SS TEXELSE 7 COURANT e Koog is ZDH de baas met verzorgder voetbal Posterend pakte tegen Dirkshorn eerste punt Winstpunten dressuurruiters En Passant aan kop in schaakcompetitie Zaalvoetballers Texel'94 laten punten liggen lelijkspel Texel'94 in aantrekkelijk bekerduel Bronzen waardering voor vijf scoutingleden DINSDAG 25 OKTOBER 2005 ii Ï5ÏSÏ ktuatie uit de derby ZDH-De Koog. n eilandderby doet de posi- de ranglijst er niet toe. De stond bij aanvang van de y tegen ZDH op een keurige de plaats en de Hoornders in na een sterke start terug- kt naar de achtste positie, i hadden de Zwaluwen voor- et gevoel dat De Koog te pen was. Maar het waren de us die de punten mee naar namen. t, Istartte met het 4-3-3-systeem. inks deze tactiek van coach van Elk lukte het de thuisploeg om kansen af te dwingen en an bsfefi de gasten al snel op een voorsprong. Hoewel ZDH nog gkwam in de wedstrijd, kwam sge voor De Koog nauwelijks ivaar. De 1 -3 van Pim Siebinga kende de nekslag, waardoor De gde tweede plek handhaaft, in de aanvalslinie de rappe ■ng Niels en Michiel Dekker en i__ linkerflank Ivar van Elk pro- lda|o9ZDH De Koog te verrassen druk. Op de positie van !e man keerde routinier Ber- iten nard Ipenburg terug Het was zijn eerste wedstrijd van het seizoen. De Koog moest het doen zonder Pieter List en Dave Dijkstra, die beiden geblesseerd waren. Ondanks dat List ontbrak in de defensie kwamen de Kogers nauwelijks in de proble men. Met kleine overtredingen haal den ze regelmatig de snelheid uit de aanval van de Zwaluwen. Met name de jonge Tristan Ellen manifesteer de zich als een goede mandekker. Hij maakte het ZDH's topscoorder Michiel Dekker behoorlijk lastig. Na een snelle aanval van De Koog wist Pim Siebinga de bal met een teen bij Jort Hilstra te krijgen. Die aarzel de niet en schoot beheerst de 0-1 achter de kanslose Christiaan Stolk. ZDH had het in die fase zwaar en beide kanten hadden veel overtre dingen nodig. Bij de thuisploeg lie pen Niels Dekker en Mike de Bruijn tegen een gele kaart op. Ook Arnold Kaercher werd door de pietluttig lei dende scheidsrechter bestraft met een gele prent. Toch kwam er nog een tweede kans voor de gasten. Ben Siebinga stoomde op vanaf het middenveld en rondde zijn actie af door de bal bekeken in de lange hoek te schieten. Het was welgeteld de tweede echte kans en die was ook raak: 0-2. De Hoornders leg den vanaf dat moment meer risico in het spel en drongen De Koog terug. Wel moest ZDH bedacht zijn op snelle tegenstoten.Niels Dekker besloot een mooie dribbel óver de rechterflank met een voorzet op zijn broer. Michiel wist van dichtbij kee per Steven van Beek met een kop bal te kloppen: 1 -2. Dit was tevens de ruststand en bood perspectief voor een spannende tweede helft. Na de thee ging ZDH op zoek naar de gelijkmaker. De Koog liet zich terugzakken en vertrouwde op de defensie en gokte er op dat de derde treffer zou vallen. Want met Maurice de Groot en Pim Sie binga beschikt de ploeg over twee aanvallers die zomaar kunnen sco ren. Toch hing de gelijkmaker in de lucht. Michiel Dekker dook vlak voor keeper Van Beek op, maar die was