'Ikmiljonair? Dat bepaalt de markt' Loopbaan Michiel Berger als jongensboek M TEXELSE g COURANT Over Nedstat Wetenschapsquiz met onderzoekers NIOZ en Alterra JubileumProeverij Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier TEXELSE ^COURANT Radio Texel lQfj.l VRIJDAG 18 NOVEMBER 2005 )oit verkeerde hij in de veronderstelling zijn dagen te slijten in jienst van de wetenschap. Turend door megatelescopen naar idere sterrenstelsels en druk doende met het verwerken van formatie uit waarnemingen. In de sterren stond echter wat iders geschreven. In het laatste jaar van zijn studie astro- mie kreeg zijn leven een onverwachte wending door een finding die het Internet op zijn grondvesten deed schud- i. Inmiddels staat oud-Texelaar Michiel Berger (35) aan het oofd van een internationaal bedrijf met 120 medewerkers en ■ntoren in vijf landen. Een nadere kennismaking. formeel gekleed en met een jon- ensachtige uitstraling verwelkomt lichiel Berger de verslaggever in {(Amsterdamse hoofdkantoor van bedrijf Nedstat. Een concern izich bezighoudt met het ontwik- fon en verkopen van program- atuur om websitebezoek te ana- ren. Als CIO, Chief Innovations 'fricer. is hij een van de twee grote onzen van dit internationale bedrijf 3t in dit marksegment Europees ctleider is. Bergers uitvinding ond aan de basis van dit suc- esvolle bedrijf, dat al enkele jaren it vermeld in de Deloitte Tech- lology Fast 50, een ranglijst van 50 snelst groeiende technolo- Irijven met het hoofdkantoor lederland. Het kantoor op de Ie verdieping van een kanto- iplex in Diemen-Zuid is func- maar sober ingericht. Kunst onder meer Theo Mackaay voor wat kleur in de enigs- grauwe kantooromgeving. It's ien's world bij Nedstat, want de luwelijke medewerkers zijn ver- neg in de minderheid. De sfeer is moedelijk. 'De bedrijfscultuur is if dat de deuren altijd open staan. bij mij. In principe kan iedereen i zo binnenlopen. Buitenlandse Zadt foewerkers hebben daar nog wel ns moeite mee, maar ik span eer voor in dat ook mijn kantoor -jje|^ igdrempelig blijft.' De verschil- skey rbitti 0 )rarh ouders en bijna twee jaar oudere zus naar Texel. Zijn vader krijgt een baan bij het NIOZ en het gezin gaat wonen in Den Hoorn. Michiel doorloopt de Jan Drijverschool en doet op de OSG met goed gevolg VWO-exa- men. Hij heeft goede herinneringen aan zijn jeugd. 'Ik vond het fijn om in een dorpje op te groeien. Zo de straat oversteken en dan in het gras lekker vliegeren. Fantastisch.' Na de middelbare school gaat Berger natuur- en sterrenkunde studeren aan de Universiteit van Amsterdam. 'Ik ging voor natuurkunde, maar mijn favoriete vak bleek sterrenkunde. In het derde jaar heb ik toen die richting gekozen.' De belangstelling voor het heelal wordt hem op jonge leeftijd al door zijn vader bijgebracht. Dikwijls gaan vader en zoon Berger samen naar de sterren kijken. 'We hebben veel speciale gebeurtenissen gezien. De spaceshuttle met Wubbo Ockels en de komeet Halley. Samen kijken in de vrieskou met dikke handschoe nen aan.' In zijn laatste studiejaar, waarin hij veel stage moet lopen, daalt zijn belangstelling voor ster renkunde en staat zijn vermoedelijke loopbaan hem steeds meer tegen. 'Het is een klein vakgebied. Je leert steeds meer over steeds minder. geboren om iets handigers en beters te maken.' Hij bouwt een onzicht bare code in de pagina's in, zodat bij het oproepen van die bewuste pagina ook dat bestandje wordt bin nengehaald en daardoor exact kan worden bijgehouden hoe vaak een webpagina wordt geraadpleegd. 'Ik had eigenlijk al meteen door dat er wat in zat, want goede manieren om bezoekers te tellen waren er niet.' Berger ontwikkelt een bètatest, een proefversie, die vanaf zijn eigen website gedownload kan worden en door iedereen gebruikt. De gebrui kers vraagt hij om commentaar en mogelijke verbeteringen. Perfecte match De homepage van Michiel Berger is in die tijd al erg populair. Een groot deel van de website is ingericht met informatie over HTML, de codering die toen de norm was voor het bouwen van websites. De oud-Texe laar verstrekt die info gratis. Na een maand krijgt hij een mailtje dat zijn loopbaan definitief zal veranderen. 