'We hebben mensen nodig die B zeggen' *\s= TEXELSE 7 COURANT |2SS— Iékker kww Aannemer pleit voor andere omgang Eindstand 2005: TVO heeft 65 procent binnen Vertraging Vitale Kerk voor plan Oosterend Ir Kerkdiensten Medische zorg JJulpverlening om? Papier Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 6 JANUARI 2006 Mot medewerking van. staatsbosbeheer Datum gereed Adviesbureau ;/y ProCensüs Toch Oude Weg Er is iets vreemds aan de hand met het bord over het duinrelproject bij Den Hoorn. Na het verschijnen van de krant van dinsdag 3 januari, met daarin de foto van het bord waarop abusievelijk Koverskooi staat ver meld, stuurde Adriaan en Sytske Dijksen ons bijstaande foto, waarop de juiste locatie Oude Weg staat. De foto is gemaakt op 8 decem ber. Daarna heeft iemand de tekst kennelijk veranderd. Overigens laat de familie Dijksen weten dat het bord wat hen betreft wel helemaal weg mag, omdat ze vinden dat het bepaald geen schoonheid toevoegt aan het landschap. 'Zo'n bord hoeft toch geen vier meter hoog te zijn.' Slechts 2 van de 12 strandpaviljoens Het Texels Verbond van Onderne mers (TVO) had op 31 december 65 procent van het geld voor de VW-bijdrage (€107.000,-) binnen. Met name de sectie toeristische dienstverlening heeft het wat laten afweten. Desondanks heeft voorzitter Ries Swanink er alle vertrouwen in dat ook het res terende bedrag op korte termijn bij elkaar zal zijn. Het verbaast hem en veel andere Texelaars dat slechts twee van de twaalf strandpaviljoens hun bijdrage hebben overgemaakt. Volgens Swanink is het niet altijd onwil dat 35 procent van het beno digde bedrag nog niet is gestort. 'Veel ondernemers zijn nu op vakan tie of zijn met andere dingen bezig. Als je ze dan spreekt, zeggen ze dat het er nog niet van is gekomen, maar dat.,ze het geld alsnog zullen overmaken.£r is ook een categorie die niet zo van het nut of de nood zaak is of was overtuigd, maar als je dan met ze praat zien ze dat alsnog in en worden lid van TVO.' Horeca, en dan met name strandpaviljoens, is een categorie die wat uit de toon valt. Tot dusver leverden slechts twee van de twaalf strandbedrijven een bijdrage aan de VW. Swanink: 'Daar schaam je je toch je ogen voor uit je kop. Hoe moet ik dat nu uitleggen aan iemand die een een manszaak heeft in Oosterend en die keurig die €275,- per jaar, exclusief BTW betaalt en voor wie dat best een heel bedrag is. De omzet van zo'n bedrijf staat niet in verhou ding met een strandpaviljoen, die in goeie één dag bij wijze van spreken een veelvoud van de dagomzet van die Oosterender verdient. Het zijn toch niet allemaal Texelaars die de strandpaviljoens bezoeken? Ook zij pikken een graantje mee van het toerisme dus je zou zeggen dat ook voor hen promotie van belang is.' Geen onwil Het bestuur van TVO komt vol gende week bijeen, waarbij ook de bijdrage aan de VW ter sprake komt. 'We zullen de bezoeken aan de ondernemers die nog niet heb ben betaald moeten intensiveren en hen nóg bewuster maken van het belang van de bijdrage. Jammer dat het nodig is, want het zijn allemaal vrijwilligers die er heel veel tijd in moeten steken.' Volgens Swanink is er overigens geen sprake van dat TVO nu niet aan de verplichtingen aan de VW kan voldoen. 'De beta lingen gaan in termijnen, voorlopig Kerstbomen De gemeente zamelt woensdag 11 januari van 13.30 tot 16.00 uur op diverse plekken oude kerstbomen in. Texelaars krijgen per ingeleverde boom twintig cent en een lootje waarmee prijzen zijn te winnen. In Den Burg worden de bomen ingezameld bij de buitendienst van gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat, de hoek Sluyscoog/ Buytengors en parkeerterrein Kra keling. In Oosterend kunnen ze worden ingeleverd bij de groen- container op de parkeerplaats aan de Botterstraat, in Oudeschild bij de ingang van het speelveld aan de Trompstraat, in De Cocksdorp op de parkeerplaats voor het Eier- landsche Huis, in De Koog bij de parkeerplaats voor de Lidl aan de Nikadel, in Den Hoorn bij de groen- container op de parkeerplaats aan de Stolpweg en in De Waal op de parkeerplaats aan het Vermanings pad. kunnen we die voldoen.'Volgens René Jager van strandpaviljoen Paal 9 is het in de meeste geval len geen onwil dat hij en zijn col lega's (nog) geen bijdrage hebben betaald. 