bijtijds bi] Dekker om diens doelpoging onschadelijk te maken. Bij een vrije trap van Jelmer Bomas was hij wel kansloos, maar tot zijn geluk zag hij de bal net de kruising missen. Naarmate ZDH meer risico nam, ontstond er meer ruimte voor De Koog om te counteren. Eerst had Maurice de Groot bij een snelle uitbraak al de kans om te scoren, maar hij mikte te hoog. Ook Pim Siebinga had na een voorzet van zijn broer Ben kans op een treffer. Hij kreeg zijn voet niet goed achter de bal. Een kwartiertje voor tijd gooide Pim Siebinga de wedstrijd toch in het slot. Jan-Willem Bakker, die een sterke partij speelde, kreeg zijn hoofd niet goed onder de bal en verlengde de bal onbedoeld op Siebinga. Die liet Mike de Bruijn zijn hielen zien en liet doelman Stolk met zijn schot andermaal kansloos; 1-3. In de slotfase probeerde ZDH het publiek nog te trakteren op een spannende ontknoping, maar de ploeg miste de nodige vernuft en het geluk om De Koog van de zege af te houden. Vlak voor tijd liep invaller Yoni Houwing nog tegen gele kaart aan na een onnodige grove over treding op Jacco Kager die in de ploeg was gekomen voor Arjen Lap. Eindconclusie is dat de overwinning terecht naar de bezoekers ging. De Kogers lieten verzorgder voetbal zien dan de buren uit Den Hoorn en toonden zich uiterst koelbloedig in de afwerking. Met deze seizoen start behoort De Koog zeker tot de titelkandidaten in de zesde klasse. De Hoornders moeten het hebben van veel strijd en de snelle aan vallers. Dan zullen er gerust nog wel de nodige punten worden gesprokkeld. Dressuurruiters hebben zondag in de diverse klassen veel winstpun ten gescoord. De drie juryleden toonden zich over het algemeen heel tevreden over de getoonde dressuurproeven. Marissa Roe per, Sterre Veltkamp, Elsemieke de Lugt en Immetje Duin scoor den in iedere proef twee winst punten. 's Morgens werd de spits afge beten door B- en L-pony's. Alle deelnemers in dit eerste blok waren dermate goed op dreef dat slechts een enkele proef niet meedeelde in de winstpunten. Elsemieke de Lugt en Sterre Veltkamp wonnen beide keren in de klasserr L1/DE en L1/A. In het tweede blok, waarin de klas sen M en Z paarden en pony's aan de start verschenen, waren de sco res wat lager. Desondanks scoor den Marloes van der Vis, Priscilla Noorlander, Anjo Kikkert, Tessa van Daalen (twee keer) en José de Graaf een winstpunt. Bij de M1/M2- paar den was Tessa van Daalen in beide proeven de sterkste. In het afslui tende derde blok scoorden de B- en L-paarden weer hoog. Mariska Wit te won beide proeven in de klasse L1Evelien Duin deed hetzelfde een klasse hoger, de L2, waar Hannita de Wit beide keren tweede werd. Immetje Duin was oppermachtig in de klasse B-paarden en Ellen Blom mocht in de klasse L2-pony's twee keer de eerste prijs ophalen. Uitslagen: klasse B/CDE 1 Marissa Roeper/Spike 169. 2. Daphne de Rldder/Humpy 159. winst punten voor Anika Smit/Luna (157) en Tes- se! Veltkamp/Pocahontas (157). 