Eerste fietstoertocht door bos en duin in 1991 PijchiQÏstuk Richter lijkt onverslaanbaar Crosslo°P TEXELSE VRIJDAG 03 FEBRUARI 2006 COURANT 'Nieuw op Texel: fietstoertocht I door bos en duin', kopte de Texel- I se Courant van vrijdag 6 decem- ber 1991. De organiserende Toer club Taxi 12000 haakte met het I twee dagen later gehouden 'nieu we fenomeen' in op de opkomst van de mountainbike, die de belangstelling voor het fietsen over onverharde wegen en paden flink had doen toenemen. I Wordt tegenwoordig drie keer per jaar op Texel een veldtoertocht gehouden, vijftien jaar geleden was sprake van een nieuw fenomeen. 'Elders in Noordholland zijn de afgelopen jaren positieve ervarin gen opgedaan met toertochten in onverhard terrein', legde Jan Kuiper, één van de organisatoren, in de aankondiging uit. Volgens hem kon je beter een georganiseerde tocht uitzetten, dan veldrijden verbieden. 'Zo voorkom je misschien dat men het wilde weg door de natuur gaat crossen.' Rijkswaterstaat en Staats bosbeheer waren kennelijk dezelfde mening toegedaan, want ze hadden onvoldoende reden gezien toestem ming te weigeren om door hun ter rein te rijden. 'Doorslaggevend voor deze instanties was het recreatieve karakter van het evenement. De meest kwetsbare natuurgebieden zijn door de uitzetters van het traject vermeden.' De tocht was 35 kilometer lang en voerde de deelnemers over 'de wat bredere paden' in het bos- en duin gebied tussen 't Horntje en de Peli- kaanweg bij De Koog. Starten was tussen 10.00 en 11.00 uur mogelijk bij het gebouwtje van Rijkswater staat op de haven van 't Horntje. De wielrenners van de overkant startten m groepsverband bij de wielerbaan van de Helderse vereniging DOK en Fietsen door bos gingen onder politie-escorte naar de boot. De organisatie raadde de deelnemers aan een valhelm te dra gen. Halverwege de rit was een stempelpost met warme chocola demelk. Kuiper legde in de aankon diging uit dat het een 'recreatieve rit' betrof en dat van een wedstrijd 'beslist' geen sprake was. 'Van de deelnemers wordt verwacht dat ze zich rustig gedragen. Vóór de start wordt hen dat nog eens op het hart gedrukt. Zo moet een goed samen spel ontstaan tussen fietsers en eventuele wandelaars.' Het evenement werd een enorm succes. Er verschenen bijna 250 deelnemers aan de start, zo'n 150 meer dan verwacht. Organisatori- UIT 118 JAAR TEXELSE COURANT Vaals - Texel in ere hersteld De leden van Toerclub Taxi 312000 hebben het plan opge vat in één dag op de fiets van Vaals naar Texel te rijden. Dat gebeurde 26 jaar geleden voor het eerst en vormde de aan zet'voor de oprichting van de vereniging. Omdat te weinig wielrenners genoeg zin en trai ningsuren in de benen had den om de 350 kilometer lange monstertocht te volbrengen, stierf het evenement jaren gele den alweer een zachte dood. In de plaats daarvan kwam een driedaags evenement, waarbij een groepje enthousiastelingen per auto naar een locatie in Nederland reed en van daaruit fietstochtjes maakte. Maar om het 25-jarig jubileum wat meer cachet te geven, is dit jaar beslo ten de tocht in ere te herstellen. Dat gebeurt waarschijnlijk eind augustus. Het driedaagse uit stapje wordt eveneens gehou den, in het weekend van 23, 24 en 25 juni. Beide evenementen zijn in principe alleen bedoeld voor leden. sche problemen gaf dat echter niet. De meute werd aangevoerd door een klein groepje hardrijders, dat de tocht als een wedstrijd opvatte. 