'Ik heb wel geageerd tegen de methode van inning, omdat een lijst met betalende bedrijven in de krant wordt gepubliceerd, waaruit je dus ook kunt afleiden wie er niet heeft betaald. Dat vind ik niet zo netjes. Maar promotie is belangrijk voor iedereen op het eiland, al kun je wel discussiëren over de manier waarop dat moet gebeuren. Maar dat is meer een inhoudelijke zaak waarover Texel zich nog maar eens moet buigen. Ik vind wel dat ieder een die dat kan, z'n steentje moet bijdragen. Dat ik zelf nog niet heb betaald, komt omdat ik volgens mij nog geen rekening heb gehad. Ik weet niet eens of ik wel lid ben van TVO. Maar zodra de rekening binnen is, maak ik het geld over. Ik weet niet of dat ook al mijn collega's gaat lukken. Domweg omdat som migen er het geld niet voor hebben. Als je een seizoenpaviljoen hebt en het regent de hele zomer en pas als de meeste mensen vertrokken zijn breekt de zon door, dan is dat wel zuur. Ook in veel andere hore cabedrijven is het bepaald geen vetpot. Ik ken mensen die onder het bijstandsniveau leven. Dan blijft er echt geen geld over voor de VW- bijdrage.' De bouw van de negen apparte menten aan de Witte Kruislaan leverde hem meermalen kop zorgen en hoofdbrekens op. De gemeente, bewoners en de tand artsen hadden een geschil over parkeren. Voor Duin Bouwbedrijf was het ondertussen ruim twee ënhalf jaar wachten voordat ze daadwerkelijk aan de slag kon den. Volgens mede-directeur Paul Buijsman is het tijd dat er wordt nagedacht over andere manieren van omgaan met elkaar. Hij kijkt niet met plezier terug op de vertragingen die de gerechtelijke procedures tussen gemeente en bezwaarmakers het aannemings bedrijf opleverden. En het bezorgt Buijsman evenmin een goed gevoel over toekomstige projecten. 'Er zijn hier in Den Burg diverse andere mooie inbreidlocaties, maar een ervaring als deze maakt je wel kop schuw om weer zulke projecten aan te pakken. Je kijkt er wel mee uit. Als bouwbedrijf moet je zorgen voor continuïteit in je werkzaamheden, maar dat is lastig op deze manier.' Door de rechtszaken ontstond er tussen de sloop van enkele voor malige panden op de plek van de nieuwbouw (juni 2002) en de start van de nieuwbouw een periode van ruim tweeënhalf jaar waarin het werk stil lag. 'En ben je afhankelijk van andere partijen. Terwijl er niet eens een probleem was geweest, als in de vergunning bij het parkeren het woord flankerend zou zijn gebruikt. Dan had het op ook op het parkeer terrein bij Albert Heijn kunnen slaan. Dat ligt hier nota bene maar zestig, zeventig meter vandaan.' Buijsman erkent dat iedereen het recht heeft bezwaren aan te teke nen, maar zet zijn vraagtekens bij de uiteindelijke resultaten. 'De kos ten voor de één en de winst voor de ander staan niet met elkaar in verhouding. In dit geval zijn er ook alleen maar verliezers. Het heeft bijna drie jaar gekost, we hebben ondertussen te maken met een ver der toegenomen woningnood en de bouwkosten zijn ook alleen maar gestegen. De Stichting Wonen Texel had de woningen drie jaar geleden voor zo'n tien procent minder kun nen kopen.' Hij pleit ervoor dat er op het eiland wordt nagedacht over de wijze van omgang met elkaar bij bouwprojecten. Eerder en beter in het voortraject met elkaar praten en overleggen zou volgens hem al een deel aan gerechtelijke pro cedures in een later stadium kun nen schelen. 'Kijk bijvoorbeeld naar Sandor Mantje. Die heeft er veel tijd in gestoken om zijn buren te laten weten wat hij aan de Binnenburg van plan was voordat hij begon te bouwen. Ik was zelf niet zo'n prater, maar toen ik hier aan de Witte Krui slaan meer in contact kwam met omwonenden, merkte ik heel sterk dat de kachel al was aangemaakt en er een stemming heerste.' Ophouden Volgens Buijsman wordt er op het eiland te weinig bij stilgestaan dat een gang naar de rechter het Texel se bedrijfsleven allerminst ten goe de komt. 