Lohse superieur bij crosskampioenschap Eindelijk weer zege voor Oosterend Zwak spelend De Koog verliest TEXELSE COURANT De Koog F1 eist titel op Texel'94 zakt naar voorlaatste plaats Talent wint druk bezocht schaaktoernooi DINSDAG 21 FEBRUARI 2006 Lutz Lohse was zondag niet te achterhalen. Op onnavolgbare wijze heeft Lutz Lohse zondag het open Texels crosskampioenschap naar zijn hand gezet. In de eerste ronde van in totaal 8.520 meter had hij zich al losgelopen van Wim Opten uit Zuid- Laren. Uiteindelijk had Lohse 34 seconden voorsprong. Opten werd wel eerste bij de mannen (31.23 minuten), terwijl Lohse (30.49) werd gehuldigd als kampioen bij de vete ranen. De omstandigheden waren redelijk, alleen zorgde de mist voor een hoge luchtvochtigheid. Luciënne Groendijk uit Den Hel der legde bij de vrouwen de 6.390 meter af in 26.33 minuten. Zij zag het Texels kampioenschap als een goede training voor het Nederlands kampioenschap veldloop, waaraan zij op 5 maart hoopt deel te nemen. Tweede vrouw was Klaartje van Schie uit Delfgauw met een ach terstand van 50 seconden. Bij de jeugd tot en met 9 jaar werden Nikay Sangers en Lisa van Dooijeweerd gehuldigd als Texels crosskampioen en bij de jeugd 10 tot en met 12 jaar ging de zege naar Michiel Vlaming en Lysanne Vermeulen. Bij de jon gens van 13 tot en met 16 jaar, die een afstand van 2.130 meter liepen, zegevierde Anton van der Meer in 8.12 minuten. Uitslagen: Jeugd t/m 9 jaar 875 meter - 1.Nikay San gers, 4.14; 2.Joop Bonnet, 4.24; 3.Lisa van Dooijeweerd, 4.26; 4.Axel Gamtsen, 4.32; 5-Kyane Sangers. 5.39. Jeugd 10 t/m 12 jaar 1.750 meter - 1.Lysanne Vermeulen, 8.48; 2.Katja van Dooijeweerd. 9.09; 3.Michiel Vla ming, 9.13; 4.Anna van der Duim. 9.13:5-Stijn Visser. 9.33. Jongens 13 t/m 16 jaar 2.130 meter - 1.Anton van der Meer, 8.12; 2.Jlp van Otterloo (Den Helder), 8.20; 3.Maikel van der Gracht, 9.18. Recreanten 2.130 meter - Clndy Sangers, 13.08. Recreanten 4.260 meter - 1-Jaap Witte, 15.47; 2.Mike Nolting (Delf gauw). 19.47, 3.Ruud Meedendorp, 28.02. 6.390 meter - 1.Luciënne Groenendijk (Den Helder), 26.33; 2.Klaartje van Schie (Delf gauw), 27.23; 3.Annemiek Watermulder (Zuid Laren), 33.03; 4.Judith van Bleijswijk, 33.17; 5 Martin Lubach, 33.30. 8.520 meter - 1-Lutz Lohse, 30.49, 2.Wim Opten (Zuid Laren), 31.23; 3.Erik van der Velde, 32.59; 4.Jan Zljm, 33.18; 5.Edwin Kooren (Julianadorp), 34.01. SVO heeft zondag op eigen terrein een zwaar bevochten maar ver diende overwinning (2-1) behaald op Kaagvogels. De bezoekers uit Kolhorn weerden zich goed, maar kregen vrijwel geen enkele kans. Het was voor de Oosterenders pas de derde zege van het sei zoen. Assistent-coach Jan Bloem jr., die de vakantie vierende Jitze Beintema verving, moest het stellen zonder Bart Tuitman en Alexander Witte, maar kon met Chris Ellen en Ruben Duinker op de bank toch beschik ken over dertien spelers. Bloem had een paar veranderingen door gevoerd en dat pakte goed uit. Zijn ploeg nam ogenblikkelijk het initiatief en speelde de bal vlot rond. Dat resulteerde in twee mooie kan sen voor Arjan Kiewiet, die de kans kreeg zich te bewijzen en een goede indruk achterliet. Helaas schoot hij de bal eenmaal hard over net vang net en had hij bij de tweede moge lijkheid beter af kunnen