TEXELSE 2 COURANT 'Een kilo per week afvallen' Colbin Quarmby: folkfeest op herhaling J^edrijvig/ieij Open dag bij danslaboratorium Reumavereniging Elles van der Park start lingeriezaak U Bedrijvigheid Kabouter Plop op avontuur Film Agenda E teso VRIJDAG 6 JANUARI 2006 'Een band die je in een wervelend optreden heen en weer slingert van ontroering naar uitbundig heid', vertelt medeorganisator Riet Veenendaal over het optre den dat de Engelse folkrockband Colvin Quarmby op 12 januari in Question Plaza geeft. Slaat Colvin Quarmby aan? En hoe reageert het publiek op hun muziek? Het antwoord kwam in april tijdens het eerste concert van de Engelse rockfolkband op Texel binnen twee minuten. Het was even wennen, maar daarna ontstond er een grote interactie tussen zanger Gerry Col vin en het publiek en klonk meteen afloop het verzoek om een herha lingsconcert. Wat moet je tijdens een folkconcert met een basgitaar, een akoestische gitaar, een elek trische gitaar en tot overmaat van ramp ook nog een drumstel? Dat is de vraag die opkomt bij het zien van de bezetting van de Colvin Quarmby. Zelfs Veenendaal had voorafgaand aan het geplande optreden beden kingen, temeer omdat ze in de ver onderstelling was de Phil Beer Band te hebben geboekt en werd voor haar gevoel 'afgescheept' werd met een rockfolkgroep. 'En al spelen twee van de Covin Quarmby band leden inderdaad al jaren regelmatig samen met Phil Beer, dit was niet helemaal zoals wij het gepland had den. Maar naarmate het optreden naderde, stegen de kriebels in onze buik. Onze bedenkingen bleken niet terecht, het optreden van Colvin Quarmby werd een feestje. Ver bijsterd aanschouwde ik de trans formatie van een rustige, galante tafelheer tijdens het voorafgaande etentje in een podiumbeest.' Ze heeft het over zanger Gerry Col vin. 'Een rasentertainer met een dijk van een uitstraling, die als geen ander de kunst verstaat zijn publiek aan zich te binden. Niet in het minst door zijn anekdotische intro's en zijn expressieve lichaamstaal. Colvin zingt vrijwel uitsluitend eigen werk en ontroert zijn publiek met balla des die hij afwisselt met uptempo nummers.' Nick Quarmby zorgt bin nen Colvin Quarmby voor fraaie baspartijen terwijl Martin Fitzgibbon op geraffineerde wijze het drum- en percussiewerk verzorgt. Dave Dut- field is als multi-instrumentalist het nieuwste bandlid. Aanvang 20.45 uur. Kaartjes a €11,- (vriendenprijs €7,50) zijn te koop bij Music Store Texel, hotel De Lindeboom, via tele foonnummer 314380, of donder dagavond aan de zaal. Een concert voor de OSG begint vrijdag 13 janu ari om 11.00 uur, ook in Question Plaza. Ze begonnen in oktober. Sinds dien hebben de meeste deelne mers zeven a acht kilo gewicht weten kwijt te raken. 'En eentje zat zelfs op twaalf kilo in tien weken', vertelt Andrea de Vries van de Slank-Klup die sinds een paar maanden op Texel is geves tigd. De Slank-Klup Benelux is één van de diverse initiatieven op het eiland waarbij Texelaars kunnen afvallen. De nadruk ligt er op gezamenlijk heid tijdens wekelijkse bijeenkom sten. 'Als mensen binnen komen, gaan ze eerst op de weegschaal en daarna bespreken we met elkaar de resultaten', vertelt begeleidster Andrea de Vries. Met behulp van praten probeert ze te achterhalen waarom iemand te dik is of waarom afvallen niet lukt. Op die manier moet het mensen beter af gaan overtollige kilo's kwijt te raken. De deelnemers krijgen wekelijks een menulijst mee waarop van dag tot dag gerechten voor de ochtend, middag en avond staan. De maal tijden zijn samengesteld door een diëtiste van Slank-Klup Benelux. 