■3 'Behoud van monumenten belangrijk voor toerisme' D66: centralere rol park Groeneplaats Astrid van de Wetering kandidaat D66 TEXELSE j COURANT 'Nieuw bloed D66 wil discussie over grens slaapplaatsen Parkeerplaatsen aangepast Kinderjury eert foto Salko de Wolf TIME OUT DINSDAG 17 JANUARI 2006 In het dagelijks leven verzorgt ze zieke Texelaars. Mogelijk zorgt ze na de raadsverkiezingen van dinsdag 7 maart als raadslid voor het algemeen belang van het eiland. Met een tweede plaats op de lijst van D66 maakt Astrid van de Wetering uit Oudeschild kans in de nieuwe gemeenteraad te worden gekozen. Ze heeft al even kunnen warmlopen binnen de lijnen van het politieke speelveld. Sinds begin 2003 zit Van de Wetering namens D66 al in de raadscommissie Welzijn. 'Dat heb ben we zo geregeld, omdat Frans Visman (het enige raadslid van D66) anders in zijn eentje alle commissie vergaderingen zou moeten bijwonen en dat is wat veel.' Van de Wetering kon in de commissie plaatsnemen, omdat ze in 2002 ook al op de kies lijst stond. GroenLinks en de PvdA hadden de afgelopen raadsperiode eveneens een niet-raadslid (Peter Bakker en Isabel Gonzales-Lira) in de raadscommissies zitten. Het commissiewerk is haar tot nu toe goed bevallen. 'Je praat niet alleen meer binnen je eigen partij over standpunten, maar je wisselt die tijdens zo'n vergadering ook uit met mensen van de andere partijen. Daar kunnen standpunten tussen zitten die je daarna naar je eigen partij meeneemt om er verder over te praten.' Een verandering in het gemeentelijk subsidiebeleid is een resultaat dat ze inmiddels als com missielid heeft bereikt. 'Eerst kon den verenigingen maar één keer per jaar een investeringssubsidie aanvragen tot een maximum van negenduizend euro. Nu kunnen ze op jaarbasis meerdere keren een investeringsubsidie aanvragen, zolang dat bij elkaar niet boven het maximum van negenduizend euro uitkomt. Dat betekent dat een vereniging voor de aanvraag van bij voorbeeld een kleine subsidie niet Ze beginnen langs de zijlijn zachtjesaan warm te lopen om na de verkiezingen van dins dag 7 maart plaats te nemen in de nieuwe gemeenteraad. De Texelse Courant portretteert de komende weken nieuwe kan didaat-raadsleden die op een verkiesbare plaats staan. eerst tot het volgende jaar hoeft te wachten.' Een paar lelijke schuren in het land schap waren in 1998 voor Van de Wetering de directe aanleiding zich bij een politieke partij aan te sluiten. 'Ik wilde graag weten hoe het mogelijk was dat beslissingen om dergelijke schuren neer te zet ten, genomen konden worden. Als democrate heb ik me toen bij D66 aangesloten. Ik heb het bij meer zaken dat ik graag wil weten hoe het zit.' Van de Wetering is een geboren en getogen Texelse. Ze groeide op in Oosterend en verhuisde op haar negentiende naar Amstelveen. 'Ik heb daar een opleiding ziekenver zorging gedaan en negen jaar in een verpleeghuis gewerkt. Begin jaren negentig ben ik teruggekomen naar Texel, in Oudeschild gaan wonen en heb ik zes jaar bij het Verpleeghuis gewerkt. In die periode heb ik ook een kaderopleiding management en organisatie gedaan. Nadat ik bij het zorgcentrum was gestopt, heb ik verschillende banen gehad. Tegen woordig zit ik in wijkverpleging. Ik werk vooral 's avonds, zodat ik overdag tijd voor mijn dochter heb.' Naast commissielid is ze ook voor zitter en penningmeester van de Texelse liberaal-democraten. Eerder zat ze in het bestuur van de peuter speelzalen. Jongeren, monumenten en zorg zijn onderwerpen waar ze zich als raadslid op wil toeleggen. 