De Koog Sport 'Huidige handhavingsbeleid leidt tot teveel onvrede' goedkoper1.* groente fru'L ■rage IIfflpNiëüw bloed TEXELSE 7 COURANT i Jos de Wolf als kandidaat VVD klaar voor politieke strijdtoneel 3k Tevoko boekt belangrijke zege Slavinken of boomstammetjes fd msm IMia- p- Primula Accaulis Alleen in het filiaal Nikadel 19 diverse goede particuliere initiatie ven. Voor de gemeente zie ik meer een sturende taak weggelegd.' Het duale stelsel heeft volgens het kan didaat-raadslid voor- en nadelen. 'In het oude systeem moest de wethouder, als lid van de gemeen teraad, meestemmen over het eigen functioneren. Dat is krom. Aan de andere kant vind ik het jammer dat de band tussen wethouder en fractie minder hecht is geworden. Het college van B en W voert een autonome koers en het komt gere geld voor dat de wethouder niet het standpunt van de partij verdedigt of onderschrijft. Daardoor is het de laatste tijd regelmatig voorgekomen dat de oppositie meegaat met het college en de eigen coalitiepartijen tegenstemmen. Dat is geen goede zaak. Natuurlijk moet een wethou der autonoom kunnen opereren, maar als raadslid verwacht je wel dat je in collegevoorstellen je eigen programma of tenminste dat van de coalitie herkent.' Volgens De Wolf is overigens de kritiek die het huidige college en vooral de burgemeester ten deel valt met terecht. 'Er wordt vaak gezegd dat het college maar wat doet, maar dat is natuurlijk niet zo. Burgemeester en wethouders opereren binnen de ruimte die de raad biedt. Dus daar ligt de eindver antwoording. In een aantal gevallen zou de raad best vaker gekapitteld mogen worden.' Hoe de WD het Ze beginnen langs de zijlijn zachtjesaan warm te lopen om na de verkiezingen van dinsdag 7 maart plaats te nemen in de nieuwe gemeenteraad. De Texelse Courant portretteert de komende weken nieuwe kan didaat-raadsleden die op een verkiesbare plaats staan. gat van een miljoen gaat vullen, wil De Wolf nog niet loslaten. 'We zullen in elk geval kritisch naar het uitga venpatroon kijken.' De opkomst op 7 maart schat hij in op 75 procent of meer. 'Ik hoop op minstens 70 procent, dat moet kunnen, want ik heb het idee dat de politiek op dit moment erg leeft onder de bevolking. Bovendien heb je geen recht van spreken als je niet stemt.' De zetelverdeling zal volgens Jozias, zoals de doopnaam van De Wolf toepasselijk luidt, niet erg verschillen van de huidige peri ode. 'Het CDA verliest een zetel ten gunste van de WD, die op vier uitkomt. Texels Belang krijgt ook vier zetels, maar minder stemmen dan de WD.' vingsbeleid en de kanjerprojecten. 'Ik heb via mijn werk veel te maken met handhaving en ik zie dat het huidige beleid veel onvrede wekt. Dat kan anders en ik wil me daar voor inzetten. Daarnaast ben ik heel benieuwd naar de voortgang rond de kanjerprojecten. Zoals de rea lisatie van het PHH-gebouw. Per soonlijk ben ik van mening dat zo'n project er niet had mogen komen met zo'n kleine raadsmeerderheid, maar dat is de democratie. Het is een democratisch besluit want de meerderheid beslist, maar dat bete kent niet dat je geen rekening moet houden met de minderheid. Zeker als er zoveel tegenstemmers zijn.' Dualisme Over de komst van een nieuw raad huis, wil De Wolf zich niet uitla ten. 'We hebben afgesproken dat onze lijsttrekker daarover het woord voert.' Over de herinrichting van de Groeneplaats heeft hij een duide lijke mening. 