0 'Leefbaarheid in geding door Texelaartje Arthur Onenigheid tussen CDA en TB F amilieberichten TEXELSE j COURANT Verhuisd Verhuisd (Makreel (Lekkerbekte Haring Schoiietjp Nu laat Ik je los, zoveel losser dan ik wil. Ik zie je langzaam gaan, mijn God, wat wordt het stil. Stiller dan de nacht die door de ramen kruipt. Killer dan de ochtenddauw die zacht de tuin in sluipt. Leger dan een lege doos. Donker zonder zon. Ik heb je laten gaan omdat ik niet anders kon. Mleke van Hooft Met intens verdriet geven wij kennis van het overlijden van onze steun en toeverlaat 27-4-1948 20-2-2006 Lieve Douwe, Deze strijd heb je niet kunnen winnen. We zijn trots op je, je was een fantastische man en vriend. Zorgen was je leven, voor iedereen stond je klaar. Dank je voor alles wat je hebt gegeven en voor hetgeen we betekenden voor elkaar. Wat zullen we je missen. Voor altijd in ons hart. Gerda Natasja en Bart Dave, Jordy Patricia en Simon Dirk t en Marja Dros Douwe Arie, Jan Willem Wilhelminalaan 77,1791 AM Den Burg. Douwe is thuis. Vrijdag 24 februari is er van 13.00 tot 13.45 uur gelegenheid tot condoleren in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aansluitend nemen we om 14.00 uur afscheid van Douwe, waarna we hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats in het familiegraf op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Na afloop kunt u ons ontmoeten in Restaurant Texelhoeve, Kogerstraat 26. Geen bezoek aan huis. Als u geen persoonlijk bericht heeft ontvangen kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Douwe Dank voor alles: hoe je was in dit leven in je ziekte in je dood. Dank zeggen wij in onze tranen zelfs voor deze laatste dagen want het was uniek om nooit te vergeten: jij in je bed, wij om je heen. Natasja en Bart Nooit meer samen naar het houten schip. Nooit meer samen naar het strand. Nooit meer samen spelen. Nooit meer samen zijn. Veel liefs, Dave en Jordy Hij was er altijd voor iedereen met raad en daad nog zoveel te doen zoveel te geven nog niet klaar in dit leven... Patricia en Simon Een bovenste beste. Douwe Bedankt voor de vriendschap. Gerrit en Riet Jan en Tilly Leen en Margriet Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van Douwe Dros Levensgezel van onze zus en schoonzus Gerda. Arie en Greet Jonker Met diepe droefheid vernamen wij dat ons trouwe wielerlid Douwe Dros zijn laatste zware etappe heeft volbracht. Douwe heeft zich jarenlang met grote toewijding ingezet voor de jeugdafdeling en was voor ieder het toonbeeld van karakter. Wij wensen Gerda en de familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Wielervereniging Texel Spreid je vleugels en laat Je meevoeren door de wind op je laatste reis Zo sterk en geen kracht meer zo'n wil en geen macht meer. Na vele mooie jaren nemen wij nu afscheid van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Nel de Graaf-van Swinderen <r Texel, 18 december 1937 t Hoorn, 18 februari 2006 Chiel de Graaf Nico en Anja Rob, Leon Michel en Mariëtte Monica, Sander Nancy en Ron Abel, Annabel Neuvel 29 1693 BN Wervershoof Nel is thuis, waar u welkom bent om afscheid van haar te nemen op maandag en dinsdag van 15.00 tot 17.00 uur. We zullen voor haar bidden tijdens de avond wake op dinsdag 21 februari om 19.30 uur in de H. Werenfriduskerk te Wervershoof, waar na afloop gelegenheid is tot afscheid nemen en condoleren. De uitvaartdienst zal plaatsvin den op woensdag 22 februari om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we haar zullen begeleiden naar haar laastse rustplaats op de r.-k. begraafplaats te Wervershoof. Je laatste reis was niet de gemakkelijkste, we gunnen je nu alle rust. Onze jongste zus, schoonzus en tante, Nel de Graaf-van Swinderen is op 18 februari overleden. Chiel, bedankt voor alles wat je voor haar hebt gedaan. We wensen jou, de kinderen en kleinkinderen alle sterkte toe. Amsterdam: Siem Zwaag: An en Ton Schagen: Guurtje en Evert Texel: Catrien en Guus Neven en nichten Een moeder sterft altijd te vroeg, al wordt zij nog zo oud. Je bidt dat God haar sparen zal, omdat je van haar houdt. Maar als de dagen knellen gaan, zij ziek wordt, moe en oud, bid je dat God haar halen zal, omdat je van haar houdt. