Vrijwilligers realiseren nieuwe kleedkamers Zuinig en vlijtig ZDH bouwt aan toekomst m, TEXELSE 7 coURANT Grote opkomst derde coopertest VRIJDAG 20 JANUARI 2006 'Moeten we ons in deze schapen- schuur omkleden?' Die schampe re opmerking van tegenstanders zullen de voetballers van ZDH voorlopig niet meer horen. Met veel vrijwilligerswerk en dankzij de financiële steun van gemeente en Raboton én hun eigen zuinig heid hebben de Hoornders de afgelopen maanden twee fraaie nieuwe kleedkamers gereali seerd. In combinatie met de in 1998 gerenoveerde kantine ver wachten ze er weer jaaaren mee vooruit te kunnen. Zuinigheid en vlijt worden bij ZDH hoog in het vaandel gevoerd. Kan tine De Spil werd zeven jaar geleden vrijwel geheel voor eigen kosten van een nieuw dak voorzien en opgeknapt, zonder dat de noodklok moest worden geluid of de contribu- ties met vele percentages omhoog gingen. Het oudste gedeelte van het afgelopen zomer gesloopte kleedkamergebouw was bijna een halve eeuw oud, maar hoewel er wel eens spottende opmerkingen kwamen van bezoekers, werden in eigen gelederen nauwelijks klach ten gehoord. Oké, het pand was sober en klein, maar vele genera ties voetballers hadden het zonder morren gebruikt, in de beginjaren zelfs zonder douches en verwar- i ming. Waarom zou dat plotseling niet meer gaan? 'We hebben al jaren een zeer smalie basis, leder voorjaar beleven we angstige momenten en vragen we ons af: hebben we straks nog genoeg voetballers om een eer ste elftal te kunnen vormen? En mocht het een keer ophouden met het seniorenvoetbal, dan kun je je afvragen of de jeugd wel nieuwe -\ kleedkamers nodig heeft. De mees te pupillen komen in volledig tenue aan, leggen hun jas binnen, voetbal- 1 len en gaan na afloop meteen weer naar huis', schetst voorzitter Jaap Lap het dilemma bij ZDH. Lekken Toen het dak begon te lekken, de 1 energiekosten omhoog gingen, het steeds moeilijker werd de ruim te schoon te houden en ook de scheidsrechtersruimte achteruit begon te gaan, ging 'het roer in gedachten om', aldus Lap. 'Het lukt ons toch steeds weer een eer ste elftal op de been te brengen. Bovendien sta je door het senio renvoetbal in de belangstelling, ook bij sponsors, waardoor het gemak kelijker is geld binnen te halen om in je accommodatie te investeren. En mocht het een keer stoppen, dan heeft de jeugd een mooie ruimte.' Dat het verval plotseling hard toe sloeg, had volgens Lap ook een voordeel. 'We hoefden niemand er meer van te overtuigen dat het nodig was en we dus veel hulp van vrijwilligers konden gebruiken.' Een door het bestuur geformeerde bouwcommissie boog zich over stroomversnelling. Toen het college dat het om veel specialistisch werk den gedrukt. Dat begon al met de de mogelijkheden. Besloten werd ten slotte toezegde maximaal dertig gaat, waarvoor je niet iedereen kunt bouwtekeningen, die door jeugd- 'van het mooiste' uit te gaan. 'Als procent van de begrote €92.000,- gebruiken. Maar voor het slopen, trainer Etienne van Bennekom wer- je het doet, doe je het zo knap te zullen bijdragen, kon de bouw graven en sjouwen van stenen den vervaardigd. Maar ook voor mogelijk. Had het financieel niet gekund, dan hadden we altijd noöj beginnen. Om niet teveel te hoeven waren altijd wel genoeg mensen te het straat- en schilderwerk hoefden interen werd afgelopen najaar nog vinden.' Lap prijst zich gelukkig dat geen betaalde werkers te worden --- 5 J De sloop van de oude en bouw van de kunnen gaan strepen.' Aanvankelijk werd wél uitgegaan van verbouw, maar toen tijdens de sloop duidelijk werd dat de achtermuren slechter waren dan gedacht, werd het hele gebouw plat geschoven. 