O Time Out stopt met schenken alcohol TEXELSE j COURANT Horecabedrijven beboet wegens geluidsoverlast GeknipIK? Schoorsteenbrand Schoudieck Geknipl<T Nieuwe motor waddenveer Tuinwallen in oek landschap VRIJDAG 24 MAART 2006 nranmi Mei behulp van de ladderwagen ging de brandweer de schoorsteenbrand aan de Schoudieck te lijf. (Foto Jaroen van Hartum) tegel gelegd om het rookkanaal zuurstofarm te maken. De brandweer zette de ladderwa gen in om twee brandweermensen op het dak te krijgen. Het rookka naal stond van beneden tot boven in brand. Een oorzaak was volgens Kuip niet direct aan te wijzen. 'De kachel was normaal opgestookt.' Het was de tweede keer in vier jaar tijd dat er in dezelfde woning een schoorsteenbrand uitbrak. De vori ge keer, eind januari 2002, was een extra houtblok op de houtkachel, die ook dienst deed als fornuis, de oorzaak. De brandweer heeft woensdag savond een schoorsteenbrand bij tra- jjaap Vlaming aan de Schoudieck uui) in Den Burg in de kiem gesmoord. iDe schade aan de woning bleef beperkt tot rookschade. ids- de ;De brandweer ging het vuur te lijf 3 en Moor beneden met een poeder- aani jbiussen een paar stoten poeder in jf 1 liet rookkanaal te stoten. 'Door de warmte werd het poeder met de ucht automatisch mee naar boven ien waardoor het het vuur i', aldus officier van dienst Theo Kuip. Op het uiteinde van de schoorsteen werd later een stoep- Een overschrijding van de geluids normen op 25 juni van vorig jaar komt een uitgaansbedrijf in Den Burg op een boete te staan van €650,-. Een controleur van de gemeente had die nacht gecon stateerd dat de deur wijd open stond en er aanzienlijk meer dan de toegestane 40 dB naar buiten lekte. Rechter mr. A. van der Perk had in de Alkmaarse rechtbank donderdag geen boodschap aan het verweer van de exploitant. 'Terwijl mijn buurman met een waar schuwing wegkomt, krijg ik bij de eerste de beste 'overtreding een boete opgelegd. Dat is willekeur', beklaagde de ondernemer zich over de manier waarop hij door de gemeente was behandeld. De rechter wilde niets weten van onge lijke behandeling en gaf aan dat de gemeente zorgvuldig gehandeld. Uit de rapportage bleek dat toen de meting plaatsvond, de deur van het etablissement wijd open stond. 'Op het moment van de meting waren er twee geluidsbronnen. Om zuiver te kunnen meten, moest er een tje worden uitgeschakeld, want je dat de gemeente onzorgvuldig was geweest bij het noemen van de plaats waar de meting was ver richt. In de rapportage stond dat dit nabij een woonhuis was, maar toen de ondernemer de gemeentelijke huisnumnïerkaart opvroeg, bleek dat huisnummer helemaal niet te bestaan. Maar volgens de milieuof ficier wonen er wel degelijk men sen. Zekerheidshalve had de rech ter de griffier in het telefoonboek laten kijken, waaruit bleek dat het betreffende adres inderdaad werd bewoond. Toen de ondernemer dit in twijfel trok, pakte Groenhof de telefoon en belde de bewoners op, waarna ze bevestigden er inder daad te wonen. Een horecaondernemer uit De Koog bij wie de gemeente op 26 juni 2005 een overschrijding van de geluids normen had geconstateerd, kreeg bij verstek een boete van €850- opgelegd of zeven dagen hechtenis. De controlerende ambtenaren had den volgens de rapportage gezien dat de terrasdeuren na 23.00 uur, het tijdstip dat ze dicht moeten, nog open stonden. Rechter Van der Perk constateerde dat het niet de eerste kunt niet bij twee bedrijven tegelijk" keer was dat deze 29-jarige onder- hl GEUS ei UUf). Pink Jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt vanaf volgend maand alcoholvrij. Pharos, de beheerder ran het jongerencentrum, wil zich op die manier meer richten op ongeren van twaalf tot en met achttien jaar. Er staan vanaf april diverse nieuwe activiteiten op de agenda om de Texelse jeugd meer naar het centrum te laten komen. Jongeren kunnen in Time Out nu al poolbiljarten, darten, televisiekijken, tafelvoetballen en fotoplay spelen. De stichting wil de ruimte binnen kort samen met de jeugd opnieuw schilderen en een 'televisie chili out- kamer' inrichten. Het centrum is op maandag- en woensdagavonden van 19.30 tot 22.00 uur geopend en op vrijdagen van 20.00 tot 24.00 uur. Het lunchuurtje voor scholieren )oor te stoppen met het schenken dat tot anderhalf jaar bestond, blijft fan alcohol wil Pharos één dui- vooralsnog achterwege. 