Ultralichte vliegtuigen niet meer boven eiland Pierenvisserij blijft bij vier bedrijven TEXELSE COURANT Witte Hooglander spoorloos TESO in 2005: iets minder passagiers en wat meer auto's I]3 Kerkdiensten Medische zorg oud Papier Radio Texel 106.1 VRIJDAG 13 JANUARI 2006 Het vliegen met ultralichte vlieg tuigen boven Texel wordt in de toekomst mogelijk beëindigd. In het concept van de nieuwe Plano logische Kernbeslissing Wadden zee wordt het niet meer toege staan. Ook boven de Waddenzee mag mogelijk niet meer met ultra lights worden gevlogen. Volgens de nieuwe PKB mogen ultralichte vliegtuigen alleen nog boven de landgedeelten van de vas telandgemeenten vliegen. 'Boven de Waddenzee en het overige Wad dengebied mogen geen ultralichte vliegtuigen worden gebruikt.' Een woordvoerster van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu bevestigt dat de Waddeneilanden daar ook onder vallen. 'Voor de ultralichte vliegtui gen geldt straks in feite hetzelfde als voor het waterskiën en jetskiën op de Waddenzee, daar willen we ook een einde aan maken.' Met ultralights worden lichtgewicht vliegtuigen bedoeld die niet zwaar der zijn dan 450 kilo. Volgens de woordvoerster van het ministerie moet de beëindiging van kracht worden als de nieuwe PKB in werking treedt. Dat gebeurt naar verwachting in 2007. Volgens haar is het de bedoeling dat het ver bod dan ook in de huidige lucht vaartwetgeving wordt doorgevoerd. De plannen zijn opmerkelijk. Maart vorig jaar werd het vliegen met ultralights boven het eiland nog toe gestaan, nadat daar jarenlang strijd voor was gevoerd. René Hovestad, eigenaar van vliegschool Reinair op het vliegveld, schafte afgelopen zomer een ultralicht vliegtuig aan en begon daarna met het verzorgen van lessen en rondvluchten boven het eiland. Boven zee komt hij niet. Luchthavenmeester Ed de Bruijn laat weten dat het vliegen met ultra lights een punt van aandacht wordt bij de inspraak op de PKB. De plannen van het rijk met de Wad denzee liggen sinds deze week ter inzage. Volgens De Bruijn kampen de huidige ultralichte vliegtuigen nog steeds met de beeldvorming van dertig jaar geleden. 'Toen had je ultralights die veel herrie maak ten, maar tegenwoordig zijn het de stilste vliegtuigen in Nederland die je kunt vinden.' Waarom het rijk de ultralichte vliegtuigen aan banden wil leggen, is niet duidelijk. Zowel het concept van de PKB als de bijbehorende rapporten met de passende beoordelingen en de stra tegische milieubeoordelingen geven daar niet echt uitsluitsel over. Effecten De nieuwe PKB heeft verder weinig veranderingen voor het vliegveld in petto. Uit een onderzoek naar de effecten van het vliegen op de Waddenzee (passende beoordeling) blijkt dat er geen significante gevol gen voor de natuur Zijn. Vliegen beneden de minimale hoogte van 450 meter kan volgens het onder zoek wel effect hebben op zeehon den en foeragerende vogels, maar die effecten zijn lokaal beperkt. Die effecten worden volgens het onder zoek beperkt gehouden doordat er alleen lager dan 450 meter mag worden gevlogen in enkele corri dors boven het Waddengebied. Dat zijn doorgangen tussen de eilanden en de vaste wal. Een van die corri dors ligt tussen Texel en Den Oever. Vliegtuigen mogen daar bij slecht weer zakken tot 300 meter hoogte. Volgens het onderzoek zijn dieren in de corridors inmiddels gewend aan vliegtuigen. Volgens de onderzoe ken, die werden uitgevoerd nadat in 2001 de eerdere behandeling van de PKB was gestaakt, hebben flora en fauna in de Waddenzee geen last van het internationale vliegverkeer boven het Waddengebied. In de PKB staat ook dat de motie van de Tweede Kamer om een vlieg verbod boven stiltegebieden in te stellen van tafel is. Volgens de PKB zou dat verbod ook moeilijk te con troleren zijn geweest. Kleine regi onale luchthavens hebben inmid dels onderling afspraken met elkaar gemaakt over het omgaan met stil tegebieden. Een deel van het eiland is ook aangewezen als stiltegebied. Reclamevluchten mogen blijven bestaan, maar alleen in de corridor tussen Texel en Den Oever. Boven het eiland mag niet met een sleep achter een vliegtuig worden gevlo gen. In 2003 was er even sprake van dat dat helemaal zou worden verboden, maar dat is van de baan. Vorig jaar vertrokken er overigens nauwelijks reclamevluchten van het eiland. Nieuwe vliegvelden mogen er zowel in de Waddenzee als het Waddengebied niet meer worden aangelegd. Uitbreiding van bestaan de vliegvelden is wel mogelijk als de veiligheid in het geding is. Rijk zoekt alternatieven