'De overgrote meerderheid genoot echter van de fraaie omgeving. Veel deelnemers complimenteerden de organisatie voor de gevarieerde route, die .op sommige plaatsen ook behoorlijk zwaar was, zodat de conditie flink op de proef werd Ook de terreineigenaren waren tevreden. Boswachter Jan Zijm inspecteerde de route daags na het evenement en constateerde dat de schade 'nihil' was. De verwachting dat er geen belemmering zou zijn voor een volgende tocht, kwam uit. De afgelopen vijftien jaar is de veld toertocht over Texel een bekend fenomeen geworden, dat jaarlijks drie keer wordt gehouden - twee grote en één kleine tocht - en iedere keer weer honderden deelnemers trekt. Ook voor de tocht die kome- nende zondag wordt gehouden en om 10.00 uur op 't Horntje van start gaat, wordt veel belangstelling verwacht. Voor de organiserende vereniging, nu Taxi 312000, zijn de tochten een belangrijke inkomsten bron geworden. 'We verdienen zo het geld voor de rest van het jaar en kunnen ons daardoor allerlei leuke evenementen permitteren. De leden beseffen dat ook, want bij zo'n toer tocht is iedereen in touw om in de begeleiding z'n steentje bij te dra gen', vertelt bestuurslid Jan Zijm. nmefl Ru annartpmpntpnhntp Ru; Schaker Thomas Richter lijkt dit jaar niet te verslaan. In de zeven tiende ronde van de clubcompe titie van En Passant versloeg hij kampioen Gerard van Es. Richter kwam een pion voor en dwong na goed positioneel spel zijn concur rent tot opgave. Thomas Richter is dit jaar in verband met andere verplichtingen geregeld absent. Gevolg is dat hij, wanneer hij er wél is, vooral tegen de top van ,/iet klassement speelt en dus zware tegenstanders treft. Het lijkt Richter met te deren. Jaap Dros en Gerard van Es moesten dit seizoen al twee bakzeil halen en ook Jaap de Wijk, Rinus Vittali en Abe Zijm wer den met een nederlaag naar huis gestuurd. Willem Otten is de enige lie erin slaagde hem een remise af te snoepen. Maar ondanks zijn succesreeks is de achterstand van Dros en Van Es relatief klein, zodat de strijd om het kampioenschap nog fel zal worden. Piet Bakelaar presteerde sterk door de Wijk te verslaan. In een aangenomen damegambiet pro beerde De Wijk de geofferde pion te verdedigen, maar dat liep niet naar wens. Bakelaar won uiteindelijk de dame en toen was het over en uit. De Wijk is al een tijdje in topvorm, zodat Bakelaar erg tevreden mag zijn met zijn overwinning. Buitentoernooi naar De Koog Volleybalvereniging Tevoko ver laat voor het 35ste Buitentoer nooi de vertrouwde locatie aan de Ploegelanderweg in de Dennen. Dit speelterrein is deze winter gerenoveerd en gedraineerd en zal op de toernooidatum - 13 en 14 mei - nog niet goed bespeel baar zijn. Als alternatief wordt uitgeweken naar het trainings complex van SV De Koog. 'Een mooi beschut en vlak veld, waar ruimte is voor de gebruikelijke achttien volleybalvelden, naast de onvolprezen koek-en-zopie', roemt de organisatie het terrein, dat vanaf de Boodtlaan gezien schuin achter het hoofdveld van de Koger voet balclub ligt. De locatie biedt nog andere voordelen. Zo hoeven de deelnemers, onder wie altijd weer honderden overkanters, maar één duinenrij over te steken om op het strand te staan. Een ander lok kertje is de geringe afstand naar het uitgaanscentrum van De Koog. dat in hetzelfde weekend onder- ither dak biedt aan het festival Texel wj| Music Night. Bovendien ligt cam- I Ping Kogerstrand, waar tegen gere duceerd tarief kan worden gekam peerd, op loopafstand. Kogerstrand komt als logiesverstrekker dit jaar In de plaats van De Bremakker, de traditionele toernooicamping, waar door een nieuwe indeling van het terrein geen plaats meer is voor kampeerders. Deelnemers kunnen daarnaast terecht op camping De Krim. In beide gevallen bedraagt de overnachting €5,- per persoon, inclusief een gratis douche. De inschrijving is inmiddels van start 9egaan. Teams die in 2005 hebben meegedaan, hebben een uitnodiging Dick van Barneveld won van Abe Zijm door direct de aanval te kiezen. Zijm posteerde zijn dame op een ongelukkig veld en kreeg weinig tegenspel. Willem Otten was te sterk voor Dirk Rijneker, die in tijdnood kwam en een kwaliteit verloor. Frans Eijgenraam won van Kees Domhof, de laatste weken geregeld als gast- speler op de clubavond. Nanning Kikkert deed prima zaken door van Martin van Tatenhove te winnen. Hij steeg naar de veertiende plaats op de ranglijst. Van Tatenhove blijft op de onderste plaats (voorlopig) dra ger van de rode lantaarn. appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat zondag om 11.00 uur de zesde van in totaal zeven crosslopen van Atletiekver eniging Texel van start. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij Bos en Duin. Jeugd tot en met 12 jaar loopt een ronde van 1.300 meter. Aansluitend gaan de ouderen en senioren van start voor rondes van 2.950, 5.900 en 8.850 meter. Om in aanmerking te komen voor een klassementsprijs moeten deelnemers aan ten minste vijf crossen hebben meegedaan. Het grootste gedeelte van het par cours voert over onverhafd pad met een enkele heuvel. Bizarre scores bij klaverjassen De vijftiende ronde van klaverjas- competitie van Klaverjasclub Den Burg gaat de geschiedenis in als de ronde van uitersten. De laag ste score bleef steken op 4709 punten, terwijl Theo Stoelinga en gelegenheidsmaat Piet van der Slikke 8196 punten behaalden. Zij wonnen de ronde, Fenny en Rob Caspers behouden de leiding in het klassement. Theo Stoelinga moest het zon der zijn vaste maat Rick Fokkema doen. Maar het samenspel met Piet van der Slikke bleek een gouden vondst. De heren speelden alsof ze al jaren samen klaverjasten. Na drie hoge rondes van op of even onder de tweeduizend leek er al een top- score in te zitten, maar Stoelinga en Van der Slikke stroopten in de laatste partijen de mouwen nog eens flink op en haalden met een partij van bijna 2600 (tot nu toe de hoogste van dit seizoen) nog eens geweldig uit. Tegenstanders Mar- tien en Marja Bakelaar moesten het met 720 punten doen. Uiteindelijk behaalden Stoelinga en Van der Slikke 8196 punten. Dit leverde hen maar liefst vier plaatsen winst op in het klassement, waar zij nu de elfde plaats bezetten. John Vlaming en Eric Jan Geus waren danig in de versukkeling geraakt, maar wisten zich in deze ronde te hervinden en spijkerden met 7602 punten hun gemiddelde flink bij. Winst in het klassement leverde het nog niet op, maar de top vijf komt weer dichtbij. Ook Gerda en Freek Veeger deden het prima. Zij openden prima met 2250 punten, maar daarna kwam de klad erin (859 punten). Ook in de derde ronde leek het mis te gaan, maar de Veegers herpakten zich gekregen, maar ook andere kunnen meedoen. Deelname kost €47,50 per team. Aanmeldingsformulieren staan op de website www.tevoko. nl. Er is plaats voor 144 teams, verdeeld over vijf klassen. Elk team speelt verdeeld over twee dagen zeven wedstrijden. Deze bestaan uit twee sets van veertien minuten en worden gespeeld volgens het ralley- point-systeem. Het toernooi begint zaterdag om 10.00 en is zondag rond 16.00 uur afgelopen. Deel name geschiedt op volgorde van binnenkomst van formulier en beta ling (via bankrekening 36.25.03.532. onder vermelding van de naam van het team). en sloten af met twee partijen van meer dan 2000 punten. Een score van 7368 punten terwijl één spel minder dan 1000 werd gescoord is zeldzaam, maar zij toonden aan dat het niet onmogelijk is. Zij blijven op de vierder plaats in het klassement, maar nemen wel de leiding in de tweede periode. Fenny en Rob Caspers behaalden met 7233 punten de vierde plaats. Dankzij dit resultaat werd de aanval van Weijdt en Koomen, die overi gens zelf met een lage score genoe gen moesten nemen, voorlopig afgeslagen. Zij leiden nu weer met een voorsprong van ruim 2500 pun ten. Wil Maas en Jan Middag speel den een sterke avond en behaalden de