TEXELSE J courant De Koog pakt punt tegen koploper Jip?! chakers verrassen in sterk gezelschap Kleine winst G-voetballers Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 22 november. Veld A 18.30 Beverdam 2-De Knm CVI 19.15 Prinsen-CVI Tevoko jeugd 20.00 Tevoko jeugd-Nioz 1 Prinsen 20.45 Autocentrale-Kobeko Nioz 1 21.30 Cocky-Bremakker Autocentrale 22.15 Maarco B.-Paal 28 Bremakker Veld B: 19.15 NBC-Zeilmakerij Cafe de Kuip 20.00 Koetshuis-De Kuip Tatenhove 1 20.45 Tatenhove 1-Randstad Koetshuis 21.30 Natuurw.-Durper D. Jozefschool 22.15 Jozefschool-B&B Natuurwinkel Veld C: 18.30 Sportshop-Timmer lepe de Boer 19.15 lepe de Boer-Beverd. 2 Sportshop 20.00 Klif 23-Bar Sportief Timmer 20.45 Smash PK-Salon Martine Klif 23 21.30 Bremakker 1-Paracentr. Salon M. 22.15 De Waal-Schouwstra Bremakker 1 Wedstrijdleiding: Sportshop Texel en Daan (tel. 320370). Uitslagen 15 november Tevoko-Maarco Bouw 1-2, NIOZ 1-Paal 28/ De Krim 0-3, Tatenhove 1-Randstad 2-1; Rabobank-Ecotiem 3-0; Bremakker 2-Kobe- ko 3-0; Cocky's Kapsalon-Texelse Autocen trale 2-1; Café de Kuip-TESO 2-1; CVI-De Prinsen van Texel 3-0; Slageri) Beverdam 2-Timmer's Bakkerij 3-0; Slageri| lepe de Boer-Sportshop Texel 3-0, Bar Sportief-De Krim 2-1Klif 23-Slagenj lepe de Boer 0-3; NBC Eelman Partners-B&B van der Vis en Den Boer 3-0. Jozefschool-Natuurwinkel 2-1 Durper Drup-Smash'68 3-0; Smash'68 Piet Kooger-Bremakker 1 1-2; Paracentrum Texel- Schouwstra Transport 0-3, Remco Oostra Schilder-Salon Martine/De Oorzaak 2-1. Eindstanden voor play-off wedstrijden: Heren 1: 1Bremakker 19.22 Maarco Bouw 15; 3.Coc- ky's Kapsalon 14. 4 Paal 28/De Krim 11, 5.NIOZ 1 8; 6.Texelse Autocentrale 7; 7,Tevo ko jeugd 7; 8 Kobeko Heren 2: I.Café De Kuip 12; 2 Tatenhove 12; 3.Koets huis 10; 4.Randstad 10. 5.CVI 8. 6.TESO 6; 7 De Prinsen van Texel 2. NB. Bij gelijk eindi gen. beslist onderling resultaat Bridge In dorpshuis De Wielewaal in De Waal speelde bridgeclub Groot Slem maandagavond de laatste wedstrijd van de eerste periode. Winnaars in de A-lijn werden Frits Bakker en Derk Heiligers met 387,91%. Op de tweede plaats eindigden Akkie van der Kerkhof en Eis Witte (387,50%), derde werden Margret Elzinga en Dick de Chavonnes (377,07%). Op de vierde plaats eindigden Piet en Irene Schuijl (367,01%). De B-lijn werd gewonnen door Co van Beek en Henny Elzinga (396,91%). Tweede werden Aad Bakker en Piet Daalder (394,31 derde Stein Geus en Jan Veenendaal (392.98%). Door en Jan van Sambeek (391,23%) eindigden als vierde. Deze vier paren promo veren naar de A-lijn. De laatste vier paren van de A-lijn degraderen. In totaal worden drie pen odes van acht wedstnjden gespeeld. De uitslag blijft tot het laatste moment span nend, omdat van de acht wedstnjden de beste keven tellen, wat verras sende verschuivingen in de scorelijst en de einduitslag kan geven. Zaalvoetbal voor 'Status Dick' Speciaal ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van Dick Witte, beter bekend als Status Dick, wordt zaterdag in sporthal Ons Genoegen een zaalvoetbaltoernooi gehouden. Het toernooi is georganiseerd door de spelers van Texel'94 4, die hun coach in het zonnetje wilden zet ten. Er zijn acht teams uitgenodigd, waaronder één damesteam, die ver deeld over twee poules hun wedstrij den