2e proef 1. Daphne de Rldder/Humpy 170, 2. Manssa Roeper/Spike 170, winstpunten voor Anika Smit/Luna (164). Sophie Bakker/Sam (164) en Tessel Veltkamp/Pocahontas (160) klasse LI/A 2x 1 Sterre Veltkamp/Sarah 170 en 177. Winstpunten voor Mirjam Hln/Chris (161 en 166). klasse L1/DE: 2x1 e Elsemieke de Lugt/Plrou- ette 171 en 174 Winstpunten voor; Robin Bisschop/Kantjes Bernardo (169 en 162), Iris Bakker/Sunny (schermeerruiters) (158 en 156). klasse Z1/Z2 paarden. 1e Hansje vd Kooi/ Lobke 174 2e proef: 1e Marloes v.d. Vis/ Neuwton 185. klasse Z2 piony's: 2x 1e; Priscilla Noorlander/ Flame 247 en 238 (1 wp) klase M1/M2 paarden: 2x 1e Tessa van Daalen/Socrates 161 en 161. Winstpunt voor Anjo Kikkert/Patrix 160. klasse Ml-pony's: 1e Noortje Duin/Demo craat 152 2e proef 1e Jose de Graaf/Nendy 156 (1 wp) klasse L1 paarden. 2x ie: Mariska Witte/ Typical Dutch 165 en 169 (3 wp). Winstpunt voor Maartje Meijer/Goofy 162 en Lenie van Schalk/ Texel Consensus 156. klasse L2 paarden 2x 1e Evelien Duin/Phoe- bus 166 en 168. Winstpunten voor Evalien Weterlngs (158 en 164) en Pauline v.d. Star/ Faran (157 en 159). klasse B paarden: 2x 1e Immetje Duin/Rubber Soul 172 en 177 (4 wp). klasse L2-pony's: Ellen Blom/Okona 2x 154. elnp en 2-2 gelijkspel tegen Dirk- me heeft Oosterend zondag het punt binnen gehaald. De ir van SVO toonden op eigen iin veel inzet, maar slaagden S ndanks uitstekend werk van Iman Wouter van Strien niet in itorsprong vast te houden. in van de afwezigheid van Bart Tuitman beschikte i Richard Daalder die waarnam 'fee Beintema over een com- üeam. In de eerste tien minuten het betere spel zien. Er werd igekeken en getikt, met onder als resultaat dat Chris de Vries achtste minuut onderuit werd in het strafschopgebied en ndsrechter een penalty toe kende aan SVO, die door neef Eddy de Vries werd benut. Na deze snelle 1-0 belandde de wedstrijd in een fase waarin beide ploegen gelijk waardig spel op de mat legden Na verloop van tijd werd Oosterend wat slordiger, terwijl spelers van Dirkhorn elkaar de bal wat beter in de voeten speelden. Maar echte kansen bleven uit. Na 25 minuten spelen belandde de bal bij de linkshalf, die de SVO- verdediging uitkapte en de bal met een prachtige curve over doelman Van Strien zijn ploeg op gelijke hoog te bracht. Tien minuten voor rust viel het doek voor linksback Jan Bloem, die zijn knie verdraaide. Hij werd vervangen door Niek Kooger. Na rust drong Dirkshorn meer aan en ontpopte doelman Van Strien zich tot 'man of the match'. In de tiende minuut tikte hij een gevaarlijk schot uit de kruising. SVO zocht een aantal keer de aanval, maar kansen bleven uit. Alexander Witte vond het geluk aan zijn zijde toen zijn schot werd aangeraakt door een tegen stander en over de keeper in het doel belandde. Met 2-1 achter was Dirkshorn aan zet, dat in Van Strien een geduchte tegenstander vond en die wederom fraaie reddingen verrichtte. Uit een corner had Eddy van Barneveld was vredelievend Na twee speelronden staat het eerste achttal van En Passant op de eerste plaats in klasse 2A van de Noord-Hollandse schaakcom petitie. Titelkandidaat Schaakmat 1 uit Noord Scharwoude werd met overtuigende cijfers (6-2) teruggewezen. Schaakmat trad door een late afmelding slechts met acht spelers aan. Zodoende kon Thomas