vijfde plaats met 6956 punten Zij nemen daarmee afstand van de onderste regionen van de rang lijst. Op deze avond vol uitschieters werd het vorige week gevestigde marsenrecord alweer gebroken, er werden er 43 gespeeld. Het gemid delde was met 6395 punten aan de hoge kant. In het algemeen klas sement hebben Fenny en Rob Cas pers weer een riante voorsprong op Willem Koomen en Bart Weijdt. Cees Vinke en Carlo Bos behouden de derde plaats. In de tweede periode leiden Gerda en Freek Veeger, met een kleine voorsprong op Fenny en Rob Cas pers. Ook Willem Koomen en Bart Weijdt hebben nog volop kans op de periodetitel. Spanning in biljartcompetitie De competitie libre bij biljartclub DVO is met twee maanden te gaan nog zeer spannend. Remco Ses- sink heeft inmiddels de leiding over genomen van Dick Raateland. De verschillen zijn echter zeer klein. De meeste spelers hebben 48 tot 55 partijen gespeeld en hebben een gemiddelde van rond de 1 De op de vijfde plaats staande Cor Huisman heeft met 2,3 het hoogste gemiddelde. Huisman speelde ook de tot nu toe hoogste sene uit de competitie (20 caramboles), maar ook andere spelers maakten series van boven de tien. In de competitie »bandstoten gaat Henk Roeper met 14 punten uit tien wedstrijden nog steeds aan kop. Roeper speelt een gemiddelde van 0,79. Tweede staat Dick Raateland (0,90) met 14 punten uit twaalf wed strijden, derde is Ane de Veij (0,93) met 13 uit tien. Slechts twee spelers, Jaap Schoen (1,16) en Cor Huisman (1,32), hebben een gemiddelde van meer dan 1Doordat maandag veel spelers hun partij konden afwerken, kon de stand weer wat worden rechtgetrokken. Spanning bij klaverjassen Met nog één speelronde te gaan, maken nog zes koppels aanspraak op de kampioenstitel klaverjassen. Voorlopig hebben Freek Veeger en Nico Ooijevaar de beste papieren, maar zij wor den op de voet gevolgd door Frans Stark en Carlo Bos. De vierde ronde werd gewonnen door het ervaren koppel Hans West dorp en Roel de Zwart. Na een matige start wisten zij twee partijen van ruim 2000 punten te spelen. In de laatste ronde namen zij wat gas terug, -maar de rondewinst kwam Derde dan voor judotrainer Waerts Nico Waerts ontving zaterdag zijn derde dan zwarte band. Dit nadat hij op een examen had laten zien op het gebied van judo, karate en jiu jitsu van alle markten thuis te zijn. Hij ontving de dan uit handen van Jon Blummg, die met een tiende dan voor Kyokushinkarate en all round budo de hoogst gegradueer de in zowel Nederland als Japan (de bakermat van de sport) is. Waerts (op de foto uiterst links) ontving tevens zijn diploma voor allround instructeur. Randstad Eilandcompetitie Programma 7 februari: Veld A: 19.15 Paracentrum-De Waal Salon M. 20 00 Schouwstra-Salon M. Paracentr. 20.45 Randstad-CVI Schouwstra 21.30 Kobeko-Het Koetshuis Randstad 22.15 TESO-Tatenhove 1 Koetshuis Veld B: 18.30 NIOZ 3-lnterieurbouw Wessels 19.15 Rabobank-Wessels NIOZ 3 20 00 Albert Heijn-L&R De Wit 20.45 Beverdam-De Wit L&R 21.30 De Pilaar-OSG Ecotiem 22.15 Rab-Ecotiem Pilaar Veld C: 19.15 Durper Drup-Smash Jozefschool 20.00 Krim-Jozefschool Durper Drup 20.45 NBC-lepe de Boer De Krim 21.30 Bar Sportief-Timmer Sportshop 22.15 Sportshop-Klif 23 Bar Sportief Wedstrijdleiding: Rabobank en Dick (tel. 315096) Uitslagen 31 januari: Randstad-TESO 3-0; De Prinsen van Texel- Kobeko 0-3: Tatenhove 1 -Het Koetshuis 2-1 Bremakker 2-Tevoko 3-0; Texelse Autocentra- le-Maarco Bouw 0-3; Paal 28/De Krim-Café de Kuip 3-0; Rabobank-Slagen) Beverdam 2-1. Albert Heijn-NIOZ 2 2-1; De Wit Instal- latietechniek-Langeveld de Rooij 0-3; Eco- tiem-De Pilaar 1-2, OSG-Inteneurbouw Texel 1-2; Cocky's Kapsalon-NIOZ 1 3-0; Smash'68 Nokanto-Smash'68 Piet Kooger 1-2; Slagerij Beverdam 2-Bar Sportief 2-1, B&B van der Vis en Den