Cinema Texel ongevoelig voor landelijke tendens Aantal bioscoopbezoekers stijgt fors TEXELSE 2 COURANT Toneelpubliek zoekt mee naar moordenaar Music Store in ander pand Agenda E teso Excursies Film VRIJDAG 20 JANUARI 2006 Medewerkers van Music Store Texel hebben de afgelopen week hard gewerkt om de nieuwe winkel in gereedheid te brengen. De zaak is gevestigd op het adres Weverstraat 21. voorheen de schoenwinkel van Hoogerheide Het vloeroppervlak is wat kleiner dan in de oude winkel op Weverstraat 68. maar doordat het pand dieper is, kan meer koopwaar langs de muren worden uitgestald. De winkel is eigendom van William Witte en wordt gerund door Henk Slikker, Demse Schraag en Feiko van der Laan. De winkel is vandaag open gegaan. (Foto joop Romnots) Opening muziekschool Na een ingrijpende opknapbeurt wordt de Muziek- en Dansschool zaterdag 21 januari feestelijk her opend. De festiviteiten beginnen om 14.00 uur met een officiële ope ningshandeling door wethouder Annie Hin met daarna een spet terend optreden van de Docenten band. Vervolgens wordt open huis gehouden en worden belangstel lenden in de gelegenheid gesteld rond te kijken in het gebouw en te genieten van verschillende optre dens van leerlingen van de afde lingen muziek, dans en theater. In de gangen en de hal is werk te zien van de deelnemers aan de cursus modeltekenen. De open dag duurt tot 16.00 uur. Volgende week wordt dagelijks een voorspeeluur gehouden, overdag zijn er open lessen muziek en the ater en donderdagavond speelt de groep Jongerentheater De Mono logen, met muzikale omlijsting. De voorspeelavonden beginnen om 19.00 uur. de theatervoorstelling om 20.00 uur. Het publiek speelt zaterdag een belangrijke rol bij de toneel voorstelling van Nieuw Leven in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Om de inspecteur en zijn hulpje een handje te helpen, wordt de mensen in de zaal gevraagd in de pauze een briefje in te leveren waarop ze schrijven wie volgens hen de moordenaar is. Onder de juiste oplossingen wordt een prijsje verloot. Wat had jij vandaag zonder mij moeten beginnen, geschreven door Peter van den Bijllaardt, is een bij zonder stuk. 'Het is geen komedie en ook niet echt een thriller. Een vro lijk moordspel, dat is de juiste bena ming'. vindt Emmy Zijerveld, één van de spelers van Nieuw Leven. Over het verloop van de voorstel ling wil ze weinig kwijt. 'We hullen ons graag nog even in nevelen. We hebben bewust gekozen voor iets heel anders. Onze jubileumvoorstel ling van vorig jaar was moeilijk te evenaren. Dat kun je dan ook beter niet proberen.' Nieuw voor de Oudeschilder vereni ging is dat het stuk zich afspeelt op één dag, maar dat met flashbacks geregeld wordt teruggeblikt op wat eerder is gebeurd. Een technisch lastige klus, ook vanwege de ruim telijke beperkingen van het toneel in 't Skiltje. 'Maar ik denk dat we er aardig in geslaagd zijn.' Aan de voorstelling wordt bijge dragen door een flink gezelschap, dat op de debuterende Ria Boeijen na over flink wat ervaring beschikt. De spelers (naast Boeijen) zijn Tina Smit. Martien de Vries, Casper de Graaf, Ria Buisman, Geeske van de Heide, Yvonne van de Pijpe- kamp, Ed Witte, Cees Hin en Colet te en Emmy Zijerveld. Regisseur is Karin Somers, de techniek is in de vertrouwde handen van Henk Barhorst. Nieuw Leven speelt de voorstelling tweemaal, op zaterdag 21 en 28 januari, en begint beide malen om 20.00 uur. Er is bal na. Kaarten kun nen worden gereserveerd bij Tineke van Beek, tel. 313008. Puzzelen in Den Hoorn In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt zaterdag 28 januari een puzzelavond gehouden. Deel