Pieter Jan Koorn (83) erelid KTF Bibliotheek krijgt nieuwe inrichting TEXELSE J COURANT .as- en contructiewerker opent werkplaats RAL, Bedrijvig heid Ut F amilieberi chten Meer dan een postzegel »sf Overmaat in zijn werkplaats aan de Slotskolk m Oosterend. DINSDAG 29 NOVEMBER 2005 Het interieur en de inrichting van de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg gaan op de schop. De oude metalen boe kenkasten worden vervangen, de muren krijgen een nieuw kleurtje en de vloerbedekking wordt deels vervangen. De bibliotheek is van vrijdag 9 tot en met zondag 18 december gesloten. De huidige metalen boekenkasten zijn ongeveer vijfentwintig jaar oud. Volgens bibliothecaris Maaike Vonk vertonen ze inmiddels de nodige roestplekken en zijn het ook niet de stevigste meer. 'Er is er zelfs een keer één ingestort waar het bestuur bijstond.' De metalen kas ten worden vervangen door nieuwe exemplaren met zogeheten glazen kopschotten, waardoor de nieuwe kasten er ruimtelijker uitzien. De medewerkers van de bieb staat met de vervanging een logistieke operatie te wachten. De bibliotheek beschikt over zo'n 27.000 boeken en die moeten nagenoeg allemaal tijdelijk elders in het gebouw wor den opgeslagen. Daarna moeten ze weer terug op de juiste plekken in de nieuwe kasten worden gezet. Tegelijk met de vervanging krijgen de muren een nieuwe laag verf en worden versleten gedeelten van de vloerbedekking vervangen. Vonk: 'Dat nemen we meteen mee als de ruimte toch leeg is.' Het zogeheten pc-eiland op de begane grond wordt eveneens onder handen genomen. Twee computers waarin bezoekers op de catalogi kunnen zoeken, worden tussen de nieuwe boekenkasten gezet. De vier internetcomputers van het pc- eiland verhuizen naar beneden naar de leeszaal. Daar komt één leestafel minder te staan, maar op de begane grond komt een extra leestafel aan de 'Bernhardkant'. Het weghalen van het pc-eiland moet de biblio theek van binnen eveneens een ruimtelijker aangezicht geven. Voor bezoekers wordt het mogelijk wennen als ze vanaf 19 decem ber de veranderde bibliotheek bin nenlopen. De nieuwe boekenkasten worden diagonaal geplaatst. Bezoe kers die iets niet meer kunnen vin den, kunnen een beroep doen op de medewerkers van de bieb. De herinrichting heeft volgende maand plaats, omdat dat afhankelijk was van de leverancier van de kasten. Vonk: 'Het was de keuze tussen december of pas ver in het voorjaar.' De bibliotheek werd in december 1996 voor het laatst heringericht. Om te onthouden [Joost Overmaat uit Oosterend aan de Slotskolk een las- en N onstructiebedrijf gestart. De letaalbewerker verricht werk- imheden voor bedrijven en larticulieren, beheerst een breed ;gebied, waarbij zijn voorkeur jaat naar ambachtelijke klus- werkplaats aan de Slotskolk jemt de sfeer van een ambach- dijke smederij waarin alleen het uderwetse smidsvuur lijkt te ont leken. Tegen de muur een stelling iet allerlei soorten, maten en pro- elen staal en op de vloer een werk- en verspreid allerlei machi- om het metaal te bewerken, let hebben van zo'n werkplaats een langgekoesterde wens van 5ze uit Amsterdam overgekomen exelaar. Tot voor kort woonde hij in len Hoorn, maar omdat daar geen edrijfsruimte beschikbaar was ver- 7i uisde hij naar Oosterend, waar met partner en hoefsmid Mari- !te Smit inmiddels aardig z'n draai eeft gevonden. De metaalbewerker doorliep een opleiding aan de MTS, opleiding werktuigbouw. Hij kan bogen op een veelzijdige loopbaan. In Amsterdam bestierde hij een klusbedrijf, was fietsenmaker, begeleidde zogehe ten crimikids (jeugdige delinquen ten), waarna hij weer voor zich zelf begon. Het werk varieerde van het maken van winkelinterieurs tot reclameobjecten, zoals bijvoorbeeld de auto van Bolletje en van trap hekken en leuningen tot kasten, deurkrukken, fietskarren en hekken. 'Ik restaureerde ook oude schepen, zoals de eerste rondvaartboot van Amsterdam.' Toen zijn werkplaats in de binnen stad door het drukke verkeer met de auto steeds slechter bereikbaar werd, 'vluchtte' hij naar Texel, het eiland waar zijn partner is opge groeid. In Den Hoorn pakte hij zijn vak weer op. 