Einde Texelse klucht' lijkt nabij HEMA Cjroen Twartsjexels in het harL, Pleidooi voor onderzoek naar overlast telefoonmast VERDONK WIL GEDRAGSCODE Uitslaande brand legt schuur in as ZB32E3 ROC COMBI OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12047 DINSDAG 24 JANUARI 2006 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het ziet ernaar uit dat de verdwenen concertvleugel spoedig weer voor publiek gebruik beschikbaar zal komen. De Alk- maarse voorzieningenrechter mr. Vrakking zal op 2 februari uit spraak doen in het kort geding dat gisterochtend diende en dat was aangespannen door curator Arthur Sweens om Ed Stie- kema te dwingen het instrument over te dragen. Direct betrok kenen achten de kans groot dat er al voor die tijd een regeling wordt getroffen. Sweens vindt in elk geval dat de vleugel in Texelse handen kan blijven als er €4.500, - op tafel komt. Stiekema zou eigenaar kunnen worden als hij dat bedrag betaalt. Maar zelf vindt hij het beter als het eigendom komt te berusten bij een nieuwe stichting. Andere betrokke nen onderschrijven dat. Daarmee is 1 niets nieuws onder de zon want dat was ook de situatie op het moment dat de vleugel voor de tweede keer werd ontvoerd. Als gevolg van bemiddeling van mr. Bart Goemans van B&B Accountants was toen het Texelfonds bereid het genoemde bedrag op tafel te leggen en de vleugel over te nemen. Het ligt dus voor de hand opnieuw een beroep op het fonds te doen, maar of dat succes heeft is de vraag, want het bestuur van het Texelfonds is zeer verbolgen over de tweede verdwij ning en heeft er weinig zin meer in. De komende dagen zal worden afgetast of er nog te praten valt. De vleugel blijft intussen op zijn hui dige geheime plek. De eigenaar van dit gebouw heeft beloofd met te zul len toestaan dat hij opnieuw wordt weggehaald zonder toestemming van 'eigenaar' Harry de Graaf. Lijnrecht Of laatstgenoemde zich echt eige naar mag noemen zal mogelijk blij ken uit de uitspraak van volgende week. Wat dat betreft stonden de curator en Stiekema's raadsman mr. Ed Stiekema overlegt met raadsman Maurice Frantzen. Maurice Frantzen gisteren lijnrecht tegen over elkaar. Sweens vindt dat het schenken van de vleugel in 2000 aan de Welzijnsstichting niet ongedaan kan worden gemaakt en dat het instrument dus hoort tot de failliete boedel. Frantzen echter meent dat de schenkingsovereen komst op grond van het Burgerlijk Wetboek kan worden vernietigd. De Graaf heeft daartoe intussen een aanzet gegeven door "de vleugel bij de curator op te eisen met als argument dat de Welzijnsstichting heeft verzuimd de vleugel afdoende te verzekeren en daarmee niet heeft voldaan aan de voorwaarden waar onder de schenking plaatsvond. Dat inderdaad geen sprake is geweest van afdoende verzekering lichtte Frantzen toe door in herinnering te brengen dat het instrument ooit zwaar beschadigd raakte toen het tijdens een verplaatsing in De Lin deboom uit de takels viel. 'De Wel zijnsstichting heeft toen bij gebreke van enige verzekering De Linde boom aansprakelijk gesteld'. Onschuldig? Frantzen deed veel moeite om de voorzieningenrechter ervan te over tuigen dat van Ed Stiekema niet kan worden verlangd dat hij de vleugel boven water brengt. Naast het feit dat hij daartoe fysiek niet in staat is omdat hij niet weet waar het instrument zich sinds de tweede ont vreemding bevindt, had hij een ander argument dat bij Vrakking verbazing en bij de tegenpartij boosheid opriep. Frantzen zei dat Stiekema ook met de eerste verdwijning niets te maken had, hoewel hij dat volgens artikelen in de Texelse Courant in alle open heid had toegegeven en zich zelfs wilde aangeven bij de politie. Frant zen zei dat in deze niet moet worden afgegaan op krantenberichten en dat Stiekema juist heeft geprobeerd de vleugel te kopen (voor €5.000, -) in plaats van te ontvreemden en dat hij mensen die in de zomer van Tijd