Initiatief overleg iver woningmarkt Zilveren Wampex mocht ietsje meer zijn Cjrocn ^warL-Jexels in het hart erdachte Armeniër onschuldig aan moord Koopplein.nl Overkantse bands op 2e editie WET-Live Bezwaar dorpscommissie gen sloop stolp ongegrond Hulp KNRM voor zeeziek echtpaar texelse3courant RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12028 NOVEMBER 2005 DINSDAG n (schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg iars van het eiland nemen Initiatief tot een overleg waar- zoveel mogelijk partijen die ikken zijn bij de huisvesting Texel. Dat moet er toe leiden en aanbod beter op aar worden afgestemd. Daar- volgen zij een advies op iGaby Beijert, die donderdag- id haar afstudeeronderzoek Texelse Woningmarkt. Een nhuis, een plek onder de zon' ienteerde. is geen geheim dat vraag en nd van woningen op Texel flink inlopen. Het is één van de con- jringen in de eindstudie van ut voor haar inmiddels voltooi- studie management, economie n rechten aan de Hogeschool, ikomens zijn hier relatief laag, de woningen gemiddeld duur Het tekort doet zich voor in alle mten, maar vooral bij starters ïioren is de nood hoog. Wel- is er al enige tijd een goed .tructief overleg tussen de ite en de Stichting Wonen (SWT), waarvan de resultaten meer zichtbaar worden bij de ing van de nieuwbouw aan de en westkant van Den Burg, partijen, zoals makelaars, leekverstrekkers, verzeke- architecten en bouwbedrijven re door Beijert geïnterview de ondernemers, klagen er over dat ze niet in dit overleg worden betrok ken. Beijert: 'ledereen zit op zijn eigen eilandje en heeft een eigen mening. Dat is niet handig.' Een regulier overleg, met thema-avon den, presentaties en andere bijeen komsten, zal er volgens Beijert toe leiden dat de kennis die de verschil lende partijen over de woningmarkt in huis hebben kan worden gedeeld. Makelaar Joost Couthino, één van de aanwezigen op de presentatie in De Lindeboom, beaamde de stelling van Beijert. 'Als makelaars lopen we er al tijden tegenaan dat we de ken nis die we in huis hebben niet kwijt kunnen. Alsof de commercie buiten de deur wordt gehouden.' Over de wijze waarop dit overleg gestalte moet krijgen, liepen de meningen in de zaal uiteen, maar over het feit dat het er moet komen, bestond geen verschil van mening. Verdeeldheid was er over de vraag wie de initi atiefnemer van zo'n overleg moet worden, dat volgens aanwezigen zelfs kan uitgroeien tot een organi satie 'die 'boven de partijen' staat, Omdat de gemeente tijdens de pre sentatie schitterde door afwezig heid, besloten makelaars Richard Kortekaas van TM Makelaars en Joost Coutinho van Texel Vastgoed collega's uit te nodigen om tot een eerste aanzet te komen. iraruzie bereikt ndelijke media i-jarige medewerker van het veldrestaurant die donder- werd mishandeld, is daarbij late gekwetst geraakt, dat hij onds met spoed alsnog naar tiekenhuis in Den Helder is gebracht. danig van in de war zijn geraakt dat hij moest worden opgenomen. Hij is inmiddels ondergedoken. Alexan der Beetz weet in De Telegraaf te melden dat de man uit angst voor represailles zijn eerdere aanklacht tegen Bob Rienks heeft ingetrok- Veel water tijdens de 25e Wampex. Op de foto het winnende team Coënga tijdens een tochtje langs de Redoute. 'Mag het ietsje meer zijn' was het thema van de 25ste editie van ken, maar dat hij inmiddels weer de Wampex waarvoor vrijdag en Bde hand gelopen ruzie tussen aracentra is inmiddels lande- heeft besloten alsnog aangifte te doen. Navraag bij de politie leverde gisteren geen nieuwe informatie op. 