6-8 mndn. Tel. 319678. 2x windscherm hardhout, L.215 x H.210/150 €600.-; L.105 x H.180/150 €300 - Tel. 035-6014667/06- 48336647. Houtbouw „It Paradyske"B.V., Noord- bergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen. loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geim- pregneerd rabat. Alle ma ten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fabriek. Info en folders 0511-474655, fax 0511-475711. Nu voor Dames en Heren Schoenen en Laarzen. De Mooiste modellen vindt u Bij Tomahawk. Te huur: zomerhuisje voor 6-8 mndn. Tel. 319678 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Rood Falcon jack kwijt geraakt in Question Plaza met de blues zat 15. okt. Wie heeft mijn jack? Cor Daalder, 318392. Camel-zaterdag! div. le ren riemen. Mantje mode. Gezocht een kleine 2e hands vriezer. Tel. 313644 (tijdens kantooruren). Darters opgelet! Elke di. avond weer 501 toernooi in De Jelleboog. Aanvang 21.00 uur. NIOZ lezingen Weten- week 2005 Lange ter mijn veranderingen in het Marsdiep. Veranderingen in temperatuur, zoutge halte en algenbloeien. Maandag 24 oktober in de grote zaal van Hotel den Burg, 19:30-20:45 (zaal open 19:00); gratis koffie thee; U bent van harte uitgenodigd! Camel-zaterdag! div. le ren riemen. Mantje mode. BEZEM niet links of rechts, op sten Texels. www.be- zem.info Even een pak snert halen in Parkstraat 22. Icepeak. Gevoerde wan delbroek. €36,98. Mantje Sport. Samen of alleen Qnipp Kapsalon, daar kun je altijd heen! Vanavond tot 9 uur! Waalderstr. 15. tel. 312227; afspraakje niet nodig. Donnay Sportieve jog- gmgpant in grijs, rood en zwart. Mantje Sport. Het programma voor uw herfstvakantie ligt klaar bij De Witte Engel. Beste mensen, het is zo ver: mijn verhuizing naar Den Haag. Het lijkt me fijn om alle bekenden gedag te zeggen. Graag zie ik je zat.dag 22 okt. tussen 10 en 12. Texelhoeve. E. Pauptit. Tv defect? Radio defect? Wasmachine defect? Voor «nel herstel bel 311 777 - Service Center Texel Laagwaalderweg 39. Camel-zaterdag! Broe ken met 10,= korting. Mantje mode. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel 362600 Echt Texels Produkt houdt open huis op woensdag 26 oktober 2005. Wij doen mee in onze winkels van 14.00 lol 18.00 uur. In de bakkerij in Oudeschild open huis van 8.00 tot 14.00 uur. Kom proeven en zien hoe de Echte Texelse Koek gemaakt wordt. Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl Chinees wok-restaurant Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Stel uw eigen wok samen voor maar €16.50 p.p. Nu elke woensdag ter kennismaking €12.50 p.p. Nikadel 1De Koog, telefoon 317587 Dé watersportspeciaal zaak Zeilmakerij Texel, uw adres voor nautische boeken, kaarten en ca deaus en stoere kleding voor landrotten en zee- haaien. ook voor kinderen, van de merken Gaastra, Helly Hansen, RenW, Imhoff en meer. Heems- kerckstr. 20, O'schild, tel. 313272. T.V. stuk, bel 322398. Voordeelland Oude schild. Reparatie van al uw ap paraten. Voordeelland Oudeschild. 322398. Het programma voor uw herfstvakantie ligt klaar bij De Witte Engel. Bij Tomahawk: Timezone Jeans en workwear, voor Men and Women. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte, 311242. www. tematex.nl Haardhout, gemengd: eik, iep, beuk, es, etc. Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. Van links tot liberaal. Texels Belang is er voor ons allemaal! Sier-/hekwerk verkoop, www.welder-shop.nl. Nu nieuwe website. Icepeak Gevoerde wan delbroek, €36,98. Mantje Sport. Vrouw zoekt werk voor 1 mnd. schoonmaken o.i d. Tel. 06-53348839. Leuke bloembakjes voor binnen en buiten. Plant in een mooie pot. Leuk ca deau voor jezelf of een ander. Tuincentrum v.d. Werve. NIOZ lezingen Weten- week 2005: Lange ter mijn veranderingen in het Marsdiep. Veranderingen in temperatuur, zoutge halte en algenbloeien. Maandag 24 oktober in de grote zaal van Hotel den Burg, 19:30-20:45 (zaal open 19:00); gratis koffie thee; U bent van harte uitgenodigd! Darters opgelet! Elke di. avond weer 501 toernooi in De Jelleboog. Aanvang 21.00 uur. NVM Kopen of verkopen? Kies een NVM makelaar Vrijstaande stolpboerderij Stolpboerderij 'De Viersprong" met fraai uitzicht over de landerijen. Oplevering in overleg. Genteweg 11 in polder Het Noorden nabl] Oosterend: d« stolpboerderij 'De Viersprong" met aanbouw, schuur, berging en 3122 mJ onder- en bijgelegen eigen grond. woonhuis: hal/entree met trapopgang. toilet, douche, porta naar bijkeuken, woonkamer met zitkuil. open keuken. Op öe verdieping: overloop, badkamer met ligbad, wastafel, lavet? bidet en toilet, slaapkamer, deur naar tweede overloop waaraan 3 slaapkamers en vaste trap naar royale zolderkamer. inpandig appartement: entree in keuken, kelder, woonkamer, 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en toilet. Aangebouwde schuurruimte en volière. Aangebouwde garage. Vrijstaande schuur. Standplaats voor 1 caravan. Tuin met vijver Mogelijkheid om circa 5000 m2 grond bij te pachten OAiXAV.A:^rn j'iU'ï iw t :U tl - WW =4-)M Wonen op Texel: www.detexelsemakelaars.nl Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax (0222) 313 946 telefoon in het weekend. 