Keuze valt op populaire muziek en vernieuwing KTF op experimentele toer tijdens Winterconcert TEXELSE 2 COURANT Massale deelname aan Hoornder playbackshow oPIENie E Agenda <ïê£>teso texelseScouranïP DINSDAG 21 MAART 2006 Het winterconcert vi s tot in de puntjes verzorgd. Voorzitter Jan Wieten liet het al doorschemeren in zijn openings woord: dit winterconcert van het Koninklijk Texels Fanfarekorps zou anders worden dan anders. Er was duidelijk gekozen voor vernieuwing én populaire muziek. Geen zware stukken, maar vrolijke (film)muziek en zelfs een K3 Hit mix. De uitverkochte zaal genoot, want orkest, majorettes en drum band stonden weer garant voor een vermakelijk avondje uit. KTF had het programmaboekje benut om een noodkreet te uiten. Het korps kampt met een teruglo pend ledental en vergrijzing. Daarom werd het publiek opgeroepen poten tiële kandidaten te tippen om lid te worden van de vereniging. Wellicht was ook daarom het programma wat frisser en meer aansprekend bij een jonger publiek. De avond ging van start met een gezamenlijke uitvoering van het nummer Excel lence van W. Laseroms, waarbij het handjevol minirettes dat KTF nog over heeft, een dansje vertolkte op het podium. De muzikanten waren in de sfeervol versierde zaal zelf ondergebracht. Het tweede nummer was een door dirigent Astrid Gorter voor fanfare bewerkte uitvoering van Sakura, van K. Tyamatsu. Een goed in het gehoor liggend stuk dat de luisteraars in Japanse sferen bracht. Ladyspeaker Erna Tromp De drumband, onder leiding van Ewout Riteco, speelde zaterdag een opvallende rol. praatte het geheel vlot aan elkaar, met kwinkslagen en toepasselijke anekdotes. Improvisatie De vernieuwing was tijdens het win terconcert vooral te vinden bij de drumband. Die waagde zich aan enkele lastige stukken, waarbij nogal wat geïmproviseerd moest worden. Nadat de tamboers met de nummers American Drums en Rumba Marrebella al aardig op dreef waren, werd het echt swin gend bij de March Spectaculaire van J. Schipper. De trommelaars hadden maar twee weken gehad om dit lastige stuk in te stude ren, maar de uitvoering was prima. Slechts enkele schoonheidfoutjes waren te bespeuren. Speciale aan dacht was er voor Petra Kok en Jaap van Beek. Kok, vijf jaar lid van KTF en actief als majorette, doet het eveneens verdienstelijk als tam boer. Van Beek, die zich nog maar twee jaar met fanfare bezighoudt, bespeelt inmiddels een indrukwek kende lijst instrumenten, waaronder bekken, pauk, scherpe en doffe trom en castagnetten. De finale van de drumband kwam met het num mer Fantasie, waarbij er onder lei ding van Ewout Riteco lustig op los werd geïmproviseerd. Speaker Erna Tromp waarschuwde het publiek dat er geen noot op papier stond en dat tijdens de laatste repetitie pas De Kabouterdans van de minirettes vertederde. na een half uur de laatste roffel werd gegeven. Zo lang duurde het zater dag niet, maar de moeite waard was het wel. Tussendoor waren optre dens van de minirettes onder leiding van Erna Bousma en assistente Nicol Grit. Vooral de Kabouterdans van Kabouter Plop vertederde. Uit gedost als heuse Plopkabouters dansten de kleintjes vol overtuiging, waarbij Grit, die voordanste, nauw lettend in de gaten werd gehouden. De grote majorettes brachten onder meer het stuk Ritmo van Georgina, waarop Petra Kok een dans had gemaakt. Aan de aankleding was beslist veel zorg besteed, maar de bezieling ontbrak enigszins in de optredens van deze jonge dames. Rapunzel Voordat de zaal het domein werd van het orkest, werden eerst enkele leden in het zonnetje gezet. Sanne Jansen en Petra Kok kregen