smmsmsm Cadeaushop Yomo gaat zaterdag open Jurken roepen herinneringen op COURANT Bedrijvigheid SB3SEDH Geknipt Restaurant Osprey ook overdag open j Bedrijvig/terJ LiP Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel 106.1 TEXELSE Annemiek Mosk in een hoekje van haar winkel Yomo. (Foto Louise van der Sluis) Het winkelbestand van Den Burg wordt zaterdag uitgebreid met cadeauwinkel Yomo van Anne miek en Rien Mosk. Zij hebben het woonhuis op Weverstraat 35, naast kapsalon Henri, fraai ver bouwd tot cadeauwinkel, met een grote diversiteit aan spullen. •Al geruime tijd was Annemiek Mosk regelmatig te vinden op hobbymark- ten, waar zij foto's van Texel en kera miek verkocht. 'Rien zag wel wat in een winkel en was meteen enthou siast toen dit pand te koop kwam, (maar ik zag dat helemaal niet zitten. Pas toen ik weer eens op een markt :stond met heel beroerd weer en dacht had ik nu maar een eigen win- !^el, dan zat ik lekker warm binnen, ing ik overstag.' Na een grondige >uwing en renovatie van het pand, dat in slechte staat verkeer de, gaan aanstaande zaterdag de deuren open. De zandkleurige met lichtblauw geverfde wanden roe pen associaties met zee en strand op en passen goed bij de kleurige woonaccessoires en cadeautjes die in de winkel te vinden zijn: keramiek uit Tunesië, kettinkjes, houtsnijwerk, vazen, lampjes, sjaals en papierwa- ren en diverse leuke hebbedinge tjes. Daarnaast verkoopt Mosk ook foto's van Texel. De naam Yomo (spreek uit als l-Yomo) is een combi natie van beider achternamen Nooij en Mosk. De winkel is zaterdag vanaf 14.00 uur geopend en daarna zes dagen per week. Coalitiebespreking (partijen die beslissing genomen en niet wij. Dat laten wij niet voor ons doen. De PvdA was van mening dat jde verkiezingen iets zouden uitma- i. De uitslag zou zwaar moeten gen.Dat hebben wij onze leden ook voorgehouden. GroenLInks wil de die conclusie niet trekken en nu 'werd onze onderhandelingspositie ongelijkwaardig.' Itógens Hercules heeft de PvdA niet vastgehouden aan Terpstra, maar is ook geopperd om gezamenlijk met een andere kandidaat te komen, beide linkse partijen weer dezelfde uitgangspositie zouden lebben in de coalitieonderhande- Die kandidaat had niet uit de socialistische geledingen hoeven te komen en had volgens Hercules zelfs een onpartijdige buitenstaan- kunnen zijn. Hij stelt dat Groen links daar niets voor voelde en bleef vasthouden aan de kandidatuur van Bakker, daarmee de samen werking op scherp zettend. Arthur Oosterbaan (GL) bevestigt dat. 'Wij voelen ons niet geroepen onze kandidaat in te trekken. Er is afgesproken eikaars kandidaat te steunen op basis van gelijkwaardig heid Dat is ook logisch, want als de grootste partij automatisch de wethouder zou leveren, hoef je daar aok geen afspraken over te maken.' Itolgens Oosterbaan heeft de PvdA jesn inhoudelijke argumenten aan gedragen om Bakker niet te steunen. .'Vooraf vonden ze onze kandidaat jprima. Wij hebben nooit van de PvdA gehoord dat ze hem niet wilden (steunen. Wij hadden Dirk Terpstra wél gesteund als die de voorkeur fan de coalitiepartners had gehad.' puidelijk is echter wel dat Groen- Links een wethouderspost laat pre valeren boven het voortzetten- van de samenwerking met de Partij van de Arbeid. Oosterbaan: 'Het belang van het leveren van een wethouder prevaleert inderdaad. Dat is nu een maal politieke realiteit. Daar zijn we voor bezig. Bovendien is er een heel grote kans dat als wij Bakker zouden terugtrekken, de WD weer in beeld komt, omdat het CDA en Texels Belang dan niet begrijpen waar we mee bezig zijn.' Hij stelt wel dat GroenLinks wil vast houden aan de tien gemeenschap pelijke punten waarmee beide par tijen de verkiezingen zijn ingegaan. Verder ziet Oosterbaan geen reden om de samenwerking met de PvdA op te zeggen. Hercules denkt daar echter anders over. 'We zijn al enkele jaren bezig om te komen tot één lijst, maar vanuit onze achterban is daar zeer weinig zin meer in, zeker gezien het feit dat er totaal geen ruimte zat in het overleg met GroenLinks. Verdere samenwerking zie ik somber in.' Formateur Jos Timmer vindt het 'heel jammer' dat de PvdA afhaakt. 