'Meneer Bezem, dat ben ik helemaal met u eens' TEXELSE 2 COURANT Bami bij SWOT Politiek Café eindigt in schreeuwpartij Films in uiteenlopende genres Film Geschiedenis van Zuid-Texel Vleugel Geknipt Aeenda teso Excursies VRIJDAG 10 FEBRUARI 2006 Als het eerste Politiek Café dat woensdag in Question Plaza werd gehouden een voorbode is van het politieke debat voor de komende vier jaar, gaan politici en toe hoorders zware jaren tegemoet. De moeizaam en warrig verlo pende discussie eindigde in een ordinaire schreeuwpartij, waarbij Hans de Breij en Ries de Winter van BEZEM niet nader genoemde ambtenaren ervan betichtten dat ze bepaalde Texelaars bedreigen. Alle politici hadden hun lijsttrek ker afgevaardigd, met uitzondering van GroenLinks, dat werd verte genwoordigd door kandidaat-wet- houder Peter Bakker. Voorzittersduo Joop Groen en Hannie van Zoelen stelde vragen over dualisme, de invloed van burgers op het beleid, handhaving en financiën. Maar de vraagstelling was weinig concreet en liet ruimte over voor de poli tici om ook delen uit het partijpro gramma op te lepelen die slechts zijdelings te maken hadden met de vraag. Meer gerichte vragen, waarbij bijvoorbeeld twee politici met tegenovergestelde meningen over het onderwerp in debat gaan, zou beter zijn. Wat ook jammer was dat de geluidsweergave te wensen overliet en dat er te weinig micro foons stonden. En de opkomst stelde teleur. In de half gevulde zaal vooral Texelaars die betrokken zijn bij de politiek, buitenstaanders ontbraken. In het gevecht om het woord wist Gerbrand Poster (WD) herhaaldelijk een verband te leggen met de wat populistisch getinte streep die zijn partij door het nieuwe gemeente huis wenst te zetten. Poster ver anderde zijn koers pas toen Peter Bakker vaststelde dat de WD hard op weg was een 'one issue-partij' te worden. Toehoorder Dries Velt- kamp constateerde dat het hui dige standpunt, van de WD over het raadhuis, haaks staat op het stemgedrag van de vertrekkende fractie, die heeft ingestemd met de nieuwbouw. 'Het standpunt van de WD wisselt dus met de personen. Als u over twee jaar dood neervalt, is de WD dan weer voorstander van een nieuw raadhuis?' De 69-jarige Poster reageerde met de opmer king dat Veltkamp hem die vier jaar nog maar moest gunnen. Dat de herintredende politicus nog worstelt met sommige namen, bleek toen De Breij aangaf dat het afgelopen moest zijn met betaald parkeren. 'Meneer Bezem, dat ben ik helemaal met u eens.' De 'discussie' maakte ook duidelijk dat zittende politici, zoals Piet Standaart, Eric Hercules, Frans Visman, Marjan Merkelbach en Bakker (lid commissie Middelen) over meer inhoudelijke kennis over DJ Toy in J'elleboog Onder het motto 'DJ Toy celebra ting his birthday' draait de jarige DJ Toy vanavond plaatjes in discotheek J'elleboog in Den Burg. Medewer king wordt verleend door het rap- duo Eigen Teelt en WET Radio. De zaal is open vanaf 22.00 uur. De entree is gratis. In dienstencentrum De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt woensdag 22 februari de maandelijkse maaltijd van de Stich ting Welzijn Ouderen gehouden. Op het menu staat bami, met saté en atjar. De maaltijd wordt om 18.00 uur geserveerd, deelname kost €7,50. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696. Armoede Ongetwijfeld een lovenswaardig ini tiatief van de kerken om de nood klok te luiden voor de armoede op Texel. Lovenswaardig, maar wel véél te laat. Dat 'arm en rijk' hoorde al vele eeuwen bij de normen en waarden zoals die nu worden uitge dragen door Jan Peter Balkenende. Alsof het de door God gewilde orde is. En juist Balkenende staat aan het hoofd van die terugtredende overheid, waardoor het probleem verscherpt wordt. In het artikel wordt gemeld dat gemeenteleden worden opgeroepen aan een vertrouwensman binnen de kerk te melden waar ze problemen zien. En de niet-kerkelijk gebonden armen dan? Is daarvoor de Stich ting Kerken en Minima, waar iedere Texelaar die in