'Ze bestaan uit normale produkten die overal in de winkel verkrijgbaar zijn', aldus De Vries. 'We doen niet aan pillen en poeders. Maar de gerechten zijn zo dat je een kilo per week moet kunnen afvallen.' Tus sendoortjes zijn, mits verantwoord, eveneens toegestaan. 'Anders zijn mensen eerder geneigd te gaan snaaien. En je hebt tussendoor- tjes ook nodig, zodat het lichaam brandstof heeft om vet te kunnen verbranden. Als je te weinig eet, val je niet af of ga je verkeerde vetten als spiercellen verbranden.' Als mensen een bepaald gerecht niet lusten, kunnen ze dat volgens De Vries wisselen met een ander menu op de lijst. Ze krijgt de menu's tijdens regiobijeenkomsten die elk kwartaal voor de leidsters in Noord- Holland worden gehouden. De Slank-Klup is een organisatie die inmiddels vijftien jaar bestaat. De Vries zette de Texelse afdeling op nadat zij vorig jaar bij de Helderse afdeling was geweest. 'De leidster daar vertelde me dat ze regelmatig telefoontjes van Texel kreeg van mensen die interesse hadden.' In 1995 zat De Vries ook bij de Slank- Klup in Abbekerk. De Texelse Slank- Klup telt op het moment dertien deelnemers. 'We zijn begonnen met zeventien, het zijn er even twaalf geweest, maar na de kerstdagen heeft zich weer iemand gemeld.' De club houdt elke dinsdagavond een bijeenkomst in de Poort naast de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg. Volgens De Vries zit ten onder de deelnemers diverse mensen die al meerdere afvalpo- gingen achter de rug hebben. 'Het wekelijks bij elkaar komen en op de weegschaal staan is voor hen dan toch een stok achter de deur, met zo'n menulijst als leidraad erbij.' Het danslaboratorium van Ericka Voortman houdt zondag van 13.30 tot 16.00 uur open dag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Voortman legt uit welke techniek zij gebruikt om tot energieke dans te komen en wordt daarbij begeleid door percus sionisten Sevenn Candel en Michel Kropman. De toegang is gratis. Makkelijk zittende kleding is aan te raden. De naam 'danslaboratorium' verwijst volgens Voortman naar het com bineren van de juiste ingrediënten. 'Men neme het beproefde recept van BodyMindCentering, past dit toe op verschillende muziekstijlen en (met aanwijzingen) bereik je dan het juiste kookpunt om tot goud te komen. Dan dans je niet meer met je gedachten, maar met hart en ziel.' Volgende week begint Voortman met nieuwe cursussen. Op maan dag, dinsdag en donderdag wordt op twee lokaties lesgegeven. Opge ven kan tijdens de open dag, maar ook via tel. 310036 of 06-13614046. Meer informatie is ook te vinden op www.danslaboratorium.nl. Pilaar wint popquiz Het team van De Pilaar heeft dins dag in café In den Grooten Slock in Den Burg de laatste competitiewed strijd van de popquiz 'Raad een lied of niet' gewonnen. Na tien ronden had De Pilaar 272 punten vergaard. Het was de tweede keer dat dit team een wedstrijd won. Seizoens winnaar werd De Kuip met 1193 punten. Tweede werd De Pilaar (1138), derde De Slock (1033). Het team van De Compagnie behaalde in de competitie 746 punten. Aan de wedstrijd van dinsdag deden zeven teams mee. Behalve de vier genoemde competitieteams trad ook een team aan van Radio Texel. Dit behaalde 159 punten, 10 meer dan De Compagnie. De Kuip eindigde deze avond als tweede, De Slock al derde. Het tweede team van De Slock eindigde als zesde. De laatste plaats werd bezet door een team bestaande uit twee Ame rikaanse deelnemers, die tot ieders verrassing enkele Nederlandstalige fragmenten goed had