'Soms de neiging om zonder eten naar bed te gaan Schokkende ervaringen voor Marjolein Woerlee in Bosnië Sp°rt TEXELSE J couRANT (jpemeentesecretaris texel.nl Kannibalisme VRIJDAG 10 FEBRUARI 2006 Voor de zesde keer in zes jaartijd gaat Marjolein Woerlee eind deze maand als vrijwilliger naar Bosnië. Om er hulpgoederen te brengen en met behulp van reiki het leed van zwaar getrau matiseerde vrouwen te verlichten. Nog iedere keer wordt ze er getroffen door de ellende. Zelfs tien jaar na het einde van de burgeroorlog verblijven onder primitieve omstandigheden nog vluchtelingen in kampen. Toch blijft ze optimistisch. 'Ik heb een positieve levensinstelling. Het gaat héél langzaam, maar het gaat wel steeds beter.' In april 2000 reisde de in Den Burg wonende Woerlee voor het eerst j naar Bosnië. Diep onder de indruk van de schokkende beelden op televisie en in kranten voelde ze al jaren de behoefte 'iets' te doen I voor de slachtoffers van de burger oorlog die er in de jaren- negentig woedde. Maar als moeder van twee kleine kinderen was ze huiverig zich 'zomaar' in het avontuur te storten. Dankzij het samenwerkingsverband tussen de hulporganisatie Stichting Motherhood uit Andijk en haar eigen vakorganisatie Reiki World Wide kreeg ze toch haar kans. 'De coördi natie ter plekke is er in handen van een ex-vluchteling, die in Nederland heeft gewoond en later is terugge gaan. Hij beheert er een huis, met kantoor en slaapkamers, waar de vrijwilligers verblijven. En hij maakt een werkschema, zodat je weet waar je aan toe bent. Samen met plaatselijke hulpverleners bezoek je I er opvangkampen en weeshuizen. I Op die manier wordt toch in een I bepaalde mate voor je gezorgd. Daardoor durfde ik het wel aan.' Joegoslavië De Stichting Motherhood is ont staan in 1991vlak nadat een eerste hulpgoederentransport naar Koerdi- stan was gestuurd. Al snel volgden acties voor slachtoffers in Joego slavië, Irak, Tsjernobiel, Tsjetsjenië, Afghanistan en andere landen en gebieden die worden geteisterd door oorlogen of natuurrampen. De hulp van Motherhood richt zich vooral op moeders en hun kinde ren en wordt op een bijzondere manier georganiseerd. De stichting werkt nauw samen met plaatselijke hulpverleners en is sterk 'vraag gericht'. Woerlee: 'We zitten niet op een kantoor te bedenken of ze ergens hulp nodig hebben. Als er een vraag naar bepaalde artikelen I binnenkomt, ondernemen we direct actie en doen een oproep om dozen te vullen. Met alléén de spullen I die nodig zijn. We vragen daarbij I 25 euro per pakket als bijdrage in de verzendkosten. Daar komt nog wel eens commentaar op. Mensen vinden het soms overdreven dat we goederen én geld vragen. Maar dat werkt nu eenmaal snel en effectief. Het voorkomt dat je een voorraad hulpgoederen hebt en niet het geld om ze te versturen. Trouwens: als je een brief verstuurt, doe je er ook een postzegel op. Als ik dat uitleg, snappen de meesten het wel. Maar ik moet zeggen: als een Texelaar alleen met een doos met artikelen komt, met de uitleg dat hij die 25 euro verzendkosten écht niet kan betalen, dan weiger ik die natuurlijk niet. Want een ander geeft alleen geld. En zo kun je zulke giften com bineren.' Overheadkosten Motherhood gaat er prat op dat op die manier 'elke euro op z'n plek komt'. 