Visser Jaap van der Slikke 'gewoon gek van muziek' Texelaars TEXELSE 2 COURANT N'Zume en Notenboom in Klif 12 Komedie, drama en romantiek Film w- E Agenda E teso Excursies f. Werk aan de weg VRIJDAG 03 FEBRUARI 2006 'Muziek moet je ontdekken. Jaren geleden speelde het Noordhol lands Philharmonisch Orkest een keer in de kerk in Den Burg. Daar was ik als 11-jarig jongetje bij. Ze speelden de vijfde symfonie van Beethoven. Dat maakte een onuitwisbare indruk op me. Ik kocht meteen een plaat met die muziek. Mijn moeder maakte me lid van de Muzikale Luisterkring in Amsterdam en zo kreeg ik iedere maand een plaat. Er viel heel wat te ontdekken. De vierde symfonie van Brahms bijvoorbeeld, daar was ik helemaal niet zo kapot van in het begin, maar ik kon die muziek niet uit mijn hoofd zet ten. Brückner was voor mij een openbaring. De grootsheid van de stukken, de harmonie, ik vind het zo mooi!' Jaap van der Slikke, inmiddels 59, komt uit een muzikaal vissersge zin. 'Mijn ouders waren liefhebbers van muziek. Muziek werd erg gesti muleerd bij ons thuis, vooral door mijn moeder. We zingen allemaal en vormden af en toe voor bepaal de gelegenheden wel een familie koortje, waarmee we dan optraden bij bruiloften enzo. Met mijn broer Piet heb ik jarenlang in een band gespeeld: piano, zingen, trompet. We luisterden thuis veel naar de radio, en daar heb ik mijn eerste herinneringen aan Mozart vandaan.' Toen de kleine Jaap tien jaar was mocht hij bij de fanfare, waar hij op een piston en later op de trompet leerde spelen. 'Prachtig vond ik dat. Twee jaar later kreeg ik accordeon- les. Dat werd privé geregeld, want voor de muziekschool, die net was opgericht, was ik te oud. Die was er toen alleen voor jongere kinderen.' De familietraditie getrouw vertrok Van der Slikke al jong - op 15-jarige leeftijd - naar zee om te vissen, en dat betekende het einde van zijn loopbaan bij de fanfare. 'Wat de muziek betreft had ik het ver keerde beroep. Visserman zijn is EN DE muzei fantastisch, maar waardeloos om je muzikaal te ontwikkelen. Er is aan boord gewoon geen gelegen heid en tijd om er iets aan te doen. Ik nam wel muziekbladen en soms muziek mee aan boord, maar veel meer kon je niet doen. Ik wilde altijd graag piano spelen.Toen ik twintig was en aan de wal voor stuurman ging leren, kon ik eindelijk piano lessen nemen, op de Steinway bij Jaap Hooij. Maar om het echt goed te leren was ik eigenlijk al te oud en in een jaar kon ik te weinig stude ren om ver te komen. Daar ben ik keihard tegenaan gestrompeld. Als je op jonge leeftijd dingen oppikt blijft je dat veel beter bij. Nu moet ik voor alles flink studeren.' Misschien heeft dit hem ook wel gestimuleerd zelf een fraaie vleugel aan te schaf fen, die een prominente plaats in de huiskamer inneemt. Door zelfstu die is het de visserman gelukt een behoorlijk niveau op het instrument te bereiken, waardoor hij ook de mogelijkheid heeft zijn eigen koor op de piano te begeleiden. Na het behalen van zijn stuurmans diploma begon Van der Slikke in 1968 samen met Piet van der Star een eigen vissersbedrijf. Toen zijn collega er in 1980 mee stopte, ging Van der Slikke op een andere kotter verder met zijn broers Gerard en Piet. Vorig jaar zagen de broers zich genoodzaakt hun vissersberoep op te geven omdat ze 'er geen brood meer in zagen'. De broers Jaap en Gerard kozen een geheel ander beroep en kochten Beatrix Hotel en Appartementen in De Koog. In 1979 werd Van der Slikke gevraagd dirigent te worden van The Messengers. 