De Koog net iets koelbloediger dan ZDH TEXELSE Zaalvoetballers Texel'94 verliezen van Old Stars 7 COURANT SVO maakt het koploper lastig Veel inzet en spanning in kwaliteitsarme derby Knap gelijkspel Texel'94 tegen Bergen In hun derde achtereenvolgende thuiswedstrijd zijn de zaalvoet ballers van Texel'94 er vrijdag niet in geslaagd de punten op het eiland te houden. Het als tweede geklasseerde Old Stars uit Den Helder was met 2-5 te sterk. Al vanaf het begin dicteerde Old Stars de wedstrijd en moest Texel'94 ach toeleggen op de verdediging. Toch duurde het tot de twaalfde minuut voor Den Helder de score kon openen. Na deze treffer verliet Texel de verdedigende stellingen en golfde het spel op en neer. Een tref fer leverde dit echter lange tijd niet op. Vier minuten voor het wisselen van speelhelft scoorde Old Stars opnieuw. De tweede helft was nauwelijks aan de gang of de Helders ploeg kreeg wegens hands van één van de Texe laars een strafschop, waardoor Old Stars op een comfortabele overwin ning leek af te stevenen. Een paar minuten later kreeg Texel'94 ein delijk loon naar werken (1-3), maar lang mocht de ploeg hier niet van genieten, want nog geen minuut later scoorde Old Stars de vier de treffer. Toen Texel'94 toch weer scoorde en twee Helderse spelers met een tijdstraf van het veld wer den gestuurd, leek het nog even spannend te worden, maar het lukte de Texelaars niet hun numerieke voordeel uit te buiten. Toen Old Stars weer compleet was, stond het nog steeds 2-4. In de slotfase werd één van de Texelse spelers van het veld gestuurd en wisten de gasten wél te profiteren, zodat de eindstand 2-5 werd. In de Texelse hoofdklasse maakten de achtervolgers van Mantje 1 geen fout. Jelleboog 1 versloeg Mantje 2 met 4-2 en Oosterend won met 9-3 van De Krim 2, zodat beide teams nu dertig punten uit dertien wed strijden hebben verzameld. Kop loper Mantje 1 heeft twee punten meer. In de onderste regionen won Texel'94 3 opnieuw. De ploeg heeft nu tien punten. Klif 1 versloeg Oos terend 2 met 6-3. Uitslagen: De Koog E1-Oosterend E1 5-1; Sportshop D2-RAB D1 5-6: Sportshop D1-De Krim D2 10-2; Oosterend 4-Klif 4 6-7; Texel'94 8- Texel'94 9 5-2: Texel'94 6-Klif 6 4-7; De Knm C1-De Krim 03 8-0; De Koog 2-Jelleboog 4 7-0; De Krim 6-Texel'94 7 1-11; Jelleboog 5-RAB 1 11-6; Klif 5-Klif 3 3-7; Klif 2-De Krim 3 0-11; Klif C2-Klif C1 1-10; Oosterend 3-De Koog 1 2-4; Texel'94 1-Old Stars 1 2-5; Sportshop 1-Texel'94 3 3-5; Mantje 2-Jel- leboog 1 2-4; Klif 1 -Oosterend 2 6-3; Ooste rend 1-De Krim 2 9-3. Huisman wint Zoeteliefbokaal In dorpshuis De Hof in De Koog heeft Cor Huisman de Jan Zoe telief-bokaal gewonnen. De strijd om de bokaal werd gestreden tussen de drie klassekampioe nen van het biljartkampioenschap bandstoten. Huisman zette Frans Bik en Jan Witte (die algeheel kampioen in de vijfde klasse was geworden) gedecideerd opzij. De prijs wordt zondag uitgereikt, nadat alle partijen in alle catego rieën zijn gespeeld. De biljartkampioenschappen start ten zaterdag met de wedstrijden bandstoten. Door het grote aantal van 48 deelnemers werden in de vijfde klasse zes poules gespeeld, in de vierde klasse twee en in de DINSDAG 7 FEBRUARI 2006 derde klasse één. De poules in de vijfde klasse (gemiddelden van 0 tot 1) werden Jaap Westdorp, Hans Kuipers, Frits Androg, Mare Schraag, Ruud Daalder en Jan Wit te. Van de 31 spelers waren er twee die een gemiddelde hoger dan 1 speelden. Vier bleven steken rond de 0,9. Winnaars in de vierde klasse (1,0 tot 1,5) werden Cor Huisman en Henk Spigt, met Henk Witte en Cees Maas als goede tweede. Spigt kon niet meespelen in de finale, die werd gewonnen door Henk Witte en Harry Dekker. