eisen inzet en respect Nieuwe trainers Texel'94 Presteren kun je niet zonder discipline' TEXELSE COURANT Congres over Waddenzee VRIJDAG 10 MAART 2006 Wijs geworden door de ervarin gen van het lopende seizoen, zal niemand Martin Koorn en Ralph Koning horen zeggen dat Texel'94 onder hun verantwoordelijkheid wel even kampioen zal worden. Tóch heeft het nieuwe trainers duo een duidelijke visie. 'De sfeer is bepalend voor de resultaten en dat begint met respect voor elkaar. We zullen er alles aan doet om dat te handhaven. Presteren kun je niet zonder discipline.' De contracten moeten nog wor den getekend, maar sinds deze week staat vast dat de bijna 39- jarige Martin Koorn met ingang van augustus de nieuwe trainer van Texel'94 wordt. Dat lag niet direct voor de hand, omdat de huidige aanvoerder van het eerste elftal nog niet wil stoppen met-voetballen en hij én het bestuur de combinatie van speler en coach met gewenst vonden. 'Als je een vreselijke wed strijd speelt, zou je jezelf moeten wisselen. Dat werkt niet.' De oplos sing diende zich tijdens een overleg tussen bestuur en spelers aan in de persoon van Ralph Koning. 'Ik heb een open sollicitatie gedaan en gevraagd wat ze ervan zouden vin den als ik op zondag de coaching zou doen. Door mijn beenbreuk van acht jaar geleden heb ik veel last van kleine blessures en loop ik allang te twijfelen over doorgaan of stoppen. Ik ben nog steeds gek van voetballen en als ik geen coach was geworden, was ik nog een jaar doorgegaan. Maar dit is voor mij ook een goede oplossing.' Details Hoewel Koorn niet van te voren op de hoogte was gebracht, kwam het idee van Koning niet als een verras sing voor hem. 'We hebben het er een paar jaar geleden al eens over gehad, maar toen was het nog niet aan de orde, omdat we allebei nog voetbalden.' Hoewel het tweetal nog geen tijd heeft gehad de details door te spreken, zijn ze overtuigd van een goede samenwerking. Koorn: 'We hebben allebei heel duidelijke opvattingen over hoe spelers met elkaar moeten omgaan. Respect voor elkaar, dat is het belangrijkst.' Koning: 'Als je iemand respecteert, krijg je ook respect terug. Zo zijn we opgegroeid en dat dragen we nu uit. Dat gaat niet vanzelf, maar dat is een maatschappelijk probleem. Wij zeggen trainer, de jonge jongens zeggen Fred tegen Fred Dekker (de huidige trainer, red.).' Op de vraag hoe ze zichzelf komend seizoen laten aanspreken, glimlacht Koning. 'Ze mogen mij best Ralph noemen, daar heb ik geen probleem mee. Maar noemen ze me Koning, dan treed ik op.' Inzet Ze zijn niet van plan het bij mooie voornemens te houden. Koning: 'We verwachten inzet. En als ze niet wil len, dan is daar het gat van de deur. Dan komt de volgende.' Koorn: 'Ze moeten niet, ze mogen. En ze doen het voor zichzelf. Als je geen zin hebt om te trainen, dan kom je toch gewoon niet. Alleen moet je dan wel de consequenties dragen, want het zou best kunnen dat je dan op zon dag niet wordt opgesteld.' Koning: 'We hebben er geen moeite mee als ze daags voor een wedstrijd op stap gaan, maar op zondag moeten ze er wel staan en de mouwtjes opstropen. Wij nemen ook wel eens een biertje, maar dat kun je tijdens de wedstrijd niet zien.' Om goed te kunnen samenwerken, zullen ze geregeld overleggen. Daar zal ook Gerrie Plaatsman, trainer van de A-junioren en coach van het tweede elftal, bij worden betrok ken. Bij een eventueel conflict heeft Koorn het laatste woord. 