'Andere organisaties krijgen wel eens kritiek op de hoge over headkosten. Die zijn bij ons niet meer dan drie procent. Maar we hebben dan ook geen duur kan toor, geen dure opslag en geen dure auto's. De mensen die wor den uitgezonden, krijgen eerst een trainingsweekend om de cultuur te leren kennen. Maar die betalen ze zelf. En dat geldt ook voor de reis- en verblijfskosten. Bij iedere actie worden locale depots bij vrijwilligers ingericht. Van daaruit gaat het naar een centraal depot. Op Texel zijn Marjolein Woerlee: 'Ik heb geleerd dat je het gezellig mag hebben. Niemand heeft er iets aan als je jezelf alles ontzegt. Je moet meeleven, niet meelijden.' Foto Joop Bommen delijks een week lang hun werk. Zij richten zich vooral op vróuwen die als gevolg van zware trauma's ook lichamelijke klachten hebben, zoals hoofdpijn en zere gewrichten. De behandelwijze, waarbij de the rapeute haar handen op de patiënt legt en 'de energie laat stromen', wekt wel eens wat scepsis, maar is volgens Woerlee erg doeltreffend. 'Zulke vrouwen hebben de vreselijk ste dingen meegemaakt. Ze hebben man en kinderen verloren of zijn ver kracht en hebben nog steeds allerlei angsten en nachtmerries. Bij de eer ste behandeling liggen ze als een plank voor je op tafel. Het is al heel wat dat je aan ze mag komen. Maar je ziet dat ze zich daarna onder je handen aan je overgeven. Som migen vallen in slaap. Of ze sturen de volgende keer hun kinderen om een behandeling te ondergaan. Dat is het grootste compliment dat je als therapeut kunt krijgen. Praten doen we eigenlijk niet. De meeste mensen kunnen we niet verstaan, maar we hoeven hun trauma's ook niet te horen. Je hoort ze soms toch en daar word je heel stil en klein van. Maar het is beter te doen wat je doen moet.' Ook bij de Nederlandse oorlogsve teranen zijn Woerlee en haar colle ga's inmiddels gewaardeerde hulp verleners. 'Dat zijn allemaal stoere mannen, die ons eerst vage ener giemutsen vonden en ons associ eerden met geitenwollen sokken en pompoensoep. Tot ze zagen wat we voor de slachtoffers kunnen beteke nen. Ik heb ze wel gevraagd: heb je we erg blij met de hulp van Slegten- horst, die iedere keer weer belan geloos voor het transport zorgt. En als de Texelse Courant onze oproepjes niet zou plaatsen, zouden we ons werk ook niet goed kunnen doen' Dat de hulpgoederen op de juiste bestemming komen, wordt gecontroleerd door de meereizende vrijwilligers. De gevers kunnen dat zien op de website van Motherhood (www.motherhood.nl), waarop van ieder transport uitgebreid verslag wordt gedaan. Belangrijk is volgens Woerlee ook dat Motherhood veel verder gaat dan alleen noodhulp bieden. 'Het kamp in Tuzla waar wij ons werk doen, is ooit opgezet door de inter nationale hulporganisaties, die daar na weer vertrokken zijn. Wij blijven terugkomen. Dat is erg belangrijk. Aanvankelijk bestond er nogal wat argwaan over onze aanwezigheid. Totdat de bevolking duidelijk werd dat we alles zelf betalen en steeds terugkomen. Daardoor hebben we daar nu iets opgebouwd.' Acties Naast de goederentransporten coördineert Motherhood ook struc turele hulp. waarbij oud-soldaten, creatief-therapeuten, sporters en reiki-therapeuten zijn betrokken. Zij zijn bij toerbeurt één week lang in Tuzla, waar ze hun werk doen vanuit het huis van de stichting. Hun doel is om de oorlogsslachtoffers ook op een andere manier dan alleen mate rieel bij te staan. Woerlee is één van de therapeuten die door Reiki World Wide worden uitgezonden. Bij haar eerste bezoek deed ze de toezeg ging - als het even kon - in totaal vijf keer te gaan, om zo de continuïteit te garanderen. In totaal doen drie of vier reiki-therapeuten er maan de wind wel eens gezien? Natuurlijk niet, niemand kan de wind zien. Maar je kunt hem wel voelen en ervaren. Dat geldt ook voor onze behandelingswijze.' Woerlee is blij dat ook steeds meer medewerkers uit de reguliere medische sector in Tuzla van het nut van reiki door drongen raken. 