financiële nood zit geholpen kan worden? Niet particulier initiatief, maar een rechtvaardiger verdeling van inko men moet de armoede voorkomen. Geen particuliere liefdadigheid die de plicht van de overheid verzacht, \Yat ik zeggen wou... maar wijzen naar de overheid, omdat daar de verantwoordelijkheid ligt. Laat het CDA, waar arm en rijk verzameld zijn, zijn keuze maken in het voordeel van de armen. Het begon zo'n 2000 jaar geleden allemaal zo mooi. Handelingen 2:44: en hadden alles gemeenschap pelijk. Zij verkochten al hun bezit tingen en verdeelden de opbrengst onder hen die iets nodig hadden.' En 4:32: 'Geen van hen beschouw de zijn bezittingen als zijn eigen dom, want zij hadden alles gemeen schappelijk.' En 4:35: en legde het aan hun voeten neer, waarna het geld naar behoefte werd verdeeld.' Waar ging het mis? Al spoedig kwa men de kamelen die niet meer door het oog van de naald konden. En zij zijn gebleven en groeiend in aantal. Kerken, blijf luiden die noodklok, maar luider dan ooit! Piet van Heerwaarden, Den Burg. Politici tijdens het eerste Politieke Café, dat wat moeizaam op gang kwam, maar wel een levendig verloop had. (Foto Gemnj Timmerman) In Cinema Texel draaien deze week vier nieuwe films in uit eenlopende genres. Het oorlogs drama Jarhead is het relaas van de Golfoorlog-veteraan Swoff. Hij trekt zonder enige bescherming tegen de moordende hitte en vij andelijke soldaten die elk moment kunnen opduiken, maar mét een scherpschuttersgeweer en vijftig kilo bepakking, door de woestij nen van het Midden-Oosten. In een land waar ze niks van weten, tegen een vijand waar ze niks van zien en voor een zaak waar ze weinig van snappen, houden hij en zijn maten zich staande met sardonische kameraadschappen en boosaardige humor. De Nederlandse film Guernsey, te zien in de serie De Volkskrant filmavonden, gaat over Anne, een stille, enigszins gesloten vrouw van begin dertig. Ze woont met haar gezin in een nieuwbouw wijk en heeft met haar man een goede relatie, waarin ze weinig woorden nodig hebben. Voor haar beroep als irrigatiespecialist reist Anna geregeld naar ontwik kelingslanden. Tijdens zo'n werk bezoek pleegt een collega zelf moord. Hoewel ze de vrouw met echt gekend heeft, maakt haar dood diepe indruk. Niemand lijkt te weten waarom ze zelfmoord heeft gepleegd en Anna realiseert zich dat je een onbekende kunt zijn tussen je naasten. Dat schrik beeld wordt bevestigd wanneer de weduwnaar al snel een nieuwe vrouw vindt, zodat het lijkt als de overledene nooit heeft bestaan. Dat is voor Anna het teken haar eigen man en kind nauwkeuriger te observeren en zich af te vragen wat zij voor hen betekent. De familiefilm Knetter, die vanaf zaterdag in Cinema Texel draait, gaat over Bonnie en haar moe der Lis (een rol van Carice van Houten), die allebei van olifanten houden. Lis is wel een lieve, maar geen gewone moeder. Soms is ze druk en vrolijk, dan weer erg som ber. Eigenlijk zorgt Bonnie, die graag een broertje wil, meer voor haar moeder dan omgekeerd. Om Bonnie te verrassen neemt haar moeder op een dag een olifant mee naar huis. Woensdag beleeft de Texelse bioscoop de voorpremière van Dreamer, mijn droompaard. Hoofdfiguur is de paardentrai- ner Ben Crane, die volgens zijn omgeving op zijn retour is. Daar om windt niemand zich op als hij samen met zijn dochtertje een geblesseerd paard probeert op knappen om zo mee te doen aan een belangnjke wedstrijd. De Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Namia, The March of the Penguins, Rumor has it, Saw II en Plop en het Vioolavontuur zijn geprolongeerd. De wekelijkse sneak preview, van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aan vang geheim wordt gehouden, is komende week op dinsdag. de politiek beschikken dan voorzit ter Groen, waarbij bijvoorbeeld een heikel onderwerp als handhaving onvoldoende uit de verf kwam. De wisselende koers maakte het ook voor de toehoorders niet makkelij ker op de draad vast te houden en