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Cees Maas. Klassekampioen werd Cor Huisman. In de derde klasse (1,5 tot 2,5) werd Frans Bik kampioen, met John Sessink en Rinus Vittali op de tweede en derde plaats. Bik speelde een gemiddelde van 1,7. Matig spel De Doorstoot De leden van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp speel den een matige avond. De partijen waren nogal lang en er werden veel caramboles gemist. De partij tus sen Joost Smit en Raymond Steen huizen was een ware martelgang, waarvoor zij het maximumaantal beurten nodig hadden. Uiteindelijk wist Smit zijn twee winstpunten bin nen te halen. Theo van der Stroom was de enige verassing. Na weken niet in zijn spel te kunnen komen, wist hij nu drie partijen te winnen. In de partij tegen Fred Klok. die hij vrij snel wist uit te maken, speelde hij een gemiddelde van ruim één. Ook Wil Homan liet zijn goede vorm van de laatste weken zien en wist zijn drie partijen binnen zijn gemid delde uit te maken. Twee partijen wist hij zelfs met een serie van vijf te eindigen. Piet Zijm had met zeven caramboles de hoogste serie van de avond. Uitslagen: F. Klok-R. Steenhuizen 2-0, T. van derStroom- K. Weel 4-0, W. Homan-E. Boon 4-0, J. Smit- P. Zljm 0-2, T. van der Stroom-F. Klok 4-0, J Smit-R. Steenhuizen 2-0, W. Homan-P. Zijm 4-2. F. Klok-K Weel 2-0, T. van der Stroom- E. Boon 2-0, R. Steenhuizen-P. Zijm 0-2, J. Smit-W. Homan 0-4 Anders dan de uitslag (5-1) doet vermoeden, heeft Oosterend het koploper Dirkshorn zondag behoorlijk lastig gemaakt. In de eerste twintig minuten hadden de spelers van trainer Jitze Bein- tema een overwicht, maar nadat zij hadden verzuimd te scoren, toonde de tegenstander zich wél koelbloedig in het benutten van kansen. SVO miste in Dirkshorn vijf basis spelers, waardoor een beroep moest worden gedaan op de jonge talen ten Ruben Duinker, Kevin Tolboom, Chris Ellen, Frank Ellen en Jesse Hoven. Ondanks hun gebrek aan ervaring namen de Oosterenders het initiatief. Ze speelden de bal snel rond en dat resulteerde al na een paar minuten in de eerste kans voor Jesse Hoven, die wat ruimte kreeg en hard op doel schoot. De bal ging maar net over. Niet veel later gaf Ruben Duinker een beke- Ii ken pass op Sil van Dijk, die een mooie krul in gedachte had, maar zijn poging ver over zag gaan. Dirkshorn, dat de koppositie deelt I met Callantsoog, voetbalde erg slor- dig en had bovendien moeite met i het felle spel van Oosterend. Pas na twintig minuten leefde de thuisploeg op. Dirkshorn zette Oosterend vast op eigen helft en begon ook kansen te creëren, maar keeper Wouter van Strien stond zijn mannetje en hield zijn ploeg lang op de been. Na een half uur was hij echter kansloos, toen de spits van Dirkshorn een beetje ruimte kreeg en de bal