spelen. De aftrap is om 18.00 uur. de finale begint rond 21.45 uur. Toeschouwers zijn welkom. zich slechts dertien Texelaars, alle maal lid van de PvdA. Bij de brand in het cellencomplex op Schiphol, waar illegale buitenlanders in afwachting van hun uitzettin gevangen worden gezet, kwamen in de vroege ochtend van donderdag 27 oktober negen mannen en twee vrouwen om het leven. fdoJoopRorrmH) )263 Extra bedden ampeerboeren ;emeente gaat haast maken fe voorschriften voor het kam- bij de boer aan te scherpen. *uwe regels moeten er toe dat alleen nog boeren die rolwaardig agrarisch bedrijf in aanmerking komen voor rijstelling. Vooruitlopend hier- sloot de raad dinsdagavond i tijdelijke basis 250 extra laatsen uit de geven. Igifte van extra kampeerplaat- somstreden, omdat daardoor fcstaande quotum van 2000 ei wordt overschreden. Dat Ld er Eelman de raad toch kreeg, is omdat de politiek ff die al vier jaar wachten op 101 agu lunning de helpende hand ssteken. Het aantal is vol le om de oude wachtlijst weg 8ken. Tegenstanders waren ■Links en de PvdA. Tijdelijk or altijd', voorspelde Alfred atsenberg dat de bedden niet terugkomen. Ook Maria van an pek (WD) had er moeite mee, onder voorwaarde dat het Sdelijk is en dat de voorschrif- jjp poedig worden aangescherpt, "=ar fractie toch akkoord. Eel- I zegde toe in januari een voor- 1 2n de raad voor te leggen, 'feit er niet aan dat als de zijn ingegaan, er na van tijd weer vergunningen ten van onder meer hobby die niet meer aan de regels Overigens verzekerde de al eerder dat bedrijven vrijstelling kwijt raken, de ïgen om het kamperen af te igave biljarten ^•inschrijfformulieren voor de 016 kampioenschappen biljar- fevan 4 tot en met 12 februari Mof in De Koog worden gehou- worden pas begin december ^d bij de clubs, cafés en injizen. Uit de aankondiging in vnl 3ntvan d'nsdag jl. zou kunnen 'dat deze al beschikbaar zijn, is met het geval. Biljarters J Sn lid zijn, kunnen de formu- j ophalen bij de organisatie. Na twee nederlagen op rij heeft De Koog zondag in Kolhorn gelijk gespeeld tegen koploper Kaag vogels, dat door een uitje van het eerste elftal met spelers uit lage re teams aantrad. De Texelaars speelden een goede wedstrijd, maar misten een echte goalget- ter. De Koog kon met een nagenoeg fitte selectie aan de wedstrijd beginnen. Jord Hilstra en Yoni Houwing ont braken wegens blessures en Pieter List had familieverplichtingen. In het eerste kwartier was De Koog op alle fronten een klasse beter dan Kaag vogels. De bal werd snel rondge speeld, wat in kansjes resulteerde voor Pim Siebinga en Maunce de Groot. Na een kwartier spelen had Arnold Kets Kaercher de 1-0 op z'n hoofd, alleen kopte hij uit een hoekschop net over. Na 20 minuten spelen stuurde Roelf Siebinga Peter Koorn weg na een steekpass door het centrum van de verdediging. Voordat hij in botsing kwam met de keeper kon Koorn z'n schoen er nog tegen aan zetten, maar de bal rolde net naast het doel. Kaagvogels her pakte zich en kwam beter in het spel. Tot echte grote kansen leidde het niet. Na 35 minuten spelen was er een gigantische kans voor De Groot, na een strakke voorzet van Marcel Boone. De Groot schoot van zes meter naast. Hetzelfde over kwam Roelf Siebinga even later, ook hij faalde van dichtbij. Zo