Auteur Eric Hercules regisseert satire zelf Acteur Aris van Zeijlen maakt rentree met dochter TEXELSE 2 COURANT Agenda E texelseScourant teso oud Papier Gewaarschuwd ik zeggen oPIENie Verpleeghuiszorg voor stervende thuiswonende Gelaagd Oud-Leerlingen alleen in De Waal DINSDAG 31 JANUARI 2006 Tijdens een ontmoeting in het café hadden toneelschrijver Eric Hercules en toneelspeler Aris van Zeijlen al vaker geconstateerd dat ze eens 'iets' samen moes ten doen. Het bleef lange tijd bij een goed voornemen, maar toen Hercules eenmaal aan het werk ging, deed hij dat goed. Zaterdag 4 februari wordt in Klif 12 onder zijn eigen regie De Bevruchting opgevoerd, een satirische een akter, die hij speciaal voor Van Zeijlen en diens dochter Mari anne schreef. De 41-jarige Eric Hercules heeft veel ervaring als schrijver. Hij schreef en ontwikkelde comedyseries, strips en verhalen voor onder meer NPS, KRO, Jetix, Teleac, Sanoma en IDTV. Uiteenlopend materiaal voor uiteenlopende opdrachtgevers, maar hij houdt graag vast aan zijn eigen opvattingen. 'Ik heb vroeger al geleerd dat je dicht bij jezelf moet blijven.' Samen met een paar talentvolle scenarioschrijvers werk te hij op jonge leeftijd eens aan een televisieserie over de hoeren op de Amsterdamse Wallen. Een oudere collega had er zijn bedenkingen over en uitte luidkeels zijn bezwaar: 'Wat weten jullie van die wereld? Jullie zijn nog nooit naar de hoe ren geweest?' Hercules knoopte het commentaar goed in de oren. Ook het schrijven voor acteurs die hij kent, vindt hij prettig. 'Je weet wat ze kunnen en kunt hun kwaliteiten goed beoordelen. In het geval van Aris zag ik direct een personage in hem. Dat wil natuurlijk niet zeg gen dat dit stuk over hem gaat. Ik heb de karakters uitvergroot. Niet over de kop, maar ze spelen niet zichzelf.' Ervaring Over net zoveel ervaring, maar dan als toneelspeler, beschikt Aris van Zeijlen (61). Bijna een halve eeuw geleden begon hij als 14-jarige bij Het Jeugdmasker, de jeugdafdeling van Het Masker, één van de drie toneelverenigingen die Den Burg toen telde. 'Je had daarnaast UDI en Sint Jan. Ze speelden allemaal twee stukken per jaar, die vaak meerdere keren werden opgevoerd. En daarnaast speelde Het Jeugd masker een keer. De Oranjeboom was altijd zwaar bezet.' Zijn eerste stap bij het toneel zette Van Zeijlen dankzij 'juffrouw' Room-Wilkeshuis, een onderwijzeres die de Texelse scholen afging om kinderen 'met goede stemmen' te selecteren en met hen liedjes en stukjes in te studeren. Ook regisseur Stegwei speelde een belangrijke rol. 'Dat was een bevlogen man, een groot liefhebber van Herman Heijermans. Van hem heb ik het geleerd.' Toen Het Masker ophield te bestaan, meldde hij zich bij UDI. 'Dat was een elitegroep, hoor. Allemaal WD- ers en ambtenaren. Zij vonden van zichzelf dat ze de beste vereniging op het eiland waren. Ze speelden vooral Engelse stukken, van Ayck- bourn. Om lid te kunnen worden, moest je eerst door de ballotage heen.' Toen ook aan UDI zo'n twintig jaar geleden een einde kwam, richtte Van Zeijlen zijn eigen gezelschap op. Sjoerd-Jan Visser, Aaf Geense, Aris van Zeijlen en Ineke Reitsma - met de eerste letters van hun voornamen SAAI genoemd - tra- de vraag waarom, is het plotseling even stil, alsof hij het zelf nauwelijks kan geloven. 'Maar ik ben nooit echt opgehouden', sputtert hij dan tegen. 'Ik heb nog een paar keer in een musical gespeeld. En in films. Kleine pestrolletjes weliswaar, maar toch. De laatste keer was in Johan. En verder heb ik meerdere malen aan reclamespotjes meegedaan. Ik sta ingeschreven bij een castingbu reau, Hollands Glorie. Mijn petekind Imme Dros - dochter van mijn over- zaad van duizend donors. Hercu les schreef het speciaal voor Van Zeijlen en diens dochter Marianne. De schrijver: 'Marianne ken ik nog langer dan Aris. Ik zeg altijd trots dat ik haar heb gezegd dat ze naar het toneel moest Het was een eng moment dat ik ze het stuk liet lezen. Gelukkig gingen ze gelijk overstag.' Aris van Zeijlen: 'Ik vond de satire erg leuk. Ik erger me ook altijd aan al die Big Brother-achtige program ma's. En ik vond het natuurlijk heel den een kleine vijf jaar lang zeer geregeld op met het stuk Wat drink ik nou helemaal. 