'Ik haal de dingen graag uit z'n verband' TEXELSE 2 COURANT Damesduo Maatje 44 in Klif 12 Peter Ampt toont uitzonderlijke foto's Uma Thurman en Meryl Streep Film Agenda E teso Excursies ffi Werk aan de weg VRIJDAG 10 MAART 2006 kijker moet zelt maar bedenken wat het is. Peter Ampt: 'Ik heb mijn foto's geen Wie de schoen past... is een lied jesprogramma van het nieuwe damesduo Maatje 44, dat donder dag 16 maart optreedt in theater Klif 12 in Den Hoorn. Volgens de twee leden van het duo, Moni que Vork en Ine van Geel, zijn ze bezig zich met 'met groeiend zelfvertrouwen' een plaats te ver overen binnen de 'vaderlandse kleinkunst'. Vork en Van Geel hadden afzon derlijk al de nodige podiumervaring toen ze in 2004 besloten samen ver der te gaan. Om een nieuw, eigen programma samen te kunnen stel len, benaderden ze diverse compo nisten en tekstschrijvers. Uiteindelijk gingen ze in zee met componist en arrangeur Jetse Bremer, tekstschrij ver Wilbert Friederichs en regisseur Niels van der Schaaff. Hun programma zit vol liedjes, maar is volgens eigen zeggen ook 'een spiegel, een klankbord voor beslommeringen, hersenspinsels en gedachtewereld' van twee vrouwen die elk op hun eigen wijze omgaan met voor- en tegenspoed en eeu wige thema's als ouder worden, lichaam, partner, mannen in het algemeen, kinderen en - 'natuurlijk' zeggen ze zelf - schoenen. Wie de schoen past... is een eerbetoon aan het leven, een ode aan de univer sele zoektocht naar geluk. Daarin worden thema's als overspel, carriè re en mannen moeiteloos afgewis seld met 'luchtige onderwerpen' als wraak, sinaasappelkwark en dood. De voorstelling begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12,-; 'Vrienden van Klif 12' betalen €10,-. Vooraf dineren is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst (tel. 319633). Monique Vork van Maar zelden gaat Peter Ampt zonder camera op pad. Waar hij ook is, altijd speurt hij om zich heen, op zoek naar bijzondere details, lichtinvallen, schitterin gen, patronen, lijnen, kleuren of een combinatie daarvan. Het resulteerde in een uitzonderlijke collectie foto's, die dit weekend en komende week zijn te zien in Tusse de Banke. 'Veel mensen zien wel, maar kijken niet goed. Ik stond eens in het bos een paaltje te fotograferen, waarop mooie korstmossen groeiden. Er passeerde een man die z'n hond uitliet. Pas toen hij me was gepas seerd, realiseerde hij zich dat hij wat bijzonders had gezien. Hij keerde terug en vroeg waarom ik een paal tje fotografeerde. Pas toen ik hem door de zoeker van mijn camera liet kijken, realiseerde hoe bijzonder het was.' Een rondgang langs de ruim vijftig foto's levert soms herkenning op, maar vaak blijft het bij raden bijzondere effecten zorgt. Maar zon der toelichting zou de verslaggever het nooit hebben geraden. Wat de foto's ook gemeen hebben zijn de felle en heldere kleurencombina ties. 'Daar zoek ik bewust naar. Ik fotografeer tegenwoordig digitaal en met Photoshop breng ik er wat meer contrast in. En ik werk meer met tekst. De hele wereld bestaat tegenwoordig uit tekst. Ik gebruik daar fragmenten van.' Gebouwen zijn ook een geliefd onderwerp. Een wat Ampt heeft gefotografeerd. Zelf foto die door het perspectief vanaf geniet hij daarvan. 'Ik heb mijn foto's geen naam gegeven, de kijker moet zelf maar bedenken wat het is.' Een stel grote stekels op een groen vlak, blijkt een cactus te zijn, waarbij opvalt dat de stekels een regelmatig patroon hebben. Een donker opper vlak met kleurige vlekken blijkt het licht te zijn dat door een glas-in een flatgebouw lijkt te zijn geno men, blijkt een muur in een museum vol schilderijen. 'Ik haal de dingen graag uit z'n verband.' Niet alleen de foto's zijn het bekijken waard, ook de lijsten mogen er zijn. 