1 Timmer ji Officiële TEXELSE CoURANT -'-9. Tw J Ransuil komt tevoorschijn Leerlingen in schijnwerpers op beurs De Echte Bakker De Lange Muur Sfeervol Oriëntaals lopend buffet ACTIE berichten 8 Bekendmakingen Gemeente Texel VRIJDAG 24 MAART 2006 Het broedseizoen is in aantocht, met als gevolg dat allerlei bijzon dere vogels zich weer laten zien. Zoals deze door Henk van Wijk gefotografeerde ransuil. Het dier maakt naar verluidt deel uit van een complete ransuilenfamilie, die zich al geruime tijd ophoudt nabij een bungalowpark in de Dennen. Het zou gaan om vijf uilen. Van Wijk zag er drie. Uniek is dat overigens niet, want verspreid over Texel broeden volgens Adriaan Dijksen al jaren tien tot vijftien ransuilpaartjes. Overdag zie je ze amper, doordat ze zich schuilhouden in een zogeheten roes(rust)boom. Rond deze tijd van het jaar verspreiden ze zich om te gaan nestelen. Een paar jaar lang stonden ze afgezonderd bij de ingang van sporthal Ons Genoegen. Dinsdag stonden de leerling-koks van het ROC tijdens de jaarlijkse kook- wedstrijd op de Horecabeurs volop in de schijnwerpers. Direct voorbij de entree van de beurs vertoonden de ROC-leerlingen hun kunnen. Het was voor het eerst dat de ROC- wedstrijden in de kleine zaal van de sporthal werd gehouden. De orga nisatie sloeg er twee vliegen in één klap mee. De vijf leerling-koks en vijf gastvrouwen/gastheer in oplei ding hadden volop belangstelling en er was nu volop reuring in de kleine zaal. In voorgaande jaren werd door deelnemers nog wel eens gemop perd dat er te weinig gebeurde in de kleine zaal in verhouding tot de grote zaal. De vele belangstelling maakte het voor de deelnemers wel extra span nend. De vijf koks in opleiding (Boy Schuiling, Dennis Backer, Peter Rikkenberg, Sanne Bakker en Jer- maine Huisman) moesten samen met begeleiders van hun stage adressen een voorgerecht en een pas kort voor de wedstrijd overhan digd. De vijf leerlingen gastheer schap (Lotte Bakker, Diana Zweep, Kim Poortman, Jolanda van Eijk en Danny de Ridder) kleedden de tafels aan, serveerden de gerechten uit en adviseerden de jury over de wijn. Bij de koks ging de eerste prijs naar de 19-jarige Boy Schuiling en zijn begeleider Peter Bolier van hotel Rebecca in De Waal. Schuiling had een voorgerecht van schuimende garnalensoep met tempura en een stukje op de huid gebakken zee baars op een bedje van venkel met Amerikaanse scheermessen erover. Voor het hoofdgerecht had hij de lamsrack gevuld met champignons en een uiencompot en gegratineerd met Texelse kaas. Tot verrassing van de jury hielp Schuiling bij het uitserveren van de gerechten. De Koger, derdejaars aan het ROC, was lichtelijk verrast dat hij had gewon nen. 'Ik was de avond van tevoren nog gewoon wezen stappen.' De 18-jarige Diana Zweep, tweede jaars, won de bedieningswedstrijd. 'Ik kon mijn zenuwén in bedwang houden en heb in mijn eigen stijl gewerkt', vertelde ze. Zweep loopt momenteel stage bij restaurant hoofdgerecht maken met in ieder Merlet in Schoorl. Juryvoorzitter geval ingrediënten uit een Mystery Basket. Ze kregen de mand, waar leermeesters de ambitie was er iets moois van te maken.' De voorma lige hotelier van Opduin brak een lans voor het belang van een goed gastheerschap in een restaurant. 'Je kunt heerlijk eten maken, maar de wijze waarop het aan tafel wordt gebracht is minstens zo belangrijk.' Volgens jurylid Tamara Oudendag was het merkbaar dat de leerling koks met hun tijd meegaan. 'Je zag veel creativiteit, ze kwamen met vee kleine hapjes.' Volgens de jury we het goed om te zien dat de koks fi de gastvrouwen en gastheer eerst overleg hadden, voordat het berei den van de maaltijd begon. Harry Wuis loofde de prestaties van de leerlingen. 