Nagelstyliste begint voor zichzelf Prijs Decembermaand Feestmaand naar Utrecht Film TEXELSE 2 COURANT Fiasco Agenda Ic teso J/J/erk Aris van Zeylen en zijn dochter in toneelstuk Eric Hercules Nagelstyliste llja Brienesse is onder de nam Nagelstudio Nailja een eigen bedrijf gestart. (Foto Gerard Timmerman) Onder de naam Nagelstudio Nail ja heeft nagelstyliste llja Brie nesse zich op Texel gevestigd. Haar bedrijf is gevestigd aan de Burgwal. Brienesse noemt zichzelf een all round nagelstyliste, die nagels ver stevigt, verlengt en verzorgt. "Zeker in de winter, als de handen door het weer uitdrogen, is een bescher mende laag geen overbodige luxe. Sommige klanten die bij me binnen komen weten precies wat ze willen, anderen laten me lekker mijn gang gaan. Ik ben nogal perfectionistisch ingesteld, alles moet precies op de goede plek zitten. Je kunt nog zo'n mooie hand hebben, maar als de nagels niet verzorgd zijn, dan is dat toch een minpuntje. Daarom is het jammer dat nagels bij veel mensen een ondergeschoven kindje zijn. Ik zie wel vrouwen over straat lopen, die prachtig gekapt en gekleed gaan, maar wel met onverzorgde nagels. Wat dat betreft is er op JJedrijvig/ie/J Texel nog een grote markt. Ik snap wel waarom veel vrouwen weinig aandacht aan hun nagels beste den. Ze doen de tuin en wat al niet meer met hun handen en zijn bang dat verlengde of verharde nagels daar niet tegen kunnen. Maar dat is onzin. Die lange nagels van mij zijn zo bikkelhard, daarmee kan ik wel een stoeptegel uit de straat tillen. Thuis doe ik er, net als veel andere vrouwen, allerlei klusjes mee, tot en met het schoonmaken van de wc aan toe. Mijn nagels worden daar echt niet minder van.' Brienesse voltooide een gespecia liseerde nagelopleiding en combi neert haar bedrijf op Texel, dat is gevestigd in het gebouw van Body- care, met werkzaamheden in Den Helder. Maar zodra haar agenda vol genoeg is, richt ze zich volledig op Texel. Joop Groen van Reisbureau Texel overhandigt mevrouw Ria Maas-Kolijn de reis naar Berlijn. Achter haar Wil Dijker-Maas, bij wie ze logeert en rechts Henk van Wijk, uitgever van de Texelse Courant. ifoio Gerard Vmmerman) Tachtig sterren zaten er verstopt in de advertentiepagina's van de December Feestmaandpuzzel die in de aanloop naar de kerst in de Texelse Courant zijn verschenen. De meesten waren goed zichtbaar, maar een enkeling zat dermate goed verstopt dat menigeen hem over het hoofd zag. Lang niet alle inzendingen die bij uitgever Lange- veld en De- Rooy aan de Spinbaan Politiek We zitten een kleine twee maanden verwijderd van de gemeenteraads verkiezingen. Hoe is het mogelijk dat we nog steeds niets van de programma's van de verschillende groeperingen en partijen hebben gehoord. Waar blijven de politieke cafés? Waar gaan deze groeperin gen zich presenteren? Wordt door iedere partij een klein zaaltje afge huurd om voor de eigen gelederen of aanhang de eigen gedachten en ideeën te verheerlijken? Een nieuwe groepenng als BEZEM bijvoorbeeld. Ik heb ooit een sum mier, suggestief en bovenal provo cerend lijstje gezien als programma. Hebben deze mensen echt inhoude lijk wat te vertellen of vallen ze door de mand? Dat wil ik dan ook weten. Het is steun geven of de bezem er door halen. Ik bedoel maar. Als inwoner en belanghebbende bij onze samenleving vind ik het een grote tekortkoming dat in die paar weken die we nog te gaan hebben er niet wekelijks een openbare dis cussie komt. Elke week een ander onderwerp over ons wel en wee. Ik Seminar voor verenigingen De besturen van verenigingen en stichtingen zijn maandag 23 januari aanwezig bij een door de Rabobank geïnitieerd seminar in het NIOZ op 't Horntje. Op deze avond staan binnenkwamen waren dan ook juist. Maar toch zaten er ook heel wat goede oplossingen tussen, waaruit deze week een winnaar is getrok