a 'Dorpssteunpunt heeft tijd nodig' Den Hoorn start proef in Waldhoorn Hotelsuites in plaats van zwembad Bos en Duin L# I F amilieberichten <£ie<ke Ve&orofi TEXELSE j COURANT Hoornders moeten er nog even aan wennen, maar na Oosterend beschikt ook hun dorp over een eigen steunpunt. Elke dinsdag morgen is er van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend in De Waldhoorn, waar een kopje kof fie wordt gedronken en inwoners terecht kunnen met allerlei vra gen. Het betreft een proef van een jaar, die bij succes een vervolg krijgt. Als het wekelijkse ochtendje in het dorpshuis zo goed bezocht wordt als de officiële opening afgelopen [dinsdag, dan mag Texels tweede dorpssteunpunt als geslaagd wor den beschouwd. Vrijwilligsters Elmy .Verkroost en Marjan Hoogerhei- ;de schonken menig kopje koffie =»o aan oudere Hoornders en andere [belangstellenden. Ook dorpsgenoot en burgemeester Joke Geldorp had 'zich vrijgemaakt uit de wekelijkse collegevergadering, uit betrokken- beid en omdat de gemeente naast de dorpscommissie, de Stichting Wonen Texel, Corbis Plus en Pha ros tot de participanten behoort. Ze complimenteerde het dorp dat één van de doelstelling uit de toe komstvisie Texel 2020 zo voortva rend was opgepakt. 'Ik ben apetrots dat van droog papier zoiets moois is gemaakt.' Lovend was Geidorp ook over het Loodsenproject. 'Een voorbeeld voor heel Noord-Holland zoals er in een eilandgemeenschap naar de toekomst wordt gekeken en hoe daar invulling aan wordt gegeven.' Namens de dorpscommissie bena drukte Daan Schilling dat iedere Hoornder welkom is in het dorps steunpunt. 'Oud en jong. Ik snap vol best dat jongeren op dinsdagmor- gen andere bezigheden hebben, dings voor hen moeten we maar eens een inloopavond organiseren.' Net als in Oosterend is de coördinatie in handen van Fia Joustra van Pharos. Schilling: 'Ze is een duizendpoot die overal raad op weet.' Oudere of hulpbehoevende Hoornders die moeite hebben met het invullen van formulieren, het aanvragen van een bijdrage uit de Wet Voorziening Gehandicapten, andere administra tieve zaken of die wel wat hulp van een vrijwilliger kunnen gebruiken, kunnen een beroep op haar doen. Joustra is aanwezig tijdens de inloopochtenden, maar van maan dagmorgen tot-en met donderdag ochtend ook telefonisch bereikbaar (06-20740538). Tevens vervult ze een spilfunctie in het op te zetten netwerk van Hoornder vrijwilligers, die klusjes en karweitjes voor hulp behoevende dorpsgenoten kunnen uitvoeren of eens iemand naar het ziekenhuis of ergens anders naartoe willen brengen. Joustra benadrukte dat het niet de bedoeling is dat de vrijwilligers de concurrentie aangaan met de taxi- of andere bedrijven, maar dat het een dienstverlening betreft die als een toegevoegde waarde moet worden gezien. De buren- en ande re vormen van hulp kunnen op de gebruikelijke wijze doorgaan, maar het is niet de bedoeling dat Hoorn ders zelf vrijwilligers gaan benade ren voor klusjes. Joustra heeft liever dat ze eerst met haar contact kan opnemen, ook om een beeld te krij gen van de verschillende bezighe den. En om te kunnen rapporteren aan de gemeenteraad, die moet beoordelen of het steunpunt na de proef een vervolg krijgt. Aanwezige Hoornders draaiden er niet omheen met gemengde gevoe lens tegen het dorpssteunpunt aan te kijken. Het dorp staat bekend om de betrokkenheid met elkaar en buren- en andere hulp staat er hoog in het vaandel. Op de vraag wie van de aanwezigen het koffieuur regelmatig zal gaan bezoeken, gingen de handen dan ook niet spontaan omhoog. Koffie drinken kunnen ze thuis ook wel en bovendien is er elke woensdag koersbal en donderdag soos. Som mige senioren hebben het veel te druk met andere zaken, bijvoorbeeld de organisatie van de wekelijkse rommeltjesmarkt. Maar van Hoorn ders is ook bekend dat ze de kat graag even uit de boom kijken en als er op dinsdagochtend zo af en toe iets bijzonders wordt gedaan in het dorpshuis, zijn ze er best voor te porren. 