Richter aan het eerste bord een gratis punt incasseren. Heel anders verliep het voor Gerard van Es. Hij beet zich stuk op de taaie verdediging van zijn opponent en probeerde daarom de winst te forceren. Dit bleek te ris kant en kostte de partij. Jaap Dros weerde zich bekwaam tegen de aanvalsdrift van Tjerk Sminia, een 16-jarige getalenteerde jeugdspeler. Na zo'n twintig zetten waren de rol len omgedraaid en had Jaap een gewonnen eindspel op het bord. Jaap de Wijk won eenvoudig in het middenspel, nadat hij in de ope ning nog nauwkeurig moest spelen om stukverlies te vermijden. Dick de Vries 3-1 op zijn hoofd, maar de bal werd door de verdediger bij de tweede paal uit het doel getikt. Kort daarna slaagde Dirkshom er uit de kluts alsnog de gelijkmaker te sco ren. Komende zondag speelt SVO thuis tegen Winkel. gestemd toen hij in een iets betere stelling een puntendeling aanbood, welk aanbod door Joost Goed- bloed gretig werd geaccepteerd. Wim Otten moest met een half punt genoegen nemen, nadat hij zich fraai naar een gewonen eindspel had gespeeld. In opkomende tijd nood miste hij echter enkele sterke re voortzettingen met de genoemde puntendeling tot gevolg. Damkampioen Piet Bakelaar bewees andermaal uit het goede denksport hout te zijn gesneden: na materiaal winst bouwde hij zijn voordeel uit en incasseerde het volle punt. Nestor en erelid Rinus Vittali bewees zijn constante vorm van het laatste half jaar door in zijn vertrouwde (verwur gende) stijl te winnen. Dat het Texelse schaak goede tij den doormaakt blijkt uit het feit dat voor het eerst sinds decennia een tweede team is aangemeld voor externe wedstrijden. Het viertal van En Passant 2 komt uit in klasse 5A en bestreed afgelopen zaterdag het eerste team van DÓS uit Alkmaar. Hoewel het resultaat misschien wat tegenviel (0-4), waren er zeker posi tieve punten. Zo maakt het Texelse jeugdschaken onder de bezielende spelen in een hoge klasse tomatisch een overwinning |nch meebrengt, ondervond (de elftal van AFC'34 uit sar, dat uitkomt in de reser- Krfdklasse West 1. In de pom de KNVB-beker kwam g tegen Texel'94 niet ver in een 2-2 gelijkspel. sclub had reële kansen om 'e winst binnen te halen, maar Ichljnlijk door gebrek aan wed- tyaring en killersmentaliteit bij pgdige Texelse aanvallers lukte routinier Martin Koorn vakantie de komende twee slnjden (uit tegen Wieringer- 1 en thuis tegen BKC) absent isgast M trainer Dekkers achterin voor >g stë alternatieve opstelling geko- nnubst net Marcel Ris als centrum- jn hmd &ger. De verwachting was dat 3it ne Velaars een moeilijke middag alleen "oet zouden gaan en naar alle rillen," Pijnlijkheid met grote cijfers jop n" 61 verliezen. SV De Koog was metirë ifls met 8-0 ingemaakt door ïomeni tonaarse ploeg. De gastheren ei sen* aidus gewaarschuwd, ige n* «toekers die technisch wel het 3rje Gander in huis hadden, bouw- nen. 01 een veldoverwicht op, maar ngrijk.V «n dit niet in doelpunten uit- n hief «n. Daarvoor waren de passes innen idioten te onzuiver. Bovendien On 'óen de gastheren vroegtijdig, Ie ofp óe duels met volle overtuiging kti* aan te gaan. Omstreeks de ;choES