'Ik was gek van muziek, maar ik werd daar wel voor de leeuwen gegooid. Maar het lukte. Ik ging een dirigentencursus volgen in Alkmaar. Iedere zaterdag erheen en in twee jaar het diploma gehaald. Die cursus was hartstikke mooi. Je kwam met allerlei dingen van muziek in aanraking. Ze leren je bewust te worden van wat je hoort, ik heb er veel van opgesto ken. Eens in de zoveel tijd was er een practicum bij een ander koor ergens in Nederland. Dan stond ik wel stijf van de zenuwen, maar het was geweldig. Ik hou erg van zin gen, maar vind mezelf geen zanger. Toch probeer ik wel steeds weer iets nieuws te bedenken om het koor beter te laten zingen, en daarmee te werken aan de koorklank en de zuiverheid.' Sinds een jaar of tien is de autodi dact ook dirigent van de Cantorij van de hervormde kerk van Oosterend, waarmee hij maandelijks de dienst muzikaal opluistert. Na het vertrek van Jan Beijert heeft Van der Slikke ook nog enige tijd de dirigeerstok gehanteerd bij het mannenensem- ble a'Capabel. 'Toen ze me kwa men vragen heb ik geaccepteerd, onder voorwaarde dat het repertoire wat gevarieerder zou worden. Dat was goed, maar uiteindelijk koos men toch voor alleen close harmony en barbershop. Toen ben ik er na de zomer mee gestopt. Mijn echte belangstelling ligt toch elders.' Het is moeilijk kiezen voor Jaap van der Slikke welke muziek hem het meeste aanspreekt. Zijn radio staat afgesteld op alle concertzen ders: die van Nederland, WDR3 uit Duitsland, Klara uit België en BBC3 uit Engeland, allemaal op een rijtje. 'Ik vind heel veel muziek prach tig: pianomuziek, orkest vind ik schitterend, koorwerken, maar ook kamermuziek. Ik hou van Bach, ben een liefhebber van Mozart, word lyrisch van Brückner, ben gek van de strijkkwartetten van Beethoven. Zijn strijkkwartet nr. 14 in Cis is misschien wel het mooiste stuk dat ik ken. Zulke aangrijpende muziek, dat is niet te beschrijven. Een leven zonder muziek is voor mij niet denk baar. Muziek ontroert, geeft zin aan je leven, overwint tegenstellingen. Muziek kan bij groot verdriet en een zwaar dieptepunt in je leven toch een soort hoogtepunt zijn, zo wonderlijk kan het werken. Nee, een leven zonder muziek kan ik me niet voorstellen.' Tekst en foto Lida Wels Rapper Heeren op De Hogeberg De landelijk bekende rapper Ferry Heeren uit Groningen geeft dins dag 7 februari twee workshops op OSG De Hogeberg. Dit in het kader van Zo gedacht, zo gedicht, een wedstrijd voor rap, poëzie en sms-berichten. De workshops worden gegeven voor het vak CKV en zijn georganiseerd in samenwerking met de Openbare Bibliotheek. De wedstrijd Zo gedacht, zo gedicht is bedoeld voor jongeren van 12 tot 19 jaar uit Noord- en Zuid-Holland. Deelnemers moeten een gedicht, een rap of een sms-tekst schrij ven over het thema Puur. Inzenden kan tot uiterlijk 29 maart. De finale vindt plaats op dinsdag 25 april in P60, het podium voor popcultuur en media in Amstelveen. Op veel scholen in Noord- en Zuid- Holland worden de komende weken workshops gegeven in het schrijven van gedichten en raps. OSG De Hogeberg wordt bezocht door Ferry Heeren, sinds 1996 actief in de hiphopwereld. Heeren is bekend als rapper, presentator en breakdancer en is sinds kort ook in het theater te zien. Hij bespreekt in zijn workshop niet alleen de inhoud'van een rap, maar vertelt ook over de verschil lende presentatietechnieken. De workshop wordt gehouden in de school, van 11.40 tot 12.45 (3 VMBO basis) en van 13.00 tot 14.05 (3 VMBO kader). Kinderdansgroep De kinderdansgroep van de folklore hervat maandag de lessen. Onder leiding van Simone de Wit worden elke maandag van 16.00 tot 16.45 uur in Ons Genoegen in Den Burg verschillende kinderdansen geoe fend. De dansgroep is bedoeld voor kinderen vanaf ongeveer vijf jaar. Deelname is gratis. In de zomer verzorgt de dansgroep optredens op de wekelijkse folkloremarkt in Natuur op Texel ook als