van twintig meter met een zuiver schot I in de rechterhoek plaatste. Oosterend liet het er niet bij zitten en ging goed verder. Chris de Vries, die prima op dreef was, liep met de bal aan de voet het middenveld over, maar schoot rakelings over. Helaas voor de gasten maakte Dirk shorn nog voor rust een tweede doelpunt. Opnieuw werd de bal van even buiten het strafschopgebied met een mooie en harde trap in de rechterhoek geschoten. Na rust werd de moegestreden Kevin Tolboom vervangen door Chris Ellen. Ook na deze ingreep speelde SVO uitstekend. Ger Vla ming schoot de bal na een prach tige actie via de paal naast het doel. Niet veel later kopte Eddy de Vries snoeihard in de handen van de kee per. Ook neef Chris de Vries scoor de bijna. Zijn schot vanaf vijfender tig meter werd maar net door de keeper uit de kruising geplukt.' Maar hoewel een Oosterender treffer in de lucht hing, was het Dirkshorn dat opnieuw trefzeker was. Het doel punt kwam op naam van één van de middenvelders, die de bal uit een pass onder controle bracht en vanaf de linkerkant met een prachtige krul in het doel deponeerde. Hoewel de strijd gestreden was, bleven de Oosterenders hun best doen de score een dragelijker aan zien te geven. Tevergeefs, want door een schot van richting te verande ren, schoot Rutger Zoetelief de bal ongewild achter zijn eigen keeper. Sil van Dijk redde tien minuten voor tijd de eer voor Oosterend. Hij schoot de bal hard onder de keeper door. In de slotseconde bepaalde Dirkshorn de eindstand op 5-1toen de spits na een mooie combinatie raak schoot. Volgens de grensrechter gebeurde dat in buitenspelpositie, maar de scheids rechter negeerde het advies van zijn assistent en keurde het doel punt goed. Desondanks konden de Oosterenders na het laatste fluit signaal met opgeheven hoofd van het veld en verdienden zeker de nieuwelingen een pluim. Zondag wacht Oosterend een uitwedstrijd in Oudesluis. Hoge scores DVO In verband met het grote aantal leden speelt biljartclub DVO uit Den Burg de librepartijen op twee avon den. Is het op maandag alleen Cor Huisman die een gemiddelde van boven de 2 speelt, op donderdag ligt dat heel anders. Daar hebben maar liefst zes spelers een gemid delde van meer dan 2. Topper Wim Vendel speelt zelfs een gemiddel de van rond de 5. Koploper in de donderdagcompetitie is Kees van Lenten, John Sessink staat tweede. Goede volgers zijn Willem Vendel, Wim Leydekkers en Hans Beverdam. Zoals van spelers met een hoog gemiddelde mag wor den verwacht, worden regelmatig grote series gemaakt. Wim Ven del is koploper met een serie van 36 caramboles, John Sessink staat met een serie van 30 op de tweede plaats. In april maken de spelers van de maandag- en de donderdag competitie uit wie overallwinnaar en daarmee clubkampioen wordt. Daarnaast hebben beide competi ties hun eigen kampioen. Op een kille en mistige zondag deden de spelers van De Koog en ZDH er alles aan de toeschouwers toch een leuke middag te bezor gen. Dat lukte maar ten dele, want veel kwaliteit gaf de derby aan de Boodtlaan niet te zien. De spanning vergoedde veel. De gastheren vochten zich terug van een snelle achterstand en beslisten de wedstrijd een paar minuten voor tijd met een spet tende