Tuut belette de AFC-keeper iS<arco Koorn op het nippertje jk is ®en. can* half uur werd de goed spe- er,5 -snfanatieke Pim de Lugt vlak tje l'? Alkmaarse doel door een unnen* Wiger gehaakt. Arbiter Korte- etjen» 'tonde een penalty toe. Marcel Poot vanaf elf meter hard jer Sluis Onhoudbaar in (1-0). Op dat «ht een verdiende stand. Met een daarop kroop de thuisclub na een goed genomen hoekschop aan de andere kant door het oog van de naald. Gedurende deze fase van de wedstrijd waren de toeschouwers getuige van een leuke en spectacu laire partij voetbal. Kort voor de rust liep verdediger Ris tegen geel op, wegens ongeoorloofd aanvallen van een tegenstander. Meteen daarop scoorde AFC-spits Bart Pastoor de gelijkmaker voor zijn team na een misverstand in de Texelse defensie (1-1). Hiermee ging de rust in. Meteen bij het begin van de tweede helft forceerde Texel'94 een aan tal corners, die niets opleverden. Omstreeks de 54e minuut kwam oud-Texelspeler Daniël Stuurman bij AFC de gelederen versterken, maar Barry de Vries cs gaven vooralsnog niets weg. De gasten uit de Kaasstad zetten wel meer druk op de Texelse defensie, maar ook thuisclubdoel man Dennis Schouwstra maakte wederom een betrouwbare indruk door gevaarlijke schoten te onder scheppen. De moegestreden Ben jamin Eickhoff werd na een kwar tier spelen gewisseld voor Edgar Klippel, die om disciplinaire rede nen vanmiddag op de bank moest beginnen. Een minuut of vijf later mocht ook Joey van der Vis naar de kant. Zijn plaats werd ingenomen door Jeroen Vlaming. Omstreeks de 70e minuut miste laatstgenoem de een goede kans om zijn team op voorsprong te zetten. Daardoor werden de voorwaartsen van AFC blijkbaar geïnspireerd en spits Rick Duursma schoot de gasten naar een 1 -2 voorsprong, mede doordat de organisatie van de defensie van de gastheren tekort schoot. In de 83e minuut wierp de Texel'94- trainer zijn laatste troef in het spel' routinier Martin Koorn. Hij nam linksbuiten de plaats in van de hard werkende maar weinig gelukkige Tim Kedde. Fris ondernam Koorn kort voor het eindsignaal een rush naar het vijandelijke doel en schoot de bal van behoorlijke afstand in de verre hoek van het Alkmaarder doel (2-2). Beide partijen kregen hierna in blessuretijd nog enkele kansjes, maar de score bleef ongewijzigd. Zondag speelt Texel '94 de uitwed strijd tegen Wieringerwaard. Het eerste zaalvoetbalteam van Texel '94 had in zaalvoetbalklasse 3a de winst op de schoen. Maar de Texelaars namen tegen Spart '67 uit 't Zand, de ploeg die op de voorlaatste plaats staat, genoe gen met een gelijkspel. Al in de eerste minuut keek Texel'94 tegen een achterstand aan, nadat Sparta uit een uitval had gescoord. Daarvoor had Texel al de paal getrof fen. Vlak na de treffer stond het houtwerk een doelpunt van Texel'94 in de weg. Na tien minuten was het wel raak en brachten de Texelaars de stand in evenwicht. Texel'94 kreeg legio kansen maar wist deze met in een doelpunten om te zet ten. Toch was het de Texelse ploeg die op voorsprong kwam, maar Veel punten in bowlingleague In de bowlingleague is koploper Flair donderdagochtend verder