r> Texelse ode aan John Lennon Gï^ Texel viert Ouwe Sunderklaas TEXELSE 2 COURANT Geslaagd Wereldpremière van King Kong Film Kuipers exposeert in Tusse de Banke Agenda teso Excursies VRIJDAG 9 DECEMBER 2005 Give peace a chance - ode aan John Lennon, dat gisteravond in De Melkweg werd gehouden, kende een opmerkelijk Texels gehalte. Onder de dertig artiesten die in de Amsterdamse poptem pel optraden, waren niet alleen beroemdheden als Acda De Munnik en Ellen ten Damme, maar ook Marieke Eelman, oud-zange res van Nilsson. Gitarist Pinie (ook oud-Nilsson) was leider van één van de twee begeleidingsbands. Het evenement werd georgani seerd door een derde oud-Texe laar, Erik van Bruggen. De 25ste jarige sterfdag van John Lennon, die op 8 december 1980 in New York werd vermoord, vormde de aanleiding voor de hommage. Niet alleen wegens het belang voor de muziek van de oud-Beatle, ook als pleitbezorger van de vrede vormt hij nog steeds een inspiratie bron. Het initiatief voor Give peace a chance kwam van De Melkweg en Erik van Bruggen. De oud-Texe laar, die landelijke bekendheid kreeg toen hij samen met Lennart Booij in 1999 een gooi deed naar het voor zitterschap van de PvdA, is samen met dezelfde Booij en Alex Klus- man eigenaar van bureau BKB, dat campagnes en evenementen orga niseert voor de overheid, bedrijven en maatschappelijke organisaties. 'Met De Melkweg had ik al andere evenementen georganiseerd. We kwamen erover te spreken en het leek ons een leuk idee vijfentwintig bekende Nederlandse artiesten te vragen elk één van nummer van Lennon te spelen. De opbrengst van de avond komt ten goede aan War Child, ter ondersteuning van hun vredesactiviteiten.' Het enthousiasme onder de bena derde artiesten was groot. Resul taat was een indrukwekkende lijst, met niet vijfentwintig maar dertig namen, van onder anderen Armand, Freek de Jonge, Ernst Jansz, Ben nie Jolink, Birgit Schuurman, Acda De Munnik, Ellen ten Damme, Henk Westbroek en dus ook Marieke Eel man. Het evenement werd onder steund door radio-DJ Giel Beelen, die er in zijn programma's op 3FM onder anderen Acda De Munnik, Bennie Jolink, Freek de Jonge en Marieke Eelman. Hij deed dat met zijn eigen Fab More, een coverband die een paar jaar geleden bij wijze van grap ontstond. 'De bedoeling was om te repeteren en een paar optredens te doen. Maar het liep wat uit de hand, want we hebben tweeëneenhalf jaar lang geregeld Een publiciteitsfoto links gitarist Pinie. geregeld aandacht aan besteedde. Voor de winnaar van een prijsvraag stelde 3FM niet alleen gratis kaarten beschikbaar, maar ook een over nachting in de suite van het Hilton Hotel waar John Lennon en Yoko Ono tijdens hun huwelijksreis in 1969 een week lang in bed lagen om de vrede te promoten. Een opmerkelijke rol was weggelegd voor Maurice Marinus, beter bekend als Pinie. De oud-Texelaar, die gitaarles geeft op de muziekschool in Den Burg, was leider van één van de twee begeleidingsbands, die elk bij ongeveer de helft van de optre dens speelden. Pinie trad op met gespeeld.' De groep, die zich vooral richtte op het minder bekende werk van The Beatles, was net gestopt toen Erik van Bruggen Pinie vroeg één van de twee begeleidingsbands samen te stellen. De andere werd gevormd door een groep muzikale vrienden van Wally Tax, die om zijn begrafenis te kunnen betalen een (eenmalig) optreden gaf in Paradiso. Van Bruggen, die sinds zijn jeugd met Pinie bevriend is, was enthousi ast geworden toen hij Fab More had horen spelen bij de bruiloft van Pinie en (oud-Texelse) Marie-Sol Niehof. De voorbereiding, die ongeveer zes weken in beslag nam. is hem niet meegevallen, vertelt Pinie een dag voor het evenement. Vooral het leg gen van contacten en plannen van repetities was lastig. 