gesteld kan worden dat de avond weinig heeft toegevoegd aan wat als bekend mag worden veronder steld. Groen raakte de grip op de avond kwijt toen De Breij - die zich tot dat moment wat op de achter grond had gehouden - klaagde dat ondernemers die zich voor BEZEM kandidaat wilde stellen, ervan afza gen uit angst voor represailles van ambtenaren. Het kwam hem op een scherpe terechtwijzing vanuit de zaal te staan, dat hij handhaving niet moet verwarren met dreige menten en dat ondernemers met hun klachten terecht kunnen op het gemeentehuis. De schreeuwerige toon waarmee De Breij en De Winter aandacht bleven opeisen, schoot velen in het verkeerde keelsgat. In het Politiek Café van komende woensdag komen de onderwer pen Welzijn, Onderwijs en Sport aan de orde. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Cursus EHBO bij kinderen In samenwerking met Rescue Neder land houdt de Gezondheidswijzer van Corbis Plus zaterdag 4 maart een cursus over eerste hulp aan kinderen. De cursus wordt gegeven van 9.30 tot 17.00 uur in het wijkge- bouw aan de Schoonoordsingel in Den Burg. Een kinderverpleegkun- dige leert de deelnemers op prakti sche wijze om ongelukken te voor komen en hoe te handelen bij letsel. Aanmelden kan (tot 20 februari) via tel. 0223-650135 en via e-maiiadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Fancy Fair Durperhonk De openbare basisschool Dur perhonk in De Cocksdorp houdt woensdag een fancyfair met als thema Winter. Er worden spelletjes gedaan en er draait een rad van fortuin. Hoofdprijs bij de verloting is een tandemsprong. Daarnaast den gerechten met winters karakter geserveerd. De opbrengst van de fancyfair is bestemd voor de aan schaf van nieuw buitenspeelmateri aal en voor het project Wereldklas sen van Unicef. De fancyfair duurt van 16.30 tot 19.00 uur. Belastingservice In het bericht over belastingservice dat dinsdag in deze krant stond, zijn verkeerde data geslopen. Kaderle den van de FNV geven hulp bij het invullen van belastingformulieren op donderdag 9, 16 en 23 maart in het schietsportcentrum in Den Burg en niet op de eerder vermelde data (10 en 11 maart). Zwangerschap De Gezondheidswijzer van Corbis Plus begint 8 maart met een serie van negen lessen zwangerschaps begeleiding. De cursus wordt gehouden op woensdagavond van af 19.00 uur in hét wijkgebouw aan de Schoonoordsingel in Den Burg. Deelnemers krijgen informatie over de lichamelijke veranderingen tij dens de zwangerschap, de beval ling en de periode erna. Voor tij dens de bevalling wordt gesproken over ademhaling en spiergebruik, beheersing van buik- en bekken- bodemspieren, lichaamshouding, perstechnieken en ontspannings oefeningen. Deelname kost €41,-, abonnees van het Servicepakket betalen €36,-. Aanmelden kan bij de Gezondheidswijzer van Corbis Plus, tel. 0223-650135 en via e-mailadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Professor Cees de Jager geeft woensdag op uitnodiging van de IVN afdeling Texel in de Jozefschool in Den Burg een lezing over de geschiedenis van het zuiden van Texel. De lezing begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. at ik zeggen wou... De artikelen over de 'verdwenen' vleugel hebben onze belangstelling gewekt. En wel om de volgende geschiedenis: Mijn vrouw, Hanny Vlessing, woon de in 1942 als 17-jarig meisje op het adres Gravenstraat 13 in Den Burg (een meubel en textielzaak). Als een van de weinige joodse families op Texel moest men op de zaterdag voor Pinksteren 1942 op last van de Duitse bezetting het huis verlaten om naar Amsterdam te gaan, om van daaruit naar Duitsland gedepor teerd te worden. Alleen het meest noodzakelijke mocht in een enkel koffertje worden meegenomen. Enige persoonlijke waardevolle bezittingen werden bij kennissen in bewaring gegeven. Later kwam daar veel van terug (waar de familie heel dankbaar voor was), maar lang niet alles. Een zilveren theeservies kwam niet meer boven water. Dat was 'gestolen'. Veel meubels