'We zijn volop bezig met de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Hoe geven we dat straks vorm? Ik wil daar graag een vinger aan de pols houden. Gemeenten krij gen straks bijvoorbeeld de keuze of zij zorgvoorzieningen verstrekken of mensen een persoonsgebonden budget geven, zodat zij voorzienin gen zelf kunnen uitzoeken. Ik vind het goed dat ook die mogelijkheid van het persoonsgebonden budget er is.' Jongerenhuisvesting Voor jongeren moeten er volgens Van de Wetenng de mogelijkheden zijn op het eiland te blijven wonen. Momenteel gaat dat overigens in de goede richting. 'We zijn er bij de provincie tijdens de behandeling van het Ontwikkelingsbeeld op tijd bij geweest om ervoor te zorgen dat er toch kan worden gebouwd.' Het moet volgens haar voor jongeren ook eenvoudiger worden om zich na een verblijf aan de overkant opnieuw op het eiland te vestigen. 'Het is heel goed om een tijdje van het eiland weg te zijn en eerst je wereld te verbreden. Dan leer je het eiland ook te waarderen.' Een betere omgang met monumen tale panden moet volgens haar het toerisme ten goede komen. 'Dat klinkt misschien wat vreemd, maar monumenten maken deel uit van de omgeving en het landschap waar voor toeristen naar Texel komen. Dat is een cultureel erfgoed waar we zuinig op moeten zijn.' Criteria voor het behoud van monumenten moeten volgens haar goed worden vastgelegd. 'En er moet ook een onafhankelijke Monumentencom missie komen.' Die commissie wordt momenteel gevormd door de raads commissie Grondgebied, maar op die constructie is al geruime tijd kri- de Wetenng: Vinger aan houden bij Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Vliegtuig stort op terugweg neer Een vliegtuig dat zaterdagmiddag van vliegveld Texel was opgeste gen, is neergestort in een weiland in Naarden. De twee inzittenden raakten licht gewond. Het vliegtuig, een Wassmer van Fran se makelij, was afkomstig uit Rot terdam. Op de terugweg kreeg het motorpech. Een poging van de piloot om bij Hilversum een noodlanding te maken mislukte. Het vliegtuig kwam terecht in een weiland nabij Naarden en raakte total-loss door de klap. De piloot was volgens luchthaven- meester Ed de Bruijn een ervaren vlieger die al jaren op Texel kwam. Hij zat in het vliegtuig, dat recent was opgeknapt, met een man van mid delbare leeftijd. Beiden kwamen uit de omgeving van Rotterdam. Na het ongeval werden ze ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. De oor zaak van het ongeluk is niet bekend. VERVOLG VAN PAGINA 1 tiek. De lokale rekenkamercommis sie onderzocht afgelopen jaar het gemeentelijk monumentenbeleid en adviseerde de raad in november onder meer de lijst met monumen ten te actualiseren (die lijst dateert nog uit de jaren tachtig) en de Monumentencommissie onder de loep te nemen. Kanjerprojecten Het nieuwe raadhuis moet wat Van de Wetering betreft sober en doel matig worden uitgevoerd. Dat D66 aanvankelijk als enige partij voor verbouw van het huidige raadhuis op de Groeneplaats in plaats van nieuwbouw stemde, is inmiddels een gepasseerd station. 'Het is een genomen besluit, maar we moeten nu wel letten op de uitvoering en de financiën.' Hetzelfde geldt voor het toekomstige PHH-gebouw aan de Pontweg, waarover de raad even eens een besluit heeft genomen. 'Het is noodzakelijk dat dat gebouw er komt.' Het dualisme in de politiek is vol gens haar een goed systeem. 'Al wordt er soms nog teveel op detail gepraat. Dat moet meer op hoofd lijnen gebeuren.' Texelaars zouden volgens Van de Wetering wel wat vaker een beroep mogen doen op raadsleden om onderwerpen bij de gemeente aan te kaarten. 'Daarvoor ben je als raadslid toch volksverte genwoordiger. Benader ze als er wat aan de hand is. Een raadslid kan het dan in de gemeenteraad aan de orde stellen.' Overigens weten Texe laars raadsleden over het algemeen te vinden als het nodig is. 'Toen de problemen met de peuterspeelzalen speelden, werd ik daar ook door verschillende mensen over bena derd. En ik ben toen ook zelf bij peuterleidsters langs geweest om te horen hoe zij tegen de problemen aankeken.' Bij de vraag hoe ze een gat van één miljoen euro zou oplossen, rea geert ze in eerste instantie met het antwoord 'Frans'. "Nee, dat is flauw', corrigeert ze zichzelf in tweede instantie. 