gingen beide ploegen met een 0-0 stand de kleedkamer in. In de tweede helft domineerde De Koog het spel opnieuw en speelde Kaag vogels voor een gelijkspel. Mau rice de Groot werd vervangen door Marcel Gieles. Het was eenrich tingsverkeer richting het doel van Kaagvogels, maar het ontbrak aan een goede eidpass, waardoor er geen echt grote kansen ontston den. In de 60e minuut werd Marcel Boone vervangen door Danny van der Park. Van der Park kreeg na een solo van Koorn vanaf 16 meter met een een goede schietkans. Maar in plaats van te schieten werd de bal te lang rondgespeeld, waardoor ook deze kans voorbij ging. Kaagvogels kwam er enkele keren gevaarlijk uit, maar de verdediging van De Koog onder leiding van Ben Sie binga stond als een huis. De sterk spelende Tristan Ellen stoomde als rechtsback enkele keren naar voren, maar ook zijn voorzetten konden niet binnen worden gewerkt. Zo bleef het bij 0-0. Vooraf had De Koog getekend voor een punt tegen de koploper, achteraf was het ech ter te weinig. Prins en Booy winnen darts Mare Prins en Monique Booy hebben zaterdag in 't Skiltje het Oudeschild open dartstoernooi gewonnen. Er hadden zich 37 heren en 16 dames aangemeld. Het jeugdtoernooi moest wegens gebrek aan deelnemers worden afgelast. Daarvoor hadden zich slechts tien spelers aangemeld. De darters werden ingedeeld in pou les, waar Mare Prins al van zich liet horen met een mooie 148-finish. Prins drong door tot de halve fina les, waarin hij Jeroen Huizinga met 3-0 versloeg. De andere halve finale was spannender. Mare Oosterhuis won met 3-2 van Gerrit Jan Booy. In de finale scoorde Oosterhuis een 140-finish, maar trok toch aan het kortste eind. Prins won met 4-3. Bij de dames was Brenda Verhagen op dreef. Tot de finale hoefde ze slechts één leg af te staan. In de finale bleek Monique Booy echter de sterkste. Zij won met 4-0. Het volgende toer nooi wordt gehouden op zondag 27 november in eetcafé De Kroonprins in Oosterend, aanvang 13.00 uur. Mini mumleeftijd voor deelname is 14 jaar. Dijker en Moree winnen kaartronde Arend Dijker en Piet Moree waren de sterksten in de zesde speel ronde van de Klaverjasclub Den Burg. Fenny en Rob Caspers toonden vormbehoud en behou den de leiding in het algemeen klassement. Dijker en Moree zijn dit seizoen goed op dreef. Zij wonnen deze ronde vooral dankzij een ijzersterk tweede spel van bijna 2500 punten. Hierna werden de scores wat lager, maar de eindscore (7462) was ruim voldoende voor de winst. Het was een tijd geleden dat zij een ronde wisten te winnen. De laatste keer was aan het eind van het seizoen 2002-2003. Dankzij dit resultaat werden vier plaatsen winst behaald en bezetten zij nu de vijfde plaats. Ook Femmy Schuring en Frans Bos spelen uitstekend. Drie gelijkmatige spelletjes en een uitschieter van ruim 2200 punten was voldoende om voor de tweede maal de grens van 7000 punten te doorbreken. Er werden zelfs nog iets meer punten gehaald dan vorige week (7192). Winst in het klassement leverde het met op. Zij blijven vierde, maar liepen wel een paar honderd punten in op de bovenste drie. Ernst Ellen en Jitze de Vries gaan door op de goede weg. Hun scores worden steeds een beetje hoger. Zij pakten nu met 6916 punten de derde plaats. Zij blijven achtste in het