'Zo'n dorpssteunpunt heeft even tijd nodig', aldus Joustra Die ervaring deed ze op in Oosterend, vandaar dat er in Den Hoorn druk wordt nagedacht over koersbal, uit wisselingen en zelfs een computer cursus. 'Al helpt Fia op zo'n inloop ochtend maar een paar mensen uit de problemen, dan zij wij al dik tevreden', sprak Schilling namens de dorpscommissie. Yvonne van de Pijpekamp onderstreepte namens Zorgcentrum Texel het belang van het dorpssteunpunt. 'Ik weet hoe moeilijk het tegenwoordig is om een indicatie te krijgen voor opna me in het zorgcentrum. Daarom is het belangrijk dat mensen in hun directe omgeving datgene krijgen aangeboden wat ze nodig heb ben.' Ze schonk het steunpunt een workshop waarin vrijwilligers wordt geleerd hoe ze op een professionele manier activiteiten kunnen begelei den. Joustra: 'Vrijwilligerswerk doe je met je hart, maar door scholing ga je het wel leuker vinden.' Geldorp fan van plan Van Andel Het is aan de raad om te beslis sen of Pharos een werkmaat schappij van Corbis Plus en de Stichting Wonen Texel mag wor den, maar burgemeester Geldorp is al overstag. 'Hartstikke logisch, ik snap niet waarom de raad zo verbaasd over het voorstel van Jan van Andel was.' Pharos is onder meer opgericht om het groeiend aantal vrijwilligers dat nodig is voor met name de dorpssteunpunten, te begeleiden. Zorgcentrum Texel kan terugvallen op de diensten van zo'n 150 vrijwil ligers, dus beschikt over de nodige ervaringen. 'Een heel logische stap om Pharos als uitvoerder van zorg taken te laten aansturen door Cor bis Plus en uiterst effectief', vertelde Geldorp tijdens de opening van het dorpssteunpunt in Den Hoorn. Haar boodschap aan de raad is: 'Laat dit initiatief niet in de kiem smoren. Dit kan een goede en levendige samen werking worden.' Medewerkers van Wemer Dros begonnen woensdag met de sloop van het overdekte bad van hotel Bos en Duin. iFou a hotelgasten bleek dat het meren deel er toch geen gebruik van zou maken, was de keus snel gemaakt. 'De mensen kwamen niet voor het zwembad', vertellen Rob en Lieke Koenen, die al negen jaar verant woordelijk zijn voor de verhuur en het beheer van het hotel. Er werden enkele vrachtwagens zand in het bad gestort, waarna het een domein werd van onder meer salamanders. Maar voor- deze dieren -alleen was het plekje te waardevol. Gebruik van het bestaande hotel zijn ver werkt. Vijf suites krijgen een opper vlakte van 60 vierkante meter, twee worden zelfs 90 vierkante meter groot. Ze zijn gelijkvloers en ééntje wordt geschikt gemaakt voor min der validen. De hotelsuites zijn al verkocht, op één na aan leden van de vereniging van eigenaren. 'Een prachtig gebouw en een belang rijke toegevoegde waarde voor ons hotel', vertellen Lieke en Rob Koe nen, die verwachten dat de combi een nieuwe stap in de opwaardering van het bedrijf, dat momenteel 35 appartementen telt, die afhankelijk van de geboden kwaliteit drie tot vier sterren hebben. Kort geleden trok Bos en Duin de aandacht in damesblad Viva, dat twee pagi na's voor het eiland had ingeruimd, met daaraan gekoppeld een scherp geprijsd arrangement in Bos en Duin. De nieuwbouw gaat in febru ari van start. "Mijn genade is U genoeg" Na een lang en werkzaam leven is overleden onze moeder, oma en overoma Reinoutje Roeper sinds 1986 weduwe van Jan Witvliet -Texel, 18-5-1911 t Texel, 2-2-2006 Oudeschild: A. Witvliet J. Witvliet-Faber Onno Walter en Diana. Willem, Esther Martin en Greta, Iris, Suze, Fien Rütihof- W. Witvliet Zwitserland: M. Witvliet-Gutzwiller Bianca en Peter, Salomé Sylvia en Uwe Den Hoorn: P. Witvliet J. Witvliet-Bertelink Dennis en Dianne Sandra en André 'Gollards' Moeder is overgebracht naar 'de Vlinder', Hol- lewal 42 te Den Burg. Daar is maandagavond 6 februari van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren. De afscheidsdienst wordt gehouden op dinsdag 7 februari om 13.30 uur in de NH kerk van Den Hoorn, Kerkstraat 5, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het kerkhof. Aansluitend kunt u nog samen zijn met de familie in „Ons Huis", Herenstraat 35 te Den Hoorn. Correspondentie-adres: Loodssingel 2,1792 BH Oudeschiid. Tot U, Here, hef ik mijn ziel op. Uw belangstelling en medeleven na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma JANNETJE KOORN-VAN EGMOND heeft ons heel goed gedaan. Het is fijn te weten dat je niet alleen staat in je verdriet. Maarten Koorn Kinderen en kleinkinderen Texel, januari 2006 Wij danken u hartelijk voor uw belangstelling na het overlijden van onze moeder en oma DIEDERIKA MARGARETHA BRANS-MANTJE Arie Brans Aafke Brans-Huitema Ada Brans Kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, januari 2006 rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Stem op Corrie - Lijst 1 - Texels Belang. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Breed assortiment tv's te zien bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. Gez.: gewassen grind- tegels/stoeptegels/klin- kers. Alles welkom. 06 48390024. Zo lief Zo klein Zo mooi Zo van ons... 1 februari 2006 Haar trotse ouders Martijn Eelman Wendy Witte De Ruyterstraat 68 1792 AK Oudeschild Tel. (0222) 310 820 Voor bezoek graag even bellen Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Zat. 4 febr. schuurver- koop. Partij Javaanse meubelen: Opiumtafels, tv-kasten, eettafels, etc bij Eureka. Op=Op. Te huur gevr.: kamer of appartement voor wer kende, nette man. Tel. 310 370. Iedere dinsdag Wadden loper €1.49. Dros Bakkerij. Kogerstraat 44 Dolblij en gelukkig iijn wij met de gehoorfe van on*e ioon en broertje M:afs if ij as geboren op 31 januari 2°°S om 22-30 uur en vreegt 4130 gram. kené, Sanne en 3ens £elman Uaardwei 8 1791 SM Den Burg Voor be soek graag even bellen. 0222-320447- Haardhout, gemengd: eik, iep, beuk, es, etc. Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. Tafels en kasten op maat naar uw of mijn ontwerp. Carel, 318760. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di t/m zat. Tel. 320473. CDA Texel wil met méér mensen in de gemeente raad voor minder regels. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan. tel. 322100 Gezocht: huishoudelijke hulp voor 1 a 2 ochtenden per week in Oudeschild. Tel.:06-21567733. Zeilmakerij Texel. Sterk in warmte en techniek. Superlaarzen. Ademend, warm en waterdicht. Heemskerckstraat 20, tel. 313272 Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Inkt en toner, bij ons te krijgen tegen zeer scherpe prijs. TCA, Mancoweg 37 Voor wassen, drogen, koelen en vriezen - Ser vice Center Texel - De Waal - 311 777. Restaurant Bos en Duin Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30 personen De Koopman Koerier. voor' bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Even een pak snert halen in Parkstraat 22. Bij Ararat nu narcissen voor €1,-. De Marktro- zenman. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Hulp nodig bij uw satel liet- of kabelsysteem? Bel 322398, Voordeelland Oudeschild. Vakantieplannen? Kom eens naar Zweden! Voor inl: ardo@slegh.se of tel. 0046-56342033. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Verkoop en onderhoud van Landrover. Garage Dros, tel. 311 611 Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179.- Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJselijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Zat. 4 febr schuurver- koop. Partij Javaanse meubelen Opiumtafels, tv-kasten, eettafels, etc. bij Eureka. Op=Op. Iedere woensdag 4 kren tenbollen €0.99. Dros Bakkerij, Kogerstraat 44. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Voor onderhoud van alle merken auto's. Garage Dros, tel. 311 611. INKT ZE CARTRIDGES Auc mikken De laagste prijs en altijd de beste kwaliteit Aleetvbif Lenfl! EE pAtKSTtAAT 10 Dek Bute Tel: 322 422 Fax: 322 411 A-keus haardhout, 100% eiken Dennis Witvliet, 319801, na 16.00 uur Nordic Walking. Kennis making 11/2 ook om 11 00 u. TOP 06-12070776. Kijk voor onze aanbiedin gen eens op www.tca- texei.nl Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Verkoop en onderhoud van Nissan. Garage Dros, tel: 311 611. CDA Texel wil met méér mensen in de gemeente raad voor minder regels. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Reparatie van al uw ap paraten. Voordeelland Oudeschild, 322398. Gevraagd: schoon maakster, absoluut be trouwbaar, flexibel en zelfstandig, voor het schoonhouden van 1 pri- vé-vakantiewoning op De Krim. Tel. 0222-316778. T.V. stuk, bel 322398. Voordeelland Oude schild. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Nu verkrijgbaar: Alsafloor, laminaat met de uitstraling van een houten vloer. Een uniek product met 25 jaar garantie. Al vanaf €15,95 per m2 bij D&S interi- eurbouw, telefoon 0222- 321263. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel 322100. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Jo's stoffenkraam elke maandag op de markt. Vrijwilligsters Marjan Hoogerheide en Elmy Verkroost (achtergrond) schenken koffie tijdens de opening van het dorpssteunpunt in Den Hoom. (Foto Gerard Timmerman) VRIJDAG 3 FEBRUARI 2006 Het overdekte zwembad bij hotel Bos en Duin maakt plaats voor een nieuw gebouw met zeven hotelsuites. Medewerkers van Werner Dros maakten deze week een begin met de sloop van het bad, dat vijf jaar geleden buiten gebruik is gesteld. De nieuwbouw is het initiatief van de vereniging van eigenaren van Bos en Duin. Aangescherpte regels waren des tijds de reden voor de sluiting van het bad. Om het open te houden moest flink worden geïnvesteerd en toen uit een enquête onder de makend van de mogelijkheid in het bestemmingsplan om voor kwali teitsverbetering het aantal bedden met een kwart te mogen uitbreiden, werden drie jaar geleden de eer ste voorbereidingen getroffen voor de bouw van een dependance van het hotel, op de plek van het hui dige zwembad. Het werd een lange weg, waarbij de nodige bestuurlijke hobbels moesten worden genomen alvorens het ontwerp groen licht kreeg. Met als resultaat een door Architectenburo Uriot ontwerpen gebouw met zeven luxe hotelsuites, waarbij in het ontwerp elementen natie van rust, uitzicht op het open Texelse landschap, de situering aan de rand van het bos, luxe en de service die het hotel biedt voor een goede verhuur van de nieuwbouw zal zorgen. 'Belangrijk is ook dat een hotelsuite een logiesvorm is die, ook qua prijs, tussen een hotel kamer en een bungalow in zit. Dat is een aantrekkelijk segment van de markt. Het voordeel dat we als hotel hebben is dat we onze gasten aantrekkelijke arrangementen kun nen bieden.' De nieuwbouw, die wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Frans Zegel, wordt beschouwd als

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3