'Maar hij heeft wel goede ideeën hoe de gemeente het tekort zou kunnen oplossen. Wat dat betreft, is en blijft hij een echte bankman. Maar ik denk dat de kern takendiscussie die nu wordt gevoerd ook een goede manier is. We moe ten heel kritisch bekijken wat het ambtelijk apparaat zelf kan doen, zodat we geen werk aan bureaus hoeven uit te besteden.' Welzijn is een onderwerp waarop volgens haar niet moet worden bezuinigd. 'We moeten eerst zien wat de Wet Maatschappelijke Ondersteuning brengt. En we moeten er natuurlijk op letten dat er geen overschrij dingen bij de kanjerprojecten zijn.' Handhaving is wat haar betreft een taak waarop wel kan worden bezui nigd. 'Het mag wel wat minder, zeker als je zelfs gaat handhaven op een stukje dak dat 36 vierkante centimeter te groot is zoals bij De Krim gebeurde. Daar moet je toch een middenweg in zien te vinden.' Van de Wetering schat het opkomst percentage op 7 maart desgevraagd op 74 procent. Ze verwacht dat D66 er een zetel bij krijgt. Op de vraag waar die vandaan moet komen, volgt een twijfeling tussen CDA (3 zetels) en Texels Belang (4). Uitein delijk wordt het de laatste. 'Dan krij gen we ook wat meer evenwichtige verhoudingen in de raad.' Vleugel Het park achter het gemeente huis moet bij de herinrichting van I de Groeneplaats een centrale re rol krijgen. Dat blijkt uit het verkiezingsprogramma van D66. 'Het park is nu min of meer de achtertuin, het moet de voortuin worden.' Volgens lijsttrekker Frans Visman j moet het park weer een plek wor den waar mensen elkaar ontmoe ten. 'Het moet er weer bijhoren en een fraaie plek worden. Je zou er ook aan kunnen denken er bijvoor beeld een theehuisje neer te zetten.' I De partij geeft verder nog geen dui delijke mening hoe de Groeneplaats zou moeten worden heringericht. Ze meldt in haar programma dat eerst Texelaars zich over de herinrichting moeten kunnen uitlaten.- De plannen voor de herinrichting van het centrum staan momenteel bij de gemeente op een laag pitje. Bij de laatste keren dat het onder werp werd besproken, werd vanuit de politieke partijen aangegeven dat eerst de bevolking aan zet moest komen. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt het project weer opgepakt als duidelijk is wat er met het huidige raadhuis gaat gebeuren. Plannen en ideeën die Texelaars indienden, worden tegen die tijd eveneens weer opgepakt. D66 doet wel alvast een voorzet; er moet op de nieuwe Groeneplaats ruimte komen voor een kermis. De terugkeer van de kermis uit De Koog naar Den Burg is een wens die de liberaal-democraten al jaren koesteren. D66 was aanvankelijk tegen het vertrek van het raadhuis van de Groeneplaats, maar heeft zich volgens Visman neergelegd bij het besluit om naar het voormalige Texelveld aan de Haffelderweg te verhuizen. 'Dat is een onderwerp waarvan je kunt zeggen dat we het verloren hebben.' De partij is er geen voorstander van een kunst- en cultuurcentrum op de plek van het huidige raadhuis. D66 ziet zo'n centrum liever aan de Emmalaan op de plek waar nu nog de oude LTS staat. Die staat op de nominatie te verdwijnen als de nieuwbouw en uitbreiding van de OSG aan de Haffelderweg wordt voltooid. Volgens lijsttrekker Frans Visman is het verstandiger voor de Emmalaan te kiezen. 'Daar heb je nu al voorzieningen en je kunt er ook makkelijker je auto kwijt.' Het cen trum is volgens D66 wat dat betreft minder toegankelijker en daardoor naar verwachting ook duurder. Een parkeergarage onder de Groene plaats, een onderwerp waar ook zo nu en dan over wordt gesproken, is voor D66 vooralsnog geen thema. 