uitgelopen op de concurrentie. Donderdagavond kenmerkte zich door veel goede scores. Flair won met 4-0 van De Pins. Nummer twee WBZ moest met 2-2 de punten delen met Juttertjes 2-2. Klaver 4, de winnaar van vorig jaar, verloor van T-Fords. Stand na vier wedstrijden 1. Flair (14), 2. WBZ (10), 3. Klaver 4 (8), 4. Juttertjes (7), 5. De Pins (5), 6. T Fords 4 Donderdagavond was de hoogste game met 213 voor Eelco Buijs van Café 't Dorp. Hij gooide een serie van 736 en zorgde daarmee dat zijn team met 3-2 nipt won van Sommeltjes. Badweg Sportief kon ondanks goed gooien door Chris Dobber (een game van 204) deze avond niet winnen van num mer twee TZN, dat dankzij een 201 game van Martien Roepers won met 2-3. Visvogels liet geen punt over voor tegenstander Team 12. Mede doordat Rutger Oosterhuis sr. een 204 gooide, won het team met 5-1Overige uitslagen: Schouwstra kaderlid Bakker heeft zich verdien stelijk gemaakt op verschillende niveau's: lid, leider, bestuurslid en materiaalmeester. In laatstgenoemd functie ging hij over aanschaf, onderhoud en opslag van materia len waarbij hij de juiste balans wist liet. Conform een oude voetbalwijs- heid dat ais je zelf niet scoort, het doelpunt aan de andere kant valt, scoorde Sparta de gelijkmaker. Het werd nog erger toen de opponent vlak voor tijd via een strafschop de leiding nam. Maar tot een neder laag zou het niet komen. Vlak voor het eindsignaal was het Koning die namens Texel'94 alsnog de gelijk maker binnen tikte en zorgde zijn ploeg een punt overhield In de Texelse hoofdklasse liep Oos terend 2 tegen de eerste nederlaag op. Mantje 2 won op overtuigende wijze met 7-4. Jel- leboog 1 won, zij het met enige moeite, met 2-1 van Texel 3. Resul taat was dat Oosterend 1dat met Programma zaalvoetbal Woensdag 26 oktober 17.00 Oosterend e2-J'boog e2 SVO 17.45 RAB d1 -Sportshop d2 RAB 18.30 De Krim d2-Sportshop d1 Krim 19.20 Klif vr 1-0 Stars 3 vr Hoogendijk 20.10 bkr Klif 4-Nioz 1 Hoogendijk 21.00 bkr De Krim 4-Mantje 3 Putten 21.50 bkr J'boog 4-Klif 1 P v Putten daarna een aantal kansen om de speelde, met 12 punten nog steeds voorsprong uit te bouwen onbenut aan kop gaat. SVO wordt gevolgd Donderdag 27 oktober 18 00 Krim c1-Koog mc2 18.45 bkr Klif 6-SVO 4 19.35 bkr Klif 5-Klif 3 20.25 bkr Texel 6-Texel 8 21 15 Texel 4-De Krim 3 22.05 Texel 5-Mantje 3 Franchimon Franchimon P Douma P. Douma T. Arnout T. Arnout Vrijdag 28 oktober 17.15 Koog c1 -Klif c2 T. Franchimon 18.05 bkr Texel 4-Krim 3 Hoogendijk 19.00 bkr J'boog 1-Texel 5 T. Bakker 19.55 bkr O'end 1 -Jelleboog 5 Douma 20.45 bkr J'boog 2-Krim 1 W. Sangers 21.35 bkr Mantje 2-Mantje 1 Kuipers 22.25 bkr J'boog 3-De Krim 2 V. Beek Voetbaluitslagen Zaterdag: Wieringerwaard C1-De Koog C1 0-3 Zondag: Texel'94- AFC'34 2-2 Nieuwe Niedorp 4 - De Koog 2 4-0 ZDH - De Koog 1-3 Oosterend- Dirkshorn 2-2 Recreanten Texelse Boys - De Koog 1 -4 Voetbalprogramma Zaterdag De Koog D1 - Wiron D1 JVC C3 - De Koog C1 Texel'94 A1 - Bergen A2 Texel'94 A2 - Oosterend A1 leiding van Dick van Barneveld een bloeipenode door, met Lars Veld huis als exponent. Weliswaar verloor Lars in zijn eerste