X Spoiler en streetdancers blikvangers op Texellive TEXELSE 3 COURANT oPIENie Familieberichten rJexe^aartjes I DONDERDAG 20 APRIL 2006 at ik zeggen wou... j Strtetdancers in actie op Texellive in De Koog. Spoiler zaterdag v Veel belangstelling dit paasweek einde op Texellive, het popfesti- in De Toekomst Dance Factqry arop zaterdag en zondagavond zo'n twintig Texelse bands voor het voetlicht traden. Grootste blikvan ger was Spoiler, de rockband met Texelaars Arjen Rienks en Sidney de Haan. Het geroutineerde viertal dat door heel Europa toert, verzorgde in De Koog een strak optreden van circa een uur, dat bij velen in de smaak viel. Ook de muzikanten, die beginnende bands lieten zien hoe VERVOLG VAN PAGINA 1 Dronken Ook hieraan gaf de man geen gehoor, waarop de politie de daad bi] het woord voegde en het schip tot stilstand kwam. Omdat de schip per zelf niet in staat was de sleutel in het slot van de deur te steken, gooide hij die door het raam van de stuurhut naar buiten. Even later kon hi] worden aangehouden. De man stond onvast ter been, sprak met dubbele tong en rook volgens de politie 'naar het inwendig gebruik van alcohol'. Omdat hij niet wilde meewerken, werd hij geboeid naar het politiebureau in Wieringerwerf gebracht, waar hij de blaastest onderging. Hij bleek 1,8 promille [alcohol in zijn bloed te hebben, ruim driemaal zoveel als toegestaan. Uit verklaringen van de verdachte en zijn passagier, die ook dronken was, bleek dat ze in Den Oever samen ongeveer 35 biertjes hadden genut tigd Na verhoor werd de schipper VERVOLG VAN PAGINA 1 Ganzen De landbouwvoorman toonde zich soepel over het standpunt dat de vervoerskosten van producten voor rekening van de afnemers zijn. 'Daar moeten we voorzichtiger mee wor den.' Bij de afnemers van aardap pels en boeten klinken geregeld geluiden dat het eiland duur is. De minister ging niet in op het verzoek van Hin. Het verzoek werd hem nog wel als petitie van LTO en De Lieuw in de hand gedrukt. In 2004 vroegen Gedeputeerde Staten van Noord- Holland de minister ook al om Texel als landbouw-probleemgebied aan te wijzen. vrijgelaten. Tegen hem werd pro- ces-verbaal opgemaakt voor het varen onder invloed en het weigeren de aanwijzingen van de politie op te volgen. Hij kreeg bovendien een vaarverbod voor zeven uur. een professioneel optreden klinkt en er uitziet, hadden het naar hun zin. 'Texellive was hot, crowded en loud', bedankten ze de fans op hun website. In De Toekomst was het een komen en gaan van bands, die voor veel variatie zorgden. Veel jon ge muzikanten, die soms verbazing wekkend goed speelden, en ande ren bij wie de afstemming nog wat te wensen overliet. Het deed niet af aan de sfeer en de stemming onder het publiek. Jonge en oud weten het festival steeds beter te vinden en hadden ook waardering voor de optredens van de streetdancegroep van de muziek- en dansschool. VERVOLG VAN PAGINA 1 TESO In de categorie vrachtauto's, cara vans en auto's met aanhanger wer den 35 eenheden minder genoteerd, een terugloop van 4,2 procent. Goede Vrijdag was met een totaal van 3990 PAE's (personenauto-een heden) de drukste dag. Waarschijn lijk ook als gevolg van het mooie weer werd het op tweede paasdag op 't Horntje pas laat druk, zodat TESO besloot de tweede boot nog even langer in de vaart te houden. Om 21.00 uur was het al het verkeer verwerkt, maar ook dinsdag waren extra overtochten nodig. Voor komend weekend verwacht TESO opnieuw drukte. De veer dienst verzorgt daarom zowel vrij dag als zondag extra afvaarten. Toch moet automobilisten rekening houden met wachttijden, die kun nen oplopen tot ongeveer een uur. Vergadering TVL De ontwikkelingen binnen de VW Texel Promotie staan op de agenda van de ledenvergadering van de Texelse Vereniging van Logiesver- strekkers die op donderdag 27 april wordt gehouden in De Kiekendief op vakantiepark De Krim. Aanvang 20.00 uur. Besproken wordt verder de samen met het bedrijf Rent-is ontwikkelde quickscan, waarmee de logiesverstrekkers en de VW gerichter naar marktontwikkelingen kunnen kijken en daar met de pro motie op inspelen. Geld orgelman voor KNRM Peter Kaan heeft vorig jaar in zijn 26ste jaar als orgelman €695,38 opgehaald op markten en braderie- en. Het geld doneert hij als