'Dat heeft ook voordelen voor de brandveilig heid van het nieuwe gebouw. We hebben meer deuren en kunnen bijvoorbeeld de technische ruimte, waar de CV-installatie staat, via een eigen ingang aan de achterkant bereiken.' Financieel kreeg ZDH een flinke steun in de rug dankzij een onver wacht hoge bijdrage van €10.000,- uit de Raboton en doordat ook wethouder Annie Hin zich al in een vroeg stadium lovend uitliet over het voornemen om aan de toekomst te bouwen, kwamen de plannen in het voorjaar plotseling in een ZDH-kleedkamers in fases in beeld. een actie gestart waarbij leden en supporters voor €50,- een obligatie kopen. Eens per jaar, tijdens de jaarvergadering, wordt geloot wie er op dat moment zijn geld terugkrijgt. 'Op die manier hebben we nog wat geld voor de lopende zaken, om ons winkeltje draaiende te hou den. Bovendien vieren we komende zomer ons 75-jarig jubileum, samen met de 50-jarige Jan Drijverschool. Maar ik ben ervan overtuigd dat we binnen vijf jaar iedereen kunnen aflossen.' Vrijwilligers Hoewel het vinden van voldoende vnjwilligers in alle gelederen van de samenleving steeds meer moeite kost, was er in Den Hoorn rede lijk wat animo om te helpen. 'Pro bleem bij dit soort projecten is altijd een handvol mensen bereid was 'de kar te trekken'. 'Erg belangrijk was Cees Buijsman. Hij heeft veertig jaar in de bouw gewerkt en was net met de VUT. Gelukkig voor ons is hij er de man met naar thuis te gaan zitten. Cees was bijna elke dag op de bouw te vinden en heeft samen met trainer Leen van Elk ook orga nisatorisch veel werk verzet. Het is erg prettig als er iemand rondloopt die precies weet welke materialen in welke week nodig zijn, zodat de bestellingen op tijd de deur uit gaan.' Zonder de andere vrijwilligers tekort te doen. wil Lap ook Sieme de Jager, Jan Hoogewoning en Ton Arnout noemen, die hun vakan tie opofferden en vele uren op de bouwplaats te vinden waren. Door alle vrijwillige hulp konden de kosten in belangrijke mate wor- Bnjijn en Joop Rommetsl ingehuurd. Lap: 'Mooi was ook de reactie van Wiiiem Bakker, die hielp bij de sloop en wat materialen beschikbaar stelde. Je krijgt geen rekening, als je me maar belooft dat je me nooit voor het bestuur zult vra gen.' Wanneer aannemers werden ingeschakeld, werden ter assisten tie waar mogelijk ook vrijwilligers ingezet. Dat gebeurde onder meer bij de aanleg van de vloerverwar ming door de firma De Wit. Het door de firma Huisman geleverde dak werd er door Hoornder vrijwilligers zelf opgelegd. Voor het tegelwerk, verricht door Erik Wuis en Jeffrey Kooger van De Tegelmeester, werd een schappelijke prijs berekend omdat Wuis bij ZDH in het eerste elftal voetbalt. Om te bezuinigen werden de oude banken opgeknapt en hergebruikt. Een zorg was wel hoe de tegen standers tijdens de bouw moesten worden ondergebracht. Siem Zijm van Tent-o-rent bood de oplossing door een grote tent beschikbaar te stellen. Van de gemeente kwam de toilet- en douchewagen die 's zomers op de noodcamping staat. 