'We willen heel dicht bij de mensen staan' Bij Vincent 'nét even anders' 7~e gast Mieuw hoofdstuk in twist caravans Boom TEXELSE g COURANT horeca Horeca neemt voorschot op kerntakendiscussie Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening j 1 oud Papier Radio Texel 111 |ögj avondje I VRIJDAG 2 DECEMBER 2005 •en restaurant dat pretendeert net even anders' te zijn, moet jat altijd nog waar maken. Een in Eetcafé Vincent aan de Srensweg leert dat de uitbaters je gasten iets bijzonders weten nee te geven. Gastheerschap staat hoog in het vaandel, de plek, sfeer en inrichting maken de zaak speciaal, het eten smaakt prima m we voelden ons na afloop niet «kocht. Met een goed gevoel itapten we naar buiten. bdra we voet over de drempel etten, heet gastvrouw Mirjam van ier Ploeg ons enthousiast welkom, lertelt dat ze net terug zijn van een eerlijke vakantie en laat ons kiezen an welk tafeltje we willen zitten, (eus genoeg, want vroeg op deze lonkere novemberavond zijn we Ie eerste gast. We kiezen voor een rfeltje aan het raam. Ik was over lag al eens in het eetcafé geweest, door het gedempte licht en vele kaarsjes en andere lichtjes iet het er nu anders uit. Om ons een kijkend, nemen we het interi- ur in ons op. Gietijzeren hekjes en ;htarmaturen, decoraties, bloemen i andere versieringen maken dui- slijk dat de uitbaters zich er niet «t een Jantje van Leiden hebben 'gemaakt. De zaak straalt warmte if. De muziek, pop en rock van deer, is goed hoorbaar, maar niet .erheersend. Terwijl ik de sfeer me opneem, verschijnt de gast- ouw aan tafel, met de vraag of we BIJ DE alvast een drankje willen. Ik kijk naar het flesje wijn op tafel, een Vega del Castillo uit 2002. Ze beveelt hem aan als huiswijn, dus bestel een glas, terwijl mijn tafelgenoot voor een zoete witte wijn kiest. Het snel geserveerde aperitief blijkt een goede keus: goed van smaak en temperatuur. De placemat die voor ons wordt neergelegd, is tevens de menukaart. Overzichtelijk en met voldoende variatie in gerechten, waarbij de gastvrouw tevens uitleg geeft over de specialiteit van het huis en het menu van de week. We buigen ons over de menukaart, die ondanks het wat schaarse licht boven tafel net leesbaar is. Deze is overzichtelijk en biedt voldoende variatie, met daarbij het aanbod om voor de vegetariër iets dagvers klaar te maken. We besluiten de menukaart te laten voor wat het is en ons te richten op het week- menu. Vooraf champignonsoep en als hoofdgerecht met brie gevulde kalkoenfilet met een saus van vlier bessen. Gestadig strijken er meer gasten neer en rondkijkend consta teer ik dat het vooral Texelaars zijn. Het voorgerecht laat niet lang op zich wachten en wordt geserveerd in grote borden, tot onze verras sing met geroosterd brood en zacht roomboter. De champignonsoep is i'T Kent Hoekstra buigt zich aan de 'koude kant van de keuken over de voorgerechten ewoners van de Krimweg en onne Boom zijn elkaar opnieuw de haren gevlogen over de sertien stacaravans op het ter- iin. Ditmaal richtten buurtbewo- ers De Vries en Vlaming hun jlen op de verleende bouwver- mning. et betreft een langslepende lak, de betrokkenen zagen elkaar oensdag dan ook niet voor het ret bij de Commissie Bezwaar- ihriften. Ook de rechter heeft zich herhaalde malen met de kwestie smoeid. Evenals advocaat Maurice tantzen, die onder meer bepleitte it de gevoerde artikel 17 proce- (voor een tijdelijke vnjstelling) de geëigende procedure is. Hij de noodzaak van zoveel perso- - romig en lekker, evenals de toast, waarbij het mandje bijna tot de bodem leeg gaat. De gastvrouw gaat van tafel naar tafel en neemt de bestellingen op. Ze schrijft niets op, gebruikt ook geen handcomputer, maar heeft het talent om alle bestel lingen te onthouden, zelfs bij wat grotere gezelschappen. En ze hoeft bij het uitserveren niet te vragen wie wat heeft besteld. Het stelt haar in staat om snel rond te gaan, waarbij ze pas aan de bar een briefje invult én het aan de keuken doorgeeft. Om een tweede drankje hoeven we niet te vragen, ze informeert zelf of we nog een glas willen. De omvang