bleven in het huis. Onder andere een vleu gel van het merk Feurich, waar de familie heel erg op gesteld was. De vleugel is weggehaald en nooit meer boven water gekomen. Navraag na de oorlog leverde mets op. Zouden er nu nog mensen zijn die daar iets over kunnen vertellen? De familie Vlessing is op tijd onder gedoken en heeft op verschillen de onderduikadressen heel veel meegemaakt. Mijn vrouw moest in Amsterdam naar een joodse school en heeft met een zusje van Anne Frank in de klas gezeten. Anne zat een paar klassen lager. De heer Vlessing is kort voor het eind van de oorlog op een onderduikadres in Nieuwendam overleden. Mijn schoonmoeder, Hanny en haar broer moesten vaak van het ene onder duikadres naar het andere vluchten (de mensen die onderdak gaven, liepen ook groot gevaar). Ze hebben na de oorlog steeds een heel goed contact gehad met de families die hen zo goed door die gevaarlijke tijd hebben geholpen. Na de oor log is de familie Vlessing niet meer naar Texel teruggekeerd. Zij kon woonruimte krijgen in Amstelveen, waar mevrguw Vlessing haar laatste onderduikadres had. Hanny heeft een groot deel van haar onderduik tijd in Stadskanaal en Groningen gezeten (zonder contact met de rest van de familie). Gelukkig is na de oorlog alles goed gegaan met de familie. Hanny is gaan studeren en radioloog geworden. Zij was in die tijd een van de weinige vrouwelijke radiologen. Misschien dat er nog mensen zijn die iets over de vleugel kunnen vertellen. Mijn vrouw wilde zelf niet reageren daarom doe ik het voor haar. Met vriendelijke groet, ook namens mijn vrouw Hanny Gangel-Vlessing. PvdA-voorzltter Michiel Voorzitter PvdA bezoekt Texel Michiel van Huiten, voorzitter van de landelijke organisatie van de PvdA, brengt in het kader van de verkiezingscampagne vrijdag 17 februari een bezoek aan op Texel. Hij bezoekt verschillende instel lingen en bedrijven en houdt 's avonds in de Schoutenzaal van De Lindeboom een toespraak over het onderwerp bestuur op maat. Het bezoek wordt georga niseerd. door oud-Texelaar Erik van Bruggen. Het programma rond Van Huiten begint 's ochtends al wanneer hij in Den Helder om 9.30 uur op de boot stapt. Op de brug heeft hij een gesprek met TESO-directeur Rob Wortel en kapitein Alfred Schaatsen- berg, die tevens PvdA-fractievoor- zitter is in de Texelse gemeenteraad. Gespreksonderwerp is onder meer de problematiek rond het openbaar aanbesteden van veerdiensten. Ver volgens wordt de PvdA-voorzitter door zijn Texelse partijgenoten wel kom geheten in café De Twaalf Balc- ken in Den Burg, waarna rond 11.15 uur een bezoek wordt gebracht aan OSG De Hogeberg. Van Huiten spreekt er niet alieen met Ieraren en directie over schaalvergroting, het studiehuis en onderwijsbeleid, maar gaat ook in gesprek met leerlingen, 's Middags staan bezoeken aan het verpleeghuis en een gemengd agrarisch bednjf en gesprekken met burgemeester Joke Geldorp en gemeentesecretaris Gert-Jan Jong kind op het programma. Om 19.30 uur begint een openbare bijeen komst in De Lindeboom, die wordt afgesloten met een discussie met de zaal over het plaatselijk bestuur en voorzieningen Bij deze bijeen komst is iedereen welkom. Poweryoga In De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt zaterdag 11 maart van 10.30 tot 13.30 uur een work shop poweryoga gegeven. Docent Leontine Reitsma besteedt daarin aandacht aan ademhaling, filosofie, meditatie en ontspanning, waarbij alle spiergroepen aan bod komen. Deze vorm van yoga vereist eni ge mate van lenigheid en conditie. Deelname kost €20,-, abonnees van het Servicepakket van Corbis Plus betalen €18,-. Aanmelden kan bij de Gezondheidswijzer van Corbis Plus, tel. 0223-650135 en per e-mailadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. I n to niitituiid hei Kjfc otn tv.,*,1 ,v.orm |n hw nlpu"r"'1 V'"/"s1"* 'i" «i ii«.i fiïï* •I l,i IrUi^raSSM' L l.- und «Ur hun favo.icto rlJcuH «K ..|.