'Morgen (dinsdag, red.) gaan we de zaak op een rijtje zetten', vertelt een woordvoerder. 'Er zijn klap- leuws geworden. De Telegraaf pen gevallen, maar het blijft bij een te er gisteren over en wist te eenvoudige mishandeling. Ik snap dat het op Texel een item is, waar andere media weer op reageren, zodat het veel groter wordt dan het in onze optiek is. Het blijft toch een eenvoudige mishandeling.' zaterdag deelnemers van 16 tot 61 jaar bij nacht en ontij fietsend, zwemmend, roeiend, klimmend en lopend over het eiland gingen. Van de Slufter tot de Dennen en van de vuurtoren tot de veerhaven, met als ludiek en onvergetelijk hoogtepunt de overnachting in de schuur van Nico en Saskia Roeper, waar orga nisator Kwapsma de Wampexers in de vroege morgen verrast op een galadiner dat was gesponsord door Grand Hotel Opduin en dat werd opgeluisterd door pianist Wim Beerling en waarbij het eten op met damast gedekte tafels werd uitge- serveerd door in livrei uitgedoste posten. Om bij te komen mochten de Wampexers zelfs tot half acht uitslapen. Voordien had burgemees ter Joke Geldorp de zilveren Week end Amfibische Expeditie al verblijd met een schenking van €500,- (de helft jubileumsubsidie en de helft als stimuleringsbijdrage). Winnaar werd het team van Menno en Otto Goën- ga. Rien Brouwer en Niels Jimmink. Meer over de Wampex elders in deze krant. Losse nummers 1,00 Eenakterfestival Verhuizingen, scheidingen, buiten echtelijke relaties en ander mense lijk leed voerden de boventoon bij het eenakterfestival dat zondag in Klif 12 in Den Hoorn werd gehou den. Het was mooi te zien hoe de zeven deelnemende groepen de soms emotionele scènes zeer divers hadden geïnterpreteerd. Pagina 2 Fanfarekorpsen Met groot enthousiasme hebben de drie Texelse fanfarekorpsen zater dag tijdens het negende Fanfarefes tival in de Burgemeester de Koning hal reclame voor zichzelf gemaakt. Enigszins in problemen gebracht door vergrijzing en een teruglopend ledenaantal lieten Excelsior, het KTF en DEK op aanstekelijke wijze zien en horen hoe leuk fanfaremuziek kan zijn. Pagina 2 Ruiterpaden dicht Staatsbosbeheer sluit de komen de weken enkele ruiterpaden in de Dennen af voor groot onderhoud. Het gaat om paden tussen het Wes terslag en de Monnikenweg, die nu al vaak nat zijn of dat in de toe komst dreigen te worden. Door de plagwerkzaamheden bij de Ploege- landerweg is nu grond beschikbaar. Na het ophogen worden de paden doorgespit en aangereden. Informatieavond besparing fiscus Donderdag 17 november is in Hotel de Lindeboom een informatieavond voor bedrijven over nieuwe en bestaande fiscale mogelijkheden om belasting te besparen. De presentatie is in handen van H. van Braak, direc teur van VBA Accountants, dat acht vestigingen heeft, waaronder een op Texel. Voorafgaand aan de fiscale presentatie wordt informatie gegeven over internet boekhouden. Geïnte resseerde ondernemers kunnen zich tot 10 november aanmelden via tel. 363040 of via de website www.vba- texel.nl. Aanvang: 19.30 uur. !en dat het slachtoffer door drie ■sag tsn in elkaar zou zijn geslagen, er naar verluidt niet alleen orlijk lichamelijke verwondin- waaronder botbreuken, aan lehouden hebben, maar er dus- bezwaar dat de dorpscom- van Den Hoorn heeft inge stegen de vergunning die is bekt aan Arie Lap voor de van zijn stolp aan Klif, is «grond verklaard. De com- Bezwaar- en Beroepschrif- sordeelde dat aan alle ver- i is voldaan die door de «verordening worden gesteld ien aanvraag om een sloop- fflning. En dus is er geen onde reden om het bezwaar Is kennen. vestie kent een merkwaardige geschiedenis. Lap