'Er moet er één de baas zijn, dat heb ik van te voren gesteld. Maar dat is vooral omdat de spelers dan weten waar ze aan toe zijn. Als er iets is, moeten ze bij mij zijn, ook als ze problemen hebben met Ralph. Anders spelen ze ons tegen elkaar uit.' Ook tijdens de wedstrijd worden beslissingen in samenspraak genomen. Koning cryptisch: 'We zullen technisch met een blessurebehandeling moeten omgaan Hij verduidelijkt: 'Als het in het veld niet loopt en er is overleg nodig, dan moet er maar iemand gaan liggen. Daar zullen we slim mee moeten omgaan.' Diploma Trainer worden is voor beiden een logische stap. Koning is in het bezit van een diploma waarmee hij jeugd- en lagere seniorenteams mag trai nen. Sinds zijn negentiende staat hij wekelijks op het trainingveld om pupillen en junioren de beginse len van het voetbal bij te brengen. Koorn heeft minder praktijkervaring, maar behaalde zo'n tien jaar gele den wel het diploma trainer/coach 2, waarmee hij zelfs bevoegd is teams uit de hoofdklasse te trainen. 'Dat heb ik alleen gedaan om ooit nog eens trainer te kunnen worden van Texel'94. Hier ligt mijn hart, met de andere verenigingen op het eiland heb ik niks.' Ook Koning heeft geen verdere ambities. 'Met alle respect voor de buitendorpen, maar ik ben op mijn achttiende als speler van Oosterend hier naartoe gegaan om beter te worden. Dit een prachtig mooie club, met teams die allemaal op niveau spelen. Ik heb geen zin om het voor minder te doen.' Niveau Hoewel het eerste elftal van Texel'94 nog maar één klasse hoger uitkomt, dan de standaardteams van de andere Texelse clubs, vinden ze het niveau niet te vergelijken. Koning: 'Ons tweede elftal is beter dan alle eerste teams uit de buitendorpen. Ik vind ook dat goede voetballers die vooruit willen bij ons moet komen spelen. Maar de meesten durven het niet, zijn bang dat ze het niet redden en 's zondags met de boot van tien uur met het tweede elftal mee moeten.' Koorn: 'ledereen die komt trainen krijgt een kans. Drie of vier jongens zijn zo goed dat ze de basis vormen, maar voor de rest staat het allemaal nog open.' Gezien de enthousiaste reacties die ze heb ben gekregen, hopen ze twijfelaars over de streep te kunnen trekken. 'We gaan niet ronselen, maar zijn wel van plan jongens van andere clubs bekijken. Ik hoop dat er een paar komen omdat wij hier komend seizoen de trainers zijn. Zoals ik zelf weer ben begonnen toen John Rep fjier naar toe kwam.' Vertrouwen Koorn en Koning mogen wel eens twijfelen aan de motivatie van de jongste generatie, in de spelers die nu in het eerste elftal van Texel'94 spelen, hebben ze veel vertrouwen. Dat het team nu op de één-na- laatste plaats in de vijfde klasse staat, vindt Koorn niet zo vreemd. 'Op een paar na zijn de meeste jongens twintig jaar en jonger. Zij missen nog kracht en ervaring en moeten ook tactisch nog veel leren. Maar ze zijn enthousiast en daar gaat het om. Ik ben tevreden als we volgend jaar lekker in de mid denmoot meedraaien.' Koning is voorzichtig: 'Deze groep heeft nog een heel lange weg te gaan.' Maar volgens Koorn zou dat wel eens mee kunnen vallen. 'Door deze jon gens op een paar heel kleine punt jes te wijzen, kun je ze al veel beter maken. Ze moeten vooral slimmer worden. Je ziet nu nog te vaak dat ze de bal bij een uitbal of vrije trap laten liggen en weglopen, omdat een ander die altijd neemt. Dat is fout, want voor hetzelfde geld loopt er net iemand vrij die in kansrijke positie kan komen. Als we erin sla gen ze dat te leren zien, heb je al veel gewonnen, want op dit niveau is geen enkel team goed in het omschakelen van aanval naar ver dediging en andersom. Daar gaan we straks hard op trainen en dat is een kwestie van veel herhalen.' Ze zijn zich er van bewust dat veel Schraag en Harbers werkten zich de afgelopen weken omhoog en zijn inmiddels opgerukt naar de achtste plaats in het klassement. Ook deze week liepen hun zaken uitstekend. Na een sterke opening (ruim 2100 punten) wisten zij in de volgende partijen de score redelijk hoog te houden. Dankzij een spetterend slot