2 41% Éljji De Koog goedkoper1.* 7 gRo ENJE TEXELSE COURANT Receptie Woutershok maakt plaats voor nieuwbouw «r aa Alleen in het filiaal Nikadel 19 FRUI! LANGE A TERMIJN /\genda Om te onthouden Hulde In de statuten van 10 voor Texel staat dat wij proberen 'het karakter van het eiland inzake natuurlijke en culturele waarden te bewaken'. Dit trachten wij zo goed mogelijk te doen en zodoende hebben wij nogal eens een conflict met de gemeente, maar dit terzijde. Geluk kig zijn er steeds meer particulieren die initiatieven nemen om het karak ter van het eiland te versterken. Om er maar eens een paar te noemen: de firma Mantje met aanpassing van de panden in de Hogerstraat en de verbouwing van de oude Amrobank in de Binnenburg. N. van Heerwaarden, die een nieuwe scha- penboet bouwt aan de Kogerweg. En wat te denken van de panden aan het Mieland bij Oudeschild. Hopelijk krijgt ook Frits Langeveld toestemming de Karseboom zo te verbouwen als laatst op de tekening in de Texelse Courant was te zien. Bovendien is het te hopen dat wij de familie Ran op de Hogeberg ook kunnen feliciteren met hun prach tige boerderijtje, maar ja, soms draaien ambtelijke molens tergend langzaam. Tot slot willen wij de acht agrariërs die samen verder gaan in Texel Sun veel succes toewensen. Zij tonen lef en het open karakter van het eiland wordt mede door hen in stand gehouden. Het bestuur van 10 voor Texel. VERVOLG VAN PAGINA 1 Texels Belang TB na een eclatante verkiezingsze ge ook met twee wethouders in het college. Zelfs als TB één wethouder mag leveren, kunnen de collegeon derhandelingen zo uitpakken dat de voorkeur uitgaat naar Heijne. Maar vooralsnog heeft Kikkert de sterkste troeven in handen. Kieslijst Alle huidige raadsleden van TB euw kandidaat gesteld. Lijsttrekken is Piet Stan daart, gevolgd door Joop Groes- kamp en Willem Vlas. Op de vierde plaats Henk-Jan Klok, die al een \\/rat ik zeggen wou... Nieuwjaar ingeluid met verschieting Schietsporters kwamen zondag in het schietsportcentrum Odys seus bijeen voor deelname aan de door Ilse Vennik georganiseerde nieuwjaarsverschieting. 24 leden van de Schietsportvereniging Texel streden hard om de punten. De hoofdzakelijk met eigen wapens, maar ook met clubwapens verscho ten wedstrijd leverde verrassende resultaten op. René de Nijs behaal de in verschillende disciplines de beste resultaten en kaapte als klap op de vuurpijl ook nog de overallbe ker voor de neus weg van de ove rige deelnemers. De getalenteerde luchtschutter Ron Kaczor, die voor de eerste keer aan een vuurschiet- wedstrijd deelnam, behaalde bij de KKG staand 12 meter de eerste plaats. Dat deed ook Ilse Vennik, die bij de KKG 25 meter liggend de beker in de wacht sleepte en in het algemeen klassement als tweede eindigde. Ook de seniorschutter Frans Stoker behaalde zoals hij zelf zei 'na 35 jaar schietsport' de eerste plaats bij de KKP/R 12 meter. Jaap Witte eindigde bij de 50 meter KKG liggend op de eerste plaats, even als Laurens Kikkert, die bij de KKG staand 25 meter als eerste eindigde en derde in het alg, klassement werd. De schietsportdag werd door voorzitter Jan Brandenburg met een nieuwjaarspraatje naar een goed einde geloodst. Meer uitslagen zijn te vinden op www.ssvtexel.nl jaar of anderhalf in de steunfrac- tie meedraait. De vijfde plek wordt ingenomen door Roelie Bakker, die aanvankelijk te kennen had gege ven te willen stoppen en zich alleen beschikbaar te houden als zich geen andere kandidaat aandient. Door het wegvallen van Corry Heijne bleek dat het geval. Nummer zes op de lijst is Cees Hooyschuur, zevende staat Corrie Stiehl-van der Vis, acht ste Alfons Kuip, negende Willem Brons en tiende Erna