'Ik schilder Chi neng qigong Esther Schilling start vrijdag 23 maart zal in De Aleph in Den Burg een nieuwe cursus chi neng qigong voor beginners. Gevorderden die op herhaling willen, kunnen er even eens terecht, chi neng qigong is een helende en ontspannende Chinese meditatiemethode. Voor meer infor matie en aanmelden, tel. 319417 of www.chinengoptexel.nl. Kerkdienst met Singers of the Lord De Singers of the Lord verlenen zondag medewerking aan de och tenddienst in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Centraal in deze dienst Spreekuur voor slechthorenden In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt donder dag 16 maart van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur gehouden door de Nederlandse Vereniging van Slecht horenden. Party in Question In Question Plaza wordt zaterdag een 70's/80's-party gehouden. Het feest begint om 22.00 uur, de toe gang is gratis. eerst de lijsten en zoek daar foto's staat de opwekking van Lazarus. bij die er mooi bij kleuren.' De expositie is donderdag, vrijdag loodraam op de vloer van een kerk en zaterdag, maandag, dinsdag en schijnt. En een abstracte afbeelding met allerlei vreemde effecten blijkt een plastic zak die in het water drijft, waarbij de schittenng voor woensdag open van 10.30 tot 16.00 uur en zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Uitwisseling linedancers Op uitnodiging van de Texelse coun- try-linedancegroep Indian Warnors brachten afgelopen weekend de Wild West Yukon Country Dancers uit het Belgische Bazel op bezoek aan het eiland. Het contact met de 22 man sterke Belgische delegatie was ontstaan op een country-forum op het internet. Zaterdag rond het middaguur arriveerden de gasten op Texel, waarna bijeengekomen werd in De Koog voor een eer ste kennismaking. Het ijs was al gauw gebroken, waarna de gas ten een kijkje konden nemen op hun gastadressen bij de Texelse dansers, 's Avonds werd gegeten in Dinner Saloon Tumbleweeds, waarna een feestavond losbarstte met veel country-muziek, linedance en verbroedering. Zondag werden een strandwandeling en een rondrit over het eiland gemaakt. Daarbij werden onder meer de vuurtoren en de haven van Oudeschild bezocht. Pas in de avond verlieten de Belgen het eiland. Een uitgebreid verslag en foto's van de uitwisseling zijn te vinden op de website www.indian- warriors.tk. Geslaagd Lezing in De Aleph In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat wordt zaterdag 18 maart een lezing gegeven door Marieke de Vrij. Zij is helderziende en helpt met haar informatie de aan wezigen hun levenssituatie verbe teren. Daarbij wordt uitgegaan van de gedachte dat iedereen speci fieke levensopdrachten krijgt en dat ontwikkelingspoorten momenten van inzicht bieden. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 319449. Rutger Land (24) uit Den Burg is aan de Hogeschool van Amsterdam afgestudeerd voor de studie Avia- ton. Momenteel neemt hij voor de opleiding tot verkeersvlieger deel aan de selectieprocedure van de KLM Flight Academy. Radio Texel Radio Texel zendt zondagavond vanaf 18.00 uur een herhaling uit van het verkiezingsprogramma van dinsdagavond. Toen werd de hele avond vanuit Question Plaza live verslag gedaan van de bekendma king van de verkiezingsuitslag. Ook waren reacties van de politici op de Janien de Bruijn. Opgave is moge- Playbackshow in Den Hoorn Kinderen en volwassenen uit Den Hoorn en omgeving kruipen zater dag 18 maart in de huid van beken de artiesten om mee te doen aan de jaarlijkse playbackshow. Het eve nement vindt plaats in dorpshuis De Waldhoorn, begint om 19.30 uur en wordt gepresenteerd door uitslag te horen. Radio Texel is te ontvangen via 106.1 FM in de ether of 98,5 via de kabel. Steractrices Uma Thurman en Meryl Streep spelen de hoofdrol in de film Prime, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over de 37-jarige producente Rafi (Thurman), die haar scheiding probeert te verwerken en daarbij veel steun krijgt van haar thera peute dr. Lisa Metzger (Streep). Zij helpt haar om haar angst voor intimiteit te overwinnen en moe digt haar aan op zoek te gaan naar een nieuwe vriend. Wanneer Rafi voor een veertien jaar jongere man valt, weet dr. Metzger haar ervan te overtuigen dat leeftijds verschil er niet toe doet en dat Rafi de relatie een kans moet geven. Alles wordt echter anders wanneer de therapeute ontdekt dat de man op wie haar patiën te verliefd is geworden niemand minder dan haar eigen zoon is. Plotseling