van meer dan 2200 punten én drie marsen wisten zij 7848 punten te scoren. In het klassement van de derde speelperiode staan zij inmid dels op de zesde plaats. Ook Corry en Debbie van der Slik- ke waren woensdag uitstekend op dreef en leken op weg naar een zeer hoge score. Het derde spel gooide nog wat roet in het eten, anders waren er nog veel meer dan 7386 punten behaald. Zij stijgen twee plaatsen in het klassement en staan nu veertiende. Cees Vinke en Carlo Bos waren na een paar modale weken wat teruggezakt in het klassement. Deze week was hun vorm echter weer helemaal terug en haalden zij de derde plaats met 7217 punten. Deze score repareerde een flink deel van de opgelopen achterstand, al leverde dit in nog geen winst in het algemeen klassement op. Vinke en Bos blijven vierde. Ook John Vlaming en Eric Jan Geus zijn aan een voorzichtige opmars bezig. Hun score van 7058 punten was goed voor de vierde plaats, zij blijven vijfde in het klassement. Bart Weijdt en Willem Koomen deden het uitstekend door vijfde te wor- ogen op hen gericht zijn, nog veel meer dan bij een trainer van de overkant het geval zou zijn. Koning: 'ledereen kent ons en heeft bepaal de verwachtingen. Je krijgt een hele bak modder over je heen als het mis gaat. Zo werkt het nu eenmaal in het voetbal. Maar daar moet je niet bang voor zijn.' Koorn: 'Voor mij is het belangrijkst dat we' het vertrouwen van het bestuur hebben gekregen en dat we ook van veel spelers enthousiaste reacties heb ben gehad. Daar gaat het om.' Joop Rommets Eschweiler in Purmerend Zwemmer Sverre Eschweiler nam zondag deel aan de Noordhoilandse sprintkampioenschappen in Purme rend. Om aan deze wedstrijd te mogen deelnemen, moesten limie ten worden behaald. Eschweiler verbeterde zijn records op de 50 meter vlinderslag (0.34.14 minuten) en de 50 m rugslag (0.33.72). Op de 50 m vrije slag bleef hij met 0.29.08 net boven zijn eigen record. Badminton Badmintonclub Texel houdt maan dagavond 20 maart geen club avond. Die avond heeft in sport hal Ons Genoegen de opbouw van de horecabeurs plaats, waardoor er niet kan worden gesport. Het Texels kampioenschap badminton, dat afgelopen zondag zou wor den gehouden, is verschoven naar maandagavond 13 en 27 maart. Het kampioenschap is een onder deel van de reguliere clubavond geworden. Zondag waren er te wei nig deelnemers om een kampioen schap te houden. Martin Koorn (links) en Ralph Koning: 'We hebben allebei heel duidelijke opvattingen over hoe spelers mei elkaar moeten omgaan.' Spanning terug bij klaverjassen Door een onverwacht lage score van de vervangers van Fenny en Rob Caspers, is de spanning in de competitie van Klaverjasclub Den Burg weer helemaal terug. Rosa Harbers en Chris Schraag waren de sterkste in de twintigste competitieronde. Turnweekend in Ons Genoegen Sporthal Ons Genoegen in Den Burg biedt zaterdag onderdak aan een voorwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap tur nen voor heren. Het betreft een extra selectie, nodig wegens het grote aantal inschrijvingen. Gymnastiekvereniging Texel is door de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie gevraagd deze wedstrijd te organiseren. Zondag wordt het Texels kampioenschap gehouden. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 9.30 uur met de jongste deel nemers. De laatste wedstrijd is rond 18.30 uur afgelopen. De beste tur ners plaatsen zich voor het Neder lands kampioenschap, dat op 24 en 25 juni in Heerenveen wordt gehouden. Toeschouwers betalen €4,- voor een dagkaart. Kinderen tot en met elf jaar krijgen de helft korting. Zondag strijden de recreatieve groepen om het Texels kampioen schap voor clubs, voor de leden van de wedstrijdgroepen staan de persoonlijke titels op het spel. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en duren tot 15.00 uur. Publiek is welkom, de toegang is gratis. den. Dankzij een score van 6921 punten wisten zij een flink deel van hun achterstand weg te werken. Zij blijven tweede, maar zijn met een achterstand van ruim 500 punten ineens weer in de race voor het clubkampioenschap. Het ging er deze speelavond ste vig aan toe. Spelletjes waarin de verliezende partij de 1000 punten niet haalt komen regelmatig voor, maar vier van deze spelletjes op één avond is toch wel een uit zondering. Sjaak Sipsma en Jelle Wiersma hadden wel erg veel pech. Na een opening van bijna 2300 pun ten overkwam het hen deze ronde maar liefst twee keer dat zij minder dan 1000 punten behaalden. Het gemiddelde was met 6342 punten wel normaal. Er werden 35 marsen gespeeld. Fenny en Rob Caspers waren wegens vakantie afwezig. Vervan gers Co Koomen en Piet Eelman, mannen die het spel toch goed beheersen, hadden deze avond alles tegen. Als gevolg daarvan is het grootste deel van de zo riante voorsprong van Caspers en Cas pers verdampt. Bart Weijdt en Wil lem Koomen staan nu op de tweede plaats en ook Gerda en Freek Vee- ger hebben met een achterstand van 1900 punten plotseling weer uitzicht op de titel. In de derde peri ode leiden Weijdt en Koomen, vóór Gerda en Freek Veeger. Corry en Debbie van der Slikke bezetten de derde plaats. Randstad Eilandcompetitif Programma dinsdag 14 maart Veld A: 18.30 Timmer-Klif 23 Smash' 19.15 Smash-Bar Sportief Klif 23 20.00 Tevoko-Cocky Maarco Bcj 20.45 Paal 28-Maarco Bouw Co: 21.30 Bremakker 2-Kuip Paal 2i 22.15 Autocentrale-NIOZ 1 BremeH® Veld B: 18.30 L&R-NIOZ 2 Rabobank 19.15 Rabobank-De Wit L&R 20.00 Albert Heijn-Wessels De 20.45 Tatenhove 1 -CVI Albert He 21.30 Prinsen-TESO Koetshuis 22.15 Koetshuis-Randstad TESC 3l Spatjji ituurwif Zeilm&B Veld C: 18.30 Smash PK-Nat.winkel S 19.15 Sportshop-NBC Natuurw 20.00 B&B-Bremakker 1 Zeilm 20.45 Zeilmakerij-De Waal Bremalw Pie 30 2.,..'' 2.-SatanMartineDe1,',; 22.15 Oostra-Paracentr. Smash# Wedstrijdleiding: NBC Eelmanj. Partners en Gertha (tel. 322434) Kampioenschap zwemmen In zwemparadijs Calluna we vrijdag de Texelse kampioensd pen zwemmen gehouden. Woj Dogger won de duizend meteri slag, Simone de Wit en Peter eindigden als tweede en derde, t ger zwom deze afstand in 12.5 minuten. Er deden 53 zwemr aan het kampioenschap mee. Uitslagen: Mimoren 1/2 meisjes: 1-Beau 2.20.87; 2.Cindy Betsema, 2.31.43; 30i Vermeulen, 2.32.87. Mimoren 1/2 1 .Lars Duinker, 3.14 89. Mimoren 3/4 rrs LLiesbeth Kortenhoeven, 2.21 67, 2 Ss Hm. 2.29.08: 3.Femke Hegeman. 2?| Minioren 3/4 jongens: 1 .Killian t 2.40.14; 2 Joshua Nooy, 2.40 72; 3fill Graaf, 2,46.32. Mimoren 5/6 meisjes 1lf| na Schoehuys, 1.58.63; 2,Kathelijn Vi 2.08.29; 3.Sabine Bakker, 2.0'" ren 5/6 jongens: 1 Jesse de Wif. 2. 2.Allard de Wit. 2.10.23. 3.Quirijn Vera 2.22.16. Junioren 1/2 meisjes: 1 .Joycsj| ming, 3.38.85; 2.Vera Seegers. 4J Junioren 1/2 jongens. 1.Sverre Esd 2.58.38; 2.Rick van der Wal, 3.33.60; 3J Graaf, 4.04.81. Meisjes jeugd 1/2: 1.Kml| EgmondJ 3 53 03; 2.Kim Vlaming. 4, Jongens junioren 3/4: 1.Jeroen Stape 3.38.76, 2 Joerie van Mierlo, 4.24.6f D1 t/m senioren open: 1 Simone d 5.13.05, 2 Jolanda van Stnen, 5.42 8J Lemstra, 6 57.77. Heren jeugd 1 t/m open- 1.Wouter Dogger, 5.23.33 400A vnje slag dames open: LKim van Ert 6.21.62; 2 Lucie Burgman, 6,41.61,3J Vlaming, 6.47.59. 400 meter vrije slagj open: 1 Wouter Dogger, 4 53 1 Haker, 5.33 22: 3.Jeroen Stapersma. 5j 1000 meter vrije slag dames/hen 1.Wouter Dogger. 