genoeg De curator toonde zich toch inschik kelijk. Wat hem betreft mocht Stie kema wel een maand extra gelegen heid krijgen om de vleugel te laten opduiken. De dwangsomverplich ting zou dan pas na afloop van deze periode ingaan. Maar Stiekema zelf dacht zoveel tijd niet nodig te heb ben. Toen mr. Vrakking hem dat vroeg zei hij: 'Binnen een week weet ik het wel'. Direct daarop bepaalde de rechter de uitspraak op 2 febru ari. De 'Texelse klucht' heeft inmiddels veel regionale, maar ook landelijke publiciteit gekregen, zoals een groot artikel in De Telegraaf van zaterdag waarbij een foto stond van de vleu gel die op de geheime locatie was gemaakt. Gisteren stonden in en buiten de rechtzaal de camera's en microfoons van Radio/TV Noord- Holland en van RTL4. de RTL-ploeg kwam nadien ook nog naar Texel voor interviews met kopstukken Bewonersvereniging houdt enquête Alvorens de Stichting Wonen Texel (SWT) plannen uitwerkt voor de bouw van seniorenwoningen op het terrein van Agrifirm Texel aan de Waalderstraat, moet eerst nader onderzoek worden gedaan naar de eventuele gevolgen van straling en geluidshinder van de telefoonmast. Aldus concludeert de Bewonersvereniging uit een enquête onder omwonenden. Het bestuur van de bewonersver eniging heeft al in 2005 reeds tegen de SWT z'n bezorgdheid over de effecten van de telefoonmast uitge sproken. De volgens voorzitter Nico Zoetelief heeft bewonersvereniging hierop nooit een bevredigend en beargumenteerd antwoord van de SWT ontvangen. Reden voor de bewonersvereniging zelf een enquê te te houden onder bewoners van de Waalderstraat, de Bernhardlaan en de Wagemakerstraat, met als doel inzicht te krijgen in de ervaringen. Van de 50 bewoners die een enquê teformulier ontvingen, waren er 21 die dit ingevuld retour stuurden. 14 van hen gaven aan geen tot weinig overlast te ervaren. 6 vulden in dat zij geluidshinder van de mast heb ben. Niet zozeer door de fluittoon, want de gaten die dit veroorzaakten zijn gedicht, maar bij een bepaalde windrichting is wel sprake van een suizend geluid. Bewoners die dit als hinderlijk ervaren zitten vooral in de omgeving van de Wagema kerstraat en de Bernhardlaan. Een bewoner van de Waalderstraat zegt vooral hinder te hebben van de ventilatoren die de telefooncentrale van KPN koelen en die geluidover- last veroorzaken. Hij verwacht dat eventuele seniorenwoningen die in de nabijheid van deze centrale wor den gebouwd, hiervan nog meer overlast zullen ondervinden en dat slapen met een open raam in de praktijk niet mogelijk zal zijn. De ventilatoren zijn vooral te horen op warme zomerse dagen. Uit metin gen door de gemeente is volgens deze bewoner steeds Agrifirm als veroorzaker aangewezen, maar nu dit bedrijf is verhuisd, is dat niet meer overeind te houden. Enkele bewoners schreven bezorgd te zijn over straling van de mast. Tevens vonden enkelen dat deze thuishoort op het industrieterrein. Wagemaker uit de vaart In verband met veiligheidstrainin gen voor de bemanning is de Dok ter Wagemaker van zaterdag 28 januari tot vrijdag 3 februari uit de vaart. Gedurende die periode vaart de Schulpengat als dienstboot. Het betreft hier de jaarlijkse 'natte trainingen', waarbij het personeel wordt geoefend in diverse vormen van rampenbestrijding. Na de oefe ning zal de Wagemaker weer als dienstboot worden ingezet. Tien architecten in de race voor nieuwbouw OSG Tien architecten zijn in de race voor het ontwerp van de nieuwbouw van OSG De Hogeberg. Ze hou den op korte termijn een presen tatie, waarna de selectiecommissie bepaalt welke vijf er door zullen gaan. Eind maart worden bekend met welke architect de gemeente in zee gaat en kunnen gesprekken over de bouw van start gaan. Deze uitvoerende fase wordt begeleid door een projectmanager. Wie dat gaat worden, is een vraag waarover de bouwcommissie zich zal buigen. Bedoeling is dat het huidige