Fekort leidt niet tot ixtra lasten in 2006 Cjrocn '/tmrL-Jexels in het hart Ilinde toeristisch trekpleister' frees vogelpest maakt leind aan 'kippenbeurs' 'MÊÊË Watermolenweg ineens drukke verkeersader iinglesparty voldoet pan verwachtingen Intocht Sint onder druk IHeen trendmatige verhoging tarieven f-KEl* VOOK MMGGEVB/DHN Jubilerende scouting trakteert ambtenaren «GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12024 DINSDAG 25 OKTOBER 2005 «schijnt dinsdag en vrijdag v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg verplichting om vanaf gisteren «hobbypluimvee op te hokken, ■ft op Texel de eerste slacht- «rs geëist. In overleg met de neente zijn de kippen op de tk Watermolenweg-Molwerk Den Hoorn, de zogeheten kip- beurs, opgeruimd. Texel is jens Cees Kikkert, die niet de «naar is maar zich wel over de ren ontfermde, een toeristi- ie trekpleister kwijt. at gisteren moet al het pluim- m het Texelse buitengebied zijn L atiokt. Deze verplichting geldt y [binnen de bebouwde kom. De «sndiging van de zogeheten irmplicht' vorige week was •Cees Kikkert van de Watermo- ieg reden om vrijdag in overleg Bden met de gemeente over er verantwoordelijk is voor de %/*iipende kippen aan het Molwerk IVJ Ie Watermolenweg. Al jarenlang de locatie als dumpplek voor ibef lollig pluimvee en ook afgelo- izondag nog zag een Hoornder .automobilist stoppen, die zich iolgens van enkele kippen ont- j In een aantal gevallen ver ben de dieren in slechte condi- ïi legden het loodje of werden jereden door auto's, zijn met mijn kippen', zegt uur Kikkert, die het wel als zijn taak beschouwde om de dieren te voe ren, omdat niemand anders het doet. Hij schat per jaar €3.000,- aan voerkosten kwijt te zijn, waar naar eigen zeggen slechts €100,- euro aan inkomsten aan eieren tegenover staat. De bonte verzameling kippen, in totaal wel zo'n 120 stuks, trekt al jaren veel bekijks. 'Een echte toeris tische trekpleister. Ik denk dat hier per jaar meer mensen komen kijken dan naar de Hoornder Donderdag.' Toen hij de gemeente om advies vroeg, kreeg hij te verstaan dat degene die de dieren voert er ook verantwoordelijk voor is. Omdat met het ontduiken van de ophok- plicht een flinke boete is gemoeid, besloot Kikkert in overleg met het college van b en w dat het dan maar afgelopen moest zijn met de loslo pende kippen. Dit weekend heeft hij eigenhandig een stuk of zeventig kippen 'geruimd' en zodra hij met hulp van anderen de overige dieren heeft gevangen, wacht die hetzelfde lot. 'Jammer, maar er is echt geen andere-oplossing.' Mochten er in de toekomst weer kippen worden gedumpt, dan zullen deze geen lang leven beschoren zijn. 'Het is einde verhaal, met de gemeente is afge sproken dat ze worden afgemaakt.' jP;? I dan de rol Ongewoon beeld aan de Watermolenweg, waar loslopende kippen vrijdag levende verkeersremmers vervulden. maar dat stuitte op verzet van de horeca en paste uiteindelijk niet in de vergunning die van de gemeente nodig was. Op het laatste moment werd uitgeweken naar het Waalder dorpshuis. Ruim 160 singles, waar van zo'n 40 van de overkant, tussen de 19 en 65 jaar hadden zich vooraf bij Geurtz aangemeld. Dj's zorgden voor een swingende discodreun op de party die om 20.00 uur begon, maar slechts langzaam op gang kwam. Rond 22.00 uur was het volle bak en konden de aanwezige vrij gezellen zichzelf of een dienst laten veilen voor een zelfgekozen goede doel. Lees verder op pagina 5 zeer geslaagde avond met opkomst die hoger was gepland en zelfs hoger dan oopt. Aldus reageert Pieternel 2. In totaal zo'n tweehonderd flaars en overkanters bezoch- taterdag de singlesparty die 'Geurtz werd georganiseerd Wielewaal ter gelegenheid de presentatie van haar boek |b Levensverhalen. i was er al het nodige te 'over de party, die ook lan- nn kranten werd gepromoot, oorspronkelijke locatie was de trvan Jaap Kooger in De Waal, Grote drukte vrijdagmorgen aan de Watermolenweg, waar