luisterhoek Staatsbosbeheer heeft van het boekje Natuur op Texel, Staatsbos beheer uw gastheer een herziene uitgave uitgebracht Behalve in het Nederlands, Duits en Engels is het boekje nu ook in het Frans beschik baar. Daarnaast is ook een gespro ken uitgave in alle vier de talen uitgebracht. Ook voor Franstalige gasten is op deze manier informa tie beschikbaar over de natuur op Texel en de mogelijkheden om er van te genieten. De kaarten in het boekje zijn in de nieuwe uitgave in kleur uitgevoerd. Het boekje past in een jaszak, zodat mensen tijdens een wandeling wetenswaardighe den over de Hogeberg, de duinen, de Geul, de Bollekamer, de Dennen, de Muy, de Slufter en Eierland kun nen opzoeken.. De eerste uitgave van het boek je kwam in 2002 tot stand door samenwerking van Staatsbosbe heer, het nationaal park Duinen van Texel, EcoMare en de VW. Doel was om ook buitenlandse gasten voor weinig geld informatie te geven over de bijzondere Texelse natuur. Bovendien is het boekje een blij vende herinnering aan het bezoek aan het eiland. Het boekje is voor 3,75 te koop bij de boekhandels, Ecomare en de VW. Cabaretières Anousha N'Zume en Colette Notenboom zijn vrijdag 10 februari samen te zien in the ater Klif 12 in Den Hoorn. Hun 'dubbelvoorstelling' heet Pop- penkoppen. Anousha N'Zume, die bekend staat om haar mooie stem, is de dochter van een Russin en een Kameroe- nees. Ze studeerde aan de Klein kunstacademie en speelde een rol in onder meer de musical Josep hine, om daarna in New York haar post graduate te behalen aan The New York Performance Works. In New York was ze lid van het the atergezelschap The Other Fourty Five, waarvoor ze ook sketches en liedjes schreef. Terug in Nederland schreef ze zich met een solo-voor- stelling in bij het Leids Cabaret Fes tival en haalde ze in 2000 de finale. Datzelfde jaar trok ze het theater in met de voorstelling Eiland, die naderhand werd opgevolgd door Voor-Spel. Voor de televisie speelde in series als Onderweg naar morgen en Vrouwenvleugel. De Brabantse Colette Notenboom studeerde aan de kleinkunstaca demie Studio Herman Teirlinck in Antwerpen en was naderhand Coo in het duo Eeef Coo. Met hun programma Mierenneuken wonnen ze in 1999 de juryprijs van het Leids Cabaret Festival. In 2001 ging Notenboom solo verder en bracht ze onder meer het programma Colette. Hun gezamenlijke voorstelling Pop- penkoppen zit vol zang, dans en grappen en gaat over twee vrou wen van begin dertig die elke dag samen een vrolijk kinderprogramma presenteren. Ze moeten daarbij jong en hip genoeg zijn voor de kinderen, leuk genoeg voor de mama's en vooral sexy genoeg voor de papa's. Bovendien zijn N'Zume en Noten boom volgens eigen zeggen bang. 'Bang om alleen te zijn. Beklem mend bang om alleen verder te moeten gaan in de harde wereld en bang voor elkaar. Samen is ook niet alles, maar alleen nog minder.' De voorstelling begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €14,-. 'Vrienden van Klif 12' betalen €12,-. Een diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan viatel. 319633. Een mengeling van komedie, drama en romantiek. Dat biedt de film Rumor has it, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over de twijfelende Sarah Huttinger (een rel van Jen nifer Aniston), die eindelijk heeft ingestemd te trouwen met haar vriend Jeff (Mark Ruffalo), maar er niet zeker van is of ze daaraan goed heeft gedaan. Onderweg naar huis om de bruiloft van haar zusje bij te wonen en veel tijd door te brengen met haar familie, ontdekt ze een goed verborgen familiegeheim. Dat geheim heeft zijn weerslag op de hele genera tie vrouwen binnen de Huttinger- familie. Wanneer Sarah begint te twijfelen aan haar