ontstaan grote span ningen. waarbij het grote leef tijdsverschil met de enige barrière is die de twee verliefden moeten zien te overwinnen. In de serie De Volkskrant-filma vonden draait Paradise now, over twee jonge Palestijnen, die al sinds hun kindertijd bevriend zijn. Hun leven verandert op slag wan neer ze worden uitverkoren om een zelfmoordaanslag in Tel Aviv te plegen. Na een laatste avond met hun familie, van wie ze geen afscheid mogen nemen, vertrek ken de vrienden met bommen op hun lichaam naar de grenspost. Maar de operatie verloopt niet helemaal volgens plan. De twee verliezen elkaar uit het oog en worden daardoor gedwongen hun eigen keuzes te maken over hun verdere bestemming. Paradise now won de Golden Globe voor de beste buitenlandse film en werd in dezelfde categorie geno mineerd voor een Oscar. Het drama Munich, over de gijze ling van Israëlische atleten tijdens de Olympische Spelen in 1972, is deze week voor het laatst in de Texelse bioscoop te zien. Dat geldt eveneens voor de familiefilm Knetter. De andere films zijn de komische misdaadfilm Fun with Dick and Jane, de biografische muziekfilm Walk the line (over het leven van countryster Johnny Cash) en de Nederlands gespro ken familiefilm Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf. Maandag kunnen liefhebbers zich laten ver rassen door een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. Het volledige programma staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelse- courant.nl. lijk bij Piet Schneider (tel. 319311). De deelnemers moeten op de dag van de show om 16.00 uur hun CD in het dorpshuis inleveren bij Guido Schuijl. Er zijn vier catego rieën: leerlingen uit groep 1 tot en met 4 en groep 5 tot en met 8 van de basisschool, OSG-scholieren en volwassenen. Deelname is gratis, toeschouwers betalen €1,-. De win naars plaatsen zich voor de finale, die op 22 april in De Bijenkorf in Oosterend wordt gehouden. Voorganger is Rinus Kuiper, organist Dyo Wassink. De dienst begint om 11.00 uur. FVN-vrouwen op eerder tijdstip De maandelijkse bijeenkomst van de Texelse afdeling van de FNV Vrouwenbond begint dinsdag 14 maart een uur eerder dan gebrui kelijk en wel om 19.00 uur. Reden is het bezoek van gastspreekster Anya Wierman, voorzitter van de lande lijke Vrouwenbond, die nog met de laatste boot mee wil. De bijeenkomst, vindt plaats in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Vergadering Rode Kruis De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt woensdag 22 maart vanaf 13.30 uur jaarvergadering in het gebouw aan de Jonkerstraat. Op de agenda staat onder meer de bestuurlijke vernieuwing van het district Kop van Noord-Holland. Ook wordt een filmpje over Mappa Mondo, de actie voor gezinsver vangende huizen voor kinderen met een levensbedreigende ziekte, ver- toond. GGZ zoekt maatjes Het Maatjesproject van de GGZ is op zoek naar vrijwilligers. Het Maatjesproject helpt mensen met psychiatrische problemen die meer willen deelnemen aan het maat schappelijk leven. Door te bemidde len in het contact met een vrijwilliger kan het sociale isolement worden doorbroken. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met K. Hof land op het Dag Activiteitencentrum (tel. 0223-625523), of bij de afdeling Preventie van de GGZ (tel. 0224- 211311). Bedrijven Maricoweg via Bernhardlaan Als gevolg van rioleringswerkzaam heden aan de Maricoweg zijn aan nemersbedrijf Westerlaken, Spuiterij Betsema, de firma Van der Vis, Keij- ser, Rob Smit van Cosmic Colors en TCA niet meer op de gebruikelijke wijze bereikbaar. Voor een tijdelijke ontsluiting van deze bedrijven is een doorbraak gemaakt via de Bern hardlaan, vanaf het terrein van de brandweerkazerne. {Foto Gerard Timmerman) Vergadering Reumavereniging Reuroavereniging Texel houdt dins dag jaarvergadering in schietsport centrum Odysseus aan de Emma- laan. De vergadering begint om 15.30 uur. Per abuis staat in de uitnodiging die de leden hebben ontvangen vermeld dat de vergade ring op woensdag plaatsvindt. Dit moet dus dinsdag zijn. Van komen de maandag tot en met zaterdag 18 maart wordt de