boorplatfoms De 'parkeerplaats' voor boorplat- forms in het Gat van de Stier ten zuidoosten van Texel verdwijnt mogelijk over een paar jaar. Het rijk wil onderzoeken of het moge lijk is boorplatforms voortaan op de Noordzee te parkeren. Dat blijkt uit het nieuwe concept van de PKB Waddenzee. Het rijk meldt uiterlijk drie jaar na de vaststelling van de nieuwe Planologische Kern beslissing een alternatieve parkeer- locatie voor boorplatforms te willen hebben gevonden. Dan gaat het om boorplatforms die voor repara tie of onderhoud naar Den Helder zijn gebracht, maar niet meteen de haven in kunnen worden gevaren. Het rijk denkt aan alternatieve plek ken ten noorden van de Razende Bol of plekken voor de Noord-Hollandse kust ten zuiden van het schietgebied bij Den Helder. Alleen als het niet lukt daar een alternatieve locatie te vinden, wil het rijk het opheffen van de parkeerlocatie op het Mars diep heroverwegen. Het onderwerp heeft vaker ter discussie gestaan. Een paar jaar geleden, toen de PKB ook al aan de orde was, werd er in de ontwerpteksten aanvankelijk nog over een parkeerverbod in het Gat van de Stier gesproken. Onder druk van toen nog het Overleg Orgaan Waddeneilanden (OOW) zag het rijk van dat verbod af. Het OOW betoogde toen dat een parkeermogelijkheid belangrijk was voor de bedrijvigheid in Den Hel der, waar diverse bedrijven voor de offshore zijn gevestigd. Volgens het overlegorgaan waren er ook geen nadelige effecten voor het milieu. Volgens de PKB mogen er maximaal twee boorplatforms tege lijk in het Gat van de Stier wor den geparkeerd. Dat mag maximaal drie maanden en er kan één keer een verlenging van drie maanden worden verstrekt. In noodgevallen mogen er tijdelijk drie boorplatforms worden geparkeerd. Einde jetskiën en waterskiën Zowel jetskiën als waterskiën op de Waddenzee lijken over een paar jaar verleden tijd te worden. In het nieuwe concept van de PKB Waddenzee is zowel voor beide sporten als 'vergelijkbare gemotoriseerde activiteiten' een verbod opgenomen. Het rijk wil voor het beëindigen van de activiteiten een overgangstermijn van drie jaar in acht nemen. Die termijn gaat in als de nieuwe Plano logische Kernbeslissing in werking treedt. Waterskiën en jetskiën is nu toegestaan in het snelvaargebied bij Oudeschild. Het aanstaande verbod op beide activiteiten hangt samen met de plannen van het rijk om het Texelse snelvaargebied en een soortgelijk gebied bij Den Helder op te heffen. Uit onderzoek dat naar de gebie den is verricht, blijkt dat ze geen schade veroorzaken aan de duur zame bescherming en ontwikkeling van de Waddenzee. De effecten die optreden zijn beperkt en gering van omvang. Via de PKB laat het rijk weten dat zij instandhouding van de snelvaargebieden toch ongewenst vindt. 'Van deze uitzonderingsposi tie zou een precedentwerking naar andere activiteiten in de 'Waddenzee kunnen uitgaan.' Op de Waddenzee geldt een maxi mum snelheid van twintig kilometer per uur. In de betonde vaargeu len tussen de eilanden en enkele havens langs de vastewal mag har der worden gevaren, evenals op de routes van de veerboten. Redding-, berging- en patrouillevaartuigen in actie mogen ook harder dan twintig kilometer per uur varen. Tot 'ver gelijkbare gemotoriseerde activitei ten' die verboden worden, worden draagvleugelboten en luchtkussen vaartuigen gerekend. Windmolens mogelijk onder voorwaarden Plaatsing van windmolens in de Waddenzee wordt in de nieuwe concept van de PKB Waddenzee niet toegestaan. Plaatsing langs de kust op de eilanden en in de vastelandgemeenten is wel mogelijk, maar onder voorwaar den. Dat blijkt uit de plannen van het rijk die sinds deze week ter inzage lig gen. Volgens het njk moet bij plaat sing onder meer worden getoetst in hoeverre windmolens langs de kust effect hebben op de Wad denzee. Daarbij wordt uitgegaan van het principe van de externe werking. Windmolens langs zee val len formeel niet onder het PKB- gebied, maar het gebied kan er wel de effecten van ondervinden. Verstoring van aanvliegende vogels, overtijende steltlopers en foerage rende vogels worden als concrete voorbeelden genoemd. Volgens de PKB moet voorkomen worden dat er langs de Waddenkust een 'aangesloten front van wind molens' komt te staan. Volgens het rijk is dat nu nog niet zo, maar is het 'voor het bevoegd gezag wel een punt van aandacht.' Windtur bines zijn nog geen onderwerp van onderzoek geweest bij de diverse onderzoeken (passende beoorde lingen) die de afgelopen jaren naar effecten op de Waddenzee zijn uit gevoerd. Volgens de PKB kan beter van geval tot geval worden bekeken of plaatsing van turbines gevolgen heeft voor de Waddenzee. 