bondswedstrijd, in enkele partijtjes snelschaak wist hij zijn tegenstander vervolgens een aantal malen te verslaan. Piet Cor- nelisse leek makkelijk te winnen na pionwinst, maar verkeek zich op de aanvalskansen van zijn tegenstan der. Nanning Kikkert offerde al snel een stuk, maar kreeg onvoldoende compensatie. Hij moest vervolgens nog meer materiaal inleveren en kon de partij met meer redden Taeke van Lmgen hield het langste stand, maar kon de druk op zijn stel ling uiteindelijk niet weerstaan. Voor actuele Texelse schaakberichten en artikelen zie www.esstexel.nl Uitslagen: En Passant 1 - Schaakmat 1Thomas Rich ter - NO 1-0. Reg; Gerard van Es - H v/d Weii 0-1, Jaap Dros -T Sminia 1-0. Jaap de Wijk -K Blokker 1-0, Dick van Barneveld - J.Goedbloed '/i-'A, Wim Otten - A. Beem- sterboer 16-'/;. Piet Bakelaar - F. Scholtes 1-0, Rinus Vittali - Marcel Visser 1-0, En Passant 2 - DOS 1Piet Cornelisse - H. Sterk 0-1Taeke van üngen - J Wagenaar 0-1. Nanning Kik kert - C. van Houten 0-1. Lars Veldhuis - E Leeuwenkamp 0-1 12.00 14.30 14.30 14.30 Texel'94 C1 - Wiermgermeer C1 13.00 Texel 94 MB2 - WZ MB2 Wiron C1 - Texel'94 C2 SVW 27 B3 - Texel'94 B1 BKC C2 - Texel'94 C3 Wiron C2 - Texel'94 C4 13.00 14.00 14.45 12.45 11.45 Zondag Schagen 6 - De Koog 2 12.00 Callantsoog - De Koog 14.00 De Koog DA1 - DWOW DA1 12.00 Wieringerwaard 1 - Texel' 94 1 14.00 Duinrand S 2 - Texel'94 2 11.00 Spartanen MA1 - Texel'94 MA1 14.00 Texel'94 3 - Flevo 2 Texel'94 4 - Petten 2 Recreatiecompetitie Oosterend- Texelse Boys Texel'94 - De Koog 12.00 12.00 10.30 10.30 door vier ploegen met 9 punten. Door met 4-1 te winnen van De Krim 2 deed Jelleboog 2. Met Texel 2 wil het, net zoals met De Krim 1, het nog niet erg vlotten. Beide teams speelden tegen elkaar. De wedstrijd eindigde in 5-5. Uitslagen Oosterend e1-Jelleboog e1 0-5. Klif dl-ZDH d1 2-6, De Krim d 2-RAB dH-3. Klif vr 2 - Fc Breezand 1 4-1. De Koog 3 - NIOZ 1 1-9. Klif 3-Texel 9 5-3, Klif 4-Klif 5 5-5. De Koog c2 - Klif c2 0-2, De Knm 5 - Texel 7 1-6. Sportshop 2-RAB 1 2-3. Klif 2-De Krim 4 3-4. De Koog 1-Jelleboog 5 2-9. Jelleboog 4- Jelleboog 3 1-12. Klrf c 1-De Knm c3 4-4, De Koog 2-Oosterend 3 7-1. Texel 1-Sparta '67 2 3-3. Jelleboog 1-Texel 3-1. De Knm 2-Jelle- boog 2 1-4, De Krim 1-Texel 2 5-5, Oosterend 2 - Mantje 2 4-7 Grote zege voor meiden Texel'94 De meiden van Texel'94 heb ben zondag in Spanbroek goede zaken gedaan door WS'46 met 0- 13 te verslaan. Het team behoudt de koppositie. Direct na dè aftrap zetten de Texe laars druk en werd voornamelijk op de helft van WS gespeeld. Tessa Betsema bracht de score al snel op 1-0. Daarna duurde het een tijdje voordat er verandering kwam in de score, maar Asha Mechielsen wist hier verandering in te brengen. Daarna werd de score snel uitge breid en waren er nog doelpunten van Anne Zegers, Mechielsen en Betsema. Bij rust stond het al 0-8. In de tweede helft startte Marit Tuitman met op doel, omdat ze in de eerste helft (en alle wedstrijden hiervoor) niks te doen had. Uske Slaats nam haar plaats in het doel waar. Tuitman vertoonde in de spits haar kunsten, waar ze goed op haar plaats bleek