'De meeste tegenstanders hadden er wel begrip voor wanneer we ze van tevoren informeerden. Eén keer kwam er een opmerking uit een team dat op achterstand stond en een scheidsrechterlijke beslissing aanvocht. Lekker hoor, omkleden in een tent, een scheidsrechter die er niks van kan en nog een pak op je lazer ook, wij hebben een fijne zon dag, hoorde ik een speler zeggen. Maar dat was een uitzondering.' Gasrekening Het resultaat mag er zijn. De spe lers, die aan de overkant ook wel wat gewend zijn, vinden dat ze van het ene in het andere uiterste zijn gevallen. Maar ook het gedeelte voor de scheidsrechter is opval lend ruim en stijlvol ingericht. Dat is bewust gedaan, volgens Lap. Het ZDH-veld was in de afgelopen decennia 's zomers in gebruik als kampeerplaats voor twee gasten: Jan Visser en zijn vrouw. De oud politieman uit Utrecht stond er gra tis, maar verleende in ruil hand- en spandiensten en zag er op toe dat er geen ongenode gasten op het terrein of de in gebouwen kwa men. 'We mogen die slaapplaatsen van de gemeente houden en de scheidsrechtersruimte verhuren. We hopen op een paar VUT'ers die van sport houden en voor een sympa thieke huur bij ons willen overzome- ren. Met dat geld kunnen wij dan de water- en gasrekening betalen.' Lap ziet ook mogelijkheden klei nere clubs uit het betaald voetbal te ontvangen. 'Een paar jaar geleden hadden we Volendam op bezoek, maar steeds meer clubs hebben financiële problemen en kunnen 's winters geen trainingskamp in Mar- bella meer betalen. Die zijn bij ons welkom. Ze kunnen logeren in één van de groepsaccommodaties in en rond het dorp.' Opening Het nieuwe gebouw wordt vnjdag 27 januari officieel in gebruik geno men, wanneer erevoorzitter Ferry Zwanenburg kort na 16.00 uur de openingshandeling verricht. De bou wers, sponsors en obligatiehouders hebben een persoonlijke uitnodiging gehad, maar ook andere belangstel lenden zijn welkom. Ze worden met koffie ontvangen in kantine De Spil, die dankzij logiesverstrekker Landal van tweedehands (maar nog zeer bruikbaar voor een voetbal kantine) meubilair is voorzien. Aansluitend aan het officiële gedeelte, vanaf ongeveer 18.00 uur, is er een feest avond voor vrijwilligers. Groothuisbezoeken Waddengemeente Bij de groothuisbezoeken van de Protestantse Waddengemeen te staat dit jaar het diaconaal gezicht van de kerk centraal. Het thema is 'de kerk helpt'. Tijdens de groothuisbezoeken wordt aandacht geschonken aan armoede, volgens de kerk ook een 'sociaal verschijnsel'. 'Omdat mensen met genoeg geld hebben, worden er keu zes gemaakt. Meestal zijn dat de din gen die extra zijn, sport, muziekver eniging, uitgaan, vakantie. Daardoor raken arme mensen in een sociaal isolement.' Om te begrijpen wat het is met weinig geld rond te moeten komen, wordt tijdens de groothuisbe zoeken het budgetspel gespeeld, dat werd ontwikkeld door "de arme kant van Nederland'. De spelers worden begeleid door Dik Koster uit Hoog- karspel, deskundige op het gebied van de armoedeproblematiek. Het aantal mensen dat een beroep doet op de diaconie, is de afgelopen jaren gestegen. Texel behoort tot de 'topgemeentes', met een een hoog percentage inwoners die onder de norm