nemers krijgen zeven verschillende puzzels op te lossen, waarvoor ze telkens twintig minuten tijd heb ben. Inschrijven kan als enkeling of als duo. De organisatie zorgt voor kladpapier, hulpmiddelen als bijvoorbeeld woordenboeken zijn verboden. Deelname kost €2,50 per persoon en staat open voor inwoners en oud-inwoners van Den Hoorn. De avond begint om 20.00 uur, aanmelden kan bij Piet Schnei der, De Kuil 1, tel. 319311. Callanetics Manda Bergsma start woensdag 25 januari met een cursus callane tics. De lessen worden gegeven van 10.30 tot 11.30 uur in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Na een uit gebreide warming-up worden spier- versterkende oefeningen gedaan op muziek. Er wordt niet gesprongen. De cursus gaat alleen door bij vol doende deelname. Opgave bij Man- da Bergsma, tel. 319708 of via e- mailadres voetreflexologie@hetnet. nl. Eenakter De eenakter De Bevruchting van Ene Hercules, die zaterdag 4 febru ari in theater Klif 12 in première gaat, duurt geen vijftien minuten, zoals abusievelijk gemeld in de krant van vrijdag, maar vijftig minuten. In het Texeltoerist De redactie werkt volop aan de voorbereiding van de nieu we Texeltoerist, het magazine dat onze gasten van complete informatie over het eiland voor ziet. Voor de Texelse Informatie Pagina's (Tips) vraagt de redac tie bedrijven en organisaties die hierin vermeld staan eventuele wijzigingen in de informatie door te geven. Dit kan aan de redac tie van de Texelse Courant, tel. 362620, fax. 323000 of e-mail redactie@texelsecourant.nl. stuk, een parodie op de grote com merciële reality-shows op televisie, maakt toneelroutinier Aris van Zey- len zijn rentree. Hij treedt samen met zijn dochter Marianne op. Dwars tegen de trend in is het aantal bioscoopbezoekers op Texel het afgelopen jaar geste gen. Liep het aantal bezoekers in 2005 landelijk met elf procent terug, Cinema Texel en de nieu we bioscoop op De Krim kenden samen een toename van 9.000. Het totaal aantal was 42.500. Een mooi steuntje in de rug voor de ambitieuze eigenaar Frits Nieu- wenhuizen, die dit jaar in Scha- gen een derde bioscoop opent. 2005 was een slecht jaar voor de Nederlandse filmdistributeurs en bioscoopexploitanten. De branche zelf wijt dit in belangrijke mate aan het ontbreken van 'toptitels', films die ook incidentele bioscoopbezoe kers aanspreken en zorgen voor herhalingsbezoek. Ook piraterij, waarbij films al snel na verschijnen op het internet te zien zijn. deed het bioscoopbezoek geen goed. Nog afgezien van de weinig florissante economie, waarvan ook de horeca, de modewereld en andere sectoren veel last hadden. Texel steekt zeer gunstig af bij deze slechte cijfers. Cinema Texel trok 35.500 bezoekers, 2.000 meer dan vorig jaar. Des te opvallend omdat eigenaar Nieuwenhuizen op vakan tiecentrum De Krim een tweede bioscoop begon. De Kiekendief was vooral in de vakantieperiodes popu lair en trok in totaal 7.000 bezoe kers. 'Ik had een verschuiving ver wacht, omdat ik altijd behoorlijk wat bezoekers van De Krim had, maar dat was niet zo.' Hij schrijft het succes in belangrijke mate toe aan de natte zomer, die voor veel col lega-ondernemers een ramp was. 'Door het regenachtige weer heb ben familiefilms als Madagascar, De Kameleon 2 en Sjakie en de Chocoladefabriek goed gescoord. Daarmee is meteen duidelijk dat de bioscopen een uitstekende en onmisbare slecht-weer-voorziening zijn.' Het totaal aantal bezoekers, 42.500, is een record voor Texel. Cinema Texel beleefde alleen in 2003 een beter jaar, toen de bios coop op De Krim nog niet bestond en 37.500 liefhebbers er een kaartje kochten. 