'Dat was geschre ven door iemand van het Amster dams Toneel. Ik had het op tele visie gezien en was zeer onder de indruk. Toen ik die man een keer tegenkwam, vertelde hij me dat hij het half uitgeschreven ergens had liggen en dat ik het wel mocht heb ben. Ik heb het omgebouwd en van de mannelijke alcoholist een vrouw gemaakt. Dat vond ik interessanter. We hebben het een kleine honderd keer opgevoerd. We reisden het hele land door. In de bus van Thijs Steffens, onze technicus. Dat was soms best zwaar, maar we hebben erg gelachen.' Musical Kort na de laatste voorstelling werd hij gevraagd regisseur te worden bij musicalvereniging Geen C te Hoog. 'Toen ik ja zei, wist ik niet waar ik aan begon. Ik heb altijd geprobeerd het toneel een rol te geven binnen het genre en benadrukt dat het met alleen om de zang en muziek ging.' Van Zeijlen was dertien jaar ver bonden aan de musicalvereniging. Daarna werd hij meerdere keren gevraagd voor koren in West-Fries land die 'visueel aantrekkelijker' wil den worden. 'Het gaat maar om kleine dingetjes. Dat je bijvoorbeeld allemaal meewiegt of niemand. En dat je na een liedje een paar secon den stil bent in plaats van meteen beginnen te beppen. Maar het is wel belangrijk. Ik ben daar heel streng in. En ik. kom alleen als dat met een meerderheid van minstens tachtig procent is besloten. Anders begin ik er niet aan.' Sinds kort vervult hij dezelfde rol bij De Waddenvogels, het dameskoor van Oudeschild. Opmerkelijk is dat Van Zeijlen ondanks zijn enorme passie voor toneel al sinds het ein de van SAAI, meer dan vijftien jaar geleden, nauwelijks meer toneel heeft gespeeld. Geconfronteerd met leden vriend Huib - is daar één van de hotemetoten.' Persiflage Hoe het ook zij, in De Bevruchting keert Van Zeijlen terug op het 'ech te' toneel. Het stuk is een kritische persiflage op de realityshows op televisie, die grenzen van waar den en normen overschrijden en verleggen. Het verhaal gaat over een omstreden TV-programma, dat na acht afleveringen tot een hoogtepunt komt wanneer de enig overgebleven kandidate Eva 'live' door dokter Mengelsma zal worden geïnsemineerd met het verzamelde leuk eens met mijn dochter op de planken te staan, want dat was nooit eerder gebeurd. Ik had maar één eis: dat Eric het zou regisseren, want spelen en zelf regisseren is een onmogelijke opgave.' Hercules had geen probleem met de voorwaarde. 'Tegenwoordig houd ik me vooral bezig met schrijven, maar ik ben begonnen als regisseur. Vanaf het moment dat ik ging studeren, heb ik geregisseerd. Vooral studentenge zelschappen in Leiden en Eindho ven. Ik heb zelf ook gespeeld,-maar dat kon ik niet zo goed. Ik had te weinig controle over mezelf. Boven dien vond ik het fysiek erg zwaar en kon ik ook moeilijk met de spanning omgaan.' Repeteren Veel samen repeteren stuitte op praktische problemen. Marianne van Zeijlen woont in Amsterdam, waar ze deel uit maakt van de theatergroep Factor 1In de groep Parels voor de zwijnen werkt ze met jongeren die tussen wal en schip dreigen te vallen en met wie ze komende zomer op theaterfestivals in heel Nederland voorstellingen verzorgt. Daarnaast heeft ze een bijrol in de televisieserie Onderweg naar Morgen en geeft ze toneel lessen op meerdere scholen. Haar vader: 'Eric en ik zijn een paar keer naar Amsterdam geweest. Ik ben zelf iemand die graag veel repe teert, maar volgens Marianne en Eric zijn we er aan toe. En de jeugd heeft de toekomst...' De Bevruchting beleeft zaterdag 4 februari z'n première in theater Klif 12. Een kleine rolletje in de eenakter wordt