««u-«.lcn1K op Tcxci hij ooi»' contact op met lew. r!?, vi n:< of hij ,te nieuwe v™, I .Alct 11nh Min Mi.ih L' hntlken voor het can. ,vit. I'.it t»«K. bemint Tev.>. wo«mlw»cn.loi Alex Coflrxv .Ann ren U-uk omioroont om dc boot vol Li IJK'-" werken we gm»g moe Trw vvtl Wel «Jiu tje rlnK, „cm «He meedoet». grw*>on Johan Gangel Nicolaas Beetslaan 2 3743 HM Baarn telefoon: 035-5413951 Het mobieltjesconcert dat de cul turele organisatie Windkracht 7 op 26 maart houdt, heeft landelijk aan dacht getrokken. Bijgaand artikel verscheen gisteren in de Gooi- en Eemlander. Aanmelden voor het mobieltjesconcert kan tot 1 maart via tel. 312696. Vrijdag 10 februari: In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 15.00 uur een voorlich tingsmiddag over de nieuwe zorgver- zekenng, verzorgd door een mede werker van de Rabobank. Huisartsen Robbert van den Bent en Frank Haasdijk houden van 16.00 tot 19.30 uur open huis in hun nieuwe praktijkruimte aan Kikkertstraat 34 in De Cocksdorp. De Jacob Daalderschool in Oosterend houdt van 17.30 tot 20.00 uur de jaarlijkse fancyfair. De hele school is versierd, er staat een rad van avontuur en er worden spelletjes gespeeld. Ook is het 'jungle'-restaurant geopend. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelvoorstel- ling van Anousha N'Zume en Colette Notenboom. Toegang €14,-. Om 20.00 uur begint in herberg Pano rama aan de Schansweg nabij Den Burg een dansweekend van Inter- De Texelse afdeling van de WD houdt een verkiezingsavond in Question Pla za in Den Burg. Speciale gast is minis ter Verdonk van Vreemdelingenzaken. Aanvang 20.30 uur. Cinema Texel vertoont The March of the Penguins (aanvang 19.15 uur), Rumor has it (19.30 uur). Saw II (21.30 uur) en Jarhead (21.45 uur). Zaterdag 11 februari: Peuterspeelgroep 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt van 9.30 tot 12.00 uur een inloopochtend. In de brandweerkazerne aan de Bern- hardlaan wordt van 10.00 tot 16.00 uur een informatiedag over nieuwbouw woningen in De Volmolen gehouden. Om 14.00 uur begint aan de Bies- boschweg in de Dennen de finale van de ATB-competitie van Wielervereni ging Texel. Muziekvereniging DEK uit Den Hoorn wijkt voor de jaarlijkse Winteruitvoe- ring uit naar de Burgemeester de Koninghal in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De dansworkshops van het dans weekend van Interdans Texel worden afgesloten met een bal. Bezoekers en dansers zijn vanaf 20.00 uur welkom in Panorama aan de Schansweg. Het bal wordt begeleid door Ferdiven- dünsje en duurt tot 24.00 uur. Om 21.15 uur begint in Question Plaza in Den Burg een optreden van The John Wright Band. Toegang €12,50. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 14.00 uur), Plop en het Viool- avontuur (14.15 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (16.00 uur). The March of the Penguins (16.15 en 19.15 uur), Rumor has it (19.30 uur), Saw li (21.30 uur) en Jarhead (21.45 uur). Zondag 12 februari: In manege Akenburg nabij Den Burg worden dressuurwedstrijden gehou den. Om 11.00 uur begint in paviljoen Paal 9 bij Den Hoorn een concert van dans- Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 06.35 en 18.44 u. Za. 11 07.40 en 19.56 u. Zo. 12 08.24 en 20.35 u. Ma. 13 09.10 en 21.04 u. Di. 14 09.25 en 21.35 u. Wo. 15 09.44 en 21.54 u. Do. 16 10.00 en 22.35 u. Vr. 17 10.20 en 22.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 12 februari op om 08.08 uur en gaat onder om 17.42 uur, maandag 13 februari volle maan; woensdag 15 februari springtij. orkest Ferdivedünsje. Toegang gratis. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 14.00 uur), Plop en het Viool- avontuur (14.15 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (16.00 uur), The March of the Penguins (16.15 uur). Rumor has it (20.15 uur) en Jarhead (20.30 uur). Maandag 13 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden. De opbrengst is bestemd voor de restau ratie van het Hoornder kerkje. In Cinema Texel begint om 20.00 uur een forumdiscussie over duurzaam heid, georganiseerd door Duurzaam Texel en met medewerking van de politieke partijen. Cinema Texel vertoont Rumor has it (aanvang 20.15 uur). De sneak pre view is deze week op dinsdag. Dinsdag 14 februari: Zandbank Sport Adventures ver- zorgt vandaag (introductie)cursussen nordic walking, powerkiten en blok- arten. Voor meer informatie: tel. 316699, 06-22561045 of e-mail info@actiefoptexel.nl. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt vanaf 20.00 uur jaar vergadering in De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg. Cinema Texel vertoont The March of the Penguins (19.15 uur), een sneak preview (21.15 uur) en in de serie De Volkskrant-filmavonden de Belgisch/ Nederlandse film Guernsey (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Zaterdag 11 februari: In het Ambachtscentrum (Wezenland 1B. Den Burg) worden van 10.00 tot 17.00 uur oude ambachten gedemon- steerd. Om 10.30 en 14.45 uur gaan rondleidingen door de brouwerij en distilleerderij van start. Inlichtingen via tel. 314180. Zondag 12 februari: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Woensdag 15 februari: In het Ambachtscentrum (Wezenland 1B, Den Burg) worden van 10.00 tot 17.00 uur oude ambachten gedemon- steerd. Om 10.30 en 14.45 uur gaan rondleidingen door de brouwerij en distilleerderij van start. Inlichtingen via tel. 314180. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Donderdag 16 februari: In het Ambachtscentrum (Wezenland 1B, Den Burg) worden van 10.00 tot 17.00 uur oude ambachten gedemon- steerd. Om 10.30 en 14.45 uur gaan rondleidingen door de brouwerij en distilleerderij van start. Inlichtingen via tel. 314180. fL Wérk aan de weg In week van 13 februari tot en met 19 februari zijn de volgende straten, en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Marico- weg geen doorgaand verkeer, bedrij ven bereikbaar vanaf de Georgiëweg. De Koog: Ruijslaan tussen Brink en Badweg geen doorgaand verkeer; Zeekraal afgesloten. Texel bij beste buitensportplekken Zuid-Texel hoort volgens de redactie van buitensportblad Op Pad (een uitgave van de ANWB) tot de tien beste buitensportplek ken van Nederland. Een nomina tie die gedeeld wordt met onder andere het Vechtdal en Gaaster- land. Bovenaan de lijst plaatste de redactie Schiermonnikoog. Als basis voor de verkiezing werd de uitgave Mooi Land van de Stichting Natuur en Milieu gebruikt, waarin de honderd mooiste landschappen van Nederland de revue passeren. Daar bij wordt gekeken naar beleving, ecologische waarde, cultuurhisto rie, recreatieve waarde en bijzon derheid. Volgens Op Pad houdt de buitensporter ook van landschap pen met een rijk verleden, vindt hij het plezierig naar vogels te luisteren en gaat hij liever naar een gebied dat iets speciaals heeft. Het belangrijkste criterium daarbij was de variatie aan mogelijke bui tensporten (wandelen, fietsen, ska ten, kanovaren, etc). Om deze reden behaalden bijvoorbeeld de Drent- sche Aa, het Dwingelerveld en de Hoge Veluwe geen plaats in de top tien. De tien gekozen landschap pen zijn: Schiermonnikoog, Zuid- Texel (met daarbij de opmerking ook voor landrotten), de Weerribben, het Vechtdal, Waterland, Schoorlse dui nen. Gaasterland, het Dinkeldal, het Geul- en Gulpdal en het IJsseldal. De landschappen en de details van de verkiezing staan beschreven in het februarinummer van Op Pad. Mantelzorgsalon over autisme In Wijksteunpunt Centrum op Bem- hardplein 76 in Den Helder, wordt dinsdag 21 februari van 13.30 tot 15.30 uur een mantelzorgsalon gehouden over autisme. Linda Rol- lenberg van de GGZ vertelt over deze aandoening, waarna er gele genheid wordt gegeven voor het stellen van vragen. De mantelzorg salon is een initiatief van het Steun punt Mantelzorg en is gratis toe gankelijk. Bezoekers wordt verzocht zich van tevoren aan te melden. Dat kan via tel. 0223-661670 en e-mailadres steunpuntmantelzorgö corbisplus.nl.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2