kopbal van Pieter List in hun voordeel. De Koog en ZDH maken een wissel vallig seizoen door. Beide ploegen, die na de papieren promotie naar de zesde klasse tot de zwakkere broe ders werden gerekend, begonnen sterk en werden door optimisten na een handvol succesvolle wedstrij den al tot titelkandidaten uitgeroe pen. Maar rond de winterstop kwam de klad er in, waardoor zowel De Koog als ZDH een flinke duikeling op de ranglijst maakte. De derby werd door beide ploegen dan ook gezien als een mooie kans om de ommekeer tot stand te brengen. De trainers hadden zich het hoofd gebroken over een kansrijke opstel ling. Hans van der Park van De Koog moest het stellen zonder de broers Pirn en Roelf Siebinga, die studieverplichtingen hadden, terwijl spits Maurice de Groot lichamelijk ongemak had overgehouden aan de wintersport. Collega Leen van Elk miste voorstopper Jan-Willem Bakker, die in de wedstrijd tegen Winkel een paar gekneusde ribben had opgelopen en daar nog een ontsteking overheen kreeg. Sjoerd Oosterhof en Daan van der Slikke, die al een tijd zijn uitgeschakeld, ontbraken eveneens. Toch konden beide oefenmeesters kiezen uit een ruime selectie. Van der Park verras te door Pieter List en Peter Koorn naast elkaar in de aanval te zetten en ook de vondst van Van Elk om aanvoerder Bernard Ipenburg naar de voorste linie door te schuiven was weinig voor de hand liggend. De ZDH-trainer koos voor routine en liet talenten Maurits Lap en Jeroen Backer uit de ploeg ten faveure van Ronald Biesboer en Joop Rom- mets. In dat tactisch steekspel was ZDH aanvankelijk het meest kansrijk. De ploeg hield de verdediging geslo ten en omdat de Hoornders hun tegenstanders ook op het midden veld meestal de baas waren, kregen voorhoedespelers Michiel Dekker en Bernard Ipenburg geregeld de ruimte om gevaarlijke aanvallen op te zetten. Al na vier minuten leek Dekker zijn ploeg op voorsprong te zetten. Hij omspeelde tegenstander Eddy Witte en begon toen aan een spurt naar het Koger doel, die ech ter gedecideerd werd onderbroken door keeper Steven van Beek, die ook in het vervolg een betrouw- De Koog had in de eerste helft weinig in te brengen tegen ZDH, maar trok toch a Bart-Jan Grisnigt, die wordt gadegeslagen door Mike de Bruijn, Pieter List, Ivar var bare indruk maakte. Van Beek was echter kansloos toen Dekker uit de daaropvolgende corner de bal van dichtbij kon inschieten. Een paar minuten later was het bijna 0-2. Jelmer Bomas verstuurde een hoge voorzet, maar de ver uit zijn doel gekomen Van Beek werkte de bal vlak voor de instormende Dekker koppend weg. Pas na een kwartier deed ook De Koog zich af en toe gelden. Pieter List kopte uit een voorzet van Eddy Witte hard op doel, maar keeper Chris Stolk stond op de juiste plek. Even later kreeg ger Eddy Witte verving door mid denvelder Jord Hilstra. De Hoorn ders reageerden geschrokken en begonnen steeds haastiger te spe len, alsof niet zij maar De Koog een voorsprong hadden. Toch kreeg ZDH een paar prima kansen om de wedstrijd vroegtijdig te beslis sen. Michiel Dekker was veel te snel voor tegenstander Tristan Ellen, maar stuitte wederom op keeper Van Beek. Even later brak Dek ker opnieuw door, maar floot de scheidsrechter op advies