'Onze keuze is gevallen op Peter Bakker, omdat die het best past in ons profiel en wij hebben goede ervaringen met hem. Daarom houden wij vast aan zijn kandidatuur.' Volgens de for mateur van Texels Belang wordt er voorlopig voortgegaan op de inge slagen weg. Dat betekent dat bij de volgende coalitiebespreking, op 3 april, GroenLinks weer aan tafel schuift bij TB en CDA, zonder de PvdA. Timmer schat de kans dat het tot een college komt met GroenLinks hoog in. 'Ik acht een kans van slagen aanwezig. Er zijn geen onoverbrug bare problemen. We hebben nog wel wat pittige discussiepunten, maar daar moet wel uit te komen zijn.' 3 Bouwvergunning dakplaten liggen er al een jaar "zijn zelfs vanaf de weg zichtbaar. »vendien is de schuur waarvoor iet nieuwe gebouw in de plaats jomt gesloopt en had de gemeente eat bij een controle ook kunnen constateren. tolgens burgemeester en wethou- fm' d'6 Schoenmaker op 28 juni ■004 vergunning hadden verleend, ®t de gemeente echter niets te rerw'jtenEen controlerend ambte naar had op 4 oktober 2005 gecon stateerd dat er nog geen bouw activiteiten waren. Veertien dagen ater was een brief gestuurd met 6 melding dat b en w het voorne- "en ^den de bouwvergunning n 'e trekken, omdat 26 weken na •et verstrekken ervan nog niet was jonnen met het realiseren van bouwplan. Schoenmaker had eivolgens vier weken de tijd gehad 'aartegen bezwaar in te dienen, aar geen gebruik van dat recht Bfnaakt. waarna de vergunning ««werkelijk was ingetrokken, "hoenmaker erkende niet te heb- JJ gereageerd. 'Ik las dat ik nog was begonnen met de bouw dacht: waf zeuren ze nou toch, en wel begonnen. De rest van brief heb ik niet eens gele- arhi ,°m aatuurlijk, maar dat is eraf praten.' Meest verbolgen w amht h'' Z'Ch dat de controlerende aar geen bouwactiviteiten geconstateerd, maar kenne lijk ook niet de moeite had geno men te informeren waarom hij nog niet begonnen was. 'Dan had hij een keurig antwoord gekregen, dan hadden we ons veel tijd en moeite kunnen besparen en dan hadden we vanmiddag hier niet hoeven zit ten. Het stomme is dat we bij de controle, achteraf geredeneerd, waarschijnlijk gewoon thuis waren. We zaten te eten en zagen plotse ling iemand om het huis lopen. Later was hij weg.' Dat de fundering er destijds nog niet lag, klopt volgens Schoenmaker wel. 'Maar wie zegt dat we moeten beginnen met de fundering? De halve schuur stond al klaar bij de aannemer.' Hans Roeper, voorzitter van de com missie Bezwaarschriften, merkte op dat wie een bouwvergunning wordt verstrekt, daarbij een kaartje krijgt dat weer moet worden ingeleverd bij het begin van de bouw. Had Schoen maker dat gedaan, dan waren hem veel problemen bespaard gebleven, gaf Schoenmaker volmondig toe. 'Maar wie levert zulke kaartjes wel in?' Cees Witte, jundisch medewer ker van de gemeente, verklaarde dat het toch echt nodig is dat het begin van bouwactiviteiten 'fysiek zichtbaar' is. De commissie brengt binnen zes weken advies uit aan b en w, die vervolgens vrij zijn daar wel of niet op in te gaan. Blijven ze bij hun mening dat de vergunning terecht is ingetrokken, dan rest Schoenmaker niets anders dan deze opnieuw aan te vragen. AGS ontwerpt nieuwbouw OSG Het architectenbureau AGS Archi- tekten Planners in Amsterdam krijgt vrijwel zeker de opdracht voor het ontwerpen en organise ren van de nieuwbouw van OSG De Hogeberg. B en w hebben dinsdag het voornemen tot het geven van de opdracht uitgespro ken. Als afrondende rapportages binnen zijn (aan de hand waarvan het contract wordt opgesteld) kan het werk in de collegevergade ring van 4 april definitief worden gegund. Het college heeft zich verenigd met de keus die de selectiecommissie unaniem heeft gemaakt uit vijf in aanmerking komende architecten bureaus. Het Amsterdamse bedrijf voldeed volledig aan de selec tiecriteria en was met een offer te van €407.000,- (inclusief BTW) ook nog de goedkoopste. Voor de totale nieuwbouw is €10,2 mil joen beschikbaar. Daarbij zijn de kosten inbegrepen voor een nood gebouw waarin een deel van de onderwijsactiviteiten gedurende de bouw moeten plaatsvinden. Waar dat noodgebouw komt, staat nog VRIJDAG 31 MAART 2006 niet vast. De bouw gaat in januari 2007 van start en zal krap anderhalf jaar duren. De eerste fase bestaat uit de nieuw te bouwen uitbreiding van het complex aan de Haffel- derweg en moet eind 2007 klaar zijn. De tweede fase bestaat uit verbouw van het bestaande com plex en moet in mei 2008 klaar zijn. Mogelijk zullen eerste en tweede Op vakantie in de Lowlands in zuid oost-Schotland trof oud-Texelse Nieske van Tatenhove in Tilly's Tea room in Dailly bijgaande foto van prijswinnende Texelse schapen. fase iets in elkaar geschoven kun nen worden, waardoor verandering komt in genoemde data. Om hun klantenkring uit te brei den, gaan eigenaren Claudia Koorn en Markus Lüder ruimere openingstijden hanteren voor hun restaurant Osprey. Het in de Gravenstraat in Den Burg geves tigde bedrijf voert met ingang van komende week ook een lunch- kaart en heet daarnaast graag gasten welkom die alleen maar een kopje koffie en een gebakje willen. 