algemeen klassement. Gerda en Freek Veeger behaalden met 6915 punten een vierde plaats. Zij stijgen van een elfde naar een tiende plaats. Vijfde werden John Vlaming en Eric Jan Geus die zich met 6890 punten herstelden van de kleine inzinking van vorige week. Zij blijven op de zevende plaats staan. Gemiddeld werden 6385 punten gespeeld, de hoogste score tot nu toe. Ook het aantal marsen was met 35 stuks aan de hoge kant. In het algemeen klassement zijn de verschillen nog steeds niet groot. Fenny en Rob Caspers behaalden een goede score en handhaven zich op de eerste plaats. Erik Boogaard en Rob Stapersma staan op de tweede plaats met een achterstand van bijna driehonderd punten. Ook Cees Vinke en Carlo Bos hebben met een achterstand van vierhon derd punten nog altijd uitzicht op de eerste plaats. Winst voor Maas/Middag Wil Maas en Jan Middag waren de verrassende winnaars van de zevende speelronde van Klaver jasclub Den Burg. De leiders van het klassement, Fenny en Rob Caspers, werden tweede en bou wen hun voorsprong verder uit. Wil Maas en Jan Middag zijn in de eerste periode niet het gelukkigste koppel. Ze hebben al de nodige tegenslag moeten incasseren, maar in de zevende speelavond zat de wind in de goede hoek. De eerste drie spellen werden met goede scores gewonnen, alleen de laatste ronde moesten zij in de tegenstander hun meerdere erkennen. De score van 7054 punten was nét genoeg voor de rondewinst. Dankzij dit resultaat stijgen Maas en Middag van de acht tiende naar de zestiende plaats en doen zij de rode lantaarn over aan de concurrentie. Fenny en Rob Caspers pakte de tweede plaats door met vier regelmatige spellen 7020 punten bij elkaar te spelen. Omdat de con currentie minder goed op dreef was, wisten de leiders de voorsprong op de nummer twee bijna tot 900 pun ten uit te breiden. John Vlaming en Eric Jan Geus, kampioen in 2003- 2004, lijken geleidelijk op de weg terug en behaalden de derde plaats. Vooral in het eerste spel haalden zij behoorlijk uit en legden zij een solide basis voor de eindscore van 6973 punten. Zij stijgen één plaats en staan nu zesde. Ook Willem Koomen en Bart Weijdt hebben de regelmaat te pakken en zijn goed op weg. Voor hen was het jammer dat er in het laatste spel zand in de goed geolie de machine werd gestrooid, anders had er een score van boven de 7000 ingezeten. Nu moesten zij genoegen nemen met 'slechts' 6853 punten, genoeg voor een plaats winst. Zij staan nu vijfde. Gerard en Theo Witte zetten een streep onder een mindere periode door de vijfde plaats te pak ken. Het gemiddelde was met 6325 punten redelijk hoog. Er werden 33 marsen gespeeld. Fenny en Rob Caspers behouden de leiding in het klassement. Erik Boogaard en Rob Stapersma blijven tweede op bijna 900 punten achterstand. Cees Vinke en Carlo Bos staan derde met ruim 1100 punten verschil. Meiden Texel'94 pakken draad op De meiden van Texel'94-MA1 hebben zondag in de uitwedstrijd tegen RKEDO bewezen dat ze nog steeds willen meedoen in de race om het kampioenschap. De Texelaars waren met 0-8 veel te sterk voor de meiden uit De Goorn. De Texelse meiden, die twee keer op rij hadden verloren, hadden zich voorgenomen binnen tien minuten twee doelpunten te maken, Vooraf leek dat onbegonnen werk, maar toen Tessa