vroeg eerder burning voor de bouw van 'imenten in de karakteristieke Vigilant, maar kreeg die niet, niet over de middelen beschikte de stolp op te knappen. Dat leidde tot weerstand en verontwaardiging in het dorp, waarop het gemeentebe stuur besloot in dit speciale geval van het beleid af te wijken en mee te De Marc o werd werken aan de benodigde bestem mingswijziging. Dat werd overeen gekomen in een gesprek tussen gemeente, Lap en dorpscommissie. KNRM-reddingboot Johannes Fre- De sloopvergunning werd echter derick uit Den Helder is zaterdag- Oudeschild begeleid. Foto Bon Koning) De Texelse radio-omroep WET Radio houdt komend weekend, vrijdag 11 en zaterdag 12 novem ber, de tweede editie van WET Live, een muziekevenement dat tevens live op de lokale commer ciële omroep wordt uitgezonden. Nieuw is dit jaar de deelname van twee overkantse bands Diverse Texelse uitgenodigde bands moesten verstek laten gaan en dus heeft WET zich gewend tot bands aan de vaste wal. Op vrijdag geeft Eriko Lekato acte de présence. Ook vorig jaar was Lekato op WET-Live aanwezig, toen nog als aankomend Intrude, Flat Broke, Poundcake talent. Inmiddels is zijn ster rijzende (allen op vrijdag) en Eigen Teelt op en treedt hij op door het hele land zaterdag. met onder anderen Wolter Kroes en Dries Roelvink. Zaterdag staat de bekende Noord-Hollandse band Shoreline op het podium. Deze oude rotten in het vak hebben een uitge breid repertoire, dat uiteenloopt van nummers uit de jaren zestig tot recente hits. Nieuwkomers op deze tweede edi tie zijn de Texelse bands Sinner en Stockholm Syndrome. Daarnaast zijn er optredens van Jug Bros, met ingetrokken en in een brief van 24 september laat Lap blijken dat hij instandhouding van de vergunning wenst, zodat de dorpscommissie besloot daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaar werd echter ongegrond verklaard. De bezwaren- commissie stelde nadrukkelijk dat in de procedure de vraag of de stolp appartementen in stolpen als monumentaal of karakteristiek middag de twee opvarenden van de motorboot Mare O te hulp gescho ten en heeft hen naar de haven van Oudeschild gebracht. Het echtpaar uit Zaandam was die morgen, aan het eind van de vakantie, vanaf Texelstroom voor Oudeschild was aanbeland, werd te hulp geschoten door de reddingboot uit Den Hel der. Enkele redders gingen op volle zee aan boord van de acht meter lange motorboot en brachten deze onder begeleiding van de redding boot veilig Oudeschild binnen. Terschelling naar de haven van Den de haven stapte het echtpaar over Helder vertrokken. Maar door de op de Johannes Frederick, waarna zijn toegestaan in het buiten- <3- Daarop vroeg de bollenboer sioopvergunning aan, omdat hij moet worden beschouwd niet aan de orde is geweest. stevige zuidwestenwind (van 6 tot 7 Beaufort) en hevige golfslag sloeg na zo'n vier uur de vermoeidheid en zeeziekte toe. De Mare O. die op dat moment vanuit het Scheurrak op de beide schepen naar de haven van Den Helder voeren. De Zaandam mers waren hun redders dankbaar en schonken de KNRM spontaan €100,-. Waar is Yannis Filipas, uitbater van Grieks restaurant Pallas Athe ne in de Zwaanstraat? Vanaf het Bluesweekend is de deur van de half april geopende zaak gesloten en het gerucht circuleert dat hij met de noorderzon is vertrokken. Het laatste dat verpachter Hans de Beer heeft vernomen, is dat Filipas bezig is het bedrijf over te doen aan een andere Griek. De van Kreta afkomstig Filipas werkte vorig jaar in een Grieks res taurant in De Koog. Bij de opening in april vertelde hij in deze krant 