W Voorjaar HEMA Cjrocn r^wart,-Jexels in het hart Stijging boekingen eerste maand TOR m Rampenoefening als 'heel nuttig' ervaren KLV lanceert eigen website voor leden Tien procent meer dan in 2005 'Geen aanval op TOR VVV' Gratis ruit repareren? texelseÜcourant Nieuwe pers Texelse Courant %J vakanfiekrant DINSDAG 7 MAART 2006 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12057 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het nieuwe Texel Online Reserve ringssysteem (TOR) van de WV lijkt na een maand zijn eerste vruchten af te werpen. Volgens de WV lag het aantal boekin gen via internet afgelopen maand tien procent hoger dan in februari een jaar geleden. De hoeveelheid accommodatie dat via de VW- website wordt aangeboden, zit eveneens in de lift. Het aantal hotelboekingen steeg volgens de WV afgelopen maand met 25 procent ten opzichte van februari 2005. Het aantal boeking van vakantiewoningen en chalets ging met 8 procent omhoog. De maand januari steekt schril af tegen i februari. De eerste maand van het jaar lagen de boekingscijfers nog 7 procent lager dan de eerste maand van 2005. Het nieuwe TOR-systeem werd eind januari ingevoerd. Het is echter nog niet allemaal koek en ei met het nieuwe systeem. De VW heeft vorige week een gesprek met de makers gehad om veran deringen door te voeren. Op basis van opmerkingen uit het veld en twee personen wordt gezocht, gesprekken met logiesverstrekkers stelde de VW een lijst met zeventig punten op waaraan nog moet wor den gewerkt. 'We zijn met een stan- i daardpakket begonnen en dat moet nu op basis van de ervaringen ver der worden uitgewerkt', aldus Jean- nette Vriezema van de VW. Volgens de VW wordt er wel enthousiast op TOR gereageerd. De organisatie zag het aantal accommodaties dat via internet wordt aangeboden de afgelopen maand met 12 procent stijgen. Volgens Vriezema kunnen bezoekers van de website inmiddels bij 415 accommodaties boeken. Het TOR-systeem maakt de tongen op het eiland nog steeds los. Zo klinkt er onder meer kritiek op het uiterlijk van de VW-website. Dat zou teveel nadruk leggen op arrangementen van grote parken en last minutes en te weinig Texel in zijn algemeen pro moten. Vriezema weerlegt dat. 'Het is een boekingssite, dus dat blijft zo. Maar de last minutes kunnen anders worden gepresenteerd en voor de arrangementen komt er een roulatiesysteem.' Kritiek dat via het zoeksysteem nog niet alles wordt gepresenteerd, wordt gedeeld. Het zogeheten Zoek- en Boeksysteem van TOR vertoont haperingen als er bijvoorbeeld bij hotels op meer dan Bij het aangeven van twee personen Een gewondewordt bij residentie Califomië overgebracht wordt er overzichtelijk een .lijst op het scherm gepresenteerd van de hotels in de gezochte plaats. Lees verder op pagina 3 r de receptie, die is ingericht als gewondennest. De verwondingen van (Lotusjslachtoffer zag Meubelhuis wil bedrijf verplaatsen De gemeenteraad heeft gister avond een verzoek om medewer king te verlenen aan de verhuizing van Woonhuys Moerbeek van de Hogerstraat naar het gebouw van voorheen groothandel Spanjer Gymschoenen aangespoeld De omgeving van vakantiepark Vredelust en Residentie Californië nam zaterdag even de vorm aan van een rampgebied. Een flinke duinbrand legde enkele bunga- De gymschoenen die vorige lows in de as en het vuur dreigde maand bij duizenden op het over te slaan naar aangrenzende strand vèn Terschelling aanspoel- bebouwing en er vielen slachtof- den, hebben nu ook Texel bereikt, fers. Gelukkig niet echt, want het Van verschillende zijden bereikte betrof een grote rampenoefening, de redactie gisteren het bericht 'Heel nuttig', luidde de conclusie. worden geplaatst en waarbij vooral onderling moet worden gecommu niceerd. Bijzonder aan deze