12.50.56; 2 Simone J 13.19.18; 3.Peter Haker, 15.25.50. Jaap de Graaf In manege Akenburg wordt zc| de zesde voorronde om de Jaa| Graafbokaal verreden. Zesenf menners wagen zich vanaf ll uur aan de dressuurproef. Dejjl uitreiking is rond 16.00 uur. PuB| is welkom, de toegang is gratis, De finale, aanvankelijk geplan 16 april, is verzet naar zone april. ker, voorzitter van de Wadden emging; Pier Vellinga, dagvoofif en hoogleraar milieuwetensdjf T pen aan de Vrije Universiteit, w zitter van het nationale onderzos! programma Klimaat voor Run: Theunis Piersma, hoogleraar de *"a^ cologie aan de Rijksuniversiteit!! be ningen en onderzoeker bij hetM J*3' Albert Oost, wad-o-loog en m bek geograaf aan de Universiteit UWvan en bij het RIKZ en Henny van Windt, universitair docent bij^el sectie Wetenschap en Samerfeje in het Biologisch Centrum a» *or Rijksuniversiteit Groningen. De Waddenvereniging houdt vrij dag 7 april in de Fryske Akademy in Leeuwarden een congres over. de toekomst van het Waddenge bied. Centraal staat daarbij de vraag hoe de Wadden er over veertig jaar uitzien. Aan de orde komen onder meer de gevolgen van de klimaatverandering en de vraag welke maatregelen nu al merkbaar zijn en welke pas over honderd jaar. Ook komt de vraag aan de orde hoe over veertig jaar wordt teruggekeken op de beslis singen die nu worden genomen. Onder leiding van dagvoorzitter Pier Vellinga, voorzitter van het bestuur van het NIOZ, passeren visies uit vier invalshoeken, waarna de aan wezigen zich in de discussie kunnen mengen. Sprekers zijn Leendert Bik- Het symposium duurt van 13.0C 17.00 uur. Aanmelden kan tó maart bij de Waddenveremgio: 0517-493693, www.waddems ging.nl. Lindebomen Hiermee willen we vollediger toe lichten waarom we pleiten voor het behoud van de oude lindebomen aan het begin van het Schilderend. We waren geschokt toen we hoor den dat er plannen zijn om deze monumentale lindebomen, waarvan er zeven al zo'n 80 tot 90 jaar oud zijn, te kappen. Voor een paar bewoners van dit deel van het Schil derend vormen ze volgens de brief van de gemeente een langdurige ergernis, maar wij weten dat voor ons en vele anderen, ook in deze straat, juist het omgekeerde geldt. Wij genieten enorm van de prach tige rij bomen die als een bescher mende rij langs dit gedeelte van het Schilderend staat. Elke dag als we van ons huis naar het dorp fiet- I Ren. genieten we van de stammen I Jji prachtige takken die afsteken w\qen de lucht en 's zomers van de ene bladerkronen. Altijd dach- we verheugd: gelukkig dat dit at ik zeggen gezonde lindebomen zijn en geen iepen die geveld kunnen worden door een ziekte. Het begin van het Schilderend is nog één van de wei nige plaatsen in ons dorp waar een oude, schilderachtige rij bomen een soort laan vormt. Heel vaak horen we mensen zeggen dat dit nog zo'n mooi, sfeervol stukje Den Burg is. Wij denken dat men achteraf nog heel veel spijt kan krijgen als deze schilderachtige bomenrij verdwijnt. Aan dit deel van het Schilderend staan allerlei oude huizen, van groot tot klein, en al die huizen vormen een geheel door die statige bomen rij. Kleine, nieuwe boompjes zullen de sfeer van de straat onherstelbaar veranderen. Wij hebben nooit begre pen waarom men op Texel vaak zo liefdeloos omgaat met bomen die soms al bijna een eeuw de sfeer van de dorpen bepalen. Wat een verschil met veel andere plaatsen in het oosten en midden van ons land, waar veel mensen in actie komen om bomen, die de groene longen van een dorp vormen, te behouden. Natuurlijk vinden we dat je reke ning moet houden met bezwaren en enige maatregelen moet nemen, maar dan wel met behoud van deze monumentale, gezonde lindebomen en kastanjeboom, die nog heel lang de sfeer in dit gedeelte van ons dorp kunnen bepalen omdat ze erg oud kunnen worden. Er staat elders nog een linde uit de tijd van Napo leon Graag willen we op de aangevoerde bezwaren van een aantal bewo ners nader ingaan en