'Maar als lelijke lijn trekken voor jongeren, er jongeren zouden komen die dat Sfcrfgens de wet mogen zij pas vanaf graag weer willen, dan valt er over tun achttiende sterke drank drinken te praten.' envanaf hun zestiende licht alcoho- Het Jongeren Informatie Punt, dat Sscne dranken. 'Door het gewoon in december een herstart maakte, is net te schenken voorkomen we wegens een reorganisatie opnieuw Jag® lat jongeren beneden de zestien gesloten. Bedoeling is dat het JIP, ge® iok alcohol krijgen', aldus jonge- meten. Daarom is de controlerende ambtenaar naar het naastgelegen bedrijf gestapt, om die kant stil te krijgen. Daarna heeft hij het geluid bij uw bedrijf gemeten en dus heeft hij zorgvuldig gehandeld.' Officier van justitie mr. P. Groenhof: 'De tijd dat er waarschuwingen werden uitgedeeld, is al lang voorbij. Elke horecaman weet dat fouten worden bestraft. Bovendien: er zijn twee wetten. Eén geschreven en één ongeschreven. Die laatste luidt: hoe harder het geluid in de horeca is, des te meer er wordt getapt. Door het geluid te hard te zetten, hebt u een economisch delict begaan. Er is ook sprake van oneerlijke concur rentie, doordat u door overschrij ding van de regels meer omzet hebt gegenereerd.' De ondernemer voerde ook aan nemer in de fout was gegaan. Al twee keer eerder had hij een boete gekregen omdat de geluidsnormen waren overschreden. Plaatsnaambord Hoe komt jutter Jan Uitgeest van Flora aan een plaatsnaambord van Eemdijk in de gemeente Bunscho ten. Dat is de vraag die de redactie van nieuwsblad de Bunschoter zich stelt in een verhaal over het schip- breuk- en juttersmuseum. De krant wordt echter niet veel wijzer van een gesprek met Uitgeest. Hij praat weliswaar honderduit, maar laat over de herkomst van het bewuste plaatsnaambord het achterste van zijn tong niet zien. 'De jutter geeft het geheim niet prijs' wordt aan het eind van het artikel geconcludeerd. Een ding weet de Bunschoter wel, er worden in Eemdijk geen plaats naamborden vermist. Het vermoe den dat het bord in een onbewaakt ogenblik opeens bij Uitgeest in zijn broekzak is gesprongen, kan dus wat de krant betreft van tafel. Hoe hij er dan wel aan is gekomen, blijft echter de vraag. Tophill Joe, Ihe super ram who is worth £1 million In 2003 kochten ze de ram voor £128.100,- op een veiling. Zij hoop ten dat hij zichzelf zou bewijzen en na drie jaar het dubbele waard zou zijn. Maar Tophill Joe, het duur ste schaap van de Britse eilanden, heeft de afgelopen drie jaar voor meer dan duizend nakomelingen gezorgd en heeft zijn eigenaars inmiddels £500.000,- opgeleverd. Tot nu toe dekte Joe, een rasechte Texelaar, alleen de schapen van de eigenaars, maar waarschijnlijk komt zijn sperma nu ook beschikbaar voor kunstmatige inseminatie over de hele wereld, (uit The Daily Tele graph van donderdag 9 maart) De Vnendschap van Sil Boon en Janka van de Brink is gisteren na ruim twintig jaar van een. nieuwe motor voorzien. De oude Daf die erin stond heeft plaatsgemaakt voor een Volvo-motor van 177 PK. 'Dat is zo'n vijftig PK meer dan we eerst hadden en de emissie-uitstoot van deze voldoet aan de normen', aldus Boon. De motor werd bij Texdok in Oudeschild in het waddenveer getakeld. Een deel van het achter dek en de kajuit was weggesneden om de motor op zijn plaats te kun nen zetten. Boon is ook al het ove rige binnenwerk in de machineka mer aan het vervangen en er komt nieuwe apparatuur om stroom op te wekken. 