'We hebben over belangstelling niet te klagen, maar jammer genoeg concentreert de aanloop zich wel erg op de zaterdagavond. Dan kun nen we vaak wel twee keer vol zitten, terwijl het op andere avon den steeds rustiger wordt', vertelt Claudia Koorn, die samen met haar Duitse partner Markus Lüder sinds vijf jaar Osprey runt. Door zichzelf weinig luxe toe te staan, hebben ze het hoofd de afgelopen jaren boven water kunnen houden. Maar om hun bedrijf meer bestaanskans te geven, hebben ze besloten vijf dagen per week vanaf 10.30 uur open te gaan. 'Overdag lopen er veel mensen door Den Burg. En bovendien zijn er niet zo heel veel dagzaken. Minder dan restaurants, in ieder geval. We zijn Claudia Koom, Markus Lüder en hun zoontje Mats. er nu ook vaak overdag al om het eten voor 's avonds voor te berei den. Een voordeel is ook dat we ons mooie terras in de achtertuin beter kunnen benutten. We hebben er bijna de hele dag zon.' Op doordeweekse dagen gaan Koorn en Lüder om 18.00 uur weer dicht, maar op vrijdag, zaterdag en zondag kunnen gasten er ook 's avonds terecht. Dat geeft flink wat extra drukte, beseffen ze. Koorn: 'We doen het nu nog met z'n twee- en, maar in het weekend zal er in de bediening iemand bij moeten. Het mooiste zou zijn wanneer ik er vanaf een uur of drie in de middag pas hoef te zijn, want we willen niet dat Mats (hun anderhalf jaar oude zoontje, red.) alleen maar bij de oppas is.' Osprey werd de afgelopen weken opnieuw geschilderd, kreeg andere gordijnen en werd uitgebreid met een speelhoekje voor kinderen. Vanaf komende week voert het res taurant een uitgebreide lunchkaart, met soep, diverse broodjes en sala des. maar ook een huisgemaakte hamburger van Texels rundvlees en een Italiaanse risotto met kipfilet, courgette, parmezaanse kaas en pesto. Maar ook wie alleen maar een kopje koffie met iets lekkers er bij wil. is welkom. De menu's 's avonds ondergaan geen grote ver anderingen. Gasten kunnen kiezen uit (doorgaans) zes vlees-, vis- en vegetarische gerechten met uiteen lopende Texelse producten. Herinneringen aan bruiloften en doopplechtigheden kwamen zaterdag boven in de Buureton in Den Burg. De Stichting Wel zijn Ouderen hield er een goed bezochte expositie van Texelse trouw- en doopjurken. Iets meer dan driehonderd gulden kostte de trouwjurk die Duut Witte in 1957 van haar ouders kreeg. Een schijntje vergeleken bij de huidige kosten voor een beetje trouwjurk, maar destijds een klein kapitaal. Dat Witte de prijs nog precies weet 303,25) is snel verklaard. Ze heeft de rekening altijd bewaard en die is samen met foto's en andere herin neringen aan de bruiloft te zien op de tentoonstelling. Zo'n dertig trouw- en doopjurken hangen er langs de wanden van het wijkcentrum aan de Beatrixlaan. De oudste jurk dateert uit 1945, de jongste uit 1997. Diverse deelne mers hebben eveneens fotoalbums van de bruiloft neergelegd en daar wordt met interesse in gekeken. 'De meeste mensen die hier deelnemen ken ik wel, dus ik vind het leuk dat er ook foto's bij zijn', vertelt Janna Blom die samen met haar zus Dou- wie twee trouwjurken toont. De zus sen trouwden beiden in 1952. De naaister van beide jurken, mevrouw Schaart, komt ook nog even een kijkje nemen. De meeste jurken blijken de tand des tijds redelijk tot goed te hebben doorstaan. 'Maar ik heb hem vóór de tentoonstelling nog wel even gestreken, vertelt Duut Witte. Zij blijkt een bijzondere manier te heb ben gevonden om haar trouwjurk in ere te houden. Ze heeft hem vorig jaar aan de Oudheidkamer in Den Burg geschonken. Daar kan hij goed bewaard blijven.' Met verve vertelt ze over haar trouwdag op 11 december 1957. De bruiloft was op het eiland en het was koud die dag Ze trouwden vroeg in de ochtend voor de gemeente en daarna voor de kerk. Door toenmalige tradities kregen de gasten pas aan het eind van de ochtend iets te eten. 