Betsema na vijf minuten Dure kozijnen Vrije School De Vrije School in Den Burg heeft geen monumentale status, maar afgaande op de €180.000,- die nodig is voor de vervanging van 45 kozijnen, moet het wel een bijzonder bouwwerk zijn. Ook de gemeenteraad die het geld beschikbaar moest stellen, raakte er dinsdag niet over uitgepraat. De huidige grenen kozijnen zijn pas in 1993 geplaatst, maar verkeren nu-al in slechte staat, met tocht en vochtig heid in het schoolgebouw als gevolg. De gemeente kiest bij scholen bij voor keur voor kunststof kozijnen, maar de Vrije School geeft de voorkeur aan natuurproducten en wil graag houten kozijnen terug. De investering zat de raad met lekker, vooral door de torenhoge kosten, wat er toe leidde dat de raad het principe van besturen op hoofdlijn verliet en zich nadrukke lijk met de uitvoering ging bemoeien. 'Als het dan toch hout moet worden, doe dan redceder, dat kan veertig jaar mee. Maar waarom geen kunststof? Ze maken tegenwoordig kozijnen die er uit zien als hout', zei Martin Trap (WD). Roelie Bakker (TB) vond het allemaal wel best. 'Als de kinderen maar niet in een beschimmelde school zitten.' Ze vond wel dat de school eventuele meerkosten voor houten kozijnen zelf moet betalen. Wethouder Nel Eelman beloofde dat dit een punt van onderhandeling zou zijn. De raad ging uiteindelijk wel akkoord met het bedrag. het eerste doelpunt op haar naam schreef, leek het ineens realistisch te worden. Texel'94 bleef druk uit oefenen, waarna uit het niks de tweede treffer ontstond, toen een van de tegenstanders de bal in het eigen doel schoot. Vanaf dat moment domineerden de Texelse meiden en hadden ze de wedstrijd in hun zak. Asha Mechielsen maakte tien minu ten later een einde aan het laatste restje onzekerheid. Het leek met op te kunnen voor Texel'94, dat even later echter een kleine domper kreeg te verwerken, toen Mandy Bol wegens natrappen uit het veld werd gestuurd. Maar de scheids rechter had het kennelijk goed voor met de Texelaars, want hij vond het goed dat ze een invaller inbrachten. Niet veel later scoorde Mechielsen wederom, nadat ze enkele tegen standers op het verkeerde been had gezet. Vlak voor rust scoorde dezelfde speelster 0-5. Na de rust had Texel'94 geen pro blemen meer De doorgebroken Roos Hilstra waagde na een uit braak een schot (0-6), waarna ook Mechielsen en Anne Zegers nog een doelpunt maakten. Zuivelmuseum zoekt contact Jac Heeren van de stichting Melk boeren en Zuivelmuseum De Melk- maten in Rotterdam wil in contact komen met Texelaars die in een zuivelfabriek hebben gewerkt, zuivel hebben uitgevent of die familieleden of kennissen hebben die dit beroep hebben uitgeoefend. Tijdens een bezoek dat hij volgende week aan Texel brengt, hoopt hij informatie en materiaal over de voormalige Texelse zuivelfabrieken te kunnen verzamelen, waarmee het archief van het museum kan worden aan gevuld. Het Rotterdamse museum toont een overzicht van de geschie denis van de zuivelverwerking. De website www.zuivelmuseum.nl geeft een indruk. Heeren is te bereiken via telefoonummer 026-3332429 of 06- 51200143. Jongeren Informatie Punt Stilstaan bij brand Schiphol Leden van de Texelse afdeling van de PvdA hebben gisteravond op de Groeneplaats in Den Burg twee minu ten