'Artsen en verpleeg kundigen beginnen zich er ook in te verdiepen. Ze geven het aan elkaar door. Het is nu al zover dat we naar sommige plekken niet eens meer toe hoeven. Daar kunnen de men sen zichzelf helpen. Dat biedt ons de mogelijkheid ons werkgebied wat uit te breiden en ook de omge ving rond Tuzla te bezoeken.' Srebrenica Woerlee belandde voor haar behan delingen op bijzondere locaties, die haar leven voor altijd veranderden. 'Ik ben met veteranen naar Srebre nica en Vukovar geweest. Daar heb ben enorme slachtingen plaatsge vonden, waarbij duizenden mensen z'jn omgekomen. Overal staan nog kapot geschoten huizen. In Tuzla is op initiatief van hulporganisaties een vredespark aangelegd, als herinne ring aan wat is gebeurd. Daarnaast is een begraafplaats, met tientallen kinderen die zijn omgekomen bij een bombardement op de markt. Dat is heel bizar. Je snapt niet waar je terecht bent gekomen. Ik heb enorm de behoefte om te begrijpen hoe het komt dat mensen die in vriendschap hebben geleefd elkaar dit aandeden, hoe het zo heeft kun nen escaleren. Ik kijk de laatste tijd naar films, zoals Warriors, en heb heel veel met mensen in Bosnië gesproken, maar het blijft moeilijk.' Dat tien jaar na de oorlog nog steeds duizenden mensen in kam pen wonen, is schrijnend, vindt Woerlee. 'Ze worden een beetje ver borgen gehouden, het mag eigen lijk niet worden gezegd, maar de ellende is nog steeds groot. Ik heb vrouwen ontmoet die na al die jaren nog niet naar huis kunnen. Omdat het er niet meer staat. Of omdat er iemand anders woont. De buurman die aan de slachtingen heeft mee gedaan, bijvoorbeeld.' Beperking Frustrerend vindt ze soms de beper king van haar eigen mogelijkheden. Eens belandde ze in een bejaarden tehuis waar geesteszieken en termi nale patiënten ('een skelet met een luier') op één kamer lagen, bede lend om een beetje aandacht. 'Als ik naar het bed van de één liep, begon de ander te gillen. Ik wist niet wat ik moest en kon ze ook niet verstaan. Waarom weet ik niet, maar ik ben toen gaan zingen. Zomaar, ik wist niet dat ik het kon, maar het werkte kalmerend.' In kampen maakte ze mee dat vrou wen erom vochten bij haar op de behandeltafel te mogen. 'Soms ben je nog niet klaar wanneer je alweer weg moet. Je laat vrouwen diep teleurgesteld achter en dat geeft een heel naar gevoel. Daar moet je mee leren omgaan. Je realiseren dat je gedaan hebt wat je kon en dat je ook veel mooie dingen hebt kun nen doen. Je moet ook accepteren dat je niet iedereen kunt bereiken. Je bent afhankelijk van plaatselijke mensen en als zij niet willen dat je ergens komt. omdat ze hun ellende niet willen laten zien, dan houdt het op. Heel vervelend is het soms om drie of vier dagen aan de grens te staan met je transport, omdat ze de regels net een beetje anders hebben gemaakt, zodat je papie ren met in orde zijn. Je moet dan proberen niet boos te worden. En vooral niet de houding uit te stralen dat ze dankbaar moeten zijn omdat je ze komt helpen. Ik heb ervaren dat je ook heel veel terugkrijgt. Dat mensen die in diepe armoede leven je een maaltijd aanbieden of koffie met iets lekkers. Daardoor werkt het vaak net andersom. Je voelt je dankbaar dat je iets mag doen.' Een 'dubbel gevoel' had Woerlee bij het restaurantje in Tuzla waar hulpverleners bij elkaar kwamen om gezellig te eten. 