spelen op een teamgenoot. Na een kwartier nam Kaagvogels het heft in handen en leek het wach ten op een voorsprong voor de gasten. De-verdediging stond onder leiding van Eddy en Chris de Vries echter als een huis en zorgde ervoor dat iedere aanval van Kaagvogels teniet werd gedaan. Een belangrijke rol speelden ook de hard werkende 'oudjes' Sil van Dijk en Ger Vlaming, die hun jonge teamgenoten meena men in een positieve sfeer. Nieuwe lingen Stefan Bremer en Gaime Vla ming pasten zich moeiteloos aan, terwijl ook Barry Koning, voor de gelegenheid als rechtsback opge steld, het prima deed. Dat allemaal tot vreugde van het dit seizoen weinig verwende publiek, dat ondanks de matige resultaten in groten getale was opgekomen. Volgens een telling van de thuis club stonden er zon 110 toeschou wers langs de kant. Zeven minuten voor rust gaf Rutger Zoetelief hen reden tot juichen, nadat een voorzet van Gaime Vlaming verkeerd was beoordeeld door de verdediging en Zoetelief er als de kippen bij was om Na de klinkende overwinning van vorige week tegen het hoog geklasseerde Wiron, heeft De Koog zondag troosteloos verlo ren. In Den Helder werd het tegen het lager geklasseerde Watervo gels maar liefst 3-0. De bezoekers speelden ongemotiveerd en had den een totale off-day. Gezien de knappe prestatie van vorige week had De Koog goede hoop op een mooi resultaat. Een handicap was het ontbreken van aanvoerder Marcel Boone, die op vakantie was. Ook de geblesseerde Arjan van Benthum kon niet mee spelen. Het tweetal werd vervangen door Marcel Gieles en Tristan Ellen, die net waren hersteld van een blessure. Terug van een week weg geweest was ook Peter Koorn. Jan List nam de honneurs waar voor trainer Hans van der Park, die op wintersport was. De slechte en hobbelige grasmat vormde een forse handicap bij het rondspelen van de bal. Daardoor ontstond een rommelige wedstrijd, waarin het sterk startende De Koog aanvankelijk een klein overwicht had. De eerste kans was voor Peter Koorn, die na een combinatie met Pim Siebinga de bal alleen maar schampte, waarna deze net naast ging. Even later kon Siebinga zelf een mooie solo niet bekronen met een goal. Geheel uit de lucht viel de eerste goal voor Watervogels. Een verre pass vanuit de achterhoede werd verkeerd ingeschat door Eddy Witte, waardoor één van de Hel- derse spelers kon schieten. Steven van Beek leek redding te brengen, maar ook zijn optreden was niet sterk, waarna het in de rebound alsnog raak was (1-0). De Koog ging vervolgens op zoek naar de gelijk maker. maar omdat de combinaties niet goed waren, werden spitsen Koorn en Siebinga te weinig in stel ling gebracht, waardoor het aantal kansen genng was. Aangespoord door Jan List begon nen de Kogers gemotiveerd aan de tweede helft. Maar lang duurde dat niet. want al bij de eerste aanval van Watervogels floot de scheidsrech ter voor een penalty. Dat gebeurde nadat Tristan Ellen te laat reageerde op steekpass, waardoor zijn tegen stander alleen op het doel kon afgaan. In duel met Van Beek pakte de Koger keeper niet alleen de bal, maar ook de speler. De aanvoerder van Watervogels nam de penalty en plaatste de bal feilloos in de hoek. Na een kwartier kreeg De Koog de grootste kans van de wedstrijd, toen een corner van Siebinga