'Maar dat was dan ook een topjaar. Het leek wel of de bios coop hip was en iedereen er heen wilde. De grote publiekstrekker was Lord of the Rings.' De nu 35-jarige Nieuwenhuizen exploiteert de Texelse bioscoop alweer bijna vijftien jaar. Tot zijn eigen verrassing, want hoewel zijn moeder een kleine bioscoop in Voorschoten had, overwoog hij niet in haar voetsporen te treden. Na een mislukt studiejaar besloot hij het in 1991 alsnog te proberen, aanvankelijk in loondienst bij zijn ouders en na twee jaar als zelfstan dige. Tegelijkertijd nam hij het pand over van de gemeente Texel. In 1998 deelde hij het op in twee zalen. 'Iedereen verklaarde me voor gek. Maar je kunt veel meer met je pro grammering doen en je aanbod bre der maken. Dat is nodig ook, want het gemiddeld aantal bezoekers per film gaat omlaag. Je moet dus méér films vertonen om dezelfde omzet te halen.' Nieuwenhuizen kreeg gelijk. 'Toen ik hier begon, hadden we zo'n 12.000 bezoekers. De laatste jaren zitten we echt in een spiraal omhoog. i met bedrijfsleider Marijn Beumkes, die de (Foto Joop RommoO) We werken tegen een percentage van de omzet en krijgen, ook door onze goede contacten in die wereld, steeds meer films van de distribu teurs. Daardoor trekken we meer bezoekers, daardoor meer geld en daardoor weer meer en nieuwere films. Vroeger moesten we bede len om een première, nu krijgen we ze geregeld aangeboden. Sinds ik hier begonnen ben, zijn we er met uitzondering van één minder jaar alleen maar op vooruit gegaan. Dat is best leuk, want er is geen gemeente in Nederland met 13.500 inwoners waar ze nog een bios coop hebben en al helemaal niet één waar de nieuwste films worden vertoond. Er zijn in het hele land nog maar een paar kleine bioscoopjes over. Daar worden inderdaad nog films vertoond die al maanden oud zijn, net zoals vroeger op Texel het geval was.' De vooruitzichten voor dit jaar zijn goed, aldus Nieuwenhuizen. 'In 2006 wordt herstel van de economie verwacht. Bovendien krijgen instel lingen als Stichting Brein de piraterij op internet steeds beter onder con trole en hoopt de overkoepelende organisatie van bioscopen op een verbeterde wetgeving op het illegaal downloaden van films. Ten slotte staan enkele grote titels op stapel, zoals The DaVmci Code, Mission Impossible 3, Ice Age 2, Pirates of the Carribean 2 en de nieuwe James Bond, Casino Royale.' Het succes op Texel hangt volgens Nieuwenhuizen echter ook af van het weer in de zomer. 'En of de grote titels in de vakanties worden uitgebracht.' Mede daarom heeft hij besloten een derde bioscoop te openen. 'We trekken in Den Burg tussen de 30.000 en 40.000 bezoe kers. Dat is mooi, maar veel meer zullen het er niet worden. Maar ik heb ambities, of in ieder geval een uitdaging nodig. Met zelfspot: 'De vraag was daarom: ga ik iets anders doen op Texel of doe ik toch maar waar ik nog een beetje goed in ben? Ik heb het laatste besloten.' Na het bekijken van de 'witte plek ken' overwoog hij aanvankelijk een bioscoop in Leidschendam te beginnen. 'Maar teruggaan naar de Randstad trok me niet echt. Op een gegeven moment vroeg Irma. mijn vrouw, waarom we niet naar Schagen gingen. Ik kende het eigenlijk niet, maar het bleek een prima idee. Schagen is een echt Texel voor beginners Voor mensen die kortelings op het eiland zijn komen wonen en graag meer over het eiland, haar bewoners en de geschiedenis willen weten, biedt Ecomare de komende maan den de cursus Texel voor begin ners. De cursus is ook bedoeld voor Texelaars die hun kennis over hun eiland willen opfrissen en voor mensen die in de recreatiesector werken en hun gasten van goede informatie willen