Nieuwbouw De Volmolen krijgt gezicht TIME OUT ILXELSE COURANT DINSDAG 7 FEBRUARI 2006 Een plan met samenhang, geïn spireerd op de Texelse elemen ten met een verrassende diver siteit en materialen, beeldvorm en kleurgebruik dat is afgestemd op de omgeving. Complimenten in overvloed tijdens de perspre sentatie van de verschillende woningtypen in De Volmolen, die zijn ontworpen door de drie grote architectenbureau's die voor dit nieuwbouwproject een samen werking zijn aangegaan en hun ontwerpen op elkaar hebben afgestemd. Het resultaat is een totaal ander beeld dan de nieuwbouwwijken waarmee Den Burg de laatste decennia is uitgebreid, speelser en meer gevarieerd, met oog voor beeldkwaliteit. Ook de nog te ont werpen zeven vrijstaande woningen die langs de Kadijksweg worden gebouwd, zullen worden afgestemd op het beeldkwaliteitsplan. Geïnteresseerden zijn komende zaterdag vanaf 10.00 uur welkom in de brandweerkazerne, waar een informatiedag wordt gehouden. Op die dag komen 122 eenheden in de aanbieding, variërend van vrij staande en twee-onder-een kapwo- ningen, tot bescheiden en scherp geprijsde appartementen en zelfs twee penthouses van 120 vierkan te meter (huurprijs €535,-). Bena drukt wordt dat zowel huurders als kopers, die al dan niet gebruik maken van de mogelijkheid voor voordelige koopgarantwoningen, bij de inrichting een hoge mate van keuzevrijheid hebben. Informatie wordt ook verstrekt over een aantal te bouwen woningen in Den Burg West. Benadrukt wordt dat de bij eenkomst niet alleen is bedoeld voor Texelaars die zich bij gemeente of Stichting Wonen Texel hebben laten inschrijven, maar dat iedereen welkom is. Koopgarant Om starters te helpen aan betaalba re koopwoningen, laat de Stichting Wonen Texel (SWT) twaalf zoge naamde koopgarantwoningen in De Volmolen. Later dit jaar volgen nog twaalf soortgelijke woningen in Den Burg West, twaalf koopga- rantappartementen in De Volmolen en worden diverse bestaande huur woningen als koopgarantwoning te koop aangeboden. Met koopgarant betaalt men een bedrag dat 20 tot 33 procent lager ligt dan de normale verkoopprijs. Op het moment dat de koper zijn huis weer kwijt wil, koopt SWT het terug en delen de koper en SWT het bedrag aan waardeontwikkeling, of dat nu winst of verlies oplevert. De kopers in De Volmolen bepa len zelf hoeveel korting ze willen hebben tussen 20 en 33 procent. Bij een hoge korting heeft men extra lage maandlasten. Bij een lage korting profiteert men bij verkoop meer van een eventuele waarde stijging. De gemiddelde taxatiepnjs voor de nieuwe woningen bedraagt er €185.000,- Na korting van 33 procent betaalt de koper slechts €123.950,-. -v Bovenstaande artist impressions van de nieuwbouwwoningen zijn beschikbaar gesteld door USP Vastgoed BV uit Hoorn. VERVOLG VAN PAGINA 1 Kees Dros Daarnaast werd gesproken over Uni versal Ice Blast Europa, de handels naam van Heijdaal BV, het bedrijf van Heijne en Daalder waarvoor Dros werkzaamheden verrichtte. Ander bedrijf betreft Kader Beheer BV, het bedrijf van Dros zelf. In de rechtszaal werd gesproken over een 'deal' die iri het najaar van 2003 was gemaakt tussen alle betrok ken partijen. Deze voorzag er in dat Europese patenten voor de techniek van Ice Blast zouden worden over geheveld naar UIBH, waarvan Dros tot directeur was benoemd. De deal voorzag er onder meer in dat het Amerikaanse bedrijf de Europese markt uit handen zou geven. De procedures die met de benodigde patenten voor Europa zijn gemoeid, zijn kostbaar Naar eigen zeggen voor Dros reden om flinke geldbe dragen in UIBI te stoppen. In ruil daarvoor kreeg hij aandelen. Andere afspraak was volgens Dros dat de deal per 1 januari 2004 zou worden gerealiseerd. Dat werd uitgesteld tot 1 april 2004. Maar ook op die datum werd deal uitgesteld. Dros: Daar was ik zeer verbolgen over.' Dros noemde dit uitstel als de aanleiding tot de 'verschillen van inzicht' die volgens hem zijn ontstaan en die de basis zijn voor de conflicten. Leningen Tijdens de rechtszitting kwam de reden voor uitstel van de gemaakte deal met naar boven, maar Clarke liet na de zitting doorschemeren dat de manier van werken die Dros er volgens de Amerikaan op nahield en de ondoorzichtelijkheid daarvan, hem aan het twijfelen had gebracht. Dros houdt het erop dat er afspra ken zijn gemaakt die niet zijn nage komen. Dros claimt daarnaast veel geld in Heijdaal BV te hebben geïn vesteerd. Het betrof twee lenin gen, welke onder dwang van de rechter zijn afgelost. Ook voor de tijd