'Achter elke bouwvakker staan gemiddeld weer twee andere werknemers. Als wij klaar zijn, moe ten bijvoorbeeld de schilders, de installateurs, de woninginnchters en anderen nog aan de slag. Die wor den ook allemaal opgehouden als een plan wordt opgehouden.' Het eiland telt ongeveer 150 bouwvak kers. Buijsman wijst erop dat de BV Texel zich op het moment in een kwetsbare positie bevindt en aller minst bij vertragingen is gebaat. Andere manieren van 'anders met elkaar omgaan' om oponthoud te verminderen, kunnen volgens hem gevonden worden in politieke besluitvorming en de afhandeling van vergunningaanvragen bij de gemeente. 'Twaalf, dertien weken wachten op een aanvraag is niets bijzonders meer. Het is goed dat het bouwberaad er is gekomen, dat helpt, maar er is ondertussen nog wel een woud aan regels waar je doorheen moet. Je moet bouwteke ningen inleveren die bijna gelijk zijn aan een bestek. Je moet bijna alles van tevoren al op papier beschrij ven. Een tijdje geleden hadden we een aanvraag ingediend waarbij op papier bij een muur niet was ver meld dat hij zestig minuten brand werend moet zijn, terwijl dat in de praktijk altijd al het geval is. Dat levert dan weer twee weken vertra ging op. En dan is het nog goed dat het rechtstreeks terug in het bouw beraad kan, zodat een aanvraag bij de gemeente niet opnieuw afdeling voor afdeling hoeft te worden beke ken. Dan dringt de vraag op of je de wet volgens de letter of volgens de geest moet interpreteren.' B zeggen In het politieke proces wordt vol gens hem te vaak teruggekomen op éénmaal genomen besluiten (bij voorbeeld het raadhuis), waardoor het voor het bedrijfsleven eveneens afwachten is totdat er actie kan worden ondernomen. 'We zijn hier heel goed in A zeggen, maar we hebben ook mensen nodig die B zeggen. En dat zou bijvoorbeeld door een Texelse sociaal-economi sche raad met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven kunnen worden gedaan. Zo'n orgaan kan zich na besluitvorming verder over de uit voering van een plan buigen, zodat we met in de A-fase blijven hangen. Het is iets waar we echt over moe ten nadenken, want de BV Texel is op het moment te kwetsbaar om met elkaar alleen maar in overleg te verzanden. Het gaat slecht met de visserij, het gaat slecht met de landbouw en ik maak me ook grote zorgen over de bouw. We moeten oppassen dat we als eiland straks niet volledig afhankelijk van het toe risme worden.' Volgens Buijsman is het een groot goed dat de Texelse bouwwereld zich de komende jaren in ieder geval op de Volmolen kan richten. Hij wijst erop dat de Texelse bouwers daar voor echter in aanmerking konden komen door de onderlinge samen werking binnen Bouwgroep Texel en de samenwerking van de Bouw groep met USP. de Peyler en de Stichting Wonen Texel (de BUPS). 'De samenwerking tussen de bou wers is er niet gekomen uit weelde. Het gaat niet goed en we hebben elkaar op het moment hard nodig.' Buijsman zegt te hopen dat het lukt werkwijzen te vinden waarbij door beter overleg in een vroeg stadium en minder procedures vertragingen kunnen worden beperkt. 'We moeten het toch met elkaar zien te redden tussen het duin en het wad.' Verdeling huizen Zeventig procent sociale sector en dertig procent vrije sector. Dat is de verdeling die de raad ooit heeft vastgesteld voor de bouw van nieuwe woningen en die het college sindsdien toe past. Ook bij nieuwbouwwijk de Volmolen bij Den Burg en de nieuwe huizen op 't Zouteland bij Den Hoorn wordt de zeven tig/dertig-verdeling gehanteerd. Volgens Paul Buijsman is het echter de vraag hoe lang de gemeente dat kan blijven vol houden. De sociale woningbouw levert goedkope koopwoningen en huizen met een lage huur op. maar initiatiefnemers en bouwers verdienen nauwelijks iets aan de bouw. 