vanouds Bezuinigingen Het zal niemand zijn ontgaan: de voorjaarsnota van de gemeente staat weer ter discussie. Deze con ceptnota is onder auspiciën van de dames van het demissionair col lege opgesteld met behulp van dure adviesbureaus. Vol met voorstellen voor vergaande bezuinigingen en lastenverhogingen om de gaten te dichten. Gaten die zijn ontstaan als gevolg van de kanjerprojec ten: onder andere om het nieuwe gemeentehuis te bekostigen. Elke bezuiniging en lastenverzwaring doet de gemeenschap pijn. Hoe bedenkt een college in hemels naam zo drastisch te gaan bezui nigen op de voor dit eiland meest belangrijke economische sector? Het gegeven dat 75 procent van de werkzame bevolking direct of indirect voor de toeristische sector werkt, komt toch ook uit gegevens van de gemeente? Dit zou toch reden moeten zijn om juist die sec tor aan alle kanten te ondersteu nen? Wie wil er - met het straks uitgeklede toeristische voorzienin genpakket - nog op Texel vakantie vieren? Een eiland waar binnenkort geen barst te doen is als het aan dit college ligt? Waar de VW alleen nog informatie geeft op een website en een bord voor de deur, je je blauw betaalt voor parkeren en je als min- dervalide niet meer op het strand kunt komen? En ga niet per ongeluk te ver in zee: de benzine van de red dingsboot is op. Zo drijven de toe risten vanzelf naar andere oorden. Vermindering van de gastenstroom leidt automatisch tot lege bedden, lege bedden tot minder werkgele genheid en minder werkgelegen heid tot meer werklozen. Gaan we straks met zijn allen via WW naar de bijstand? Die moet de gemeente tegenwoordig ook uit eigen mid delen betalen. Dus dan moeten de inkomsten van de gemeente weer omhoog en dat leidt weer tot... Ach, vul zelf maar in! En dan nu de lastenverzwaring voor de burger. Verhoging van de kosten van OZB, rijbewijs, huwelijk, volkstuinen, par- keervergunningen, reinigingsrech ten, leges, etc. in een gemeente waar veel werk tegen lage lonen wordt verricht. Want: 'het is een eer en genoegen om op dit prach tige eiland te mogen wonen en werken, dus zijn onze salarissen dienovereenkomstig lager dan op het vaste land' Woningbouw is hier gemiddeld tien procent duurder dan op het vaste land. De huren voor Texelse inwoners zijn dus ook navenant hoger. Ten behoeve van het PHH-gebouw is de grondprijs al drastisch verhoogd. Steeds vaker zal het voorkomen dat mensen hun woonlasten niet meer kunnen opbrengen. Steeds vaker zullen zij een beroep doen op de algemene middelen. Wie draagt de lasten van dit megalomane college? Juist: Jan met de Pet! Hoe, geacht college, moeten wij straks wonen en werken? Zitten wij straks met zijn allen hongerig te kleumen op een 'leeg' eiland met een paar prachtige gebouwen? Dit alles voor peperdure kanjerpro jecten als het nieuwe gemeentehuis. Het is nog maar twee jaar geleden dat onze burgermoeder ons in haar column in de Texelse Courant (26 april 2004) bezwoer dat het nieuwe gemeentehuis 'de burger absoluut geen cent meer zou kosten.' Ik voel me belazerd. U ook? Inez Pluijlaar, Den Burg. aan de KNRM. Zelf is Kaan op zoek naar een sponsor die de kosten van een kentekenplaat wil betalen. Asperges Vandaag voor het eerst dit jaar weer het witte goud op mijn bord. Asperges, de koningin der groen ten, zeggen kenners. Hoe komen ze erop. Vanwege de uiterlijke verschijningsvorm denk ik eer der aan de koning, maar ik ben in de aspergewereld geen des kundige en wil er daarom verder geen woorden aan vuil maken. De koningin dus en wit goud. Je spreekt over Hare Majesteit in HOOFDLETTERS, gestoken in het nette pak, met omfloerste stem en iets zweverigs in je blik, pink omhoog. Het aspergeseizoen is dit jaar wel bijzonder feestelijk geopend met een spektakel van jewelste. In aanwezigheid van allerlei belangrijke mensen, geno digden, en ik was daar helaas weer niet bij. Jammer dat ze me steeds over het hoofd zien. Kook- rubrieken in glossy magazines gaan zich ook weer te buiten. Ze kunnen niet normaal over deze groente schrijven. In de meest lyrische bewoordingen worden allerlei hoogstandjes met deze, zeg nou eerlijk, toch enigszins saai uitziende, witte staak beschreven. Je moet er heel wat aan doen om je bord een beetje gezellig aan te kleden. Er kleur aan