verder gespeeld door Frank Rigter - bekend van Het dagboek van Anne Frank, Het bittere kruid, de musical Blood Brothers, Onder weg naar Morgen en de nieuwe politieserie Van Speyk - wiens stem als voice-over klinkt. David Hol- lestelle, vroeger gitarist in de band van Herman Brood, verleent muzi kale medewerking. De voorstelling begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €7,50 (€6,- voor 'Vrienden van Klif 12"). Dinsdag 31 januari: De Ezelvereniging viert vanaf 17.00 uur het 10-jarig jubileum met een receptie in café In den Grooten Slock in Den Burg. Medewerking wordt ver leend door saxofonist Dick Remelink. De FNV Vrouwenbond komt bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan, aan vang 20.00 uur. Corry Heijne vertelt over haar werk als politicus. De agrarische Vereniging voor Bedrijfs voorlichting houdt haar jaarvergade ring in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Spreker is Ruud de Vries, finan cieel deskundige van ABN-AMRO. Aanvang 20.00 uur. CmemaTexel vertoont Casanova(20.15 uur) en in de serie De Volkskrant-filma vonden de documentaire The March of the Penguins (20.30 uur). Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl sn toepassing do Rogolen voor hot Advortentlewezen )e Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals in Koophandel en Fabrieken 11198699 Eon exemplaar van en wordt op uw verzoek Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (auiomatischi Per jaar 68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Woensdag 1 februari: In het kader van de nationale voorlees- I dagen wordt vanaf 14.00 uur voorge- lezen in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat In Den Burg. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (aanvang 14.30 uur), Plop en het Vioolavontuur (15.00 uur), Casanova (20.15 uur) en in de serie De Volkskrant- filmavonden de documentaire The March of the Penguins (20.30 uur). Donderdag 2 februari: Cinema Texel vertoont Rumor has it (aanvang 20.15 uur) en Casanova (20.30 uur). Vrijdag 3 februari: Cinema Texel vertoont The March of the Penguins (19.00 uur). Casanova (19.15 uur), Rumor has it (21.15 uur) J en Saw II (21.30 uur). TESO verzorgt de komende week geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men j wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er or toe te zien dat het papier niet gedurende lange j tijd in de regen staat. De papierwa- I gen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 31 10.16 en 22.04 u. Wo. 01 10.44 en 23.00 u. Do. 02 11.25 en 23.34 u. Vr. 03 12.04 en - u. Za. 04 00.20 en 12.20 u. Zo. 05 01.06 en 12.27 u. Ma. 06 01.25 en 13.00 u. Di. 07 02.20 en 14.14 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 5 februan op om 08.20 uur en gaat onder om 17.28 uur; 31 januari spnngtij; zondag 5 februari spnngtij; dinsdag 7 februari doodtij. Aris en dochter Marianne van Zeijlen staan zaterdag 4 februari voor het eerst (Foto Ene Hottulos) Texels Belang vernieuwt website Met het oog op de gemeenteraads verkiezingen van 7 maart heeft kies vereniging Texels Belang de website (www.texelsbelang.nl) in een geheel nieuw jasje gestoken. De site geeft informatie over de kiesvereniging en het verkiezingsprogramma. Ook worden foto's van de kandidaten getoond. De site geeft nog niet alle beloofde informatie, maar volgens de redactie volgt dit de komende weken. De navigatie op de site is niet overal even logisch en over zichtelijk. Soms zijn er links aange bracht (die niet altijd werken), soms ook niet. De layout is duidelijk en overzichtelijk. Het is mogelijk een abonnement te nemen op updates. De politie heeft geen nieuw jeugd beleid, zoals de familie Roos in de Texelse Courant van 27 janu ari stelt; de plaatselijke Herman dad geeft al jarenlang de jeugd de hoogste prioriteit. Waarschuwen is er al lang niet meer bij. Zo had mijn zoon eens, tot twee keer toe, een zelfgemaakte