leven die landelijk als armoe degrens wordt gezien. Om aan de groeiende vraag om hulp tegemoet te komen, werken de kerken op het eiland samen in de stichting Kerken en Minima, die al veel mensen heeft geholpen. De groothuisbezoeken worden op de volgende data en plaatsen gehou den: maandag 23 januari, 15.00 uur - De Parel. Oesterstraat 11Ooste rend; dinsdag 24 januari, 20.00 uur - Het Gebouwtje. De Cocksdorp; woensdag 25 januari, 20.00 uur - De Parel, Oosterend; vrijdag 27 januari, 20.00 uur - Zeemanskerkje, Oude- schild; maandag 30 januari, 20.00 uur - Bethel, Zuid-Eierland; dinsdag 31 januari, 20.00 uur - Eureka, Schor- renweg: donderdag 2 februan, 20.00 uur - De Parel. Oosterend. Voor meer informatie: Fred van Helden en Caro line der Nederlanden, tel. 318963 of e-mailadres vanheldendernederland en@hetnet.nl. Wat ik zeggen wou... Uitdaging Tevoko Winterkeuring Als oud-Texelaar wil ik de Texelse schapenfokkers niet onthouden dat de keuring waar de betrokken ram op 17 december jl. in zijn rubriek onderaan stond de wintershow in Ambt Delden was en is gefokt door Piet Kesteloo in Venhuizen. De keu- nng was in handen van fokker en inspecteur van het TES stamboek Cees Pauw uit de Beemster. Jammer, al die verdeeldheid in de schapenhouderij, met meerdere kleine stamboekjes in ons kikker landje. Waarom niet één stamboek, die zowel de blauwe als de witte Texelaars behartigt, registreert en keurt? Overigens was onze kritiek met name gericht op de ramlam- meren, die van wisselende kwaliteit waren en de jury, waarover u in het artikel al genoeg heeft kunnen lezen. Een laatste: op de Hogeberg, in de stallen van voorzitter Jan-Willem Bakker van boerderij De Waddel, lopen mijns inziens de meest pro ductieve en economische schapen. 'Criticaster' Kars Fielmich, Boven karspel. Informatieochtend over telewerken In De Lindeboom wordt woensdag een informatiebijeenkomst gehou den voor mensen die als telewerker aan de slag willen bij CendrisBSC. De nieuwe medewerkers krijgen een opleiding van twee maanden in Den Helder, waarna ze vanuit hun eigen huis werk voor het callcenter gaan doen. Daartoe blijven ze op afstand verbonden met de vestiging in Den Helder. CendrisBSV richt zich voor zijn opdrachtgevers op de consumentenmarkt in heel Neder land. De informatiebijeenkomst begint om 10.00 uur. Aanmelden kan bij Barbara de Smit, tel. 0223- 881314 of via e-mailadres barbara. de.smit@cendris.com. Laat in de middag, pas om half vijf, begint zaterdag in sporthal Ons Genoegen de volleybalwed strijd tussen het eerste damesteam van Tevoko en AW Keistad 1. De tegenstander uit Amersfoort is een belangrijke concurrent. Bij winst stijgen de Texelaars op de ranglijst, mede doordat Zaanstad 2 vijf ver- liespunten is toegekend nadat het een wedstrijd op Texel had afge zegd. In de eerste competitiehelft won Tevoko met 2-3 van Keistad, maar een grotere overwinning is nodig om de degradatiezone te ont vluchten. Dat zal niet eenvoudig zijn. De ploeg uit Amersfoort verloor wel iswaar van Tevoko, maar pakte toch nuttige punten tegen sterke tegen standers als Omniworld en Haar lem. De Texelaars kunnen beschik ken over een complete selectie. Maar liefst 45 atleten deden dins dag mee aan de derde cooper test. georganiseerd door AV Texel in samenwerking met