'Ik realiseerde me: jij kunt dat wel en zij niet. Als je dan net uit de ellende van een kamp kwam, had je de neiging om zonder eten naar bed te gaan. Maar ik heb geleerd dat het mag, het zelf gezel lig hebben. Niemand heeft er iets aan als je jezelf alles ontzegt. Je moet meeleven, niet meelijden.' Veranderen In de afgelopen jaren heeft ze veel zien veranderen, al lijkt het soms mooier dan het is. 'In Tuzla zijn een paar dure winkels open gegaan. Maar die zijn alleen voor een kleine groep die het kan betalen. En er zijn ook veel dure huizen bij gekomen. Veelal gebouwd door dezelfde men sen en voor veel geld verhuurd.' Toch blijft Woerlee optimistisch. 'Ik heb een positieve levensinstelling. Het gaat heel langzaam, maar het gaat wel steeds beter.' Dat geldt ook voor de kans dat de verschillende bevolkingsgroepen er ooit weer in vrede naast elkaar kunnen wonen. 'Er is heel veel kapot gemaakt. Maar je kunt elke keer weer kiezen. Al is er maar één die zich voorneemt nooit meer oorlog te voeren, dan is dat al winst.' Wél baart het haar zorgen dat het steeds moeilijker wordt steun te krijgen voor de hulpacties. Samen met Christien Groen, Corrie Haar- sma en andere Texelse vrijwilligers doet Woerlee haar uiterste best de nieuwste actie van Motherhood vorm te geven en genoeg geld in te zamelen om het transport te kun nen betalen. 'Maar het wordt steeds lastiger om Bosnië te verkopen, om het zo maar te noemen. Mensen zijn veel meer bezig met de tsunami, de aardbeving in Pakistan of een nieuwe ramp. Maar dit is ook nog steeds aan de orde. We mogen die mensen nu niet laten zitten.' Joop Rommets Onlangs klonk er dreigende taal uit het Provinciehuis. In zijn nieuwjaar- speech gaf de Commissaris van de Koningin te kennen dat kleinere I gemeenten moeten worden opge doekt. Texel viel wat hem betreft I in die categorie. Om levensvatbaar te zijn ziet de Commissaris van de Koningin graag gemeenten met 30.000 tot 60.000 inwoners. Texel, met 14.000 inwoners, komt daar dus zelfs niet in de buurt. De burgemeester reageerde ade quaat. Via een journalist van RTV Noord Holland liet zij weten niets te voelen voor dit provinciale plan. Ten I eerste omdat de Texelaar bijzonder is en daarom dubbel telt. Reken de 1 duizenden toeristen mee die het eiland jaarlijks bezoeken (desnoods half) mee en Texel breekt zelfs door de bovengrens. Ten tweede, liet zij weten, zijn er ook J nog andere provincies. Mocht het voor Noord-Holland onoverkomelijk zijn dat Texel slechts 14.000 zielen telt, dan kunnen we ons nog altijd bij Friesland melden. Desnoods vormen we een gemeente met de Friese Waddeneilanden. Mocht, ten derde, dit geen optie zijn, dan roe pen we de republiek uit. Hiermee verwoordde de burgemeester exact de diepe overtuiging van de Texe laars, wanneer als eilandbewoners hun autonomie in het geding is. De mediahype die op deze woorden volgde zal u ongetwijfeld niet ont gaan zijn. Het mooie gevolg daar van was dat de Commissaris van de Koningin zich haastte aan te geven dat Texel inderdaad bijzonder is en dus een uitzonderingspositie heeft. Eind goed, al goed? Ik vrees van niet. De dreigende taal van de Commis saris van de Koningin staat niet op zichzelf. In meerdere provinciehuizen werd tegelijkertijd dezelfde boodschap verkondigd en dat is geen toeval. Al enige jaren volgt de minister van Binnenlandse Zaken met zorg de prestaties van de Nederlandse gemeenten. Daarbij valt op dat het voor de kleinere gemeenten, met hun relatief kleine ambtelijke orga nisaties, steeds moeilijker wordt aan alle vereisten te voldoen. De niet aflatende stroom juridische ver plichtingen en procedurele voor waarden die vanuit het rijk op de gemeenten neerdaalt, vergt steeds meer specialistische kennis die in