radio volgens de politie te hard aangezet. De eerste keer op de Groeneplaats, 's avonds laat, de tweede keer 's nachts op weg naar huis (radio in de fietstas). Het geluid van passerende auto's overstemde ruimschoots het geluid van de radio, maar toch vond de - wederom direct aanwezige politie - het nodig om de met veel trots en energie zelfgebouwde radio in beslag te nemen. Uit pure emotie heeft mijn zoon toen 'homo' geroe pen. Meteen werd hij in de boeien WOU... TNT Vorig jaar verscheen in plaats van de vertrouwde rode postauto ineens een auto met de uiterst verontrustende letters TNT erop om mijn post te bezorgen. Vanaf het eerste moment zat het me niet lekker. Ik kreeg een explo sief gevoel over me. Alsof mijn post ieder moment kon ontplof fen. Met argwaan benaderde ik de eerste weken mijn brievenbus. Geen boobytraps? Het bleek vei lig. Maar waar stonden die letters dan voor als er niks explodeerde? De postbezorger wist het ook niet. Net zomin als hij eerder TPG voor me had kunnen ontleden. Op zich kan dit gebrek aan interesse voor het geschrevene natuurlijk als pluspunt beschouwd worden bij een postbezorger. Hij zal niet al lezend aan de deur komen met de mededeling dat Sophie over morgen weer eens langs denkt te komen. Maar waar let zo'n man dan wél op, vraag je je af. Een telefoontje naar het hoofdkantoor leverde meer en tevens gerust stellende informatie op. TNT, spreek uit: tie-en-tie, staat voor Thomas Nationwide Transport en niet voor de explosieve stof tri- nitrotolueen. Wie Thomas is of was, konden ze me niet vertellen, maar hij staat zijn mannetje. In alle ons omringende landen en nog verder, wereldwijd om precies te zijn, gaat hij zich bezighouden met het postwezen. Het mooiste voor ons kleine landje is dat de uniformen van alle bezorgers, dus ook buiten onze grenzen, oranje worden. De Nederlandse vinger in de internationale postpap. Mind my words (ik loop vast met de taal vooruit), dit gaat straks ver der dan alleen de post. Maar hoe geruststellend TPG zijn nieuwe naam ook uitlegt, feit blijft dat wie met TNT omgaat, daar toch stiekem mee wordt besmet. Na het geruisloos invoeren van de auto met die bewuste letters ligt er dit jaar onder alle rode brie venbussen een bom, waarmee ze voor altijd uit het straatbeeld ver dwijnen. Dag oude. vertrouwde brievenbus. Pien Verberg geslagen en door twee agenten met twee politiewagens afgevoerd en via beeldverbinding voorgeleid aan de officier van justitie. De kinderbe scherming werd ingeschakeld, want iemand die zoiets doet moet wel uit een probleemgezin komen. Er volg den twee zittingen van de kinderbe scherming en één van het pakket in Alkmaar, waar de zaak met een klei ne boete werd afgedaan. 'Zo had de politie het zelf ook af kunnen doen', zeiden medewerkers van het parket en de kinderbescherming, 'want dit heeft duizenden euro's gekost.' Laatst liep dezelfde zoon weer tegen een boete op. Met vier vrien den was hij uit nieuwsgierigheid in de - niet afgesloten - tent op de Groeneplaats (dus aan de open bare weg) gaan kijken. Ze hebben niets vernield. Weer kwam de poli tie direct. Mijn zoon werd samen met een andere jongen bekeurd voor baldadigheid. De andere drie werden, om redenen die alleen de politie bekend zijn, niet bekeurd. Als ik de Texelse jeugd met de jeugd uit bijvoorbeeld de randstad vergelijk, zou ik als politie mijn zegeningen maar tellen en de eerder genoemde prioriteit verleggen naar de échte criminaliteit. Willem Arnout, Den Burg. Informatieavond over diabetes Diabetesvereniging Nederland, afdeling Den Helder houdt dinsdag 7 februari een informatieavond met als thema Diabetes algemeen en nieuwe ontwikkelingen. Spreker is R.J. Timmerman, internist. De bij eenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal (voorheen de Blauwe Zaal) van het Gemini Ziekenhuis en begint om 19.45 uur. Bestuursleden en Diabetes Informatie Posten zijn ook aanwezig. Er is volop gelegen heid om vragen te stellen. Toe gang is vrij en voor alle leeftijden. Meer informatie via telefoonnummer 0223-631901 of 0223-631856. Voor Texelaars in de terminale fase voor wie thuis sterven geen optie is, beschikt Verpleeghuis Texel sinds enige tijd over een kamer die speciaal is ingericht voor mensen die in de laatste fase van hun leven verkeren. 