VMBO- gebouw aan de Emmalaan wordt gesloten en dat in de omgeving van het huidige hoofdgebouw aan de Haffelderweg een nieuw praktijk gerichte leeromgeving verrijst. Vol gens rector Henk de Vries kunnen de lessen tijdens de nieuwbouw en verbouwing, weliswaar met enige improvisatie, gewoon op Texel wor den gegeven en hoeven er geen leerlingen naar Den Helder. -. SKAAT HOOR JE ALLecu NEBmAm m SfKÊKEftJ GEEN TURKS GEEN /WtBl'SCH EN ZEKER GEEN TEXEIS Winkelruit stuk na vechtpartij Bij een vechtpartij in de Parkstraat in Den Burg is vrijdagavond even na 21.00 uur een winkelruit gesneu veld. Dat gebeurde nadat de politie een schermutseling tussen enkele jongeren had geprobeerd te sussen en de boosdoeners elk een kant had opgestuurd. Buiten het zicht van de politie laaide de ruzie weer op. Toen een 13-jarige jongen uit Den Burg vervelende opmerkingen maakte, kreeg hij van een 16-jarige plaatsgenoot een duw, waarna hij tegen een winkelruit viel die sneu velde. De verdachte kon worden aangehouden en werd even later overgedragen aan zijn ouders. De schade wordt geregeld. 7 het Mienterglop. In verband met vrijgekomen asbestdeeltjes werd het terrein Een uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag een schuur aan het Mienterglop bij De Koog in de as gelegd. De brand werd rond 1.00 uur ontdekt door een buurtbewoner, die de brandweer heeft gewaarschuwd. Omdat bij de brand asbestdeel tjes zijn vrijgekomen, is het ter rein afgezet met linten. De schuur, eigendom van Jaap Bak ker uit Den Burg, was in gebruik voor opslag van uiteenlopende spullen, onder meer een oude tractor. Over de oorzaak van de brand bestond gisteren nog geen duidelijkheid en de eigenaar wilde er met meer over kwijt dan dat de verzekering een onder zoek had ingesteld. Na de brand bleef van de metalen golfplaten niet meer over dan een hoop verwrongen staal. Asbestdeeltjes. afkomstig van het dak, werden tijdens de brand verspreid over het terrein en kwamen ook terecht op de aangrenzende per celen. Maar doordat er weinig wind stond, zijn er geen deeltjes over gewaaid naar het tegenoverliggende Beach Park. De brandweer slaag de er volgens een buurtbewoner 's nachts in het vuur onder controle te krijgen en werd de volgende morgen weer gealarmeerd voor nabluswerk- zaamheden en om verstuiving van de asbestdeeltjes te voorkomen. Het terrein werd om de drie uur natgespo ten. Zondag voerden milieuambtena ren van de gemeente een inspectie uit, waaruit bleek dat er geen gevaar is voor de omgeving. De eigenaar heeft inmiddels een saneringsbedrijf uit Den Helder ingeschakeld, dat gis teren of vandaag met de opruiming van start zou gaan. Vrolijk moordspel De toeschouwers van Nieuw Leven genoten zaterdag van een vrolijk moordspel, waarbij ze in de pauze schriftelijk de naam van de moor denaar mochten opgeven. Ondanks de gepleegde moord viel er veel te lachen. De ontknoping kwam voor velen als een verrassing. Pagina 2 m Minder regels Alleen die regels overeind hou den die er echt toe doen en die bovendien zijn te handhaven. Aldus een belangrijk punt uit het ver kiezingsprogramma van het CDA. De christen democraten willen de gemeentelijke regelgeving met twin tig procent terugbrengen. Pagina 5 Trainer Texel'94 Texel'94 en trainer Fred Dekker gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Dat besluit is volgens beide partijen 'in goed overleg' genomen. Pagina 6 Beeld van de zitting. Curator Arthur Sweens (rechts) licht de dagvaarding toe. Op de rug gezien Ed Stiekema (links) en raadsman Maurice Frantzen. 2005 met plannen rondliepen om de vleugel te laten onderduiken daar van heeft geprobeerd te weerhou den. Frantzen wees in dit verband op een peiling van de Kabelkrant waaruit bleek dat 72 procent van de ondervraagden achter de ontvoe ring stond. 