stilte gehouden voor de slachtof fers van de brand op Schiphol. De herdenking kwam tot stand na een oproep van het (landelijk) partijbestuur om samen met lokale organisaties en politieke partijen een wake te houden bij alle gemeentehuizen in Nederland. De oproep, die woensdagmiddag per e-mail naar de lokale afdelingen ging, was duidelijk wat laat verstuurd, want bij het Texelse raadhuis verzamelden De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag op eigen terrein een kleine maar nuttige overwin ning (2-1) op Waterloo uit IJmui- den geboekt. De Texelaars blijven daardoor kansrijk voor de titel. Zaterdag spelen ze de kampioens wedstrijd tegen Hellas Sport. Dros aan zet in zijn partij tegen de legendarische Viktor Kortsjnoi. kers Jaap Dros en Gerard Es hebben zich uitstekend erd in »en sterk bezet snel- gktoernooi, dat zaterdag unschoten werd gehouden. plaatsten zich na negen e voorronden voor de hoofd- waarin ze aantraden tegen 3 grootmeesters, onder wie igendarische Viktor Kortsj- ooit de nummer twee van de ld. den van schaakclub En Pas- deden in Bunschoten mee aan Kaaiemantoernooi, dat Igeorganiseerd door de plaat vereniging, die ook En Pas- leet en op dezelfde dag het ■estaan vierde. Het toer- [trok in totaal 95 deelnemers, tendste was de inmiddels 74 ide Viktor Kortsjnoi, die vorig >k al meedeed en daarmee il stof deed opwaaien, dat Dernooi op slag bekend werd. ïks het bescheiden prijzengeld in de schakers daardoor van en verre naar het kleine Bun- n. Spelers van naam waren anderen grootmeesters Friso ir, Dennis de Vreugt, Harmen man en Vladimir Baklan uit aïne, naast een handvol mees- in landelijke subtoppers. ;elaars presteerden wisse- Jaap de Wijk, Thomas Rigter van Barneveld scoorden in ti voorronden te weinig om zich voor de sterkste groepen te plaatsen. In de lagere regionen nes telden ze zich in de middenmoot. Maar Jaap Dros en Gerard van Es wisten goed raad met het snel le speeltempo, waarin de spelers slechts vijf minuten bedenktijd voor een hele partij kregen. Van Es kwam tot een score van 6,5 punten, Dros haalde zelfs een half punt meer. Daarmee plaatsten beiden zich voor de hoofdgroep. Dat gold opval lend genoeg niet voor grootmeester Jonkman, die zich met een plaats in de B-groep tevreden moest stellen. In de zestien deelnemers tellende hoofdgroep hadden beide Texelaars het - logischerwijs - zwaar en verlo ren ze hun meeste partijen. Winnaar werd Friso Nijboer (13 punten), voor Kortsjnoi (12) en Baklan (11,5). Dros (3) en Van Es (2,5) eindigden op de dertiende respectievelijk veertiende plaats. Toch werd het een gebeurte nis om niet snel te vergeten. 'Kortsj noi is een icoon van de schaakwe reld, een van de grootste spelers van onze tijd. In zijn glorietijd, toen hij op de Filippijnen tegen Karpov om de wereldtitel speelde, heeft hij de schaakhistorie verrijkt met een serie van de mooiste eindspelen uit de schaakgeschiedenis. Het is een eer tegen hem gespeeld te hebben', vertelde Dros na afloop. Bijgaand de partij die de Texelaar en zijn beroemde tegenstander speel den. Het commentaar bij de zetten is van Dros. Wit: Jaap Dros Zwart: Viktor Kortsjnoi 1 e4 e6; 2.d4 d5; 3.Pc3 Pf6; 4.e5 Pfd7; 5.Pce2 c5; 6.c3 Pc6: 7.f4 Db6; 8.Pf3 f6, 9.a3 a5; 10.Tb1 Le7; 11.Le3 cxd4; 12,Pexd4 