'Ik deed allerlei klus sen, voor particulieren en bedrijven en instellingen. Voor het NIOZ ver richtte ik laswerk aan diepzeeframes van aluminium en titanium.' Andere opdrachtgevers waren het hoog heemraadschap, De Wit Installatie techniek, Rijkswaterstaat en Tex- dok. In zijn werkplaats heeft hij appara tuur voor onder meer het snijden, smeden, boren, zagen, draaien en lassen van metalen, onder ande re MIG- en TIG-lassen, hardsol- deren en andere lasmethoden die hij beheerst. 'Klanten kunnen voor allerlei metaalklussen bij mij terecht, zolang het maar ambachtelijk is. De ene keer heeft de klant een duidelijk idee, de andere keer ontwerpen we het in samenspraak of ik bedenk het zelf. Ik maak vooraf een schets om de klant te laten zien hoe iets er uit komt te zien.' Momenteel reviseert hij een draai bank voor zijn eigen werkplaats. Daarnaast koestert hij de ambitie om een paar producten in eigen beheer te maken, projecten die hij liever nog even voor zich houdt. Bibliobus Elke dinsdag op Texel. Den Hoorn, Drijverschool 9.10-10.55; Oude- schild, Bruinvisschool 11.15-12.15 uur; Midden-Eierland, Strijbos- school 13.00-13.45; De Cocksdorp, Eierlandsche Huis 14.00-14.45; De Koog, Nikadel 15.00-15.45; Ooste rend, dorpshuis 16.00-17.45 uur. Bibliotheek Openbare bibliotheek, Drijverstraat 7, Den Burg. Open: maandag 10.30- 12.30 uur; dinsdag 14.30-20.30 uur; woensdag 14.30-17.00 uur; donder dag 14.30-17.00 uur; vrijdag 14.30- 20.30 uur; zaterdag 10.30-12.30 uur. Bureau Jeugdzorg Voor hulp aan jongeren bij proble men en voor opvoedingsondersteu ning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies kunnen ouders en of jongeren elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur bellen met num mer 0900 2223330. Medewerkster Anneke Dekker is iedere donderdag aanwezig op Texel. Diabetes Voor alle vragen over Diabetes; Dia- beteslijn 033-4630566, www.dvn.nl. Dierenbescherming Meldpunt bij Riet Veenendaal, tel. 315305. VERVOLG VAN PAGINA 1 Oost De plannen van Westerlaken en Kooger zijn daar nog met in opge nomen, maar de commissieleden stelden er wel vragen over. Over de precieze inhoud van de gesprekken die momenteel worden gevoerd en de aangepaste plannen, deed de wethouder nog geen uitspraken. Rechter mild voor inbreker !en 22-jarige inwoner van Den lurg die deel uitmaakte van het io dat in 2004 en 2005 zeven iken pleegde, is maandag ver- ~z', ordeeld tot een voorwaardelijke akstraf van 200 uur. Een aan- ienlijk lagere straf dan de twee lededaders. e inbraken in Den Burg vonden laats in de periode van maart 2004 februari 2005. Er werd ingebro- =n in een bakkerij, tandartsenprak- en een slijterij. De betrokkenheid van de Texelaar, die zich in Den Helder moest verantwoorden voor politierechter B. Franke, was bewe zen. Officier van justitie A. van der Kooij eiste een milde straf omdat de man kampt met problemen van psychische en psychologische aard, waarvoor hij momenteel wordt behandeld in het MCA in Alkmaar. Verzachtende omstandigheid was ook het feit dat het de eerste keer was dat het de eerste keer was dat de Texelaar in de fout ging en dat hij zich uit het 'wereldje' heeft losge maakt. De rechter koppelde aan de voorwaardelijke straf een proeftijd van twee jaar. Zwerfvuil haventje Het is bewoners van De Cocksdorp al langere tijd een doorn in het oog. Schepen van de bruine vloot die in het 'haventje van Sil' aanleggen laten soms het nodige zwerfvuil achter zonder het op te ruimen. Een verzoek van de dorpscommissie vlak. Hij was secretaris, voorzitter, aan het college van burgemeester en wethouders om handhavend op te treden, had echter geen zin. Bur gemeester Joke Geldorp liet weten dat de bruine vloot in het haventje wordt gedoogd. Handhavend optre den is alleen mogelijk als er sprake vele jubilea evenzoveel eremetalen is van extreme overlast. Pieter Jan Koorn uit Den Burg is gisteravond benoemd tot erelid van het Koninklijk Texels Fan- farakorps. Die hoge eer viel de 83-jarige nestor van de muziek vereniging ten deel vanwege zijn uitzonderlijke verdiensten voor KTF. 