'Laat de eerst de ondernemers met plannen komen. De gemeente moet daar geen hoofdaannemer van wor den.' Als er een nieuw kunst- en cultuur centrum komt, zou het een nieuw onderkomen voor de Muziek- en Dansschool moeten worden. In d'Ouwe Ulo, het huidige onder komen van de muziekschool, ziet D66 dan het liefst seniorenwonin gen komen. 'Dat past ook mooi bij het Hof van Geus', aldus Visman. De buitenkant van d'Ouwe Ulo moet intact blijven, de lokalen rondom de voormalige zeevaartschool mogen van D66 na een eventueel vertrek van de muziekschool verdwijnen. Er zijn overigens geen concrete plannen voor de realisatie van een kunst- en cultuurcentrum. Het komt soms wel ter sprake als er over de herinrichting van het centrum wordt gesproken. GroenLinks en PvdA spraken zich er voor uit in de cultuurnotitie die zij in november presenteerden. Meidenteam boekt forse overwinning Het MA1-team van Texel'94 is het nieuwe jaar begonnen met een forse overwinning. Op eigen veld wonnen de Texelse meiden zon dag met 8-0 van WS'46. Texel'94 trad aan met een gewij zigde selectie. Margot Schagen maakte na lange tijd haar rentree, maar Liske Slaats, Lotte Koomen en Roos Hilstra hadden afbericht gedaan. Aan alles was te zien dat de Texelse meiden er na twee maanden niet gespeeld te hebben veel zin in hadden. Ze zetten de tegenstander direct vanaf het begin onder druk en dat resulteerde bin nen vijf minuten in twee doelpunten. Schutters waren Tessa Betsema en Mascha Nooy. Ook in het vervolg had WS'46 weinig in te brengen. Door omstandigheden duurde de wedstrijd twee keer een half uur (in plaats van twee keer drie kwartier), maar toch stond het al bij rust 5- 0, dankzij doelpunten van Tessa Betsema en Asha Mechielsen (twee keer). Na de thee bleef Texel'94 de sterk ste ploeg, al kwam de tegenstander iets meer aan voetballen toe. Tessa Betsema scoorde in de tweede helft haar derde doelpunt, waarna ook Anne Zegers nog twee maal het doel vond. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen hekkensluiter Woudia. Dirk Westerlaken heeft door de verbreding van de invalideparkeerplaatsen bij TESO nu voldoende ruimte tussen zijn auto en de stoeprand om zijn rolstoel neer te zetten en in en uit te stappen. (Foto Kaslgin) Rijkswaterstaat en TESO heb ben de invalideparkeerplaatsen bij de veerhaven op 't Horntje laten aanpassen tot de vereiste breedte. De parkeerplaatsen, zes stuks, zijn ongeveer 3,5 meter breed gemaakt. Rolstoelgebrui kers kunnen de rolstoel daardoor goed naast de auto neerzetten. Rijkswaterstaat, eigenaar en beheer der van het haventerrein, voerde de aanpassing uit op verzoek van de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SIGT). Aannemer Ooms nam de huidige invalideparkeerplaatsen onder handen, nadat vice-voorzitter Fred Wassenborg van SIGT contact had gezocht met Stephan Kikkert van Rijkswaterstaat en directeur Rob Wortel van TESO. Het gaat om twee invalideparkeerplaatsen bij het kan toor van TESO, twee op het parkeer terrein aan die kant en twee op het parkeerterrein aan de andere kant van het op- en afrijddek. Voor de aanpassing bij het kantoor werd één gewone parkeerplaats ingeleverd. Rijkswaterstaat liet de stoepranden aflopend maken, zodat mensen in een rolstoel ook zonder problemen de stoep kunnen oprijden. Volgens SIGT kunnen mensen in een rolstoel pas goed gebruik maken van een invalideparkeerplaats als ze de rolstoel tussen de eigen wagen en andere geparkeerde auto's kun nen zetten. Door een breedte van minimaal 3,5 meter is daar de ruimte voor. 'Dan kunnen ze de rolstoel zo uit de auto pakken en overstappen', aldus Wassenborg. Met aanpassin gen in de auto is het voor mensen in een rolstoel mogelijk om zelfstandig auto te rijden en zelfstandig vanuit de wagen in de rolstoel te komen. Volgens SIGT hebben lang niet alle invalideparkeerplaatsen op het eiland de juiste breedte. De stichting hoopt dat ze in de toekomst als nog gaandeweg worden aangepast, zodat mensen in een rolstoel er ook op andere plekken beter gebruik van kunnen maken. 