van de kalkoenfilet stelt niet teleur, de combinatie van bne en vlierbes- sensaus is verrassend. Het wordt geserveerd met knapperige frites (met een bakje mayonaise), een bakje witlof en een frisse salade, al met al een hoofdgerecht dat zelfs een grote eter niet op kan. Aardig is dat halverwege Vincent (Hoekstra), kok, uitbater en partner van de gastvrouw aan tafel verschijnt en op gemoedelijke wijze informeert of het allemaal smaakt. Een gewoonte die wat mij betreft meer koks zich mogen aanmeten. Kennelijk door de toegenomen drukte laat de bestelling van het nagerecht wat langer op zich wach ten, wat ons de gelegenheid geeft nog eens rond te kijken. Geen bord of schaal lijkt hetzelfde, ik zie de meest bijzondere stukken servies op tafel prijken. We besluiten met een Parfait ('laat je verrassen') en een sorbet, beiden ijsgerechten. De rekening krijgen we in een fraai doosje, voorzien van schuimpjes. We blijken voor €59,55 te hebben verteerd. Daarmee voelen we ons niet bekocht. Bij ons vertrek doet de gastvouw ons uitgebreid uitgeleide en begeleidt ons zelfs naar buiten. Mirjam van der Ploeg en Vincent Hoekstra runnen het bedrijf vanaf 1 januari 2004. Beide horecamen- sen hadden tot die tijd alleen aan de 'voorkant', dus in de bediening gewerkt, maar als je er als begin nende ondernemers geen personeel op kunt nahouden, moet je kiezen. 'Mirjam wou niet in de keuken, dus ben ik dat gaan doen en heb er ook veel plezier in. Maar als het zo uitkomt, stap ik ook de zaak in en help met serveren. In het begin was het best pionieren. Erg span nend. Donderdag, de eerste avond drie tafeltjes, de volgende dag vier, dat vonden we al heel wat. Maar in het eerste weekend zaten we meteen vol. Een crime, maar we hebben ons er doorheen geslagen. Stapsgewijs hebben we de zaak verder opgebouwd. Chris Peters staat eigenlijk van begin af aan in de keuken en is altijd een belang rijke schakel geweest. Sinds kort is ook Iroy van Winsein er bij en in de bediening werken we met oproep krachten. De jongens staan in de keuken aan de warme kant, ik aan de koude, wat betekent dat als er in de bediening even moet worden bijgesprongen, ik een handje help. Dat contact met de mensen blijf ik hartstikke leuk vinden. Ik denk dat het zelfs nodig is om aan te voelen wat gasten willen en hoe ze het ervaren. We willen als bedrijf heel dicht bij de mensen te staan en pro beren daar met onze gerechten op in te spelen. Goed je ogen en oren open houden. Belangrijk is ook een goede band met de leveranciers. Want horecamensen zoals wij heb ben nu eenmaal bijzondere wensen, bellen op rare tijdstippen en zeuren wel eens. Daarom hebben we ze laatst allemaal uitgenodigd en heb ben wij ze een avondje verwend. Want je kunt niet zonder elkaar.' De vraag is waarom er op de gevel eetcafé staat en niet restaurant, wat de lading beter zou dekken Van der Ploeg: 'Over de formule hebben we diep nagedacht. We zitten hier in een gebied met veel vakantieparken. In het hoogseizoen n de Grensweg brengt enkele voorgerechten komen hier veel gezinnen langs en als die restaurant lezen, dan lopen ze misschien door naar Catheri- nahoeve. De omschrijving eetcafé werkt drempelverlagend. Dan moet je die mensen niet iets duurs wil len voorzetten, daarom serveren we hier ook een gewoon schnitzeltje. De plek lijkt wat afgelegen, maar ik heb ook jaren in Loodsmanswel varen gewerkt en mensen kwamen van heinde en ver om bij Wil van Hintum te eten. Waarom zouden ze dan niet hier naar toekomen? En gelukkig weet men ons goed te vinden. Zowel de gasten als de Texelaars, wat zeker in deze rustige tijd heel belangrijk is. We proberen een stukje extra te bieden. Laatst was hier een stel dat 38 jaar was getrouwd en dat hier vierde met een etentje. Toen ze weggingen, hebben we ze een flesje wijn meegeven. Dat stelden ze erg op pnjs. We probe ren wat bijzonders van het eten te maken, bedenken zelf gerechten en proberen die - uiteraard - eerst zelf uit. Het servies dat je hier ziet, is met op Texel te koop. Valt er dan helemaal niets op het bedrijf aan te merken? De ijsvries- kast in de entree vinden we een dissonant in het interieur en een sta in de weg, maar is daar om commerciële redenen tot dusver gehandhaafd, maar zal binnenkort naar de schuur verdwijnen. En het parkeerterrein is op regenachtige dagen wat drassig. Hoekstra: 'We zouden dat, samen met het terras, al eerder hebben aangepakt, maar hebben dat in verband met de plan nen voor het fietspad even afge wacht. Nu dat er niet komt, gaan we daar alsnog mee aan de slag. Het wordt echt mooi.' Tekst en foto's Gerard Timmerman neelshuisvesting in twijfel, nu Boom één van de twee paviljoens heeft afgestoten. 