Veel winstpunten voor springruiters TEXELSE y COURANT Monsterzege zaalvoetballers Vijfentwintigste halve marathon De Waal Texelse voetballers in Burkina Fasso Maaike Speckmann en Rose bleven foutloos bij de springwedstrijden in manege Akenburg. (Foto Roma Brouwer) Verschillende ruiters wisten winst punten te halen bij de springwed strijden die zondag in manege Akenburg werden gehouden. Over twee klassieken parcoursen konden in totaal vier wintspunten worden behaald. Ponyruiters Daphne de Ridder en Anika Smit wisten in de klasse B, categorie C/D, het basisparcours foutloos af te leggen en ook in de aansluitende barrage foutloos te blijven. Uiteindelijk werd Smit eerste. Zij kreeg van de jury 45 stijlpunten, tegen 40 voor Daphne de Ridder. In de klasse B cat. E was Johanna Wouda met Little Star de enige van de drie deelnemers die foutloos rondkwam, zodat zij in deze klasse eerste werd. Tijdens het tweede parcours in deze was de eerste prijs na een foutloos parcours en een foutloze barrage voor Maai ke Speckmann met Rose K. Mandy Bosma was met Svenna de beste in de klasse B cat. D/E. De tweede prijs ging naar Sophie Bakker met Sam. In de klasse L verschenen vier deelnemers aan de start. Zij reden in drie categorieën. Mirjam Hin werd met Chris tweemaal eerste en verdiende drie winstpunten. Silve Schoorl werd met Genesis G eerste in het eerste parcours. In het tweede parcours moest zij de eer laten aan Kim Hoogenraat uit Benhuizen met haar pony Duncan. Kim Hoogenraat verscheen met haar pony Candy ook in de categorie C aan de start. Beide parcoursen bleef zij zowel in het basisparcours als in de barrage foutloos. Zij behaalde daarmee het maximum van vier winstpunten. Bij de paarden was het aantal deel nemers gering. In de klasse B ver schenen slechts zes deelnemers aan de start, waarvan twee buiten mededinging meereden. In beide parcoursen kreeg Frida Tuitman met Mikado het hoogste aantal stijlpun ten toegekend voor haar foutloze parcoursen en barrages (achter eenvolgens 50 en 53). Dat leverde haar tweemaal de eerste prijs en vier winstpunten op. Maartje Meijer bleef met Engberts Gambler fout loos in de basisparcoursen en de barrages, maar kreeg minder stijl- punten, zodat zij buiten de prijzen viel. Wel kon zij ook vier winstpun ten bijschrijven. In de klasse L tikte Nero van Esther Bakker een balk af, wat de ruiter op vier strafpunten kwam te staan. In het tweede par cours bleef deze combinatie fout loos in het basisparcours, maar in de barrage kostte een gevallen balk weer vier strafpunten. Uitslagen: Pony's - Klasse B. eerste parcours cat.C/D: 1 .Anika Smit met Lima 0 fout basisparcours. 0 fout barrage, 45 stijlpunten, 2.Daphne de Rid der met Humpy 0-0-40: cat.E: 1 .Johanna Wou da 0-0-38 tweede parcours cat.C/D. 1 Mandy Bosma met Svenna 0-0-51: Sophie Bakker met Sam 0-0-47: cat E: 1.Maaike Speckmann met Rose K 0-0-51Klasse L: eerste parcours: cat.A' Mirjam Hin met Chris 4 ftcat C: 1 .Kim Hoogenraat met Candy 0-0-tijd 54.46; cat. D/E 1 .Silve Schoorl met Genesis G 0-0-54.56. Tweede parcours: cat A: i. Mirjam Hin met Chris 0-0-56 05; cat.C: l.Kim Hoogenraat met Candy 0-0-45.64; cat.D/E: l.Kim Hoogenraat met Duncan 0-0-47.25. Paarden - Klasse D: eerste en tweede par cours; Frida Tuitman met Mikado 0-0-50 en 0-0-53. Klasse L: eerste en tweede parcours: Esther Bakker met Nero K 4ft en 0-4-59.6. De Mareis verliest met klein verschil Door blessureleed reisden de heren van basketbalvereniging De Mareis met vier vaste basis spelers en een invaller af naar Heerhugowaard. 