'Eerst hebben we als band alle nummers ingestu deerd. Daarna wilden we ook nog eens met de zanger of zangeres erbij te oefenen. Dat lukte niet altijd. Bennie Jolink liet via zijn manage ment weten dat het hem te ver was, om van de Achterhoek naar Amster dam te rijden voor één nummer. Hij vertrouwde erop dat het met het concert wel goed komt. Ik vind het wel spannend. Want als het plotse ling toch in een andere toonsoort moet, zitten we met de handen in het haar.' Ook repeteren met Freek de Jonge bleek wegens diens drukke programma niet mogelijk. 'We zien elkaar nu alleen 's middags tijdens de soundcheck. Daarna speelt hij zijn eigen programma in het Nieuwe de la Mar. En na afloop komt hij naar De Melkweg om met ons te spelen.' Met Marieke Eelman heeft Pinie wél kunnen oefenen. Nadat Nilsson in 2001 was gestopt, was hun relatie een tijd lang enigszins bekoeld en hadden ze geen contact, maar van oud zeer leek geen sprake meer. 'Het was heel bijzonder. Het num mer Hey Bulldog dat Marieke zong, stond jaren geleden, toen onze band nog Vivid heette, op ons repertoire. We hadden het zeker tien jaar niet meer gespeeld, maar bij de repetitie duurde het geen seconde en toen gleden we er zo weer in. Marieke deed de eerste stem, ik de tweede, zij dit, ik dat. Daar hoefden we het met over te hebben.' Of Pinie en zijn band in de toe komst vaker zullen optreden, staat nog niet vast. Ter afsluiting van het project speelt Fab More vanavond (vrijdag) wel in Atlantis in Alkmaar. Het concert begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Sharen Daalder (17) uit Oosterend is aan het Horizon College in Heer- hugowaard geslaagd voor de oplei ding dames en heren kappen. Ze volgt nu een opleiding tot allround kappen. Ze is werkzaam bij kapsa lon De Kapper in Oosterend. Steunpunt voor huiselijk geweld Bij het GGZ ip Den Helder treedt vrijdag 23 december het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland in werking. Via tel. 0900-2345566 (€0,10 per minuut) kan iedereen daar terecht voor advies en vragen over huiselijk geweld. De officiële opening vindt plaats op donderdag 2 februari in schouwburg De Kampanje door Geke Faber, burgemeester van Den Helder. Dan zal ook de website van het steunpunt in gebruik worden genomen. Het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland is tot stand gekomen door samenwer king tussen GGD Kop van Noord- Holland, WMD, Openbaar minis terie en politie, GGZ en Bureau Slachtofferhulp, Blijf van mijn Lijf, Bureau Jeugdzorg, Thuiszorg Kop van Noord-Holland, SOS Telefoni sche Hulpdienst Noordwest, Brijder Verslavingszorg, Triton, Parian, Mee, Stichting Stop Vrouwenverminking en reclassering. Jeugdige speulers in Den Burg kun nen zich vanaf 16.30 uur inschrijven in hotel De Lindeboom. Er zijn drie categorieën: enkelingen, paren en groepen. De jurering vindt tussen 17.00 en 18.00 uur plaats bij Lange- veld en de Rooy, Nauta Boek, Zegel Modes, Bentex en De Witte Engel. In Question Plaza hebben de kinde ren tussen 18.00 en 20.00 uur hun eigen 'Mini Ouwe Sunderklaas'. Het hossen en springen wordt om 19.00 uur onderbroken voor de uitreiking van de prijzen. De volwassenen in Den Burg kun nen zich vanaf 20.15 uur inschrijven op het terras van De Lindeboom. Daarna wordt tot circa 22.30 uur gespeuld. Inschrijven is mogelijk tot 21.30 uur. Grote wagens worden in volgorde van aanmelding gedo seerd tussen de andere speulers toegelaten, dus bijvoorbeeld om de vijf of tien minuten. In verband met de feestverlichting die boven de straten hangt, is de maximum hoogte 3,80 meter. Combinaties