achtergrond, gaat ze op zoek naar de man (Kevin Costner) die haar waar schijnlijk kan helpen. In de thriller Saw II wordt een nieuw slachtoffer van een moord ontdekt en wijst alles erop dat dit weer het werk is van Jigsaw. Detective Eric Matthews begint een onderzoek en weet de ver dachte moeiteloos op te sporen. Maar de arrestatie van Jigsaw blijkt onderdeel van diens door trapte plan. Acht slachtoffers vechten in een onbekende ruimte voor hun leven. Wanneer blijkt dat één van hen Matthews' zoon is, wordt de detective gedwongen zelf aan het dodelijke spel deel te nemen. De meeste andere films zijn geprolongeerd. De legendarische Casanova is de hoofdpersoon in de gelijknamige film, die zaterdag voor het laatst in Cinema Texel draait en waarin de onweerstaan bare verleider voor het eerst in zijn leven wordt afgewezen. March of the Penguins, een prachtige mix van documentaire en familiefilm, gaat over de keizerpinguïns op de meedogenloze ijsvlakten van Antarctica. In De Kronieken van Namia (die draait in de Neder lands gesproken versie) belan den spelende kinderen via een magische kleerkast in de mysteri euze dierenwereld van Narnia. De nieuwste film over Harry Potter draait in de ondertitelde versie en is zaterdag en zondag voor het laatst te zien in de Texelse bioscoop. Voor de jongste jeugd en hun (groot)ouders draait Plop en het Vioolavontuur. Liefhebbers kunnen zich maandag laten ver rassen met een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aan vang geheim wordt gehouden. r Den Burg. Afwezigheid in verband met vakantie is voor de deelnemers geen probleem. Nieuwe leden zijn welkom eens een kijkje te nemen tijdens een repetitie. Internetcursus voor beginners Mensen die wel eens van het inter net hebben gehoord, maar niet pre cies weten wat het inhoudt, kunnen 'hun kennis bijspijkeren in de door de Openbare Bibliotheek aangeboden cursus Internet voor beginners. De cursus behandelt in twee dagdelen de ontstaansgeschiedenis van het internet en de mogelijkheden die het biedt. Enige vaardigheid met de computermuis is gewenst. De cur sus wordt gegeven op maandag 13 en 20 februari, van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname kost €20,-. Aanmel den kan bij de balie van de biblio theek of telefonisch via 312743. Muziek in De Kuip In café De Kuip in De Koog tre den zaterdag de Texelse bands Flatbroke en Poundcake op. Beide bands brengen nieuw materiaal ten gehore. Bovendien heeft zich bin nen Poundcake een personeels wisseling voorgedaan. Gitarist Orf Oostveen heeft de band verlaten. Zijn plaats wordt ingenomen door toetsenist Sil van Dijk. Van Dijk wordt vervangen door Wim Boer, een nieuw gezicht binnen de band. Het optreden begint om 22.00 uur. Praktijktraining over preventie Gekoppeld aan de ondersteuning bij de risico-inventarisatie voor het landbouwbedrijf wordt door de LTO afdeling Noord een korte praktijk training gehouden voor preventie medewerkers. De training bestaat uit twee dagdelen, in totaal een volle werkdag. De bedoeling is de cursus te geven voordat de werkzaamhe den op het land weer beginnen. Op ieder landbouwbedrijf moet een preventiemedewerker aanwezig zijn. Bij een bedrijf met minder dan vijftien medewerkers mag dit de onderne mer zelf zijn. De preventiemedewer ker moet de belangrijkste risico's van het bedrijf kennen en oplossingen weten of hulpmiddelen kunnen inzet ten. Deelname aan de cursus kost €25,-, opgeven kan (tot 10 februari) bij Dirk de Lugt, tel. 311281 Vrijdag 3 februari: Cinema Texel vertoont The March of the Penguins (19.00 uur), Casanova (19.15 uur), Rumor has it (21.15 uur) en Saw II (21.30 uur). Zaterdag 4 februari: Aris en Marianne van Zeijlen voeren in theater Klif 12 in Den Hoorn de een akter De Bevruchting op, geschreven en geregisseerd door Eric Hercules. Aanvang 20.30 uur. De Vereniging van Oud-Leerlingen van de Landbouwschool voert in dorps huis De Wielewaal in De Waal het blij spel Een gekkenhuis in 't ziekenhuis op. Aanvang 20.00 uur. Om 22.00 uur begint in café De Kuip in De Koog een optreden van de Texelse bands Poundcake en Flatbroke. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Plop en het Vioolavontuur (aanvang 14.00 uur), The March of the Penguins (14.15 en 19.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (16.15 uur), voor de laatste keer Casa nova (19.15 uur), Rumor has it (21.15 uur) en Saw II (21.30 uur). Zondag 5 februari: In manege Akenburg worden spring- wedstrijden gehouden. Met de boot van 9.30 uur arriveren wielrenners vanuit heel Noord-Holland om op Texel de voorlaatste veldtoer- tocht van het seizoen te verrijden. Om 11.00 uur begint bij apparte mentenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg de zesde van in totaal zeven crosslopen van Atletiekvereni ging Texel van start. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur. Van 13.00 tot 14.00 uur start bij boski- osk Het Turfveld de vierde wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. Cinema Texel vertoont Plop en het Vioolavontuur (aanvang 14.00 uur), The March Of the Penguins (14.15 uur), voor de laatste keer de onderti telde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (16.00 uur), de Neder lands gesproken versie van De Kro- Hoogwater te Oudeschild Vr. 03 12.04 en - u. Za. 04 00.20 en 12.20 u. Zo. 05 01.06 en 12.27 u. Ma. 06 01.25 en 13.00 u. Di. 07 02.20 en 14.14 u. Wo. 08 03.07 en 15.15 u. Do. 09 05.10 en 17.27 u. Vr. 10 06.35 en 18.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 5 februari op om 08.20 uur en gaat onder om 17.28 uur: 31 januari springtij; zondag 5 februari springtij: dinsdag 7 februari doodtij. nieken van Narnia (16.15 uur), Rumal has it (20.15 uur) en Saw II (20.301 uur). IB Maandag 6 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van j tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de res-j tauratie van het Hoomder kerkje. Cinema Texel vertoont Rumor t it (aanvang 21.15 uur) en een sn< preview (21.30 uur). Dinsdag 7 februari: In het kader van de nationale voor-j leesdagen begint in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg om 11.00 uur de poppenkast! voorstelling Dat ben jij, Kiki door Karin Somers. Toegang €3,50. Om 19.45 uur begint in het Geminf Ziekenhuis in Den Helder een informa-j tieavond over diabetes. 1 In De Witte Burcht in de Molenstraat! in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont Rumor has it (aanvang 20.15 uur) en in de serie De Volkskrant-filmavonden de laatste voorstelling van de documentaire The March of the Penguins (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geer, wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen v tel. 369600 of website www.teso.nl. Zondag 5 februari: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bi Ecomare, tel. 317741. Woensdag 8 februari: Om 11.00 uur begint een excursie Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. In de week van 6 tot en met 12 febni-' ari zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaam heden: Den Burg: Spinbaan geen doorgaand verkeer, bedrijven bereik baar vanaf de Waalderstraat; Marico- weg geen doorgaand verkeer, bedrij ven bereikbaar vanaf de Georgiëweg. De Koog: Ruyslaan tussen Brink en Badweg en tussen Orchismient en Pelikaanweg geen doorgaand verkeer: Maartenhuis vanaf richting De Koog wel bereikbaar; Zeekraal afgesloten. Interdans houdt dansweekend De Texelse dansgroep Interdans houdt op 