matig werd verwerkt door Watervogels en Bart-Jan Grisnigt de bal in de rebound hard en laag inschoot. Bij de paal stond Jord Hilstra klaar om de bal van richting te veranderen. Helaas voor De Koog miste hij de bal finaal. Even later scoorde hij wel. Pieter List kopte de bal bij een corner door naar Hilstra, die op zijn beurt raak kopte. Hij deed dat ech ter in buitenspelpositie, zodat het doelpunt niet telde. Coach List greep in en verving Gris nigt door Wouter Kuip en de onge lukkige spelende Ellen door Yoni Houwing. Met nog twintig minuten te spelen gooide De Koog alles op de aanval. Doordat centrale mid denvelders Pieter List en Arnold Kaercher veel duels verloren, kwam daar weinig van terecht en moesten de gasten alle zeilen bijzetten om de snelle counters van het steeds beter spelende Watervogels onschadelijk te maken. Tien minuten voor tijd werd Kaercher vervangen door club topscorer Maurice de Groot. Koorn zakte een linie en werd middenvel der, terwijl De Groot de aanval meer kracht moest geven. Het mocht allemaal niet baten en in de slotfase werd het zelfs 3-0, toen één van de Helderse spelers opnieuw alleen op het doel afging en Van Beek alleen hem en niet de bal pakte. De komende twee zondagen is De Koog vrij. snoeihard raak te schieten (1-0). In de rust werd Arjan Kiewiet gewis seld voor de talentvolle Chris Ellen en gaf coach Bloem zijn spelers nog een paar tips mee voor een goed resultaat. Met succes, want de tweede helft was nog geen drie minuten oud toen invaller Ellen een mooie pass van Sil van Dijk op waarde schatte en een schitterend doelpunt scoorde. De Oosterenders kregen het daarna op hun heupen en creëerden de ene na de andere kans. Het derde doel punt wilde echter maar niet vallen, waarna Kaagvogels met een harde kopbal uit een corner de spanning terugbrachten. Bloem probeerde orde op zaken te stellen door Sil van Dijk te vervangen door nieuwkomer Ruben Duinker. De invaller waagde na vijf minuten een mooi schot, dat maar net naast ging. Even later was hij nogmaals dicht bij een treffer, maar wederom had hij weinig geluk. Wouter van Strien had het ook na rust vrij rustig. Eenmaal werd hij op de proef gesteld, toen Kaagvogels vanaf dertig meter een schot waag de, maar de Oosterender keeper gaf geen krimp. Helaas werd de middag ontsierd door twee nare momenten. Eerst beging Ger Vlaming een overtreding die hem op een rode kaart had kun nen komen staan. De nogal warrig leidende scheidsrechter volstond echter met een gele kaart. Even later kreeg Rutger Zoetelief een elle boogstoot. Hij wilde wraak nemen, maar bedacht zich bijtijds. Na 93 minuten floot de scheidsrech ter voor de laatste maal en kon SVO drie zeer welkome punten bijschrij ven en de laatste plaats overdoen aan Oudesluis, dat van ZDH verloor. Komende zondag is Oosterend vrij, de week erop gaat de ploeg naar Succes. Jelleboog neemt koppositie over Van de top drie in de hoofdklasse van de Texelse zaalvoetbalcom petitie kwam alleen Jelleboog 1 in actie. De ploeg speelde tegen Texel'94 3 en won met ruim ver schil (9-2). Door deze overwinning neemt Jelleboog de leiding over van Mantje 1. De wedstrijd was een goede gene rale repetitie voor de halve finale, waarin Jelleboog tegen eersteklas ser De Krim 3 speelt. De