'Het niveau was dit zeebaars, Texels lamsrack, gember, jaar erg sterk. Je kon ook merken truffel, minivenkel en tempura inzit, dat zowel bij de leerlingen als hun maaltijd met ingrediënten ii[ is een dynamische onderneming, die zich bezig houdt met de verkoop en productie van brood-, banket- en croissanterieproducten. Daarnaast is er ook nog een flinke horeca-afdeling. Voor ons filiaal in De Koog is nog plaats voor enkele seizoen medewerk(st)ers Geboden wordt een zeer afwisselende baan. Het betreft het verkopen van ambachtelijk brood en banketproducten in de winkel en het bedienen van. klanten in de tearoom. Tevens zoeken wij iemand om ons te helpen bij het schoonmaken van onze zaak in De Koog. Sollicitaties of inlichtingen graag telefonisch. Echte Bakker Timmer Schilderweg 278 1792 CK Oudeschild Tel. 313202 Vragen naar Cor Kossen CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIKADEL 48 DE KOOG a 317786 Elke zaterdag en zondag presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten: 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a vruchten, etc 14,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 7,50. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317786 Duopack HP 56 Altijd op voorraad en goedkoop 36,50 Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl Open: ma. en wo. di., do. en 9.00-16 00 uur -. 9.00-13.00 uur Voor alle producten zie ook www.texel.nl Vergunningen Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Trompstraat 1 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen/ vergroten v.e. schoolgebouw (ontvangen 15 maart 2006); Gasthuisstraat 55 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. basisschool (ontvangen 16 maart 2006); Lageveld 7 in Oosterend: wijzigen van in terne functies en ruimtes (ontvangen 21 maart 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, eerste fase Schorrenweg 11 in Oosterend: geheel oprichten v.e. bedrijfsschuur met kantoor en kantine (ontvangen 21 maart 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase Peperstraat 7 in Oosterend: oprichten van 3 woningen (ontvangen 17 maart 2006). Aangevraagde sloopvergunning Peperstraat 9 in Oosterend: slopen v.e. kerkelijk cen trum (ontvangen 18 maart 2006). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebnjiksvergunnngen worden gepubliceerd. Verleende reguliere bouwvergunningen Driehuizen 19, Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. woonhuis (verzonden 20 maart 2006): Diek 6, Den Hoorn: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. woonhuis (verzonden 20 maart 2006); Vliegwiel 14a, Oudeschild: geheel oprichten v.e. bedrijfsschuur (verzonden 20 maart 2006). Verleende reguliere bouwvergunning, eerste fase Postweg 130, De Cocksdorp: geheel plaatsen v.e. bedrijfsgebouw (verzonden 20 maart 2006). Verleende reguliere bouwvergunningen, tweede fase Schilderend 131Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 20 maart 2006); Schorrenweg 12, Oosterend geheel oprichten v.e. kalverenstal (verzonden 22 maart 2006): De Ruyterstraat 52, Oude schild: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. woonhuis (verzonden 22 maart 2006): Keesomlaan 11Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. bovenverdieping (verzon den 20 maart 2006. Verleende lichte bouwvergunningen Trompstraat 44, Oudeschild: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 17 maart 2006); Wintergroen 3, De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzon den 20 maart 2006); Epelaan 5, De Koog: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. garage/berging (verzonden 22 maart 2006); De Ruyterstraat 15, Oudeschild: ge deeltelijk v.e. woning (verzonden 22 maart 2006). Verleende sloopvergunningen Ruijslaan 49-51De Koog slopen v.e. receptiegebouw (verzonden 22 maar 2006); Groeneplaats 14, Den Burg: slopen v.e. toiletgroep/entree (verzonden 22 maart 2006). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bi1 Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van hel besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bo vengenoemde vergunningen kunt u Inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Vrijstellingprocedures (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: bouwen v.e. garage/berging a/d Kogerstraat 122 in Den Burg, gewijzigd uitvoeren v.e reeds eerder verleende bouw vergunning a/d Duinreep 13 in Den Burg: plaatsen van 18 woningen a/d Vuurvlinder 22 t/m 56 in Den Burg; geheel vernieuwen v.e. woonhuis a/d Bernhardlaan 117 in Den Burg; gedeeltelijk vergroten v.e. bijgebouw bij woonhuis a/h Vroonlant 29 in Den Burg. De bouwplannen zijn in stnjd met de ter plaatse geldende bestem mingsplan. De conceptbesluiten liggen vanaf 27 maart 2006 gedu rende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het ge meentehuis. Gedurende de termijn van tennzagelegging kan eenieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Vrijstellingprocedures (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de de volgende plannen: herinrichting kampeerterrein 'Om de Noord' aan de Boodtlaan 80 te De Koog; verbouw woning Pontweg 226 te De Koog. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het volgende plan: veranderen/vergroten v.e. tuinhuisje a/d Wierstraat 2 in Oosterend De plannen zijn In stnjd met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen De conceptbesluiten liggen vanaf 27 maart 2006gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van tennzagelegging kan eenieder schnftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis van Den Helder aan de drs. F. Bijlweg 20. De eerstkomende keer op Texel is op 4 mei 2006. De agenda kunt u bekijken op de gemeentelijke website en bij de balie Grondgebied. Bestemmingsplan "Den Hoorn" onherroepelijk Op grond van artikel 31 Wet op de Ruimtelijke Ordening maken wij bekend dat de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State geen ingediende beroepschrif ten tegen het bestemmingsplan "Den Hoorn" heeft ontvangen. Er is géén uitspraak geweest, want er is geen beroep ingediend. Het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van 3 januari 2006 is nu onherroepelijk geworden. In hun besluit hebben Ge deputeerde Staten geen goedkeuring onthouden aan onderdelen van het bestemmingsplan. Het plan ligt ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Stichting Folklore Texel voor het houden van de koninginnemarkt en een spelletjesmiddag voor de kinderen op de Groeneplaats te Den Burg op 29 april a.s.; Nationaal Park Duinen van Texel voor het houden van een Natuurmarkt op het parkeerterrein van Ecomare aan de Ruijslaan 92 te De Koog op 28 mei a.s.; Stichting Folklore Texel voor het houden van de wekelijkse Folkloremarkten op de woensdag in het centrum van Den Burg in de periode van 5 juli t/m 30 augustus a.s Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg [ijli Commissie geluidhinder Vliegveld Texel De commissie heeft tot doel het gevraagd en onge vraagd advies uitbrengen over de geluidsaspecten met betrekking tot het vliegveld Texel. Tevens kun nen bij de commissie over deze geluidsaspecten klachten worden ingediend en/of inlichtingen worden ingewonnen. Maandag 27 maart 2006 vanaf 10.30 uur zal de commissie een openbare vergadering houden in het gemeentehuis van Texel. De (voorlopige) agenda luidt als volgt: opening; verslag vorige vergadering; ingekomen stukken, gebruiksplan vliegveld Texel 2006-2007: rondvraag en sluiting. Tijdens de vergadering bestaat de mogelijkheid om in te spreken over zaken die op de agenda staan. Indien u informatie wenst over de vergadering of over de commissie geluidhinder Vliegveld Texel, kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, de heer C.H. Witte, telefoonnummer (0222) 36 22 82. |B|S| Inenting 9-jarigen Op de oproepkaart voor de inenting van 9-jarigcn hebben wij per abuis de verkeerde dag vermeld. Het moet zijn vrijdag 31 maart 2006 (in plaats van woensdag). De genoemde tijden kloppen wel, evenals de locatie. Excuses voor het ongemak. |&P Openbare avond over het strand Het gemeentebestuur nodigt iedere belangstel lende harte welkom uit om mee te praten over de toekomst van het Texelse strand. Eenieder die zich bij het strand betrokken voelt, kan hierbij aanwe zig zijn. De openbare avond wordt gehouden op donderdag 30 maart 2006 van 19.30 - 22.00 uur in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De avond is bedoeld om op open wijze een aantal dilemma's en mogelijke knelpunten te bespreken. Uw inbreng zal worden gebruikt voor het schrijven van een nieuwe strandnota. Aanmelding: via www.texel.nl of per post naar Gemeente Texel, t.a.v. mevr. S. van der Werf, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Meierblis Particuliere meierblissen Konninginnedag valt dit jaar op zondag. Dit bete kent dat de feestelijkheden verplaatst worden