voorzien. Texel voor beginners bestaat uit vier avonden met een voordracht over verschillende aspecten van Texel en geeft basale, wetenswaardige en waardevolle informatie over het eiland, de natuur, de geschiede nis en de gemeenschap. Er wordt gebruik gemaakt van de tentoon stelling en de collectie van Ecomare en het Maritiem en Jutters Muse um. De deelnemers krijgen een rijk gevulde cursusmap met boekjes en brochures over Texel. Aan de orde komen onderwerpen als: waarom rotganzen zo heten, wie het water uit de Wezenputten dronken en waarom mensen aan De Waal wonen, maar in Den Burg.' De cursus wordt gegeven op dins dagavond en begint om 20.00 uur; drie avonden worden gehouden in Ecomare, één avond in het Maritiem en Jutters Museum. Het programma is als volgt: 14 februari - natuur op Texel door Adriaan Dijksen in Eco mare; 21 februari - Texels ontstaan en vroege geschiedenis door Arthur Oosterbaan in Ecomare; 14 maart - geschiedenis vanaf de 17de eeuw door Maarten Roeper in het MJM; 21 maart - Texel sociaal en cultureel door Harry de Graaf in Ecomare. Opgeven kan tot uiterlijk 12 februari bij Ecomare, tel. 317741. Deelname kost €20,- voor de hele cursus. Eilandgast thema tentoonstelling Het thema van de in juni in Tusse de Banke te houden thematentoonstel ling is dit jaar Eilandgast. ledereen die meent dit thema op creatieve wijze te kunnen uitbeelden, wordt uitgenodigd aan de tentoonstelling deel te nemen. De expositie vindt plaats van zaterdag 17 juni tot en met maandag 3 juli. Deelnemers verplichten zich tijdens deze peri ode minimaal één dagdeel aan wezig te zijn. Aanmelden kan tot maandag 2 april bij E. Rutten van de gemeente Texel, tel. 362218 of per via e-mailadres erutten@texel.nl. Schriftelijke aanmeldingen kunnen gestuurd worden naar: Gemeente Texel, afdeling Samenleving, Post bus 200, 1790 AE Den Burg. uitgaanscentrum voor de gebieden eromheen. De dichtstbijzijnde con currenten zitten in Heerhugowaard en Schagen.' Bij notaris Stouthart in Schagen heeft vorige week maandag de grondoverdracht plaatsgevonden, het startsein voor aannemer De Geus uit Broek op Langedijk om met de bouw van start te gaan. De eerste paal wordt waarschijnlijk nog deze maand geslagen. De bedoe ling is dat de nieuwe bioscoop in de herfstvakantie, half oktober, voor hel eerst open gaat. Het bedrijf krijgt zo'n 580 zitplaatsen, verdeeld over vijf zalen. Een fors aantal, maar noodzakelijk om te kunnen concur reren. 'De bioscopen in Heerhu gowaard en Den Helder hebben er ook vijf. Ik ga wel proberen de gezelligheid te creëren die we hier in Den Burg ook hebben. In veel steden zie je tegenwoordig van die grote, kille gebouwen.' Daarnaast wil Nieuwenhuizen zijn nieuwe pand verhuren voor presentaties, cursus sen en andere bijeenkomsten. 'Door hun inrichting zijn bioscopen daar bij uitstek geschikt voor. Bovendien zijn ze overdag een groot deel van de tijd beschikbaar.' Om de nieuwe bioscoop een goede start te geven, is Nieuwenhuizen van plan te verhuizen. Niet helemaal tot zijn vreugde, want hij voelt zich erg thuis op Texel en heeft hier boven dien nog een zoon uit zijn eerste huwelijk. 