Sportservice Texel. Naast leden van de atletiek vereniging deden ook anderen een poging zoveel mogelijk meters te lopen in twaalf minuten. Na een korte warming-up gingen alle deel nemers tegelijk van start. Omdat ze met zoveel waren, had de organisa tie besloten het aantal ronden (van 400 meter) te tellen met behulp van rietjes. Na elke doorkomst kregen de lopers een rietje. Dat was wel Veegers winnen weer bij klaverjassen Door ook de dertiende speelron de van Klaverjasclub Den Burg te winnen, stormen Gerda en Freek Veeger door naar de top van het klassement. Fenny en Rob Caspers houden met ruime voorsprong de leiding. Gerda en Freek Veeger hebben de smaak flink te pakken. Na een min of meer gemiddelde start was de beer plotseling los met twee spellen van meer dan 2000 punten. In het laatste spel werd weliswaar een beetje gas teruggenomen, waardoor hun score (7657 punten) iets lager uitviel dan vorige week, maar toch was het ruim voldoende voor de rondewinst. De Veegers maken na twee zulke goede rondes flinke vorderingen in het klas sement en stegen van de zesde naar de vierde plaats. Zij namen daarmee de leiding in de tweede penode. Ernst Ellen en Jitze de Vnes leken op weg naar de grens van 8000 pun ten. Na een opening van bijna 2000 volgde een spel van meer dan 2300 punten. Het derde spel ging minder, maar zij herstelden zich in het laatste spel en wisten met 7365 punten toch nog de tweede plaats te pakken. In het klassement stegen zij naar de achtste plaats Ook Sjaak Sipsma en Jelle Wiersma waren prima op dreef. Zij behaalden 7324 punten en wisten vijf marsen te spelen, waarvan drie in één spelletje. Zij staan nu twaalfde. Ook Theo Stoelinga en Rick Fokkema behaalden meer dan 7000 punten. Met een score van 7039 stegen zij van de zestiende naar de veertien de plaats in het klassement. Chris Schraag en Rosa Harbers kwamen met verder dan 6973 punten, maar stegen desondanks van de elfde naar de tiende plaats. Het gemiddelde was met 6341 punten aan de lage kant en er werden 27 marsen gespeeld. Fenny en Rob Caspers liepen uit op de concurrentie en hebben nu 2700 punten voorsprong op Bart Weijdt en Willem Koomen. Cees Vinke en Carlo Bos weten zich nog steeds uitstekend in de top te handhaven en staan weer derde. De periode wordt aangevoerd door Gerda en Freek Veeger, al is de voorsprong op Rob en Fenny Caspers minimaal. Bart Weijdt en Willem Koomen bezetten hier de derde plaats. even wennen, maar beviel daarna goed. Net als de vorige keer liep Jaap Witte de meeste meters. Onder rus tige weersomstandigheden kwam hij tot een afstand van 3500 meter. Daarna volgde Richard Bijpost met 3339 meter. De dame met de beste conditie was Christa Lap. Zij liep 2822 meter en werd gevolgd door Laurien Bakker en Natasja van der Vis, die exact evenveel liepen: 2663 meter. Ook deden enkele jeugdle den van AV Texel mee. De 12-jarige Martijn van Haren kwam het verst: 2659 meter. De jongste loper was de 9-jarige Axel Garritsen, die tot een afstand van 2290 meter kwam. De volgende coopertest wordt gehouden op dinsdag 21 maart en gaat om 19.00 uur van start. Ook dan is iedereen welkom. Uitslagen: (naam. leeftijd en gelopen aantal meters) Jaap Witte (22), 3500: Richard Bijpost (35). 