'De overtochten worden daardoor straks een stuk stiller.' Het voormalige beurtscheepje, waar mee Boon en Van de Bnnk sinds 1984 tussen Texel en Vlieland varen, dateert van 1927. In mei komt het Weer in de vaart. (Foto Jeroen van Hattum) waar jongeren met vragen terecht kunnen, in september opnieuw in de lucht komt en dan ook in de Zondag 2 april: buitendorpen actief is. Het is nog wel bereikbaar via tel. 315224. Jon geren die gebruik willen maken van de popkelders van Time Out kunnen contact opnemen met Justin Sege- rink, tel. 06-53156385. LANGE A TERMIJN /\genda Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. Dinsdag 4 april: Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg begint om 14.30 uur een demonstratie scha penscheren. Er wordt één schaap geschoren en uitleg gegeven. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Zaterdag 8 april: open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. in Question Plaza in Den Burg. De toegang bedraagt €11,- (met 'Vrien- denkaart' €7,50). Donderdag 6 april: De folkgroep Jez Lowe treedt op In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt van 9.00 tot 15.30 uur een verkoop van tweede hands (zomerkleding gehouden. snwerkster Esther Duinker van 'haros. 'Alleen op thema-avonden het mogelijk voor de jeugd een liertje te krijgen.' tiaros start vanaf volgende maand verzoek van jongeren in Time ut met maandelijkse filmavonden een maandelijkse bandavond, veneens op verzoek van jongeren tordt het centrum twee keer in de and op zondagmiddag (tweede vierde zondag van de maand) oor jeugd van tien tot en met veer- en jaar geopend. De ene zondag er disco en de andere zondag jjn er wisselende activiteiten. Pha- •s hoopt met het extra aanbod •eer |ongeren naar Time Out te krij- Die maken momenteel matig •bruik van het centrum. Duinker: fe hopen ook dat het wat gevari- lerder wordt.' geb£| tingeit gebruik van gestoken zoden bouwmateriaal is oeroud. Tuin- •*a"en werden op Texel en Wienn- |ph gemeengoed vanaf 1562, toen Staten van Holland aanwijzing ren om de percelen te omgren- en een eind te maken aan het •eenschapsrecht (overal wei- Maar ook in Cornwall staan i uiw» /a"en' a' z'in die opgebouwd lag grstenen en dus niet echt vergelijk- here>®ar- Tuinwallen en hun ontstaans- mhar.-'escniedenis worden beschreven Koog' he' boek Nederland weer mooi raat e'^1 de Stichting Nederlands Cul- Jrlandschap. 'Op Wieringen zijn na de ruilverkaveling vrijwel hele- "I verdwenen, het is een won dat er op Texel nog zoveel aard zijn gebleven en het valt boeren, de gemeenschap en I Jj Pr°vincie te prijzen dat ze in IGlIjtand zijn gehouden', vertelt schrij- il? JaaP Dirkmaat. Hij benadrukt r van&,de ,uinwallen niet alleen van "tuurtechnische waarde zijn, maar ecologische pareltjes vormen, „tip nf Hoorn heb ik gezien hoe er hand» U'1 de kieren tussen de igen allemaal rugstreeppadden "^rschijn kwamen Ook. is de 'al een pleisterplaats voor de 'se zandbij en allerlei mieren, minne fff06'6" verschiHende grassen en ten die alleen gedijen op voed de plekken. Maar dan moet hij Gemaaid of begraasd worden.' 'er: 'Daar zijn we nog niet aan gekomen, omdat we tot nu onze handen vol hebben aan onderhoud. Maar als we extra krijgen, dan kan er wel worden Bmaaid.' Tot onze spijt zijn in de Texelse Courant van 21 maart jl. bij de onderstaande advertentie de bijbehorende advertenties van de familie niet geplaatst. Onze welgemeende excuses hiervoor. Uitgeverij Langeveld en de Rooy. O Na een moeilijke periode in haar leven is van mij heengegaan mijn geliefde vrouw, maatje en regelaar Caroline van der Gaag-Lap 26-6-1965 t 183-2006 Ton van der Gaag Texel, 18 maart 2006 Herenstraat 59 1797 AG Den