'Een gedeputeerde van de provincie verbaasde zich ook al over die verdeling toen hij hier een keer voor de Volmolen was. Ik hoop dat mensen het door krijgen dat die verdeling in de toekomst niet in stand te houden is.' De realisatie van de Vitale Kerk in Oosterend wordt naar ver wachting een jaar opgeschoven. Directeur Jan van Andei van de Stichting Wonen Texel verwacht dat het project in de loop van 2007 klaar is. Eerder was het de bedoeling dat het nieuwe dorps steunpunt in de voormalige gere formeerde kerk aan de Peper straat in de zomer van 2006 zou worden opgeleverd. De werkzaamheden hebben onder meer vertraging opgelopen door dat nog niet alle aangevraagde subsidies binnen zijn. Ook heeft de gemeente nog geen bouwver gunning afgegeven, omdat er een zienswijze was ingediend tegen een vrijstelling die het college wil verle nen voor de bouw van drie nieuwe huizen op de plaats van het voor malig kerkelijk centrum tussen de kerk en de Peperstraat. Volgens een woordvoerder van de gemeente is die zienswijze inmiddels ongegrond verklaard, maar is het nog mogelijk dat er een bezwaar op volgt. De realisatie van de Vitale Kerk en de bouw van de drie nieuwe woning op de plek van het voormalig kerkelijk centrum zijn met elkaar verbonden. Het dorpssteunpunt, dat in sep tember van start ging in de Bijen korf, blijft volgens Van Andel tot de realisatie van de Vitale Kerk in het dorpshuis gevestigd. 'Dan kunnen we er nog wat langer ervaring mee opdoen, want het is nu nog alle maal redelijk experimenteel.' Ook de continuïteit van de huisarts- en fysiotherapeutspreekuren in Oos terend blijft volgens hem gewaar borgd. De spreekuren hebben nu nog plaats in het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat, maar gaan in de toekomst ook over naar het nieuwe dorpssteunDunt. Daar moet volgens de plannen eveneens een dagopvang voor ouderen, een internetcafé, een infocentrum en een uitgiftebalie komen. Bovenin het kerkgebouw wil de SWT vier nieuwe woningen realiseren. Op de plek van het Jeugdgebouw wil de SWT drie huizen bouwen. Volgens een woordvoerder van de gemeente loopt er bij de provincie onder meer nog een subsidieaanvraag van hon derdduizend euro. 'We zijn uitgeno digd om de aanvraag toe te lichten, maar we moeten hem nog nader specificeren.' Het is uiteindelijk aan Provinciale Staten om een besluit te nemen. De subsidie is nodig om de Vitale Kerk levensvatbaar te maken. De gemeente is inmiddels zeker van subsidie uit het Investerings fonds voor Stedelijke Vernieuwingen (ISV) die deels voor de Vitale Kerk bestemd is. 'Dat geld is er, maar ook daar moeten we met goede omschrij vingen komen.' Aanvankelijk zag het er naar uit dat uit de ISV-subsidie een bedrag van €15.000,- naar de Vitale Kerk zou gaan, maar dat kan meer worden. De gemeente krijgt van de provincie €518.406,-, bijna €80.000,- meer dan in eerste instan tie was aangevraagd. Van de toe gezegde €518.406,- is €206.000,- bestemd voor bodemsanering op nieuwbouwlocaties. de rest is voor het toekomstige PHH-gebouw aan de Pontweg en de Vitale Kerk. Een van de voorwaarden van de pro vincie is dat voor 2009 een begin is gemaakt met de projecten waarvoor subsidie is verleend. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ambulance Er is namelijk een nieuwe Wet op de Ambulancezorg in de maak, die de Tweede Kamer en wellicht ook de Eerste Kamer naar verwachting dit jaar zal passeren. Het is nog de vraag hoe deze wet precies gaat uitpakken. Uitgangspunt is volgens burgemeester Joke Geldorp, tevens voorzitter van het bestuur van de Regionale Ambulancedienst (RAD) in elk geval dat de zorg verantwoord moet zijn en dat de financiering door de ziektekostenverzekeraars op die norm moet zijn afgestemd. Onzeker is of het Rijk zal besluiten om de ambulancedienst te gunnen aan de RAD of dat er een concessie wordt verleend. In dat laatste geval komt er een Europese aanbeste ding, wat kan betekenen dat zelfs een buitenlandse onderneming de ambulancedienst zou gaan runnen. Met daarbij wel als voorwaarde dat de bestaande menskracht en het materieel wordt overgenomen. 