kleinere organisaties simpelweg niet voorhanden is. De rechtmatigheidseisen, de digita- liseringdwang, de archiefwetgeving, et cetera, dwingen gemeenten tot steeds grotere investeringen in hun bedrijfsvoering. De financiële positie van de meeste gemeenten laat deze extra investering echter nauwelijks toe. Voor veel politici, zeker in ver kiezingstijd, is dit ook geen popu laire optie. Zo'n extra investering levert de kiezer geen direct zicht baar voordeel op en gaat ten koste van zaken die wél stemmen trekken, zoals subsidies, woningbouwpro gramma's, etc. En het is kiezen of delen. Om deze te kunnen bekos tigen, zoekt men bezuinigingen op het ambtelijke apparaat. Onbedoeld komt daarmee de dreiging van een opgelegde gemeentelijke herinde ling dichterbij. Als algemeen directeur van de amb telijke organisatie voel ik de plicht dit te voorkomen. Om het spook beeld van gemeentelijk kanniba lisme (opgeslokt worden door een grotere gemeente) te keren, wordt steeds intensiever samengewerkt met andere gemeenten, juist op die specialistische terreinen. Hier geldt helaas: de kost gaat voor de baat uit. Willen we kwaliteit leveren, zowel aan het rijk als aan de burger, dan is het principe van ambtelijk kan nibalisme evenmin aantrekkelijk: de ene functie tegen de andere weg te moeten strepen. Vandaar mijn oproep aan uw poli tici: Is de autonomie van de gemeente Texel u lief? Maakt u sterk voor een gedegen ambtelijk apparaat! Gert-Jan Jongkind. gemeentesecretaris@texelnl Rondewinst voor klaverjassers duo Caspers Fenny en Rob Caspers verste vigden hun leidende positie door ook de zestiende speelronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg te winnen. Zij leiden ook in de strijd om de tweede periode. Caspers en Caspers brengen de directe concurrenten zo ongeveer tot wanhoop. Terwijl de subtoppers allemaal af en toe steken laten val len, daveren zij gewoon door. De vraag is eigenlijk al niet meer of ze kampioen worden, maar hoe groot de voorsprong uiteindelijk zal zijn Dinsdag speelden zij drie modale spelletjes, maar één uitschieter van bijna 2600 punten was ruim vol doende om de andere toppers op afstand te houden. In totaal behaal den zij 7227 punten en wisten zo hun voorsprong op de nummer twee uit te breiden tot ruim 3600 punten. Dat gat wordt, met bijna tweederde van de competitie achter de rug, wel erg groot. Marja en Martien Bakelaar spelen dit seizoen wisselvallig. Dinsdag vielen de kaarten ouderwets goed en dat leverde een tweede plaats op met 7028 punten. Winst in het klassement zat er niet in, zij blijven veertiende. Chris Schraag en Rosa Harbers hadden tot voor enige tijd de zo nodige regelmaat wel te pak ken, maar moesten de afgelopen twee weken flink door het stof. Er volgde een goed herstel, dins dag werd met een score van 6902 punten een aanzienlijk deel van de Jaarvergadering Gouden Boltje Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt dinsdag 14 februari vanaf 20.00 uur jaarvergadering in De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg. Op de agenda staat het afscheid van de contro leurs Dijker en Swaerts en het vast stellen van de goede doelen te wel ker bate de najaarswandeltochten worden gehouden. schade hersteld en komt de top tien weer in zicht. Zij stijgen van de dertiende naar de elfde plaats in het klassement. Gerda en Freek Veeger spelen een uitstekende tweede periode. Na twee flinke uitschieters spelen zij de laatste veertien dagen bovengemid delde scores. Deze keer kwamen er 6736 punten op het bord. Hierdoor staan zij weer in de top drie. John Vlaming en Eric