oefe ning was dat gelijktijdig met de ope- team een opblaasbaar gewonden nest inrichtte voor de eerste opvang van slachtoffers. Voor degenen die niet meer konden lopen werd in rationele taken, zoals blussen en de receptie van de residentie een hulpverlening, de gemeente moest tweede gewondennest ingericht. aan de Maricoweg voor zich uit van jutters, strandvonders en geschoven. Bedoeling is dat Wil liam Witte en Paul Krugers eige naar worden van panden aan de Hogerstraat. Het verzoek werd zoals dat heet door commissievoorzitter Jan Kool hof 'onder de arm' meegenomen naar de laatste bijeenkomst van deze gemeenteraad. Peter Moer beek van het gelijknamige meu belhuis schrijft in de brief dat de verplaatsing voor zijn bedrijf nood zakelijk is. Hij geeft verder aan te kunnen voldoen aan de gestelde parkeernorm. Doordat de gemeente hem een stuk aangrenzende grond wil verkopen, kan het bedrijf via de Maricoweg worden bereikt. Witte en Krugers denken erover om' in de panden aan de Hogerstraat op de begane grond publieksruimtes te maken en appartementen op de eer ste en tweede etage, derhalve een vermindering van het aantal vier kante meters detailhandel. Architek- tenburo L. Uriot is betrokken bij de planontwikkeling, die zich overigens nog in een premature fase bevindt. Er wordt onder meer onderzocht of de bestaande bebouwing kan wor den behouden, dan wel dat er volle dige nieuwbouw wordt gerealiseerd. Indien dit haalbaar is, wordt gedacht aan het realiseren van ondergronds parkeren. Koofhof gaf aan dat door andere drukte, de gemeente niet eerder aan behandeling van het plan was toegekomen, maar dat de onder nemers er graag snel mee willen doorgaan. Maar de gemeenteraad voelde zich gisteravond oven/allen door het verzoek, dat niet tevoren kenbaar was gemaakt. Het is dus aan de volgende raad om erover te 'gewone' wandelaars die afgelo pen weekend één of meer schoe nen hadden gevonden. zorgdragen voor opvang en regi stratie van slachtoffers en mensen die elders moesten worden gehuis vest. Gevolg was dat verspreid over een grote afstand allerlei activiteiten plaatsvonden. Op Vredelust werd de 'brand' geblust, die werd nagebootst met een rookontwikkelaar. Geblust werd niet met echt water, want dat zou de inboedel niet overleven. Er Op de kruising Pontweg-Californi- re van de politie geen toestemming kregen om te passeren. Dit had alles te maken met communicatie tussen de verschillende instanties, die ieder voor zich wel draaiboeken klaar hebben liggen voor rampen, maar die bij zo'n multidisciplinaire Circa 125 hulpverleners waren in touw bij de oefening, waaraan werd deelgenomen door hulpverle ningsdiensten uit heel Noord-Hol- De grootste vondst, zover bekend, land Noord en de Veiligheidsregio waren afzettingen geplaatst, om te werd gedaan door hulpstrandvonder een jaar aan voorbereidingen heeft voorkomen dat mensen schadelijke Klaas Uitgeest, die er achttien ver- gestopt. Zodra rond 11.00 uur de zamelde en afleverde bij de hoofd- piepers en pagers afgingen, kwam strandvonder, burgemeester Gel- een enorme hulpverleningsmacht in dorp. In zes gevallen ging het om actie, uiteenlopend van de brand- een paar, bijeen gehouden door een weer en de politie tot de geneeskun- touwtje. Ook zijn collega's Maar- dige hulpverlening en de meldkamer. ten-Jan Boon en Jaap Groen trof- Gekozen was voor een scenario dat fen het schoeisel aan. De schoenen op een toeristisch eiland als Texel eweg was de weg afgezet, wat ook actie moeten improviseren om alles het geval was bij de kruising met de in goede banen te leiden Ruijslaan. Daardoor kon het gebeu ren dat evacués die op weg waren naar het opvangcentrum in Ecoma- Lees verder op pagina 8 rook zouden inademen. Brandweer lieden zagen erop toe dat geen