'We zijn deskundig in het begeleiden van stervenden, dus waarom zouden we die zorg ook niet verlenen aan Texelaars die niet in het Verpleeg huis wonen', vertelt Greet van der Spruyt van het verpleeghuis. Iemand die terminaal is geeft er doorgaans de voorkeur aan thuis te sterven. En zolang familieleden en mantelzorgers dit, geholpen door beroepskrachten van de Thuiszorg, aan kunnen levert dit geen problemen op. Maar er zijn ook situaties waarbij het stervensproces een te zware claim op de familie legt, dat de angst leeft dat er op momenten dat er niemand in de buurt is iets mis zal gaan of dat er andere redenen zijn dat iemand niet thuis kan sterven. Tot voor kort was er voor dat soort situaties op Texel geen voorziening en moest een terminale patiënt naar het ziekenhuis in Den Helder worden overgebracht, met alle ongemakken van dien. Waar in grote steden zogeheten hospices zijn, die speciaal zijn ingericht voor terminale patiënten, is Texel daar te klein voor. Omdat er wel behoefte aan is, is Verpleeghuis Texel gestart met de zogeheten palliatieve termi nale zorg, een kamer die is ingencht voor Texelaars die thuiswonen en op korte termijn gaan sten/en en die in het verpleeghuis de benodigde zorg en begeleiding krijgen. Daarnaast is er een aparte zithoek ingericht waar familie, vrienden of kennissen kunnen verblijven. 'We proberen het zo huise lijk en herkenbaar mogelijk te maken. De kamer kan worden ingencht met persoonlijke spulletjes van degene die terminaal is en wie dat wil kan, net zoals men dat thuis gewend was. zorg verlenen. De patient mag des gewenst de eigen huisarts houden en partners of familieleden mogen mee-eten als ze dat willen. Men kan het gebouw in- en uitlopen wanneer men wil en een ritje naar de haven of de Dennen met de patiënt is gewoon toegestaan. Het is een zwaar proces, waarin we de mensen zo vrij mogelijk willen laten. Wat ze zelf willen en kunnen, mogen ze zelf doen. Maar er kan wel gebruik worden gemaakt van onze hulp en deskundigheid. Zo is er ook 's nachts altijd iemand paraat, wat voor velen een gerust stelling is. Als daar behoefte aan is, kan bijvoorbeeld ook gebruik wor den gemaakt van onze psycholoog.' Het is ook mogelijk dat Texelaars die terminaal zijn en dit langdurige proces niet thuis kunnen doorbren gen een poosje in het verpleeghuis verblijven, om de allerlaatste dagen weer thuis te zijn. Van der Spruyt geeft aan dat mensen die worden opgenomen hiervoor wel een zorgin- dicatie moeten hebben. 'Maar in de praktijk is dit geen probleem en kan dit snel worden geregeld, ledereen die interesse heeft en eens een kijkje wil nemen, is welkom in het verpleeg huis. We zijn een open instelling met een lage drempel. Daar vergissen mensen zich wel eens in. We zijn al lang niet alleen meer alleen op onze eigen bewoners gericht, maar pro beren ook een centrumvoorziening te zijn voor hulpbehoevende mensen die thuis wonen. Denk maar aan de Valpoli, voor mensen met valproble- men, en de revalidatie-behandeluren, om revaliderende Texelaars de hel pende hand te bieden. Palliatieve terminale zorg past goed bij deze centrumfunctie. Winterconcert DEK Muziekvereniging Door Eigen Kracht uit Den Hoorn geeft zaterdag 11 februari het jaarlijks winterconcert. In verband met gebrek aan ruimte in eigen dorp, wijkt het korps uit naar de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Het concert begint om 20.00 uur. Texels bier op tweede plaats Tijdens de verkiezing van het beste winterbier, die zondag in