'Er van uitgaand dat het gemeentehuis inderdaad wordt verplaatst, denk ik dat het niet aan de gemeente is om zich met de invulling bezig te houden. Er zijn Als secretaris en voorzitter van diverse Texelse besturen heeft Jos de Wolf (43) inmiddels ruime bestuurlijke ervaring. Die komt hem waarschijnlijk goed van pas bij zijn mogelijke politieke loop baan, want De Wolf staat derde op de kandidatenlijst van de Texelse WD voor de gemeenteraadsver kiezingen. In het dagelijkse leven werkt hij voor de eigenarenser- vice van Vakantiepark De Krim, waar hij zich hoofdzakelijk bezig houdt met de kwaliteitsbewaking van verhuurbungalows, in de breedste zin van het woord. Dat De Wolf zich nu actief met politiek bezighoudt, komt voor zijn omgeving niet als een verrassing. 'Van kinds af aan heeft politiek me geïnteresseerd. Op de lagere school werden ooit verkiezingen gehouden, waarbij wij zelf campagne moesten voeren en standpunten moesten verdedigen. Dat vond ik prachtig. Op de middelbare school kende ik de ministers en wist ik wie er in de gemeenteraad zaten en daarna ben ik de politiek altijd blijven volgen', vertelt De Wolf. Tot zo'n negen jaar terug woonde hij in Oosterend, het dorp waar hij werd geboren en zijn jeugd doorbracht. Daarna verhuis de hij met echtgenote Catharina, werkzaam in de verpleging, en hun drie kinderen naar Den Burg, omdat beiden destijds hun werkkring in dit dorp hadden. Na de middelbare school volgde hij de lerarenoplei ding op de PeDac in Den Helder. Vanwege dienstplicht moest hij ech ter het laatste jaar afhaken. 'Na mijn diensttijd kon ik wel als invalkracht aan de slag, maar dat zou een zo onregelmatig bestaan worden, dat ik daarvoor niet heb gekozen.' Hij kwam als verkoper terecht bij Moerbeek Meubelen. Tien jaar lang werkte hij in het kleine familiebedrijf, tot hij de tijd rijp achtte voor een nieuwe uitdaging. Een sollicitatie bij De Krim leverde hem zijn huidige baan op. Hij is er met een collega verantwoordelijk voor dat de bun galows van particuliere eigenaren ïe door De Krim worden verhuurd lijven) voldoen aan de gestelde imaliteitseisen. In zijn vrije tijd is de nummer drie van de WD-lijst actief in verschillende verenigingsbesturen. 'Je kunt wel stellen dat besturen een hobby van me is. Als ik lid word van een vereni ging draait het er meestal op uit dat ze me vragen voor het bestuur en dat ik dat dan ook doe. Momenteel ben ik voorzitter van de damclub, veilingmeester van de postzegel club en voorzitter van de medezeg genschapsraad van de Jozefschool. Daarnaast ben ik de afgelopen tijd- actief geweest als voorzitter van het buurtcomité dat zich bezighield met de komst van het PHH-gebouw aan de Pontweg.' In die rol oogstte De Wolf veel waardering. Namens een deel van de achterliggende wijk Noordwest voerde hij veelvuldig het woord over dit onderwerp. 'In het verleden ben ik wel eens vaker gepolst door politici, maar naar aan leiding van de discussie over het hulpverleningsgebouw is me door drie of vier partijen gevraagd of ik interesse had om iets te doen in de lokale politiek.' Uiteindelijk kwam de WD die met een concreet voor stel. De Wolf werd gevraagd voor de derde plek op de kandidatenlijst en zich actief te gaan bezighouden met het verkiezingsprogramma. 'Ik heb een week bedenktijd gevraagd en met het thuisfront overlegd. Die staan er vierkant achter. Mijn kinde ren (Iris (14), Amber (12) en Tijmen (9), red.) zijn vast van plan met pet jes Stem mijn Vader te gaan lopen', grinnikt De Wolf. Nadat ook zijn werkgever geen bezwaar had tegen een eventuele politieke loopbaan, stelde hij zich beschikbaar. Sociaal-liberaal Zelf omschrijft hij zich als een soci aal-liberaal. 