'Ik heb nog geen enkele onderbouwing gezien. De gemeen te geeft haar gewoon een blanco cheque.' Hij wees op de aanwezige vakantiewoning die niet voor per- soneelshuisvesting wordt gebruikt, maar voor toeristische verhuur. Maar volgens Cees Witte, die het woord voerde namens het college, ziet het college die noodzaak van het huisvesten van seizoenperso- neel in caravans wél in. 'Boom heeft haar verantwoordelijkheid voor de personeelshuisvesting genomen.' Tijdens de vergadering bevestigde de familie Boom aan de hand van personeelscijfers de noodzaak van de caravans. Verder zei Witte dat gezien de afstand tot de buren er van substantiële hinder geen sprake is. De planschadeclaim waarmee de buren dreigen als de gemeente een artikel 19-procedure (voor defi nitieve bouw) gaat voeren, vond Witte tot verbazing van Frantzen nu nog niet relevant. Op een vraag van commissielid Gerard Weiiers waarom die procedure niet eerder is gevoerd, antwoordde Witte dat het wachten is op de goedkeuring door GS van de nota Dienstwonin gen en Personeelsverblijven van de gemeente. De provincie heeft er geen principiële bezwaren tegen, maar vond dat de nota te ruim geformuleerd was, waardoor de aangepaste nota opnieuw moest worden ingediend. Naar verwach ting wordt de nota over twee maan den alsnog goedgekeurd en kan ook bij Boom de vereiste procedure worden gevoerd. De Vries maakte niet alleen bezwaar tegen de cara vans, maar vertelde ook dat Boom bestratingen en graafwerk had ver richt op het agrarisch bestemde ter rein, wat niet is toegestaan. Tevens klaagde ze over overlast en ze dat ze door de partner van Boom was bedreigd. Ze verwacht door het uit dunnen nog meer hinder te krijgen. Het is niet het eerste treffen, maar zal ook niet de laatste keer zijn dat betrokkenen tegenover elkaar zit ten. De zaak wordt er niet eenvou diger op nu Boom de noodzaak van de woensdag ter discussie staande bouwvergunning heeft aangevoch ten. Dit vloeit voort uit een eerdere uitspraak van de rechter in deze kwestie. Sigarenrokers «m twintig liefhebbers werden op tweede avond van sigarengilde ruintje Beer door Vincent Witte en lap de Wijk bijgepraat over Zuid- merikaanse sigaren, het verschil reen short- en longfillers en over aziliaanse tabak. Daarbij genoten van een lichte shortfiller, een humfiller van het type Corona en n longfiller van het type Robusta. oral deze laatste werd gekenmerkt »r de typische donkere kleur van Braziliaanse tabak. De vergaarde onis werd getest in een quiz van tien vragen. Fred Wiering, Peter chagen en Willem Roeper eindig- 0 met dertien goede antwoorden wenaan, maar de antwoorden van Ser Schagen waren net iets beter. 1 kreeg de eerste prijs. Fred Wie- 9 werd tweede. Hoewel deelname uitnodiging plaats vindt, heeft sigarengilde nog enige plaat- n over. Belangstellenden kunnen melden bij Vincent Witte (tel. 2430) of Jaap de Wijk (tel. 314987 06-44056219). Discussie inzameling bedrijfsafval Stuk in studie toneelafdeling van de Vereni- "9 van Oud-leerlingen van de odbouwschool heeft een stuk in •die genomen. Het betreft Een henhuis in 't ziekenhuis, een blij- drie bedrijven van Wilma Horeca Nederland, afdeling Texel, nam dinsdagavond tijdens de jaarvergadering een voorschot op de kerntakendiscussie die de gemeente gaat voeren. Het bestuur bracht bij de leden een voorstel onder de aandacht, waar bij aannemer Tatenhove BV het afval tegen aanzienlijke lagere kosten gaat ophalen. Tatenhove duikt volgens de horeca 17 procent onder de