en inspanningen die hij in de vorm van managerswerkzaamhe den voor Heijdaal BV verrichte en gemaakte kosten ontving Dros naar eigen zeggen geen passende ver goeding. Tijdens de zitting voerde hij aan dat een andere rechter hem hierover inmiddels in het gelijk heeft gesteld. De vertraging bij de eerder genoem de deal en problemen tussen Heijdaal en Dros leidden ertoe dat een ander Texels familielid, dat er ook zakelijk bij was betrokken, zich in de zaak ging mengen. Dros: 'Op verzoek en met instemming van alle partijen werd een bemidde lingspoging gestart, waarbij Heijne, Daalder, Heijdaal, Dros en Kader Beheer BV betrokken waren.' Deze vijf partijen sloten volgens Dros een akkoord dat een status quo zou worden gehandhaafd. 'Er zou geen actie worden ondernomen, we zouden proberen er met elkaar uit te komen.' Deze eerste bemid delingspoging was opgepakt door oud-TESO (president-)commissa- ris Bob Bakker. Dit liep volgens Dros mis toen hij een brief ontving van Heijdaal BV, waarvan Heijne en Daalder volgens Dros geen afstand wilden doen. In deze brief stond vol gens Dros dat hij nooit bij Heijdaal gewerkt zou hebben en nergens recht op zou hebben. Dros: 'Dat betekentde dat andere partijen zich met aan de gemaakte afspraak hiel den. Heijdaal werd financieel leeg gezogen. Toen heb ik actie onder nomen. Beslaglegging op Heijdaal was voor mij de enige mogelijkheid.' Deze juridische actie, bedoeld door Dros om de door hem geïnvesteerde gelden in Heijdaal veilig te stellen, waren volgens UIBH de reden van de vertrouwensbreuk tussen hem en Heijdaal en UIBH. De vertrou wensbreuk die een en ander teweeg bracht, was dermate groot, dat op 1 september 2004 in Den Helder een vergadering werd gehouden, waarin het besluit viel om Dros te ontslaan als directeur van dit bedrijf. Lege handen Mr. Frank Verheij, de advocaat die Dros bijstond: 'Mijn cliënt heeft deze hele organisatie aan vennootschap pen een enorme impuls gegeven, maar de gemaakte afspraken zijn niet nagekomen. Sterker nog: hij werd de deur uitgezet en blijft met lege handen achter.' Volgens Verheij heeft Clarke misbruik gemaakt van zijn macht, is er voorbijgegaan aan de voorschriften in de statuten en kreeg Dros niet de mogelijkheid om weerwoord te geven. Een dag voor deze vergadering kwam een factuur van UIBH aan het bedrijf Mourik Services BV boven water, waarmee Dros volgens UIBH heeft geknoeid. Hem wordt verwe ten dat hij het bankrekeningnummer heeft veranderd, met het doel deze betaling ten faveure van zichzelf (Kader Beheer BV) aan UIBH te ont rekken. Volgens Verheij een 'evident valse beschuldiging'. De advocaat verwees naar een contract tus sen UIBH met Mourik, waarin het bankrekeningnummer van Heijdaal BV wordt genoemd, en niet dat van UIBH. 'De machine was van Heijdaal BV en aan haar kwamen ook de huurpenningen toe. Het is louter uit praktische redenen dat het contract op naam van UIBH is gesteld. Het is immers de bedoe ling dat de activiteiten van Heijdaal BV zouden worden overgeheveld naar UIBH. Zover is het wegens de gebrekkige samenwerking niet gekomen.' Dros gaf aan dat hij Clar ke vooraf op de hoogte had gesteld van de wijziging van de facturatie en dat hij handelend als directeur van UIBH in zijn recht stond, waar mee hij aangaf dat de aangifte die UIBH tegen hem had gedaan vals was. Ook gaf Verheij aan dat de vermeende fraude geen reden voor ontslag kan zijn geweest, omdat dit toen de uitnodiging voor de betref fende vergadering werd verstuurd, nog niet bekend was. 'Maar er bestond toen al wel een vermoeden', aldus Mr. A. J. Rijster- borgh, advocaat van UIBH, die toe moest geven dat dit geen reden voor ontslag is geweest. Hij verscheen op de zitting omdat Dros had geëist dat het ontslagbesluit moest wor den teruggedraaid. Het belang is volgens Verheij dat zijn cliënt Dros anderhalf jaar na zijn ontslag het bedrijfsbeleid binnen UIBH, voor zover het de samenwerking met Heijdaal (waarop Dros een vordering heeft) betreft, alsnog in positieve zin kan beïnvloeden. 