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, is na een langzaam verval van krachten van ons heengegaan onze lieve, zorgzame moeder en oma Anna Johanna Witte-Bakker weduwe van Jacobus Witte a Texel, 15 november 1922 Beverwijk: Neerpelt (B): Alkmaar: Heerhugowaard: Oudkarspel: Schagen: Wieringerwerf: Alkmaar: Oudkarspel: Broek op Langedijk: t Warmenhuizen, 17 februari 2006 Co en Margriet Rita en Eléonore Kees en Marianne Rob, Cindy, Bert Theo en Annet llja Tanja en Philip Natasja en Robin Ricky Agnes en Ben René Anneriet en Henk Mark Gea en Ep Nico Martien en Arianne Danny, llona, Roy Leny Correspondentie-adres: Burensloot 9 1721 HG Broek op Langedijk Moeder is bij Leny. De avondwake wordt gehouden op dinsdag 21 februari om 19.30 uur in de parochiekerk van St. Jan de Doper te Noord- Scharwoude, waarna er gelegenheid is tot condoleren en afscheid nemen. De gezongen Euchanstieviering is op woensdag 22 februan om 11.00 uur in bovengenoemde kerk. Daarna begeleiden wij moeder naar haar laatste rustplaats bij vader. Op 17 februari hebben wij afscheid genomen van onze moeder, schoonmoeder en oma Hilly Hacquebord Ze was heel graag op ons mooie eiland Texel en voelde zich hier erg thuis. Anna-Marie, Piet Reiding-Hacquebord Marlou, Juren Nadieh DINSDAG 21 FEBRUARI 2006 Dankbaar voor het vele goede dat hij ons tijdens zijn arbeid- en zorgzame leven met liefde heeft gegeven, is van ons heengegaan onze lieve vader en opa Gerard van der Star weduwnaar van Tine Kalis op de leeftijd van 81 jaar. Ed en Iraci Jhenifan, Gerard Jan Dennis, Mandy Marja Kees en Uang Henk en Irene Pauline, Ilse, Geert-Jan Texel, 20 februari 2006 Bungalowpark „Slufteroord" Zanddijk 334 1795 KL De Cocksdorp. Gelegenheid tot condoleren van 13.00 tot 13.45 uur voorafgaand aan de dienst in de Zeemans- kerk en na de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uit vaartdienst zal worden gehouden op vrijdag 24 februari om 14.00 uur in de Zeemanskerk, Trompstraat 60 te Oudeschild. Aansluitend zul len wij vader naar zijn laatste rustplaats op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuidhaffel begeleiden. Heden is rustig van ons heengegaan, onze broer, zwager en oom Gerard van der Star Fam. Zegers Fam. Kikkert Fam. v.d. Star Neven en nichten Omdat wij zulke ontzettend leuke kinderen zijn/ kouden onze ouders ket al 25 jaar met elkaar uit. ;Aafje Dijkman en Kees öeense vieren op 27 februari 2006 kun zilveren bruiloft! Om dit te vieren geven zij op zaterdag 25 februari, van 16.00 tot 18.00 uur, een receptie in „De .Lindeboom" LA bent van karte welkom! Roos en Okristine Geense Ongang Lindeboom: Sckoutenkuys. Voor cadeautips en overige vragen, bel. 06-49915579 of 06-15437680. Hoera, Oscar heeft een broertje! Geboren op 19 februari 2006 Nikdine Platte René Jager Klif 34 1797 AL Den Hoorn Tel. (0222) 3216 45 Voor bezoek graag even bellen. "Xexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden 70/80's party!! Natuurlijk in QuestionPlazaü Weggelopen za. 18/2: lichtbruin konijn. Ardine van Wijk, Hoefslag 24, tel. 322225. Texels Belang wenst geen lege schatkist. www.texelsbelang.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel 321815/321266. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. Texelse kaas van We- zenspyk. 70/80's party!! Natuurlijk in QuestionPlazaü CDA Texel wil met méér mensen in de gemeente raad voor minder regels. Uw feestje wordt een succes bij Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. De nieuwe PKB Waddenzee doet afbreuk aan de sociale structuren en de culturele iden titeit van het Waddengebied. Dat stelt Texels Belang in een lijvig bezwaar aan het rijk. Door het beperken en verbieden van kleinschalige activiteiten ver liest het Waddengebied zijn aantrekkelijkheid en komt de leefbaarheid volgens de kies vereniging in het geding. De zienswijze van Texels Belang richt zich in grote lijnen op de zogeheten Verklaring van Stade die in 1997 tijdens de achtste internationale Waddenconferen tie door Nederland, Duitsland en Denemarken werd getekend. Vol gens die verklaring mag natuur bescherming op de lange termijn niet leiden tot achteruitgang van de sociaal-economische omstan digheden in het Waddengebied. 'De conceptplannen voor de nieuwe PKB doen afbreuk aan die verklaring', aldus TB-fractie- voorzitter Piet Standaart. De partij vindt het jammer dat de nieuwe PKB garnalenvisserij op de tocht stelt, de burgerlucht vaart beperkt, het snelvaarge- bied bij Oudeschild in het geding brengt, jetskiën en waterskiën op de Waddenzee verbiedt en een eventuele verplaatsing van de veerhaven in Den Helder bijna onmogelijk maakt. De beperkin gen op de lucht- en scheepvaart tasten volgens Texels Belang de 'economische activiteiten' toerisme en recreatie aan. Een beperking van de garnalenvisserij betekent een achteruitgang van de economische activiteit visse rij. Het getal van maximaal 4400 ligplaatsen voor schepen langs de Waddenkust is eveneens een doorn in het oog. Volgens Stan daart kunnen er beter voldoende ligplaatsen worden gecreëerd om te voorkomen dat plezierschepen op het wad overnachten. 