'Als tiener zat ik vaak op één lijn met de WD, maar ik heb ook linkse sympathieën gehad. Ik heb zelfs wel eens op de Socialistische Partij gestemd, omdat ik Marijnis- sen een goed politicus vind. Maar in de loop der jaren is het linkse weg gesleten en ben ik opgeschoven naar het midden.' De WD gaat de verkiezingen in met de slogan Geef ons de Vijf en de eerste vijf kandi daten op de lijst zullen zich dan ook nadrukkelijk presenteren. 'Onze lijst is door het bestuur weloverwogen samengesteld. Er is een duidelijke verdeling gemaakt en ieder heeft zo zijn eigen vaardigheden en inte resses.' Het verkiezingsprogramma wordt door de fractie geschreven. 'Natuurlijk hebben het bestuur en de leden inspraak, maar de fractie wordt er op afgerekend, dus het is logisch dat die bepaalt.' Hoewel hij nog niet> wil vooruitlopen op het verkiezingsprogramma van de WD, dat binnenkort wordt gepresen teerd, wil De Wolf wel kwijt dat de hachelijke financiële positie van de gemeente een van de hoofdpunten vormt. 'Dat mag niet ten koste gaan van de burger. Belastingverhoging willen wij niet, dus dat houdt in dat we zeer kritisch naar de uitgaven zullen kijken.' Persoonlijk wil hij zich vooral toeleggen op het handha- Jos de Wolf wil zich inzetten voor een beter handhavingsbeleid. DINSDAG 24 JANUARI 2006 Vos en Spanhaak kampioenen Diny Vos en Gerrit Spanhaak zijn afgelopen seizoen kampioen geworden van jeu de boulesclub Den Burg. Dit maakte wedstrijd leider Rob Verpaalen zaterdag tij dens de drukbezochte jaarverga dering bekend. Diny Vos eindigde als eerste in de zaterdagcompetitie, Gerrit Spanhaak werd eerste in de dinsdagcompetitie. Tweede in beide competities werd Nico Vos. Dit jaar namen voor het eerst twee dames, Diny Vos en Dimphy Bervoets plaats op het ereschavot. De vijf deelne mers van de Texelse Reede kregen allen een gouden medaille voor hun prestaties. Op de ledenvergadering werd afscheid genomen van baancom- missans Arie Jan Verhoeve en secre taris Gerrit Spanhaak Voorzitter Harry Ran bedankte beiden voor hun inzet. Spanhaak schonk de vereniging de volledige administratie en de clubge schiedenis vanaf 1993 op CD-Rom. Piet Cornelisse werd unaniem tot nieuwe secretaris gekozen. Voor komend jaar staan, naast de ontmoetingen met Oosterend en Den Helder, uitwisselingen met Anna Paulowna en Schagen op het programma. Ook houdt de ver eniging in de zomer weer enkele inloopavonden. De nieuwe com petitie begint op dinsdag 4 maart en zaterdag 7 maart, beide dagen om 14.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: jeude- boulesclubdenburgO.texel.com Eindstand: Dinsdag -1Gerrit Spanhaak, 2. Nico Vos, 3. Rob Blok. Zaterdag - I.Diny Vos, 2.Nico Vos, 3.Dimphy Bervoets. Van der Linde naar Lisse Met haar paard Pride Silvano Texel heeft Eva van der Linde zich zon dag weten de plaatsen voor het Noordhollands kampioenschap. Zij deed dat door een derde plaats te behalen bij het kampioenschap van de kring Noord. Van der Linde komt uit in de klasse Z2. In de eerste proef wist zij met 191 punten beslag te leggen op de tweede plaats. In de tweede proef viel zij buiten de prijzen, maar het totaal van 379 punten leverde een derde plaats op in de eindklas sering. Op 18 en 19 februari wordt in Lisse het regiokampioenschap gehouden, waar Van der Linde kan proberen zich te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschappen. Martin