'Hans Veldhuizen nam contact met mij op. Hij werkte als communica tiemanager en exploiteerde verder de website The surprising site of the day, waarin hij bepaalde Nederland se websites in het zonnetje zette. Wat ik had bedacht was precies wat hij zocht om zijn klanten inzicht te geven in bezoekersaantallen.' De twee maken een afspraak en tus sen hoofd- en nagerecht wordt het contract getekend. Berger en Veld- huyzen blijken de perfecte match: Berger als creatief brein, Veldhui- n de Indiase programmeurs, die tijdens e n Amsterdam werd geplaatst. de database. Daardoor werd het systeem een stuk sneller. Bovendien hebben we nu één van de beste IP- databases ter wereld.' Amerika Wat beide oprichters verwachten, gebeurt: de vraag vanuit de zakelijke markt naar goede analysemogelijk heden groeit snel. 'We hebben heel 1996 gewerkt aan Nedstat Pro en ondertussen was ik ook nog bezig met het promotieonderzoek voor mijn studie sterrenkunde. Daarnaast was ik degene die moest opdra ven bij technische storingen en Inmiddels bevindt zijn leven zich in rustiger vaarwater. Met vrouw Moni que, die hij in de beginjaren negentig op Texel leert kennen in café De Pilaar, en zoons Menno (6) en Youri (3) woont hij in Alkmaar en is hij ver lost van de dagelijkse stress. 'Ik heb nu geen directe afdeling onder mij Ik ben geen echte manager, dat kan ik niet. dus daar ben ik mee gestopt. Ik houd mij het liefst bezig met de ontwikkeling van producten en het ontdekken van trends in de markt Op kantoor is hij vooral tijdens kan toortijden. 'Hoeveel uur ik werk per week? Dat is moeilijk te zeggen, zen als de onvermoeibare netwerker zo. Het gebeurde regelmatig dat ik Vijftig misschien of veertig of zestig. met bovendien grote kennis van het Internet. Het ontwikkelde program ma, dat van Berger de naam Nedstat op woensdag al ruim 40 uur had gewerkt in die week. Mijn vriendin zat toen voor negen maanden in ide medewerkers kenmerken de lerse afdelingen. Op de afdeling fes en marketing wordt zichtbaar Iers gewerkt dan bij techniek. Als staat Berger aan het hoofd van afdeling productontwikkeling en 'ist hij wat er wordt ontwikkeld voor wie. Verder speelt hij een langrijke rol in de 'vertaalslag' sen de marketingmensen en ontwikkelaars. Zoals algemeen ^<end in de ICT-branche spreken itwee afdelingen een andere taal: commerciële medewerkers die producten aan de man moeten ingen en de wensen van klanten erbrengen hebben geen verstand de technische aspecten en de ds en whizzkids' kunnen zich trekt niet inleven in de gebrui- rs van de door hen ontwikkelde xjrammatuur. Berger verstaat ide kanten en zorgt er voor dat isen en mogelijkheden worden nengebracht in een goed pro- ct. Een heerlijke positie, zo zegt De meeste tijd ben ik bezig ithet begeleiden van nieuwe ont- Ikelingen. Daarnaast vind ik het langrijk om te weten wat gebrui- s willen en dus geef ik ook lessen Het dagelijkse werk bestaat vooral uit het verwerken van data. Veel data, van meer en meer waarne mingen. Dat is soms saai werk en bovendien moet Je het geld voor onderzoek bij elkaar schrapen. Ik vond dat steeds minder interessant.' Niettemin studeert hij cum laude af en begint hij als ayo aan zijn promo tieonderzoek. In die tijd wordt zijn belangstelling voor Internet gewekt. Het wereldwijde web staat in de kinderschoenen, maar Berger ziet al snel dat daar mogelijkheden lig gen. Zijn eerste website maakt hij in 1994, voor de wetenschapsdag van dat jaar. 'Ik maakte een site over de komeetinslag op Jupiter. Daar voor had ik overal vandaan prachtige waarnemingen verzameld en op de la's. Zo kun je er beter voor zor- dat de softwareo.ntwikkelaars Jnjpen wat er wordt bedoeld.' Sterrenkunde jonge leeftijd verhuist Berger, boren in Wageningen, met zijn site gezet. Mensen kregen een vir- groepen mensen over bepaalde tuele rondleiding en vragen werden beantwoord.' De site, voor die tijd behoorlijk revolutionair, slaat aan bij een groter publiek en Berger krijgt meer verzoeken voor het maken van homepages. Hij maakt onder meer de eerste website over voetbalclub Ajax. Die trekt bezoekers uit de hele wereld en opent Berger de ogen voor de ongekende mogelijkheden van het wereldwijde web. Als hij op een bepaald moment websites maakt die niet op zijn eigen werk station staan, irriteert het hem dat hij niet kan zien hoeveel bezoekers die sites trekken. 