'Een leuke pot spelen' leek het maximaal haalba re tegen het snelle en balvaardige HBC. Bovendien beschikte HBC over vier wissels en de Mareis over niet één. De Mareis verloor met 75-68. Het eerste kwart verloor De Mareis met 26-14, maar de spelers voelden dat er meer in zat. Zeker omdat Nico Kikkert en Pieter Dogger met hun lengte onbereikbaar, waren voor de verdediging van HBC. Door in het tweede kwart de schutters van HBC uit te schakelen, lukte het De Mareis het aantal tegendoelpunten te reduceren. Toen ook spelverdeler Ruud Verstraaten meer afspeelmo- gelijkheden kreeg door het extra loopwerk van Kikkert en Dogger kon de eigen score flink oplopen. Het tweede kwart werd met 17- 21 gewonnen. In het derde kwart kwam zelfs invaller Wesley Bos ma tot scoren. Met een driepunter en enkele zuivere schoten wist De Mareis het derde kwart met 16-19 te winnen en de achterstand tot vijf punten terug te brengen. Ook Jaap de Wijk schoot enkele loep zuivere driepunters. In het vierde kwart sloeg de vermoeidheid toe en kreeg HBC door onnodig balverlies meer kansen. Zo konden de verse spelers van HBC de wedstrijd een voudig uitspelen. Al met al was het een sportieve wedstrijd, met over en weer veel mooie scores, slimme assists en goed basketbal. De Beer wint maandbeker Tromp vijfde op NK boogschieten Johan Tromp is afgelopen zater dag in het Brabantse Middelbeers op de vijfde plaats geëindigd tij dens het Nederlands kampioen schap boogschieten in de vierde klasse. De goed schietende Texe laar liet daarmee 55 deelnemers achter zich. Toch was er enige teleurstelling bij Tromp, die intensief had geoefend om zich in de prijzen te schie ten. Dat leek ook te lukken, want na twee wedstrijden bezette hij de derde plaats en kwalificeerde hij zich voor het zogeheten afkampen. Daarin moeten de laatste acht over gebleven deelnemers direct het duel aan met een van de concurrenten. In die strijd werd Tromp uitgescha keld door de latere kampioen. 'Ik Het eerste zaalvoetbalteam van Texel'94 heeft in de voorlaatste thuiswedstrijd met maar liefst 10- 2 van Marlène 4 uit Zuidermeer gewonnen. De Texelaars openden al na vijftien seconden de score en waren daarna oppermachtig. Texel'94 scoorde er de gehele wed strijd lustig op los, zonder dat de tegenstander daar veel tegen in te brengen had. Halverwege stond het al 4-0. Na het wisselen van speel- helft was de thuisploeg zo mogelijk nog meer overheersend. Pas vijf minuten voor het einde kon Marlène ook een doelpunt maken. Het stond op dat moment al 8-0. In de slot fase scoorden de gasten nogmaals, maar liet ook Texel'94 zich niet onbetuigd. Vlak voor tijd maakte Martijn de Veij het tiental doelpun ten vol. Woensdag 15 maart speelt Texel'94 voor de beker thuis tegen Sparta'67. Deze wedstrijd begint om 19.20 uur. Twee dagen daarna staat de laatste competitiewedstrijd tegen De Ruif 2 op het programma. In de Texelse competitie werden nog enkele bekerwedstrijden gespeeld. De finale van de nieuw ingestelde beker voor de twee klasse wordt een volledige Klif-aangelegenheid. In de halve finales won Klif 3 na strafschoppen van Klif 6 