ken. Gelukkige was mevrouw J. Gussenkloo uit Zeist, die op Texel altijd verblijft in Waddenpark Avanti van de familie Rozendaal. Omdat het de winnaar niet lukte tijdig naar Texel af te reizen om de prijs in ont vangst te nemen, schonk ze deze Wat ik zeggen wou... hoef ze niet te noemen, maar acht onderwerpen zijn er zeker. Er zal weliswaar één grote manifes tatie komen vlak voor de verkiezin gen, maar dit is ruim onvoldoende om de diverse onderwerpen uitge diept te krijgen. Hierop kan iedereen zijn stem op het laatste moment toch niet bepalen? Ik roep alle groeperingen op de moed te hebben de publieke dia loog aan te gaan. Roep dan ook de pers op om hiervan uitvoerig verslag te doen. Dan pas komen de eventuele tegenstellingen duidelijk naar voren. En misschien kunnen we dan enigszins onderbouwd en gemotiveerd onze stem geven en niet later zeggen dat het toch maar weer een zootje was. Laten we niet op zijn Tessels handelen zoals: 'We deden een slok en we deden een plas en lieten de zaak zoals ze was'. Lijsttrekkers, duwers en... kiezers: neem actie. Frits Langeveld, Den Burg. efficiënt betalen, verzekeren en juri dische aspecten centraal. Verschil lende sprekers voeren hierover het woord. Voor het seminar zijn alle verenigingen en stichtingen uitge nodigd die hun bankzaken via de Rabobank regelen. De avond begint om 20.00 uur. aan haar vriendin Ria Maas-Kolijn uit Utrecht, die logeert bij de familie Dijker-Maas aan de Schilderweg. Uit handen van Joop Groen van Reisbureau Texel nam de tachtig jarige Utrechtse dinsdag de prijs in ontvangst. Het betrof een lang weekend naar Berlijn, beschikbaar gesteld door Reisbureau Texel. Avond over zonne-energie In hotel Den Burg aan de Emmalaan houdt Duurzaam Texel maandag 23 januari een avond over zonne- energie. Wim Sinke van het ECN in Petten zal een inleiding geven over deze vorm van energie, met de nadruk op het produceren van electirciteit. Sinke studeerde experi mentele natuurkunde en is al sinds de jaren tachtig betrokken bij de ontwikkelingen op het gebied van zonne-energie. In zijn voordracht rekent hij af met vooroordelen als dat Nederland te donker zou zijn voor het duurzaam opwekken van zonne-energie. Namens de gemeente Texel spreekt vervolgens Roel Struick over de mogelijkheden van het passoef gebruiken van zone-energie en duurzaam bouwen. Ook geeft hij een overzicht van wat er al op het eiland is gebeurd met het oog op zonne-energie en welke ontwikke lingen nog mogelijk zijn. De avond is de zesde van een serie van zeven avonden over duurzame energie. De serie wordt op 13 febru ari afgesloten met een algemene avond waarop een overzicht wordt geven van de verschillende vormen van duurzame energie. Ook wordt dan een forumdiscussie gehouden met afgevaardigden van de poli tieke partijen. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. VRIJDAG 13 JANUARI 2006 Cinema Texel gaat ook in het nieuwe jaar door met de serie De Volkskrant-filmavonden, waar in films worden vertoond die De Volkskrant haar lezers speciaal aanbeveelt. Dinsdag en woens dag draait Elizabethtown, over de schoenontwerper Drew Baylor (een rol van Orlando Bloom). Hij is altijd succesvol geweest, maar zijn nieuwste creatie blijkt een fiasco en dat leidt tot enorme verlie zen voor zijn bedrijf. Op de dag dat hij wordt ontslagen, overlijdt zijn vader. Hij besluit naar Eliza bethtown te vliegen om hem op te halen. Tijdens zijn vlucht maakt hij kennis met de stewardess Claire (Kirsten Dunst), die hem op een bijzondere wijze laat inzien dat het leven het waard is om geleefd te worden. De meeste andere films zijn gepro longeerd. The Chronicles of Narnia (die draait in de ondertitelde ver sie) gaat over spelende kinderen die via een magische kleerkast in de mysterieuze dierenwereld van Narnia belanden, waar het door een vloek van een heks