alternatieven geven. In andere steden en dorpen in Neder land en in het buitenland wordt veel vaker dan op Texel gebruik gemaakt van ronde, zware gietijzeren schij ven rond de bomen, die plat op grond blijven liggen, zodat er geen stenen omhoog gedrukt worden. De stoep kan verhoogd worden, zodat er een vlakkere stoep ontstaat en boomwortels dieper onder de grond zitten. Ook een tuin waarin een boomwortel zit, kan dan verhoogd worden. Het is niet duidelijk aan te tonen dat geringe verzakking van een huis veroorzaakt wordt door boomwortels. Als je dat wilt vermij den, kun je volgens de plantsoenen dienst een geul graven voor je huis en worteldoek inbrengen zodat wor tels niet verder doorgroeien. Gedu rende de korte periode dat lindebo men een klevenge stof afscheiden, kunnen vrijwel alle bewoners hun auto achter hun huis aan de Slin gerweg zetten. De kleverige stof laat géén beschadigingen achter op verfwerk of auto's. We kunnen ons niet voorstellen dat de jonge lindes voor de muziekschool, die bijna tien meter van het dichtstbij zijnde huis staan, vanaf die afstand schade veroorzaken aan het verf werk en dat gedurende een korte periode in het jaar. We hebben zelf een prachtige oude linde vlak voor ons huis staan en we hebben nooit problemen gehad met een kleverige stof op het verfwerk van ons huis, ook al reiken de takken bijna tot de ramen. De kruinen van de lindes zijn al hoog opgesnoeid en omdat de bomen aan de noordkant staan en er maar heel kort ochtendzon is, is er amper verlies van licht in de hui zen .Voor rollators en kinderwagens is er een normaal, goed begaanbaar pad aan de kant van de weg waar de muziekschool staat. Naast de oude lindes staat voor het huis van de familie Coutinho en de praktijk van dokter Van den Bent een prachtige kastanje, die elk voorjaar een lust voor het oog is en elk najaar met zijn vallende kastanjes een feest voor de kinderen. Ook deze boom is niet ziek. Vooral in een straat waar veel auto's rijden (maar eigenlijk overal) zijn oude, gezonde bomen belang rijk, omdat ze een gedeelte van de C02-uitstoot opnemen en zorgen voor een gezonde leefomgeving. Wij wonen in een straat waar al bijna een eeuw lindebomen staan. Na onze generatie is er weer een andere generatie die van de bomen en van dit oude dorpsgezicht kan genieten. Wij vinden dat je niet zomaar een historisch gegroeide omgeving ingrijpend moet veran deren. Dat is in Den Burg al veel te vaak gebeurd. Als je in een heu velachtige omgeving woont, moet je voorzichtig zijn met het klimmen en dalen, maar je graaft de heuvels niet af. Als je in een straat met oude, gezonde bomen woont, moet je daar rekening mee houden, maar je kapt geen bomen omdat er wel eens iemand is gestruikeld. Strui kelen kun je ook als je het trottoir afstapt. Aan het eind van deze brief willen we duidelijk stellen dat we in een straat wonen waar een prettige sfeer heerst, waar mensen elkaar groeten en een praatje maken. Een straat waar we een keer per jaar samen eten. Het is dan ook beslist niet onze bedoeling om verdeeld te zaaien. Wel willen we ber> maken tegen het kappen van J gezonde en monumentale bc Je neemt dan een besluit dab maal uitgevoerd, nooit meer te J gedraaid kan worden, ook als veel mensen, ook latere bewff het achteraf betreuren. We f dat de gemeente onze ber* serieus neemt en de voorgenoj] plannen wil heroverwegen. Wf den dat de gemeente verantwW lijk is voor een historisch omgeving en deze moet bes men, ook voor volgende gen»« bewoners en toeristen. Mede namens andere verortj bewoners en andere Texelaar? zich niet kunnen voorstellen deze bomen gekapt worden. Fam. Van Ba? Schilderen: fam. CoTj] Schilderend 40, Der: Dat aldu: 'i Nogi

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6