prijzen van de gemeente, waarbij er in de bereke ningen vanuit wordt gegaan dat een container van 1300 liter 52 keer per jaar wordt geleegd. De aannemer is zelfs bereid om in het eerste jaar een korting van €126,25 te geven in de vorm van een gratis huurcontainer. Tatenhove stelt volgens de horeca wel als voorwaarde dat er minimaal 25 nieuwe klanten bij komen. Het Renes-Leertouwer Het stuk wordt zaterdag 4 februari opgevoerd in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Een eventuele voorstelling in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp staat nog niet vast. aanbod werd gedaan nadat de hore ca was benaderd door een bedrijf uit Noordwijk, dat bij nader inzien toch niet zo scherp inschreef als het Texel se bedrijf. Ruud Boom signaleerde wel dat Tatenhove rest- en GFT-afval niet gescheiden inzamelt. Onderne mers die plastic en ander afval nu wel scheiden, kunnen daardoor bij de gemeente toch voordeliger uit zijn. Boom constateerde dat het met scheiden van afval nadelig kan uit pakken voor bedrijven die meedoen aan de Milieubarometer. Maar Kees den Ouden van Grand Hotel Opduin zag dat niet als een probleem Dit nadeel kan volgens hem door andere milieubesparingen binnen het bedrijf worden gecompenseerd, zodat het bedrijf toch in aanmerking komt voor de milieubarometer. Het horecabe- stuur deed een oproep aan de leden om ook middenstanders en bedrijven uit andere sectoren te attenderen op het aanbod van Tatenhove. Het aan bod van Tatenhove en de mogelijkhe den die dit en andere verwerkingsbe drijven bieden, kunnen er volgens het bestuur toe leiden dat de gemeente het ophalen van het (bednjfs)afval gaat afstoten. VERVOLG VAN PAGINA 1 Lage inkomens Dan gaat het om de inkomens die in 2002 werden gemeten. Met name in het noorden van het land zijn veel gemeenten met hoge percentages lage inkomens. Texel scoort het slechts van de vijf Waddeneilanden. Op de andere eilanden liggen de lage inkomens procentueel tussen 7,5 en 9.5 pro cent. Uit onderzoek dat het ministe rie van Sociale Zaken eerder dit jaar presenteerde, bleek al dat Texelaars gemiddeld minder te besteden heb ben dan bewoners van de andere eilanden. Uit dat onderzoek viel toen op te maken dat een kwart van de Texelse beroepsbevolking (plusminus 7500 Texelaars) een baan met een laag inkomen heeft. In de Kop van Noord-Holland zijn Texel en Den Helder de slechtst scorende gemeenten. Het CBS en het SCP hanteren in de Armoede- monitor diverse grenzen voor een laag inkomen. Voor gezinnen met twee kinderen is die grens bijvoor beeld vastgesteld op een jaarinko men van ongeveer €18.800.-. Voor echtparen zonder kinderen ligt de grens op €13.700,- per jaar en voor alleenstaanden op €10.000,-. Op die manier worden de inkomens van een alleenstaande of een gezin vergelijkbaar gemaakt. VERVOLG VAN PAGINA 1 Paracommercie Om de exploitatie voor de onderne mer toch aantrekkelijk te maken en te zorgen dat de pacht voldoende opbrengt om voor het dorpshuis tot een sluitende begroting te komen, hebben de gemeente en de horeca in het verleden afspraken gemaakt voor gepnvatiseerde kantines dorps huizen. Daarbij is voor het EH afge sproken dat bruiloften en partijen wel zijn toegestaan, maar dat dit zich moet beperken tot feestjes 'boven de Rugendiek'. In het onlangs verpachte bargedeelte van De Wielewaal mocht laatst het singlesfeest worden gehouden, niet echt een dorpsgebonden activiteit. Volgens wethouder Eelman was dit besluit gebaseerd op een noodsitu atie omdat toestemming voor het geplande schuurfeest in een laat sta dium werd geweigerd en de organisa tie omhoog zat. In Odysseus, waar de sportschutters de bar zelf exploiteren, doen de leden er veel aan om uit de kosten te komen. Stam maakte de opmerking dat ieder bij aankomst een boog in de handen wordt gestopt, en vervolgens aan de bar lekker kan gaan dnnken, wat bij navraag door de Sportschutters zelf wordt tegengesproken. Volgens Hore ca Texel werkt de gemeente deze in haar ogen oneerlijke concurrentie zelf in de hand door geen exploitatiesub sidie te verlenen Stam kaartte nóg een