Kikkert beste menner In manege Akenburg wist Martin Kikkert zondag de vierde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal te win nen. Hij was de beste van de 25 menners die aan de dressuurproef deelnamen. De jury was erg te spreken over de verzorging en de presentatie en beoordeelde daarbij de hobbyklasse iets vriendelijker dan de gevorderden. Daar had den de leden van de jury wel wat meer drang naar voren willen zien. Ook misten zij het contact met de paarden. Uiteindelijk lagen de uit slagen dicht bij elkaar. In de hobby klasse eindigden vijf aanspanningen met hetzelfde aantal punten, bij de gevorderden acht. In de hobby klasse plaatse Erwin Brokken zich voor de tweede plaats, met zes strafpunten meer dan Mar tin Kikkert. Betty Kingma en Kim Kooger werden derde en vierde. Bij de gevorderden werd Hans Jimmink eerste met 55 strafpunten. Tweede en derde werden Frans Bakker en Thijs Witte. Op 19 februari wordt een vaardigheidsproef gereden. Uitslagen: Hobbyklasse - 1.Martin Kikkert, 52 strafpun ten: 2.Erwin Brokken, 58; 3.Betty Kingma, 58; 4.Kim Kooger, 59. Gevorderden l.Hans Jim mink, 55; 2. Frans Bakker, 56; 3.Thijs Witte, 56; 4 Robert Frido Boom, 58. Deelnemers Masters bekend Simon Koorn, Erwin en Lesley Koning en Ed Tolboom hebben zich zondag weten te plaatsen voor het darttoernooi om de Texel Masterstitel. Bij de dames wor den de nog resterende plaatsen bezet door Bonita Witte, Yvette Flier en Merlin Huisman. Het was een spannend plaatsings- toernooi, dat zondag in de Jelle- boog werd gespeeld. Bij de heren waren nog vier van de zestien plaat sen beschikbaar, dus een plaats in de halve finale was voldoende. Er werd niet altijd op hoog niveau gegooid, maar de wedstrijden waren er niet minder spannend om. Jeroen Schouwstra nam het op tegen Simon Koorn, met wie hij over twee weken deelneemt aan het koppeltoernooi bij de Dutch Open. Zij gingen gelijk op tot aan 3-3. De laatste leg was ook tot de laatste dubbel spannend, maar omdat Koorn de leg wist uit te gooien, plaatste hij zich voor de Masters. Erwin en Lesley Koning wisten hun wedstrijden redelijk mak kelijk te winnen. Erwin won met 4-1 van Alex Serton, Lesley met 4-1 van de goed gooiende Richard de Feyter, ook wel Ritchie the Sailor genoemd. De familie Koning wist zich dus een voudig voor het Masterstoernooi te plaatsen. Om de laatste plaats werd hevig strijd geleverd tussen Robert van de Werken en Ed Tolboom. Ook zij gingen tot 3-3 gelijk op. maar de laatste leg werd gewonnen door Ed Tolboom. Bij de dames waren er drie plaat sen te verdelen. Daardoor werd de spanning bij de halve finales ver hoogd Tot 2-2 ging het gelijk op, maar in de beslissende leg waren het Bonita Witte en Yvette Flier die de zenuwen het best in bedwang hadden. Zij wisten met 3-2 te win nen van Bianca van der Star en Merlin Huisman Deze moesten het daarna tegen elkaar opnemen om de laatste beschikbare plaats. Uit eindelijk won Merlin Huisman. Aan het toernooi om de Texel Mas ters, dat zondag in De Pelikaan wordt gehouden, doen de volgende darters mee: Mare Prins, Gerrit Jan Booy, Mare Oosterhuis, Marcel Ver hagen, Jeroen Huizinga, Willem de Kort, Jaap de Waard, Wouter Beens, Berry Ortse, Ron van der Slikke, Ron Keijzer. Jelle Visser, Simon Koorn, Lesley Koning Ed Tolboom, Erwin Koning, Monique Booy. Jacobien Zijm, Marjolein Schoo, Patricia Keij- ser, Mariska Wesdorp, Yvette Flier, Bonita Witte en Merlin Huisman. De wedstrijden beginnen om 13.00 UUr. (Foto