Krim 1 won met 6-2 van Klif 1Meest opvallend was dat de scheidsrechter geregeld moest optreden en één rode en vier gele kaarten uitdeelde. Oosterend 2 versloeg het tegenvallende Texel'94 met maar liefst 8-4. Aan de kop van de ranglijst is het ongemeend span nend. Jelleboog leidt met 36 punten uit 15 wedstrijden, maar Mantje staat er met 35 uit 14 relatief beter voor. Het als derde geklasseerde Oosterend is met 33 uit 14 even eens nog kansrijk. In de eerste klasse bleef het ver sterkte Texel'94 aan de leiding door De Krim 4 met 8-4 te verslaan. De Krim 3 won met 7-2 van Jelleboog 4 en staat tweede. Bij de junioren E troffen de koplopers elkaar. Na een zware strijd bleek Jelleboog E1 net iets sterker dan De Koog E1: 1-0. Uitslagen: Jelleboog E1-De Koog E1 1-0; De Krim D1-Sportshop D1 3-2; RAB D1-De Krim D2 0-5: Klif 6-Oosterend 4 2-11; Klif 4-Texel'94 6 4-4; Oosterend 3-Mantje 3 4-5; Oosterend E1-Oosterend E2 16-0; De Krim C2-De Krim 03 0-3: Texel'94 7-Texel'94 9 4-3; RAB 1- Sportshop 2 3-4; Jelleboog 4-De Krim 3 2-7: Jelleboog 3-Klif 2 8-4, Klif C1-De Krim C1 2-2; De Krim 4-Texel'94 5 4-8: De Knm 1-Klif 1 6-2; Texel'94 3-Jelleboog 1 2-9; Jelleboog 2-De Krim 2 4-2, Oosterend 2-Texel'94 2 8-4; Texel'94 4-Mantje 3 2-4. Sportvissen Bij de voormalige asfaltmolen bij Oudeschild werd zaterdag de derde viswedstrijd in de winterserie van Sportvisclub Texel gehouden. Van de aanwezige vissers wist alleen Poul Verhagen iets te vangen. Hij eindigde met één vis van 22 cen timeter op de eerste plaats. Ook bij de een week eerder gehouden tweede wedstrijd uit de winterse rie werd door maar één visser vis gevangen. Rein Kuyper werd toen eerste met een vis van 24 cm. Dinsdag 2 maart wordt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild jaarverga dering gehouden. Deze begint om 20.00 uur. De sportvissers gaan zaterdag met elkaar uit eten bij Dennenoord en gaan om 19.00 uur aan tafel. De Doorstoot wint overtuigend De ontmoeting tussen de biljart verenigingen De Gepikeerde Bal uit Den Burg en De Doorstoot uit De Cocksdorp, is geëindigd in een overwinning voor De Door stoot. De eerste wedstrijd in Den Burg was remise geworden, maar De Doorsto ters wisten thuis in De Rog na een flitsend begin de overwinning naar zich toe te trekken. Jur van der Wal opende sterk voor De Gepikeerde Bal door met een gemiddelde van meer dan twee te winnen, maar de thuisclub won de vijf volgen de partijen. Rick Fokkema en Jan Koomen brachten de spanning nog wel iets terug, maar uiteindelijk wist Theo van der Stroom in een span nende partij tegen Willem Roeper de overwinning voor De Doorstoot veilig te stellen. Jan Koomen (De Gepikeerde Bal) behaalde met tien caramboles de hoogste serie van de avond. De uitslag over de twee speeldagen was 22-18. Uitslagen: F. Klok-J. van der Wal 0-2, M. Boon-M. Kievits 2-0, Kees Weel-K. van Damme 2-0, J. Heemskerk- W. van der Linden 2-0, R. Steenhuizen-J. Bekkema 2-0, E. Boon-D. van der Slikke 2-0, J. Smlt-R. Fokkema 0-2, W. Homan-J. Koomen 0-2, T. van der Stroom-W. Roeper 2-0, P. Zi)m-J. Veeken 0-2. m 2 De voetballertjes van De Koog F1 waren dit seizoen veel te sterk voor de F-competitie. Staand van links naar rechts: Sander Schaafsma, Teun Eelman, Hidde Brons, Peter Blaauwhof, Mike Middelbos en