van zijn assistent Aad Eelman voor buiten- List na een fraaie combinatie met Bart-Jan Grisnigt opnieuw een kans, maar hij schoot uit een lastige hoek net naast. In het laatste gedeelte voor rust was ZDH weer het best op dreef. Michiel Dekker kon op het laatste moment worden gestuit door de keeper, terwijl gelegenheidsvoor- stopper Mike de Bruijn na een lange rush net te veel tijd nodig had om te schieten. Tot schrik van de Hoorn ders maaide vrije verdediger Erik Wuis in de slotfase volledig over de bal heen, waardoor Peter Koorn een vrije doortocht kreeg, maar Stolk bewees opnieuw in zulke situaties vrijwel onklopbaar te zijn. Slimmigheidje In de tweede helft nam De Koog het initiatief over. Dat was mede te danken aan een slimmigheidje van Van der Park, die de degelijke maar opbouwend zwakke verdedi- spel. Tot woede van Dekker, die een gele kaart riskeerde door de bal keihard via de onderkant van de lat in het doel te schieten. Een uitste kende kans kreeg ook Jeroen Bac ker, vlak daarvoor ingevallen voor Ronald Biesboer, maar hij schoot naast. Tussendoor was Bart-Jan Grisnigt kansrijk na een vrije-trap van aanvoerder Marcel Boone. Zijn inzet ging rakelings over. De spanning liep in deze fase hoog op en daar konden niet allo spelers even goed mee overweg. ZDH'er Jelmer Bomas vergreep zich met een harde overtreding aan Tristan Ellen en werd daarvoor bestraft met een gele kaart. Even later trad de scheidsrechter op tegen Koger Pieter List, die zich tekort voelde gedaan en bleef klagen. Achttien minuten voor tijd strafte De Koog het gebrek aan koelbloedig heid bij de tegenstander hard af. Prima debuut Sophie Bakker De debuterende Sophie Bak ker bleef zondag foutloos in de springwedstrijd in manege Aken- burg. Zowel in beide parcoursen als in de daaropvolgende barrage 'iet zij alle balken liggen. Daar mee behaalde zij in haar eerste wedstrijd twee eerste prijzen in de klasse B. De wedstrijd liep over twee klassieke parcoursen. Daphne de Ridder liet in het twee de parcours een balk vallen, maar behaalde toch een eerste prijs in de in de klasse B, categorie C. In de L-klasse behaalde Sterre Velt- kamp, die voor de eerste keer in deze hogere klasse startte, de eer ste prijs in het eerste parcours. Het tweede parcours werd gewonnen door Mirjam Hin met Chris. Silve Schoorl reed met Genesis in de klasse L (cat. E). Het eerste par cours liet zij één balk vallen en in bet tweede parcours zelfs twee. Maar zonder tegenstanders in deze klasse behaalde zij toch de prijzen. Bij de paarden was Frida Tuitman met Mikado in het eerste parcours van de B-klasse de beste, op de voet gevolgd door Maartje Meijer met Goofy. Tuitman bleef fout loos, waar Meijer vier strafpunten liet aantekenen voor een gevallen balk. In het tweede parcours had Mariska Witte de heftige Typical Dutch goed onder controle. Haar foutloze rit werd beloond met 50 stijlpunten. Ook hier was de tweede prijs voor Maartje Meijer met Goofy. Zij bleef ook foutloos, maar had 47 stijlpunten. Esther Bakker was met Nero K beide keren de sterkste in de L-klasse. De eerste rit bleef zij foutloos, in de tweede leverde een gevallen balk vier strafpunten op. Zondag wordt in manege Akenburg een dressuurwedstrijd