'Want dat heeft een meer verstorend effect.' Standaart verbaast zich over de argumenten op basis waarvan reclamesleepvluchten en het vliegen met ultralight vliegtuigen wordt verboden. 'Dat is gebeurd op basis van rapporten over de effecten van vliegverkeer op Schiphol, Maastricht en Lelystad. Het is onbegrijpelijk dat die voor Texel zijn gebruikt. Het verbod op ultralights en reclamesleepvluch ten is volgens Standaart ook in strijd met het 'kleinschalig histo risch medegebruik' dat tijdens de negende internationale Wadden conferentie in Esbjerg officieel werd erkend. Standaart vindt het jammer dat het rijk de Eilander Raad (het samenwerkingsver band van de gemeenteraden van de vijf Waddeneilanden) niet eer der bij de PKB heeft betrokken. Verkiezingsstrijd De zienswijzen tegen de nieuwe PKB lijken inmiddels ten prooi te zijn gevallen aan de verkie zingsstrijd. Het CDA reageerde gisteravond ontstemd op de zienswijze van TB, nadat ze er berichten over op de Kabelkrant had gelezen. Volgens de chris tendemocraten heeft TB gebruik gemaakt van bezwaren die CDA- fractievoorzitter Jan Koolhof tij dens een hoorzitting vorig maand op het gemeentehuis naar voren had gebracht. Koolhof sprak daar bezwaren uit tegen het ophef fen van het snelvaargebied, de het maximumaantal ligplaatsen en de onmogelijkheden rond de Helderse veerhaven. Ook sprak Koolhof zijn zorgen uit over de leefbaarheid die in het geding kan komen als er economische activiteiten worden beperkt. Het CDA stuurde de bezwaren later als zienswijze naar het rijk. Standaart reageerde gisteravond mogelijk nog ontstemder op de gedachtegang dat hij de bezwa ren van het CDA zou hebben overgenomen. 'Dat is absurd. Dit zijn in grote lijnen dezelf de bezwaren die ik ook in 2001 heb opgesteld. Toen echter nog als privé-persoon, omdat ik nog niet namens Texels Belang in de gemeenteraad zat. Het is bela chelijk dat ik de bezwaren van het CDA zou hebben overgeno men. Het kan eerder zijn dat zij ze van mij hebben overgenomen, want de bezwaren uit 2001 zijn toen gepubliceerd in gebundelde bezwaarschriften.' De PKB was in 2001 en 2002 ook al onder werp van gesprek, totdat de plannen door kabinetscrises in de ijskast verdwenen. Deze week kunnen voor het laatst zienswijze op de Planologische Kernbeslis sing worden ingediend. Dat is mogelijk tot en met morgen. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. 70/80's party!! Natuurlijk in QuestionPlazaü Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Voor reparatie van al uw apparatuur met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 3111 777 - De Waal. mevr. M. Leeg- water-Klimp van De Zes 12, K33, 1791 EX Den Burg, naar Verpleeghuis Texel afd. de Krukel, Hollewal 2 1791 GH Den Burg van Lancasterdijk 5 naar Cor Bremerstraat 21 1794 AX Oosterend. Tel. 319966 Yvonne, Richard, Jordi, Tim en Sander Kortekaas Als u onze gloednieuwe verbouwde winkel met eetgelegenheid en echt roofvissenaguarium nog niet heeft gezien, dan moet u zéker nog deze week langskomen. Patat Want deze hele week kunt u onbeperkt profiteren van deze 1-euro-openingsknallers Schilderweg 265 Oudeschild m 'J SSm Maandag-zaterdag van 9 tot 6 Gebakken, genokte en verre vis Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Even een pak snert halen in eetcafé Parkstraat 22 www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Voor keukeninbouwap- paraten - Service Center Texel - Laagwaalderweg CDA Texel wil met méér mensen in de gemeente raad voor minder regels. Nieuwe laptop nodig? Acer en eigen merk laptop uit voorraad, compleet en betaalbaar. TCA, Marico- weg 37a. Texels Belang voor een goed gefundeerd beleid www.texelsbelang.nl Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor- deelland Oudeschild, 322398. Rommelmarkt in de "Witte Burcht" zat. 25 febr. van 9.00 tot 12.30 De 13e Horecabeurs op dinsdag 21 maart in Ons Genoegen. Iedere vrijdag 2 RB crois sants €0.80. Dros Bak kerij. Kogerstraat 44. Texels Belang zal Texel weer laten bloeien, www. texelsbelang.nl De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Bnef onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW i Adres J Postcode/plaat: Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3