'Tevens heeft Dros belang bij de betrokkenheid bij de besluitvorming inzake de geldle ning, die UIBH op volstrekt onjuiste gronden onbetaald laat. Feitelijk trachten Heijdaal en de UIBH op alle mogelijke manieren aan hun beta lingsverplichtingen te ontkomen door eén grote mist op te trekken.' Verder is het volgens Verheij van groot belang dat de valse aangifte bij justitie worden ingetrokken en dat hij aan de aandeelhouders en justitie kan aantonen dat van bena deling of poging tot oplichting geen sprake is geweest.' Verheij gaf aan dat de reden voor Dros' ontslag was is de vertrou wensbreuk, omdat hij beslag heeft laten leggen op Heijdaal. Niet ten onrechte, zo bleek volgens Verheij later, omdat de rechter Dros daarin later gelijk heeft gegeven. Om zijn gelijk kracht bij te zetten voert Dros aan dat in een andere rechtszaak de vordering van Dros op Heijdaal BV (vergoeding voor geleverd werk en onkostenvergoeding) door de rechter is bekrachtigd. Onbegrijpelijk Namens UIBH bestreed advocaat Rijsterborg dat de aangifte van zijn cliënt tegen Dros vals is. 'Als Dros de facturen van Kader Beheer BV op de facturen van UIBH zet, kan ik alleen maar constateren dat die fraude wel degelijk aanwezig is.' Omdat deze zaak ter beoordeling bij Justitie ligt en het vrijdag vooral over het al dan niet onterechte ont slag van Dros ging, ging Rijsten- borgh verder met inhoudelijk op deze aangifte in. 'Ik weet niet of er een schikking wordt getroffen of dat de zaak voorkomt.' Gebrek aan vertrouwen in Dros noemde hij als reden voor het ontslag als directeur van UIBH. Dros: 'Ik heb liquide middelen in UIBI gestort, in ruil voor aandelen. Daarnaast heb ik aan UIBH geld uitgeleend. Ik eis mijn geld daaruit, maar dat wensen zij niet te betalen.' Ook over deze kwestie loopt een proceduren. Volgens Rijstenborgh was de Texe laar tijdens de vergadering op 1 september 2004 wel degelijk in de gelegenheid gesteld zich te verwe ren tegen zijn ontslag. 'Maar Dros heeft daar niet of nauwelijks op gereageerd. Wel nadat dit besluit was gevallen.' Rijsterborg vroeg zich hardop af wat het belang van Dros was om terug te keren als bestuurder van UIBH. 'Ik sta met mijn oren te klapperen, volkomen onbegrijpelijk. Gesteld dat de rechtbank oordeelt dat de procedure toch met helemaal vol gens de statutaire voorschriften is gegaan en het ontslagbesluit ver nietigt, wat gebeurt er dan? Dan wordt er een nieuwe vergadering uitgeschreven en zal het ontslag besluit onverkort worden gehand haafd, ook door omstandigheden die na 1 september aan het licht zijn gekomen.' Bedreigd Reden voor de rechter aan Dros te vragen wat hij, als hij tijdens de bewuste vergadering het woord had gehad, zou hebben gezegd. Dros: 'Ik had graag uitgelegd hoe de situatie is ontstaan en wat het belang van UIHB in Heijdaal BV was en waarom bepaalde zaken zo zijn gelopen. Die gelegenheid werd mij niet gegeven.' Het stak Dros dat Heijne voorafgaand aan de bewuste vergadering wél met Clarke had gesproken, 'maar dat Clarke verzoeken van mij onbeant woord liet'. 'Ik heb alles gedaan om tot een oplossing te komen, maar dat scheen niet mogelijk te zijn.' Dros' advocaat verweet UIBH nog iets anders, wat verband houdt met de maatschappelijke positie die Dros op Texel vervult (president- commissaris TESO en voorzitter van Duurzaam Texel). 'Mijn cliënt is voortdurend bedreigd dat als hij de procedure met intrekt, de pers van deze kwestie zal smullen.' Clarke reageerde indertijd onder meer op een artikel op de Kabelkrant, waarin hij onder meer schreef dat Dros wat hem betreft zou moeten aftreden als president-commissaris van TESO. Naar aanleiding van die opmerking is er tevens e-mailcontact geweest met de Texelse Courant. De rechter toonde zich aan het ein de van de informatieve zitting bereid vonnis te wijzen over de vraag of Dros al dan niet terecht was ontsla gen. 'Maar wat lost het op? Want met een vonnis alleen bent u er niet.' Haar aanbod voor een nieuwe poging om door mediation via een functionaris van de rechtbank een uitweg te vinden, wordt door Dros, in serieuze overweging genomen Maar volgens Rijstenborgh is dat voor de andere partij niet eenvoudig omdat problemen tussen Heijne en Daalder het niet eenvoudig maken om alle partijen bij elkaar te bren gen. Vóór 22 februari moeten par tijen aangeven of ze openstaan voor mediation. Het zou de derde bemiddelingspo ging zijn, want na de eerste werd op initiatief van Heijne een tweede poging ondernomen, waarbij Dros naast de deelname van het Amen- kaanse bedrijf, ook verzocht dat er ten aanzien van de aangiftes tegen. Dros geen verdere acties zouden worden ondernomen, wat volgens Dros door de bemiddelaars in het uiteindelijke voorstel is opgenomen. Maar ook deze poging liep op niets uit, omdat Daalder en Heijne hier volgens Dros niet mee akkoord wensten te gaan. Mocht het niet tot een derde medi ation komen, dan wijst de rechter' alsnog vonnis. jongeren centrun)

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6