te geven, zeg maar. Het oog wil tenslotte ook wat. Een beetje kenner weet: je eet een asperge niet zomaar, hou op, schei uit; je neemt-haar-tot- je. En, om leken op aspergege- bied een beetje bij te spijkeren: 'Smaakt het?' is aan het asperge- banket een ontstellend ordinaire vraag. Bij deze koninklijke groente informeer je naar het 'culinaire belevingsmoment'. Het Brabants Aspergegenootschap, om maar eens een club te noemen, orga niseert in de drie maanden dat de asperge op de markt is van alles om het belang van deze uitgele zen groente te benadrukken. Van het teeltverhaal maakt men een stuk poëzie zonder weerga. Het gaat ongeveer zo: 'In het duister van de aarde, in zijn diepe, warme bed, rekt en strekt de witte speer zich, richt zich op en zoekt zich met zijn witte kop een weg naar het oppervlak'. Nooit zoiets gele zen over aardappels of krootjes en toch geven die mij ook regelmatig heel plezierige belevingsmomen- Pien Verberg ten. „Jullie moeten niet rouwen hoor. Vanochtend is zacht en kalm van ons heenge gaan onze lieve, bijzondere moeder, oma en oma-oma Jannetje Zegers-Kikkert weduwe van Adriaan Pieter Zegers .Lieve mam, jij leerde ons om in alle mensen de goede dingen te zien. Dank je wel daarvoor." Texel: Janneke Vlaming-Zegers Kees Vlaming Amsterdam: Riet Zegers Ronald Berg t en de klein en achterkleinkinderen: Karen en Eduard Angelique, Marjolein, Kees Marco en'Judith Mirabel, Jeroen, Matijs Suzan en Marco Pirn, Bob „Gollards" kamer 120 Vrijdag 21 april is er van 15.30 tot 16.00 uur ge legenheid tot condoleren in de Doopsgezinde Kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aansluitend wordt om 16.00 uur de afscheids- dienst gehouden. De crematieplechtigheid wordt gehouden op zaterdag 22 april om 9.00 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 8.00 uur. Correspondentie-adres: Janneke Vlaming-Zegers, Muyweg 21a, 1795 KA De Cocksdorp. Lieve 'oma polder' Je was er altijd voor ons. Bedankt voor alles. Karen en Marco Samen liedjes zingen en gedichtjes opzeggen. Konijnen tellen in de duinen. grootste fan. Als het half ken' doe dan de groetjes aan opa. Plotseling is overleden onze zus, schoonzus en tante Janny Zegers-Kikkert Fam. Kikkert Fam. v.d. Star Neven en nichten Gewoon, Heel gewoon. Heel gewoon bijzonderI Toch nog onverwacht, heeft hij ons verlaten... Sieme van der Vliet Elly Rosella Tommy Jolanda André en Marian Sarah en Victor Kwibus i- Hetty Texel, 16 april 2006 Schilderend 5 1791 BA Den Burg Donderdag 20 april is er van 19.00 tot 20.30 uur gelegenheid tot afscheid nemen in „De Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Vrijdag 21 april komen wij om 11.00 uur samen in de DoopsgezindeKerk, Kogerstraat 18 te Den Burg waarna wij Sieme naar de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat brengen. Na afloop ontmoeten wij elkaar in de „Texel- hoeve". Geen bezoek aan huis. Zij die geen circulaire hebben ontvangen, kunnen dit bericht als zodanig beschouwen. Wij zullen onze hulpvaardige buurman Sieme missen. Wij Elly en de kinderen sterkte toe. Hans en Marit Pizza Mondo Lieve Sieme We zullen je missen. Stein, Jolan en E. Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Sieme van der Vliet Wij zullen zijn hulp en inzet die hij de laatste jaren aan ons gaf bijzonder missen. Sieme, bedankt voor alles! Wij wensen Elly, de kinderen, André en verdere familie heel veel sterkte met dit verlies. Dennis Wendy, en alle medewerkers van Taxi Botax Lieve Sieme we zullen je heel erg missen. Wij wensen Elly, Tommy, Rosella, Jolanda en de rest van de familie heel veel sterkte toe Vrienden en bekenden „Café in den Grooten Slock" De zon kwam op, de kaars ging uit Bedroefd geven wij u kennis dat na een lang en werkzaam leven onze lieve vader, schoonvader en opa is overleden. A Anna Paulowna, t De Cocksdorp, 5-5-1933 17-4-2006 Leo en Dyantha Erwin Patrick en Marjolijn Carola en Piet Cindey en Adam en kleinkinderen Vrijdag 21 april kunt u van 19.00 tot 20.30 uur afscheid nemen van vader op de Klimpstraat 5 te De Cocksdorp. De begrafenis zal zaterdag 22 april om 14.00 uur plaatsvinden op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in „Het Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33. Correspondentie-adres: Kikkertstraat 93,1795 AC De Cocksdorp. Zij die geen persoonlijk benr.ht hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. dagenlang denken we aan jou, maar wij willen iets zeggen: „We houden van jou". Opa, we vergeten je nooit. |^e you! Romana, Ruben, Chiara en Michael Oop (Jan Brokken) Jij was méér dan een ga we missen je! Piet. Céline en medewerkers Eetcafé „de Rog" jfój „Al heeft hij ons verlaten V», hij laat ons niet alleen, v ytjiL waf wij in hem bezaten is altijd om ons heen". Afscheid nemen van iemand die je dierbaar is, doet veel pijn. Maar de vele kaarten, lieve woorden en uw aanwezigheid tijdens de ziekte en na het overlijden van PIERRE DE KROON hebben ons zeer getroost en gesteund. Daardoor beseffen wij dat hij niet alleen voor ons maar ook voor anderen veel betekend heeft. Hiervoor betuigen wij u onze oprechte dank. Carla de Kroon-Stark Kann en Arjen Dolf en Pasqual en kleinkinderen Aan de wens van Pierre om het KiKa fonds te steu nen heeft u gehoor gegeven, waardoor wij €1041,83 aan hen hebben kunnen doneren. Daarvoor ook onze dank. Texel, april 2006. Het was overweldigend om te zien dat zo velen waren gekomen om afscheid te nemen van onze onvergetelijke moeder en oma ANNA JOHANNA WITTE-BAKKER echtgenote van Jacobus Witte t Wij willen u hiervoor hartelijk bedanken. Ook de vele kaarten, bneven, telefoontjes en de bloemenpracht hebben ons troost gegeven om dit verlies te dragen. Kinderen Kleinkinderen Warmenhuizen, april 2006 Aarde draagt je Water wast je Vuur verwarmt je, en Lucht laat je leven Maar liefde, lief kind, zullen wij je geven Zo welkom in ons midden, onze zoon Christopher Alexander Christopher is geboren op 11 april 2006 en weegt 3420 gram. Zoon van Stéphania van Velzen en Henk Witte Broertje van Samuël en van Natalja Beatrixlaan 81 1791 GB Den Burg 0222-310756 van allebei een beetje wat ben ik toch een scheetje. Mijn papa en mama zijn zo blij, want ik lijk het meest op... mijl Dolblij zijn wij met de geboorte van onze dochter Donna Jolein Geboren op 14 april 2006 om 15.44 uur. Mijn trotse ouders zijn: Ron van der Slikke en Marjolein Schoo Commandeurssingel 33 1792 AVOudeschild Tel. 0222-310913 Mama en ik rusten van 12.00 tot 15.30 uur (en papa ook). Voor de blijken van belangstelling betoond bij het heengaan van mijn man, onze vader en opa JAN CORNELIS BREMER betuigen wij onze oprechte dank. Fam. A. Bremer-Buisman Texel, april 2006. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Schapenscheren? J.B. Koks, Callantsoog. Tel. 0224 582125. Stihl kettingzagen Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Uw feestje wordt een succes bij Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Wolf tuingereedschap Bonne Mechanisatie, tel. 311229 Snelle reparatie van uw pc? Dan bent u bij TCA, Maricoweg 37 A aan het goede adres. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Consult Tarot door Roos Maurits zat. en zon. op Texel. Res.: 320724. www.voordeelland.nl voor reparatie. Consult Tarot door Roos Maurits zat. en zon. op Texel. Res.: 320724. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Stihl bosmaaiers. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. www.voordeelland.nl voor reparatie. Cooky's Kapsalon is maandags gesloten Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Viking gazonmaaiers Bonne Mechanisatie. Tel. 311229. Voor het schuren van uw parket. Parketshop Texel, tel. 312815. Zin in Pita Giros, een lek ker Grieks broodje met salade, tzazziki en patat? Nu ter kennismaking de hele maand april €4,-. Div. schotels v.a. €7,50. Ons motto is: één keer eten, nooit meer vergeten! Kon- stantinos De Griek. We verstraat 44, tel. 322220. Avent producten voor moeder en kind verkrijg baar bij Dodo wear. Baby- kinder- en damesmode Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. Geen beeld? Geen ge luid? U belt. wij komen' SCT 311 777. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Sterk in schotelwerk - Service Center Texel - 311 777. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Even een pak snert halen in eetcafé Parkstraat 22. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266 John Deere gazonmaai ers. Bonne mechanisatie, tel. 311229. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3