coach Willem Brons. Zittend: Rafey Kabore, Daan Eelman, Igos Paiva en Aron de Wit. Met groot gemak wonnen de F1- pupillen van SV De Koog dit sei zoen al hun wedstrijden, vaak zelfs met tien doelpunten of meer ver schil. Hoewel het zaterdag tegen Vitesse 'slechts' 4-2 werd, was het de overwinning de twaalfde op rij en werd een doelsaldo van 117 tegen 9 bij elkaar gespeeld. Om de jongens wat meer tegenstand te geven, besloot de leiding het team daarom uit de competitie terug te trekken en in het restant van het seizoen (oefen)wedstrijden te laten spelen tegen teams uit de E-com- petitie, waarin voetballers spelen die gemiddeld één tot twee jaar ouder zijn. De Kogers riepen zich zelf bij hun afscheid uit tot kam pioen. Officieel kon dat niet, want er zijn nog tien ronden te spelen, waarin de concurrentie de achter stand in theorie nog zou kunnen goedmaken, maar de teamleiding wilde de competitie toch op een mooie manier voor hun spelertjes afsluiten. In de F-competitie is de leiding na het afscheid van De Koog nu in handen van ZDH F1. Texel'94 heeft zondag kansloos verloren van Niegwe Niedorp. Het werd 3-0, maar had de thuisploeg de kansen beter benut, dan had het verlies nog veel groter kun nen zijn. De Texelaars, die een zeer matig seizoen doormaken, zijn inmiddels afgezakt naar de voorlaatste plaats op de ranglijst. Trainer Fred Dekker kon niet over een volledige selectie beschikken. Pim de Lugt ontbrak door een bles sure, terwijl Tim Kedde en Edgar Klippel op wintersportvakantie waren. Hun plaatsen in het elf tal werden ingenomen door Jacob Krijnen, Thomas Stolwijk en Amar Ben Ghalloum. Direct vanaf de aftrap was duidelijk dat de gasten een moeilijke middag tegemoet zouden gaan. Vlot com binerend speelde Nieuwe Niedorp een stuk verzorgder dan de bezoe kers, die zich moesten beperken tot enkele spaarzame uitvallen, die door de in geel en zwart gehulde thuisploeg meestal in de kiem wer den gesmoord. Pas na ruim een kwartier kregen de Texelaars hun eerste schietkans. Vlak hierop ont snapten ze aan een achterstand toen één van de aanvallers van Nieuwe Niedorp een mislukt schot waagde. Rond de vijfentwintigste minuut luk te het de Texelaars voor het eerst een goede aanval op te zetten waar meer in had gezeten. Even later schoot Marcel Ris van dichtbij naast het vijandelijke doel. Aan de andere kant maakte Dennis Schouwstra door resoluut ingrijpen een schot onschadelijk. Vlak voor rust kwam Nieuwe Nie dorp op voorsprong dankzij een doelpunt van spits Stef Klaver. Dat gebeurde volgens de Texelaars in buitenspelpositie, maar de scheids rechter negeerde het advies van zijn assistent Henk de Ruyter en trok zich ook weinig aan van de felle protesten van spelers en begelei ders. Martin Koorn werd wegens commentaar op de leiding gestraft met een gele kaart. Met Joey van der Vis als vervan ger voor Amar Ben Ghalloum kwa- Voetbaluitslagen Zaterdag 18 februari: Texel'94 A2-Texel'94 A1 2-4 Schagen B1-Texel'94 B1 uitgesteld VIOS W MB1 -Texel'94 MB1 uitg, Koedijk MB1-Texel'94 MB2 uitg Texel'94 C1-HCSC C1 uitg. WGW C3-Texel'94 C2 Texel'94 C3-WGW C4 uitg. Texel'94 C4-W'waard C2 uitg. De Koog C1-Wiron C1 2-1 Den Helder C2-Oosterend C1 4-4 Oosterend MD1-BOL D3 afgelast Texelse pupillencompetitie: ZDH E1-Liverpool