10,11 en 12 februari een dansweekend in Stayokay Pano rama aan de Schansweg nabij Den Burg. Vrijdag en zaterdag worden workshops gegeven door Daniel Sandu, zondagochtend geeft begeleidingsgroep Ferdive- dünsje een concert in paviljoen Paal 9. Docent Daniel Sandu groeide op met Roemeense volksdans. Hij danste bij Rapsodia Romana in Boekarest en het Internationaal Danstheater in Amsterdam. Bij de Rotterdamse Dans Academie studeerde hij af als bachelor of dance in education, met als specialisatie tapdance. In de workshop op vrijdagavond wordt gedanst op Balkan-gypsymuziek en wordt een combinatie gemaakt met Lezing voor schapenhouders Dierenarts Loek van Vliet spreekt maandag voor de schapenhouders van de agrarische Vereniging voor Be drijfsvoorlichting. Naast de algemene re onderwerpen als rotkreupel, huid wormen en wolluizen, zal hij ingaan op de verzorging van het schaap in de lammertijd. Tevens spreekt hij over onverwachte zaken die zich tijdens de lammerperiode kunnen voordoen. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. Colette Notenboom (voor) en Anousha N'Zume zijn vrijdag 10 februari te Afrikaanse dans Dorpshuis De Wielewaal in De Waal biedt zondag 5 februari onderdak aan een workshop Afrikaanse dans, verzorgd door Ericka Voortman. De bijeenkomst is een vervolg op de open les van 8 januari, waarvoor volgens Voortman een 'overwel digende belangstelling' bestond. Besloten is nu iedere eerste zondag van de maand een workshop te houden. Severin Candel en Michel Kropman begeleiden de dans op conga's, dunduns, cajons en djem- bé's en zorgen voor 'de dynamiek van de middag', die zitten blijven bijna onmogelijk maakt. De work shop duurt van 13.30 tot 16.00 uur en staat open voor iedereen van 12 jaar en ouder. Danservaring is niet nodig. Deelname kost €8,-. Meer informatie staat te lezen op de web sites www.danslaboratorium.nl en www.dansoptexel.nl en is verkrijg baar via tel. 06-13614046. klapcombinaties en tapdance. Dee- nemers moeten zelf schoenen mé harde zolen meenemen. Deelnairj aan de workshop kost €5,-. Zaterdag wordt een workshop me, Roemeens en Roma gegeveri Hier zijn geen plaatsen meer vod beschikbaar. Wel ruimte is er nog( paviljoen Paal 9, waar begeleiding orkest Ferdivedünsje zondagoch tend het dansweekend afsluit. H concert begint om 11.00 uur. De dansworkshops worden zater dagavond afgesloten met een bal Panorama. Bezoekers (en danseis zijn hierbij welkom. Het bal begr om 20.00 uur en duurt tot 24.U uur. Daniel Sandu geeft een kofl herhalingsles. Deze avond is v» toegankelijk. Voor opgave en inlichtingen: Pete Schoo (tel. 313333, pm.schooi hccnet.nl) en Corrie Maas (te| 314583, c.maas.texel@freeler.nl). Jeugddienst over keuzes maken In de Maartenskerk in Ooster wordt zondag en oecumenisch jeugddienst gehouden met als the ma Kies bewust, het thema Kerk in Actie gedurende de v< tigdagentijd. De dienst wordt ge door dominee Van Helden en mede voorbereid door de catr santen. Zij spelen in de dienst verkiezing van Miss Koop en h< ben zelf een presentatie opgeste over de Tien Geboden. In de diei wordt gesproken over milieu, glol lisering, economie en rentmeeste schap en over de keuzes die in zijn leven maakt. Na een k< overdenking mag iedereen door o kerk lopen om op zijn eigen marté met het thema bezig te zijn. Er isee boek om gebeden in te schrijven er staat een kapstok met gedichte en liedteksten. Op een vorig door de jongeren gemaakt mozaie kan een kaars worden aangest< voor iemand die liefde en aandt nodig heeft en de kinderen kuni zelf een gedicht schrijven. Ook isi een 'mopperpot' voor nare en velende gebeurtenissen. De di< begint om 9.30 uur.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2