die langer zijn dan 8,00 meter onder vinden eveneens onoverkomelijke problemen, want die kunnen de krappe bochten in het centrum met nemen. De uitslag wordt rond 23.30 uur bekend gemaakt in Het Schou- tenhuys van De Lindeboom. De jury heeft te kennen gegeven extra pun ten toe te kennen voor bondigheid. Korte stukkies scoren dus hoger dan lange. Ook de speulers in De Waal gebrui ken de straat om hun spel te ver tonen. Dat gebeurt van 19.30 tot 20.30 uur. Een nummer kan vanaf 19.00 uur worden afgehaald op het adres Hogereind 10. Er zijn vier jurypunten in het dorp. De prijsuit reiking vindt rond 21.00 uur plaats in dorpshuis De Wielewaal, waar vervolgens tot in de kleine uurtjes een feestje wordt gebouwd. In Den Hoorn speulen zowel de kinderen als de volwassenen (inclu sief de OSG-jeugd) in dorpshuis De Waldhoorn, De Vermaning en bij de familie De Ruyter (Heren straat 9). Voor de volwassenen is er bovendien een juryadres in Ons De één vindt er niets aan en blijft gewoon thuis, de dingen. Maar voor allemaal is het maandag Ouwe ander gaat alleen even kijken naar het speulen en Sunderklaas. Hierbij een overzicht per dorp van een derde is al weken in touw met de voorberei- alle activiteiten die zij kunnen verwachten. Huis. Alle speulers kunnen vanaf 15.00 uur een nummer halen in De Waldhoorn. Er wordt gespeeld in drie categorieën: enkelingen, kleine groepen (tot en met vier personen) en grote groepen. De kinderen zijn van 16.00 tot 17.00 uur in touw en de volwassenen van 20.00 tot 22.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond respectievelijk 17.45 en 23.30 uur. Voor de jeugd is er in het dorpshuis disco en ook bij de volwassenen gaan na het spel de voetjes van de vloer. De kinderen van Oosterend speulen van 17.00 tot 18.00 uur in het rondje Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Blazerstraat. Daar loopt ook de jury rond. Daarna gaat iedereen naar dorpshuis de Bijenkorf, waar rond 18.30 uur de prijsuitreiking plaats vindt. Van 19.30 uur tot 21.30 uur is er kinderdisco in de Bijenkorf. De volwassenen komen in actie tus sen 20.00 en 21.30 uur. Zij lopen de ronde Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Achtertune en mogen ook door de Blazerstraat lopen. De feestcommissie vraagt de bewoners van deze straten feestverlichting op te hangen, zodat de voorstellingen goed zichtbaar zijn en de sfeer wordt verhoogd. De prijzen worden rond 22.00 uur uitgereikt in het dorpshuis. Het feest dat er daarna losbarst, wordt opgeluisterd door live-muziek. Kinderen in Oudeschild kunnen tussen 16.30 en 17.00 uur een deel nemerskaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje. De jury staat tot 17.30 uur voor hen klaar bij W. Schouten (De Ruyterstraat 35) en A. Wes- terlaken (De Ruyterstraat 63). Na afloop wordt er gedanst in 't Skiltje, waar om 18.15 uur de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De volwassenen kunnen zich tus sen 20.30 en 21.15 uur aanmelden in 't Skiltje. Speulen kan tot 22.15 uur, eveneens bij W. Schouten en bij J. de Lugt (De Ruyterstraat 84). Tussen deze adressen lopen boven dien juryleden die niet als zodanig herkenbaar zijn. De prijsuitreiking wordt rond 23.00 uur verwacht, waarna in het dorpshuis tot in de kleine uurtjes kan worden gedanst. Voor elke speuler, jong of oud, is er een herinneringsvaantje. In De Cocksdorp wordt gespeuld in de huiskamers die aan de route liggen. Om het de jury niet al te moeilijk te maken, moeten deelne mers een (gratis) nummer afhalen in het Eierlandsche Huis. De kinde ren zijn tussen 17.00 en 18.00 uur actief in de Kikkertstraat tussen De Nieuwe Aanleg en La Morena. Aan sluitend is er