ft Texelaartje Weigering verbaast strandexploitant >1 'Situatie bestaat al dertig jaar' Jeugdbrandweer blust basisschool F amilieberichten Lize Texelhoeve TEXELSE J COURANT VRIJDAG 31 MAART 2006 l Deiuniorenploeg van de Texelse brandweer overlegt na de binnenverkenning De Texelse jeugdbrandweer deed zaterdag mee aan de eerste wed strijd van dit seizoen. In Zwanen burg maten een juniorenploeg en eenaspirantenploeg hun krachten met andere korpsen uit de kring Haarlemmermeer. Beide Texelse ploegen presteerden goed in deze selectiewedstrijd voor het Neder lands kampioenschap. De juni orenploeg, waarvan de meeste leden nog maar net lid zijn, zette een goede prestatie neer door als derde van de vier deelnemende ploegen te eindigen. De aspiran ten werden tweede van tien deel nemende ploegen. De wedstrijd begon met een prak- tijktoets, waarin een ladder moest worden beklommen en verschillen de soorten brandblussers en slan gen worden benoemd. Vervolgens moest het aspirantenteam (jeugd van 15 tot en met 18 jaar) uitruk ken voor een binnenbrand in basis school De Meerbrug in Zwanenburg. Ter plaatse aangekomen, zagen bevelvoerder Pieter-Pepijn Kooiman en zijn ploeg een brandhaard door het raam naast de zij-ingang. Jesse Struick en Hidde Nijdam, de aan- valsploeg, vonden bij een binnen verkenning al snel een branduitbrei- ding. De waterploeg werd gevormd door Mark Wiering en Sil Gaaff die de zieke Joël Veldhuizen verving. Wesley van Bommel was pompbe diende. De bevelvoerder besloot om de aanvalsploeg met een slang door de zij-ingang naar binnen te sturen om daar de brandhaard aan te vallen. De waterploeg stuurde hij met een slang om het gebouw heen om via de hoofdingang naar binnen te gaan. Op deze manier werd het vuur ingesloten. Deze manier van werken leverde de ploeg de tweede plaats op. De ploeg uit Lisserbroek was net iets beter. 's Middags was het de beurt aan de juniorenploeg. Deze bestaat uit jeugd van 11 tot 15 jaar, waarvan de meesten nog niet eens een jaar lid zijn. Bevelvoerder Sil Gaaff zag bij aankomst een buitenbrand met doorslag naar binnen. De aanvals ploeg, bestaande uit Youri Sten- dert en Michel Meesters, deed een binnenverkenning en bluste daarna de brand binnen. De waterploeg, Ricardo Bonne en Mark Wiering, bluste de buitenbrand. Pompbe diende Lex Veeger zorgde ervoor dat er water was om te blussen. De ploeg behaalde de derde prijs. Op 13 mei zal de Texelse ploeg in Purmerend proberen bij de beste twee te eindigen en zo een plaats te verdienen voor de halve finale. Deze worden gehouden in Gouda en op Texel. Strandexploitant Nico de Graaf is stomverbaasd over de weige ring van de gemeente medewer king te verlenen aan de uitbrei ding van zijn strandpaviljoen bij paal 28. Volgens burgemeester en wethouders kan geen vergun ning worden verleend, aangezien sprake is van een kiosk en niet van een paviljoen. Volgens De Graaf heeft hij echter al sinds 1976 een paviljoen. Het is een voor buitenstaanders bijzonder conflict, dat woensdag op de agenda stond van de commissie BezwaarschriftenStrandexploitant Nico de Graaf vroeg in augustus vorig jaar toestemming zijn strand paviljoen bij paal 28 met 19 vierkan te meter uit te breiden en een con tainer te plaatsen van 14,4 vierkante meter. Onmogelijk, oordeelden b en w, die voor hun besluit meerdere argumenten aanvoerden. Volgens hen is sprake van een kiosk in plaats van een paviljoen en mogen er op grond van het bestemmings plan bovendien maar twee gebou wen bij een strandslag staan. Die staan er al in: het strandpaviljoen van Ivonne Boom in de duinen en de kiosk op het strand, eigendom van De Graaf zelf. Het college voert bovendien aan dat een kiosk maxi maal 50 vierkante meter groot mag zijn, terwijl het huidige gebouw al 148 vierkante meter meet. De Graaf is ontsteld over de wei gering. Volgens hem wordt het gebouw al dertig jaar op dezelfde wijze gebruikt, nadat zijn vader al in 1956 op soortgelijke wijze was begonnen. Een deel is inderdaad kiosk en voorziet onder meer in de verkoop en verhuur van para sols, strandstoelen, speelgoed en snoep. Het andere deel verpacht hij aan Ivonne Boom (en eerder aan Piet Zijm), die onder meer snacks verkoopt, die ter plekke en op het aangrenzende terras kunnen wor den opgegeten. Mede omdat het gebouw is aangesloten op het riool, is volgens De Graaf sprake van een paviljoen. Dat klanten er ook eten en drinken afhalen en het niet ter plekke nuttigen, doet daar niets aan af, volgens hem. 