gehouden. De eerstvolgende springwedstrijd is 5 maart. Uitslagen: Pony's eerste parcours - Klasse B cat. C/D: 1.Sophie Bakker met Sam, 0-0-49. Klasse L cat.A 1 .Sterre Veltkamp, 0-0-39.06 Cat E Silve Schoorl met Genesis G 4 tt. Pony's tweede parcours - Klasse B cat. C 1.Daphne de Ridder met Humpy, 4-39, cat. Texel'94 heeft zondag een zwaar bevochten gelijkspel geboekt tegen het als tweede geklasseer de Bergen, dat oud-internatio nal Glenn Helder in de gelede ren heeft. Ondanks dit punt zakte Texel'94 op de ranglijst naar de derde plaats van onder. Wellicht dat de nog resterende wedstrij den, drie thuis en vier uit, nog een hogere positie kunnen opleveren. De openingsfase was spectaculair. Bij de eerste de beste aanval van Bergen verdween de bal maar net over het doel van keeper Dennis Schouwstra, waarna Texel'94 direct toesloeg met een gevaarlijke tegen aanval, die evenmin het gewenste resultaat opleverde. In de acht ste minuut schoot routinier Ralph Koning de bal in vrije positie hoog D/E 1.Sophie Bakker met Sam, 0-49. Klasse L cat.A. 1.Mirjam Hin met Chns, 0-89 9; cat. E: 1 .Silve Schoorl met Genesis G, 8-83.09. Paarden eerste parcours - Klasse B: 1.Frida Tuitman met Mikado, 0-0-49; 2.Maartje Meijer met Goofy, 4-42. Klasse L: I.Esther Bakker met Nero K, 0 ft. Paarden tweede parcours - Klasse B'1 Maris ka Witte met Typical Dutch. 0-50. 2. Maartje Meijer met Goofy 0-47 Klasse L I.Esther Bakker met Nero K, 0 ft. over het doel van de tegenstander. Hierna ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd, waarin beide ploegen weinig voor elkaar onderdeden. Er ging nogal eens iets mis, want passes eindigden geregeld bij een tegenstander in plaats van een medespeler. Aange moedigd door gelegenheidscoach Wim Koorn werkten de Texelaars echter hard voor de punten. Net als Bergen kreeg ook Texel'94 enkele kansjes, maar de verdedigers waren de aanvallers steeds de baas. Na een half uur moesten de gasthe ren capituleren, toen Glenn Helder zijn ploeg na een goede pass van Willem van der Gaauw op voor sprong zette. Enkele minuten later was ook de thuisclub dichtbij een doelpunt, maar Tim Kedde, in sco- ringspositie gebracht door Pim de Lugt, faalde. Omdat ook de ande re Texelse aanvallers tot weinig in staat waren, bleef Bergen betrekke lijk eenvoudig op de been. Op slag van rust kreeg Marcel Ris een aar dige kans, toen hij van vlak buiten het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. Hij schoot de bal echter in het door de tegenstander opgetrokken muurtje spelers. Ook in de tweede helft werd door beide ploegen hard gewerkt, maar van raffinement was weinig sprake, zodat zich opnieuw weinig opwin dende momenten voordeden. Na ruim een kwartier werd Tim Kedde gewisseld voor Joey van der Vis, die erin slaagde iets meer gevaar en verrassing te brengen. Thomas Stolwijk nam zo'n twintig minuten voor het einde de plaats van Ralph Koning in. Met een paar aardige combinaties hadden de Texelaars het beste van het spel, maar de beste kans was aanvankelijk voor Bergen, dat keeper Schouwstra redding zag brengen. Pas vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd lukte het de pas getrouwde Barry de Vries na een door Marcel Ris goed genomen vrije trap de gelijkmaker te scoren. In de slotfase ontwikkelde zich een strijd die meer spannend dan fraai was en waarin sommige spelers meer oog voor de benen van de tegenstander dan voor de bal hadden. Scheids rechter Jongbloed uit Krommenie, die de zaak goed onder controle hield, zag zich nog genoodzaakt een speler van Bergen met een rode kaart van het veld te sturen. Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij Nieuwe Niedorp Programma zaalvoetbal Woensdag 8 februari: 17.00 SVO E2-Jelleboog E2 SVO 17 45 Sportshop D2-ZDH D1 Sportsh. 18.30 Klif D1 -Sportshop D1 Klif 19.20 Klif vr. 1 -Telefonia 1 Hoogendijk 20.10 SVO 4-De Koog 3 Hoogendijk 21.00 De Knm 5-NIOZ 1 Arnout 21.50 Klif 3-Texel 8 Arnout Zaaldienst: Klif. Donderdag 9 februari: 18.00 Knm C3-Koog MC2 Franchimon 18.45 Krim 3-De Koog 2 Franchimon 19.35 Mantje 3-Jelleboog 5 v. Putten 20.25 Sportshop 2-J'boog 3 v. Putten 21.15 Texel 9-Klif 5 v. Beek 22.05 RAB 1 -De Koog 1 v. Beek Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 10 februari: 17.15 De Krim C2-Klif C2 v. Putten 18.05 Texel 5-SVO 3 Bakker 19.00 De Knm 4-Texel 4 Sangers 19.55 Mantje 1-Mantje 2 v. Beek 20.45 SVO 1 -Jelleboog 2 Hoogendijk 21.35 De Krim 2-Texel 3 Kuipers 22.25 J'boog 1-Sportshop 1 Arnout 19.40 Sparta'67 2-Texel '94 1 Zaaldienst; De Krim. Voetbalprogramma Zaterdag 11 februari: Oosterend A1 -Asonia A1 13.45 Schagen B1-De Koog B1 15.00 Texel'94 MB1 -DZS MB1 11.30 W'meer MB1 -Texel'94 MB2 11.00 Texel'94 C1-Hollandia T. C1 13.00 DWOW C1 -Texel'94 C2 13.00 Texel'94 C3-Den Helder C3 11.30 SVAP'74 C1-Texel'94 C4 12.30 JVC C2-Oosterend C1 12.30 Texel'94 D1-Den Helder D3 13.00 Texel'94 D2-SRC D1 13.00 Oudesluis D1-Texel'94 D3 12.30 Texel'94 D4-SRC D2 11.30 De Koog D1-JVC D4 12.00 Con Zelo D2-Oosterend D1 10.45 WS 46 MD1 -Texel'94 MD1 10.30 Victoria O. MD1 -Texel'94 MD2 10.00 Oosterend MD1-Zeevogels MD2 11.45 Roda '23 G1-Texel'94 G1 14.30 Niels Dekker gleed weg, waardoor Peter Koorn plotseling een gaatje vond in de Hoornder verdediging en keeper Stolk met een hard en goed geplaatst schot kansloos liet. De klap.kwam hard aan bij ZDH, dat in oude fouten verviel en steeds ongecontroleerder begon te spelen. Tot genoegen van De Koog, dat zich plotseling weer kansrijk waande en de gasten omsingelde en steeds verder terugdrong. Pieter List leek tot tweemaal toe de tweede treffer te scoren, maar mikte één keer te hoog en zag even later Stolk knap redding brengen. Daardoor leek ZDH toch nog met een punt weg te komen uit De Koog, maar de derde kans bin nen een paar minuten was wél aan List besteed. Uit een corner van Ben Siebinga kopte hij via de onderkant van de lat steenhard raak. Protesten van ZDH dat List op tegenstander De Bruijn zou hebben geleund, wer den door de scheidsrechter koeltjes weggewuifd. In een vrijwel identieke situatie gaf hij de Hoornder even later wél een vrije trap. In de slotfase - de scheidsrechter liet wegens oponthoud vijf minuten langer doorspelen - trok ZDH met de moed der wanhoop ten aanval, maar dat leidde tot niet meer dan een paar kleine kansjes, die keeper Van Beek nauwelijks in problemen brachten. Trainer Van der Park ver telde na afloop grootmoedig ZDH een punt te hebben gegund, maar was vanzelfsprekend zeer in zijn