Jan Geus bleven op hun stijgende lijn, al viel de score iets minder spectaculair uit dan vorige week. Met 6694 punten werden zij vijfde.. Zij blijven zesde in het algemeen klassement. Het rondegemiddelde was met 6357 punten aanzienlijk lager dan de afgelopen weken. Ook het aantal marsen viel met 29 flink lager uit dan vorige week. Fenny en Rob Caspers leiden in het algemeen klassement. Cees Vinke en Carlo Bos blijven het goed doen en hebben inmiddels weer beslag gelegd op de tweede plaats. Gerda en Freek Veeger staan derde. De verschillen tussen de nummers twee en zes zijn nog klein, hier kunnen de klasseringen nog flink verschuiven. Voor de tweede periode zijn nog vier spellen te spelen. Fenny en Rob Caspers gaan met Gerda en Freek Veeger uitmaken wie deze titel gaat pakken. De achterstand van Willem Koomen en Bart Weijdt op de derde en Cees Vinke en Carlo Bos op de vierde plaats is voor hen al te groot om nog een gooi naar de periodeti- tel te kunnen doen. Zware wedstrijd dames Tevoko Het eerste damesteam van Tevoko wacht zaterdag opnieuw een zware wedstrijd. De Texelse volleybalsters moeten naar Soest, waar het sterke StamSovoco de tegenstander is. Op Texel was deze ploeg, die vierde op de ranglijst staat, nog met 1-3 te sterk voor Tevoko. Vorig jaar won nen de Texelaars onverwacht de bekerfinale door als promovendus te winnen van dit ervaren team uit de derde divisie (nu regiodivisie). Wellicht kunnen de vrouwen van coach André van der Vliet nog maals voor een verrassing zorgen. Een extra motivatie is wellicht dat StamSovoco in 2006 nog geen wedstrijd heeft kunnen winnen Finale ATB-cross wordt spannend De ATB-wielrenners rijden zater dag de laatste wedstrijd in de crosscompetitie van Wielerver eniging Texel. Zoals gewoonlijk wordt deze gehouden op het bestaande wielerparcours, maar brengt de organisatie opvallende wijzigingen in het traject aan. De start is aan de Biesboschweg in de Dennen. De jeugd gaat om 14.00 uur op weg. Rond 14.20 uur begint de wedstrijd voor senio ren, die zijn opgesplitst in twee poules. Omdat er in geen van de catego rieën een renner is die al een beslis sende voorsprong heeft genomen, verwacht de organisatie spannende wedstrijden. Dat is vooral het geval bij de jeugd, waar Rick Konijn en Sverre Eschweiler precies evenveel punten hebben. In poule B heeft Simon Prins de leiding, maar liggen Werner Kuip en Harry Kingma op Recreatievoetbal weer van start Ook voor de voetballers uit de Texelse recreatiecompetitie zit de winterstop er weer op. Wanneer de velden het toelaten, wordt tot en met 30 april iedere week een ron de gespeeld. Competitieleider Piet Bolier heeft daarnaast enkele vrije weekenden ingeroosterd, waarin eventueel ook wedstrijden kunnen worden ingehaald. In het paas weekeinde wordt niet gevoetbald. Mogelijk wordt de competitie in mei afgesloten met een toernooi. Halverwege de competitie staat Texe!'94 bovenaan met 21 punten uit 8 wedstrijden. De ploeg onder vindt tot nog toe alleen concurrentie van De Koog. dat in 9 wedstrijden 20 punten bij elkaar speelde. Texel se Boys (4 punten uit 9 wedstrijden) en Oosterend (3 uit 8) completeren de ranglijst. Zondag staan de wed strijden Oosterend-Texelse Boys en Texel'94-De Koog op het program ma. Beide beginnen om 10.30 uur. de loer om elk foutje af te straffen. Het minste spannend is de strijd in de A-poule, waar Jordy Vinke een flink gat heeft geslagen met de concurrentie, die wordt aangevoerd door de jonge Ruben van Vliet. De tussenstand is inmiddels opge schoond, wat wil zeggen dat het slechtste resultaat van elke deelne mer is komen te vervallen. De prijsuitreiking wordt gehouden tijdens de feestavond op zaterdag 4 maart. Tussenstanden: A-poule - 1.Jordy Vinke, 75; 2.Ruben van Vliet, 67; 3.Thomas Boom. 60; 4.Ferry van der Vis. 48: 5 Menno Goënga. 