automobilis ten die door werkzaamheden aan de Pontweg werden omgeleid op weg naar de veerhaven een file vormden. Storend was hoe chauf feurs met weinig geduld zelfs via het fietspad inhaalden, wat niet zonder risico's was. Er werd soms hard gereden, waarbij onder meer een kat sneuvelde. De politie heeft aan gekondigd om naar aanleiding van klachten op verschillende tijdstippen gerichte snelheidscontroles langs de omleidingsroutes te houden. Vorige week gingen al tientallen automo bilisten op de bon, die ondanks de hekken toch over het gesloten deel van de Pontweg reden. De auto's op de foto profiteerden met meer van het besluit dat op aandringen van de gemeente was genomen om de Pontweg vrijdagmiddag tij delijk open te stellen voor alle ver keer. Nu de aannemer gisteren de werkzaamheden weer heeft hervat, wordt het verkeer weer omgeleid. B en w hebben inmiddels besloten om op de Watermolenweg tussen Hoornderweg en Stolpweg éénrich tingsverkeer in te stellen. De weg is daar tamelijk smal, zodat de ber men erg te lijden hebben. De afslui ting van de Pontweg houdt verband met werkzaamheden van Ballast Nedam, dat de weg in opdracht van de provincie van een nieuwe laag asfalt en belijning voorziet. Verder worden onder meer bushaltes en parkeerplaatsen opnieuw bestraat. Dat het werk juist in de herfstva kantie wordt uitgevoerd, wat extra verkeersdrukte geeft, komt volgens een woordvoerder doordat andere aannemers wegwerkzaamheden in Of Sinterklaas ook volgend jaar op een groots onthaal kan reke nen op Texel, valt nog te bezien. In een brief aan Texelse onderne mers en ondernemersorganisatie TVO luidt Ondernemersvereniging Den Burg (OVD), dat de intocht al (financiële tekorten van de inte hebben volgend jaar geen effect op de lokale ingen. De Onroerend Zaak- ing gaat één procent trend- (inflatiecorrectie) omhoog. 9eldt ook voor vrijwel alle belastingtarieven. Alleen foolbelasting stijgt met drie *nt om de aanleg van nieuwe "ng te kunnen betalen. Pneente hanteert in 2006 de "de tarieven om de OZB te ®nen. Eigenaarsdeel woning: fl'J IJ WfER HEiflWl l|lüf.V£HEJBEN/UlEEN 2)u MUBJ VeWMEN €0,93 per waarde-eenheid, gebrui kersdeel woning: €0,75 per waar- de-eenheid. Een waarde-eenheid bedraagt €2268,-. De waarde van een woning moet worden gedeeld door dat bedrag en de hoeveelheid éénheden die daar uit komt, moet met de tarieven worden vermenig vuldigd. Voor niet-woningen (bijvoor beeld bedrijfspanden) hanteert de gemeente een eigenaarsdeel van €1,78 en een gebruikersdeel van €1,43 per waarde-eenheid. De tarie ven zijn lager dan de tarieven die in 2004 werden gehanteerd, maar dat komt door de hertaxatie van de WOZ-waarde waardoor veel gebou wen afgelopen jaar in waarde zijn gestegen en dus uit meer eenheden bestaan. 'Gemiddeld betalen men sen volgend jaar één procent meer', aldus een woordvoerder. De kans is aanwezig dat het gebruikersdeel voor woningen volgend jaar niet hoeft te worden betaald als de plan nen van het kabinet doorgaan om dat deel van de OZB af te schaffen. Op het moment is het echter nog niet duidelijk of dat plan daadwer kelijk wordt uitgevoerd. De rioolbelasting stijgt volgend jaar met €4.33 naar €148,70 per eigen dom. De meer dan trendmatige ver hoging komt voort uit een besluit dat de raad een jaar geleden nam. Met de extra verhoging, die tot en met 2008 wordt doorgevoerd, wordt de komende jaren de aan leg van de nieuwe riolering in het buitengebied gefinancierd. Voor de afvalstoffenheffing betalen éénper soonshuishoudens in 2006 €151.23 .