Tromp-Tui- nema. Kees Goedegebeuren staat op nummer elf, Martien Witte is twaalfde. Dirk Leegwater dertiende, Jos Timmer op nummer veertien en op voordracht van de leden is Hielke Bruining als nummer vijftien aan de lijst toegevoegd. DINSDAG 10 JANUARI 2006 FNV Bouw In hotel Den Burg aan de Emma- laan houdt vakvereniging FNV Bouw donderdag een bijeen komst over de veranderingen in de nieuwe CAO. Er wordt gespro ken over het tijdspaarfonds, de levensloopregeling en het vroeg- pensioen en er is volop gelegen heid voor het stellen van vragen. Mensen die in de bouw werken, zijn er aan gewend dat vakantiedagen niet worden doorbetaald, maar dat de vakantierechten in een fonds wor den gestort dat drie keer per jaar wordt uitbetaald. Volgens de nieuwe CAO wordt dit systeem omgebouwd naar een tijdspaarsysteem met meer keuzemogelijkheden. Daarnaast is geregeld dat werknemers na veertig jaar werken op hun zestigste met vroegpensioen kunnen. Daartoe dient de bouwvakker wel gebruik te maken van de levensloopregeling. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Oudheidkamer De Oudheidkamer in Den Burg gaat vanaf april ook in de weekenden open. Het museum in Den Burg dat vorig jaar vijftig jaar bestond, hoopt op die manier tegemoet te komen aan de wens van weekendgangers die een kijkje in het museum willen nemen. In totaal beschikt het muse um over 18 vnjwilligers, die zich bezighouden met de opvang van bezoekers, technische werkzaam heden, het registreren van schen kingen en andere werkzaamheden. In voorbereiding is een expositie met gebruiks- en ander voorwerpen uit de eigen collectie. Het museum trok vorig jaar 5500 bezoekers. De aangenomen statutenwijziging voorzag er in dat de alfabetische lijst die TB lang heeft gehanteerd niet meer de standaard is en dat niet meer over elke lid hoeft te worden gestemd. Voortaan kan de vergadering de door het bestuur voorgestelde lijst in zijn geheel vast stellen, wat niet wegnam dat er toch nog over een aantal leden werd gestemd. Behoudens een paar puntjes gin gen de leden ook akkoord met het concept verkiezingsprogramma, dat in definitieve vorm op korte termijn kan worden gepresenteerd. Op kampeerterrein 't Woutershok zijn gisteren de werkzaamheden gestart voor de laatste fase van de kwaliteitsverbetering die de familie De Graaf na de overname vijf jaar geleden heeft ingezet. De sloop van het oude recep tiegebouw was binnen een dag geklaard. Het nieuwe ontvangst en servicegebouw moet voor de opening van het nieuwe kam- peerseizoen op 1 april klaar zijn. Schets van het nieuwe receptiegebouw, dat op 1 april bij de start van het kampeerseizoen klaar moet zijn. Eerst de gasten, dan zelf is de volgorde die de familie De Graaf als exploitant van het kampeerter rein aan de rand van de Dennen aanhoudt bij de ingezette kwali teitsverbetering. Die begon met de bouw van een nieuw en comfortabel sanitairgebouw, waarvan de gas ten, onder wie veel terugkerende kampeerders, alweer geruime tijd het genoegen smaken. De volgende stap werd vorig jaar ingezet met de omzetting naar zogeheten comfort- plaatsen. Elke kampeerplaats werd voorzien van een vuilwaterafvoer en een aansluiting op het eigen televisienetwerk waarbij de gasten achttien zenders kunnen ontvan gen. Opgewaardeerd werd ook de elektriciteitsvoorziening, waardoor de gasten die steeds vaker met luxe caravans hun apparatuur (variërend van magnetrons tot vloerverwar ming) zonder problemen in kunnen schakelen. Uitgangspunt is dat de afname tot 4 Amphère bij de prijs is inbegrepen, maar dat de gast het Een kraan van de firma Tatenhove maakt korte metten met het oude receptiegebouw van kampeerterrein 't Woutershok. (Foto Nai iMer) meergebruik