'Er zijn dus in potentie zeer veel Texelaars die deze ont vreemdingen op hun geweten kun nen hebben' Sweens: 'Dit valt me erg tegen. Stiekema speelt Robin Hood door herhaaldelijk te verklaren dat hij de dader is en nu het erop aankomt, speelt hij mooi weer'. en opnamen van de vleugel in vol bedrijf op de huidige standplaats. De zitting in Alkmaar werd bijge woond door een dertigtal belang stellenden. In de bus van Texel- tours waarmee een aantal van hen naar Alkmaar reisde zat ook curator Sweens die op deze manier wilde benadrukken dat hij streeft naar een minnelijke afloop van de affaire. Om die reden heeft hij in tegenstelling tot aanvankelijke plannen ook geen aangifte wegens diefstal gedaan bij de politie. 'Eigenlijk streven we allemaal naar hetzelfde: de vleugel moet op Texel blijven'. Redactie houdt opiniepeiling Welke partij maakt de groot ste kans met de verkiezingen? Om daar achter te komen, pak ken redacteuren van de Texelse Courant de komende week de telefoon en peilen de voorkeur van de Texelaars. Deelnemers krijgen de vraag voorgelegd wie ze vier jaar geleden hebben gestemd, of ze nu weer gaan stemmen en welke partij en poli ticus op dit moment hun voor keur hebben. De systematiek van telefoneren is zo gekozen, dat het toeval bepaalt wie er wordt gebeld. Het is de bedoe ling om met tussenpozen van twee weken drie peilingen te houden. Controle op verlichting Bij een controle in de Beatrixlaan en de Kogerstraat in Den Burg heeft de politie vrijdagmorgen acht bekeu ringen uitgeschreven wegens het ontbreken van een deugdelijke ver lichting. De controle was voorna melijk gericht op de schoolgaande jeugd. In totaal werden 300 passan ten gecontroleerd. Volkssterrenwacht Professor Cees de Jager houdt vrijdag in de Slinger van Ecomare een lezing over Venus en de Venus Express. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €4,- en is gratis voor donateurs van de Volks sterrenwacht. Politieke cafés en lijsttrekkersdebat Een vijftal Texelaars heeft het initiatief genomen tot het hou den van een serie politieke cafés. Bedoeling is dat de partijen die mee doen aan de verkiezingen bekendheid geven aan hun stand punten en hun kandidaten. De avonden zijn op woensdag 8, 15 en 22 februari in Question Plaza. Op 1 maart wordt de serie afge sloten met een lijsttrekkersdebat. 'Het is prachtig dat mensen zich verkiesbaar stellen, maar mogen wij ook weten waar een ieder voor staat?', vraagt de Commissie Poli tiek Café, die bestaat uit Joop Groen, Ruud Kalusche, Frits Lange veld, Dries Veltkamp en Hannie van Zoelen. Het antwoord moet komen tijdens de politieke cafés, die een discussie moeten opleveren tussen de politici en tot duidelijkheid leiden over de standpunten van de partijen en hun toekomstige beleid. Er wordt gediscussieerd aan de hand van de volgende thema's: financiële situatie en toekomstig financieel beleid van de gemeente, handhaving en ver gunningenbeleid, Wet Maatschap pelijke Ondersteuning, Kanjerprojec ten, transparantie Texelse overheid, visie op kleinschaligheid, grip op en sturing van lopende projecten op Texel, ontwikkeling in de economie, beleid ten aanzien van toerisme en het agrarische platteland en ten slotte visie op natuurwaarden, nati onaal park en natuurbeleid. Voorzitter TVO op hartbewaking Ries Swanink, voorzitter van het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) en beoogd wethouderskan didaat van de WD, ligt momenteel op de hartbewaking in het Amster damse AMC. De 55-jarige Texe laar werd vorige week maandag getroffen door een hartinfarct. Na een bezoek aan de huisarts en het Gemini Ziekenhuis in Den Helder werd hij direct doorgestuurd naar het AMC. Doordat zich complicaties aandienden, was zijn toestand enige tijd kritiek. Volgens zijn echtgenote is Swanink nu stabiel, maar moet hij voorlopig nog in het Amsterdamse ziekenhuis blijven. TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Kop van Noord-Holland Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1