'Dat kan bij de meeste paviljoens, die daarvoor zelfs vaak een apart loket hebben.' De scheiding dateert van 1976 en is volgens De Graaf doorgevoerd omdat de twee bedrijfstakken vol gens de wet niet in één ruimte mogen worden geëxploiteerd. De Graaf werd tijdens de zitting van de commissie Bezwaarschriften bijgestaan door mr. Kees Jaap Har- ting, die zijn gehoor meenam in de geschiedenis en constateerde dat elk strandslag een andere geschie denis heeft en dat ook de verschil len in exploitatie groot zijn. 'Door nu dit alles tot achter de komma te willen regelen en beschrijven in bestemmingsplan en strandnota, creëer je een situatie waarin geen veranderingen meer mogelijk zijn. Je maakt hokjes waar alles in moet passen', aldus Harting. 'Door nu pardoes het bedrijf tot kiosk te degraderen, doet u De Graaf tekort en brengt u hem grote economische schade toe. Immers, hij kan zijn onderneming niet meer uitbreiden, terwijl de zaak direct aanzienlijk in waarde daalt.' Volgens Harting heeft De Graaf 'een gemengd bedrijf'. Wanneer dat zou worden gesplitst in 'units' van de wettelijk toege stane 50 vierkante meter, zijn drie of meer kiosken nodig, wat in strijd is met het bestemmingsplan, dat er slechts twee toestaat. B en w hielden bij monde van juri disch medewerker Cees Witte voet bij stuk. 'Het is nooit opgericht als Vier wethouders Beste formateur Timmer, Allereerst mijn complimenten voor de formatie tot dusver. Een geruststellende gedachte (die vele Texelaars met mij delen) dat de WD-kandidaat met één issue geen wethouder gaat worden, aangezien de taak van de wethouder tegen woordig veel breder is. Hiermee kom ik gelijk op de kern van mijn betoog. Vanwege de bre dere taakinvulling heb ik een voor stel dat volgens mij haalbaar is en veel voordelen biedt Ik ben name lijk voors'tander van vier wethouders in plaats van de gebruikelijke drie. Dit zou budgetneutraal (dus zonder extra kosten) kunnen gebeuren. Stel dat nu de huidige wethouders 32 uur per week 'wethouden'. Dat is 32 x 6 96 uur per week. Dat zou bij vier wethouders betekenen dat 24 uur per persoon beschikbaar is, of wel drie dagen wethouderschap. Groot voordeel is dat de wethouders er twee dagen bij kunnen blijven werken, waarbij de binding met de achterban intact blijft en de huidige werkgevers (lees Provincie, Agri- firm, Texelsun en TPG) ook tevreden blijven. Door de portefeuilles handig te verdelen, kun je voorkomen dat er een 'tweepettenbeleid' kan wor den gevoerd. Grootste voordeel is dat de wethou ders zich door een minder breed werkterrein inhoudelijker in de zaken kunnen verdiepen. Hierdoor kan er beter beleid (visie) ontstaan en wordt het ambtelijk apparaat niet bij elk raadsbesluit ad hoe belast met W^at ik zeggen wou... extra info, uitzoekwerk, etc. Ook voor de interne organisatie op het gemeentehuis biedt dit mijn inziens een belangnjk voordeel. Daarnaast zal de wethouder financi eel beter kunnen sturen, aangezien hij/zij er directer bovenop zit. Ik pleit er daarom ook voor elke wethou der verantwoordelijk te maken voor één kanjerproject, zodat ook deze projecten (financieel) te behappen blijven. Als het financieel allemaal gedekt is, zie ik in de toekomst zelfs een nieuw gemeentehuis verrijzen dat op een groot deel van de bevol king kan rekenen. Bij deze stel ik voor de verdeling van werkgebieden alsmede de kanjerprojecten evenre dig te spreiden over de wethouders, Marjan Merkelbach, Nico Kikkert, Peter Bakker en Dirk Terpstra. Resumerend zouden bij een goe de taakverdeling alle sterke pun ten van de nieuwe wethouders en hun ervaring optimaal benut wor den en is ook de continuïteit beter gewaarborgd, omdat taken even tueel gemakkelijker kunnen worden overgenomen. Door grotere (inhou delijke) kennis van zaken zal de kwaliteit boven komen drijven en daar zal iedere Texelaar uiteindelijk de vruchten van plukken. Ten slotte is onze burgemeester mans genoeg om vier wethouders in het gareel te houden. Succes bij de formatie! Bart Witte, Den Hoorn. paviljoen.' Op een vraag van com missielid Gerard Weijers antwoord de hij dat de gemeente het gebruik geregeld gecontroleerd heeft. 