(€1,50 meer) en meerpersoonshuis- houdens €243,68 (€2,41 meer). Per recreatiewoning rekent de gemeen te volgend jaar een bedrag van €190,18 (€1,88 extra). De toeristen belasting stijgt volgend jaar met één eurocent naar €0,78 per persoon per nacht. De parkeertarieven blijven onge wijzigd. Dat is eenvoudiger dan opnieuw de parkeermeters aanpas sen zoals een jaar geleden gebeur de. Toen verhoogde de gemeente de parkeertarieven verhoogd door voor hetzelfde geld een kortere par keertijd toe te staan. In de bin nenring van Den Burg en op het parkeerterrein bij de Lidl moet €0,60 per 14 minuten worden betaald. In de buitenring van Den Burg en op de overige betaalde parkeer plaatsen van De Koog moet €0,60 per 28 minuten worden betaald. De hondenbelasting bedraagt volgend jaar €30.08 voor de eerste hond en €60,15 voor iedere volgende hond. Texelaars die kunnen aantonen dat zij een kennel hebben, betalen €83,54 voor de gehele kennel. De onbenutte belastingcapaciteit van €208,- per Texelaar in 2006 die de afgelopen weken meermalen is genoemd, wordt niet aangesproken. Het bedrag is genoemd, omdat de provincie de gemeente bij na het instellen van preventief toezicht de opdracht kan geven de onbenutte belastingcapaciteit aan te spreken. vele jaren organiseert, de nood klok. De kosten van de intocht in Oudeschild zijn de laatste jaren zo gestegen dat OVD dat niet meer alleen kan ophoesten. Vol gens OVD-voorzitter Donald de Vrind is het niet onlogisch dat nu ook een beroep wordt gedaan op andere ondernemers. 'Natuurlijk profiteren de onderne mers in Den Burg het meest van de intocht, maar Sinterklaas komt wel aan in Oudeschild en bezoekt ook nog een aantal andere dor pen. Wij vinden het dan logisch dat andere bedrijven ook meebetalen', aldus De Vrind. Hij wijst erop dat de intocht door de VW wordt gepro moot en dat er de laatste jaren ook toeristen op afkomen. De aankomst van de goedheiligman kost zo'n vijf tot zesduizend euro. De gemeente sponsort €250,-, de rest betaalt de OVD. 'In die anderhalf uur wordt ons gehele jaarbudget opgesoupeerd. Daar komt vanuit de leden steeds meer weerstand tegen. We willen ook andere activiteiten organise ren en daar moet ook budget voor beschikbaar zijn. Wij willen daarom dat ook anderen hun verantwoorde lijkheid nemen en meebetalen.' Vol gens De Vrind is de OVD wel bereid om de organisatie op zich te blijven nemen, maar de ondernemersorga nisatie wil niet meer dan de helft van de kosten bijdragen. Voor dit jaar. Man gewond na val van ladder Een 60-jarige inwoner van Nieu- wendijk raakte vrijdag gewond bij de val van een ladder. De man was werkzaam in de NlOZ-haven aan het Landsdiep. Hij wilde via een ladder op een ponton de stei ger op klimmen, toen tijdens de klim de ladder weggleed. De werknemer viel zo'n drie meter naar beneden en kwam op een hou ten balk op de rand van de ponton terecht, waarna hij in het water viel. Daar kon de onfortuinlijke Nieuwen- dijker zich nog net aan de rand vast houden. Na enkele minuten werd hij gevonden en met borstletsel naar het Helderse Gemini Ziekenuis ver voerd. De arbeidsinspectie heeft een onderzoek ingesteld. als de Sint op zaterdag 19 novem ber voet op Texelse bodem zet, is de intocht gegarandeerd, maar vol gend jaar moet het anders, zo laat De Vrind weten. Inmiddels hebben al enkele bedrijven een bijdrage toe gezegd. Opvallend is de weigering van Ondernemersvereniging Oude schild om mee te betalen. Hoewel sinterklaas daar wordt onthaald, ziet de Skilder ondernemersclub er vooralsnog geen brood in om mee te betalen. Ambtenaren op het Texelse gemeentehuis werden vrijdag verrast met gebak bij de koffie. Gulle gever was Scouting Texel. De Jeroengroep vierde het 60- jarig jubileum met een traktatie voor de ambtenaren ter verster king van de vriendschappelijke band die de vereniging met de gemeente heeft. De scouting assisteert regelmatig bij gemeentelijke activiteiten, zoals de kranslegging op 4 mei. Eerder dit jaar reikte wethouder Nel Eelman de club al een gemeenteschildje uit voor bewezen diensten. Wethouder Corry Heijne nam vrijdag de gebaks dozen in ontvangst en onthulde dat zij vroeger graag bij de scouting had gewild. 'Dat leek me erg interessant, (Foto Gerard Timmerman) deze periode juist hebben stilge legd. 