'Met een goede locatiekeuze en opstellings- wijze zijn effecten op vogels en andere natuurwaarden te minimali seren, maar niet op voorhand uit te sluiten', aldus een rapport met stra tegische milieubeoordelingen dat samen met een rapport over pas sende beoordelingen aan de nieuwe PKB is toegevoegd. Waar is mijn witte Schotse Hoog lander? Die vraag houdt Frits Lan- geveld al meer dan een week bezig. Vorige week woensdag verdween het hagelwitte stierkalf van acht maanden, dat hij diezelfde dag uit België had laten ophalen. Een oproepje op de Kabelkrant leverde tot dusver niets op. 'Geen enkele reactie, ook niet van de politie.' Hij had het dier nadat het uit de verdo ving was ontwaakt laten grazen op het land bij zijn woonboerderij aan de Schilderweg. Net als de vleugel, verdween het dier op mysterieuze wijze. 'Of dit ook een ontvoering betreft? Ik weet het niet, lijkt me niet waarschijnlijk. Mogelijk heeft het dier zelf de benen genomen en loopt het nu ergens tussen een stel andere koeien en heeft de boer niets in de gaten. Ik word er dood ziek van.' Wie een tip heeft kan con tact opnemen via 06-53548888. De mechanische pierenvisserij op de Waddenzee blijft beperkt tot de huidige vier vergunninghou ders. In het nieuwe concept PKB Waddenzee is opnieuw beschre ven dat voor de pierenvisserij een uitsterfbeleid geldt. De huidige vergunningen zijn persoongebon den en nieuwe worden niet meer uitgegeven. In het Waddengebied zijn sinds de jaren zeventig vier mechanische pie- renvisbedrijven actief: zeeaashandel Arenicola van Flip Duinker en Cyn thia Winkelman uit Nieuweschild en de bedrijven Rotgans, Wiersma en Bakker uit Den Oever. De eigenaren van de bedrijven hebben elk een persoonsgebonden vergunning die niet overdraagbaar is, waardoor de rechtsgeldigheid op een gegeven moment vanzelf vervalt. De pieren worden gewonnen voor de sport- visserij. In aanloop naar de nieuwe PKB is onderzoek (passende beoorde ling) verricht naar de effecten van de bedrijfstak. Daaruit blijkt dat de activiteiten over het algemeen geen significante gevolgen voor de wad bodem en zeehonden hebben. Wel is er sprake van tijdelijke effecten op beviste plekken; het aantal pieren op die plekken is lager. 'Dat heeft tijdelijk en lokaal enig effect, maar dat geldt niet op de schaal van de Waddenzee', aldus het onderzoek. De hoeveelheid pieren blijkt na een paar jaar op een beviste plek weer op het oude niveau te zijn. In dat laatste kan overigens wel veran dering ontstaan door de huidige concentratie van alle mechanische pierenvissers in één gebied ten oos ten van Texel. Het rijk wil er echter vanaf vanwege 'de schadelijke effecten op bodem, flora en fauna ter plaatse.' Dat staat in een toelichtende verklaring bij de keuzes die in het concept van de PKB worden gemaakt. Tijdens het vissen wordt de bodem tot veertig centimeter diep beroerd. Volgens het rijk is het mogelijk het uitsterfbeleid in de toekomst alsnog te herover wegen, maar dan zou er door tech nische verbeteringen eerst minder schade aan de natuur moeten wor den toegebracht. In de PKB wordt rekening gehouden met een toe name van commerciële handmatige pierenwinning als de mechanische pierenvisserij is verdwenen. Voor gesteld wordt tegen die tijd voor de commerciële pierenwinnerij speciale spitvakken aan te wijzen op plekken waar flora en fauna niet al te veel worden gestoord. Handmatig pie- renwinnen voor eigen gebruik wordt niet aan banden gelegd. Volgens het rijk zou er ook gedacht kunnen worden aan de commerciële kweek van pieren of de ontwikkeling van kunstaas dat met geurstoffen wordt verrijkt. Duinker en Winkelman wil len in ieder geval op de concept plannen in de PKB een zienswijze indienen. Volgens Winkelman is het vreemd dat het rijk al voor tien jaar lang visgebieden heeft vastgelegd. 