'Met de aanpas singen bij TESO willen we laten zien hoe het moet en waarom.' De discussie over het verschui ven van het maximum aantal slaapplaatsen moet weer wor den opgestart. Daar pleit D66 in de aanloop naar de verkiezingen voor. De grens ligt nu op 45.000 bedden, maar kan naar 47.000 worden opgerekt. Volgens lijstaanvoerder Frans Vis man van de liberaal-democraten is het tijd om weer eens naar de grens te kijken. 'Er zijn nu zo'n 43.500 slaapplaatsen en we moe ten ervoor zorgen dat we de zaken niet aan ons voorbij laten gaan.' Op het moment staat de grens bij de gemeente nog niet ter discussie. In haar verkiezingsprogramma pleit D66 eveneens voor het stimuleren van het dagtoerisme. 'Er is een tijd geweest waarin de mening heerste dat we daar niet teveel aan zouden moeten doen, maar het is verstan dig ook die markt aan te boren.' D66 richt zich op dagtoeristen uit Noord-Holland. Het stimuleren zou onder meer met behulp van arran gementen moeten gebeuren. Ach terliggende gedachte is dat een dagtoerist een gast kan worden die later langer op het eiland verblijft. De partij vindt dat er ten behoeve van het toerisme ook meer geld in het landschap, het behoud van monumenten en het restaureren van schapenboeten moet worden geïn vesteerd. 'Dat is het visitekaartje van Texel.' Tijdens de afgelopen raadsperiode zorgde de partij er tij dens de begrotingsraden van 2004 en 2005 voor dat twee keer hon derdduizend euro opzij werd gezet voor investeringen in het landschap. De eerste keer kwam het geld uit een verhoging van de toeristen belasting. de tweede keer uit het fonds kanjerprojecten. De partij stelt voor zowel bij Den Hoorn en Ooste rend te kijken naar de mogelijkheid Hij voelt zich 'zwaar misbruikt' nu het er naar uitziet dat hij ervoor moet opdraaien. 'Dat zij sensatie belangrijker vinden dan behoud van de vleugel moeten zij weten, maar dat het over mijn rug gaat, is moei lijk te accepteren'. Als de vleugel donderdag om 16.00 uur met ter beschikking van de curator staat, dient het kort geding maandagochtend in een openbare zitting, die wordt gehouden in het gerechtsgebouw aan de Kruseman van Eltenweg 2 in Alkmaar en om 10.00 uur begint. Sympathisan ten willen Stiekema morele steun geven door met veel Texelaars op de publieke tribune te gaan zitten. Ze organiseren busvervoer, waar van voor €5, - per persoon gebruik kan worden gemaakt. Verzamelen om 7.35 uur op de Elemert. Van daar naar de boot van 8.00 uur. De bedoeling is om 12.00 uur op Texel terug te zijn. Wie mee wil, moet zich in verband met het reserveren van een bus tevoren aanmelden. Dat kan via telefoon 06-22 50 83 60 of email hielkebruining@texel.com. Sportvissen Bij de (voormalige) asfaltmolen bij de haven van Oudeschild werd zater dag de eerste viswedstrijd van het nieuwe jaar gehouden. Na twee uur in ijzig koud weer, hadden drie van de deelnemende vissers ieder twee vissen gevangen. Poul Verhagen eindigde als eerste (45 centimeter), op korte afstand gevolgd door Rein Kuyper (41 cm) en Frans Bos (40 cm). De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 28 januari, ook dan bij de asfaltmolen. groene weggetjes en zandpaden aan te leggen ('ze hoeven niet met elkaar te worden verbonden') en ze is voorstander van meer wilde bloe men in de berm. Het aantal kampeerplaatsen bij de boer (maximaal tien) wil D66 uit breiden naar twaalf. 