en was Klif 4 met 4-1 te sterk voor Texel'94 8. De stnjd om de Bar Sportief Cup (voor hoofd- en eersteklassers) gaat tussen twee teams van De Krim. Nadat De Krim 3 zich vorige week al voor de finale had geplaatst, won De Krim 1 vrijdag met 5-2 van De Krim 2, waardoor de finale gaat tus sen De Krim 1 en De Krim 3. Uitslagen: Jelleboog E2-De Koog E1 1-2, De Krim D1-Sportshop D2 12-1; Klif D1-Sportshop D1 0-20; Klif 3-Texel'94 7 5-4; De Koog 3- Texel'94 6 3-9; Klif 6-NIOZ 1 1-5; Klif C1-De Krim C3 4-4; Sportshop 2-De Krim 4 9-7: De Krim 5-Klif 5 6-3; Texel'94 8-Klif 4 1-4; Klif 6-Klif 3 2-2; Jelleboog 3-Jelleboog 4 10-7. De Krim C1-De Koog MC2 16-0. Sportshop 2-De Koog 2 3-5; Texel'94 1-Marlène 4 10-2: Klif 1-Texel'94 2 3-1. De Knm 1-De Krim 2 5-2; Jelleboog 2-Mantje 2 1-4. Texel'94 4-Jel- leboog 5 5-6. stond heel goed te schieten, maar had gewoon de pech dat ik meteen tegen de beste moest, want de man die later derde werd, had veel min der punten behaald dan ik. Maar ja, met loting moet je nu eenmaal geluk hebben.' Zijn prestatie leidt wel tot een promotie naar de derde klasse. Door twee slagen minder nodig te hebben voor achttien holes, won Hans de Beer zondag op de Texelse golfbaan de maandbeker. Margreet de Graaff legde beslag op de derde plaats in de eerste groep (handicap 0 tot 18). Door de harde noordwes tenwind hadden de 25 deelnemers de grootste moeite de ballen op de fairways te houden. Meer dan nor- maai eindigden slagen in de ernaast gelegen waterpartijen. In de tweede groep (handicap 18,1 tot 26,5) legde Koos Jongebreur beslag op de eer ste plaats. Jaap Hoogenraad werd tweede, Derk Hulsebos derde. In de groep met de hoogste handicaps (26,5 tot 36) we(ë Jan M. Bloem winnaar. Hans de Beer sloeg bij de afslag op de eerste hole van de grote baan de verste slag, de zoge heten longest drive. Bij de dames was de longest drive voor Lia Kuip. Op de negende hole van de kleine baan sloeg Reinier de Graaff zijn bal vanaf de afslagplaats in één slag op de green waar de vlag staat, een zogeheten neary. Bij de dames was de neary voor Jacqueline Dijkstra. Koorn en Koning trainers Texel'94 Piet Zijm sterk bij Doorstoot Piet Zijm leverde door zijn partij tegen Kees Weel in zeven beurten uit te spelen een prima prestatie op de corrtpetitieavond van bil jartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp. Met series van veertien en negen caramboles wist Zijm de partij snel naar zich toe te trekken. Ook tegen Joost Smit speelde de zeer geconcentreerde Zijm uitste kend en kwam hij uit op een gemid delde van anderhalf. Jan Heems kerk komt langzamerhand ook op gang en eiste met prima spel de overwinning op Wil Homan voor zich op. Hij moest echter zijn meer dere erkennen in Raymond Steen huizen. Steenhuizen won de partij met een gemiddelde van meer dan tweeeneenhalf. Piet Zijm had met veertien caramboles de hoogste serie van de avond. Uitslagen: K. Weel-P Zijm 2-4, J. Smit-F. Klok 4-2, W. Homan-R. Steenhuizen 4-0, J Smit-P Zijm 0-4, T. van der Stroom-W Homan 2-4, K. Weel-J Smit 4-0, F. Klok-P Zijm 4-0, T. van der Stroom-R. Steenhuizen 2-4, J. Heems kerk-W Homan 4-0. F. Klok-K Weel 0-4, J. Heemskerk-R. Steenhuizen 2-4 Voetbaluitslagen Zaterdag 4 maart: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 5 maart: Alle wedstrijden werden afgelast. Voetbalprogramma