naar zaterdag 29 april. Dit geldt ook voor de Texelse meierblissen. Particulieren die zaterdag 29 april een meierblis wil len ontsteken moeten dit via een aanvraagformulier bij de gemeente melden, uiterlijk vrijdag 20 april aanstaande. De formulieren met de bijbehorende voorschriften zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis bij balie Grondgebied. U kunt deze ook downloaden vanaf de website van de gemeente Texel: www. texel.nl Als u geen gemeentelijk (schriftelijk) tegenbericht ontvangt op de aanvraag, dan is de ontheffing van het vuurstookverbod verleend, mits aan de gestelde voorschriften wordt voldaan. Gemeenschappelijke meierblissen Deze mogen worden opgebouwd vanaf zaterdag 1 april, tenzij een andere opbouwtermijn is aange geven. De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf zaterdag 15 april a.s. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblis- afval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; [$0 Doe mee aan onze thematentoonstelling! De gemeentelijke adviescommissie Kunst- en Cultuurbeleid nodigt iedere bewoner van Texel uit om zich door dit thema te laten inspireren en met een creatieve inzending deel te nemen aan de Thematentoonstelling 2006. Het thema is "Eilandgast". De tentoonstelling is in ,,Tusse de Banke" aan de Groeneplaats van zaterdag 17 juni tot en met maandag 3 juli 2006. Deelnemers verplichten zich om tijdens deze periode minimaal één dagdeel aanwezig te zijn. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden tot maandag 2 april aanstaande bij mevrouw E. Rutten van de gemeente via e-mail erutten@texel.nl of per telefoon (0222) 36 22 18. Schriftelijk kan ook: Gemeente Texel, afdeling Sa menleving, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. gj£| Avondopenstelling De publieksbalies van het gemeentehuis zijn met ingang van vrijdag 7 april 2006 iedere vrijdag van 17.00 tot 19.30 uur geopend. De avondopenstel ling is een proef, die na een half jaar zal worden geëvalueerd. U kunt terecht voor een omschreven aantal „klaar terwijl u wacht" producten: Bestemmingsplannen inzien en afschriften van de plankaart en voorschriften; Bouwplannen en besluiten die ter inzage liggen na publicatie in de Texelse Courant; Legitimatie-check voor in(bij)schrijving handels register Kamer van Koophandel; Parkeerkaarten voor particulieren en bednjven; Wijzigingen parkeerkaarten en ontheffingen inrij- verbod in verband met gewijzigd kenteken; Algemene informatie over bouwen; Aanvraagformulieren vergunningen; Uittreksel Gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (Gba); Verklaring omtrent het gedrag; Reisdocumenten aanvragen en afhalen, Aanvragen nieuw rijbewijs; Eigen verklaringen (keuring voor het vernieuwen van het rijbewijs); Legalisatie (bijvoorbeeld van handtekening, diploma's, etc); Adreswijzigingen; Kassabetalingen (bijvoorbeeld van gemeentelijke belastingen of parkeerboetes). Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslag terrein van het Hoogheemraadschap: De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Span- gerweg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancas- terdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia (zo ver mogelijk vanaf het water); 't Horntje: achter het fietsverhuurbednjf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. De meierblis is met bedoeld om op een gemakkelijke manier van uw overbodige afval af te komen. Daar voor moet u toch echt bij De Hamster in Oudeschild zijn. Zie voor de openingstijden blz. 142 van de Texelse Telefoongids 2006. Voor de meierblis is uitsluitend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte toegestaan. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voor werpen is ten strengste verboden. Daarop zal worden gecontroleerd. Bij overtreding zal de ont heffinghouder daarvoor verantwoordelijk worden I gehouden. De gemeente zet zich sinds heugenis in bij andere overheden voor het behoud van de Texelse traditie van de meierblis. Breng door overtredingen deze traditie niet in gevaar! Voorinformatie kunt u bellen met balie Grondgebied, telefoon (0222) 36 21 30. J* huidige

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 8