Hoorn Caroline is overgebracht naar „Ons Huis", Herenstraat te Den Hoorn. Gelegenheid tot condoleren woensdag 22 maart van 19.30 tot 20.30 uur in „Ons Huis" en na de begrafenis in „De Waldhoorn", Herenstraat 30 te Den Hoorn. De dienst ter nagedachtenis aan Caroline zal worden gehouden op donderdag 23 maart om 13.30 uur in de N.H. kerk van Den Hoorn. Aansluitend zullen wij Caroline naar haar laat ste rustplaats begeleiden op de begraafplaats aldaar. Willen zij die geen circulaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Veilig in Jezus' armen. Haar eigen strijd is over het is beter zo. Maar het is voorbij en dat doet zeer. Want wij beseffen heel goed, wij zien haar niet meer... Wij zijn verschrikkelijk verdrietig dat we veel te vroeg afscheid hebben moeten nemen van onze lieve dochter, zus en schoonzus Caroline van der Gaag-Lap D. Lap H. Lap-van den Berg Anita en Frans Jannette en Peter Lieve Caroline Niet alles is voorbij, je blijft bij ons, door wie je was en wat je zei, en wat je voor ons hebt betekend. Anita en Frans Martijn en Esther Eline en Thijs Steven Lieve Caroline Ik zie vogels hoog in de lucht, ze vliegen daar zo vrij, zonder angst, zonder pijn, nu mag jij een van die vogels zijn. Jannette en Peter Lieve Caroline We hopen dat je nu rust hebt gevonden. A.C. van der Gaag T. Pronk-Scholten Piet en Annet Kees en Sabine Naar het licht... Met pijn in ons hart moesten wij te vroeg afscheid nemen van onze lieve nicht Caroline Ooms en tantes Jannie en Arie Wim t en Tiny Wieb en Ina Gré en Ab Neven en nichten Herinner mij zoals ik was maar niet in sombere dagen Hennner mij in de stralende zon hoe ik was, toen ik alles nog kon. Ankie Schagen Texel, 8 september 1962 Den Helder, 22 maart 2006 Je strijd is gestreden, het leven was heel zwaar maar jouw liefde houdt ons allen bij elkaar. Dag lieve Ank Roy Miep en Cees Lucy en Danny Jimmy- Glenn Sil Rommy en Charles Roxanne Lester Margreet en Erik Sen Tessel Schoorwal 31 1791 HM Den Burg Ank is thuis, waar u afscheid van haar kunt nemen op zaterdag 25 en zondag 26 maart van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 27 maart is er van 13.00 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in de Doopsgezinde kerk. Kogerstraai 18 te Den Burg. Aansluitend vindt de afscheidsdienst plaats, waarna we Ank begraven op de Oudeschilder Begraafplaats aan de Zuidhaffel. Ank hield van witte bloemen. Wilt u, indien wij vergeten zijn u een rouwcirculaire te zenden, deze advertentie als zodanig beschouwen We zullen je missen. Fam. v.d. Star Fam. v.d. Slikke Toen kwam die onverwachte dag. Die dag dat de stilte kwam. Lieve Ank Ik zal je zo vreselijk missen. Liesbeth Juist nu je er niet meer bent, zul je altijd bij ons zijn. Na een leven vol toewijding en zorg voor allen die hem nabij waren is heden van ons heengegaan mijn lieve man, vader en schoonvader Hendrik Willem Fischer Han *9 juli 1917 t22 maart 2006 Cecilia Fischer - Hellemen Inge en Jelle Han is overgebracht naar afscheidscentrum "de Vlinder", Hollewal 40 te Texel, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maan dag 27 maart om 16.15 uur in de aula van cre matorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Amber Het verzwegen lot... 23 maart 1994 23 maart 2006 - Lia Dogger Klein wondertje, kleine flonkerende, schitterende ster. Jij zit heel diep in mijn hart, en samen vechten en redden wij het wel. 25-03-2005 25-03-2006 Willem Voor altijd in ons hart. Antje ziet vandaag Sarah Hartelijk dank voor alle getoonde blijken van belangstelling tijdens mijn ziekte en genezing. In het bijzonder bedank ik het personeel van het Verpleeghuis Texel voor hun grote inzet. Ook gaat veel van mijn dank uit naar mijn buren en vele anderen die mij ter zijde staan. Fam. A.C. van der Gaag

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3