geraden. Dit team behaalde 36 punten. Zondagmiddag wordt vanaf 14.00 uur een speciale open muziekvideo popquiz gehouden in Samsam in De Koog. Een voorproefje van wat de deelnemers te wachten staat, is te vinden op www.cafesamsam.nl. Boerenkool eten in De Koog De dorpscommissie van De Koog houdt zaterdag 28 januari een boe renkoolmaaltijd. Deelnemers - die zich van tevoren dienen aan te mel den - kunnen kiezen uit boeren kool en zuurkool. Voor de kinderen worden pannenkoeken gebakken. Deelname kost €5,- voor de maal tijd en €1,- voor de pannenkoe ken. Opgeven kan tot 25 januari bij Veronica van Beek, tel. 317729 of 06-28787820. De dorpscommissie houdt zondag 8 januari van 16.00 tot 18.00 uur nieuwjaarsreceptie in dorpshuis De Kookcursus voor mannen In de keuken van OSG De Hoge- berg aan de Emmalaan verzorgt José Huisman op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Texel vanaf woensdag 25 januari een cur sus koken voor mannen. Naast het koken zelf, is ook het gezamen lijk bezig zijn met de maaltijd en het gezamenlijk eten een belangrijk onderdeel van de cursus. De cursus bestaat uit acht lessen, deelname kost €45,- (exclusief ingrediënten). Opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Reumavereniging Texel houdt zon dag van 11.30 tot 13.00 uur nieuw jaarsreceptie in de serre van hotel De Lindeboom. Raadsvergadering De gemeenteraad vergadert dins dag vanaf 19.30 uur in het raad huis in Den Burg. De vergadering is openbaar en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst 15 november 5. Ambtelijke bijstand 6. Promotie- en informatiebijdrage VW 7. Inspraakverordening 8. Verplaatsen komgrens Den Burg 9. Aanvullende vergoeding OV-stu- dentenkaart 10. Ingekomen stukken 11Rondvraag 12. Sluiting Andrea de Vries leidt wekelijks in de Poort aan de Elemert de Texelse bijeenkomsten v. de Slank-Klup Benelux. (Foto Jeroen ran Haltui Mestwetgeving Arjan Korevaar van het bedrijfsla- boratorium voor Grond- en Gewas- onderzoek in Oosterbeek spreekt maandag in hotel De Pelikaan nabij De Koog voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over de veran deringen in het onderzoek onder de nieuwe mestwetgeving. Aandacht wordt besteed aan de derogatie van het gebruik van stikstof en de veranderingen op het analyserap port. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Callanetics Manda Bergsma begint dinsdag met een nieuwe cursus callane tics. De lessen worden gegeven van 19.30 tot 20.30 uur in de aan bouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De lessen bestaan uit een lange warming up en oefe ningen (op muziek) voor bijna alle spieren. Ook wordt gekeken naar een goede houding. Er wordt niet gesprongen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 319708 of e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. De Koog krijgt er met ingang van januari een nieuwe zaak bij. Elles van der Park is sinds een paar weken druk bezig met de verbouwing en inrichting van haar nieuwe winkel Bodyfashion Djöki (onderbroek in Papiamento), aan de Nikadel 43-45 in De Koog. Ze liep al een tijdje rond met plan nen om voor zichzelf te gaan begin nen. 'Ik hou van mooi ondergoed, maar vind vooral belangrijk dat het lekker zit.' Vaak ging ze daarvoor naar de overkant, omdat ze de keu ze op Texel te beperkt vindt. 