06-5316 71 56 info@detexelsemakelaars ni Bekendmakingen Gemeente Texel Gemeente Texel Croeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Vergunningen Aangevraagde lichte bouwvergunningen Groeneplaats. Den Burg: geheel plaatsen v.e. lezenaar (ontvangen 14 oktober 2005); Roggeslootweg 303, De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (ontvangen 14 oktober 2005); Harkebuurt 3. Oosterend: gewijzigd uitvoeren v.e. reeds verleende vergunning (ontvangen 17 oktober 2005); Roggeslootweg 597, De Cocksdorp: plaatsen v.e. terrasoverkapping (ontvangen 18 oktober 2005). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase Stuifweg 109, Oosterend: gedeeltelijk vernieuwen/ veranderen en vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 17 oktober. 20Ó5). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende lichte bouwvergunningen Zanddijk 368, De Cocksdorp- vernieuwen/vergroten v.e. dakkapel (verzonden 13 oktober 2005); Rog geslootweg 644, De Cocksdorp: plaatsen v.e. afdak (verzonden 19 oktober 2005); Klimpstraat 30, De Cock sdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 19 oktober 2005). Verleende reguliere bouwvergunning Californiëweg 517, De Koog: vernieuwen v.e. zomer huis (verzonden 4 oktober 2005). Verleende reguliere bouwvergunning, tweede fase Harkebuurt 3, Oosterend: vergroten v.e. kantoor (ver zonden 13 oktober 2005). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschntt bij Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnj- vmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 SG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bo vengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de balie Grondgebied van het gemeentehuis Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand. Standaard is dit in het stadhuis aan de drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie op Texel; de volgende keer is 3 november 2005 De agenda is voor iedereen in te zien via de website www. texel.nl en bij de balie Grondgebied Vrijsteilingsprocedures Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: overkappen v.e. pergola a/d Roggeslootweg 726 te De Cocksdorp. Het bouwplan is in stnjd met de ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 24 oktober 2005 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Burgemeester en Wethouders zijn voornemens tijdelijk vrijstelling le verlenen op basis van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het plaatsen van: een tent voor het evenement Winterpret op de Groeneplaats in Den Burg. De vrijstelling wordt aangevraagd voor de periode van 23 december - 31 december 2005. Dit voornemen ligt vanaf 24 oktober 2005 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Eventu ele zienswijzen kunnen gedurende de termijn van ter Inzage ligging schnttehjk bij het college van Burgemeester en Wethouders worden Monumentenwet Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Monumentenwet me dewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: verbreden van een aanbouw a/d Warmoesstraat 6 te Den Burg. Het conceptbesluit ligt vanaf 24 oktober 2005 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter Inzage ligging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze kenbaar maken Kapvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapver gunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders voor twee meelbessen in een'gemeentelijk plantsoen bij Naalrand 44 wegens schade. Hierbij wordt een her plantplicht opgelegd voor twee jonge bomen. De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de balie Grondgebied in het gemeen tehuis. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen tuj Burgemeester en Wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie: telefoon nummer (0222) 36 21 30 Verkeersmaatregelen van tijdelijke aard Burgemeester en Wethouders hebben wegens werk zaamheden aan de weg de volgende tijdelijke verkeers maatregelen genomen: tussen Den Burg en 't Horntje het afsluiten van de Pontweg, tussen Emmalaan en Amaliaweg, voor alle verkeer, uitgezonderd fietsers, van 17 oktober tot 28 oktober 2005; nabij 't Horntje, het instellen van eenrichtingsverkeer op de Amaliaweg, van Pontweg richting Hoornder- weg, van 17 oktober tot 28 oktober 2005; in Oudeschild het Mieland, voor alle verkeer, van maandag 24 oktober tot maandag 7 november 2005. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstan digheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De ver keersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Meer informatie: de heer D. van Sijp, cluster Infra Bouw. telefoon (0222) 36 21 77. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Stichting Overdekte Manege Texel voor het houden van de jaarlijkse Zwarte Markt op 4 december aan staande in de Manege Akenburg aan de Akenbuurt te Den Burg van 10.00 tot 15.00 uur; de heren A. Slegh en J. Schoo voor het houden van het openluchtpopfestival Sommeltjespop op 15 juli 2006 op het grasveld tegenover dorpshuis De Wie lewaal te De Waal van 12.30 tot 24.00 uur. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schnftelijkezienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200. 1790 AEm Den Burg. Burgerzaken Welzijn Verstrekkingen uit de gemeentelijke basisadmini stratie persoonsgegevens (GBA) In de Gemeentelijke basisadministratie persoonsge gevens (de officiële benaming voor de Nederlandse bevolkingsadministratie) zijn persoonsgegevens op genomen van iedereen die binnen de gemeente Texel woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgegevens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel hu welijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automatisch verstrekt aan vele overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigingen in uw persoonsgegevens krij gen aangeleverd, baseren hun beslissingen vaak direct op de uit de basisadministratie verkregen informatie. Welke informatie aan deze instanties wordt verstrekt, wordt bepaald door het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninknjksrelaties. De hiervoor bedoelde gegevensverstrekking voor publiekrechtelijke doeleinden kunt u niet voorkomen, omdat deze verplicht is voorgeschreven. In enkele ge vallen kunnen echter ook anderen vragen om de over u beschikbare gegevens in de basisadministratie aan hen te verstrekken. Voor deze verstrekkingen kunt u geheimhouding van uw gegevens verzoeken. Het gaat dan om verstrekkingen aan zogenoemde ver plichte derden (zoals een curator of advocaat die een dagvaarding aan uw adres wil uitbrengen), de stichting interkerkelijke ledenadministratie (die voor in beginsel alle kerkgenootschappen in Nederland zorgdraagt voor de bijhouding van de ledenadministratie van die kerken) en aan zogenoemde vrije derden (niet commerciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren). U kunt bij de gemeente Texel een (schriftelijk) verzoek indienen om aan de voornoemde instellingen geen gegevens over u uit de basisadministratie te ver strekken. Nadat de gemeente Texel uw verzoek heeft verwerkt ontvangt u daarvan een bevestiging. Wilt u overigens weten aan wie in het afgelopen jaar over u gegevens zijn verstrekt uit de basisadministratie. dan kunt u daarvan (schriftelijk) een overzicht opvragen bij de gemeente. U moet zich dan wel goed kunnen legitimeren! Bin nen enkele weken krijgt u dat overzicht dan thuisge stuurd. Het is van groot belang dat de over u in de basisad ministratie opgenomen gegevens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neemt u dan contact op met de cluster Burgerzaken van de gemeente Texel, telefoon (0222) 36 21 20. Over uw rechten en verplichtingen in het kader van de basisadministratie is een folder beschikbaar. Deze folder kunt u verkrijgen bij de balie Burgerzaken Welzijn van de gemeente Texel. Overige bekendmakingen Nachtbus op zaterdag Zaterdagnacht rijdt de nachtbus weer van De Koog I naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. I De bus vertrekt om 3:00 uur vanaf de Nikadel (naasl I de Lidl). Kosten zijn 4 per rit. Kaartjes kopen in de bus. Uitslag begrotingspuzzel Wethouder C. Heijne-Dros (financiën) heeft de trek king van de jaarlijkse begrotingspuzzel verricht. Ue circa 250 inzendingen kwamen de volgende winnaars tevoorschijn: Prijs Winnaar Woonplaats 1e Een dag varen met loodsbotter "Texelstroom" tot maximaal 20 personen J.N. Botter Den Burg 2e Een dinerbon naar keuze van 100.