een speldje voor 5. jaar lidmaatschap, Nicol Grit is inmiddels al 12,5 jaar aan KTF verbonden. John Pieterse werd gehuldigd vanwege zijn grote betrokkenheid bij het fanfarekorps. Niet alleen is hij al 25 jaar lid, maar regelmatig reist hij naar Heerenveen om kapotte instrumenten voor de vereniging weg te brengen en op te halen. Daarnaast is hij samen met Erna Bousma actief met de loterij. Onder leiding van Astrid Gorter, die door verschillende leden als een strenge dirigent wordt ervaren, kreeg het publiek nog een aantrek kelijk tweede deel voorgeschoteld. Tot de verbeelding sprak Rapunzel, het sprookje dat in de compositie van Bert Appermont werd uitge voerd. Hij won daarmee onlangs een compositiewedstrijd. Ook in novem ber bracht KTF dit stuk ten gehore, toen op het Fanfarefestival, waar het eveneens goed werd ontvangen. Ook nu genoot de zaal van sprookje van de gebroeders Grimm. De saxo foonsectie kwam tot zijn recht in het nummer Sax in the City, met enkele aardige solo's. De avond werd afge sloten een arrangement van Jan van Kraeydonck, die van verschillende nummers van Marco Borsato een swingende bewerking had gemaakt. Na enige aansporing klapte ook de zaal mee in de maat en werd de toch al goede sfeer nog beter. Een staande ovatie restte KTF tenslotte. Tekst en foto's Louise van der Sluis Ensemblefestival in De Kiekendief Theater De Kiekendief op vakantie centrum De Krim biedt zaterdag 25 maart onderdak aan de finale van het jaarlijkse ensemblefestival van de Muziek- en Dansschool. Daarin geven tien ensembles acte de pre sence, geselecteerd uit een totaal van tweeëntwintig, die eerder deze maand in drie voorrondes hun kun nen demonstreerden. De jury had het niet gemakkelijk, want de kwali teit was hoog. De uitsmijter belooft gevarieerd te worden. Er worden uiteenlopende stijlen ten gehore gebracht: van pop tot jazz en Van klassiek tot Zuid-Amerikaans. Ook de leeftijd van de deelnemers is divers. De jongste leerlingen zitten nog geen jaar op de Muziek- en Dansschool, de oudste hebben er al bijna zes jaar op zitten. Ze bespelen slagwerk, piano, bas. fluit, trompet, marimba, saxofoon, viool, klarinet en gitaar. Bovendien hebben sommige ensembles een zanger of zangeres in de gelederen. De finale begint om 19.15 uur. Kaarten kosten €3,- voor volwassenen en €2,- voor kinderen tot twaalf jaar en zijn verkrijgbaar bij de administratie van de Muziek- en Dansschool. Muziek in De Aanleg In herberg De Aanleg in De Cocks- dorp treden zondag diverse groepen en solisten van de muziekschool op. Zo speelt het duo Grote en Kleine Olthof klassieke muziek en volks muziek op viool en accordeon. Het duo Van der Steegies speelt pop muziek op keyboard en saxofoon en de groep Defargi laat enkele melodi euze songs horen met zang, gitaar en dwarsfluit. Tevens treedt een uit vrouwen bestaande zanggroep op en zal een groepje saxofonisten enkele songs laten horen. Sloppy Tom speelt weer voornamelijk eigen repertoire. Daarnaast biedt het open podium iedereen de mogelijkheid mee te spelen. Een geluidsinstal latie is aanwezig. De optredens beginnen om 14.00 uur. Meer dan zestig kinderen en vol wassenen kropen zaterdagavond in dorpshuis De Waldhoorn in de huid van een beroemde artiest om mee te doen aan de Hoornder playback show. Dat resulteerde in maar liefst 24 optredens, waarvan de eerste om half acht begon en de laatste pas ver na elf uur was afgelopen. Van (piepjjong tot oud hadden de deelnemers zich over het algemeen uitstekend voorbereid, zodat de in groten getale toegestroomde toe schouwers op een leuke en soms ontroerende avond werden