'het een mooi pand te vinden om in ver der te gaan. Het voordeel van Den Burg is dat het niet zo seizoensge bonden is.' Hij runde het bedrijf met vriendin Chrisoula Samsonakis en sloot een pachtcontract van vijf jaar af. De Beer: 'Hij huurt het pand nog en is bezig het aan een andere Griek over te doen. Dat zou vorige week al gebeuren. Hij wapperde met wat kopietjes, maar voor de rest heb ik nog niets gehoord. Maar hij heeft geen huurachterstand.' Op beide dagen is Question Pla za geopend vanaf 21.00 uur en bedraagt de toegangsprijs zes euro, een passe-partout voor twee dagen kost een tientje Meer informatie is te verkrijgen via www.wetlive.nl. Ook voor Oproepen en Mededelingen. De gratis marktplaats van je eigen eiland ^htbank in Alkmaar heeft de *>ge man die van een poging ■"oord op een destijds 48- 5 Armeniër werd verdacht, Sproken. De man heeft niets ften met de aanslag op het van zijn schoonvader, oor- te de meervoudige kamer te rechtbank, die vrijdag uit- ik deed. de man was drie jaar onvoor- telijke celstraf geëist. De man «i tijde van de moordpoging ^atie met de dochter van het ®"er. De twee hebben samen In de zaak tegen de 49- '^meense vader van de vrij den man is nog geen uit gedaan. De eveneens in Den wonende man hoorde twee weken geleden zeven jaar onvoor waardelijke cel tegen zich eisen voor poging tot moord en het in bezit hebben van een wapen. Zijn zoon werd alleen verdacht van het eerste feit. De moordaanslag vormde de cli max van een steeds verder esca lerende ruzie tussen twee in Den Burg wonende Armeense families. Het slachtoffer werd uiteindelijk drie keer beschoten, maar overleefde de aanslag wonderwel. De twee fami lies waren voorheen bevriend, maar die vriendschap bekoelde aanzien lijk na een ruzie in januari 2005. De vader vertelde sinds de ruzie voor het leven van zijn familie en vooral dat van zijn 24-jarige zoon te heb ben gevreesd. Hij kocht een pistool om zijn familie te beschermen, aldus officier van justitie R. van Zwieten tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak twee weken geleden. Op 29 maart van dit jaar toverde hij het pistool tevoorschijn, na een verontrustend telefoontje van zijn zoon. De schoonvader zou hem en zijn vader met een misdaad tegen het leven hebben bedreigd. De 49- jarige vader toog, nadat zijn zoon thuis was gekomen, met de auto en het pistool op zak naar de schoon vader. Daar aangekomen schoot hij drie keer: in de buik, de borst en een keer in het gezicht. Volgens de officier van justitie was de 24-jarige zoon bij het hele voorval aanwezig en hield hij zelfs de zoon van zijn schoonvader, die zijn vader wilde helpen, tegen. De 24-jarige Armeniër ontkent dit. Hij zegt niet door te hebben gehad dat zijn vader, vlak nadat hij thuis was gekomen, er vandoor was gegaan. Toen hij dit bemerkte, zette hij het op een lopen, naar het huis van zijn schoonvader. Onderweg hoorde hij twee schoten en een maal bij het huis van zijn schoonva der, circa vijfhonderd meter van zijn ouderlijke woning, was het al te laat. Hem werd gevraagd de hulpdien sten te alarmeren, wat hij niet kon, omdat hij geen telefoon bij zich had. Uiteindelijk vertrok hij weer, met zijn vader, in de auto naar het huis van zijn ouders. Daar belde de vader de hulpdiensten, met de mededeling dat hij iemand had doodgeschoten. De uitspraak tegen de vader is van daag (dinsdag 8 november). i Grieks restaurant Pallas Athene aan de Zwaanstraat is al enige weken Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer SCOUTING TEXEL Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1