'De Graaf zegt dat hij een paviljoen heeft, maar het is een kiosk.' De commissie Bezwaarschriften buigt zich over de zaak en brengt binnen zes weken advies uit aan burgemeester en wethouders. DOLFIJNEN IN DE NOORDZEE?! Steun het werk van Stichting De Noordzee en help dolfijnen in de Noordzee Word donateur via www.noordzee.nl of stort een gift op giro 3666563 de. |CW» Meester Zegers We zullen hem en zijn verhalen missen op het dialysecentrum in Oosterend. Stichting Vrienden van Vakantiedialysecentrum Texel Onsterfelijkheid ligt niet in de dingen die je nalaat maar in de mensen die door jouw leven zijn beroerd Heden bereikte ons het droevige bericht dat is overleden Piet Zegers Oud-leerkracht van onze school. Wij wensen de familie veel sterkte met dit verlies. Team, MR, Ouderraad, Schoolcommissie Jozefschool Met grote droefenis hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer P.A. Zegers Als raadslid en wethouder voor het CDA heeft hij met grote inzet en toewijding getracht het CDA-gedachtengoed in de praktijk te brengen. Tot op hoge leeftijd bleef hij het reilen en zeilen van de partij op de voet volgen. Met dankbaarheid blijft hij in onze herinnering. Bestuur, Fractie en Steunfractie CDA Texel Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van Piet Zegers Meester Zegers was van onschatbare waarde voor onze fusiepartner Texelse Boys. Niet alleen bestuurlijk, maar ook op het veld als leider en scheidsrechter. Bovendien was mees- jerZegers erelid van Texelse Boys. Wij zullen hem nooit vergeten. Leden en bestuur van w Texel'94 Het is niet wie je bent Het Ls niet watje bent Het b gewoon geweldig dat je er bent.' Dankbaar, trots en super blij zijn wij, want Maaike heeft er een zusje bij! Lize is geboren op 27 maart 2006 en weegt 3990 gram. Martine Peter Moerbeek Gasthuisstraat 9 1791 GK. Den Burg tel. 0222-310487 Voor bezoek graag even bellen. Weer bluuft de tied? Ons jongste zussie nou ok 50 jaar! Texdaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Haardhout, gemengd: eik, iep. beuk, es, etc. Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. www.voordeelland.nl voor reparatie. Een nieuw idee bij: Meu belstoffeerder^" De Sin gel. tel. 315576. Mooie paasbakjes, paas- accessoires en paastak- ken. Tuincentrum v/d Werve. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Naantje Vlaming 80 jaar fes yjeg& Dat willen wij graag met u vieren op zaterdag 1 april. U bent van harte welkom tussen 15.00 en 18.00 uur in „Het Sluftercafeetje". Kinderen en kleinkinderen Lieve mensen, mede namens mijn man, wil ik u allen heel hartelijk danken voor alle goede wensen, bloemen en kaarten voor, tijdens en na mijn verblijf in het ziekenhuis. „De kop is eraf", er zit een nieuwe in met kom, dus nu revalideren. Met hartelijke groet, Henriëtte Eissen-Jansen Tuinonderhoud: seizoen 2006, recreant en Texe laar, bel 06-25164777 De Rijcke Tuinen. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Even een pak snert halen in eetcafé Parkstraat 22. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Nieuw bij Mantje Lifestyle Stores: stevige Delsey koffers. Restaurant Bos en Duin. Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30' personen. Tuinonderhoud voor het hele seizoen. De Rijcke Tuinen kan het voor u doen. Bel 06-25164777. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Vanaf 3 april weer iedere maandag de goedkoopste kindermerkkleding op de markt! www.kidzo.nl Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Service Center Texel - 311 777. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Vanaf 3 april weer iedere maandag de goedkoopste kindermerkkleding op de markt! www.kidzo.nl Het is tijd voor een len tefeestje!!! "70/80's The Spring Edition". 8 april Question Plaza. Kijkt u eens bij: Meubel- stoffeerderij De Singel. tel. 315576. Nieuw! Mavi jeans voor dames en heren bij Mantje Lifestyle Stores. Modieuze tassen van Czanne nieuw bij Mantje Lifestyle Stores! Strandpav. De Zeester Elke dag open. Tel. 317614. www.paal17.com Voor het schuren van uw parket. Parketshop Texel, A-keus haardhout. 100% eiken. Dennis Witvliet, 319801, na 16.00 uur. Auto Service Centrum. Maricoweg 3. tel. 315588. Kaasfondue, pannenkoeken en roerbakbuffet. Vrijdag, zaterdag en zondag open. Tel. 310222. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Wanneer heeft u dat broekpak, die schoenen of dat mooie truitje voor het laatst gedragen? Wij ont fermen ons erover op dins dag 11 april. Zet schoenen en kleding tijdig (13.00 uur) in aparte zakken aan de straat en wij zorgen voor de rest Geef ons de za ken! Rotaryclub Texel. Alektraon Bliksembe veiliging op Texel. Voor aanleg en inspectie van uw complete bliksembe veiliging en aarding. Ook NEN3140-inspectie. EMC Thermografie. Westerweg 50. 1797 RG Den Hoorn. Tel. 321240/ www.alek- traon.nl. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. Bodyfashion Djöki in*De Koog. Tel. 327575. Ca deautip!!! Koop een Djöki- cadeaubon. Yarden-uitvaartver- zekering. Het gaat om uw uitvaart!! Info: 06- 45702346. Ma. 3 april zijn we weer op de markt met over heerlijke loempia's. Fam. Do-Pham. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond, Haven 12, Oudeschild. Open 11- 17 uur, ma. gesloten. T.k.: prefab bouwkeet/ noodwoning (13 x 6 m) en partij balkhout. 06 20203037. Verantwoord frituren! 't Turfveld weer zaterdags en zondags geopend! Nieuw bij Mantje Lifestyle Stores kinderschoenen van Stones and Bones. Unieke actie: 1Gb SD- Card voor PDA of fotoca mera van €89.- voor €39,-. TCA, Maricoweg 37a Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Voor kijken en luisteren - Service Center Texel - De Waai - 311 777 - De voor deligste prijs en de beste service! Cursus digitale fotogra fie. Foto's bewerken en verzenden bij u thuis op uw eigen pc. Daan Koop man, 310973 Te koop gevr. op Texel: schuur v a. 200 - 400m2 voor opslag. Staat met belangrijk. Aanb. Postbus 127, 1790 AA, Den Burg. Zeilmakerij Texel. Sterk in warmte en techniek Thermo-ondergoed van Craft en Helly Hansen. Heemskerckstraat 20, tel. 313272. Gas bestellen? Hielke bellen' Tel. 327027. Alle soorten en maten gasfles sen. Wij bezorgen onmid- delijk en adequaat voor afhaalprijs. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Zondag 9 april laatste rommelmarkt Kotex van 10.00 -15.00 uur. Toegang gratis. Kraamhuur€7,-. Inl. tel 316577. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten Nol- lekoog 10, tel 327707. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. www.wouterweerman nl Schilderijen, magisch speelgoed en goochel- optredens. Het is tijd voor een len tefeestje!!! "70/80's The Spring Edition". 8 april Question Plaza. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. (IM-texelaartje) Eetcafé en specialiteiten- visrestaurant met uitzicht op zee! Haven restaurant Texel Dinsdags gesloten. Weekmenu 14 31 maart lot 8 april 2006 €24,50 Salade met gerookte kipfilet stokbroodjes en kruidenboter Gebakken kabeljauwfilet mosterdsaus verse groenten gebakken aardappelen friet Chipolatamousse met slagroom Nieuw bij Mantje Lifestyle Stores: kinderschoenen van Stones and Bones. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333 De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte, 311242. www. tematex.nl Vanaf 3 april weer iedere maandag de goedkoopste kindermerkkleding op de markt! www.kidzo.nl Het is tijd voor een len tefeestje!!! "70/80's The Spring Edition". 8 april Question Plaza. Nieuw bij Mantje Lifestyle Stores: stevige Delsey koffers. Carel maakt tafels en kasten op maat naar uw of mijn ontwerp. 318760. Strandpav. De Zeester. Elke dag open. Tel. 317614. www.paal17.com De hele zomer een mooi gazon? M. Dijker Tuinon derhoud, 06-48630643. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Voor reparatie van ai uw apparatuur met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777. Audrey Home Gar den. Leuke en bijzondere paasdecoraties. Dinsdag 11 april voorjaarswork shop. Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24. tel. 314350 Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Voor renovatie van uw houten vloer. Parketshop Texel, tel. 312815 Schapenscheren? J.B. Koks, Callantsoog. Tel. 0224 582125. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Vanaf 3 april weer iedere maandag de goedkoopste kindermerkkleding op de markt! www.kidzo.nl Mooie violen in diverse kleuren. Groot- en klein- bloemig voor €0,45. Tuin centrum v/d Werve. www. beeldbank texelnl

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3