Chelsea-Arsenal 4-3 Manchester-SVO E2 7-2 SVO E1-Blackburn uitg. Heerenveen-SVO F1 0-2 Roda JC-De Koog F2 8-6 SVC F1-AZ 6-2 De Koog F1 -Vitesse 4-2 ZDH F1-FC Utrecht uitg Zondag 19 februari: Nieuwe Niedorp-Texel'94 3-0 ZDH-Oudesluis 5-0 Oosterend-Kaagvogels 2-1 Watervogels-De Koog 3-0 Den Helder 3-Texel'94 2 VZV 2-Texel'94 3 0-3 W'waard 3-Texel'94 4 1-1 ZAP 6-De Koog 2 3-0 Oosterend 2-Vesdo 3 O-O Flevo 3-Oosterend 3 Recreatievoetbal: Texelse Boys-De Koog Voetbalprogramma Zaterdag 25 februari: Texel94 MB2-Koedijk MB1 13.00 Texel'94 C3-WGW C4 11.30 Texel'94 MD1 -WS 46 MD1 11.30 Texel'94 MD3-0'end MD1 10.30 Texelse pupillencompetitie: ZDH F2-Roda JC Vitesse-ZDH F1 SVO F1-SVC F1 De Koog F2-Heerenveen 9.00 Arsenal-ZDH E1 10.00 SVO E2-Chelsea 10.00 SVC E1-Manchester 10.00 Liverpool-SVO E1 10.00 men de Texelaars na rust een stuk .energieker uit de kleedkamer. Hard werkend zetten ze de tegenstander onder druk, maar de fel begeerde gelijkmaker bleef uit. Jacob Krijnen was nog het dichtst bij succes, maar zijn schot ging naast. Na een uur kwam Jeneesh Ponniah in de ploeg voor Leon Zijm, maar ook hij kon zijn ploeg niet het beslissende zetje in de rug geven. Na een goed uitgespeelde tegen aanval bracht Nieuwe Niedorp twin tig minuten voor het einde dankzij een doelpunt van Tommy Hendriks de stand op 2-0. Texel'94 liet het er niet bij zitten.en bleef hard werken, maar ondanks een handvol vrije trappen en hoekschoppen bleef de keeper van de thuisploeg zonder veel problemen op de been. Met nog tien minuten te gaan scoorde Hendriks 3-0 en was de wedstrijd definitief gespeeld. Komende zondag is Texel'94 vrij. De week erop gaat de ploeg in Waar land op bezoek bij Con Zelo. Zondag 26 februari: Schagen 3-Texel'94 3 14.30 Texel'94 4-Petten 2 12.00 SRC 4-Oosterend 2 14.00 Oosterend 3-ZAP 5 12.00 Hollandia T. 4-De Koog 2 12.0C WW MA1 -Texel'94 MA1 14.30 LSW DA2-Oosterend DA1 14.30 De Koog DA1-N. Niedorp DA1 14.01 Recreatiecompetitie: De Koog-Oosterend 10.3! Texelse Boys-Texel'94 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 22 februari: 17.00 Sportsh. D2-Krim D2 Sportsli 17.45 ZDH D1-RAB D1 18.30 Koog MC2-Klif C1 Franchimon 19.20 Krim 4-RAB 1 Hoogendijk 20.10 NIOZ 1 -Klif 4 Hoogendi? 21.00 De Krim 6-Texel 9 v. Putte- 21.50 Texel 8-De Krim 5 v. Putte- Zaaldienst: Klif. Donderdag 23 februari: 18.00 Krim C1 -Krim C2 v. Putten 18.45 Texel 5-RAB 1 v. Putten 19.35 Klif 2-SV0 3 20.25 De Koog 2-J'boog 3 v. Bee1 21.15 De Koog 1-Mantje 3 Arnotf 22.05 J'boog 4-Texel 4 ArnoJ Zaaldienst: De Krim. Vrijdag 24 februari: 17.15 Sportsh. D2-Krim D2 Sportsli 18.05 SVO 3-Sportshop 2 v. Putten 19.00 Krim 3-Jelleboog 1 Kuipers 19.55 Klif 1-SVO 1 Sangers 20.45 Sportshop 1 -Mantje 1 Bakke 21.35 Texel 2-Krim 1 Hoogend? 22.25 Mantje 2-SVO 2 Arnod Zaaldienst: Mantje. Tevoko wint van Omniworld Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelde zater dag tegen Omniworld één van de beste partijen van het volleybal seizoen. Tegen deze als zesde geklasseerde volleybalschool uit Almere lieten de Texelse dames met een overwinning van 3-1 zien wel degelijk in de regiodivisie thuis te horen. De vier winstpun ten bieden uitzicht op de tiende plaats op de ranglijst, goed voor promotie/degradatiewedstrijden. Tevoko, gewaarschuwd voor het