getrak teerd. Opvallend was dat uit een breed genre werd geput, met niet alleen hedendaagse popmuziek, maar ook veel gouwe ouwen, caba ret en zelfs opera. Overigens liet niet iedereen zich door wereldbe roemde sterren inspireren. Een duo bij de volwassenen bracht een fraaie immitatie van Frans en Lies Pieterse en behaalde daar de tweede prijs mee. Een trio bewees de actuali teit niet te schuwen en bracht een swingende versie van Amambanda, waarmee de meidengroep Tremble vorige week het nationaal song festival won. De winnaars van de playbackshow in Den Hoorn mogen meedoen aan de Texelse finale, die zaterdag 22 april in De Bijenkorf in Oosterend wordt gehouden. Uitslagen: Leerlingen basisschool t/m groep 4: I.Rikus Rommets. Beau Trap en Indy en Bodhi van Heerwaarden - Queen met Another one bites the dust\ 2.Kris ter Steege en Jesper van Gratis Op Texel winden we ons niet zo snel op. Kalm aan, Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd, morgen is er weer een dag. Gemoedelijk volkje, die eilandbewoners. We horen het graag en gaan uiterlijk kalm onze gang. Behalve als het gratis is. Dan komen we ineens in bewe ging en is geen moeite ons teveel. Onze juttersgeest, altijd standby, laait op zulke momenten hoog op. Afgelopen zondag viel er weer iets te jutten en veel Texelaars waren er dan ook als de kippen bij. Op vertoon van het boekenweekge schenk gratis met de trein, zover je wilde. Het was niet tegen dove mansoren gezegd en de boekhan dels hadden de afgelopen week niet over belangstelling te klagen. Zondagmorgen stond bij de eer ste boot al een enthousiast clubje in de startblokken. Vandaag kostte het niks, dus op naar Groningen, Maastricht en Middelburg. Ééntje wilde slechts tot Alkmaar, maar dat was, zoals duidelijk moge zijn, geen geboren Texelaar. Ik had er om acht uur ook bij willen zijn, was nog nooit op het Vrijthof geweest en ook de Martinitoren leek mij wel aantrekkelijk. Helaas, de wekker vergeten te zetten. Ben daarom slechts doorgedron gen tot Amersfoort. Kopje koffie gedaan, muurhuizen bezichtigd en net op tijd weer terug voor de laat ste boot. Veel uitgelaten Texelaars gezien. Waar ben jij geweest? Ook met het boekje van Japin? Boek toevallig ook nog gelezen? Ons kent ons, we konden elkaar vrij in de ogen kijken. Jutters onder elkaar, nietwaar? Pien Verberg Dinsdag 21 maart: In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt de Texelse Horecabeurs gehouden. Op de atletiekbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een coopertest, geor ganiseerd door Sportservice Texel en Atletiekvereniging Texel. Deelname is gratis en staat open voor iedereen. In Cinema Texel draaien Paradise now (aanvang 20.30 uur) en The Pink Panther (20.30 uur). Woensdag 22 maart: De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt vanaf 13.30 uur jaarvergadering in het gebouw aan de Jonkerstraat. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg verzorgen Jaap en Nico Dros een literaire en muzikale avond. De voordracht begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,50. Voorzitter A. Maaringh van LTO Akker bouw houdt een lezing voor de afde ling Texel. Locatie is hotel De Pelikaan nabij De Koog, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de Nederland se versie van Dreamer mijn droom- paard (aanvang 14.30 uur) en Nannie McPhee de magische kinderjuf (15.00 uur), Walk the line (20.15 uur) en The Pink Panther (20.30 uur). Donderdag 23 maart: De Jan Dnjverschool in Den Hoorn, de Strijbosschool in De Cocksdorp en de Bruinvis in Oudeschild, krijgen bezoek van een speciale bibliobus, die helemaal is ingencht rond het thema slapen. Cinema Texel vertoont The Pink Panther (aanvang 20.15 uur) en Big momma's house II (20.30 uur). Vrijdag 24 maart: De leden van Tennisvereniging Ooste rend komen om 20.00 uur in de kan tine van de ijsclub aan de Ankerstraat bijeen voor hun algemene ledenver gadering. De geplande toneelvoorstelling in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland gaat wegens privé-omstandigheden van één van de spelers met door. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelvoorstelling Hoogwater te Oudeschild Di. 21 10.45 en 23.34 u. Wo. 22 11.30 en - u. Do. 23 00.14 en 12.30 u. Vr. 24 01.17 en 13.57 u. Za. 25 03.20 en 15.50 u. Zo. 26 06.05 en 18.46 u. Ma. 27 07.25 en 19.56 u. Di. 28 08.56 en 20.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 26 maart op om 07.27 uur en gaat onder om 20.05 uur; woensdag 22 maart laatste kwartier; vrijdag 24 maart doodtij. van Jochen Otten en Pieter Derks Toegang €14,-. In De Aleph in de Weverstraat in D Burg geeft Tanja van Arkel een lezing! over zenmeditatie. Aanvang 20.00 uu; toegang €5,-. Om 20.30 uur begint in café-brass De Lindeboom op de Groeneplaat in Den Burg het maandelijks Cab ret-café, waarin het lokale r wordt besproken door Pip Ban en Janien de Bruijn. Met columns al dialogen, gasten en veel muziek. Dj toegang is gratis, na afloop wordt e? inzameling gehouden ter bestnjdiix» van de kosten. Cinema Texel vertoont een marathor-j voorstelling van de horror/thriller-filirjj Final Destination I, II en het gloed-[| nieuwe deel III (aanvang 19.30 ui' jgg entree €12,-). Verder draaien The Pin. Panther (19.00 uur) en Big momma'sjiift house II (21.45 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16 CC'^ uur twee boten in en verzorgt da- ieder half uur een afvaart, zowel vanu:'var Den Helder als vanaf Texel. Deso- ooi danks moeten automobilisten in D? <fe Helder tussen 11.00 en 16.00 uu rekening houden met een half uulJoc wachttijd. De afvaarten van 10.00 waan vanuit Den Helder en 13.30 uur vanrhoc Texel zijn uitsluitend bestemd VK |da= het vervoer van gevaarlijke stofferLj Meer informatie over de veerdienst terir te verkrijgen via tel. 369600 of webs- www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg I Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 I Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl j Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets I Jeroen van Hattum I Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op»! peni de logs Het dorj van toepassing de Regelen voor he. van de S'.icMmg ROTA. gevestigd te Amsterdam, - gedeponeerd bi. de Kamer van Koopbandel en ie Amsterdam onder nummerat 198699. Eonerer-cttrrf! de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw wr* (Erik een i sneh Abonnementsprijzen 2006: Per halfjaar €35,05 33,45 tautona»; «Itsl Per jaar 68,30 66,15 (autona» (je |g Bij verzending naar het buitenland zijnpjjgjg, tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: He: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor befcio afloop van de abonnementsperiode, jjnyjj omdc «ana Leeuwen - Carlo en Irene met Motorrij den-, 3.Susan Vermeulen en Suzanne Dijksen - Annie M.G Schmidt met Bello, Betio. Leerlingen basisschool t/m groep 8: l.Saar Groot, Kirsten Wilner en Jesse en Sille Bak ker - Kus met Lekker ding-, 2.Michelle Trap, Demse van Leeuwen en Lianne en Karin ter Steege - Luv met Greatest lover, 3.Rosa Roedema en Marleen Zethof - Jan Smit met Boom, boom, bailango. Leerlingen OSG LGijs de Graaf, Geert Rid- derinkhof, Alex Bakker, Sean van Heerwaar- den en Paul