'Dat kun je je nu toch niet meer voorstel len.' Witte beschikte ook nog over een lijst van de muziek die destijds op de bruiloft werd gedraaid, maar daar heeft de buitenwacht niets mee te maken. 'Dat waren liedjes die toen normaal waren, maar nu niet meer.' Karen Keijser toont zowel een trouw- als een doopjurk die letterlijk in eikaars verlengde liggen. De doop jurk is gemaakt van de sleep van de jurk die zij in 1976 droeg. Cobie Kooiker maakte later de doopjurk van de sleep. "De jurk heb ik na mijn bruiloft in een kast gehangen. Je gebruikt hem niet meer, maar je doet hem toch ook nooit meer weg.' Ook bij haar een foto-album. De foto's leren dat Karen en André Keijser destijds door Piet Arensman werden getrouwd Op de foto's is ook Piet Roeper te zien die als gemeentebode zo'n vijftienhonderd bruiloften meemaakte en bij zijn afscheid in 2004 zelf tot buitenge woon ambtenaar van de burgelijke stand werd benoemd. Een van de meest bijzondere ten toongestelde doopjurken is een jurk die Pien Veldwisch in 1948 maakte. De jurk werd zes keer gebruikt bij de doop van hun kinderen, vertelt Freek Veldwisch, een ook vier keer bij de kleinkinderen. De namen staan stuk voor stuk in de jurk geborduurd. Zondag 2 april PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. F. van Helden uit Oos terend. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J.J.H. Hoekstra uit Velzen-Zuid. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.J.H. Hoekstra uit Velzen-Zuid. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard, doopdienst, mmv de Cantorij. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M D. Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. M. Mastenmaker, extra collecte Kerken en Minima. BAPTISTENGEMEENTE: Jutianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor De Cocksdorp: 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg- Openbare lezing, 10.30 u.. Laat Jehovah uw ver trouwen zijn; Wachttorenstudie. 11.20 u Op het pad van toenemend licht wandelen. Eén grap te vroeg; 1 apnl. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17,00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. 7Vvee bezoekster bekijken de bruidsjurken die zaterdag in de Buureton werden geëxposeerd. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel, 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexelnl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211; www.brijdernl Psycholoog: J van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9 00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10. 1793 EH De Waal. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap. Schilpbanck, Vroonlant. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advwteotiecontracwo en aanbiedingen aaanoe van toepassing de Regelen voor hel Advertentowezen van de Slichling ROTA. gevestigd Ie Amsterdam zoals gedeponeerd bf| de Kamer van Koophandel en Fabrieken Ie Amsterdam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor hel Adverlenliewozen wordt op uw verrook kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 Per jaar €68.30 66,15 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. w.texelsecourant.nl Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De leukste klas De EO houdt een verkiezing onder klassen van de basis school Klassen kunnen zich hiervoor opgeven. In het programma wordt erover gesproken met iemand van de omroep. 18 00 u Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 U Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote ((herhaling) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Vandaag: Voorjaar. Met aandacht voor het terugkerend bezoek van prominenten als ministers, commissarissen, voorlichter en musici, aan de nieuwe dingen in het naderend voorjaar en het hi|sen van de Tibetaanse vlag op de Groeneplaats. Verder wordt gesproken over de coalitievorming, de verkiezingen en woningbouw. Gast is Hein Huizinga. projectontwikkelaar. Verder de Sommeltjes. het feuilleton en de film. Opmerkelijk is de voorzichtige terugkeer van de rubnek over het forum op de website 21 30 u. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9