altijd win ter is. In de nieuwe versie van King Kong ontdekt een groep ontdek kingsreizigers dat de legende over een gigantische gorilla op waar heid berust. De nieuwste film over Harry Potter draait in twee versies: ondertiteld en Nederlands gespro ken. Voor de jongste jeugd en hun (groot)ouders draait daarnaast Plop en het Vioolavontuur, kinde ren van 8 jaar en ouder die niet zo bang zijn aangelegd, kunnen zich vermaken met de avonturenfilm De Griezelbus. Maandag draait in Cinema Texel een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aan vang geheim wordt gehouden. Medium Schippers Het medium Lia Schippers verzorgt woensdag 18 januari een avond in hotel De Lindeboom. Zij zegt 'via haar gidsen uit de ongeziene wereld' boodschappen door te krijgen voor belangstellenden in de zaal. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €8,-. 'Het geld is op' in bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg geeft Marieke Henselmans donderdag 19 januari een lezing over hoe meer te doen met minder geld. Hensel mans is besparingsdeskundige en vooral bekend van het televisie programma Geen cent te makken (RTL4), dat ze samen met Peter van der Vorst presenteert. De makers van dit programma zoeken uit waar de problemen vandaan komen en geven met humor en respect advies over mogelijke oplossingen. Verder publiceert Henselmans over bespa ren in kranten en tijdschriften en schreef ze De bespaarkalender en Consuminderen met kinderen. De lezing begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €3,-. Vergadering KLV De Vereniging van Kleine Logies- verstrekkers (KLV) houdt dinsdag ledenvergadering in hotel Den Burg aan de Emmalaan. Op de agenda staan onder meer het TOR-systeem van de VW, de nieuwe website van de KLV en de classificatie van vakantiewoningen. De vergadering begint om 20.00 uur. De website die de KLV op verzoek van de leden heeft laten bouwen, biedt leden de mogelijkheid zelf informatie via internet te verstrek ken. Daartoe krijgen de leden een inlogcode en een wachtwoord. Ook voorziet de site in een eigen pagina voor de leden, die eventueel in samenwerking met de vereniging kan worden vormgegeven. De web site wordt tijdens de vergadering gepresenteerd, waarna een werk groep zal worden geformeerd om het plan verder uit te werken. Cursus overgewicht De Gezondheidswijzer van Corbis Plus begint op maandag 13 febru ari een cursus overgewicht in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel in Den Burg. Doel van de cursus is inzicht te krijgen in de eigen eetgewoonten en de invloed daarvan op het gewicht. De cur sus bestaat uit vijf (tweewekelijkse) bijeenkomsten van anderhalf uur, steeds te beginnen om 19.00 uur. Er wordt informatie verstrekt over vetten in de voeding, het belang van lichaamsbeweging en hoe een evenwichtig en gezond voedings patroon op te bouwen. Met behulp van een eetdagboek wordt geleerd het eetgedrag en daarmee samen hangende gewoonten zo te ver anderen dat gewichtsvermindering mogelijk is. Deelname kost €26,-, abonnees van het Servicepakket betalen €18,-. Aanmelden kan bij de Gezondheidswijzer van Corbis Plus, tel. 0223-650135 en via e-mailadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Dorpssteunpunt in Den Hoorn In tegenstelling tot eerder in dorps blad De Hoornder werd aangekon digd, wordt de informatie- discus siebijeenkomst over het nieuw te vormen dorpssteunpunt in Den Hoorn niet op woensdag 18, maar op donderdag 19 januari gehouden. Plaats en aanvangstijd blijven onge wijzigd: de bijeenkomst begint om 19.30 uur in Klif 12. Op de avond geeft Sascha Bag german van de gemeente tekst en uitleg over de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning en vertelt Geertje van Lingen van het Zorgcentrum over 'ouderen in de toekomst'. Directeur Jan van Andel van de Stichting Wonen Texel geeft een toekomstvisie over wonen in Den Hoorn en Fia Joustra van Pha ros vertelt over dorpssteunpun ten. Daarnaast wordt een discus sie gehouden over het thema 'hoe' kunnen wij met elkaar zorgen dat het mogelijk is om gedurende het hele leven in Den Hoorn te blijven wonen?' Het dorpssteunpunt in Den Hoorn gaat op 31 januari van start. Vrijdag 13 januari: In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden in de kerkekamer van de hervormde kerk in Oudeschild. Om 20.00 uur begint een soortgelijke bijeenkomst in Eben Haézer in de Julianastraat in Den Burg. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt tot en met zaterdag de voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Festival gehouden. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont in verband met een personeelsfeest vandaag geen films. Zaterdag 14 januari: Leden van Vogelwerkgroep Texel ver trekken met de boot van 8.00 uur voor een ganzen- en zwanenexcursie in zuidwest-Friesland. In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 8.30 uur een bijeenkomst gehouden bij Het Olijfblad in de Weverstraat in Den Burg. Op het dorpsplein van De Koog begint om 10.00 uur een workshop (twee sessies van anderhalf uur) nordic wal king. Aanmelden via tel. 316699 of 06-22561045. In manege Akenburg begint om 13.15 uur de jaarlijkse Winterkeuring van Esther Schilling houdt vanaf 19.45 uur een Volle Maan-bijeenkomst in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Er worden Chi Neng Qig- ong-oefeningen gedaan. Voor infor matie of aanmelding: tel. 319417. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt de laatste avond van de voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Festi val gehouden. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 13.30 uur), Plop en het Vioolavontuur (14.00 uur), de ondertitelde versie van The Chro nicles of Namia (15.45 en 18.45 uur). De Griezelbus (16.00 uur). King Kong (21.30 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (18.30 en 21.45 uur). Hoogwater te Oudeschild Vr. 13 07.55 en 20.16 u. Za. 14 08.35 en 20.55 u. Zo. 1b 09.15 en 21.15 u. Ma. 16 09.40 en 21.55 u. Di. 17 09.40 en 22.15 u. Wo. 18 10.10 en 22.55 u. Do. 19 10.30 en 23.25 u. Vr. 20 10.50 en 23.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 15 januari op om 08.47 uur en gaat onder om 16.51 uur; zaterdag 14 januan volle maan; 16 januan springtij. Zondag 15 januari: In Cinema Texel draait vandaag de Nederlands gesproken versie van Har ry Potter en de Vuurbeker (aanvang 13.30 uur), Plop en het Vioolavontuur t( (14.00 uur), de ondertitelde versie van c The Chronicles of Narnia (15.45 en g 20.15 uur). De Griezelbus (16.00 uur) j< en de King Kong (20.00 uur). v Maandag 16 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de res- tauratie van het Hoornder kerkje. r i: Om 18.00 uur begint in het raad- 'i huis in Den Burg een vergadering C van de raadscommissie Grondge- i bied. Besproken wordt onder meer het monumentenbeleid, bijdrage De Lieuw, kamperen bij de boer en de regionale woonvisie. j v In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een lezing van Sjraar van Beek van LTO Nederland over de schapenhouderij. Cinema Texel vertoont de ondertitelde versie van The Chronicles of Narnia (aanvang 20.15 uur) en een sneak preview (20.30 uur). Dinsdag 17 januari: Op de atletiekbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een coopertest, geor ganiseerd door Sportservice Texel en f Atletiekvereniging Texel. Deelname is gratis en staat open voor iedereen. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burq een vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. Om 20.00 uur begint in hotel Den Burg aan de Emmalaan de ledenver gadering van de Vereniging van Kleine Logiesverstrekkers. In Cinema Texel gaan de De Volks krant-filmavonden weer van start met de film Elisabethtown (aanvang 20.30 j uur). Daarnaast draait de ondertitelde versie van The Chronicles of Narnia (20.15 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso nl. - weg Van 16 tot en met 22 januari zijn de volgende straten en wegen afgeslo ten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Spinbaan geen doorgaand verkeer, een deel van de bedrijven is overdag bereikbaar via de noodweg vanaf de Waalderstraat. Den Burg- Den Hoorn: Westerweg tussen Smits- weg en Driehuizen, geen doorgaand verkeer op woensdag 18 januan. Aris van Zeylen keert na twintig jaar terug op het toneel. Zaterdag 4 februari speelt hij samen met zijn dochter Marianne in Klif 12 in de eenakter De Bevruchting, een stuk met duidelijke verwijzingen naar Texel, dat speciaal voor hen is geschreven en geregisseerd door Eric Hercules. De Bevruchting is een kritische persiflage op de reality-shows op televisie die grenzen van waarden en normen overschrijden of verleg gen. Het gaat over een televisiepro gramma dat na acht afleveringen tot een 'hoogtepunt' komt en waarin de enige overgebleven kandidate Eva 'live' door dokter Mengelsma zal worden geïnsemineerd met het ver zamelde zaad van duizend donors. In het stuk, dat vijftien minuten duurt en uit dertien scènes bestaat, wisselen soap, comedy en docu drama elkaar af en wordt volgens maker Hercules gespeeld met 'de TV-werkelijkheid'. Het stuk word' uitgegeven door Toneeluitgeveri Vink en geproduceerd door Com plot Producties, het bedrijfje var Eric Hercules. Voor Aris van Zeylen, die vele rol len speelde maar de laatste tijo alleen nog als regisseur actief was betekent het zijn terugkeer na langt tijd op de planken. Zijn dochts werkt mee aan toneelproducties ir Amsterdam en heeft onder mee een bijrol in de televisiesoap Onder weg naar morgen. Hercules schrijf! en ontwikkelt comedyseries, strips en verhalen voor onder meer NPS KRO, Jetix, Teleac, Sanoma er IDTV. De voorstelling in Klif 12 begins om 20.30 uur. De entree bedraagt €7,50; 'Vrienden van Klif 12' betaler €6,-. Een diner vooraf is mogelijk Reserveren via tel. 319633 of ds website www.klif12.nl. VERVOLG VAN PAGINA 1 Afscheiding Samenwerkingsverbanden en ge meenschappelijke regelingen, manieren van gemeenten om samen te werken, zijn in zijn ogen meer een instrument voor kleine gemeenten om hun zelfstandigheid te behouden. Texel is zowel bij een samenwerkingsverband (Kop van Noord-Holland) als een gemeen schappelijke regeling (De Wadden eilanden) betrokken. Het dreigen met afscheiding legde volgens Gel dorp overigens geen windeieren. 'Ik kreeg diverse reacties te horen. De mooiste was van iemand die zei "Joke, je bent een moord wijf." En verder heeft alle media-aandacht ook meteen nog wat aandacht voor het eiland opgeleverd.' Het idee om Texel bij Friesland aan te sluiten, is overigens niet nieuw. Gelein Jansen opperde het ruim tien jaar geleden al eens toen hij het ver kiezingsprogramma voor de toen malige Lijst 7 van Jan van Asselt VERVOLG VAN PAGINA 1 Informatie VVV Gerard Weijers (CDA) weigerde zon der meer de informatiebijdrage vod 2006 toe te zeggen. De anderet wilden dit keer nog betalen, maai eisten dat er binnenkort opnieuw over wordt gediscussieerd. Hennj Festen (GroenLinks) sprak van 'eer fors bedrag' en wilde dat eerst duï delijk wordt gemaakt hoe dat is opgebouwd. Alfred Schaatsenberg (PvdA) vond het in een tijd var bezuinigingen 'te vroeg om zomaai akkoord te gaan'. Frans Vismat (D66) zei eerst de kerntakendiscus sie te willen afwachten, waarin d£ partijen vaststellen welke taken wé en welke niet onder directe ver antwoordelijkheid van de gemeente vallen. opstelde. Volgens Jansen zou Texe beter af zijn geweest bij de land- schappolitiek van Friesland dan cji® L van Noord-Holland.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2