'Wij volgen die ontwikkeling nauwge zet', aldus Geldorp. 'We hebben er belang bij om de zekerheid te hou den dat er in geval van een ramp als Volendam of Enschede of een groot verkeersongeval adequate ondersteuning vanaf de overkant is. Dat wordt vastgelegd in de nieuwe ambulancewet. waarin ook is gere geld dat er regelmatig oefeningen moeten plaatsvinden, waarbij ook andere hulpdiensten worden betrok ken. In hoeverre deze wetgeving van invloed zal zijn op de garantie dat er permanent twee ambulances op Texel blijven gestationeerd is onzeker. Geldorp: 'Zolang het sprei dingsplan van de provincie geldig is. blijft deze garantie in stand. Het kan echter zijn dat de provincie de huidige coördinerende en stu rende rol kwijtraakt. Maar ook dan dienen zorgverzekeraar en ambu lancedienst zich te houden aan de wettelijke norm.' Andere belangrijke norm, niet wet telijk overigens, is ondermeer dat de ambulance binnen vijftien minu ten ter plekke moet zijn. Momen teel is dat op Texel met altijd het geval, met name de ritten naar De Koog en De Cocksdorp duren lan ger. Maar de' verwachting van de RAD is dat dit na de verhuizing van de ambulancedienst naar het hulpverleningsgebouw aan de Pont- weg wel wordt gehaald. Doordat de chauffeurs straks 's nachts geen piketdienst meer draaien omdat er altijd een chauffeur in het hulpver leningsgebouw aanwezig is, zal de aanrijtijd naar verwachting ook wor den bekort. waarin de spreiding van het aantal Zondag 8 januari 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, dhr. P. Maderon uit Zuid-Scharwoude. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst met her- vormdem m gereformeerde kerk. dhr P Maderon uit Zuid-Scharwoude. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. mw. Wielinga-Bou- man uit Zeewolde. Den Hoorn: 11.00 u. mw. Wielinga- Bouman uit Zeewolde PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen. De Cocksdorp- 11.00 u. ds. C. der Nederlanden, na de dienst koffie in 't Gebouwtje. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend 10.00 u. en 16.00 u leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, verwelkoming nieuwe kerkenraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u herenkoor De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg Openbare lezing, 10.30 u Het leven heeft wel degelijk een doel; Wachttorenstudie, 11.20 u,: 'De wegen van Jehovah zijn recht'. Goede vc behoed oi woorden zonder daden, bewaar ons voor daden zonder lietde Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A. Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 800-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u., zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Bnnk 6. is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Vermiste en gevonden huisdieren: Slufterweg 216. De Cocksdorp, tel. 311477. www.dierenpensiontexel.nl. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Psycholoog: J van den Berg, tel 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in riöod: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. In verband met de kerstvakantie haal Scotuing Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel wor den gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bemhardlaan. TEXELSE •V(H RWI Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al n aanoeaingen daartoe Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 i Per jaar €68,30 66.15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (shanty's) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend. 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en Inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 45 u Rooms-kathclieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Hadio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadenng (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Musette (volksmuziek) 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7