te zijn en dne keer scoorde. Mechielsen, Zegers en Betsema deden dat ook en Jette Oosterhof trof de paal. Volgende week staat de Texelse meiden een geduchte tegenstander te wachten. Scouting Texel geeft gistermiddag vijf van haar leden in het zonnetje gezet. Ze kregen uit handen van oud-leider Nick Slijderink senior (82) het bronzen Waarderings teken van Scouting Nederland wegens langdurige en kwalitatief hoogwaardige inzet. De uitreiking van de onderscheidin gen in het verenigingsgebouw aan de Bernhardlaan was onderdeel van de afsluiting van het jubileumweek- end dat werd gehouden ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van Scouting Texel, vroeger Sint Jeroengroep, Marcel Bakker (42) uit Den Burg was de gedecoreerde met de langste staat van dienst: 35 jaar. In augus tus 1970 werd hij lid en elf jaar later Transport - Heksenketel 4-1, Paal 19 - De Jutter 4-1De Koogel - San ta Fe 4-1. Stand na vier wedstrijden 1. Badweg Sportief (15 punten), 2. TZN (15), 3. De Koogel (13), 4. Café Het Dorp (13), 5. Visvogels (12). te vinden tussen herstel en vervan ging. Volgens de voordracht toonde hij zich daarbij een harde werker. 'Als Marcel erbij is komt het goed'. Peter van der Voort (39) uit Den Burg kwam in 1974 bij Scouting en is dus 32 jaar lid. Sinds 1993 is hij actief kaderlid. Naast het geven van leiding aan verschillende speltakken was hij ook (vice)groepsvoorzitter. Tot zijn verdiensten hoort onder meer het op poten zetten en leiden van de Rowans en Sherpa's. 'Bin nen de groep is Peter een van de trekkers. Juist van de activiteiten die de eigen speltak overstijgen is hij de motor.' Het publiek kent Van der Voort onder andere van de Koninginnemarkt, waar hij sinds jaar en dag met het rad van fortuin de groepskas spekt. Marga Wiering (44) uit Den Burg sloot zich 29 jaar geleden aan bij Scouting en is sinds juli 1977 kader lid. Ze was vooral actief als leidster van de jongste leden, de welpen en kabouters. Vijf jaar lang was zij Nick Slijderink senior speldt Peter van der Voort het bronzen Waarderingsteken van Scouting Nederland op. Naast hem André EelmanTrudie Marreveld, Marga Wiering en Marcel Bakker die dezelfde onderscheiding kregen(Foto Gvtm nmtmwi) verantwoordelijk voor de verhuur ven het gebouw als groepsaccöm- modatie, een belangrijke bron van inkomsten voor Scouting Texel. André Eelman (38) is 23 jaar lid en bewoog zich actief op diverse niveaus: leider, bestuurslid (waar- besteed Weet bestaande traditio nele activiteiten aan te passen tot een meer eigentijdse vorm die bij Scouting Texel past.' Trudie Marreveld tenslotte sloot zich in januari 1988 aan bij Scouting en is dus 17 jaar lid. Ze is groepsbege- van stichtingsvoorzitter). Na actief leidster, adviseur van de jongeren- te zijn geweest als kabouter- en gidsenleider is hij nu teamleider van de Gidsen. De voordracht: 'Hij is de motor van vele groepsactivitei ten. Bureaucratie is niet aan hem tak en was van mei 1994 tot decem ber 2001 lid van het groepsbestuur. 'Trudie is als olie in een machine. Ze weet mensen samen te laten werken'.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7