disco en prijsuitreiking in het Eierlandsche Huis, waar alle deelnemertjes een 'een lekkere ver rassing' krijgen aangeboden. De volwassenen speulen van 19.30 tot 23.00 uur in de Kikkertstraat, Ploosterstraat en Joan Hodshon- straat. Ook in het Eierlandsche Huis kunnen spelers hun stukkie laten zien. Tot 23.30 uur is het gelegen heid 'bekend te maken', daarna barst het feest los met live-muziek. Mensen in de huiskamers kunnen telefonisch doorgeven welke voor stelling zij de beste vinden. Dat kan tussen 23.00 en 23.30 uur via tel 316459. De prijsuitreiking is in het Eierlandsche Huis. De Dorpsstraat is als vanouds het toneel waar de inwoners van De Koog hun spel laten zien. Kinde ren speulen van 17.00 tot 18.00 uur, de volwassenen beginnen om 20.30 uur. Café-restaurant Tumble- weeds biedt beide groepen onder dak voor de prijsuitreiking. Die vindt omstreeks 23.00 uur plaats, waarna er een feest losbarst. In de romantische komedie Just like Heavendie deze week in Cinema Texel draait, vindt David een meisje in een kast in het appar tement dat hij net heeft gekocht. Probleem is dat alleen hij haar kan zien. Ze is de geest van Elizabeth, een verpleegster die in coma ligt in een nabijgelegen ziekenhuis en gewezen eigenaar van het appar tement. David wordt verliefd op haar en wil haar lichaam weghalen uit het ziekenhuis voordat haar moeder besluit Elizabeths leven te beëindigen. Woensdag 14 december beleeft Cinema Texel de wereldpremière van de nieuwe versie van King Kong. Het verhaal speelt in de jaren dertig en gaat over een groep ontdekkingsreizigers, die naar het mysteneuze Skull Island reist om de legende over een legendari- sche gorilla te onderzoeken. Wan neer ze het dier ook echt vinden, weet de mooie Ann Darrow het te kalmeren, zodat het in New York tentoongesteld kan worden. Maar hoe lang kunnen de ketenen een gorilla van vijfentwintig voet in bedwang houden? De meeste andere films zijn gepro longeerd. Eeh volledig overzicht van de vertoonde films staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelsecou- rant.nl. Maandag 12 december is Cinema Texel wegens Ouwe Sun derklaas gesloten. Met ingang van woensdag 14 december is ook bioscoop De Kiekendief op De Krim weer een paar dagen per week geopend. Bezoekers die zoeken naar her kenning op de serie landschaps schilderijen van Jacobien Kuipers kunnen lang zoeken. Er zijn wel iswaar elementen van het Texels landschap in verwerkt, maar voor de rest zijn ze puur op fantasie gebaseerd. Kuipers exposeert tot en met 21 december in gemeentelijke expo sitieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg Naast de landschapsschilderijen hangen er diverse portretten, stillevens en zeegezichten. Een deel van de in totaal 36 werken maakte ze afge lopen jaar, de rest is ouder. De zeegezichten zijn het meest recent. Het is de tweede keer dat Kuipers, die ruim twee jaar geleden op Texel kwam wonen, in de gemeentelijke expositieruimte exposeert. Vorig jaar augustus deed ze dat samen met haar nichtje Greetje Kuipers en ze deed mee aan de groepsten toonstelling van de professionele Texelse kunstenaars. Haar werk is divers. Zowel acryl-, aquarel-, gouache-, olieverf- als krijt- technieken zijn aan de muren te vin den. De portretten maakte Kuipers voor het merendeel aan de hand van modellen aan de overkant (ze gaat daarvoor wekelijks naar Amster dam), maar er hangen ook portretten van enkele Texelaars. De meesten staan niet te trappelen om model te zijn, maar zo nu en dan zijn som mige Texelaars volgens Kuipers toch bereid 'En ik heb afgelopen jaar op het eiland ook portretten in opdracht gemaakt. Er was bijvoorbeeld een moeder die schilderijen