'Dat zal wel even moeilijk worden. Ik heb een prima regeling met mijn ex en zie mijn zoon om de week. Dat zal straks niet meer luk ken. Maar het nieuwe bedrijf heeft mijn volle aandacht nodig, ook 's avonds. Daardoor is het niet te doen dagelijks op en neer te rijden naar Texel.' In Den Burg worden de zaken de komende tijd steeds meer geregeld door Marijn Beumkes, die bijna zes jaar bij hem in dienst is en sinds dit jaar officieel bedrijfsleider is. Hoe één en ander op De Krim wordt geregeld, staat nog niet vast. Nieuwenhuizen: 'De komende zomer heb ik daar zelf nog tijd voor. Het zou ook kunnen dat mijn ouders, die hier een paar vakantiehuisjes verhuren, naar Texel verhuizen. Zij willen dan nog wel wat om handen hebben. Misschien is De Krim wat voor hen. Maar dat zijn nog vage toekomstplannen.' Vrijdag 20 januari: Buurthuis Bethel in Zuid-Eierland biedt van 19.00 tot 21.30 uur onderdak aan een nieuwjaarsdisco voor kinderen. Om 20.30 uur begint in café-brasserie De Lindeboom op de Groeneplaats in Den Burg het maandelijks Caba ret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met columns en dialogen, gasten en veel muziek. De toegang is gratis, een bijdrage in de gemaakte kosten wordt op prijs gesteld. In de raadskelder begint om 21.00 uur de nieuwjaarsbijeenkomst van Groen- Links en Partij van de Arbeid. Cinema Texel vertoont de film King Kong (aanvang 17.30 uur). In de pauze, 'etenstijd', serveert de bioscoop een 'broodje aap' en voor de vegetariërs 'een broodje liaan met slingerplant'. Verder draait de ondertitelde versie van The Chronicles of Namia (18.45 uur), de ondertitelde Versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (21.30 uur) en In her shoes (21.45 uur). Zaterdag 21 januari: Op het dorpsplein van De Koog begint om 10.00 uur een workshop (twee sessies van anderhalf uur) nordic wal king. Aanmelden via tel. 316699 of 06-22561045. Van 11.00 tot 16.30 uur viert de Texel se afdeling van De Zonnebloem het twintigjarig bestaan in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Om 14.00 uur begint aan de Bies- boschweg een wedstrijd van de off- roadcompetitie van Wielervereniging Texel. Om 14.00 uur opent wethouder Annie Hin de vernieuwde Muziek- en Dans school. Vanaf 14.30 uur is er open huis, met muziek-, dans- en andere demonstraties. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild het stuk 'Wat had jij vandaag zonder mij moeten beginnen?' van Peter van den Bijllaardt. Aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. Op de atletiekbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een coopertest, geor ganiseerd door Sportservice Texel en Atletiekvereniging Texel. Deelname is gratis en staat open voor iedereen. Cinema Texel vertoont Plop en het Vioolavontuur (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (aanvang 14.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (15.45 en 21.30), King Kong, met in de pauze 'een broodje aap' (17.30 uur), de ondertitelde versie van The Chronicles of Narnia (18.45 uur) en In her shoes (21.45 uur). Zondag 22 januari: Om 10.00 uur beginnen in kerken in De Cocksdorp, De Waal en Den Burg gebedsdiensten voor de eenheid. Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat om 11.00 Hoogwater te Oudeschild Vr. 20 10.50 en 23.45 u. Za. 21 11.20 en - u. Zo. 22 00.20 en 11.44 u. Ma. 23 00.44 en 12.20 u. Di. 24 01.24 en 13.17 u. Wo. 25 02.30 en 14.30 u. Do. 26 04.35 en 16.57 u. Vr. 27 05.47 en 18.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 22 januari op om 08.40 uur en gaat onder om 17.03 uur; zondag 22 januari laatste kwartier; 24 januari doodtij. uur de vijfde van in totaal zeven cros slopen van Atletiekvereniging Texel van start. Van 13.00 tot 14.00 uur start bij bos- kiosk Het Turfveld de derde wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. In de J'elleboog in Den Burg begint om 13.00 uur een plaatsingstoernooi voor de Texel Masters darten. Spel- soort is 501 In De Kroonprins in Oosterend worden vanaf 16.00 uur twee toneelvoorstel lingen van Texelse bodem opgevoerd. De entree is gratis. Cinema Texel vertoont Plop en het Vioolavontuur (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (14.