Zaterdag 11 maart: Texel'94 A1-DEK A1 14.30 WMC A1 -Texel'94 A2 14.30 BOL A1 -Oosterend A1 12.30 Texel'94 B1-De Koog B1 14.30 Callantsoog B1-Oosterend B1 14.00 Texel'94 MB1 -Koedijk MB1 11.30 Texel'94 MB2-DZS MB1 13.00 Con Zelo C1 -Texel'94 C1 14.00 Texel'94 C2-Den Helder C2 13.00 JVC C5-Texel'94 C3 12.30 HCSC C3-Texel'94 C4 12.45 De Koog C1-HCSC C2 13.45 Oosterend C1 -DWOW C1 13.45 VZV D1-Texel'94 D1 10.00 Hollandia T. D1-Texel'94 D2 9.15 Texel'94 D3-Schagen D3 11.30 HCSC D3-Texel'94 D4 9.30 Oudesluis D1-De Koog D1 12.30 Hollandia T. D2-Oosterend D1 11.30 BOL D3-Texel'94 MD1 10.45 Berkhout MD1-Texel'94 MD2 12.30 Oosterend MD1-WS'46 MD1 11.30 Texel'94 G1 -CTO'70 G2 11.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 8 maart: 17.00 SVO E1 -Jelleboog E1 SVO 17.45 Sportsh. D1-ZDH D1 Sportsh. 18.30 Krim C2-Koog MC2 Franchi. 19.20 Klif vr. 2-BKC 1 Hoogendijk 20.10 SVO 4-De Krim 6 Hoogendijk 21.00 Texel 8-Klif 6 Van Beek 21.50 Texel 9-Klif 3 Van Beek Zaaldienst: Klif. Donderdag 9 maart: 18.00 Sportsh. D2-Krim D1 Sportsh. 18.45 KnmC1-KlifC2 Hoogendijk 19.35 FtAB 1-Koog 2 Hoogendijk 20.25 Texel 7-Krim 5 Arnout 21.15 De Krim 4-Klif 2 Kuipers 22.05 Jelleboog 5-Koog 1 Kuipers Zaaldienst: Sportshop. Let op; gewijzigde aanvangstijden! Vrijdag 10 maart: 17.15 De Krim D2-Klif D1 De Krim 18.05 De Krim 3-Texel 4 Van Beek 19.00 De Krim 2-Mantje 1 Kuipers 19.55 Krim 1-Texel 3 Hoogendijk 20.45 SVO 1 -Sportshop 1 Sangers 21.35 SVO 2-Jelleboog 1 Bakker 22.25 Mantje 3-Texel 5 Arnout Zaaldienst: De Krim. Texelse pupillencompetitie. ZDH F2-SVC F1 Roda JC-Heerenveen SVO F1-ZDH F1 AZ-FC Utrecht Liverpool-SVC E1 De Koog E1-Chelsea Arsenal-Blackburn SVO E2-SVO E1 Zondag 12 maart: Texel'94-Geel Zwart'30 Oosterend-De Koog Winkel-ZDH Texel'94 2-Meervogels'31 2 VIOS W. 5-Texel'94 4 De Koog 2-Flevo 4 Oosterend 2-SRC 5 HSV MA1 -Texel'94 MA1 De Koog DA1 -Succes DA1 DWOW A1-Oosterend DA1 Recreatievoetbal: Texelse Boys-Oosterend De Koog-Texel'94 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.45 11.00 12.00 14.00 14.00 12.00 10.30 10.30 Martin Koorn wordt de nieuwe trainer van Texel'94. De oud-prof voetballer van Zwolle, Volendam en Haarlem, die deze maand 39 wordt, is de opvolger van Fred Dekker, die de club aan het eind van het seizoen mede door de tegenvallende resultaten na één jaar alweer gaat verlaten. Het bestuur is blij met Koorn, die als pupil bij (toen nog) SV Texel begon en na een profcarrière terugkeerde op het oude nest. De afgelopen jaren is hij als routinier en aanvoer der één van de dragende krachten in het eerste elftal. 'We hebben gezocht naar een interne oplossing en gelukkig hebben we die gevon den', vertelt voorzitter Werner van der Meer. Het enige bezwaar was volgens Van der Meer dat Koorn het nog te vroeg vond te stoppen met voetballen en dat een spelende coach niet gewenst was. Om die reden is Ralph Koning gevraagd de coaching op zondag voor zijn reke ning te nemen. Hoewel ook Koning nog actief is als speler, ging hij op het aanbod in. Van der Meer: "Dat is mooi, want als Martin óók nog had moeten stoppen, hadden we een elftal met alleen maar achttienjari gen overgehouden.' Hoewel de afspraken al gemaakt zijn, moeten de contracten nog wor den getekend, aldus Van der Meer De nieuwe constructie geldt in prin cipe voor een jaar. Sportvissen Onder gunstige weersomstandig heden hielden leden van Sportvis club Texel zaterdagavond de eerste wedstrijd om het kampioenschap 2006. Bij de voormalige asfaltmolen bij de haven van Oudeschild werd tweeëneenhalf uur gevist, waarbij Poul Verhagen een bot van 16 centi meter wist te vangen. Omdat dat de enige vis was die boven water werd gehaald, werd Verhagen winnaar van de wedstrijd. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 18 maart, weer bij de asfaltmolen, aanvang 18.00 uur. Een beeld uit de Halve Marathon van vorig jaar. (Foto anjmt Texeor Coumi) Bij de graansilo's van Keijser Co in De Waal klonk zaterdag 13 maart 1982 het startschot voor een hardloopwedstrijd over diver se afstanden, die maar liefst 113 deelnemers trok. De in Den Haag wonende Engelsman Keith Dea- thridge won de langste loop, over 21,1 kilometer. De Halve Marathon van De Waal, zoals het evenement al jaren bij iedereen bekend staat, wordt zaterdag alweer voor de vijfentwintigste keer gehouden. De Halve Marathon van De Waal, destijds georganiseerd op initiatief van Dirk Eelman, is een wedstrijd met aanzien, ledereen op Texel en in de Kop van Noord-Holland die het hardlopen een beetje serieus neemt, liep al eens mee en ook skeelerers en rolstoelatleten gaven meerdere maien acte de présence. Het aantal deelnemers lag nooit lager dan honderd, maar in de top jaren, toen de resultaten van de loop meetelden voor een circuit van wedstrijden in Noord-Holland, was dat getal ook wel eens bijna tweehonderd Maar buiten dat ken merkt 'De Waal' zich vooral door een leuke sfeer, waarin gezelligheid en sportiviteit de boventoon voe ren. Een belangrijke bijdrage komt daann van de beheerders van het dorpshuis, die na afloop altijd hoog geprezen soep serveren. En spon sors dragen al jaren bij met geld en goederen voor de loterij op start nummer om de loop laagdrempelig en bijzonder te houden Voor de vijfentwintigste loop heeft de organisatie, bestaand uit de dorpscommissie van De Waal en Atletiekvereniging Texel, zich het hoofd gebogen over speciale jubi leumacties. Uiteindelijk is er echter voor gekozen de traditie in ere te houden. Enige bijzonderheid is het jubileumshirt, beschikbaar gesteld door een sponsor, dat alle deelne mers en vrijwilligers krijgen aange boden. Een extra reden om mee te doen of mee te helpen, veronder stelt de organisatie. De loop over 21,1 kilometer is een officiële KNAU-wedstrijd, maar staat open voor zowel wedstrijdatleten als voor recreanten en tnmmers. De overige afstanden zijn alleen recreatief. Net als vorige jaren staat er een premie, dit keer €150,-, op het verbeteren van het parcours- record. Bij de vrouwen is dat in handen van Katinka Wiltenburg, die in 1991 1.20.30 uur nodig had. Het record bij de mannen, 1.07.00, is nog ouder en staat sinds 1984 op naam van Barry Kneppers. Win naars vorig jaar waren Lutz Lohse en Ingrid van Lubek. Wie nog niet toe is aan de halve marathon of de loop over 10,6 kilo meter, kan meedoen aan een ronde van 4,8 kilometer. Deze voert via Hogereind, Sommeltjesweg, fiets pad Burgerdijk, Ongeren, Wester- boersweg. Staart en Polderweg terug naar de finish en mag ook worden gewandeld. Het startschot voor deze drie wedstrijden klinkt om 14.00 uur. Een half uur eerder gaan wedstrijden voor de jeugd van start. De jeugd tot en met 11 jaar loopt één