March Hajnen) Met geconcentreerd spel heeft het eerste damesteam van Tevo ko zaterdag met 3-1 gewonnen van AW Keistad 1 uit Amersfoort. Een belangrijke zege, want de vier winstpunten die de Texelse volleybalsters daarmee verdien den waren van groot belang om de aansluiting met de andere ploegen in de onderste helft van de regiodivisie te behouden. Tevoko, dat gebrand was op een goed resultaat, ging sterk van start. Hoewel beide ploegen aanvankelijk gelijk opgingen, oogde het spel van de Texelse dames iets beter. Connie Joling legde met een goede opslag serie de basis voor een voorsprong. Met sterke bloks van Céline de Graaf kon in het vervolg de gevaar lijke middenaanval van de Amers- foorters in toom worden gehouden. Hard werkend scoorde Tevoko het eerste winstpunt (25-17). In de tweede set bleef Tevoko de tegenstander onder druk zetten. Keistad maakte af en toe een foutje en moest ook toezien dat Ivette de Ruyter vanaf links als vanouds met diverse hardhitters scoorde. De goede passing van de Texelse ploeg bood Connie Joling de gelegen heid haar aanvalsters verrassend te bedienen. Ook de nuttig spelende Monique Leijstra profiteerde hier op rechts goed van. Een opslagserie van Jolanda Dijk bracht Tevoko de setwinst (25-19). In de derde set nam Keistad toch het voortouw. Scherp serverend werd de verdediging van Tevoko onder druk gezet en pakten de Amersfoor- ters een voorsprong. Maar onder aanvoering van de op links spe lende Marianne Boekei kwamen de Texelaars met een gebruikelijke eindsprint sterk terug. In een span nende slotfase hield Tevoko het hoofd het beste koel (25-23). Keistad bleef ook daarna azen op een punt en nati dankzij verrassende wissels een grote voorsprong. Mede dankzij een serie scherpe opslagen van Joannie Schaapman maakte het vermoeid ogende Tevoko, dat graag alle sets had gewonnen, een ach terstand van acht punten nog goed, maar uiteindelijk trok Keistad toch aan het langste eind.(22-25). Het sterke spel biedt perspectief voor de volgende wedstrijd. Tegen stander in Amersfoort is Forza, waarvan thuis werd gewonnen Programma zaalvoetbal Woensdag 25 januari: 17.00 SVO E2-Jelleboog E1 17 45 ZDH D1 -Klif D1 18.30 Koog C1-Krim C2 19.20 Klif vr.1-VZN'82 20.10 Krim 5-SVO 4 21.00 Klif 4-Texel 8 21.50 Texel 9-NIOZ 1 Zaaldienst: Jelleboog. Donderdag 26 januari: 18 00 Sportsh.D1-Sportsh.D2 Sportsh 18.45 Knm C3-Klif C2 Franchimon 19.35 De Koog 3-Krim 6 v. Beek 20.25 RAB 1-Mantje 3 21.15 Texel 7-NIOZ 1 22.05 Krim 4-Jelleboog 5 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 27 januari: 17.15 Knm D2-Krim D1 18.05 Texel 4-De Koog 1 19.00 Texel 1-Berdos 19.55 Texel 3-Mantje 2 20.45 Krim 2-Sportshop 1 21.35 Texel 2-Mantje 1 22.25 Jelleboog 2-Krim 1 Zaaldienst: Texel'94. SVO ZDH Hoogendijk Hoogendijk Franchimon. Arnout Arnout v. Beek Kuipers Kuipers Krim v Putten Sangers Hoogendijk Kuipers v. Beek Bakker Wedges Aardappelpartjes Geschikt voor ftituren en oven 750 Gram y Vanaf do. 26 januari 4 Stuks 1 t>> r wniwr I 400 Gram Noordzeegarnalen 100 Gram Oldenlander Sardines In olie, tomatensaus of in olie met citroen 125 Gram Eotmaat: 0 9 cmv erschillende 4 leuren Adiej geldig van do 76 janoon t/m wo. 1 Union Venvfee-odie geldig van 26 januori l/m 29 januari Moditer. zij orvdonfa zoigvutege planning Ie snel zip wfvedoda, da 't.o.v. andere Lidl-filialen «j hiervoor begnp De cfgebeelde ortiefen kunnen ofwijken. Zee en drukfouten op voort*

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7