Pxd4; 13.Pxd4?! (Een pionoffer waarover Kortsjnoi met zijn eigenaardig hoge, slepende stem na de partij met veel understatement opmerkte: 'An interesting pawn sacrifice, but I'm not sure if it is quite correct.' Uit praktische overwegingen koos ik voor de paardzet; mijn beroemde tegenstander geldt als 's werelds grootste kenner van deze opening. Achteraf toch niet verstandig, want na Lxd4 is de strijd open.) 13.... fxe5; 14.fxe5 Pxe5; 15.Lb5+ Lri7: 16.Lxd7+ Kxd7: 17.0-0 (Ik besloot eerst mijn koning in veilig heid te brengen - wat heet -, want het geplande 17,Pf5 faalt op 17.... Lc5. 18.Lxc5 Dxc5; 19.Pxg7? De3+; 20.De2 Pd3+; 21.Kd1 Pf2+ en zwart wint) 17.... Pc4; 18.Lf2Taf8; 19.Dh5? (In barre nood gespeeld. Het was de laatste ronde, misschien was hij moe en kon ik hem verrassen.) 10.... Pd2; 20.Pxe6? (Een laatste poging. Na de partij zei Kortsjnoi dat wit met 20.F}f5. misschien nog spelen kon. Niet goed is dan 20.... Txf5x? wegens 21.Dxf5! en wit is terug. Toch is wit na 20.Pf5 Lc5! in grote moeilijkheden. De strijd is helaas voorbij.) 20.... Dxe6; 21.Tbe1 Txf2! (En een fraaie slotzet, wit loopt snel mat.) Wit geeft het op: 0-1 Hoewel ze de boot misten, waardoor de wedstrijd met een uur vertra ging op het trainingsveld in plaats van op één van de hoofdvelden moest worden gespeeld, hadden de spelers en aanhang van Waterloo duidelijk zin tegen Texel'94 te spe len. Speciaal voor de gelegenheid reisden een cameraploeg en een muziekband rond zanger Richard van Egmond mee naar het eiland. Na afloop brak een gezellig feestje los in de kantine en werd een DVD bekeken. De selectie van Waterloo telde maar liefst zeventien spelers. Om een zo sterk mogelijke formatie te kunnen opstellen, had de club vrijaf gevraagd voor een ander team. In samenspraak met Texel'94 werd afgesproken dat beide clubs negen spelers opstelden. Texel'94 was weinig onder de indruk van het vertoon en kwam al snel op voorsprong. Doelpuntenmaker was John Galesloot, die de bal hard in de linkerhoek schoot. Paul Bakker kreeg daarna een paar uitstekende kansen de voorsprong uit te brei den, maar hij schoot een paar keer vlak over of naast en raakte ook een keer de lat. Keeper Martijn Verbeeke hield zonder veel moeite zijn doel schoon. Na de rust lukte het Paul Bakker toch te scoren, maar toen Waterloo even later met een gelukje op 2-1 kwam, werd het nog even spannend. De gasten zetten hun tegenstander onder druk, maar die gaf geen krimp. Zaterdag speelt Texel'94 thuis tegen Hellas Sport, waarvan in Zaandam met 4-2 werd gewonnen. Wint Texel'94, dan vol staat een gelijkspel tegen het onder- aanstaande Koedijk voor de titel. Houdt Hellas Sport de Texelaars van een overwinning af, dan veroveren de Zaandammers de titel. Eschweiler breekt eigen records Sverre Eschweiler (12) heeft zondag tijdens limietwedstrijden in Amers foort op al zijn afstanden zijn per soonlijk record gebroken. De 50 meter vrije slag legde hij af in 29.64 seconden, de 100 meter vrije slag in 1.04.00 en de 100 meter rugslag in 1.15.17. Hij eindigde daarmee op de vijfde, derde en eerste plaats in zijn leeftijdscategorie. Aan de wed strijden deden 43 zwemverenigin gen mee. Eschweiler kwam uit voor zwemvereniging Hoorn-Aurik.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7