moet bijbetalen. Om dit te meten is de camping voor zien van een speciaal schakelme chanisme dat het gebruik op elke standplaats registreert. Daarnaast beschikt elke kampeerplek over een eigen waterleiding. Nu die twee eerste fases zijn volbracht, durft de familie De Graaf aan zichzelf te denken. De receptie was, zeker met de komst van allerlei nieuwe apparatuur, wel erg krap geworden. De nieuwbouw omvat een U-vor- mig gebouw van twee verdiepingen, dat wordt opgetrokken in een stijl die doet denken aan die van oude gebouwen van Staatsbosbeheer. Behalve kantoor en receptie, komt er ook een werkplaats, een EHBO- ruimte, een informatiedeel en een hoekje waar de gasten hun post kunnen afhalen. Een hofje biedt mogelijkheden voor een buitenop stelling om voetbalwedstrijden te bekijken. 'Want het is hier traditie dat we wedstrijden voor het EK en WK buiten bekijken zegt Ge. cL Graaf. Vanaf do. 12 januari Power Cleaner Verwijder! de meest hardnekkige vlekken, kalk-, roest- en zeep-resten^pH^^^^^ Dringt diep in de I vezels door Eenvoudig te gebruiken door S de pistoolvertuiver ikH:'. 750 Ml. - Vlekverwijderaar Erwtensoep Te gebruiken als: vlekverwijderaar of Rijk gevuld met rookworst vlekkenzouf tijdens de hoofdwas, 800 Ml vlekkenoplosser direct op de vlek, tapijtreiniger, voorwasmiddel in voor- wascydus van uw wasprogramma 750 Gram ERWTEN SOEPJi Magere spekreepjes 2 x 125 Gram Sweetmix Assortiment van gevulde melkchocolade en bisquit in melkchocolade en volle melkchocolade 250 Gram 30 Adi« geldig von do. 12 |onuori l/mwo. 18 jonuari Mocfoen oj ondonb zorgvuldige planning Ie mal zijn uifveriodil, don wogen i 't.o.v. andere Lidl-filialen ij hiervoor begrip De afgebeelde orlikelen kunnen afwijken Zet- en drukfouten njn voorbehouden Zondag 15 januari: Julius Vischjager geeft een piano concert voor de Ezelvereniging. Maandag 16 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscomissie Grondgebied. Dinsdag 17 januari: Op de atletiekbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een coopertest, georganiseerd door Sportservice Texel en Atletiekvereniging Texel Deelname is gratis en staat open voor iedereen. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscomissie Werkwijze raad. Woensdag 18 januari: Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscomissie Welzijn. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg komt vanaf 20.00 uur voor het laatst het rooms-katho- liek Vrouwengilde bijeen. Donderdag 19 januari: Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscomissie Middelen. De Engelse folkgroep Colvin Quarm- by treedt op in Question Plaza in Den Burg. De toegang bedraagt €11,- (met 'Vriendenkaart' €7,50). Vrijdag 20 januari: Om 20.30 uur begint in café-bras serie De Lindeboom op de Groene- plaats in Den Burg het maande lijks Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met columns en dialogen, gasten en veel muziek. De toegang is gra tis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Zaterdag 21 januari: Om 14.00 uur begint aan de Bies- boschweg een wedstrijd van de off-roadcompetitie van Wielerver eniging Texel. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. Zondag 22 januari: Van 13.00 tot 14.00 uur start bij boskiosk Het Turfveld de derde wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. In de J'elleboog in Den Burg begint om 13.00 uur een het plaatsings- toernooi voor de Texel Masters dar ten. open darttoernooi. Spelsoort is 501. Maandag 23 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehou den. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. Vrijdag 27 januari: In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt de vierde ronde om het Texels kam pioenschap klaverjassen gespeeld. Aanvang 20.