ter Steege - Les Poppies met Non, non, nens n'a change-, 2.Gemma Drijver, Inge Vermeulen, Juliet ten Wolde, Tamara Zijm, Marieke de Graaf, Nicky Feenstra - Dol ly Dots met Love me iust a little bit more-, 3.Jan-Willem Bakker - Bert Visscher met Ik weet het niet meer. Volwassenen: I.Joop Rommets en Jolanda Bakker - Freddie Mercury en Montserrat Caballé met Barcelona2 Marc Bakker en Gitta Witte - Frans en Lies met De Vlieger, 3.Marco Bakker - Peter Blanker met Het is moeilijk bescheiden te blijven. Billie Joyce op herhaling Het vorig jaar gehouden singer/ songwriterfestival kende vele hoogtepunten, maar het indruk; wekkendst was toch wel het optreden van de Amerikaanse zangeres Billie Joyce. Niet alleen de organisatie, ook het enthousi aste publiek had er geen moeite me dat Joyce langer doorging dan de toegestane dertig minu ten. Omdat dit optreden eigenlijk nog te kort was, komt Billie Joyce zaterdag terug. Samen met het Canadese talent Shannon Lyon en gitarist B.J. Baartmans ver zorgt zij een avondvullend con cert in Question Plaza. Billie Joyce is deze maand in Neder land in verband met het verschijnen van haar tweede GD. Niet alleen de grote zalen worden aangedaan, ook is zij op verschillende radiosta tions te horen. Zij toert samen met B.J. Baartmans, een van Nederlands beste blues-, folk- en jazzgitaristen, die haar ook op de CD terzijde heeft gestaan. Een recensent schreef over Billie Joyce: 'Zij heeft een heerlijk openhartige manier om te vertellen waar ze mee bezig is. In heel toe gankelijke, voor iedereen herkenbare teksten. Waarbij haar volle, licht roke rige stem, ronduit mooi is te noemen. Vooral in het meer breekbare werk.' Shannon Lyon is een jong talent. fin. H maar heeft nu al een wereld'^eme* mer geschreven, Halleluija. De Sen o oorsprong Canadese zanger k'irorde zwervend over de wereldbol intwlger tact met gitarist B.J. Baartrr^eprol Samen tekenden ze voor hö lener jaar verschenen album Sale I®De dc waarop de enigszins hese, eifl&eirok rijke stem van Lyon wordt aanoeèie ro door de muzikaliteit van Baart"»eg-H In recensies wordt de zanger vWeginr leken met Neil Young, Townesfehui Zandt. Nick Drake en Jeff Buoien be Het concert van Billie Joyce. S3rovin< non Lyon en B.J.Baartmans in (Met h< tion Plaza begint zaterdag om -Jen in uur. De toegang bedraagt f jet cc kaartjes zijn verkrijgbaar bij ''*an dc Store Texel, hotel De Lindebodletot via tel. 314380. Houders vanjvestic folk-passepartout krijgen aan öefcorzie €2,50 korting. kartoc Kris ter Steege (links) en Jesper van Leeuwen kropen in de jongste groep deelnemers in de huid van Carlo en Irene e hilarisch optreden op een motor zien. Kledingverkoop in De Schakel In De Schakel, naast de hervormde kerk van Den Burg, wordt vrijdag 31 maart van 9.30 tot 16.30 uur een kledingverkoop gehouden, waar van de opbrengst geheel ten goede komt aan de inwoners van het Roe meense dorp Ineu. Vrijwilligers zor gen daar voor onderwijs. Wie goe de (gewassen) kleding wil afstaan, kan deze maandag 27 maart van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag 30 maart van 9.00 tot 15.00 uurit® ren bij De Schakel Wie de k-f-" niet zelf kan komen brengen. 9e ov< contact opnemen met Ina KrUollege (tel. 312464), Nannie de HaasJp het 312298) en Rensche Rienstfiüm 's 313878). Ook naaimachines dejPPikki meer gebruikt worden, maar het wel bruikbaar zijn, zijn welkoflpg lv dens de verkoopdag wordt o°,f?en r verloting gehouden. De kled^^en niet wordt verkocht, wordt te rfebracl tijd naar Roemenië gebracht. Werin «Beste pl VOO

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2