onbevoegde het lint passeerde. Bij de receptie speelde zich hectische taferelen af. Figuranten en Lotus slachtoffers gingen zó op in hun rol dat agenten en hulpverleners er de handen vol aan hadden. Dan zijn hoogstwaarschijnlijk afkomstig zou kunnen plaatsvinden. Een grote waren er nog opdringerige nieuws- van het containerschip Mondriaan brand in een vakantiepark, waarbij van P&O Nedlloyd, dat op 9 febru- slachtoffers vallen, gasten moeten ari op volle zee twintig containers worden geëvacueerd, brand moet met schoenen en speelgoed verloor, worden geblust, afzettingen moeten Onduidelijk is of de schoenen die nu zijn aangespoeld uit een onlangs opengesprongen container komen Texelaars die de schoenen willen of al langer in zee drijven. Groen acht zien, kunnen terecht bij juttersmu- het niet uitgesloten dat deze exem- seum Flora, waar een kleine partij plaren eerst de Waddenzee zijn inge- tentoongesteld ligt. De schoenen zijn spoeld, met de ebstroom weer de ook te koop bij Carla van der Werve, Noordzee zijn opgedreven en daarna die ze 'importeerde' van Terschelling door de sterke noordelijke wind op en via de website www.koopplein.nl het Texelse strand zijn gedeponeerd, probeerde te slijten. gierigen en het journaille die op afstand gehouden moesten worden. Bij Californië zag beheerder Willem Koorn onder meer hoe het Sigma- RK-parochie stoot kerk in De Koog af Het parochiebestuur van de rooms-katholieke kerk heeft besloten het kerkgebouw aan de Nikadel in De Koog af te stoten. De kerk wordt op 1 juni aan de eredienst onttrokken en daarna waarschijnlijk verkocht, maar het definitieve besluit daarover moet nog worden genomen. Het besluit is een logisch gevolg van de situatie. Het is alweer zes jaar geleden dat voor het laatst een mis werd opgedragen in de Sint Bonifatiuskerk. 's Zomers wordt het gebouw gebruikt door het Duits toeristenpastoraat en daarnaast zijn er soms oecumenische vieringen. 'Maar de praktijk is dat de kerk tien maanden per jaar leeg staat, terwijl het onderhoud en de verze keringen geld kosten. Dat is voor het parochiebestuur reden geweest zich af te vragen of het gebouw maar moest worden verkocht', ver telt pastor Eduard Moltzer Over een eventueel afscheid van de kerk, die in 1963 in gebruik werd genomen, wordt nog nagedacht. (Advertentie) mi> ms.iBNE niEUE rtUTTE. is PB ms 5E2EM NOG nMR een kEER Pan IEWE riiENE liUTlE Texelse Courant die op de De kleinere logiesverstrekkers willen zich via internet nadruk kelijker bij toeristen in de kijker spelen. De Vereniging van Kleine Logiesverstrekker (KLV) opent deze week een eigen website waarop de leden zichzelf kunnen profileren. Ongeveer een kwart van de vierhonderd leden heeft inmiddels een vermelding op de site laten plaatsen. Volgens KLV-voorzitter Jo-an van Vijfeijken moet de eigen website niet worden gezien als een aanval, maar als een aanvulling op het Texel Online Reserveringssysteem waar de VW eind januari op haar eigen website mee van start is gegaan. Volgens Van Vijfeijken sluit de KLV aan bij de Texelse Hotelvereniging, GroeT (groepsaccommodatie) en de Recron die eveneens eigen websi tes hebben. De betreffende orga nisaties vormen samen met de KLV en de beheerders/bemiddelaars van grotere accommodatie het bestuur van TVL. De nieuwe site moet er volgens de KLV-voorzitter voor zor gen dat de kleinere logiesverstrek kers zich gezamenlijk beter kunnen profileren dan wanneer ieder voor zich dat zou doen. Bedoeling is dat de nieuwe website een hoge note ring krijgt als potentiële gasten via een internetzoekmachine het tref woord Texel intikken. Tussen de nieuwe website en het Jeannette Vriezema van de VW TOR-systeem zitten diverse ver en voorzitter Harry Wuis van de schillen. De grootste is dat bezoe- Zie