sas met de overwinning, die zijn ploeg deed stijgen naar de vijfde plaats. ZDH staat nu achtste en ontvangt zondag Watervogels, dat een paar weken geleden in Den Helder nog veel te sterk was. De Koog speelt in Den Oever tegen kampioenskandi daat Wiron. Texelse pupillencompetitie: SVO F1-Roda JC De Koog F2-ZDH F2 AZ-Heerenveen Vitesse-SVC F1 FC Utrecht-De Koog F1 SVC E1-De Koog E1 SVO E2-Fulham Arsenal-Manchester Blackbum-ZDH E1 Liverpool-Chelsea Zondag 12 februari: ZDH-Watervogels Wiron-De Koog Oudesluis-Oosterend Texel'94 4-Schagen 4 De Koog 2-Oudesluis 3 Oosterend 2-BKC 5 Succes 6-Oosterend 3 Texel'94 MA1-HSV MA1 De Koog DA1-Hollandia T. DA1 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 12.00 11.00 12.00 11.00 12.00 14.00 Voetbaluitslagen Wederom royale zege meidenteam Het MA1 -meidenteam van Texel'94 heeft zondag opnieuw een royale overwinning geboekt. In Zwaag werd Westfriezen MA1 met 2-6 verslagen. Texel'94 startte sterk en opende al na vijf minuten de score met een doelpunt van spits Tessa Betsema. Daarna werd het spel rommeliger. Geen van beide teams slaagde erin de bal wat langer in bezit te hou den. Desondanks schoot Mascha Nooij na een mooie rush raak. De verdediging van de Texelse meiden oogde weinig solide. Maar wat vaak met een sisser afliep, resulteerde even later toch in een doelpunt voor Westfriezen. Een kwartiertje later wist Nooij opnieuw door de verde diging te breken en te scoren (1 -3). Ook Betsema wist nog een keer een doelpunt te maken door de bal van afstand met een boog over de keeper heen te schieten. Door lichte blessures moest Texel'94 al snel zonder wisselspelers verder Veel maakte het de Texelaars niet uit, want na een kwartier scoorde Betsema het vijfde Texelse doel punt. Het was alweer het veertig ste doelpunt van de spits in één Zaterdag 4 februari: West Frisia A1 -Texel'94 A2 Jong Holland A1 -Oosterend A1 Texel'94 B1-ZAP B2 Oosterend B1 -HCSC B2 WGW B2-De Koog B1 Texel'94 MB1-WZ MB2 Texel'94 MB2-Limmen MB2 SVW 27 C2-Texel'94 C1 Texel'94 C2-De Koog C1 W'waard C2-Texel'94 C3 Den Helder C3-Texel'94 C4 Oosterend C1-WGW C3 Texel'94 D1-Geel Zwart D1 HCSC D1-Texel'94 D2 Texel'94 D3-JVC D3 Hollandia T. D3-Texel'94 D4 Oosterend D1-Wiron D1 Schagen D3-De Koog D1 Texel'94 MD1-Oosterend MD1 Texel'94 MD2-ALC MD2 Texelse pupillencompetitie: Chelsea-Blackburn Manchester-Liverpool Fulham-Arsenal De Koog E1-SVO E2 ZDH E1-SVO E1 ZDH F2-SVO F1 De Koog F1-ZDH F1 Heerenveen-Vitesse Roda JC-AZ 2-t 1-0 0-11 afgelast 7-0 0-9 Zondag 5 februari: Texel'94-Bergen 1-1 De Koog-ZDH 2-1 Dirkshom-Oosterend 5-1 Texel'94 2-WGW 2 2-3 Texel'94 3-BKC 2 0-5 Texel'94 4-Geel Zwart'30 3 gasten niet opgekomen De Koog 2-JVC 4 3-4 Callantsoog 3-Oosterend 2 2-3 Oosterend 3-Den Helder 4 1-5 Westfnezen MA1 -Texel'94 MA1 2-6 N Niedorp DA1 -De Koog DA1 4-0 seizoen. In het vervolg werden de Texelaars wat minder fanatiek en daar wist Westfriezen met een mooi doelpunt van te profiteren. In de slotfase waagden Katinka Eelman en Roos Hilstra beiden nog een mooi schot op doel, maar bepaalde Betsema de eindstand op 2-6. Zondag speelt Texel'94 op eigen veld tegen koploper HSV MA1 De wedstrijd begint om 12 00 uur

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7