ser- vicegeweld van Omniworld, startte zeer geconcentreerd. Met snel en gevarieerd aanvalsspel bleek de blokkering van de ploeg uit Alme re niet ondoordringbaar. Marianne Boekei maakte goed gebruik van bloktouches om de snelle verdedi ging van Omniworld te misleiden. Een messcherpe opslagserie van Jolanda Dijk zorgde voor de eer ste setwinst (25-17). Met een gro tendeels andere opstelling kwam Omniworld in de tweede set sterker naar voren. Pas tegen het einde van de set wist Tevoko vijf punten ach terstand nuchter en kalm spelend goed te maken. Tactische ballen, door Connie Joling mooi neerge legd in het lege centrum van Omni world, knakten het moreel van de jonge ploeg (26-24). Deze winst gaf Tevoko vleugels. Céline de Graaf en Joannie Schaapman hielden de verdediging potdicht en Ivette de Ruyter leefde zich aan de linkerkant uit met keiharde smashes. De jonge ploeg van Omniworld, die twaalf uur per week traint, bezweek onder de druk (25-17), maar pakte in de vierde set de draad weer op. Met twee frisse speelsters uit de der- tienkoppige selectie en een bijna onpasseerbare 15-jarige libero werd Tevoko op achterstand gezet. De Texelse eindsprint, ingezet bij 18- 23, kwam te laat, al brachten een opslagserie van Monique Leijstra en een grote inzet Tevoko nog nage noeg langszij (23-25). lij Keukencentrum Texel Bijna veertig kinderen in de leeftijd van 5 tot 15 jaar streden zaterdag in café De Twaalf Balcken om de overwinning in het door schaak club En Passant georganiseerde jeugdtoernooi. Meest succesvol was de vereniging Magnus uit Schagen. Het individueel klasse ment werd gewonnen door Mia Rosa Hupken en Joe Kok, beiden eveneens afkomstig uit Schagen. Er werd gespeeld in vijf groepen, waarvan er vier werden gevormd door twee spelers uit Schagen, twee uit Den Helder en twee van Texel. De vijfde groep telde dertien deelnemers. Meest spraakmakend was het optreden van de 9-jarige Mia Rosa Hupken. die in de sterkste groep ongeslagen bleef. Ze deelde de overwinning met Joe Kok, die eveneens geen enkele nederlaag hoefde te incasseren. Lars Veldhuis en Jeroen de Gee van En Passant konden in deze groepen geen pot ten breken en veroverden samen niet meer dan één punt. Gezien de superioriteit van de overkantse tegenstanders konden zij echter toch tevreden zijn. Magnus behaal de 36 punten, MSC uit Den Helder 35 en En Passant 15. De beste Texelse prestaties werden geleverd door Lars Veldhuis (groep 1), Rein- oud de Gee en Aldo Witte (groep 2), Geert Jan van der Star (groep 3), Sam Hennik (groep 4) en Chris en Grace Boekei (groep 5). Organisator Dick van Barneveld was zeer te spreken. 'De kinderen lieten zien dat zij in deze tijd van televisie en computer toch geconcentreerd bezig kunnen zijn. Uit een enkele traan bleek dat verliezen pijn doet, maar dat hoort er allemaal bij.' Uit eindelijk gingen alle kinderen na eer mooie schaakmiddag blij naar hui met een medaille. Van Barnevefc bedankte geldschieter B&B Van de Vis en Den Boer met de woorden 'Dankzij onze sponsor hebben w* de middelen om een dergelijke mid dag voor de jeugd te organiserer en daar zijn we als schaakclub ert blij mee.' de sterkste groep De negenjarige Mia Rosa Hupken bleef ongeslagen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6