pagina 9 Dutch Diva's De 'Dutch Diva's' worden ze wel genoemd, Maggie Macneal, Gemma van Eek en Marga Bult, beroemde namen die zaterdag Texel aandeden toen de Zonnebloem Theater Toernee in de Koninghal neerstreek. Pagina 2 m Problemen visserij Ruim honderd belangstellenden kwa men zaterdag naar de nettenzolder van de vissenjcoöperatie in Oude- schild voor het lagerhuisdebat over de problemen in de visserij. De bij eenkomst was een initiatief van de Waddengemeente Texel en georgani seerd in samenwerking met de Raad van Kerken. Pagina 5 m Verkiezingen OSG GroenLinks is de winnaar geworden van de scholierenverkiezingen die gisteren op de OSG werden gehou den. De partij haalde een kwart van de stemmen binnen. Omgerekend zouden dat vier zetels in de gemeen teraad zijn. De PvdA en de WD wer den tweede en derde. Pagina 8 Poging tot oplichting Een Texelse restaurant annex hotel- bedrijf heeft aangifte gedaan van valsheid in geschrifte en poging tot oplichting. Het bedrijf was benaderd door een Engels sprekende man, die zich bekend maakte als James Martins. Hij meldde zich met het verhaai dat hij een reisbureau had en voor een gezelschap een arrange ment wilde boeken. Hij sprak af een cheque te sturen van €8000,-, waar bij hij de afspraak maakte dat het bedrijf de helft van dat bedrag weer naar hem zou overmaken, waar mee hij de huur van een auto en een aantal activiteiten zou bekos tigen. De Texelaars roken echter argwaan en lieten de internationale cheque controleren bij een bank, die constateerde dat deze vals was. Daarop is aangifte bij de politie gedaan. Het is niet uitgesloten dat ook andere bedrijven door de man worden benaderd. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De Texelse Courant wordt sinds deze maand op een nieuwe pers gedrukt. Flevodruk in Harlingen, waar de krant wordt gedrukt, heeft een nieu we rotatiepers in gebruik genomen. De pers, gebouwd in de Verenigde Staten, bestaat uit twee full-color druktorens en een vouwmachine. Voor de Texelse Courant verandert er weinig. Wel is het volgens Ted Redeker van Langeveld en De Rooij, uitgever van deze krant, nu mogelijk om op elke pagina advertenties in kleur te plaatsen. De bezorging van de Texelse Courant heeft de afgelo pen weken diverse keren vertraging opgelopen als gevolg van de instal latie van de nieuwe drukpers. Er moest vier keer naar een drukkerij in Oosten/volde worden uitgeweken om daar de krant te laten drukken. Fle vodruk investeerde bijna één miljoen euro in de nieuwe pers. De vorige was verouderd. Texelse Vereniging van Logiesver strekkers zeggen desgevraagd de nieuwe website eveneens als een aanvulling op het TOR-systeem te beschouwen. In de wandelgangen waren eerder geluiden te horen dat de kleinere logiesverstrekkers de eigen site uit onvrede met het nieuwe boekingssysteem zouden hebben opgezet. Wuis: 'Vanuit TVL hebben we er zelf bij de KLV op aangedron gen een eigen website te maken, zodat ze de mogelijkheid hebben zichzelf te presenteren. Dat hoeft niet te bijten met het TOR-systeem.' kers van de KLV-website niet recht streeks een accommodatie kunnen boeken, terwijl dat via de website van de VW wel kan. Van Vijfeijken: 'Bezoekers kunnen via de web site een aanvraag bij een kleinere logiesverstrekker indienen, maar die moet daarna zelf de boeking verzorgen en met de gast contact opnemen.' Via het TOR-systeem kunnen potentiële gasten zonder tussenkomst van de logiesverstrek ker een boeking vastleggen. Lees verder op pagina 9 M W 0 Gnthbiiu,.: TEXELSE' Advertenties voor de Voorjaar-vakantiekrant van 14 april kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 24 maart 16.30 uur (dit in tegenstelling tot wat er onze mailing staat) bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1