van haar kinderen wilde hebben.' De expositie bevat in de vorm van een beschadigd schilderij van konin gin Beatrix ook een stil protest, 'Dat schilderij had ik opgestuurd naar galerie Donkersloot in Amsterdam voor een tentoonstelling over het 25-jarig jubileum van Beatrix. Ik kreeg het met diverse beschadigin gen terug. Ze hadden er een zwaar schilderij gewoon bovenop gelegd. Met een nieuw laagje verf erop zou ik het wel kunnen repareren, zeiden ze daarna.' Op het schilderij zijn inkepingen en krassen te zien. De expositie van Kuipers is dagelijks te bezichtigen. Op zondagen is Tusse de Banke geopend van 13.00 tot 16.00 uur. op maandagen van 10.00 tot 13.30 uur en de overige dagen van 11.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 9 december: Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 16.00 uur). De Griezelbus (16.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (19.00 uur en 22.00 uur) en Just like Heaven (19.15 en 21.30 uur). Zaterdag 10 december: Paardenshiatsu-therapeute Irene Ouwehand geeft vanaf 10.15 uur workshops op de Eagles Ranch aan de Westerboersweg. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In tuincentrum Eureka aan de Schor- renweg nabij Oosterend wordt van 12.00 tot 18.00 uur een uitgebreide kerstshow gehouden. De toegang is gratis. Het Westerkerstkoor uit Amsterdam geeft een concert in de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg. Aan vang 15.00 uur, toegang €5.-. In Oosterend wordt van 16.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt gehouden. In sporthal Ons Genoegen begint om 17.30 uur een recreatief volleybal toernooi, Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 13.30 en 16.00 uur), Chicken Little (14.00 uur), De Griezelbus (16.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (19.00 uur en 22.00 uur) en Just like Heaven (19.15 en 21.30 uur). Zondag 11 december: In de Dennen gaat om 11.00 uur de vierde Bos en Duincrossloop van start. Met diverse afstanden en categorieën. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur in Bos en Duin aan de Bakkenweg. In tuincentrum Eureka aan de Schor- renweg nabij Oosterend wordt van 12.00 tot 17.00 uur een uitgebreide kerstshow gehouden. De toegang is gratis. De Texelse Modelspoorclub houdt zondag van 13.00 tot 17.00 uur open huis in het clubgebouw aan de Emma- laan 65 (tegenover de VW). DJ Ruud luistert in café De Kroonpnns in Oosterend 's avonds de sfeer op tijdens het 'voorklazen'. Cinema Texel vertoont de Nederlands' gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 13.30 en 16.00 uur), Chicken Little (14.00 uur), De Griezelbus (16.30 uur), de onderti telde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (20.00 uur) en Just like Heaven (20.15 uur). Maandag 12 december: Ouwe Sunderklaas Het programma van Ouwe Sunder klaas staat elders in deze krant. Cinema Texel is in verband met Ouwe Sunderklaas gesloten. Dinsdag 13 december: Bij de Texelse Ambachtelijke Choco latier Looyer (Spinbaan 1a, Den Burg) wordt bij voldoende belangstelling van 14.00 tot 17.30 uur een cursus bonbons maken gehouden. Kosten €15,-. Opgave via tel. 313179. De FNV-vrouwenbond komt bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (aanvang 20.00 uur) en Just like Heaven (20.15 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. SL ]tyerk aan de weg Van 12 december tot 18 december zijn de volgende straten of wegen afgesloten in verband met werkzaam heden: Den Hoorn: Naalrand, tussen Klif en Mokweg; De Dennen: Ploeglan- derweg; Nattevlakweg (maandag en dinsdag), Den Burg: fietspad langs de Waalderstraat tussen Spinbaan en Maricoweg: Spinbaan afgesloten aan de