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (15.45), King Kong, met in de pauze 'een broodje aap' (17.30 uur), de ondertitelde versie van The Chronicles of Narnia (20.15 1 uur) en In her shoes (20.30 uur). Maandag 23 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de res tauratie van het Hoornder kerkje. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool begint om 19.00 uur een voorspeeluur van muziekleerlin- gen. De besturen van verenigingen en stichtingen zijn maandag aanwezig bij een door de Rabobank geïnitieerd seminar in het NIOZ op 't Horntje. De avond begint om 20.00 uur. In hotel Den Burg aan de Emmalaan spreekt op uitnodiging van Duurzaam Texel Wim Sinke van het ECN in Petten over zonne-energie. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een lezing over biovergisting op landbouwbedrijven. Cinema Texel vertoont In her shoes (20.30 uur) en een sneak preview (21.00 uur). Dinsdag 24 januari: In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool begint om 19.00 uur een voorspeeluur van muziekleerlin- gen. In het raadhuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Welzijn over onder meer Pharos. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt vanaf 20.00 uur bij een in Tusse de Banke op de Groene plaats in Den Burg. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt vanaf 20.00 uur jaarvergadering in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Na de pauze vertelt Wil Beers verhalen 'op sien Tessels'. Cinema Texel vertoont de special Eli- zabethtown (aanvang 20.30 uur) en In her shoes (20.30 uur). TESO zet dit weekend geen extra boot in, er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie via www. teso.nl. Zondag 22 januari: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Woensdag 25 januari: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Verliefd op de minnaar van je zus Steractrice Cameron Diaz is de hoofdrolspeler in In hershoes, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Ze speelt daarin de rol van Maggie, een mooie, modieuze en sexy vrouw, die echter ook een tikje oppervlakkig is en door haar onverantwoordelijke gedrag niet in staat langer dan drie maan den dezelfde baan of vriend te houden. Haar oudere zus Rose (een rol van Toni Collette) is een top-advocate, die haar werk en alles in haar leven wel erg serieus neemt. Wanneer Maggie voor de zoveelste keer de laan uitvliegt, gaat ze voor hulp en onderdak naar Rose. Dat loopt uit op een drama wanneer blijkt dat Maggie niet alleen erg gesteld is op de schoenen van haar zus, maar ook op haar minnaar. Ten einde raad besluit Maggie haar grootmoeder (Shirley MacLaine) in Miami op te zoeken, die met een frisse blik het leven van de beide zussen een andere wending weet te geven. De meeste andere films zijn geprolongeerd. The Chronicles of Narnia (die draait in zowel de ondertitelde als een Nederlands gesproken versie) gaat over spe lende kinderen die via een magi sche kleerkast in de mysterieuze dierenwereld van Narnia belan den, waar het door een vloek van een heks altijd winter is. In de nieuwe versie van King Kong ontdekt een groep ontdekkings reizigers dat de legende over een gigantische gorilla op waarheid berust. De nieuwste film over Har ry Potter is te zien in de onder titelde versie. Voor de jongste jeugd en hun (groot)ouders draait daarnaast Plop en het Vioolavon tuur. Liefhebbers kunnen zich maandag laten verrassen met een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aanvang geheim wordt gehouden.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2