Gouda werd gehouden, is Wind kracht 10 van de Texelse brouwe rij De Boei op een tweede plaats geëindigd. De verkiezing vond plaats tijdens het winterbierfestival van de PINT (Vereniging Promotie Informatie Tra ditioneel Bier). Bezoekers konden hun stem uitbrengen op elk van de 45 aanwezige soorten speci- aalbier. Windkracht 10 is gebrou wen en ontwikkeld door brouwer Joscha Schoots van De Boei en is het zwaarste bier van Texel (10%). Het heeft door de toevoeging van onder meer bruine kandijsuiker en verschillende moutsoorten een don kere kleur en een krachtige, zoetige smaak met een mooie bitterheid. Het bier wordt gebrouwen in het Ambachtscentrum op het Wezen land en is op het eiland onder meer verkrijgbaar bij slijterij Smidt-Witte aan de Witte Kruislaan. Bas Vlaming heeft aan de Rijksum versiteit Groningen het doctoraaldi ploma in de natuurkunde verworven De 24-jarige Hoornder studeerde op het onderwerp energietranspor op moleculaire systemen. Hij wertti de komende jaren als promovendusj aan dezelfde universiteit. Cursus linedance in Oudeschild De .Harbour linedansers uit Oude-, schild beginnen woensdag 1 februar met een nieuwe cursus linedance ir dorpshuis 't Skiltje. De cursus besta? uit veertien lessen, op woensdao, vanaf 20.30 uur. Deelname kosij €39,-. Een losse les kost €4,-. Om de kosten bij een wat terug lopende belangstelling niet te hoog te laten oplopen, verzorgt de Vereniging van Oud-Leerlingen van de Landbouwschool dit keer alleen een optreden in De Waal. Zaterdag wordt in dorpshuis De Wielewaal het blijspel Een gek kenhuis in 'tziekenhuis van Wilma Renes-Leertouwer opgevoerd. Terwijl de animo voor toneel de laatste jaren langzaam maar zeker afneemt, vormde de Vereniging van Oud-Leerlingen nog lange tijd een uitzondering. Trouwe belangstel lenden zorgden steevast voor een volle zaal bij de voorstellingen in De Wielewaal en het Eierlandsche Huis. Maar nu zelfs die zekerheid begint weg te vallen, hebben de Oud-Leerlingen (zoals de vereniging kortweg wordt genoemd) besloten zich te beperken tot één uitvoering. 'Het is een beetje proberen. We moeten op de kosten letten, maar het is ook een praktische overwe ging. Het kost toch een hoop tijd en moeite het decor af te breken en ergens anders weer op te bouwen. We hebben nu voor De Wielewaal gekozen omdat het daar door een verbouwing een stuk sfeervoller is geworden. Maar hopelijk kunnen we volgend jaar weer wél twee voor stellingen geven', aldus bestuurlid Marc van Heerwaarden, die vertelt dat er volgende week in Den Hoorn nog wel een besloten opvoering is voor de agrarische vereniging Ons, Belang. Onder de spelers is er nog voldoende animo een toneelstuk op. te voeren. De vereniging telt m? Colinda Rodenburg, Nellie van de Wilde en Henk van der Zee zelf1-! drie debutanten. Ook regisseuse Judith Vlaming maakt haar debuu".; evenals souffleuse Berna de Bo? De Oud-Leerlingen hebben gekozer voor Een gekkenhuis in 't ziekenhui: een blijspel in drie bedrijven over dl chaos die ontstaat wanneer het zie. kenhuis wordt verbouwd. Wegen: plaatsgebrek wordt een oud ronv: melhok als ziekenzaal in gebru* genomen, maar dat is tegen df zin van het verplegend personee dat zich de een na de ander zie meldt. Gevolg is dat de hoofdzuste haar handen er vol aan heeft om situatie in goede banen te leidt en de ook niet altijd even kelijke patiënten goed te verplegen Naast genoemde debutanten het toneel beklommen door Mi Barhorst, Kim Kooistra-Appeli Bastiaan-Willem Witte, Nel van SU geren, Kees Zijm en Teun Huismar Uitbaters Ben Haak en Liz Geo kink herstellen na afloop een oudt traditie in ere door glippertjes I serveren, een broodje met rosbie1 gekookt ei en mayonaise. De voc stelling begint om 20.00 uur. Kaar jes kosten €6,- en zijn te reserve ren bij Judith Vlaming (tel. 318252 en Marc van Heerwaarden 322602).

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2