zijde van de Waalderstraat Witte Kruislaan, tussen Schoonoord singel en Kogerstraat (maandag en dinsdag). de schilderijen die Jacobien Kuipers de komende weken in expositieruimte Tusse de Banke Zaterdag 10 december: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Hoogwater te Oudeschild Vr. 09 01.25 en 14.00 u. Za. 10 02.35 en 15.24 u. Zo. 11 03.44 en 16.40 u. Ma. 12 04.55 en 18.00 u. Di. 13 06.10 en 19.06 u. Wo. 14 07.05 en 19.56 u. Do. 15 07.55 en 20.30 u. Vr. 16 08.55 en 21.06 u. Aarj het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 11 decem ber op om 08.43 uur en gaat onder om 16.24 uur; donderdag 15 december volle maan; zaterdag 10 december doodtij. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begirt een rondleiding door de bierbrouwer} aan de Schilderweg. Deelname kost €6.-. Zondag 11 december: Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Deelname kost €6,- Opgave en inlichtingen bij EcoMare. tel. 317741. Woensdag 14 december: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excursie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. tel. 317741. Donderdag 15 december: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. FNV-vrouwen De leden van de Texelse afdeling van de FNV Vrouwenbond komen 13 december in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg bijeen voor een gezellige avond. De organisa tie spreekt over een 'ongedwongen samenzijn, met een wat kerstachtig sfeertje'. Voor een echte kerstviering lijkt het de vrouwen nog wat vroeg. Mevrouw Harting luistert de avond op de haar bekende wijze op. Ze spreekt over wat meisjes en vrou wen vroeger mochten en moesten en eindigt met een beschrijving van het leven van kinderboekenschrijf ster Nynke van Hichtum. De avond begint 'gewoon' om 20.00 uur. Boekenmarkt in De Koog In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur een boekenmarkt gehouden. Boeken kunnen worden vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur worden inge leverd, of na telefonische afspraak met Veronica van Beek (tel. 317729). Tevens wordt een ruilmarkt van jun- glekaarten en Diddls gehouden. Kerstviering Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu viert woensdag 21 december vanaf 18.00 uur kerst in de kantine van de Bolder aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Alleen leden die zich hiervoor hebben opgegeven kunnen hieraan deelnemen. Informatie over het ojogeven is te vinden in de Nieuwsbrief van december. Open huis van modelspoorclub De Texelse Modelspoorclub hou zondag van 13.00 tot 17.00 u open huis in het clubgebouw aan< Emmalaan 65 (tegenover de VW). kunnen huisjes en andere attribute worden geruild. De club heeft va huisjes, maar ook rails, wissels, loc: motieven en wagons in allerlei scö ten en maten te bieden. De toegaf! is gratis. Cursus beeldhouwen In het nieuwe jaar geet de Muzie* en Dansschool in Den Burg ea cursus houten sculpturen maken, deze cursus worden de belangrijk ste technieken en gereedschappf gedemonstreerd, maar de curS leert vooral kijken, ontwerpen e vormgeven. Het maken van hout® beelden is een intensieve manif om met hout om te gaan, waart het gaat om kleur, geur en lijnen spel. Onder persoonlijke begete ding van docent Peter Riteco wen een ieder tien lessen van twee u op zijn eigen niveau. Iedere If wordt verder gewerkt aan een beek of met iets nieuws begonnen. De cursus wordt gegeven o woensdagmiddag van 13.30 K 15.30 uur in het gebouw van OS De Hogeberg aan de Emmalaan, eerste les op 11 januari. Voor info matie en aanmeldingen: Muziek-f Dansschool, tel. 313493 of e-ma info@mdt-texel.nl. Vo

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2