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Wie en wat er allemaal niet deugt' van Bert Klunder. Toegang €14,-. Zondag 29 januari: In De Pelikaan nabij De Koog begin nen om 13.00 uur de dartwedstrij- den om de Texel Masterstitel. Maandag 30 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehou den. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. Dinsdag 31 januari: De FNV-vrouwenbond komt bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan, aanvang 20.00 uur. Corry Heijne vertelt over haar werk als politicus. De Ezelvereniging viert haar 10-jarig jubileum met een receptie in café In den Grooten Slock. Zondag 5 februari Van 13.00 tot 14.00 uur start bij boskiosk Het Turfveld de vierde wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. Maandag 6 februari In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehou den. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. Radio Texel Stichting Lokale Omroep Texel, Postbus 178, 1790 AD Den Burg. Studio: Molenstraat 4 (onder De Buureton). Dagelijks te beluiste ren via FM 106.1 en 98.5 op de kabel. Met muziek, achtergronden en actuele informatie over Texel. Studiotelefoon 312199; fax 313430. Programmering elke vrijdag in de Texelse Courant. Scholen/onderwijs BASISONDERWIJS - Den Burg: De Fontein (Protestants Christe lijk), Burdetstraat 8, 1791 VA Den Burg, tel. 313598. Jac. P. Thijsseschool (Openbaar), Keesomlaan 15, Postbus 174, 1790 AD Den Burg, tel. (0222) 313879. Jozefschool (Rooms Katholiek), Beatrixlaan 46, 1791 GD Den Burg, tel. 312319. Kompasschool (openbaar). Molen straat 80, 1791 DM Den Burg, tel. 312655. Vrije School Texel, Gasthuisstraat 55, 1791 GK Den Burg, tel. 312073. - De Cocksdorp en Eierland Durperhonk, Klimpstraat 27, 1795 AL De Cocksdorp, tel. 316516. J.P. Strijbosschool (Openbaar), Oorsprongweg 41, 1795 LB De Cocksdorp, tel. 311248. - De Koog Lubertischoo! (Algemeen Bijzon der), Brink 29, 1796 AH De Koog, tel. 317778. - Den Hoorn Jan Drijverschool (Openbaar), Naalrand 2, 1797 AR Den Hoorn, tel. 319355. - Oosterend De Akker (Protestants Chnstelijk), Kotterstraat 1, 1794 BD Oosterend, tel. 318363. Jacob Daalderschool (Openbaar), Vliestraat 26. 1794 AV Oosterend, tel. 318903. Oudeschild De Bruinvis (Openbaar), Tromp straat 1, 1792 BJ Oudeschild, tel. 313893. VOORTGEZET ONDERWIJS Openbare Scholengemeenschap De Hoge Berg (vwo/havo/vmbo) Hoofdgebouw: Haffelderweg 40, 1791 AS Den Burg, tel. 312121. Praktijkgebouw: Emmalaan 55, 1791 AT Den Burg, tel. 312121. MUZIEK- EN DANSONDERWIJS Stichting Texelse Muziek- en Dans school, Schilderend 39, 1791 BB Den Burg, tel. (0222) 313493. BEROEPSONDERWIJS EN EDUCATIE -ROG Kop van Noord-Holland - Regionaal Opleidingencentrum, Centraal Bureau, Onderwijsdien stencentrum en Bedrijfsopleidingen, Sperwerstraat 4, Postbus 250,1780 AG Den Helder, tel. (0223) 611200. PARTICULIER BEROEPS ONDERWIJS EN EDUCATIE Instituut Typotex Inl.: mw P.E. de Chavonnes Vrugt- van Leeuwen, Thijsselaan 124,1791 VL Den Burg, tel. (0222) 313514. ALGEMEEN Afd. educatie van de gemeente Texel, tel. (0222) 362405. Stichting Welzijn Ouderen Texel Zie hulpverlening. Tandartsen/gebitshulp Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Behande ling uitsluitend volgens telefonische afspraak, bij voorkeur tussen 9.00 en 10.00 uur. Tandartsen: R.Heerenveen, tel. 313086, C. van Karsen en K. Hen driks, tel. 314669, W. Meuleman, tel. 314727, J. de Winter, tel. 312270, F. Zethof, Wilhelminalaan 66, tel. 322008. Tandprotheticus: J. van Kralingen, Sommeltjesweg 3, De Waal, tel. 312069. Afspraak na tele fonisch overleg.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7