'Terwijl er om de drie jaar nieuwe vergunningen worden verstrekt en dan ook de gebieden kunnen ver anderen vanwege mogelijk nieuwe habitatkaarten. De verantwoorde lijkheid voor volgende vergunningen ligt straks bij de provincie.' Nu wor den de vergunningen nog door het ministerie van LNV verstrekt. Voorlichting schapenhouders Voorzitter Sjraar van Beek van de afdeling schapenhouderij van LTO Nederland houdt maandag in hotel De Pelikaan nabij De Koog een lezing voor leden met scha pen van de afdeling Texel van LTO Noord. Van Beek praat over het nieuwe landbouwbeleid, de nieuwe mest wetgeving en de identificatie en registratie bij schapen. Bij het nieuwe landbouwbeleid komen de referenties schapenrechten aan de orde. Bij het nieuwe mestbeleid wordt gesproken over het gebruik van graslandpercelen en op welke manier dat mag worden bemest. Het nieuwe identificatie- en registra tiesysteem wordt op zijn praktijk- waarde besproken. Bezoekers kun nen vragen stellen aan Van Beek. De avond begint om 20.00 uur. Waarom SCHREEUWEN ze tegen me... Over psychosen en schizofrenie is al veel bekend Nel als over andere psy chische aandoeningen. We kennen oor zaken gevolgenen behandelingen. Hel Fonds Psychische Gezondheid biedt informatie en geeft geld voor onder zoek en betere zorg. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl Wilt u helpen'' Er is nog veel te doen1 Giro 4003, Utrecht. Alles over hoofdzaken 0 7? 40000 3X V .y: 10000 MAAND 3 2004 EË 2005 MAAND 3 2004 BJ 2005 Maandoverzicht van het aantal auto's dat in 2005 is overgezet. Maandoverzicht van het aantal passagiers dat in 2005 is vervoerd. Iets meer auto's op Texel en wat minder mensen in 2005. Dat is op te maken uit de vervoerscijfers over het afgelopen jaar. Het mati ge weer in juli en augustus drukte het aanbod, de mooie maanden september en oktober stimuleer den het vervoer. De terugloop in november is te verklaren doordat de herfstvakantie in die maand al voorbij was. TESO zette 470.158 auto's over, wat 1,94 procent meer is dan het jaar ervoor. Het personenvervoer daalde met 1,15 procent tot 1.609.050. De effecten van het slechte weer in juli en augustus zijn duidelijk zichtbaar, wat ook geldt voor de mooie maan den september en oktober, wat vooral het dag bezoek zonder auto stimuleerde. Doordat in de maand juli altijd de meeste passagiers wor den overgezet, heeft geringe pro centuele daling een groot effect op het totaal. Ook bij de cijfers van de tweewielers is te zien dat het weer Zondag 15 januari 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, afscheid en bevestiging ambtsdragers. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u ds. A. van Bergen uit Vianen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. K.M. Dijker- mand uit Oosterend. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds F. van Hel den; 19.00 u. dhr. C. van Lenten uit Oudendijk. De Cocksdorp: 11.00 u. ds F. van Helden. Oudeschild: 11.00 u. dhr C. van Len ten uit Oudendijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. A, van der Haagen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg. 10.45 u. The Gospeltrain, woord-communievieimg parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Vrienden blijf je niet alleen omdat, maar ook ondanks dat ye elkaar heel goed kent Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Hulsartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te knjgea over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigen praktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u., zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexelnl Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, In niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molend warsstraat. In Oudeschild wordt dinsdag 17 janu ari vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 ÉH De Waal. TEXELSE0COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redaclie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl r van KoopRantW «41196699 Een« de Regelen voor nel Advertenliewejen wordt op i een grote invloed heeft. Het aantal tweewielers bleef met 72.976 nagenoeg gelijk, het vervoer van vrachtauto's en caravans steeg met 2,69 procent tot 52.242, terwijl het aantal overgezette meters daal de met 0,44 procent tot 534.768. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 €33.45 Per jaar 68,30 66,15 (automaweni Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (shanty's) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Hondenpoep op de iisbaan en de actie van groep 8 van de Thijsseschool. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15 .00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 20 00 u Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen tehuis aansluitend' Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Raadscommissie. Rechtstreekse uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u Radio Noordholland 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreekse uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeente huis. aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9