'Er waren wel teller tjes die bijhielden hoeveel bezoekers er op een site kwamen, maar die werkten met goed. Zo werd het idee Vetstat is Europees marktlei- fer in het meten, rapporteren analyseren van websitebe- sek. Bij de zogeheten real- toe-methode die in 1996 werd ffiwikkeld, wordt er een stukje »de in elke pagina gezet dat m signaaltje geeft aan de ser vers van Nedstat als een bezoe ker een pagina oproept. Dage- |ks gebruiken 12.500 zakelijke 'ebruikers de informatie die Nedstat over hun bedrijf verza- ielt. Naast het Amsterdamse 'oofdkantoor zijn er vestigin gen in Antwerpen, Frankfurt, ■anjs en Londen. Volgend jaar wit er een kantoor in Spanje Nedstat is inmiddels tien kwartalen achtereen winstge en boekte vorig jaar een ■fccordomzet van 9 miljoen euro. net bedrijf overwoog in 1999 beursgang, maar zag daar iwege de risico's toch vanaf, aandelen van de bv zijn in bezit van de oprichters. kreeg, wordt door het bedrijf van het tweetal, dat in 1996 start onder de naam Compass Interactive bv, gratis verspreid onder particulieren om naamsbekendheid te krijgen en te leren omgaan met de grote hoe veelheid data die het grootschalige gebruik met zich meebrengt. Het blijkt een gat in de markt: aan het eind van het jaar zijn 15.000 nedstat- tellers in omloop, herkenbaar aan het blauwe vierkantje met het rode grafiekje. Berger staat die begintijd nog goed voor de geest, 'ledereen wilde het hebben. We werkten met vier personen in een kleine ruimte, bijna dag en nacht, zonder veel te verdienen want de enige inkomsten die we toen hadden, kwamen uit de verkoop van een paar banners.' Volgens Berger is toen wel de basis gelegd voor de huidige werkwijze van Nedstat: effectief maar voorzich tig. 'Het dataverkeer groeide enorm, waardoor de servers traag werden, maar geld voor extra servers had den we niet. We moesten dus heel goed nadenken of het niet beter kon, voordat we overgingen tot de aanschaf van nieuwe hardware. Er is toen veel bedacht dat we nu nog steeds gebruiken.' Een voorbeeld van het creatieve denken uit die tijd is de aanleg van een I P-database, een digitale opslagplaats waarin de herkomst van de bezoekers wordt opgeslagen. 'Het was niet moge lijk om direct na te gaan uit welk land een bepaald IP-nummer kwam, dus werd het eerst opgeslagen in Honduras, dus dan werk je ook mak kelijk veel uren.' In 1997 wint Berger de Voskoprijs voor Jonge Netwerk strijders. Kort na de introductie van de zakelijke Nedstat-versie, komt het bedrijf met een'nieuw product: Sitestat, bedoeld voor grote onder nemingen die een onbeperkt aantal pagina's willen meten. De groei van het bedrijf neemt een vlucht Er wor den verkopers in dienst genomen, programmeurs en een systeembe heerder. 'Ik ben sterrenkundige en wist te weinig van programmeren en systemen. Daarvoor zijn specialis ten.' In 1998 besluiten Veldhuizen en Berger de oversteek naar Amerika te wagen. 'We hadden een goed product en dachten wat we hier Het is ook maar net wat je onder werk verstaat. De computer heeft bij ons thuis een centrale plek in de woonkamer en ik surf regelmatig over Internet. Daar leer ik van. Het loopt erg in elkaar over, maar dat vind ik met erg. 's Avonds vind ik juist een prettige tijd om ongestoord met een laptop op de bank over iets te puzzelen.' Toch staat hij, tegenwoor dig met algemeen directeur Michael Kinsbergen naast zich, wél aan het hoofd van een bedrijf met 125 mede werkers. 'Als je er over nadenkt, is het heel apart. Ik heb veel geluk gehad Mazzel dat ik juist in contact kwam met Hans Veldhuyzen en niet met een of andere marktonderzoe ker of ontwikkelaar.' Hij denkt dat zijn Texelse jeugd er mede voor heeft gezorgd dat hij met beide benen op de grond is blijven staan. 'Ik ben erg nuchter Heb niet het gevoef van' goh, wat ben ik fantastisch. Ik heb ook geen uitbundig kantoor, maar een gewoon hokkie. Bovendien leef ik zuinig.' Toch is het moeilijk voor te stellen dat de bedenker van zo'n populair programma daar niet meer van geprofiteerd zou hebben. 