'Zeker als je iets speciaals wilt. Daarom In Cinema Texel onder meer Plop en het vioolavontuur, waarin kabouter Plop allerlei avonturen beleeft. Ook nog te zien, zowel in het Nederlands als ondertitelt de nieuwste film van Harry Potter. De Engelse komedie Keeping mum, met Rowan Atkinson (Mister Bean) in de hoofdrol, gaat over pastoor Walter Goodfellow, die het zo druk heeft met het schrijven van de perfecte mis, dat hij niet door heeft dat zijn ongelukkige vrouw Gloria een affaire heeft met haar golfleraar en zijn kinderen aller lei rottigheid uithalen. Gelukkig is daar de nieuwe huishoudster, die alles probeert op te lossen. The Chronicles of Narnia is een spannende familiefilm, over vier kinderen die verstoppertje spe len in het landhuis van een oude professor en via een magische kleerkast in Narnia belanden. Deze mysterieuze wereld wordt bewoond door sprekende dieren, dwergen, bosgoden, paardmen sen en reuzen. Maar ze maken ook kennis met de ijskoude Witte Heks. die een vloek over Narnia heeft uitgesproken, waardoor het er altijd winter is. Onder leiding van de nobele koning, de leeuw Asian, trekken de kinderen ten strijde, om een einde te maken aan het eeuwenoude gevecht tus sen goed en kwaad. Een spec taculaire strijd, die Narnia voor eeuwig van de ijzige vloek van de Witte Heks moet verlossen. De film is Nederlands ondertiteld. Daarnaast draaien de romanti sche komedie Just like heaven en een nieuwe versie van King Kong. Deze draait in De Kiekendief ook in het Duits. Een volledig overzicht van de vertoonde films staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelsecourant. nl. Maandagavond is verrassing avond, waarbij de filmgangers in de Sneak Preview worden getrak teerd op een film die nog niet in omloop is. inrichting haar eigen zaak iG&a kwam ik op het idee iets in De Koog te beginnen. Ik denk dat er op Texel behoefte is aan exclusievere merken. Met name voor de dames met een wat grotere cupmaat is het vaak moeilijk om een goed zit tende BH te kopen, die dan ook nog trendy is. Toch willen we de drempel niet te hoog maken. Ook voor de moderne jonge meiden hebben we straks een leuke, vlotte collectie die betaalbaar is.' Over de keuze van de locatie (de winkel stond al enige tijd leeg) zegt Van der Park: "Sinds Lidl een vestiging heeft in De Koog is het veel drukker geworden op de Nikadel. Veel mensen lopen een rondje over de Nikadel en afgelopen zomer werd er de braderie gehou den. Kortom de loop zit er goed in. Ik wil een overzichtelijke winkel waarin iedereen zich thuis voelt van de opgroeiende tiener tot de wat oudere moderne vrouw en ook de man. Want ook die wordt met verge ten. Steeds meer mannen vinden het belangrijk om mooi en goed zittend ondergoed te hebben. Ook voor hen wil ik de winkel meer toegankelijk maken. Veel mannen hebben er nog steeds moeite mee een lingeriezaak binnen te lopen. Volgens mij is dat met meer nodig en ik doe er daarom alles aan om ook mannen te verwel komen, met of zonder hun vrouw.' Ze gaat ook badkleding verkopen. 'Ook daarin willen we ons onder scheiden.' De opening zal omstreeks 1 februari zijn. Bierproeverij In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg wordt zon dag een bierproeverij gehouden met als thema Nederlandse winter- en kerstbieren. De proeverij begint om 15.00 uur, deelname kost €12,50. Aanmelden kan via tel. 312681 of aan de bar. Vrijdag 6 januari: De opnieuw ingerichte openbare bibli otheek aan de Drijverstraat in Den Burg houdt van 19.00 tot 20.30 uur open huis. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Hoogeboom maakt het bont' van cabaretier Johan Hoogeboom. Toegang €14,-. In Cinema Texel draaien Chicken Lit tle (13.45 uur), Harry Potter en de vuurbeker (16.00 uur), Keeping Mum (19.00 uur), King Kong (21.30 uur), Plop en het vioolavontuur (14.00 uur) en The Chronicles of Narnia (15.45, 18.45 en 21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont De Griezel bus (13.30 uur), Harry Potter and the goblet of Fire (16.00 en 19.00 uur) en Just like heaven (21.45 uur). Zaterdag 7 januari: Bij zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 9.00 uur een introduc tietraining nordic walking. Opga ve via tel. 0229-239447 of e-mail info@sportwandelschool.nl. Om 14.00 uur begint aan de Bies- boschweg in de Dennen een wedstrijd van de off-roadcompetitie van Wieler vereniging Texel. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. Om 20.00 uur gaat bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg de meuwjaarsrit van de MAB van start. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Aansluitend volgt in Het Kombuis de prijsuitreiking, ook van de kampioenen van 2005. In Cinema Texel draait Chicken Uttle (13.45 uur, de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de vuurbe ker (16.00 uur), Keeping Mum (19.00 uur), King Kong (21.30 uur), Plop en het vioolavontuur (14.00 uur) en The Chronicles of Narnia (15.45, 18.45 en 21.45 uur). In De Kiekendief zijn te zien: De Grie zelbus (13.30 uur). Harry Potter and the Goblet of Fire (16.00 en 19.00 uur) en Just like Heaven (21.45 uur). Zondag 8 januari: Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg (nabij Den Hoorn) gaat zondag om 11.00 uur de traditionele Sportshop Texel Winterbosloop van start. Inschrij ven kan vanaf 10.15 uur. Reumavereniging Texel houdt van 11.30 tot 13.06 uur"èén nieuwjaarsre ceptie in de serre van hotel De Linde boom in Den Burg. jfl jIferk aan de weg Van 9 tot en met 15 januari is de Spinbaan in Den Burg afgesloten voor doorgaand verkeer. De bedrijven aan de straat zijn wel bereikbaar. Hoogwater te Oudeschild Vr. 06 00.25 en 12.50 u. Za. 07 01.14 en 13.17 u. Zo. 08 02.05 en 14.10 u. Ma. 09 03.10 en 15.04 u. Di. 10 04.17 en 16.10 u. Wo. 11 05.37 en 18.14 u. Do. 12 06.45 en 19.25 u. Vr. 13 07.55 en 20.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 8 japuan op om 08.52 uur en gaat onder om 16.41 uur: vrijdag 6 januari eerste kwartier; 8 januari doodtij. Van 13.00 tot 14.00 uur start bij res taurant Bos en Duin aan de Bak kenweg de tweede wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. In café Sjans in De Koog begint om 13.00 uur een open darttoernooi om de VOF Jaspersbokaal. Spelsoort is 501, de wedstrijd telt mee voor de Texel Masters. In café De Twaalf Balcken in Den Burg wordt vanaf 15.00 uur een bier proeverij gehouden met als thema Nederlandse winter- en kerstbieren. Deelname kost €12,50. SV De Koog houdt vanaf 16.00 uur een nieuwjaarsreceptie in de kantine aan de Boodtlaan De receptie wordt voorafgegaan door een onderlinge wedstrijd tussen De Koog 1 en De Koog 2. Deze begint om 14.00 uur. De dorpscommissie van De Koog houdt van 16.00 tot 18.00 uur een nieuwjaarsreceptie in dorpshuis De Hof aan de Nikadel Maandag 9 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de res tauratie van het Hoornder kerkje. In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden bij de familie P. Pnns, Postweg 169 in De Cocksdorp. Om 20.00 uur begint een bijeenkomst in Eben Haézer in de Julianastraat in Den Burg. Arjan Korevaar van het bedrijfslabora- tonum voor Grond- en Gewasonder- zoek in Oosterbeek spreekt In hotel De Pelikaan nabij De Koog voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over de veranderingen in het onder zoek onder de nieuwe mestwetge ving. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel begint om 20.30 uur de sneak preview, waarbij een film wordt vertoont die officieel nog niet draait. Dinsdag 10 januari: In De Poort naast de gereformeerde kerk in Den Burg wordt van 9.00 tot ongeveer 10.30 uur een vrouwenont- bijt gehouden. Om 19.30 uur begint in het raadhuis in Den Burg de raadsvergadering. In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden bij Biem Vlaming, Mulderstraat 32 in Oosterend. Om 20.00 uur begint een bijeenkomst in Eben Haézer in de Julianastraat in Den Burg. De FNV-vrouwenbond komt voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan, aan vang 20.00 uur. Jan van Dijk vertelt over zijn werk als schipper van de Phoca. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een open kJa- verjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In verband met de lage waterstan den door de oostenwind kunnen er de komende dagen meermalen veer diensten uitvallen. Vandaag (vrijdag) houdt TESO rekening met uitval tus sen 17.30 en 19.30 uur. Op zaterdag 7 januari vallen er mogelijk tussen 6.00 en 8.00 uur en tussen 18.00 en 20.00 uur diensten uit. Zondag 8 januari is dat mogelijk tussen 8.00 en 9.00 uur en 19.00 en 21.00 uur. Meer informa tie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 0222-369600 of www.teso.nl Cursus tegen depressie Voor mensen met sombere gevoe lens en beginnende depressieve klachten geeft GGZ Kop van Noord- Holland vanaf februari de cursus 'In de put, uit de put'. Deze cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten en een terugkombijeenkomst. Hij wordt gegeven aan een groep van minimaal acht en maximaal tien deelnemers, begeleid door twee medewerkers van de GGZ Kop van Noord-Holland. Deelname kost €45,-. De cursus is geen gespreks groep of psychotherapie. De deel nemers leren praktische dingen die kunnen helpen om zelf de depres- Russenoorlog op internet Op de geschiedenissite van VPRO en NPS is een filmpje te zien waarin Pip Barnard vertelt over de Rus senoorlog. De beelden werden in oktober gemaakt en waren eerder te zien op het digitale themakanaal van de VPRO. Er werd gefilmd bij Texla en op de Georgische begraaf plaats op de Hogeberg. Bekijken van het filmpje, dat iets meer dan vijf minuten duurt, kan met het programma Realplayer. De uitzen ding is te vinden op de website http://geschiedenis.vpro.nl. Onder de rubriek 'dossiers' is een link te vinden naar 'dossierkenners'. sieve gevoelens te overwinnen. Zelf doen is belangrijk in de cursus. Deelnemers krijgen huiswerk en een cursusboek. De eerste bijeenkomst is op 2 februari. Op 6 februari start een cursus 'In de put, uit de put' voor 60-plus- sers. Deze bestaat uit tien bijeen komsten en een terugkombijeen komst. Deelname kost €30,-. Voor meer informatie en aanmeldingen: GGZ Kop van Noord-Holland, tel. 0224-211311 en 0223-685000. Aanmelden kan ook via e-mailadres preventiekopnh@ggz-nhn.nl. Vrouwenontbijt In de aankondiging over het vrou wenontbijt van komende dinsdag om 9.00 uur in De Poort zijn de namen van de organisatoren Sonja van der Meer, Alida Zegers, Paula Brouwer en anderen weggeval len. Opgave via telefoonnummer 313355,315498 en 320114. Leerbewerken Er zijn op dinsdag- en woensdag middag nog enkele plaatsen vrij voor de cursus leerbewerken van Lilian Koorn. De lessen worden gegeven van 14.00 tot 16.00 uur. Deelnemers (ook kinderen vanaf 10 jaar) betalen €60,-. Voor beginners is dit inclu-j sief materiaal, gevorderden moeter( voor hun eigen materiaal zorgen.;, Opgeven kan via tel. 312245.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2