probleem aan: de bestemming. Dorpshuizen zijn normaal gesproken sociaal-cultureel bestemd, terwijl het verpachte horecadeel formeel een horecabestemmmg hoort te heb ben. Eigenlijk vinden er dus activi teiten plaats die stnjdig zijn met het bestemmingsplan. Door dit toe te staan, maakt de gemeente zich onge loofwaardig, vindt de horeca. Volop onduidelijkheden, met als gevolg een ander merkwaardig fenomeen. Stam: 'In een dorpshuis waar de dorps commissie de bar zelf runt, mag je met aan de bar roken, maar bij een verpacht gedeelte van het dorpshuis, mag dat wel.' Ben Haak, pachter van bar in de Wielewaal, probeert hier al enige tijd duidelijkheid over te krijgen, maar vertelde tijdens de vergadenng dat hij tot dusver nog geen verhelde rend antwoord had gekregen. Meer over het onderwerp paracommercie in de rubriek Van Alle Kanten, ver derop in deze krant. Zondag 4 december 2005 Tweede advent PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. L.O. Giethoorn uit Gro ningen Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. D. van Arkei uit Castricum. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. K.F. Klaassen Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen; 19.00 u dhr. M.D. Kuiper, vesperdienst. De Cocksdorp: 11.00 u ds. C der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 u. ds. LO. Giet hoorn uit Groningen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend 10.00 u. en 16 00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper; na de dienst verkiezing leden kerkenraad. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10 45 u. dameskoor, woord communiedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Dagvergadenng in Heerenveen. Pakjesavond geluk pak je niet in geluk pak je uit. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. J 313086; 314727: 314669: 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyter- straat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en infor matie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Cen traal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44. Den Burg. tel 0900-4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14,00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werkdag van 8.30-17 00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0223-650270. Opname cp advies van huisarts of Bloedafname: Stichting Artsenlabo- ratonum en Trombosedienst Kop van Noord-Holland, Emmalaan 65, Den Burg. Maandag en donderdag van 8.30 tot 11.15 uur. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17 00 u: zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16 00- 17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon- 0900- 8844, In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur, Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur flL Werk aan dc weg Van 5 december tot en met 11 decem ber zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afge sloten: Den Hoorn: Mokweg; Naai rand, tussen Klif en Mokweg De Dennen. Monmkenweg tussen Tem- peliersweg en Ploeglanderweg; Ploeg- landerweg. Den Burg: fietspad langs de Waalderstraat, tussen Spinbaan en Maricoweg; Spinbaan. Oudeschild: Mieland Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant In Oudeschild wordt dinsdag 6 december vanaf 13.30 uur door De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. T E XELS E^COlRANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onza advortantieconuacten en aanbiedingen daad. gedeponeerd bij dl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34.65 €33.05 hmw Per jaar 67,50 65,35 uMomaasd Bij verzending naar het buitenland zijn pc tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Noud Ellens shantyuur (nieuw programma) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u Muziek met Marco 19 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10,00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13 00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonlca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Op uw verzoek (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9