'Maar ik heb het niet alleen gedaan. Ik was misschien de voorman, maar zonder anderen die ook heel veel voor de vereni ging hebben gedaan, had ik het niet gekund.' Dezelfde feestmars die Koorn (83) in zijn ruim 72-jarige loopbaan bij KTF zo vaak heeft gespeeld, schalde gisteravond te zijner ere door het fanfaregebouw, waar wethouder Annie Hin hoogstpersoonlijk naar toe was gekomen om het erelid maatschap uit te reiken. Het was niet de eerste onderschei ding voor de oudste muzikant van KTF, die in 1933 lid was geworden. Al drie jaar later kreeg hij de eretitel van trouwste bezoeker van de repe tities, wat veelzeggend was voor de inzet van de bugelspeler. Minstens zo actief was hij op het bestuurlijke leidde nieuwe muzikanten op en leider van het jeugdorkest, waarbij hij veel van die taken lange tijd com bineerde. Het leverde hem vooral toen zijn leeftijd hoger werd vele lof tuitingen op. Zo werden hem bij de ook een koninklijke onderscheiding, in zijn geboortehuis aan de Hem- slechts dertien man sterk verscheen Met zekerheid wist hij het niet, maar merkooi een serenade ten gehore en toch een eerste prijs uit het vuur hij schatte zo'n tien dirigenten te bracht. sleepte. Maar het mooiste van het hebben 'versleten' en als mooi- Bijzonder waren ook zijn anekdo- fanfare, vond hij de repetities. 'Elke ste moment herinnerde hij zich zijn tes over de vele concoursen, zoals keer weer leuk.' 50-jarig jubileum, toen het fanfare dat in Breda, waar het orkest met op de revers gespeld en ontving hij Wethouder Annie Hin van Cultuur overhandigt Pieter Jan Koorn de oorkonde die hoort bij het aan hem verleende erelidmaatschap van KTF. (Foto GomrO Timmermon) Je 0(i jk sin oezint et gali it trans site v! od.nl Geef het beste uit je leven. Geef het beste uit je ziel. Zonder ooit bevreesd te wezen of het in goede aarde viel. Marie Th Koolj Na een arbeidzaam leven is in vrede van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Marie Theodora Kooij eerder gehuwd met Piet Boersen 130 april 1914 t 27 november 2005 André en Rietje Ton en Ank Marianne en John Theo In herinnering José en Hans Corry en Kees Peter en Angela Briggitta Klein- en achterkleinkinderen lollards", kamer 6 |DeZes 12 11791 EX Den Burg JMoeder ligt op haar kamer, waar gelegenheid is tot condoleren op woensdag 30 november van pl.OO tot 12.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. )nderdag 1 december wordt moeder om 14.45 ■uur begraven op de R.K. begraafplaats aan de ïsomlaan te Den Burg. «respondentie-adres: Corry Commandeur, ■Vloedlijn 43,1791 HK Den Burg. IN MEMORIAM Dat een eeuwig leven bestaat uit liefde, zorg en geluk, bewijs jij! Gegroet lieve Henny (Knuffel van Jakov) Frans, Bianca Mike, Arnold Serena, Elles Daniël, Jhessy en Lente In liefdevolle herinnering Henny Jij genoot met volle teugen van het leven en wilde ons dat met al je kracht meegeven. Nu je tien jaar niet meer in ons midden bent zou deze dag een dag van tranen zijn als jij niet jij was. Dank je wel. Mijn Henny 10 jaar geleden, 10 jaar te lang. Ik mis je nog steeds. Arnold Serena P.S De allerliefste moeder van de hele wereld. In liefdevolle herinnering Henny De zon nam haar die avond mee achter de einder, waar het altijd licht is. We bleven allen achter met een sterrenhemel vol herinneringen. Els, Johan, Petra, Iwan en Erwin Dankbaar zijn wij voor uw belangstelling en medele ven, welke wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve vader en opa ENNE MEDEMA In het bijzonder willen wij de „Gollards" danken voor de goede zorgen die vader mocht ontvangen in de laatste twee jaren van zijn leven. Douwe Ina en Dwight Adrie en Anneke en kleinkinderen Texel, november 2005 De eerste adem de eerste blik het zijn de kleine dingen die zeggen „hier ben ik". Ti me it 3?i mo it Tijmen is geboren op 26 november 2005 om 12.26 uur en weegt 4420 gram. Baukje Langius John Ran Muyweg 3 1795 KA De Cocksdorp Voor een bezoekje graag even bellen, telefoon 06-23572095. Beste vrienden, buren, enz. Het is weer rustig in huize Veldwisch. Wij willen u allen bedanken voor de vele bloemen, planten, bonnen, de vele prach tige kaarten, enz. die wij mochten ontvangen bij onze 60e trouwdag. En lof aan de familie, die alles in het geheim heeft voorbereid. Fam. Veldwisch Burgerhoutstraat 14 Voor uw lieve reacties, gedurende mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, wil ik u allen hartelijk bedanken. P. Kuip Czn. Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Sint tip: geef een dansles cadeau! Kijk op www. danslaboratorium.nl of bel 06-13614046. Vero Moda Vero Moda bij: Boetiek Allerlei in De Koog. Elke dag de nieuw ste modetrends. Geopend van 11.00-17.00 uur. Ma. en vrij. gesloten. Bekijk en vergelijk audio, video, witgoed bij Service Center Texel - Laagwaal- derweg 39. AnjaZijmHaircareCalifor- nië Tel. 06.22.91.76.03. Rijmkroniek des Vader lands onze geschiedenis op rijm gezet door Ra- wie en Van Wissen. Voor 12,50 te koop in Het Open Boek. Te koop: supervleespak- ketten van 10,20 of 40 kg. P. v.d. Star. tel. 322135. TV stuk? Een winkel vol nieuwe TV's bij Service Center Texel - Laagwaal- derweg 39. Idee voor Sint Kerst: VOC-spel. te koop in Ma ritiem en Jutters Museum/ Tex. boekhandels. Sint lijkt wel niet goed wijs, nu alle Björn Borg tassen bij Mantje voor de halve prijs. Schoonheidssalon Mi randa Cosmetique Ook cadeaubonnen. Tel. 06- 20990241. Koken op sien Tessels. bundel met nieuwe recep ten, voor 12,50 te koop in Het Open Boek. Tip voor de Sint die niks kan verzinnen: loop de winkel van EcoMare eens binnen! Sint een handje helpen? Een kadobon van Mi randa Cosmetique. 06- 20990241. Sinttip: een cadeaubon, een mooie plant of pot. Tuincentrum V.d. Wer- Ze zijn er weer! Ouwer- wesse suukermoppen. Dros Bakkerij, Koger- straat 44. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Bij EcoMare vindt Sint tientallen spullen om de zak mee te vullen! Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ook voor koelen en vriezen - Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. De Sint is nog niet afge reisd of Mantje heeft z'n schoenen al weer afge- prijst. Voor de feestdagen nog mooie nagels? Bel 06 - 2950 6664 of kom langs bij www. bodycaretexeln I Van links tot liberaal Texels Belang is er voor ons allemaal! 2 halen - 1 betalen Bel hamels Co. Geopend ma., wo. en zat. van 12.00 tot 17.00 uur. Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. Iedere vrijdag 2 RB crois sants €0,80. Dros Bak kerij, Kogerstraat 44. Eindejaarsaanbieding: de eerste 10 autorijlessen €299.-. Complete cursus incl. exa. €1299.-. Auto/ motorrijschool Wester huis, tel. 0223-612328/06- 51122775. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. De winkel van EcoMare is 7 dagen open. Je kunt er binnen zonder een kaartje te kopen! Bezem will be no joke. www.bezem.info Hulp nodig bij uw satel liet- of kabelsysteem? Bel 322398. Voordeelland Oudeschild. Outdoorschoen Helly Hansen. Waterdicht, ade mend, dus geen natte en koude voeten meer tijdens lange winterwandelin- gen. Zeilmakerij Texel, Heemskerckstraat 20. Verjaardagskalender met foto's van Texel. Voor €10,00 te koop in Het Open Boek. Op zoek naar een Sint- of Kerstcadeau? De Texelse Dinerbon €25,- (inlever- baar bij diverse restau rants). Verkrijgbaar bij: VVV Texel en TPG Post kantoor De Koog. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Reparatie van al uw ap paraten. Voordeelland Oudeschild, 322398. Sint lijkt wel niet goed wijs: nu alle Björn Borg tassen bij Mantje voor de halve prijs. Sint lijkt wel niet goed wijs, nu alle Björn Borg tassen bij Mantje voor de halve prijs. Wasmachine,droger.vaa twasser, koelkast.vriezer reparatie en onderhoud REGT Witgoed, 327707. Sale Sale Vero-Moda. Boetiek Allerlei in De Koog. Een leuke kadobon voorde feestdagen? Miranda Cos metique 06-20990241. Sint in actie voor het Jilske fonds. Sint op be zoek? Bel naar 315058. Even een pak snert halen in Parkstraat 22. De laatste tuinbeelden verkopen wij t.e.a.b. Tuin centrum V.d. Werve Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! 2 halen - 1 betalen Bel hamels Co. Geopend ma., wo. en zat. van 12.00 tot 17.00 uur. Ook voor LCD en Plasma tv - Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. postzegels Kijlc „P www.kmdeip°slze& (C8F; uoor kinderen door kinderen v-»'

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3