'Ze hebben het nodig en het is een leuke bijverdien ste die een belangrijke kan worden Een mogelijke verschuiving van de slaapplaatsgrens zou moeten voor komen dat een mogelijke verhoging van het aantal kampeerplaatsen meteen tot extra wachtlijsten zou leiden. Overwinning van Eric Boon Eric Boon behaalde op de compe titieavond van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp zijn eer ste overwinning van de competitie. Na de laatste weken steeds beter te zijn gaan spelen, wist Boon de sterke Jan Heemskerk te verslaan. Heemskerk kwam niet goed in zijn spel en Boon wist voor een verras sing te zorgen. Wil Homan won zijn beide partijen overtuigend Raymond Steenhuizen wist hij met een goede opening op een flinke achterstand te zetten. Steenhuizen kwam sterk terug met onder andere de hoogste serie van de avond (negen caram boles). maar Homan bleef soeverein Fred Klok kon tegen Joost Smit de laatste carambole niet maken zodat een remise aan zijn neus voorbij ging. Donderdag speelt De Doorstoot in café In Den Grooten Slock in Den Burg tegen De Gepikeerde Bal. Uitslagen: W Homan-R. Steenhuizen 4-0. J Smit-F. Klok 4-2. E. Boon-J. Heemskerk 2-0, K. Weel-P. Zijm 2-0, F Klok-J. Heemskerk 4-0. E. Boon-R. Steenhuizen 0-4, T. van derStroom- K. Weel 0-4, J. Smit-P. Zijm 2-0, W. Homan-K. Weel 4-0, J. Smit-T. van der Stroom 2-0. jongeren centrum Een foto van een ernstig gewon de zeehond, gemaakt door dier- verzorger Salko de Wolf van Eco- mare, is door een kinderjury bijna gekozen tot de beste krantenfoto van 2005. De foto kreeg precies één stem minder dan die van een hongerend kind in Soedan. In totaal waren 99 foto's ingestuurd door de fotoredacties van bijna alle Nederlandse dagbladen. De wedstrijd was in samenwerking met het ANP georganiseerd door Stichting Krant in de Klas. Voor de maker kwam het eerbetoon als een complete verrassing. 'Ik zag zaterdagavond in het Journaal van acht uur een stukje over die wed strijd. Plotseling dacht ik: verrek, daar hangt die foto van mij. Maar voordat ik het in de gaten had, was het alweer voorbij. Toen ben ik op internet gaan zoeken en vond de website van Krant in de Klas en daarna de link naar de site van het Jeugdjournaal, waarop de uitzending van die avond werd herhaald. Toen ontdekte ik pas dat mijn foto tweede was geworden.' Het betreft een foto van een op 23 maart gevonden zeehond, die een plastic verpakkingsstrip om stapels papier mee samen te binden om zijn middel had. De strip was diep in zijn vlees ingesneden Waarschijnlijk is de zeehond er op jonge leeftijd inge zwommen en is het snoer doordat hij groeide steeds strakker gaan zitten. Toen hij werd gevonden, had hij een diepe wond rondom zijn hele lichaam. hoge koorts, zware ontstekingen en verlammingsverschijnselen. Dieren arts Loek van Vliet constateerde dat de zeehond met te redden was en heeft hem laten inslapen 'Toen Loek naar zijn auto liep om een spuitje te pakken, heb ik mijn camera gepakt en nog even gauw de foto genomen. Het was een kwestie van wachten tot-ie me aankeek en dan op de knop drukken', vertelt De Wolf, die zich bescheiden opstelt. 'Zo'n foto kan iedereen maken, maar hij blijkt nogal pakkend voor kinde ren. Kinderen hebben toch vaak een voorkeur voor dieren. Het is natuur lijk ook wel een super dramatisch gezicht, zo'n ernstig gewonde zee hond.' De foto kreeg bekendheid als illustratie bij een persbericht en werd gebruikt door verschillende media. Het Noordhollands Dagblad zond de foto in naar de wedstrijd van Krant in de Klas. De prijs van de kinderjury is de eer ste grote prijs voor De Wolf, die zich vooral bezighoudt met natuur- en landschapsfotografie en met Adriaan en Sytske Dijksen samenwerkt in het bedrijfje Foto Fitis. 'Jaren gele den heb ik eens meegedaan met een wedstrijd voor sportfoto's, uitge schreven door de Texelse Sportraad. Ik heb een sene gemaakt van de Texelse honkbalclub, die toen nog bestond. Dat leverde me de derde prijs op. Maar dat was de eerste en laatste keer.' De door de kinderjury geëerde foto van Salko de Wolf.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 5