— Fam. Waaijer Den Burg 3e Een paar kussens beschikbaar gesteld door De Bolder P.J. Commandeur Den Burg 4e Persoonlijk jaarabonnement zwembad Molenkoog dhr. B. Roest Den Burg 5e Persoonlijk jaarabonnement zwembad Molenkoog Fam. Polman Den Burg 6e Persoonlijk jaarabonnement zwembad Molenkoog G. Zuydweg Oosterend 7e Persoonlijk jaarabonnement zwembad Molenkoog J.W.H. Timmer-Paagman Den Burg 8e Persoonlijk jaarabonnement zwembad Molenkoog Fam. Barhorst Den Burg 9e Boek Aafke Geense-Dijkman Den Burg 10e Boek J. Mosk Den Burg 11e Boek Mariëlle Driehuis Den Burg 12e Bioscoopbon G. Terpstra Den Burg 13e Bioscoopbon E. Alderlieste Den Burg 14e Bioscoopbon N. Brans Den Burg 15e Bioscoopbon Hans Bremer Den Hoorn 16e Bioscoopbon Linda Reuijl Den Burg 17e Bioscoopbon K. Modder Den Burg 18e Bioscoopbon M. Witvliet Oudeschild 19e Bioscoopbon L.A.J. van Beek-Timmer Den Burg 20ste Bioscoopbon I.M. Witte Den Burg Td; Gemeenteraadsverkiezingen 2006 Dinsdag 7 maart 2006. "Da's nog een eind weg.r, denkt u dan misschien. Maar voor je het weet is het alweer zover: de gemeenteraadsverkiezingen 2006. Als u hieraan met een nieuwe politiek partij wilt meedoen, moet u nu al beginnen met de nodige voorbereidingen Oprichten nieuwe partij Misschien loopt u al enige tijd rond met het idee een nieuwe politieke partij op te richten. Hiervoor moet u twee stappen ondernemen: u moet bij de notaris een vereniging met volledige rechtsbevoegdheid oprichten en de statuten hier van laten vastleggen in een notariële akte; u moet deze vereniging laten inschrijven in het Vereniglngsregister bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Registratie nieuwe partij Wilt u vervolgens met deze nieuwe politieke partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, dan dient u een verzoek tot registratie te richten aan de voorzitter van het Centraal Stembureau, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Bij uw verzoek dient u het volgende te overleggen: een bewijs van betaling van een waarborgsom van 112,50 (betaling kan door overmaking van het bedrag op BNG-rekeningnummer 285008307 t.n.v. gemeente Texel onder vermelding van 'storting t.b.v. registratie politieke groepering'); een afschrift van de notariële akte waarin de sta tuten van de vereniging zijn vastgelegd; een bewijs van inschrijving in het Verenigingsregis- ter bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken: een verklaring van de politieke groepering hou dende aanwijzing van een gemachtigde voor deze groepering, alsmede een plaatsvervangend gemachtigde, die bevoegd zijn de geregistreerde aanduiding boven de kandidatenlijst te plaatsen. Op de registratieverzoeken (uiterlijke inleverdatum- datum: 11 december 2005) wordt zo snel mogelijk na ontvangst door de voorzitter van het Centraal Stembureau een beslissing genomen. De waar borgsom wordt terugbetaald na inlevering van een geldige kandidatenlijst bij de kandidaatstelling. Permanente registratie In de Kieswet staat dat politieke groeperingen, die bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen een gel dige kandidatenlijst hebben ingeleverd, zich bij de komende verkiezingen niet meer opnieuw hoeven te laten registreren. Dit beet permanente registratie. j| Wél moeten groeperingen zich opnieuw laten registreren als zij onder een andere naam en/of aanduiding de verkiezingen willen ingaan, of als zij een samenvoeging aangaan met een andere groe- pering die bij de vorige verkiezingen geen geldige kandidatenlijst heeft ingeleverd. De politieke groeperingen die zich op Texel vanwege permanente registratie niet opnieuw hoeven te regis teren zijn (alleen als zij onder dezelfde naam en/of aanduiding willen deelnemen): - Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (WD) - Partij van de Arbeid (PvdA) - Christen Democratisch Appèl (CDA) - Democraten 66 (D66) - GroenLmks - Texels Belang Doorwerking van centrale registratie Landelijke of provinciale groeperingen, die niet aan de vorige gemeenteraadsverkiezingen hebben deelgenomen, maar zich wel centraal hebben laten registeren voor de verkiezing van een hoger orgaan (Tweede Kamer in Den Haag of Provinciale Staten in Haarlem), zijn eveneens ontheven van de lokale registratieplicht. In december van dit jaar wordt in de Staatscourant een overzicht gegeven van die aanduidingen van politieke groeperingen, die voor een zogeheten doorwerkende centrale registratie in aanmerking komen. Informatie Voor meer informatie over de gemeenteraadsverkie zingen en het oprichten van politieke partijen voor de verkiezingen, kunt u terecht bij raadsgnffier Marit de Porto, telefoon (0223) 36 21 45. lam ibav of *ol

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 4