33. B-poule - 1 .Slmon Prins, 60, 2.Wemer Kuip, 57; 3.Harry Kingma, 56; 4.Arie de Ridder, 44; 5.Arno Kuip, 43. Jeugd - 1 Rick Konijn, 71; 2.Sverre Eschweiler, 71; 3,Manëlle Blauw, 60; 4.Youp Wehnes, 51; 5 Katja van Dooyeweerd, 39 Frans Bik beste librespeler Bij de Texelse kampioenschappen biljarten in dorpshuis De Hof in De Koog zijn gisteren de beslissingen gevallen voor het librespel. Frans Bik deklasseerde in de eerste klas se al zijn tegenstanders. Hij won alle vier de door hem te spelen partijen en eindigde met een gemiddelde van ruim 8,50. Met series van 67 en 51 kwamen zijn tegenstanders er amper aan te pas. In de tweede klasse eindigde John Sessink met een gemiddelde van ruim 3 onge slagen bovenaan. In drie van zijn partijen kwam hij na een grote ach terstand ijzersterk terug en won alsnog. In de eerste klasse werden Nico Tessel en Wim Vendel tweede en derde, in de tweede klasse wer den de tweede en derde plaats opgeëist door Henk de Ruyter en Dirk Leegwater. In de zesde klasse (waarin voornamelijk dames speel den) vestigden twee spelers een record door maar liefst 61 beurten nodig te hebben om hun partij uit te spelen. Gistermiddag en -avond werd de finales gespeeld in de klassen 55+ en libre-vrij. Zaterdagmorgen vol gen hiervan de finalepartijen, met als publiekstrekker de strijd om de Randstad Eilandcompetitie De volleyballers die in de Rand stad Eilandcompetitie uitkomen, spelen ook dit jaar een afvaltoer- nooi. Daarvoor worden twee speel avonden gereserveerd. De eerste ronde is op dinsdag 7 maart. Ook nieuwe en voor de gelegenheid samengestelde teams kunnen mee doen. Opgave is mogelijk tot 21 februari, bij voorkeur per e-maïl (eilandcompetitie@tevoko.nl) of eventueel telefonisch (tel. 310565). Teams uit de competitie die niet rea geren, spelen automatisch mee. Programma dinsdag 14 februari: Veld A: 18.30 Koetshuis-Prinsen Randstad 19.15 Kobeko-Randstad TESO 20.00 CVI-TESO Paal 28/De Krim 20.45 Tevoko-Paal 28 Bremakker 2 21.30 Bremakker 2-Autocentr, Cocky 22.15 De Kuip-Cocky Autocentrale Veld B: 18.30 Maarco B.-NIOZ 1 Zeilmakenj 19.15 Smash P.K.-Zeilmakerij NIOZ 1 20.00 Oostra-Bremakker 1 Smash P.K, 20.45 De Wit-Albert Heijn Oostra 21.30 L&R-Wessels Ontwerpt! NIOZ 2 22.15 NIOZ 2-Beverdam Wessels Veld C: 18.30 Smash'68-NBC Jozefschool 19.15 lepe de Boer-Jozefschool Smash 20.00 Timmer-Durper Drup I. de Boer 20.45 Klif 23-Beverdam 2 Durper Drup 21 30 Sportshop-Bar Sportief Klif 23 22.15 Smash Nokanto-B&B Sportshop Wedstrijdleiding: Slagerij lepe de Boer en Kees (tel. 310221). Uitslagen 7 februari: Paracentrum Texel-Foto De Waal 0-3; Schouwstra Transport-Salon Martine/De Oorzaak 3-0: Randstad-CVI 1-2; Kobeko- Het Koetshuis 1-2; TESO-Tatenhove 1 0-3; NIOZ 3-lnterieurt>ouw Texel 1-2; Rabobank- Wessels Ontwerpt! 0-3; Albert Heijn-Lange- veld de Rooij 3-0; Slagerij Beverdam-De Wit Installatietechniek 1-2; De Pilaar-OSG 0-3; Bouwcenter Rab-Ecotiem 3-0; Durper Drup-Smash'68 3-0; De Krim-Jozefschool 2-1NBC Eelman Partners-Slagenj lepe de Boer 0-3; Bar Sportief-Timmers Bakken] 1-2; Sportshop Texel-Klif 23 2-1 Cor Hoogenboom-bokaal, tussen de winnaars van klassen. Zowel Frans Bik als John Sessink heeft laten weten deze bokaal graag te willen winnen. Zondag wordt het toernooi afgesloten met de finales driebanden.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7