'Daardoor konden we het ver keer makkelijker omleiden. Maar we hadden geen rekening gehouden met de herfstvakantie, wat achteraf gezien wat ongelukkig is uitgepakt.' Alleen komende donderdag zal ook het weggedeelte tussen de Amalia- weg en de veerhaven zijn afgeslo ten. De verwachting is dat de werk zaamheden halverwege volgende week zijn afgerond. Cocksdorp houdt welzijnsenquête 'Wilt u oud worden in De Cock sdorp of Eierland? Zo ja, dan hopen wij dat u deze vragenlijst invult.' Aldus begint de enquê te die de werkgroep 'Leefbaar De Cocksdorp en Eierland' heeft rondgestuurd, waarmee het een beeld hoopt te krijgen van de wensen die er Achter de Ruge- diek leven. Behoud en verbetering van de leefbaarheid in De Cocksdorp en want dan mocht je een zakmes hebben Maar bij ons thuis zat het er niet in Ik moest gewoon naar de gym Volgens vertegenwoordiger André Eelman is de scouting nog steeds een bloeiende vereniging. 'Het aantal leden schommelt tussen de honderd en de honderdtwintig en dat is al jaren zo. Dit jaar hebben we bovendien een nieuwe afdeling opgestart. De bevers, voor kinderen van. vijf tot zeven jaar. Daar bleek genoeg belangstelling voor.' Het 60- jarig bestaan werd binnen de club al met diverse activiteiten gevierd. Zo werd er een milieuweekend geor ganiseerd. een nieuw logo gemaakt en kregen de leden nieuwe T-shirts. Afgelopen weekend werden de fes tiviteiten afgesloten met een drie daags uitstapje naar Baarn. Fysiotherapeuten De fysiotherapeuten Henriëtte Timmermans, Henk de Steur en Gerard Arkenbout zijn zeer tevreden over hun samenwerkingsverband. Nu alles binnen hun nieuwe praktijk naar wens draait, volgt komende zaterdag een open dag. Pagina 5 m Oogcontact Dagelijks kijkt Jan Winnubst junior diverse Texelaars diep in de ogen. Erg romantisch is dat oogcontact echter niet. Want afgezien van de meetap paratuur die er tussen zit, is zijn blik professioneel gericht. Pagina 6 b Eilandderby De Koog stond bij aanvang van de derby tegen ZDH op een keu rige tweede plaats en de Hoornders waren na een sterke start terug gezakt naar de achtste positie. Het waren de Kogers die de punten mee naar huis namen. Pagina 7 Wagemaker begin december als dienstboot De Dokter Wagemaker zal naar verwachting op 9 december defi nitief worden ingezet als dienst boot. Alle medewerkers hebben de veiligheidstrainingen doorlo pen en er zijn voor iedere dis cipline vaktechnische trainingen gehouden. Het betreft vaartrainmgen voor de stuurlieden en kapiteins, technische trainingen voor de machinisten, trai ningen voor belading- en bedie ning voor de matrozen en trainingen rondom het nieuwe horecaconcept voor de catering. 'De trainingen zijn voltooid en geëvalueerd', ver telt Alex Cofino, woordvoerder van TESO. 'Daaruit zijn een aantal voor stellen gekomen voor aanpassin gen waarvan de meest belangrijke inmiddels zijn gerealiseerd.' Lees verder op pagina 3 omstreken is de achterliggende gedachte achter de woon- en wel zijnsenquête, die is samengesteld naar voorbeeld van het Loodsen- project in Den Hoorn. Aan de hand van de vragenlijst kunnen Durpers kenbaar maken of ze waarde hech ten aan een school, supermarkt, huisarts of gezondheidspost, war me maaltijdvoorziening, postkan toor en andere voorzieningen. Ook kan worden aangegeven of bepaal de zaken worden gemist. Men kan de toekomstige woonwensen ken baar maken en of men belangstel ling heeft voor vrijwilligerswerk. De organisatie doet een beroep op de Durpers de enquête vóór 31 okto ber in te leveren op één van de op het formulier genoemde adres sen. Voor wie geen formulier heeft gehad of - bij huishoudens waarin de meningen verschillen - nóg een extra exemplaar wil, liggen ze klaar in het dorpshuis of bij Bert Assing, Postweg 68. (Advertentie) Koopplem.nl Folder met gehad?! Alsnog verknjgbaar op Spinbaan 6. de gebak/es, voorzien van het scoutinglogo TEXELSE 3(X>U RANT gn* Zjgrt/Jhnii k M tan. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1