ronde door en rond De Waal. de jeugd tot en met 15 jaar moet er twee afleggen. Het inschnjfgeld voor de jeugd is €2.50, deelnemers aan de 4,8 kilo meter betalen €3,50 en de ande ren €6,-. Inschrijven kan men vanaf 12.45 uur in dorpshuis De Wielewaal. De prijsuitreiking is omstreeks 16.15 uur. Onder de lopers die de halve marathon voltooien, worden enkele pnjzen in natura verloot, beschik baar gesteld door sponsors. De organisatie maakt verder nog bekend dat begeleiders de lopers met op de fiets mogen vergezellen. Meer informatie is te verkrijgen bij Piet Bakelaar, tel. 313843 Tijdens een bezoek aan Burkina Fasso werd Mieke Rietveld verrast door de aanwezigheid van een Burkmabe-Texels voetbalelftal. Voorzitter Mieke Rietveld van de stichting Ecole Christ Roi sprak gisteravond in De Schakel in Den Burg over haar bezoek aan de door de Texelse kerken geadop teerde school in Burkina Fasso. In januari bezocht zij de school om de vorderingen te bekijken en om een gift van de Texelse kerken te overhandigen. De (Texelse) Stichting Ecole Christ Roi ondersteunt de gelijknamige basisschool in Ouagadougou, de hoofdstad van een van de armste landen in Afrika, Burkina Fasso. De stichting organiseert acties in de vorm van etentjes, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de school. Mensen kunnen voor hon derd euro per jaar ook een leer ling 'adopteren'. Daarvan wordt het schoolgeld betaald, krijgt de leerling leermiddelen en ontvangt de onder wijzer (een deel van) zijn salaris. Het project blijkt een succes. De samenwerking tussen de leerkrach ten van de school en de stichting is bijzonder goed en al het geld komt op de juiste bestemming. Inmiddels is er een warme vriendschap ont staan tussen de school en Texel en het is duidelijk dat de kinderen van Ecole Christ Roi kwalitatief goed onderwijs genieten. Sinds de stichting de school onder steunt, zijn er drie klaslokalen gebouwd en twee overkappingen op het schoolplein om in de scha duw te kunnen spelen. Er zijn nu voorlopig voldoende (zes) klasloka len. Met een gift van tweeduizend euro van de Texelse kerken is inmid dels begonnen met de bouw van een administratiegebouwtje. Verde re wensen zijn het afbouwen van de omheining, zodat de kinderen niet zomaar de weg op kunnen lopen, kasten in de klas (in plaats van kartonnen dozen), schoolbanken en wat meer beplanting op het school plein. Op langere termijn denkt de stichting aan een waterpomp en eventueel een warme maaltijd voor de kinderen. Speciaal voor het bezoek uit Nederland werd in janu ari een feest gehouden. Het school plein was versierd en met school banken was een tribune gemaakt onder het afdak. Op het feest wer den toespraken gehouden door de inspecteur, de loco-burgemeester, het hoofd van de school en Mieke Rietveld Kinderen voerden dansjes op en deden een playbackshow. Hoogtepunt was voor Rietveld de komst van een Burkmabe-Texels voetbalelftal in shirts geschon ken door Texel'94. Het feest werd besloten met de overhandiging van cadeaus. Alle kinderen kregen een vrijwel compleet leerpakket, met een leitje, krijtjes, schriften, pennen, potloden, reken- en tekenmateriaal. De onderwijzers kregen ieder een shirt en een schooltas. Deze giften waren mogelijk dankzij het geld van de Texelse kerken.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7