Boer-Remco Oostra Schilder 2-1 Natuurwinkel-Paracentrum Texel 3-0; Bre makker 1-Schouwstra Transport 1-2; Foto De Waal-Salon Martine/De Oorzaak 1-2. niet meer in gevaar. Zij scoorden 7796 punten en wisten nog een flinke sprong in het klassement te maken. Zij stijgen naar de tiende plaats, maar de achterstand op de echte top is inmiddels te groot geworden. Veelvoudig kampioenen Gerda Vee ger en Fenny Caspers waren in de vorige ronde wat achterop geraakt, maar beschikken over een bewon derenswaardige veerkracht. Met een score van 7390 punten werd een flink deel van de opgelopen schade gerepareerd. De score kwam vooral tot stand door een geweldige uit schieter van ruim 2500 punten in de tweede ronde. De toch ervaren tegenstandsters bleven steken op 684 punten. Veeger en Caspers stij gen van de negende naar de derde plaats, met een achterstand van slechts 650 punten op de leiders. Frans Stark en Carlo Bos stonden al in de top van het klassement en wisten hun positie met een score van 6953 punten nog te verbeteren. Dankzij dit resultaat stijgen zij naar de tweede plaats met een achter stand van zo'n 340 punten. Tiny Zwaneveld en Theo Witte pakten de vierde plaats met 6915 pun ten. Zij stijgen vijf plaatsen naar de vijftiende plaats. Nico Ooijevaar en Freek Veeger werden vijfde met 6833 punten. Dankzij dit resultaat gaan Veeger en Ooijevaar als lijstaanvoerders de laatste ronde in. Frans Stark en Carlo Bos bezetten de tweede plaats, gevolgd door Gerda Veeger en Fenny Caspers. Bart Weijdt en Piet Moree handhaafden zich op de vierde plaats en zijn nog niet kans loos. Ook Chris Schraag en John Vlaming, die na een avond dat wer kelijk alles tegenzat flink daalden in het klassement, en Bas Tromp en Lieuwe van der Veen hebben nog uitzicht op een podiumplaats. II Rerkdiensten Zondag 5 februari 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst met gere formeerde kerk in de hervormde kerk, ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. P.A. den Braanker. viering Heilig Avondmaal Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, jeugddienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard, mmv de cantorij, viering Heiig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. K. Breeuwer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Het hoofd bieden aan de zorgen des levens; Wachttorenstu die, 11.20 u.: Hoe vast vertrouwen we op God? Rijk wordt je met door je vermogen te vermeerderen, maar door je hebzucht te verminderen. Me'dische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen- 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Bnnk 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant. TEXELSE§toURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half Jaar 35,05 33,45 (auiomenscM Per jaar 68,30 66.15 (au-.*™*.»») Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Psycholoog- J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Radio Texel JU Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (shanty's) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Kann Somers vertelt over de poppenkast. 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwi)zer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sport lokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 11 00 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwi|zer (herhaling van zondag) Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Over de verkiezingen, een onaf hankelijk Texel en goede voornemens. Over de vleugel van Ed en over eenzaamheid. Met commenMet de Sommeftjes. feuilleton Mosselweg 14 en veel muziek, op eigen tekst en op tekst van huib (de Rijmelaar) Fenijn. Uitzending van de avond van 20 januari (herhaling) 20.30 u.: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9