3339; Pierre Bonnet (44), 3250; Johan Weyers (27), 3145; Rob Swetsloot (44), 3125; Gauke van Lingen (38), 3089; Anton van der Meer (15). 3023; Fnts van der Gracht (46), 2891, Frank Zethof (44), 2867. Arco Garritsen (41), 2865. Dirk Vinke (58). 2850; Thomas Richter (38). 2836: Christa Lap (15). 2822; Lo Bre mer (50). 2816. Maikel van der Gracht (15), 2812. Martien Baars (57). 2708; Marnix de Witte (36). 2690, Cees Coslinga (42). 2673; Norbert Dankers (58), 2673; Jan Hoekstra. 2673, Mark Dijk (25), 2673; Laurien Bakker (46), 2663; Natasia van der Vis, 2663; Martijn van Haren (12), 2659; Jurgen van den Donker (24), 2609; Annemarie Winkelhagen, 2609; Jitze Beintema (45), 2550; Maarten Smit (59), 2491, John van Rooy (2465). Erna Kuip (48), 2410; Bastiaan Riewald (13). 2410; Rinus Kooger. 2400; Franciska Vermeulen, 2330; Jo Joseph. 2302, Roos Goslinga (43). 2290; Jaap van Vooren (65). 2290; Axel Gamtsen (9), 2290; Ina van Sambeek (49), 2228, Ruud Meedendorp, 2166; Arjan Polman (12). 2145; Annet van Ruitenberg (44), 2073; Riny Roeper (45). 2020; Jan Klok (35), 2006, Raruch Tromp (9). 1206. Zwemmers in glazen bad De vier Texelse zwemmers Wouter Dogger, Simone de Wit, Jolanda van Strien en Sverre Eschweiler deden zondag in Purmerend mee aan de derde zwemwedstrijd in de B-com- petitie. Zij zwommen in het nieuwe bad, waarbij vooral Van Strien en De Wit veel hinder ondervonden van de glazen wand van het zwebad. Voor het publiek moet het leuk zijn om vanuit de hal onder water te kunnen kijken, maar het leidt de zwemmers erg af om de mensen recht in het gezicht te kijken. Zwemvereniging Hoorn, voor wie de zwemmers uit komen, behaalde de zevende plaats (van dertig deelnemende teams) en staat nu twaalfde. Simone de Wit zette de stijgende lijn voort die ze vorige week inzette, toen ze maar liefst drie persoonlijke records behaalde. Persoonlijke top tijden waren er dit keer voor Sverre Eschweiler (200 meter rugslag) en Simone de Wit (200 meter wis selslag). Wouter Dogger nam bij de estafette 4x100 meter wissel slag de vrije slag voor zijn rekening en eindigde met zijn team op de derde plaats. Het estafetteteam van Simone de Wit (4x50 meter vrije slag) behaalde een derde plaats. Het team wist een ruime seconde Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 24 januari: Veld A: 18.30 Pilaar-NIOZ 3 Interieurbouw 19.15 Interieurbouw-Rab De Pilaar 20.00 OSG-Ecotiem Rab 20.45 Prinsen-Randstad OSG 21.30 Kobeko-Tatenhove 1 Randstad 22.15 CVI-Het Koetshuis Kobeko Veld B: 18.30 Smash-lepe de Boer NBC 19.15 NBC-Timmer lepe de Boer 20.00 De Krim-Klif 23 Timmer 20.45 NIOZ 2-De Wit De Knm 21 30 Beverdam-Wessels NIOZ 2 22.15 Rabobank-AH Beverdam Veld C: 18.30 Oostra-Smash N. Paracentrum 19.15 Paracentr-Zeilmakerij Smash N. 20 00 Schouwstra-B&B Zeilmakerij 20.45 Salon M.-Natuurw Schouwstra 21.30 De Waal-Bremakker 1 Salon M. 22.15 Durper Drup-Sportshop De Waal Wedstrijdleiding: Bouwcenter Rab en Evelien (tel. 310096). Uitslagen 17 januari: Tatenhove 1-De Prinsen van Texel 2-1; Het Koetshuis-TESO 1-2; CVI-Kobeko 0-3: Tevoko-Café de Kuip 2-1; Maarco Bouw- Bremakker 2 0-3; NIOZ 1-Paal 28/De Krim 1-2; Ecotiem-De Wit Installatietechniek 2-1. NIOZ 3-Bouwcenter Rab 3-0; Lan- geveld de Rooij-Rabobank 2-1. Albert Heijn-Slagerij Beverdam 1-2; Wessels Ontwerpt!