jaarlijkse collecte voor het Reumafonds gehouden. Horecabeurs In sporthal Ons Genoegen wordt dinsdag 21 maart voor de dertiende keer de Horeca- en Recreatiebeurs gehouden. Op de beurs tonen vele bedrijven hun nieuwste produc ten. In samenwerking met het ROC wordt ook weer een kookwedstrijd gehouden. Bedrijven die daarvoor in aanmerking komen, hebben inmid dels toegangskaarten ontvangen. Zij kunnen extra kaarten bestel len via tel. 317970, fax 327143 en e-mail info@horecabeurs-texel.nl. Een klein aantal toegangskaarten is bestemd voor de losse verkoop. Deze kosten €15,-. Winterconcert KTF Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft zaterdag 18 maart in de Bgm. De Koninghal het jaarlijks winter concert. Na een opening waaraan alle geledingen van de vereniging meedoen, wordt het programma voor de pauze verder ingevuld door de drumband en de majorettes. Na de pauze betreedt het fanfa rekorps het podium. Het concert begint om 20.00 uur precies, de toegang bedraagt €2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij Marten Classics, Weverstraat 32, Het Open Boek, Binnenburg 3 en 's avonds aan de zaal. De Wijsneus viert jubileum Met DJ's, een zanger en ludieke acties viert feestcafé De Wijsneus in De Koog deze maand het vijfjarig bestaan. Zo zal komend weekend DJ Cor proberen zijn eerdere avon den in het café te overtreffen en komt in het weekend van 25 maart DJ Rene van de Baya Beach-club uit Rotterdam, vergezeld door zan ger Gerald. Deze zanger was inder tijd betrokken bij de formatie BED. In het weekend van 18 maart geeft het café een speciaal jubileum-T- shirt weg en op zondagmiddag 26 maart wordt een weekend New York weggegeven. De Wijsneus draait mee in de top tien van feestcafés in Nederland. Bij menig DJ of zanger staat het café erg hoog aangeschreven, mede door de kwaliteit van zowel licht als geluid en muziek. 'Maar op de eer ste plaats komt het hechte team', zegt eigenaar Marcel Talsma. De Wijsneus beschikt sinds april 2004 over een zeer uitgebreide website, met foto's, een poll en een agenda. Op www.dewijsneus.com is ook informatie over het jubileum te vin den. r (aan- Vrijdag 10 maart: Om 20.00 uur begint in hotel Den Burg aan de Emmalaan de ledenvergade ring van Vogelwerkgroep Texel. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Wie maakt me los?' van cabaretier Arno van der Heijden. Toegang €14,-. Cinema Texel vertoont Fun with Dick and Jane (aanvang 19.00 en 21.45 uur), Prime (19.15 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Zaterdag 11 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten en blok- arten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actief- optexel.nl. In De Waal klinkt om 14.00 uur het startschot voor de 25ste halve mara thon. Een half uur eerder al beginnen wedstrijden voor de jeugd. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur het winterconcert van muziekvereniging Excelsior. In Question Plaza in Den Burg wordt vanaf 22.00 uur een 70's/80's-party gehouden. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Nanny McPhee de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur), Fun with Dick and Jane (16.00 en 21.45 uur), Munich (18.30 uur), Prime (19.15 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Zondag 12 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops nordic walking, powerkiten en blokarten. Aanmelden en inlich tingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actiefoptexel.nl. In manege Akenburg begint om 10.30 uur de zesde voorronde om de Jaap de Graafbokaal. In taveerne De Twaalf Balcken in Den Burq begint om 17.30 uur een avond waarop koken en bier centraal staan. Reserveren is noodzakelijk. Cinema Texel vertoont Knetter (aan-i vang 13.45 uur), de Nederlands) gesproken versie van Nanny McPhej de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur), Fun with Dick and Jane (16.00en 21.45 uur), Munich (18.30 uur), Prime (19.15 uur) en Walk the Line (21,30 uur). Maandag 13 maart: In de schuren van Axel Lap aan Witteweg in Den Hoom wordt v 14.00 tot 16.00 uur een verkoop var tweedehands goederen gehouden. Del