'Of ik miljonair ben? Dat hangt ervan af hoe je het ziet. Ik heb een flink pak aandelen in het bedrijf en afhankelijk van de laatste transacties ben ik het misschien wel of misschien met. De markt bepaalt dat. Maar ik kan er nog geen halfje wit van kopen. Ik ben kunnen, kunnen we daar ook. zouden we maar één procent van de tevreden met wat ik heb en Nedstat markt pakken, dan was het al goed.' voelt nog steeds als mijn kind. Ik Er wordt een kantoor in Amenka vind het fijn om hier nu een belang- geopend en diverse grote internatio- rijke rol te spelen.' nale bednjven tonen belangstelling. 'Het was een ongelooflijk leuke tijd. We zaten aan tafel bij bedrijven als British Airways. Ontzettend cool als je daar een geslaagde demo geeft.' Texel Ondanks zijn positie leeft Berger een onopvallend bestaan, dat ovengens van dag tot dag gevolgd kan worden Toch kent het Amerikaanse avontuur op Internet. Op zijn eigen homepage geen succesvol einde. In 2000 wordt (www.michielb.nl) plaatst hij dage- het kantoor opgeheven. 'Het liep lijks foto's van de dingen die hij en voor geen meter. De markt was daar zijn gezin meemaken. Een opvallend veel scherper en het aantal bedrijven gegeven, aangezien Michiel Berger dat zich met dit werk bezighield eerder verlegen dan extravert lijkt, veel groter. Bovendien hadden we te 'Misschien is dat juist wel een soort Nedstat Amsterdam. maken met een dure dollar. We heb ben er veel te veel geld ingepompt.' Dan besluiten beide directeuren zich volledig op Europa te richten en hier marktleider te worden. De naam van het bedrijf wordt veranderd in Ned stat, omdat die naam inmiddels alom bekend is. Stress Voor Berger persoonlijk zijn de laat ste jaren van het millennium zwaar. Zijn bednjf maakt een razendsnelle ontwikkeling door en in 1999 wordt hij vader van zoon Menno. 'Het was enorm hectisch. Mijn vrouw Monique had een zware bevalling en op de Texel. Monique die zegt altijd dat zaak gebeurde van alles. Liep ik tus- ik compleet verander als ik op het sen het smeren van de beschuit met eiland ben. Je bent super relaxed muisjes door weer met Amerika te en je kijkt anders uit je ogen, zegt ze bellen...' Als hij tijdens een bezoek dan. Maar de reistijd is te lang, het zit aan de videotheek uitval van zijn er nu gewoon niet in.' gezichtsvermogen aan de linkerkant krijgt, is dat voor Berger het signaal Tekst en foto's dat hij het rustiger aan moet doen. Louise van der Sluis aanvulling. Veel mensen op het werk lezen het ook, maar ik laat natuurlijk alleen zien wat ik wil laten zien. Het is geen webcam die 24 uur per dag aanstaat. Ik weet net genoeg van de programmatuur om de foto's die ik met mijn telefoon maak op de site te krijgen Hoewel hij niet meer dan vier keer per jaar naar Texel komt om zijn moeder, die hier nog woont, te bezoeken, zou Berger dolgraag op het eiland willen wonen. 'Ik heb hier geen contact meer met jeugdvnen- den en ik volg het Texelse nieuws ook met. maar als het zou kunnen, dan zou ik zeker teruggaan naar "terzoekers van het NIOZ en srra doen zaterdag 25 novem- "nee aan de Nationale Weten- tapsquiz, die dit jaar voor de tolfde keer wordt gehouden. ^sVeth (NIOZ) en Norbert Dan 's (Alterra) vormen samen met Kraak van het Nederlands ®uut voor Visserij Onderzoek Uitluiden het 'Zeeteam', dat opneemt tegen drie onder- *ers van de Technische Uni- *teit Eindhoven. Beide teams worden bijgestaan door studenten, die verschillende proeven en experimenten uitvoe ren. De quiz wordt georganiseerd en uitgezonden door de VPRO, in samenwerking met de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). De presentatie is in handen van Rick van der Ploeg, hoogleraar economie en oud-staats secretaris van Cultuur en Media. De vragen van de quiz staan op zaterdag 26 november in bijna alle dagbladen en op internet. Lezers kunnen hun antwoorden insturen tot 12 december. De winnaar wordt bekend gemaakt in de tv-uitzending op zaterdag 24 december (aanvang 22.15 uur). In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg wordt zon dag 20 november voor de 25ste keer een bierproeverij gehouden. In ruim vijf jaar zijn meer dan 250 ver schillende bieren van over de hele wereld geproefd, door een steeds wisselende groep bezoekers rond het Texels Bierproevers Genoot schap. Bij de jubileumproeverij staat de Noord-Hollandse brouwerij SNAB (Stichting Noord-Hollandse Alternatieve Brouwers) centraal, die met Ezelebok onlangs winnaar werd van de verkiezing van het lekker ste bokbier van Nederland. Op de proevenj serveren zij al hun bieren. De Twaalf Balcken serveert bij ieder bier een bijpassende versnapering. Extra glans krijgt het jubileum door een kleine bierquiz en aan de hand van de cijfers van alle proeverijen wordt uitgemaakt wat het lekkerste proefbier was. De proeverij begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is afhankelijk van de ingekochte bieren, maar ligt rond de €10.-. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Dat kan in het café. tel. 312681. Zondag 20 november 2005 laatste zondag van het kerkelijk jaar; herdenking van de overledenen. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. RA. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. F van Helden uit Oos terend. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. K.F Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u ds. PC. Barnard; 19.00 u. ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 u. ds. PC Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. M D. Kuiper, extra collecte voor Werk groep Geweldloos Samenleven. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u The Gospeltrain, woord-communieviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openba re lezing, 10.30 u Als chnstenen bekommeren wij ons om andere men sen; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Pas op voor een trots hart. Sinterklaas. Knjgt elke vreemdeling zo 'n hartelijke ontvangst? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en infor matie. ook voor het berekenen van de eigen bijdrage, op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Cen traal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg. huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44. Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Bloedafname: Stichting Artsenlabo ratorium en Trombosedienst Kop van Noord-Holland, Emmalaan 65, Den Burg. Maandag en donderdag van 8.30 tot 11.15 uur. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.. zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon- 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Bnnk 6. is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag .en. donderdag van 13.00 tot 17-sOG-uur; Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel 312527. Psycholoog: J. van den Berg. tel 310386 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijd voorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg, Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001. dag en nacht bereik- Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, élke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10.1793 EH De Waal yL Werk aan de weg In de week van 21 tot en met 27 november zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamhe den afgesloten. Den Hoorn: Mokweg afgesloten; Naalrand tussen Klif en Mokweg afgesloten De Dennen: Mon- nikenweg tussen Tempeliersweg en Ploegelanderweg afgesloten; Randweg tussen Westerweg en Ploegelanderweg afgesloten; Ploegelanderweg tussen Randweg en Rozendijk afgesloten. Den Burg: fietspad langs Waalderstraat tus sen Spinbaan en Maricoweg afgeslo ten; Gasthuisstraat tussen Vogelenzang en Hogerstraat afgesloten op dinsdag; Gravenstraat, tussen Weststraat en Hogerstraat afgesloten op dinsdag. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Hommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34.65 33,05 lautoratocni Per jaar 67,50 65.35 .iuto™t*chi Bij verzending naar het buitenland zijn jxsr- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: aankomst Sinterklaas 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u, Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9