-NIOZ 2 1-2; Cocky s Kapsa- lon-Texelse Autocentrale 1-2; Zeilmakerij Texel-B&B van der Vis en Den Boer 2-1 Timmers Bakkerij-Smash'68 2-1; Klif 23- Jozefschool 2-1; B&B van der Vis en Den Boer-NBC Eelman Partners 2-1; Bar Sportief-De Krim 1-2; Slagerij Beverdam 2-Durper Drup 1 -2. Dragelijk verlies verzwakte Mareis De basketballers van De Mareis hebben koploper Noordkop 3 uit Den Helder zondag goede tegen stand geboden. De uitslag, een verlies van 50-74, was gezien de omstandigheden dragelijk. De Mareis trad in de Burgemeester de Koninghal aan met een smal le selectie. Twee spelers moesten door blessures afhaken en twee anderen waren verhinderd, terwijl de Texelaars bovendien de scheids rechter moesten leveren en daar door een vijfde teamlid zagen weg vallen. Daardoor waren nog maar zes spelers beschikbaar. Dat bood weinig uitzicht op een gunstig resul taat. temeer daar eerder in Den Helder met 113-57 was verloren van dezelfde tegenstander. Het was maar goed dat Joost van Heerwaar den bereid was in te vallen, want al in het eerste kwart viel Eric Heyenk geblesseerd uit. Met ook een score van de inval ler hield De Mareis de schade in het eerste kwart beperkt. De tus senstand van 9-10 gaf echter een vertekend beeld, want Noordkop beschikt over nogal wat oudere spelers, die even op stoom moe ten komen, maar wel beschikken over ervaring in de eredivisie. In het tweede kwart begon de Helderse ploeg steeds succesvoller over «de Texelse zoneverdediging heen te schieten. Nico Kikkert en Jaap de Wijk konden met hun lengte en sterke inside-spel nog enig tegen wicht bieden, maar ze konden niet voorkomen dat het bij rust 21-30 stond in het voordeel van de tegen stander. Forward Chris Schlepers schoot in het derde kwart enkele keren raak, maar maakte onder druk van Noord kop ook nog vijf persoonlijke fouten, waarna hij het veld moest verlaten. Een lichtpuntje was dat buiten de vroeg uitgevallen Heyenk alle Texe laars scoorden. Nico Kikkert maak te 26 punten, Chris Schlepers 13, Ruud Verstraaten 4, Jaap de Wijk 3 en Sebastiaan Gremmen 2 en Joost van Heerwaarden ieder 2. van de inschnjftijd af te zwem men. Bij de start van de 100 meter schoolslag zat zij na de start te diep, waardoor ze moest uitdrijven om weer boven te komen. Uitslagen: Sverre Eschweiler - 200 meter rugslag. 2.40.10 minuten, eerste plaats. 100 m vnie slag 1.04.50. eerste plaats Wouter Dogger - 200 m rugcrawl 2 30.84. 10de; 100 m vrije slag. 0.55.79, 6de Simone de Wit - 200 m wisselslag 2.39.92, 5de; 100 m schoolslag; 1.29.27, 9de Jolanda van Strien - 100 m schoolslag. 1.30.60,10de; 200 m schoolslag: 3.11.98,8ste. Crossloop Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat zondag om 11.00 uur de vijfde van in totaal zeven crosslopen van Atletiekver eniging Texel van start. Om in aan merking te komen voor een klasse- mentsprijs moeten deelnemers aan minstens vijf wedstrijden hebben meegedaan. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij Bos en Duin. Als eerste start de jeugd tot en met 12 jaar voor een wedstnjd van 1300 meter. De oudere jeugd en de senioren kun nen kiezen uit de afstanden 2.950, 5.900 en 8.850 meter. Het grootste gedeelte van het parcours voert over onverhard pad. Ook moet een enkele heuvel worden genomen.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7