opbrengst is bestemd voor de restau ratie van het Hoornder kerkje. Vogelwerkgroep Texel houdt in D; Wielewaal in De Waal een startbf- eenkomst voor de bescherming van weidevogels dit jaar. De bijeenkoma begint om 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Fun with Dks. and Jane (aanvang 19.00 uur), Prirr- (19.15 uur). Walk the Une (21.30 en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 14 maart: Zandbank Sport and Adventure houdt workshops powerkiten, nordi: walking en blokarten. Aanmelden er inlichtingen- tel. 316699, 06-2256104: en www.actiefoptexel.nl. Reumavereniging Texel houdt vanaf wi 15.30 uur jaarvergadering in schiet- sportcentrum Odysseus aan de! r Emmalaan in Den Burg. Per abus staat in de uitnodiging die de leder j hebben ontvangen vermeld dat del vergadering woensdag plaatsvindt. I De FNV-vrouwenbond komt om 19. uur, een uur eerder dan gebruikelijk bijeen in De Buureton aan de Beatra- laan. Gastspreekster is Anya Wiermar, voorzitter van de landelijke bond. Om 19.30 uur begint in het raadhuis een speciale raadsvergadering, waanr afscheid wordt genomen van de ouds gemeenteraad. Cinema Texel vertoont Pnme (aan vang 20.15 uur) en in de serie D; Volkskrant-filmavonden Paradise now (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dager geen extra afvaarten. Er worden geer wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen ré tel. 369600 of website www.teso.nl. Zaterdag 11 maart: Het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerderij om 10.30 en om 14.45 uur. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Zondag 12 maart: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Woensdag 15 maart: Het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 03.30 en 16.30 u. Za. 11 06.10 en 18.25 u. Zo. 12 07.15 en 19.14 u. Ma. 13 08.00 en 19.54 u. Di. 14 08.45 en 20.46 u. Wo. 15 09.16 en 21.04 u. Do. 16 09.34 en 21.25 u. Vr. 17 09.45 en 22.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 12 maart op om 07.01 uur en gaat onder om 18.39 uur: woensdag 15 maart volle maan; vrijdag 17 maart springtij. door de brouwerij en de distilleerden om 10.30 en om 14.45 uur. Om 11.00 uur begint een excursie var Staatsbosbeheer door natuurgebis De Slufter. Opgave en inlichtingen Ecomare, tel. 317741 Om 15.00 en 16.00 uur begint e rondleiding door de bierbrouwerij aar de Schilderweg. Deelname kost €6,- Donderdag 16 maart: Het Ambachtscentrum aan ht Wezenland in Den Burg is van 10.K tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerden] om 10.30 en om 14.45 uur. Van 13 tot en met 19 maart zijn di volgende straten en wegen in verba» met werkzaamheden afgesloten: Den Burg: Maricoweg geen door gaand verkeer, bedrijven voor eer Voc deei bereikbaar via noodweg van« v.-i Bernhardlaan (brandweerkazerne) vad Efemert, tussen Warmoesstraat er Keesomlaan geen doorgaand verkeer kruising Elemert met Keesomlaan geen doorgaand verkeer. De Koog jjeti Ruyslaan tussen Bnnk en Badwegl geen doorgaand verkeer: Strijbos-I straat tussen Nikadel en Zeekraal afgesloten tot woensdag. Eierland Postweg tussen vliegveld en Slut- terweg geen doorgaand verkeer var maandag tot en met vrijdag: nat*. De Cocksdorp: fietspad van De Krr naar Vuurtoren tussen Krimweg er Stengweg afgesloten. Cursus autisme In het regiokantoor van MEE aan de Drs. Bijlweg 47 in Den Helder wordt gedurende drie woensdagavonden een cursus gehouden over omgaan met autisme. Tijdens de bijeenkom sten, bedoeld voor ouders van kin- Ruilbeurs De kaartenverzamelaars van de His torische Vereniging houden donder dag 16 maart vanaf 20.00 uur een ruilavond in Tusse de Banke aan deren met een autistische stoc wordt uitgelegd wat autisme is hoe de omgeving hier het be^ mee kan omgaan. De avonden den gehouden op 12,19 en 26 apj van 19.30 tot 21.00 uur. Deelname) gratis. Aanmelden kan via tel. 0221 688688 (van 9.00 tot 12.00 uur). de Groeneplaats. Ook mensen 5 geen lid van de vereniging zijn, zj daarbij welkom. Te zien zijn (ou® kaarten van Texel zoals de hier afgedrukte prentbriefkaart van p? sion Opduin uit 1937.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2